Barvy a materiály v interiéru: výběr a kombinace | Green-Pages.info

Jak si vybrat interiérové ​​dveře: tipy na barvu a design

Bílá jde dobře s různými barvami a odstíny. Toto je univerzální volba pro malování interiérových dveří, podlah a dalších dekorativních předmětů.

V poslední době byly zvláště populární dveře wenge-barevné — jedná se o tmavou paletu nasycených barev, včetně fialové, vínové, třešňové, čokolády.

Místnost, ve které dominují neutrální barvy, vypadá volněji, lehce a prostorněji. To je skvělé řešení pro malé studiové apartmány a dětské pokoje.

Obecné zásady používání barev

Abyste se neztratili v různých nabízených produktech, musíte se nejprve rozhodnout, která podlaha plně vyhovuje vašim preferencím — tmavé nebo světlé.

Chcete-li to provést, zvažte vlastnosti obou odstínů:

Jednou z populárních technik je hra kontrastů, kdy bílá podlaha příznivě zapíná černý nábytek a další designové prvky. Toto pravidlo platí také pro barvu dveří a laminátu.

Lze podlahy a dveře vyrábět v různých barvách?

Interiér lze použít v široké škále barev — od neutrálních po neonové. Nezapomeňte však na jednotu všech konstrukčních prvků.

Při nákupu dřevěných prvků věnujte pozornost vlastnostem materiálu (pro konkrétní plemeno a strukturu vláken).

Tabulky barevných kombinací v interiéru

Může být zajímavé zvolit kombinaci barev v interiéru sami, ale nevědomky je možné udělat chyby. Pro jednoduchost byly vytvořeny tabulky, které zjednodušují vytváření interiéru. Obzvláště pokud víte, jak je používat.

Tabulka barevných kombinací v interiéru — několik možností

V tabulkách barev je kombinace barev v interiéru uvedena v množství pěti až šesti odstínů. Musí se používat s ohledem na pravidlo. První odstín je hlavní barva, druhá a třetí jsou doplňkové, zbývající jsou zvýrazňující barvy. Takto distribuujete barvy.

Tabulky harmonických barevných kombinací v interiéru lze zobrazit následovně

Přizpůsobte barvy nábytku

Jak sladit barvy s existujícím nábytkem

Nepoužívejte však všechny možné barvy. Kromě barvy nábytku mohou existovat tři až pět dalších barev. V tomto případě se berou v úvahu také základní — bílá, šedá, černá. Takže to nepřekračujte.

Galerie: zelené závěsy (25 fotografií)

Dopad barev v interiéru na člověka

Tabulka barevných kombinací v interiéru

2) Související odstíny. Blízké tóny se nacházejí v sousedství ve čtvrtině barevného kola. Příklady jsou modrá, fialová, růžová; žlutá, oranžová, červená; modrá, zelená, žlutá.

3) Kontrastní barvy. Zde je harmonie postavena na protikladech — v barevném kolečku jsou odstíny přísně proti sobě a jejich odlišnost vytváří dynamický a nápadný pár.

4) Kombinace příbuzného kontrastu. V tomto případě jsou odstíny kombinovány kvůli přidání nějaké třetí barvy v nich. Například ve světle zelené a oranžové je žlutá, která je spojuje, a tento trojúhelník vypadá skvěle spolu.

Dobré vědět:  Interiér moderní kuchyně; 80 fotografií z nejlepších novinek designu kuchyně | Green-Pages.info

Bílý

Kombinuje se s barvami: všechny pastelové a čisté světlé barvy, černá, šedá, zlatá; s teplým je lepší používat krém, se studeným — sněhově bílým.

Nesouhlasí s barvami: ne (lze kombinovat se všemi).

Vliv barvy: vytváří pocit čistoty, prostornosti a denního světla. Lesklá bílá místnost se může cítit příliš sterilní a může se podobat laboratoři.

Vhodné pro: interiér koupelny, ložnice, hala.

Barevné kombinace barevné kolečko: základní princip použití

Kombinace barev kolo a pravidlo kombinace primárních a sekundárních odstínů

Pomocí tohoto kruhu si můžete vybrat paletu barev několika různými směry:

 1. Monochromatický typ.
 2. Doplňková kombinace.
 3. Harmonický typ.

Doplňková kombinace dává velmi kvalitní a jasný design. Použitím diametrálně opačných barev se vytvoří malé kompozice, ale potřebné akcenty se nastaví velmi efektivně. Podle tohoto principu se například používají následující páry:

 • kombinace tyrkysové barvy v interiéru s červenou;
 • kombinace fialové a žluto-zelené;
 • kombinace v interiéru zelené s červeno-fialovou.

Příklad schémat pro kombinaci červené a oranžové barvy s jinými vhodnými odstíny

Klasické kombinace: základna tří a čtyř barev

Harmonický typ je založen na použití jedné hlavní, dvou podpůrných a jedné další — černé nebo bílé.

Jako alternativu mnozí považují analogovou trojici. Vezměte 3 barvy vedle sebe na kruh. Jeden je hlavní, druhý je podpůrný, třetí je zvýrazňující. V budoucnu bude na základě tohoto principu vybudována velmi správná designová linie.

Kombinace šedé a růžové může být použita k dekoraci obývacího pokoje, stejně jako do ložnice nebo kuchyně

Další možnost vás nasměruje k dobrému řešení: pomocí barev podle principu čtverce. Tato akce je podobná předchozí, ale jediným rozdílem je, že barvy jsou od sebe stejně vzdálené.

Kombinace barev v interiéru kuchyně: fotografie úspěšných nápadů

Bílá barva je velmi oblíbená jak pro dekoraci kuchyně v klasickém stylu, tak i pro moderní a high-tech styly.

Důležitá pravidla při plánování interiéru kuchyně

Navrhování konkrétní linky je založeno na několika pravidlech:

Související článek:

Profesionální poradenství pro ty, kteří provádějí opravy pro kutily. Příprava stěn na malování. Výběr módních barev a textur.

Užitečné rady! Hlavním základem pro výběr palety by měla být následující teze: nábytek je vždy tmavší než stěny, ale světlejší než podlaha.

Příklad použití základního tyrkysového tónu a dvou doplňujících tónů — světle žluté a modré

Dobré vědět:  Dub dubový: barevné prvky a použití v interiéru | Green-Pages.info

Navíc si musíte pamatovat následující korespondence:

 • oranžová je kombinována s modrou a šedou;
 • červená — s bílou, šedou a černou;
 • žlutá — fialová;
 • modrá — s broskví;
 • lila — se zeleným.

Kombinace barev v interiéru ložnice: barvy a úspěšné kombinace

Pro nikoho není tajemstvím, že dobrý a správný odpočinek je zárukou zdraví. K zajištění této důležité součásti života každého člověka je zapotřebí místnost, která maximálně uspokojí jeho individuální potřeby.

Ložnice by měla být nejpohodlnějším místem v domě, proto při výběru povrchových úprav a dekorů byste měli věnovat pozornost skutečnosti, že barvy jsou klidné a ne honosné

Při výběru je třeba mít na paměti, že počet barev nesmí překročit 7, přičemž se bere v úvahu vše: barva stropu, nábytek, doplňky atd. Procento jasných barev je 10. Čím více barev je k dispozici pro dekoraci, tím méně by měly být …

Světlý styl v ložnici: správné řešení tónu

Pokud chcete osvětlit ložnici, můžete použít bohaté odstíny, ale měly by být teplé a harmonicky kombinované.

Na základě těchto tónů se mnozí často uchylují k použití zlatých skvrn. Tandem červené a tmavě zelené dá velmi dobrý výsledek. Kombinace zlata s hnědým nádechem dodá ložnici hloubku a důležitost.

Pokud máte rádi červenou barvu, ale chcete klidnější atmosféru, můžete bezpečně použít šarlat nebo okr. V kombinaci s pastelovými základními barvami můžete dosáhnout jak jasného přízvuku, tak božské hloubky.

Pokud volba definitivně klesla na žlutou, pak je třeba k problému přistupovat velmi opatrně. Specialisté designérské společnosti nedoporučují použití jako místní. Nejlepší je použít stín hrušky nebo kukuřice.

Stojí za zmínku, že žlutá je barva vitality, a proto se nedoporučuje používat pro zdobení ložnice pro lidi se spánkovými problémy.

Mír mysli v ložnici: jak toho dosáhnout barvou

Modrá barva je ideální pro zdobení salonků. Odvážně se váže k vodě, její přirozené čistotě. Podle tabulky barevných kombinací to vypadá dobře s přírodními odstíny dřeva a béžové.

Kombinace hnědé v interiéru s béžovou, zelenou nebo fialovou dodá nějaké tajemství. Místnost bude útulná a klidná. Prioritou je hnědý odstín a zbytek bude hrát podpůrnou roli.

Tmavě modrá barva v ložnici pomáhá zmírnit stres, proto je tento odstín doporučován pro dekoraci ložnice

Příklad harmonického použití jemných tónů při návrhu ložnice

Poznámka! Kombinace šedé v interiéru dobře zapadá do různých stylistických řešení. Proto je mezi majiteli moderních bytů velká poptávka.

Tabulky barevných kombinací v interiéru

Může být zajímavé zvolit kombinaci barev v interiéru sami, ale nevědomky je možné udělat chyby. Pro jednoduchost byly vytvořeny tabulky, které zjednodušují vytváření interiéru. Obzvláště pokud víte, jak je používat.

Dobré vědět:  Originální a sofistikovaný: rysy interiérového designu v koloniálním stylu | Green-Pages.info

Tabulka barevných kombinací v interiéru — několik možností

V tabulkách barev je kombinace barev v interiéru uvedena v množství pěti až šesti odstínů. Musí se používat s ohledem na pravidlo. První odstín je hlavní barva, druhá a třetí jsou doplňkové, zbývající jsou zvýrazňující barvy. Takto distribuujete barvy.

Tabulky harmonických barevných kombinací v interiéru lze zobrazit následovně

Přizpůsobte barvy nábytku

Jak sladit barvy s existujícím nábytkem

Nepoužívejte však všechny možné barvy. Kromě barvy nábytku mohou existovat tři až pět dalších barev. V tomto případě se berou v úvahu také základní — bílá, šedá, černá. Takže to nepřekračujte.

Výběr povrchových úprav zdi

Pro chodbu si můžete vybrat několik typů pokrytí:

 • Barva — tato možnost je velmi praktická a trvanlivá. Pro dobré pokrytí byste měli provést důkladnou přípravu — připravit a brousit stěny v chodbě.

 • Barva na vodní bázi je odolný nátěr, který se snadno čistí od nečistot. Vodná emulze se obvykle prodává v jedné barvě — bílé. Poté se kombinuje s barevným schématem, takže lze nastavit intenzitu odstínu.

Obecně platí, že byste měli vzít v úvahu obecný styl místnosti a vybrat nátěr, který jej bude odpovídat.

Ve videu: jak si vybrat barvu barvy na stěny.

Malý design chodby

Jakou barvu malovat malá chodba? Malé pokoje je vždy obtížné zdobit kvůli jejich velikosti. Výběr barev by se proto měl brát vážně. Úspěch opravy bude záviset na nich.

Prostor můžete upravit pomocí správných barev a vzorů:

Osvětlení chodby

Pokud jste pro malování stěn vybrali plné barvy, můžete tuto monotonii diverzifikovat vícebarevným osvětlením. Je však třeba si pamatovat několik pravidel pro výběr palety:

1. Zelená je pro pokoje, kde si můžete odpočinout a odpočinout si.

2. Na osvětlení zrcadla lze použít zlato a růžové.

3. Studené barvy pomohou vizuálně zvětšit velikost místnosti.

4. Pohyblivé osvětlení se používá k vytvoření neobvyklého efektu, lze jej použít v jakékoli místnosti, dokonce i na chodbě.

Galerie: zelené závěsy (25 fotografií)

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector