33 fialové nálady v interiéru fialové a lila kuchyně | Green-Pages.info

Obsah

Fialová kuchyňská dekorace: velkolepý, ale občasný pohled

Fialová kuchyně — od ametystu po fialovou ↑

Správné umístění svítidel ve fialové kuchyni je jednou z podmínek atraktivního interiéru

Bohatý fialovo-fialový gamut v designu interiéru kuchyně vyžaduje jemný přístup k sobě. Člověk to musí jen trochu přehánět a okouzlený prostor se změní v nehostinné prostředí, které zbaví sílu a způsobí podráždění.

Majitelé fialového obydlí jsou zpravidla kreativní lidé, kteří netolerují stereotypy a jednotvárnost.

Množství šeříku v této kuchyni může vyvolat nepříjemný tlak přítomných.

Aby se zabránilo tomu, že by kuchyně ve fialových tónech vypadala kýčovitě, měla by být upřednostňována zdrženlivá a lakonická konstrukce nábytku s přísnými geometrickými tvary.

Kombinace bílo-fialové nebo bílo-fialové-kovové je ideální pro high-tech kuchyň a minimalismus

Barvy fialové řady se nejlépe kombinují s klidnými, světlými, neutrálními barvami, například šedou nebo bílou.

Klidné tlumené tóny od světle fialové až po šedo-levandulové a popelavě šedo-fialové vypadají v interiéru kuchyně velmi výhodně a nenápadně.

Světlé odstíny šeříku v kombinaci s růžovou nebo světle modrou přinesou do kuchyně svěží ranní pocit

Tapeta s různými odstíny fialové, odpovídající římské záclony, světlý nábytek v této kuchyni vytváří jednotnou harmonickou kompozici

Fotografie příklady skvělého designu kuchyně ve fialových tónech ↑

Odstíny fialové, podle psychologů, mohou potlačit chuť k jídlu

Jemné odstíny šeříku a šeříku s jemným růžovým podtónem dodají kuchyni jakýsi báječný a pomíjivost, z níž fouká magie.

Výrazná kuchyňská silueta kombinovaná s výrazným barevným schématem pro vynikající výsledek

Fialová nebude vypadat pochmurně, pokud jsou v interiéru kuchyně tmavší barvy.

Bohatá fialová barva v moderní kuchyni vypadá dobře a harmonicky

Fialová kuchyň vypadá pod přirozeným a umělým světlem jinak

Díky použití dalších dekorativních prvků bude atmosféra ve fialové kuchyni luxusní a sofistikovaná

Kombinace fialového a přírodního dřeva je optimální pro seriózní moderní kuchyni

Fialová je dobrá pro vytvoření neobvyklého interiéru v prostorné kuchyni

V temné kuchyni hraje zářivě fialová zástěra a žlutá pracovní deska roli frivolních dekorativních detailů.

U takové ultramoderní a multifunkční kuchyně je nejlepší volbou tmavě fialová.

Aby se v této kuchyni nevyskytovalo množství fialové barvy, byly přední strany nábytku potištěny romantickou krajinou.

Kombinace různých odstínů lila vytváří v této kuchyni zajímavou hru barev

Množství fialové v tomto interiéru je malé, takže barva z pozadí se změní na původní přízvuk

Na tmavém pozadí vypadá kombinace béžové a fialové barvy zajímavě

Světlá fialová barva ve světlé prostorné kuchyni může překvapit novými efekty a pocity

Dotek fialové v této kuchyni okamžitě upoutá pozornost, takže černé a bílé nastavení bude méně formální.

Každý den sníte o pohodové dovolené u moře a dychtivě se díváte z okna na nepříjemnou šedou oblohu? Možná rozjasní matná rána.

Z nebesky modré na indigo: jak používat modrou v kuchyni

Věděli jste, že ve středověku byly nevěsty oblečeny v zelených šatech, což naznačuje, že dívka je stejně plodná jako tchán? V smaragd a.

Jak vytvořit harmonii čistoty a svěžesti v interiéru bílé a zelené kuchyně

Nesporným favoritem mezi barvami interiéru je radostná, osvěžující, energická barva pistácie. V interiéru kuchyně, pistácie jde dobře.

Barevné kombinace a kuchyňská nálada

Bílý

Černá

Ve spojení s bohatou fialovou barvou dává ponurý a někdy dramatický efekt, který interiéru nepřidává pohodlí. Tento problém však snadno vyřeší lehké odstíny šeříku a levandule a dokonce doplněné bílým nebo šedým pozadím.

Šedá

Zelená

Nejlepší volbou pro zeleno-fialový interiér by byly jemné pastelové barvy. S jejich pomocí je snadné vytvořit romantický „levandulový“ design ve stylu Provence. Který z konfliktních odstínů dává náhlavní soupravě a která zeď — na tom už nezáleží.

Růžový

Pokud jde o nechtěné sousedy, u fialové se ukázalo, že jsou citronově žluté, oranžové a jasně červené. Kombinace těchto odstínů způsobuje, že kuchyně je příliš agresivní a často se ukazuje, že je bez chuti.

Vytvoření organického a stylového interiéru kuchyně ve fialových tónech je stejně obtížné, jak je zajímavé. Neměli byste se bát této barvy, ale měli byste počítat s její rozmarnou povahou — a uspějete.

Stíny

Fialová paleta má širokou škálu nasycení, včetně světlých vřesových tónů, jakož i intenzivních tónů švestek a lilku.

Dobré vědět:  Styly kuchyně a jejich vlastnosti | Green-Pages.info

Fotografie ukazuje ametystový odstín fialové v designu malé ložnice.

Teplá lila s bílou, smetanovou, vanilkovou nebo smetanovou barvou vypadá skvěle. Taková místnost bude vždy plná čerstvosti a čistoty.

Na fotografii je znázorněn klasický interiér ložnice navržený v odstínech šedé levandule fialové.

Povrchové úpravy a materiály

Na fotografii je ložnice v bílých a lila tónech s lesklým strečovým stropem a šedou laminátovou podlahou.

Tam, kde dominují stěny a stropy, by podlaha neměla být přetížena spoustou barev. Podlaha může být pokryta světlým kobercem nebo šedým laminátem.

Na fotografii tapety s květinovými vzory v ložnici ve fialových tónech.

Fialové závěsy v interiéru: správná kombinace barev

Nejvýraznější a nejzáhadnější je design místnosti, která používá fialové závěsy. Jedná se o speciální a velmi zvláštní barvu, která se bohužel v interiéru používá jen zřídka.

Pro zajištění lehkosti a svobody je lepší kombinovat fialovou s následujícími barvami:

 • Bílý;
 • Zelená;
 • Šedá
 • Béžový;
 • Růžový.

Je nezbytné pochopit, že stejné odstíny se dobře hodí do jednoho stylu a úplně zničí jiný. Kromě toho je velmi důležité správně zvolit látku.

Lila závěsy do obývacího pokoje: fotografie nejlepších návrhových nápadů

Odstíny fialové:

 • Fialový;
 • Nachový;
 • Švestka;
 • Lilek;
 • Levandule;
 • Nachový.

Kromě toho všechny výše uvedené odstíny mají tmavé a světlé odrůdy. Ať už si vyberete jakoukoli barvu, nemělo by to být moc.

Fialový design kuchyně

Bohatá fialová barva dokonale zapadne do moderních interiérových stylů, jako jsou hi-tech, minimalismus, avantgarda, konstruktivismus, a také některé tradiční styly (country, Provence a další).

Bude to dobře vypadat jak na fasádách kuchyňského nábytku, tak jako na některých akcentech v interiéru místnosti.


Ne každý člověk bude mít pohodlí v místnosti, kde je hlavní barva fialová. Hlavním pravidlem při používání této barvy v interiéru kuchyně proto není přehánění.

Rada! Při výběru tónu si uvědomte, že čím menší je kuchyňský prostor, tím světlejší odstíny fialové musíte použít v jeho interiéru.

Stejné pravidlo platí pro místnosti s nedostatečným přirozeným světlem: světlé barvy kompenzují nedostatek slunečního světla a tmavé vizuálně zmenšují prostor a přinášejí hmatatelné nepohodlí, když jste v místnosti.

Návrháři nedoporučují v interiéru používat několik fialových tónů současně. Aby nedošlo k přetížení interiéru kuchyně, použijte tuto řadu a zřeďte ji neutrálními světlými odstíny bílé, šedé a dalších uklidňujících barev.

Nasycené tóny fialové se nejlépe používají ve formě jasných doteků v interiéru a jeho světlejší odstíny (jemná fialová, fialová nebo levandule) jsou vhodné pro fasády nábytku nebo dekorace kuchyňských stěn.

Zároveň, pokud jste si vybrali fialový nábytek, měli byste při zdobení stěn použít klidnější světlé barvy (béžová, světle šedá, krémová, krémová) a také některé odstíny světle zelené.

Naopak, jsou-li stěny fialové, měly by být kuchyňské stěny v neutrální nebo kontrastní barvě. Teprve potom bude interiér místnosti vypadat snadno a harmonicky.

Vhodné odstíny pro podlahu a strop v takové kuchyni jsou světlé pastelové barvy (béžová, krémová, slonovinová). Měly by být v souladu s hlavní barvou interiéru a v porovnání s tím by neměly být o nic světlejší nebo tmavší.

Světlé tóny této ušlechtilé barvy budou vypadat stejně dobře jak na lesklých fasádách kuchyňských linek v moderních stylech, tak na dřevěném nábytku ve venkovských a provensálských stylech.

Pro tuto místnost je vhodný nábytek s jasnými liniemi a přísnými proporcemi, stejně jako doplňky jednoduchých tvarů z nerezové oceli. Přítomnost skleněných fasád nábytku se zlatým povrchem dodá interiéru originalitu.

Při výběru pracovní desky je třeba vycházet ze skutečnosti, že lehké pracovní desky (bílá, světle šedá, písek) budou nejvíce harmonicky kombinovány s jasně fialovým rozsahem. Zajímavou možností může být deska z přírodního dřeva.

Jedním z důležitých prvků v interiéru takové kuchyně jsou kuchyňské textilie, jejichž hlavním úkolem je harmonicky doplňovat interiér a zjemňovat bohatou škálu.

Záclony i další textilní doplňky (kuchyňské utěrky, měkká křesla pro židle) by měly být vybírány ve světlých uklidňujících barvách (vhodné jsou jemné růžové, lila, některé odstíny zelené, mléčné nebo béžové).

Při výběru záclon byste měli věnovat pozornost záclonám vyrobeným z lehké textilie s mírným leskem: tato technika dodá místnosti lehkost a vyhne se šeru v interiéru. Místo záclon můžete okna uspořádat pomocí rolet nebo římských rolet stejných odstínů.

Dobré vědět:  Styly interiéru s fotografiemi a popisy | Green-Pages.info

Kuchyňské náčiní, spotřebiče a nádobí v zářivých, sytých barvách ve fialové a dalších barvách přítomných v místnosti pomůže konečně dotáhnout interiér fialové kuchyně.

Bílý

Kombinace bílé a fialové barvy v interiéru kuchyně lze použít buď v čisté formě, nebo zředit neutrálními odstíny (zde se nejlépe hodí barvy přírodního dřeva nebo kamene).

Taková kombinace bude vypadat dobře ve studiovém bytě, kde lze varnou plochu zdobit fialovými tóny a jídelnu v klidných odstínech bílé. Styl místnosti by měl být podporován také u kuchyňského textilu.

Další zajímavou možností kombinace těchto barev může být výběr kuchyňského nábytku, kde jeho horní část bude mít světlé tóny a spodní bude mít bohatou fialovou barvu.

Šedá

Ušlechtilá šedá barva je v interiéru kuchyně velmi bohatá na fialovou. Vytváří dobré neutrální pozadí pro jasné barvy.

Tuto barvu byste měli použít v interiéru fialové kuchyně pomocí následujícího pravidla: čím intenzivnější je fialová, tím více by měla být šedá v interiéru a naopak.

Šedé odstíny můžete v takové místnosti použít různými způsoby: dokončením stěn, nanesením na podlahu nebo jejich kombinací se základním tónem v kuchyňské soupravě.

Ve fialové kuchyni bude dobře vypadat pracovní deska nebo kuchyňská zástěra zdobená stříbrnými nebo ocelovými tóny.

Fialový design kuchyně

Bohatá fialová barva dokonale zapadne do moderních interiérových stylů, jako jsou hi-tech, minimalismus, avantgarda, konstruktivismus, a také některé tradiční styly (country, Provence a další).

Bude to dobře vypadat jak na fasádách kuchyňského nábytku, tak jako na některých akcentech v interiéru místnosti.


Ne každý člověk bude mít pohodlí v místnosti, kde je hlavní barva fialová. Hlavním pravidlem při používání této barvy v interiéru kuchyně proto není přehánění.

Rada! Při výběru tónu si uvědomte, že čím menší je kuchyňský prostor, tím světlejší odstíny fialové musíte použít v jeho interiéru.

Stejné pravidlo platí pro místnosti s nedostatečným přirozeným světlem: světlé barvy kompenzují nedostatek slunečního světla a tmavé vizuálně zmenšují prostor a přinášejí hmatatelné nepohodlí, když jste v místnosti.

Návrháři nedoporučují v interiéru používat několik fialových tónů současně. Aby nedošlo k přetížení interiéru kuchyně, použijte tuto řadu a zřeďte ji neutrálními světlými odstíny bílé, šedé a dalších uklidňujících barev.

Nasycené tóny fialové se nejlépe používají ve formě jasných doteků v interiéru a jeho světlejší odstíny (jemná fialová, fialová nebo levandule) jsou vhodné pro fasády nábytku nebo dekorace kuchyňských stěn.

Zároveň, pokud jste si vybrali fialový nábytek, měli byste při zdobení stěn použít klidnější světlé barvy (béžová, světle šedá, krémová, krémová) a také některé odstíny světle zelené.

Naopak, jsou-li stěny fialové, měly by být kuchyňské stěny v neutrální nebo kontrastní barvě. Teprve potom bude interiér místnosti vypadat snadno a harmonicky.

Vhodné odstíny pro podlahu a strop v takové kuchyni jsou světlé pastelové barvy (béžová, krémová, slonovinová). Měly by být v souladu s hlavní barvou interiéru a v porovnání s tím by neměly být o nic světlejší nebo tmavší.

Světlé tóny této ušlechtilé barvy budou vypadat stejně dobře jak na lesklých fasádách kuchyňských linek v moderních stylech, tak na dřevěném nábytku ve venkovských a provensálských stylech.

Pro tuto místnost je vhodný nábytek s jasnými liniemi a přísnými proporcemi, stejně jako doplňky jednoduchých tvarů z nerezové oceli. Přítomnost skleněných fasád nábytku se zlatým povrchem dodá interiéru originalitu.

Při výběru pracovní desky je třeba vycházet ze skutečnosti, že lehké pracovní desky (bílá, světle šedá, písek) budou nejvíce harmonicky kombinovány s jasně fialovým rozsahem. Zajímavou možností může být deska z přírodního dřeva.

Jedním z důležitých prvků v interiéru takové kuchyně jsou kuchyňské textilie, jejichž hlavním úkolem je harmonicky doplňovat interiér a zjemňovat bohatou škálu.

Záclony i další textilní doplňky (kuchyňské utěrky, měkká křesla pro židle) by měly být vybírány ve světlých uklidňujících barvách (vhodné jsou jemné růžové, lila, některé odstíny zelené, mléčné nebo béžové).

Při výběru záclon byste měli věnovat pozornost záclonám vyrobeným z lehké textilie s mírným leskem: tato technika dodá místnosti lehkost a vyhne se šeru v interiéru. Místo záclon můžete okna uspořádat pomocí rolet nebo římských rolet stejných odstínů.

Dobré vědět:  Správné vytvoření interiéru obývacího pokoje ve světlých barvách: 3 doporučení | Green-Pages.info

Kuchyňské náčiní, spotřebiče a nádobí v zářivých, sytých barvách ve fialové a dalších barvách přítomných v místnosti pomůže konečně dotáhnout interiér fialové kuchyně.

Bílý

Kombinace bílé a fialové barvy v interiéru kuchyně lze použít buď v čisté formě, nebo zředit neutrálními odstíny (zde se nejlépe hodí barvy přírodního dřeva nebo kamene).

Taková kombinace bude vypadat dobře ve studiovém bytě, kde lze varnou plochu zdobit fialovými tóny a jídelnu v klidných odstínech bílé. Styl místnosti by měl být podporován také u kuchyňského textilu.

Další zajímavou možností kombinace těchto barev může být výběr kuchyňského nábytku, kde jeho horní část bude mít světlé tóny a spodní bude mít bohatou fialovou barvu.

Šedá

Ušlechtilá šedá barva je v interiéru kuchyně velmi bohatá na fialovou. Vytváří dobré neutrální pozadí pro jasné barvy.

Tuto barvu byste měli použít v interiéru fialové kuchyně pomocí následujícího pravidla: čím intenzivnější je fialová, tím více by měla být šedá v interiéru a naopak.

Šedé odstíny můžete v takové místnosti použít různými způsoby: dokončením stěn, nanesením na podlahu nebo jejich kombinací se základním tónem v kuchyňské soupravě.

Ve fialové kuchyni bude dobře vypadat pracovní deska nebo kuchyňská zástěra zdobená stříbrnými nebo ocelovými tóny.

Barevné kombinace

Fialové tóny je třeba doplnit dalšími barvami. Takto bude možné dosáhnout skutečně harmonického a krásného designu. Níže jsou uvedeny nejčastější barvy, které se nejlépe kombinují s fialovým odstínem.

Bílá a lila ložnice

Fotografie ukazuje interiér moderní ložnice v bílých a fialových tónech.

Ložnice v odstínech šedé lila

Fotografie ukazuje design ložnice, vyrobený v lila a šedé barvy s přidáním bílé.

Ložnice v růžové a fialové barvě

Tato kombinace dvou barev vám umožní vytvořit dívčí a okouzlující interiér. Bledě fialové barvy lze kombinovat s fialovými a levandulovými a fialovými odstíny lze doplnit kontrastní fuchsiovou barvou.

Aby atmosféra nevypadala příliš blízko, je lepší naředit růžovo-fialovou unii na úkor šedých nebo stříbrných tónů. Lila a růžově zbarvené barvy jsou také vhodné použít jako akcenty na neutrálním světlém pozadí.

Fotografie ukazuje kombinaci světle růžové a fialové v interiéru ložnice.

Lila-zelené tóny v interiéru ložnice

Barevný a bohatý tandemový fialový se zelenou vyžaduje zvláštní chuť a péči. V opačném případě bude taková konstrukce rychle unavená.

Kombinace lila-zelená je klasickou volbou pro interiér ložnice v provensálském stylu. Tato paleta vyvolává spojení s rostlinami a květinami, jako je levandule, kosatce, fialky nebo šeříky.

Hnědozelené a olivové odstíny zdůrazňují levanduli, zatímco tyrkysová je zvláště vhodná pro fialové a hroznové barvy, zředěná teplým odstínem béžové. Pro pastelové barvy budou vhodné bělené šeříky, pistácie nebo máty.

Nápady pro ložnice v barvách béžové a fialové

Pro lila a levandulové odstíny se dobře hodí med, krém, karamel a další sladké palety.

Lila-žlutý interiér

Fotografie ukazuje design ložnice v šeříkových tónech s postelí se žlutým čalouněním.

Výběr nábytku

Na obrázku je postel se zlatým textilním potahem v provedení fialové ložnice.

Lila ložnice může také ubytovat luxusní postel v tmavě fialové barvy. Je vhodné ozdobit spací postel béžovými nebo bílými ozdobnými polštáři.

Designové nápady

Skutečnou výzdobou fialové ložnice bude velká postel zdobená fialovým přehozem na postel s potiskem, který odráží záclony nebo koberce u postele. Kontrastní polštáře vypadají neobvykle v odstínech šedé, bílé a fialové.

Nadýchané, sametové nebo hedvábné textilie dodají atmosféře zvláštní pohodlí.

Svítidla s růžovými odstíny lamp nebo šedými odstíny se dokonale hodí do fialové ložnice.

Fotografie ukazuje noční osvětlení v interiéru fialové ložnice.

Tento design neznamená příliš jasné a bohaté červené, oranžové nebo červené skvrny. Protože na fialovém pozadí budou vypadat velmi ostře.

Jako akcenty si můžete vybrat textil, ložní prádlo, přikrývku, polštáře, záclony nebo dokonce obrazy s diskrétními kresbami.

Fotografie ukazuje fialovou ložnici s oknem zdobeným indigovými závěsy.

Fialová ložnice je díky svým nádherným a poněkud komplexním barvám extravagantním designovým řešením, které osloví opravdové znalce estetiky.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector