4 možnosti pro výrobu teplého uzeného udírny rukama | Green-Pages.info

Jak to funguje

V podmínkách, ve kterých nejsou žádné speciální teploměry, je možné na základě zkušeností určit vhodný způsob kouření pokrmů.

Schéma zařízení kouřovny za tepla

Základem udírny je kouření:

 1. dělat zařízení pro kouření za studena, jáma pro krbu by měla být umístěna v určité vzdálenosti od kuřácké komory a měla by být spojena se speciální trubkou;
 2. pokud je to preferováno horké kouření, krbu s uhlím musí být umístěno přímo pod kuřáckou komorou.

Vytváření studené uzené udírny

V případě potřeby přidejte čerstvé bylinky tak, aby uvnitř udírny byl hustý kouř. Po 3 hodinách vyjměte vak a ryby vyvětrejte. Velká jatečně upravená těla ryb musí být další den znovu uzena.

Zajímavé informace o různých typech udírny

Kuřácký kbelík.

Pro výrobu tohoto modelu kuřáci používají staré ocelové kbelíky. Uvnitř kbelíku jsou vloženy dva rošty z nerezové oceli. První pletivo je umístěno 10 cm od dna kbelíku a horní pletivo ve vzdálenosti 5 cm od spodního pletiva.

Na dně kouřovny se třísky nebo piliny nalijí do vrstvy 2 cm. Na sítě se umístí výrobky pro kouření.

Mini kuřák je připraven k použití. Je zakryté víkem a zapáleno. Jedná se o design výrobků pro horké kouření. Uzené maso je připraveno do 15 minut po prvním objevení kouře. Kbelík se vyjme z tepla a nechá se vychladnout.

Udírna z nerezové oceli.

Pro výrobu této konstrukce se používá nerezová ocel. Ve vzhledu se udírna podobá kufru, uvnitř kterého jsou na svařovaných rozích instalovány dva rošty.

K použití tábořiště kouření budete potřebovat malé listnaté dřevo nebo piliny. Na drátěný stojan jsou umístěny kousky masa, slaniny nebo ryb. Kufr je uzavřen víkem a umístěn nad oheň. Po 20 minutách jsou ochucené kousky připravené k jídlu.

Udírna z lednice.

Mnoho letních obyvatel používá staré chladničky jako skříňky pro ukládání různých drobností. Málokdo ví, že je velmi snadné vyrobit udírnu z ledničky. Stačí odstranit všechny vnitřky a ponechat pouze krabici s dveřmi.

V horní části je vytvořen komínový otvor. Tři páry rohů jsou připevněny ke stěnám chladničky v různých úrovních. Na dvou horních úrovních jsou mříže a háčky. Spodní rohy jsou nutné k instalaci sběrné nádoby na tuky.

Udírna z barelu.

Když je hlaveň nainstalována na jámě a z ohniště je vyroben dvoumetrový komín, dostanete uzené maso a ryby.

Do-it-yourself cihla udírna.

Udírna s těsněním.

Takovou udírnu si můžete koupit v obchodě nebo si ji sami vyrobit. Liší se od obyčejného mini-udírny přítomností vodní pečeti, která umožňuje vařit uzená masa jak v přírodě, tak v kuchyni.

Aby nedošlo k cizím pachům a kouři v bytě, voda se nalila do těsnění. Připravte si jídlo podle svého oblíbeného receptu a zahajte horké vaření.

Udírna z plynové láhve.

Kouřovna doma ze staré nádoby na odpad je skvělá pro kouření jakéhokoli produktu za horka.

Brazier s udírnou.

Připevněte dvířka, umístěte hlaveň na gril a zajistěte jej tak, aby se nepohybovala. Umístěte stojan na ryby uvnitř kuřácké komory. Na dno komory nalijte hobliny nebo piliny. Připravte jatečně upravené tělo a uzavřete komoru.

Generátor kouře pro udírnu.

Nejlepší varianta pro generátor kouře pro udírnu je považována za konstrukci s elektrické topné těleso s uspořádaným teplotním senzorem. V tomto případě není nutné kouř speciálně chladit nebo ohřívat.

Nejjednodušším zařízením pro ochlazování kouře na požadovanou teplotu je zakrytý výkop až 3 metry dlouhý mezi krbem a kuřáckou komorou.

Jak vyrobit udírnu a jaký design — vyberte si sami.

Výběr palivového dříví pro udírnu

Chcete-li získat chutný, vysoce kvalitní uzený produkt, je nutné se naučit, jak správně vybrat druhy stromů, které dávají zvláštní aromatický kouř. Surové dřevo se používá k získání dobrého kouře. Pokud nejsou k dispozici žádné suroviny, je polena mírně navlhčena.

Domácí udírna jakéhokoli designu funguje skvěle při spalování téměř všech listnatých stromů.

Nejlepší je přidat do palivového dříví pro vaření jídla v udírně třešňové listy, jalovcové větve. Jehličnaté dřevo se nikdy nepoužívá ke kouření kvůli vysokému obsahu pryskyřice.

Dobrý přístup k kyslíku a neúplné spalování dřeva dávají lehký kouř, což výrazně zlepšuje kvalitu konečného produktu.

Váš studený kuřák funguje skvěle, pokud můžete jasně vidět uzený produkt koncentrací kouře. Během horkého kouření by produkty v komoře neměly být vidět kouřem.

Několik tipů na jednání

Z článku jste se dozvěděli o různých typech udíren, o pravidlech pro chlazení kouře, o výběru palivového dříví. Přejeme vám hodně štěstí při budování vlastního udírny a přípravě nového jídla pro vaši rodinu.

Jaký je rozdíl mezi horkým a studeným kouřením?

V závislosti na teplotě zpracování je kouření rozděleno na horké a studené. Rozdíl však není pouze ve stupni vytápění.

K horkému kouření dochází při teplotách od 45 do 120 ° C. Proces trvá od 20 minut do několika hodin, po kterých jsou produkty připraveny k použití. Jejich trvanlivost je zároveň krátká a činí 3–4 dny.

Jak funguje a funguje udírna

Srdcem všech kuřáků je uzavřený kontejner jako sud nebo kovová skříňka, která hraje roli kuřácké komory.

Ilustrace: Artyom Kozoriz / Lifehacker

Po chvíli se teplota uvnitř udírny zvýší a dřevní štěpky začnou doutnat. Vyzařovaný kouř obalí jídlo, zcela naplní komoru a vystupuje skrz otvor ve víku. Takto dochází k horkému kouření.

Ilustrace: Artyom Kozoriz / Lifehacker

Ilustrace: Artyom Kozoriz / Lifehacker

Jak vyrobit studenou uzenou dřevěnou udírnu rukama

Rozpočet verze nekomplikované udírny ve formě dřevěné krabičky a generátoru kouře sestaveného z dostupných nástrojů. Rozměry komory umožňují zpracovávat nejen ryby a uzeniny, ale také středně kusy masa.

Co potřebuješ

 • 2 nábytkové desky 800 × 400 mm;
 • 3 nábytkové desky 800 × 300 mm;
 • kartáč se stojánkem z nerezové oceli;
 • 2 páry kliky dveří pro nohy;
 • 2 stěrky ½ palce;
 • ⅜ ”rychle odnímatelná montáž;
 • ½ palcové spojky;
 • 4 ½ palce ořechy;
 • ½ “by ⅜” montáž;
 • 2 dveřní panty;
 • dveřní háček;
 • háčky a kroužky pro zavěšení;
 • klika dveří pro nošení;
 • 1 m profilu ve tvaru U 20 × 20 × 20 × 1,5 mm;
 • hliníková nebo měděná trubka o průměru 6 mm;
 • šrouby;
 • kompresor pro akvárium;
 • šroubovák;
 • vrtat;
 • skládačka nebo pila;
 • nůžky na kov.

Jak to udělat

Jak vyrobit horký uzený mobilní udírnu rukama

Kompaktní a mobilní udírna se dvěma hlubokými pekáčky a mřížkou vhodné velikosti. Může být použit na piknik nebo na rybářském výjezdu k okamžité přípravě úlovku.

Co potřebuješ

 • Dva hluboké plechy nebo hrnce;
 • mříž;
 • hřebíky nebo kancelářské sponky.

Jak to udělat

 1. Vyzvedněte dva plechy na pečení nebo hrnce stejné velikosti a složte je dohromady, abyste získali požadovaný objem.
 2. Najděte rošt, který se vejde dovnitř. Pokud nemůžete získat hotový výrobek, udělejte jej z drátu nebo kovové sítě. Připojte nohy nebo ohněte okraje roštu tak, aby mezi ním a dnem bylo několik centimetrů.
 3. Na dno pečicího plechu posypte nasáklé dřevní štěpky nebo tenké olše. Položte drátěný stojan na vrchol a položte na něj maso nebo ryby.
 4. Vše zakryjte druhou pečicí fólií, zajistěte hřebíky zasunutými do otvorů kliky, kancelářských sponek nebo jiným způsobem.
 5. Zbývá postavit improvizovaný udírnu na malý oheň a zahájit proces vaření.

Druhy a podmínky kouření

Můžete kouřit úplně jiné produkty: ryby, maso a sádlo, známé všem, stejně jako ořechy, sýry, zeleninu a dokonce i ovoce a bobule. Samozřejmě potřebují různé režimy: teplotu kouře a dobu kouření, jakož i dřevní štěpky, které se k tomu používají.

 • studený, s mírně teplým kouřem 30-50 ° C;
 • horký, s kouřovou teplotou 70-120 ° C;
 • polo-horké, při 60-70 ° C
 • Čím vyšší je teplota, tím rychleji se maso a ryby vaří. Přizpůsobení kouře správné teplotě je úkolem vyřešeným správným návrhem udírny.

  Studený kouř

  Obrázek ukazuje tradiční studenou kouřovnu, kterou lze instalovat na místě v venkovském domě. Rozměry jsou libovolné, proto jsou na výkrese vyznačeny pouze hlavní konstrukční prvky.

  K kouření nemůžete použít pryskyřičný — smrk, borovice nebo emise dehtu — javor, bříza, palivové dříví. Nejlepší lesy jsou třešeň, olše, dub a jablko.

  Na fotografii je studená uzená udírna vyrobená z dřevěného sudu, vybavená odnímatelnými tyčemi.

  Hot kouřil

  Výkres s možnostmi výroby udírny pro horké kouření je uveden níže.

  Nejlepší materiál pro takovou udírnu je nerezová ocel, ale často jsou vyrobeny ze šrotu, například z kovového sudu, jak je vidět na videu.

  Přenosné polokouřové uzené mini kuřáky

  Teplota v takovém udírně je optimálně udržována na úrovni 60-70 ° C, což odpovídá režimu horkého kouření. Příprava produktů pro takové kouření je krátkodobá a jejich skladovatelnost je asi tři dny.

  Video: Jak si vyrobit mini udírnu na vlastní ruce.

  Princip kouření

  Tento způsob vaření má řadu výhod, díky nimž od nepaměti neztratil svůj význam:

  ● kouř účinně bojuje proti různým bakteriím a parazitům, které jsou ve výrobcích a mohou způsobit významné poškození lidského zdraví;

  ● uzené výrobky si uchovávají velké množství užitečných stopových prvků a vitamínů, pokud nejsou vystaveny velmi vysokým teplotám;

  ● jedlé suroviny připravené tímto způsobem mohou být skladovány po dlouhou dobu, protože kouř na ně má konzervační účinek.

  ● olše — je vhodný pro vaření masných a zeleninových produktů;

  ● dub — určený pro vepřové, hovězí a jiné červené maso;

  ● vrba — vhodné pro konkrétní druh masa a zvěřiny, jako je medvěd, los nebo jelen. Můžete také kouřit ryby, které většinou žijí v bažinách;

  ● třešně — používám ji ke kouření zeleniny, ořechů a bobulí.

  Druhy kuřáků

  Udírna do-it-yourself může být různých typů a může mít své vlastní konstrukční prvky, které přímo závisí na potřebách uživatele a jeho konstrukčních možnostech. Nejoblíbenější jsou 3 typy kuřáků:

  ● moje (vertikální);
  ● tunel (horizontální);
  ● komora.

  Komora udírny je ve své struktuře spíše primitivní, ale zároveň je celková: výška je 1,5 metru a průměr je 1 metr. Při konstrukci je důležité zajistit požadovaný úhel sklonu, který se pohybuje od 10 do 30 stupňů.

  Jak udělat udírnu z vlastních rukou. Podrobná instrukce

  V závislosti na vašich schopnostech a touhách si můžete postavit takové udírny:

  Kempování udírna.

  Náš vlastní udírna, která se nachází na svahu poblíž dachy, je velmi pohodlný a praktický, protože je vhodný pro kouření velkého množství produktů za studena. Hlavním materiálem pro jeho výrobu je dřevo.

  Pokyny k vybudování táborové udírny jsou následující:

  Stacionární udírna.

  Aby bylo možné takovou jednotku vybavit na letní chatě, budete muset strávit nejen čas a úsilí, ale také peníze. Výsledek však bude stát za veškeré úsilí, protože struktura nejenže bude vypadat esteticky, ale také efektivně.

  Chcete-li jej nainstalovat, postupujte podle pokynů krok za krokem:

  Nejjednodušší kouřovna kouřů.

  Podobný design lze zakoupit v jakémkoli specializovaném obchodě, ale za účelem úspory peněz si jej můžete postavit sami:

  Udírna na grilu.

  Při přípravě udírny na grilu postupujte podle pokynů krok za krokem:

  ● najděte kus trubky nebo malý kovový sud;
  ● položte nález na gril;
  ● vybavit potrubí mřížkou;
  ● přidat piliny;
  ● těsně uzavřete potrubí;
  ● zapálit oheň.

  Jednoduchý barový udírna.

  Velmi základní udírnu lze vyrobit z kovového sudu a elektrického ohřívače. Postupujte podle pokynů:

  ● udělejte díru ve spodní části hlavně;

  ● nainstalujte ohřívač na dno tahem za kabel skrz otvor;

  ● na sporák položte nádobu s pilinami a zakryjte ji víčkem;

  ● zavěste jídlo na pruty nebo položte na drátěný stojan;

  ● zakryjte hlaveň víkem.

  Udírna v podkroví.

  Další zajímavou možností pro udírnu je udírna postavená v podkroví. Je napojen na komín z domácího krbu nebo kamna. Můžete tak nejen zahřát svůj domov, ale také vařit chutné uzené maso. Fotografie ukazuje schéma takového udírny.  Jaké jsou možnosti kouření u domácích kuřáků?

  Pro horké kouření by měla být teplota kouře dostatečně vysoká, pro chlad — 35 ° С

  Délka tohoto procesu je jeho hlavní nevýhodou. Mělo by se také říci, že výrobky musí být před kouřením důkladně připraveny, což může také trvat 1 až 2 hodiny až 2 dny.

  Poznámka! Při kouření jsou produkty umístěny na zdroj kouře na ocelovém drátu.

  Kouření za studena prodlužuje trvanlivost výrobků, ale proces výroby takového udírny je komplikovanější.

  Dnes existuje další způsob kouření — polopálivý. V tomto případě se proces vaření provádí při teplotě 60 až 70 ° C. Chcete-li tuto metodu uvést do praxe, stačí si z vlastních rukou vyrobit domácí udírnu.

  Chuť výrobku, který byl podroben tomuto postupu vaření, jakož i jeho trvanlivost je stejná jako jídlo vařené v horké udírně. Nejčastěji je tato metoda používána lovci a rybáři.

  Jak vyrobit horkou kouřovnu doma: rozdíly oproti chladné jednotce

  Přímo pod kuřáckou komorou se nachází krb v horké udírně

  Kouření za tepla je poměrně rychlý proces, od 15 minut do několika hodin, v závislosti na velikosti jednotlivých kusů masa nebo ryb

  A konečně, další rozdíl mezi takovým udírnou je, že musí mít paletu. Je nutné shromažďovat tuk, který se uvolňuje z jídla během vaření. Paleta je vyrobena tak, aby se dala snadno odstranit a vyčistit.

  Kouření za horka trvá mnohem méně času, protože proces probíhá při teplotách kouře v rozsahu od 50 ° C do 120 ° C

  Jak si vyrobit horký a polo horký udírnu sami?

  Nadrozměrné konstrukce z hlavně jsou ideální pro letní chatu nebo soukromý dům. Ale tito kuřáci jsou stacionární. Chcete-li vyrobit mini-udírnu vlastními rukama, musíte samostatně sestavit malou komoru z nerezové oceli.

  Související článek:

  Brick brazier: zajímavá konstrukční řešení a výrobní technologie

  Zajímavé možnosti designu a fotografie, oblíbené projekty s výkresy a podrobný popis výrobní technologie.

  Horký typ udírny

  Výběr typu horkého nebo polo horkého závisí zcela na tom, co takové zařízení potřebujete. Proto se doporučuje zaměřit se na konkrétní situaci.

  Jak vyrobit přenosný udírnu z ledničky

  Kreslení udírny z chladničky

  Poznámka! Při sestavování udírny z chladničky vlastními rukama byste měli věnovat pozornost fotografiím znázorňujícím fázovou transformaci zařízení. To vám umožní přesněji pochopit podstatu procesu.

  Udírna z chladničky je vhodná pro kouření za studena při teplotě 18-30 ° C

  Udělejte si kouř z plynové láhve

  Poznámka! Pomocí mýdlové pěny můžete zkontrolovat přítomnost plynu ve válci. Pokud se při otevření ventilu netvoří mýdlové bubliny na výstupu, můžeme s jistotou říci, že láhev je prázdná.

  Před zahájením řezání udírny je nutné plyn z válce uvolnit a dobře jej také propláchnout vodou

  Jak udělat udírnu z vlastních rukou s grilem?

  Diy udírna-barbecue schéma

  Je tu ještě jedna možnost — vyrobit z vlastních cihel pájecí komín z cihel. Takovou jednotku je však docela obtížné sestavit sami. Vyžaduje to organizaci nadace a určité stavební dovednosti.

  Chcete-li vytvořit vysoce kvalitní grilovací udírnu, musíte vyzvednout plechy o tloušťce nejvýše 2 mm

  Jaký je rozdíl mezi horkým a studeným kouřením?

  V závislosti na teplotě zpracování je kouření rozděleno na horké a studené. Rozdíl však není pouze ve stupni vytápění.

  K horkému kouření dochází při teplotách od 45 do 120 ° C. Proces trvá od 20 minut do několika hodin, po kterých jsou produkty připraveny k použití. Jejich trvanlivost je zároveň krátká a činí 3–4 dny.

  Jak funguje a funguje udírna

  Srdcem všech kuřáků je uzavřený kontejner jako sud nebo kovová skříňka, která hraje roli kuřácké komory.

  Ilustrace: Artyom Kozoriz / Lifehacker

  Po chvíli se teplota uvnitř udírny zvýší a dřevní štěpky začnou doutnat. Vyzařovaný kouř obalí jídlo, zcela naplní komoru a vystupuje skrz otvor ve víku. Takto dochází k horkému kouření.

  Ilustrace: Artyom Kozoriz / Lifehacker

  Ilustrace: Artyom Kozoriz / Lifehacker

  Jak vyrobit studenou uzenou dřevěnou udírnu rukama

  Rozpočet verze nekomplikované udírny ve formě dřevěné krabičky a generátoru kouře sestaveného z dostupných nástrojů. Rozměry komory umožňují zpracovávat nejen ryby a uzeniny, ale také středně kusy masa.

  Co potřebuješ

  • 2 nábytkové desky 800 × 400 mm;
  • 3 nábytkové desky 800 × 300 mm;
  • kartáč se stojánkem z nerezové oceli;
  • 2 páry kliky dveří pro nohy;
  • 2 stěrky ½ palce;
  • ⅜ ”rychle odnímatelná montáž;
  • ½ palcové spojky;
  • 4 ½ palce ořechy;
  • ½ “by ⅜” montáž;
  • 2 dveřní panty;
  • dveřní háček;
  • háčky a kroužky pro zavěšení;
  • klika dveří pro nošení;
  • 1 m profilu ve tvaru U 20 × 20 × 20 × 1,5 mm;
  • hliníková nebo měděná trubka o průměru 6 mm;
  • šrouby;
  • kompresor pro akvárium;
  • šroubovák;
  • vrtat;
  • skládačka nebo pila;
  • nůžky na kov.

  Jak to udělat

  Jak vyrobit horký uzený mobilní udírnu rukama

  Kompaktní a mobilní udírna se dvěma hlubokými pekáčky a mřížkou vhodné velikosti. Může být použit na piknik nebo na rybářském výjezdu k okamžité přípravě úlovku.

  Co potřebuješ

  • Dva hluboké plechy nebo hrnce;
  • mříž;
  • hřebíky nebo kancelářské sponky.

  Jak to udělat

  1. Vyzvedněte dva plechy na pečení nebo hrnce stejné velikosti a složte je dohromady, abyste získali požadovaný objem.
  2. Najděte rošt, který se vejde dovnitř. Pokud nemůžete získat hotový výrobek, udělejte jej z drátu nebo kovové sítě. Připojte nohy nebo ohněte okraje roštu tak, aby mezi ním a dnem bylo několik centimetrů.
  3. Na dno pečicího plechu posypte nasáklé dřevní štěpky nebo tenké olše. Položte drátěný stojan na vrchol a položte na něj maso nebo ryby.
  4. Vše zakryjte druhou pečicí fólií, zajistěte hřebíky zasunutými do otvorů kliky, kancelářských sponek nebo jiným způsobem.
  5. Zbývá postavit improvizovaný udírnu na malý oheň a zahájit proces vaření.

  Možnost číslo 1. Stavba uzená za studena

  Udírny tohoto druhu jsou vyráběny z celé řady materiálů. Níže je podrobný návod, jak vytvořit jednoduchý design pomocí plastového obalu.

  Krok tři. Protilehlé sázky musí být spojeny s diagonálními proužky v přibližně dvou až třech řadách.

  Krok čtyři. Ryby, již připravené na kouření, by měly být zavěšeny na těchto lamelách. Je také důležité, aby se těla ryb nedotýkala.

  Krok pět. Připravený polyethylenový „sáček“ musí být natažen přes tuto strukturu do poloviny své výšky. Poté by mělo být místo pokryto 1/2 kbelíku žhavého uhlí, na který musíte položit zelenou trávu.

  Krok šestý. Poté je film již spuštěn až na zem a zdola je stlačen něčím takovým způsobem, že mini udírna s vašimi rukama je vzduchotěsná. To je vše, design je připraven a jak jste sami viděli, náklady na něj jsou velmi nízké.

  Jak vyrobit pánev z kovu vlastními rukama

  Dříve jsme poskytli podrobné pokyny, jak samostatně provést několik možností kovového grilu, kromě tohoto článku vám doporučujeme přečíst si tyto informace pro další informace zde

  Možnost číslo 3. Udírna z kbelíku

  Algoritmus akcí by v tomto případě měl vypadat následovně.

  Krok dva. Dále by měl být kbelík uzavřen víkem a položen na oheň. Oheň se vytvoří a až do konce kouření nemusíte otevírat víko.

  Krok šestý. Po ukončení kouření by měla být nádoba odstraněna z ohně a jakmile vychladne, vyjměte produkt a trochu jej osušte. Je třeba poznamenat, že například na túru není nutný zásobník pro akumulaci tepla.

  Možnost číslo 5. Jak vyrobit přenosný udírnu ze staré ledničky

  Krok první. Nejprve jsou odstraněny všechny „vnitřky“ chladničky, stačí jen opustit dveře a samotnou krabici.

  Krok dva. Pro komín je shora vytvořen otvor.

  Krok čtyři. Produkt bude také vyžadovat silnou paletu na piliny a elektrický sporák. Dlaždice by měla být instalována na spodní straně pouzdra a paleta samotná je instalována na horní straně.

  Krok pět. Je důležité, aby se dveře správně zavřely, aby se minimalizoval příjem vzduchu.

  Video — Vytvoření udírny z chladničky

  Možnost číslo 7. Vyrábíme udírnu z válce (snadný způsob)

  Krok dva. Dále se zbytky benzínu vypouštějí z nádoby (na to se používá kov), který musí být následně spálen.

  Krok tři. Pro účely spláchnutí by prázdná láhev měla být naplněna čistou vodou.

  Krok čtyři. Promytý kontejner je odvezen domů, poté můžete začít sám vyrábět udírnu.

  Krok pět. Nejprve se musíte postarat o velké dveře, kterými bude nakládáno jídlo. Je důležité, aby zářezy ve válci nebyly úplně provedeny, jinak by dveře předčasně vypadly.

  Krok šestý. Odpovídající místa jsou chráněna, poté jsou k nim přivařeny panty, kde budou v budoucnu umístěny dveře. Na konci svařovacího postupu jsou dveře konečně vyříznuty. Poté se musíte postarat o udírnu.

  Krok sedm. Kovový pás je nejprve vyříznut na dno válce a poté je vyříznuta polovina celého dna. Udírna musí být také vybavena spalovací komorou.

  Krok osm. K výrobě spalovací komory se používají silné plechy. Po výrobě je ohřívací box přivařen k válci tak, že je vytvořena jediná jednodílná konstrukce.

  Krok devět. Před zahájením prvního kouření se zařízení zapálí z válce pomocí palivového dříví.

  Jak vidíte, mini udírna s vašimi vlastními rukama může být vyrobena různými způsoby, takže vy sami máte právo si vybrat, kterou z nich budete používat.

  Odkaz na hlavní příspěvek
  Adblock
  detector