10 Nápady na design kuchyňských oken ve stylu Provence | Green-Pages.info

10 nápadů na dekoraci oken se závěsy ve stylu Provence

Idea 1. Klasické bílé záclony

 • Chcete-li zabránit tomu, aby jednoduché bílé záclony vypadaly příliš nudně, vyberte návrhy se zajímavými detaily, jako jsou smyčky na luk, krajkové vložky nebo volánky.

Idea 2. Římské rolety, shromážděné se stuhami

Římské rolety jsou dobré v jakékoli formě, ale v provensálské kuchyni bude jejich verze země vypadat nejekologičtěji, když se délka plátna neupravuje zdvihacím mechanismem, ale ručně pomocí stuh.

 • Na webu jsme našli největší výběr levných římských rolet ve stylu Provence adresář bonprix. Zde si můžete vybrat plátno vyrobené z přírodní bavlny nebo směsových tkanin požadované velikosti, hustoty a designu, například s kontrastními stuhami, jako na fotografii níže.

Římské rolety bonprix ve stylu provence

Idea 3. Záclony v bílé a modré kontrole

Šeky Tartan a Vichy jsou tradiční tisky provensálských záclon, zejména v bílé a modré nebo bílé a modré. Mimochodem, díky kleci budou vaše kuchyňské závěsy méně špinavé.

 • Modré a modré závěsy jsou vhodnější pro dobře osvětlené kuchyně směřující na jih nebo jihozápad. Pro tmavé „severní“ kuchyně nejsou takové studené barvy tím nejlepším řešením.

Idea 4. Záclony «kavárna»

 • Mekké záclony ve stylu kavárny lze vyrobit za 5 minut … z pěkných kuchyňských ubrousků. V tomto případě se z běžné rybářské vlasce může stát římsa a kolíčky na prádlo se mohou stát háčky, jak je znázorněno na následujících fotografiích.

Idea 5. Povlečení

Idea 6. Měkké jehněčí

 • Vzhledem k tomu, šití lambrequin není drahé a jednoduché, můžete vyrobit několik produktů v různých barvách najednou a aktualizovat interiér podle své nálady.

Idea 7. Záclony z barevného skla

Záclony z barevného skla „přesýpací hodiny“ se vyznačují kompaktností a elegantním vzhledem, snadno se otevírají a sbírají. Pokud je kamna umístěna poblíž okna, pak se závěsy z barevného skla se nemusíte bát větru, protože látka je upevněna jak nad, tak pod ní.

 • Záclony z barevného skla jsou „nasazeny“ na teleskopickou mini římsu a jsou připevněny k okennímu křídlu.

Idea 8. Měkké rolety na háčcích

Standardní (kazetové) rolety vypadají příliš „přísně“ pro „rustikální“ kuchyni, ale měkké „roličky“ se hodí do interiéru pomocí třesku. Vzhledem k tomu, že takové závěsy mají jednoduchý styl, lze je snadno šít vlastníma rukama.

 • Rolety mohou být ještě zajímavější prošíváním jejich zadní a přední strany z různých tkanin.

Idea 9. Pletené závěsy

Pokud víte, jak háčkovat, pak můžete přinejmenším pletené krajkové vložky ozdobit závěsy (příklad na fotografii níže) a jako maximální plnohodnotné závěsy.

Idea 10. Záclony s volánkami a volánkami

Záclony s volánkami a ozdůbkami dodávají texturám jednoduché závěsy a vytvářejí v kuchyni romantickou náladu. Vypadají obzvláště dobře v blízkosti drsného masivního nebo stárlého nábytku.

 • Nezapomeňte, že čím menší je místnost, tím méně by na plátně měly být volány. Aby nedošlo k přetížení interiéru, je žádoucí, aby struktura takových záclon byla monochromatická.

Vlastnosti stylu Provence v designu záclon

Původ provensálského stylu pochází z provinčních jižních oblastí Francie. Vyznačuje se jednoduchostí, přirozeností, nekomplikovanými liniemi. Spolu s tím jsou volány, krajky, podvazky se stuhami.

Výběr barvy má zvláštní význam. Při výběru záclon ve stylu Provence pro váš domov je nutné se na to zaměřit. Stíny se používají ztlumené, pastelové, jako by vybledly na slunci.

Obecně platí, že záclony v tomto stylu vytvářejí pocit lehkosti, něhy, vyrovnanosti. Navzdory skutečnosti, že závěsy na oknech jsou navrženy tak, aby chránily místnost před jasným sluncem, tyto záclony zároveň vytvářejí pocit místnosti plné světla.

Spolu se zdánlivou jednoduchostí a spontánností však styl Provence podléhá svým vlastním pravidlům.

Závěsy by měly být zejména:

 • Z přírodních tkanin;
 • Jednoduchý, elegantní střih;
 • Pastelové barvy, květinové nebo jednoduché geometrické vzory.

Chcete-li do svého interiéru vnést ducha francouzské Provence, rozhodněte se pro záclony s modrými nebo fialovými malými květinovými vzory. Koneckonců, je to jižní provincie, která je známá svými jasnými levandulovými poli.

Výběr látky pro záclony ve stylu Provence

V rustikálním stylu jsou vhodné pouze přírodní materiály. Textilie, které napodobují textilie pro domácí potah, jsou vítány. Látky jako prádlo, bavlna, chintz se do Provence přirozeně vejdou.

Povrch plátna by měl být matný, bez lesku a lesku, u kterého není patrné tkaní nití. Naopak, látka může být drsná na dotek.

Provensálské záclony v interiéru různých místností (video)

Použití správných záclon k vytvoření atmosféry francouzské provincie v městském bytě je velmi jednoduché. Hlavní věc je vybrat správnou látku a vhodnou barvu. Bezpečná sázka — přírodní plátna s květinovým vzorem.

Barevné schéma

V Provence se používají jak monotónní závěsy, tak i ozdoby. Barva záclon by měla být vybrána na základě tónu nábytku.

Dynamiku interiéru mohou přinést záclony broskvových a béžových tónů, zdobené jasnými cákance zelené, modré a terakotové barvy.

Záclonovou látku můžete ozdobit nejen potištěnými ornamenty a doplňky, ale také výšivkou.

Pokud jsou v designu nábytku světlé vzory, měly by být textilie monotónní a diskrétní.

Fotografie z bavlněných záclon Provence v interiéru

Vlastnosti výběru záclon pro malou kuchyň

 • Schopnost materiálu propouštět světlo, nebo naopak, blízko od něj;
 • Snadná péče, čištění, praní, žehlení;
 • Cena modelu.

Pokud není možné zakoupit záclony požadovaného modelu, můžete je vždy šít sami

Rada! Ozdobte malé kuchyňské okno v horní třetině výšky do parapetu, abyste ušetřili místo nebo použijte závěsy, které jsou připojeny přímo k otvoru.

Krátké průsvitné záclony se perfektně hodí do interiéru malé kuchyně

Záclony do kuchyně v moderním stylu

Rada! Pro přehozené modely v malé kuchyni se rozhodněte pro světlo, tekoucí tkaniny. Dobrou volbou by byl průsvitný závoj ve světlých odstínech nebo organza v spíše jasných barvách.

francouzština

rakouský

 • Jednoduchost a variabilita střihu, který ozdobí i velmi malé okno;
 • Rakouské závěsy jsou kompaktní, spolehlivé, dokonce i se závěsy;
 • Zdobení přehozené části krajkou, třásněmi, malými střapci.

Světelné závěsy

 • Tyl závěsy do středu okna, na okenní parapet a těsně pod;
 • Spodní část světelné clony, zakončená předsunutou vložkou v kontrastní barvě, oživí interiér;
 • Světelné závěsy mohou být textilie nebo krajky;
 • Šifon v několika vrstvách, z nichž každá je kratší než ta předchozí, vypadá perfektně pro malou kuchyň;
 • Světelné průsvitné závěsy jsou dokonale kombinovány se žaluziemi;
 • Závěsy ve formě klenutého prvku zůstaly populární již několik let díky své kráse a pohodlí.

Rada! Pokud chcete vizuálně zvýšit stropy, zvolte pruhované tkaniny a směr vzoru je shora dolů.

Doporučení pro výběr Provence záclony

Obecné tipy pro výběr:

Tkanina by měla být v souladu s okolními objekty v barvě, délce, struktuře.

DIY možnosti šití

Provence znamená jednoduchý design záclon, takže většinu možností lze šít vlastníma rukama. Obvykle nejsou vyrobeny nižší než parapet. Chcete-li to provést, vyberte směsovou tkaninu s převahou přírodních vláken.

Co jiného lze použít:

  starý ubrus; ručníky; utěrky na čaj; barvivo.

Pokud je starý ručník vybledlý nebo potřísněný, můžete změnit barvu. Za tímto účelem si koupte barvivo pro domácí použití.

Záclony jsou vyráběny podle jednoduchých obdélníkových vzorů. Nejprve musíte koupit římsu a upravit závěs tak, aby odpovídal. Tvar římsového křídla musí odpovídat římse a zácloně samotné.

Není obtížné šít měkké rolety. Mají jednoduchý styl. Zajímavé bude, pokud budete mít přední a zadní stranu boku z různých materiálů.

Jednoduchá verze nezávislých závěsů „kavárny“. Nemusíte nic šít:

  vytáhněte rybářský vlasec přes dveře jako římsa; vzít si ubrousky nebo malé ručníky; zavěste je na vlasec s kolíčky na prádlo.

Snadno vyrobitelný, snadno se vyjímatelný a omyvatelný, žádný problém nahradit ubrousky jiné barvy.

Schopnost plést pomůže vytvořit neobvyklé prolamované záclony. Háčkovací vložky pro hotové výrobky. Pokud máte volný čas, můžete si vyrobit jednodílné závěsy.

Barevný roztok

Při výběru záclon do ložnice musíte vzít v úvahu strukturu textilu použitého v této místnosti, to znamená, že záclony by měly být ze stejné nebo podobné tkaniny, barvy a vzoru jako čalounění pohovky, přehozy na postel, koberec a dekorační prvky.

Neměli byste však vše zdobit v místnosti v jedné barvě, jinak se interiér sloučí. Ideálním řešením by byla béžová ložnice s čokoládovými závěsy.

Ložnice je velmi často zdobena modrou barvou, protože tato barva uklidňuje, takže barva záclon v ložnici je nejlepší zvolit švestku.

Nebo si můžete hrát se závěsy v kontrastu s použitím béžové v interiéru v kombinaci se světlými odstíny zelené nebo kávy.

Kombinace tyrkysové se zlatem, světle zelené s fialovou a modrou s růžovou bude vypadat skvěle.

Které závěsy zvolit pro vlastní otevírání oken?

Římské rolety mohou být docela zajímavou alternativou pro závěsy v ložnici pro takové nestandardní okno, jako je vikýřské okno, dobře vypadají také rolety nebo závity podobné závitu.

Hlavní principy výběru textilu

1. V barvě nábytku

Univerzální řešení pro neutrální barvy v moderních interiérech.

Vzor na římských odstínech odpovídá kovovým křivkám vintage stroje Singer, který se stal základem jídelního stolu.

Ztlumený travní odstín záclon a dekorativních polštářů je stejný, ale fasády náhlavní soupravy se liší tónem. Ale díky stejnému měřítku tento rozdíl nenarušuje vyvážení barev v místnosti.

Lehký perforovaný materiál je skvělou volbou pro malou kuchyň. Takové textilie vizuálně rozšíří prostor bez blokování cesty přirozeného světla oknem.

Síťový závěs odpovídá dekoraci kožených židlí a oranžových svíček.

2. V barvě stěn

Bílé záhyby jsou kombinovány s keramickým backsplash a lesklými frontami. Tato konstrukce může být v případě potřeby snadno přizpůsobena výšce okna.

Klasický květinový ornament přidává do monochromatického interiéru zajímavé detaily.

3. Přízvuk v interiéru

Klidný rozsah místnosti dává textilu charakter. Tyrkysovou kontrastní barvu lze snadno nahradit jiným jasným tónem, pokud chcete v bytě sezónně měnit.

Při výběru textilu do kuchyně nezapomeňte, že je budete muset často prát. Proto byste si měli zakoupit materiál odolný proti opotřebení, který rychle schne.

Krátké modely pro malou kuchyň

Zkratka je ideální pro miniaturní místnosti a pro kuchyně, kde je sada částečně umístěna podél okna. Toto řešení zvyšuje pohodlí interiéru bez blokování toku světla.

Krátké závěsy do kuchyně vyrobené z tylu ve dvou polovinách. Průhledná textilie v dekoraci oken je ideální pro malou plochu. Tyto závěsy nebudou rušit pronikání světla.

Poloviny záclon jsou zavěšeny s přesahem. Tato možnost vypadá neobvykle, ale současně je zachována symetrie otevření okna.

Rakouský model zapadá do klasických i moderních stylů.

Pokud je u okna plynový sporák, v tomto případě musíte vždy pamatovat na bezpečnostní opatření — je lepší zvolit přírodní látku, která se při náhodném vystavení ohni okamžitě nerozsvítí.

Moderní tisky

S pomocí moderních technologií můžete vytvářet úžasné efekty na tkaninách a dodávat interiéru zvláštní nádech.

Díky futuristickému tisku v textilu je nejjednodušší designová místnost neobvyklá.

Klasické vzory byly znovu interpretovány. Tradiční kresba, skládající se ze zvětšených pixelů, je vhodná pro neoklasicistní i moderní interiéry.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector