6 kroků designu kuchyně ve stylu Provence a 55 fotografií | Green-Pages.info

Barevné spektrum

Interiér ve stylu Provence, stejně jako jižní pobřeží Francie, je bohatý na barvy. Pravda, ne jasná a honosná, ale přirozená. Zde jsou některé z nejcharakterističtějších barev:

Pokud chcete vytvořit nejautentičtější interiér v kuchyni ve venkovském domě, můžete tyto barvy použít ve velkém množství. Avšak v kuchyni v městském bytě jsou barvy Provence vhodné v lehčích proporcích.

 • Malá kuchyně ve stylu Provence musí být lehká. Je lepší malovat zdi, stropy a velký nábytek bílý (to zvětší prostor a kompenzuje nedostatek přirozeného světla), podlaha by měla být vyzdobena v béžové, hnědé nebo terakotové. Ale v dekorech a akcentech je lepší použít levandulové, olivové, okrové a další provensálské barvy.

Provence bílá kuchyně

Bílá malá kuchyň ve stylu Provence

Chcete-li vytvořit příjemné barevné schéma, musíte kombinovat teplé odstíny se studenými. V jakých barvách je nutné zařídit základ interiéru — teplý nebo studený — záleží na orientaci místnosti ke světovým stranám:

 • Pokud je kuchyně orientována na jih nebo jihozápad a je po většinu dne zaplavena slunečním zářením, znamená to, že interiér by měl být vyplněn hlavně studenými odstíny (modrá, modrá) nebo neutrální (zelená, světle šedá).

Malá kuchyně ve stylu Provence v modrých tónech

 • Pokud je kuchyně tmavá a postrádá přirozené světlo, což je nejčastěji v naší severní zemi, pak by měl být interiér vyplněn hlavně teplými a světlými barvami. Navíc jsou charakteristické pro provensálský styl jako nikdo jiný. Oko, terakota, bílá, béžová, fialová, růžová a žlutá (v malém množství) jsou odstíny, které nahradí provensálské slunce ve vaší kuchyni.

Historie vzniku stylu

Design interiéru vznikl na jihu Francie v provincii zvané Provence. Umístění jižních oblastí země v blízkosti moře, horkého slunce a přirozené rozmanitosti barev ovlivnilo design interiéru.

Starý středomořský styl tvořily bílé kamenné domy, malá okna, kachlová nebo plochá bílá střecha. Miniaturní chaty sestoupily k moři a vytvořily obrázek, který potěší oči.

Po celou dobu existence Provence se design výrazně změnil, od asketického k sofistikovanému a stal se velmi populární.

Světlý design ve stylu Provence

Provence styl designu obývacího pokoje

Rozdíl mezi Provence a zemí

Provence, stejně jako země, patří k rustikálním stylům. Oba používají přírodní materiály a mnoho přírodních a květinových vzorů v jejich výzdobě. Existují však významné rozdíly. Přestože je barevné schéma podobné, používají se jasnější barvy.

Také nábytek ve venkovském stylu lze lakovat, pokud je barva pro Provence vhodnější. Ve stylu Provence se používá mnoho kovaných interiérových předmětů a mnohem více květinových ozdob.

Světlý Provence styl v interiéru obývacího pokoje

Lehký design kuchyně ve stylu Provence

Jednoduchý, stylový provensálský nábytek

V Provence se používá nábytek z proutěného, ​​tepaného železa nebo dřeva, který byl úmyslně stárnut. Provádí operativní i dekorativní funkci.

Hlavní složky stylu:

Elegantní design obývacího pokoje ve stylu Provence

Krásný interiér pokoje ve stylu Provence

Návrh malého bytu v provensálském stylu

Abychom co nejlépe porozuměli tomu, jak vypadá provensálský interiér, je nutné podrobně zvážit design bytu vytvořeného v tomto stylu.

Dobré vědět:  Design kuchyně s plochou 5-6 čtverců | Green-Pages.info

Příkladem je jednopokojový byt, ve kterém je kuchyň kombinována s obývacím pokojem, je zde malá ložnice, kombinovaná koupelna a prostorný balkon.

Kuchyň a obývací pokoj

Růžová barva v interiéru místnosti ve stylu Provence

Světelný design ve stylu Provence

Ložnice

Provensálský design kuchyně

Provensálský styl v interiéru ložnice

Provensálský design kuchyně

Balkón

Koupelna

Bílá barva v interiéru bytu ve stylu Provence

Krásný design ve stylu Provence

Funkce stylu

Provensálský styl se stal populárním po celém světě

Protože vznikl na jihu Francie, tento styl byl také nazýván francouzskou zemía. Vrchol jeho popularity byl v polovině 19. století — během těchto let se jeho přívrženci stali zástupci většiny evropské šlechty.

Kombinace starých prvků venkovského života s francouzskou elegancí

Podívejme se stručně na hlavní rysy stylu:

Modré, klidné tóny

Kuchyňský nábytek

Odpovídající nábytek je retro styl

Možnost kompaktní kuchyně

Je lepší vzít hotovou pracovní desku:

 • umělá nebo přírodní žula;
 • mramor;
 • dlaždice.

Je vhodné použít kamenný dřez. Skleněná zástěra není nutná — je lepší ji dokončit texturami. Nesmí zde být žádné lesklé a chromované části ani plasty. — Jsou povoleny pouze bronzové nebo měděné armatury a vodovodní potrubí.

Je lepší vzít desku s umělou nebo přírodní žulou, mramorem nebo dlaždicemi.

Stropy

Při dekoraci stropů je vhodné používat dřevěné trámy

Bude to pro vás zajímavé:

Textil a doplňky

Textilie jsou dalším důležitým prvkem francouzské země. Používá se při dekoraci oken, čalounění a doplňků. Ačkoli by mělo být mnoho látek, při jejich výběru je třeba opatření.

Správně vybrané textilie zlepší světlost kuchyně

Takový styl nikdy nevyjde z módy.

Osvětlení

Osvětlovací zařízení musí splňovat nejen funkční, ale i dekorativní funkci.

 • kámen;
 • uměle stárnutý strom;
 • keramika;
 • porcelán;
 • kovaný kov;
 • mosaz;
 • stříbrný;
 • nikl;
 • bronz nebo jejich imitace.

Všechny výrobky by měly mít hladké zakřivené tvary, bez drsných přechodů a rohů.

Osvětlení je důležitou součástí kuchyně ve stylu Provence

Stínidla ze světlých textilií s krajkovým lemováním lze použít nejen k ozdobení nástěnných lamp, ale také pro lustry. Vybrané barvy tkaniny by se přirozeně měly překrývat se zbytkem interiérových prvků.

Světlá a zároveň příjemná atmosféra

Funkce stylu

Provincial Provence je zařazen mezi jednu z několika variant venkovského stylu, jsou spojeny podobnými rysy, ale také mají určité rozdíly.

Obývací pokoj ve stylu Provence: fotografie interiéru

Provence má následující vlastnosti;

Uvedené funkce dělají tento styl zvláštním a odlišují jej od ostatních. Provence je styl, který je zosobněn levandulí, olivovníkem a slunečnicí.

Originální, přirozený, nepřijímající domýšlivost — to je přesně provensálský styl.

Nábytek do obývacího pokoje, foto

Provence ve francouzštině znamená „provincie“, samotné jméno hovoří o zvláštnostech tohoto stylu. Takový interiér bude vyhovovat těm, kteří jsou unaveni každodenním ruchem a ruchem a neustálým hlukem, který doprovází život ve velkém městě.

Dobré vědět:  33 fialové nálady v interiéru fialové a lila kuchyně | Green-Pages.info

Iluze o poklidném životě ve vesnici může být také vytvořena v městském prostředí. Malý roh vesnice v městském bytě připomínající modrou oblohu a teplé slunce je docela skutečný.

Provensálský styl lze nazvat univerzálním, je vhodný do obývacího pokoje libovolné velikosti a uspořádání. Ale čím jednodušší je konfigurace místnosti, tím lépe.

Nástěnné, podlahové a stropní dekorace

Nejlepší materiál pro dekorace na zeď je dekorativní omítka. Barva omítky je převážně bílá.

Omítnuté povrchy vypadají stylově a dodávají interiéru moderní nádech.

Obývací pokoj ve francouzském stylu: fotografie interiéru

Je lepší zapomenout na tapetu pro dekorace na zeď, ale pokud stále preferujete tento materiál, vyberte barvu s malým květinovým potiskem. Ale tapeta je stále výjimkou, klasická Provence jako taková odmítá takový povrch.

Pro mnohé se zdá být zdobení zdí omítkou příliš komplikovanou záležitostí, v tomto případě může být alternativou výzdoba dřeva následovaná malbami nebo imitujícími deskami.

Podlaha je obvykle vyrobena ze dřeva. Podlaha může být v závislosti na vašem rozpočtu dřevěná nebo dřevěná.

Provence styl závěsy do obývacího pokoje, foto

Jednou z nejdostupnějších možností je deska, ale taška milovaná mnoha by se neměla používat. Dlaždice je příliš chladný materiál, nezapadá do provensálského stylu.

Pokud se rozhodnete použít keramické dlaždice, ujistěte se, že vypadají ve věku. Dřevěné dlaždice (a jejich imitace) nezkazí vzhled interiéru.

Obývací pokoj ve stylu Provence, foto

V prostorném obývacím pokoji, bez finančních prostředků na nákup pravého dřeva, můžete položit laminát se vzorem, který napodobuje vzor přírodního dřeva. Náklady na laminát jsou docela přijatelné a takový povlak vypadá reprezentativně a přirozeně.

Podlahy jsou také vyrobeny z vypálených hliněných desek.

Věkové prvky uměleckého kování vypadají v provensálském interiéru velmi malebně.

Přírodní materiály jsou drahé a ne každý má prostředky na jejich zakoupení. Jako alternativní řešení nabízejí návrháři interiérů umělé protějšky.

Můžete také použít nadýchané koberce, abyste na podlahu přidali příjemný pocit.

Strop v místnosti připomínající malebnou krajinu francouzských provincií musí být vyzdoben ve světlých barvách. Chcete-li zabránit tomu, aby povlak vypadal monotónně, můžete jej doplnit ozdobnými trámy.

Prostorové plánování

Nejprve je nutné správně uspořádat kusy nábytku v místnosti.

Nábytkové předměty s matnou fasádou by měly vypadat trochu drsně. Umístěte do svého obývacího pokoje starožitnou komodu s mírně prasklým povrchem, příborník, proutěnou pohovku, stůl a židle s vyřezávanými nohami.

Na obrázku níže je příklad malého obývacího pokoje v provensálském stylu:

Malý obývací pokoj ve stylu Provence, foto

Jaké další vybavení musíte koupit do interiéru obývacího pokoje v útulném provensálském stylu? Zde je seznam nezbytných věcí:

 • proutěné předměty;
 • truhly;
 • modely sklopných skříní.

Proutěné koše najdete téměř ve všech rustikálních interiérech.

Zařízení je nutné doplnit kovanými gizmy, například lustry nebo lampy světelnými stínítky.

Dobré vědět:  Možnosti opravy a úpravy kuchyně s arkýřovým oknem v domě P44T | Green-Pages.info

Součástí projektu je i houpací křeslo a dokonce i krb.

Hall ve stylu Provence: fotografie interiéru

Malá pohovka s původním proutěným sedadlem je považována za vizitku interiéru obývacího pokoje nebo haly ve stylu Provence. Z vnější strany to vypadá jako tři kombinované židle doplněné opěrkami rukou.

Pro pohovku je nejlepší zvolit bílý povlak. Provensálským dekorem obecně dominují bílé odstíny. Prostředí s tištěným květinovým vzorem osvěžuje atmosféru.

V interiérech zařízených v jiných stylech se pro ukládání věcí používají prostorné skříně. V Provence je takový nábytek nepřijatelný, jako náhrada jsou vhodné komody se stárnoucí fasádou a velká skříňka.

Na obrázku níže je další moderní obývací pokoj v venkovském domě v provensálském stylu:

Provence v interiéru: fotografie moderního obývacího pokoje

V obývacím pokoji ve stylu Provence můžete také dát kulatý stůl s masivními nohama: takový interiér je klasika, je to právě on, kdo zjemní a zjemní atmosféru domu.

Jako další připomínka kvetoucích alpských luk jsou podporovány květinové vzory na površích.

Osvětlení

Osvětlení v obývacím pokoji vyžaduje solidní přístup. Ve dne je místnost zaplavena slunečním zářením a večer je zapnuté umělé osvětlení. Světelné zdroje v provensálském stylu jsou umístěny mimo krabici.

Všechny umělé zdroje světla jsou umístěny v krátké vzdálenosti od povrchu podlahy. Díky tomu je možné vytvořit tlumené a nedráždivé osvětlení. Zdá se, že světelný tok se šíří ve spodní části místnosti.

Design obývacího pokoje ve stylu Provence, foto

Světelný design je také důležitý. Je vhodnější zvolit kované lampy se stínítkem z přírodních materiálů.

Provence v malém obývacím pokoji, foto

Interiér moderního obývacího pokoje ve stylu Provence se vyznačuje teplem, útulností a pohodlím, takový design navozuje vzpomínky na teplé letní dny, nádherný čas strávený v přírodě.

Kouzlo francouzské tradice, které bylo vytvořeno v provensálském interiéru, z obývacího pokoje dělá příjemné místo pro setkání členů rodiny, ideální pro přijímání hostů a rodinných setkání.

Funkce stylu

Kromě toho hlavní dotyky spojené s tímto směrem závisejí na samotném majiteli, ve světle kterého je zcela možné obnovit romantický styl Provence v kuchyni na vlastní pěst.

Barevná paleta

Provensálské podlahy, stropy a stěny jsou vyráběny v hlavních barvách:

 • všechny odstíny bílé;
 • terakota;
 • Šedá;
 • krémové tóny;
 • nachový;
 • světle modrá paleta a tak dále.

Výherní kombinace základních rustikálních odstínů je kombinací s mahagonem, který vnáší do kuchyně design a pohodlí.

Kromě toho jsou stěny venkovské kuchyně zakončeny dřevěnými panely.

Odborníci používají dekorativní typy omítky s drsností prvků, které budou vhodné pro provensálský styl v interiéru.

Důležitým bodem v barevném schématu je také výběr odstínu předních dveří.

Originální designová řešení

Závěsné skříňky nebo příborníky mohou navíc obsahovat sekce se skleněnými nebo zrcadlovými dveřmi, které vizuálně zvyšují místnost.

Vrcholem této myšlenky uspořádání kuchyně bude účinek stárlého nábytku se zlatou malbou na fasádách, kde i nejmodernější vybavení ve stylu minimalismu bude vypadat docela harmonicky.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector