Byt 40 m2 | Green-Pages.info

Tipy pro návrh interiéru

Základní konstrukční pokyny:

Výcvik

Při plánování musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

Barvy a povrchová úprava

Design bytu by neměl být přetížen a obsahovat velké množství detailů a dekorů. Doporučuje se provádět celý prostor stejným stylem. Se správným barevným schématem můžete prostor vizuálně zvětšit.

Interiérové ​​nápady jsou převzaty z následujících stylů: minimalismus, hi-tech, podkroví. V tomto případě používají pastelové, světlé nebo přírodní barvy. Zdobení štukovými lištami, sloupy, sádrokartonovými konstrukcemi se nedoporučuje.

Strop bytu je nalepen lesklou nebo matnou tapetou. V obývacím pokoji lze použít zrcadlovou střechu. Pokud pronajímatel miluje tmavé barvy, použije se při plánování na výzdobu zdi.

Osvětlení

Při plánování malého bytu je důležité porozumět světelným prvkům. Světlý pokoj se zdá být prostornější a pohodlnější. Každá funkční oblast proto musí mít svůj vlastní světelný zdroj.

Do kuchyně je vhodný reflektor, malé lustry nad pracovní deskou pro vaření a u jídelního stolu. Svítí také v rohu, kde jsou instalovány kamna a dřez.

Vlastnosti dispozice bytu s jednou místností

Volba vhodné konstrukce zpočátku závisí na geometrii pouzdra. Nábytek vhodný do úzké dlouhé místnosti je pro čtvercovou místnost zcela nepřijatelný.

Velice důležitá je velikost oken, jejich počet, přítomnost balkonu nebo lodžie, které lze přeměnit na vytápěnou místnost a kombinovat s místností. Parapet je zcela logicky přeměněn na dobře osvětlené pracoviště.

Metody optimalizace prostoru

Nuance obnovy

Pro získání maximálního volného prostoru jsou většinou zničeny téměř všechny oddíly. To nelze provést pouze u nosných stěn. Je-li to nezbytně nutné, lze v nich uspořádat dveře, ale pouze po dohodě s orgány dozoru.

Před zahájením projektování je vhodné konzultovat s odborníkem, aby později při schvalování dokumentace v architektonickém oddělení nedošlo k problémům. Je třeba poznamenat, že je zakázáno provádět sanaci v budovách historické hodnoty.

Otevřený plán

Moderní domy jsou často stavěny s byty bez vnitřních příček. Nově získaný obytný prostor lze plánovat podle preferencí majitele.

Otevřený plán umožňuje kombinovat zóny různého funkčního účelu. Jídelna je harmonicky kombinována s kuchyní. Ložnice se může snadno proměnit v obývací pokoj, pokud lze postel zvednout a zavřít ve skříni.

Obyvatelé malých bytů jsou nuceni kombinovat téměř všechna stanoviště v jednom prostoru. Jedinou výjimkou je koupelna.

Toto rozložení má několik nepříjemných charakteristik:

Přes všechny nedostatky se popularita bytů s minimálním počtem oddílů nesnižuje. Naopak, stále více designérů vytváří nové interiéry hodné implementace.

Důvodem jsou významné výhody majitele garsonky:

Územní plánování, instalace příček a regálů

Rozdělení jednoho vnitřního prostoru do samostatných obytných prostor je návrhářským nástrojem, který vám umožní získat maximální funkčnost míst pro odpočinek, práci, vaření a přijímání hostů.

Obývací prostor se nejčastěji nachází ve středu místnosti a odděluje jej od kuchyně pohovkou nebo barovým pultem. K dispozici je také konferenční stolek, který lze přeměnit na velký jídelní stůl. V blízkosti jsou křesla, televize a zvuková zařízení.

Další výhoda se získá s vysokými stropy. Místo pro spaní pak může být opravdu vybaveno na horní úrovni. Tam můžete také umístit další police a skříňky pro ukládání zřídka použitých předmětů.

Nábytek-transformátor

Hlavním úkolem při uspořádání malých bytů je hospodárné využití doslova každého centimetru oblasti, proto bylo v posledních několika desetiletích vynalezeno velké množství vzorků transformovatelného nábytku.

Pro dospělé je vhodnější šatní postel. Když je sada složená, vypadá jako standardní skříňka. Když je postel spuštěna na podlahu s podporou sklopných nohou, neliší se od běžné postele s ortopedickou matrací.

Postel se může v noci vyvinout zpod pódia. Z výše uvedeného můžete hřiště pro děti vybavit oplocením vysokými zábradlími a nylonovou sítí.

Standardní verze pohovky, kterou lze rozšířit tak, aby odpovídala velikosti postele, není pro spaní příliš pohodlná, ale může být užitečná pro hosty, kteří zůstanou přes noc po dlouhém večírku.

Existuje také spousta modelů transformačních tabulek. Běžný konferenční stolek s jedním pohybem ruky se promění v pevný jídelní stůl, u kterého není škoda přijímat hosty.

Stůl se může stát i zrcadlem nebo obrazem: část rámu se otočí na kloubech a mění se v podpůrné nohy.

V kuchyni se tradičně používá tzv. Knižní stůl. Když je složený, stojí proti zdi a zabírá málo místa. V poslední době je populárnější zatahovací „kruhová“ verze kuchyňského stolu, která vypadá spíše jako barový pult.

Charakteristickým rysem transformovatelného nábytku je individuální výroba na zakázku, která je výrazně dražší než běžné sériové vzorky. Výsledný komfort však odůvodňuje veškeré materiálové náklady.

Vizuální zvětšení prostoru

Lesklé stěny nepůsobí na představivost tak přímočaře jako zrcadla, ale také rozšiřují geometrii místnosti.

Nízký strop lze vizuálně zvýšit svislými pruhy na stěnách. Velmi účinnou metodou je použití fotografických tapet. Kromě „extra prostoru“ vytvoří dobře vybraný obrázek jedinečnou chuť.

Jak vybrat paletu barev

Nejlepší volbou pro optické zvětšení velikosti malé místnosti by byla stejná barva stěn a stropů. Vhodné jsou světle pastelové odstíny zelené, modré nebo šedé s lesklým povrchem.

Dekorace pomocných místností

Video o možnostech rozložení odneshka

Návrhář nabízí různé možnosti rozložení jednopokojového bytu.

Územní členění Chruščovova jednoho pokoje

V Chruščově zpravidla žijí nejen starší lidé, ale také mladé rodiny, takže nejlepší volbou pro každého je jednat radikálně a sanovat, protože i přes malou velikost chtějí všichni mladí lidé žít v krásném bytě.

Zároveň budou chybět příčky, které umožní zvýšit užitečný obytný prostor a usadit se v moderním studiovém bytě. Územní členění Chruščovova jednoho pokoje může zlepšit životní podmínky jakékoli rodiny.

V takovém bytě budou pouze dvě dveře — u vchodu a do koupelny. Nábytek bude zakoupen v souladu s oblastmi místnosti. To poskytne další příležitost získat kancelář, obývací pokoj a prostor na spaní.

Víte, jak správně umístit zrcadlo v ložnici ve feng shui? Jak a na které zdi by mělo být zavěšeno zrcadlo a co by se nemělo dělat — ve východní moudrosti jsou odpovědi na všechno.

V tomto článku si přečtěte informace o standardech pro výšku instalace nástěnného svítidla nad postelí a rady ohledně výběru typu nástěnné lampy v ložnici.

Chcete-li rozdělit prostor bytu, můžete použít stěny nebo všechny druhy obrazovek, oddílů.

Navíc pomocí návrhových tajemství můžete prostor vizuálně rozdělit na zóny. K tomu můžete do kuchyně a do místnosti vložit různé materiály: keramické dlaždice, laminátové podlahy nebo koberec.

Strop může být také vybaven různým osvětlením. Takový nápad na jednopokojový byt Chruščov je nejoptimálnější, protože je vhodný pro většinu a řeší problém malého a matně osvětleného prostoru.

Osvětlení bytu

Návrh jednopokojový Chruščov, který má dvě okna, o rozloze 30 čtverečních metrů. m je považováno za typické, protože přirozené osvětlení má pozitivní vliv na vnímání prostoru osobou.

Pokud jsou vaše okna dostatečně úzká, zkuste je rozšířit. Velkou roli bude hrát i půl metru, protože samotný byt je malý a zpravidla v nich není mnoho světla.

Tipy pro rozšíření malého bytu

Pokud to finance umožňují, můžete si objednat horizontální lednici, která nejen plní zamýšlenou funkci, ale také slouží jako stolní deska.

Oprava v jednom pokoji vám pomůže vytvořit útulnost v domě. Můžete se podívat na některé z možností na fotografii a vybrat si ten nejlepší nápad pro sebe, nebo možná kombinovat několik a vytvořit něco vlastního, jedinečného:

V každém případě, v malém Chruščov, i když jeho velikost je omezena na pouhých 30 metrů čtverečních. metrů, je lepší provádět opravy, pokud je to možné, s přestavbou. Poté bude pro vás mnohem pohodlnější žít a odpočívat po náročném pracovním dni doma.

Možnosti rozvržení

K dispozici jsou možnosti uspořádání Chruščov s velikostí 2 pokojů. Odrůdy plánu typického Chruščovova lze uspořádat následovně, v sestupném pořadí podle pohodlí.

Na tílko

Mini-vylepšené pokoje

Tramvaj

Rezervovat

Video

Toto video vám pomůže vyhodnotit výhody přestavby v Chruščově.

Prostorové územní plánování

Při plánování bytu o rozloze 35 m2. m musí být přiděleno obývací pokoj, ložnice a kuchyň. Pokud má rodina dítě, je nutné vybavit dětský koutek.

K oddělení obývacího pokoje od spacího prostoru je nainstalován oddíl. Nejlevnější možností je textilní obrazovka. Vytváří pohodlí, nepropouští světlo a snadno se čistí. V místě, kde bude postel stát, můžete položit koberec nebo nainstalovat pódium.

Pro úsporu místa v kuchyni je místo okenního parapetu instalována široká deska. Je však nevhodné, aby rodina 3-4 osob večeřela u takového stolu a přijímala hosty.

Fotografie ukazuje příslušné dispozice jednopokojového bytu o rozloze 35 m2. m. V každém příkladu můžete vidět 3-4 hlavní zóny, které jsou zvýrazněny pomocí dokončovacích materiálů: sádrokarton, skleněné příčky, textilie.

Výběr nábytku

Studio 35 sq. m je vybaven funkčním nábytkem, který by měl zabírat minimum obytného prostoru. Je lepší odmítnout objemné police, komody, konferenční stolky, noční stolky. Během plánování okamžitě přidělte prostor pro hlavní prvky:

Kombinované územní plánování

Ale rozbít — ne stavět, hlava neublíží. Po demontáži zdi mezi kuchyní a místností vyvstává otázka, ze které hlava začne bolet — jak vybrat potřebné zóny?

Začněme zvýrazněním obývacího pokoje a kuchyňských částí. Nejčastěji se územní plánování provádí pomocí návrhu stropu, podlahy. To může být rozdíl v pokrytí a barvě zón, různých úrovních stropu, podlahy.

Giprok je nejlepší dělič místnosti

V případě potřeby je do mezery mezi listy sádrokartonu umístěn zvukově izolační materiál. V této verzi se obyvatelé budovy nebudou navzájem rušit zvuky, které snadno padají přes prázdné oddíly.

Ale tato možnost má také špatné vlastnosti. Osvětlení bude pouze v jedné místnosti. Poptávky po falešném osvětlení rostou. Světelné zdroje by měly místnost zcela rozjasnit.

Regál rozdělí obytný prostor

Pokud je byt s jednou místností opuštěný, pak je dosažení cílů vytvoření dvoupokojového bytu o něco snazší než s instalací prázdných oddílů.

U této možnosti není nutné aplikovat velkou zvukovou izolaci v různých místnostech bytu. Pro takové byty stačí obyčejný stojan.

Takový stojan nejen rozděluje obytné místnosti, ale také zdobí místnost.

Police mohou mít elegantní vzhled, dveře s krásným sklem, zrcadla nebo vitrážová okna. Ve stojanu je spousta polic na knihy nebo na skladování nádobí.

Vnitřní druhé patro

Pokud jsou stropy bytu vysoké, je logické myslet na druhé patro v místnosti. Mnoho oblastí starého bytového fondu ve městech má fenomenálně vysoké stropy dosahující 3,5–4 metry. Dříve nebylo módní šetřit ve výšce areálu.

Pokud máte to štěstí, že se stanete majitelem podobného bytu, máte v rámci sanace možnost postavit nejen byt se dvěma pokoji, ale také obývací část s dvěma podlažími.

Tyto práce vyžadují dostatečně časově náročné technické výpočty, aby nakonec druhé patro vydrželo různá zatížení.

Kvalifikované přestavby usnadní získání dobrého bytu se dvěma místnostmi bez souhlasu úřadů.

Územní členění Chruščovova jednoho pokoje

V Chruščově zpravidla žijí nejen starší lidé, ale také mladé rodiny, takže nejlepší volbou pro každého je jednat radikálně a sanovat, protože i přes malou velikost chtějí všichni mladí lidé žít v krásném bytě.

Zároveň budou chybět příčky, které umožní zvýšit užitečný obytný prostor a usadit se v moderním studiovém bytě. Územní členění Chruščovova jednoho pokoje může zlepšit životní podmínky jakékoli rodiny.

V takovém bytě budou pouze dvě dveře — u vchodu a do koupelny. Nábytek bude zakoupen v souladu s oblastmi místnosti. To poskytne další příležitost získat kancelář, obývací pokoj a prostor na spaní.

Víte, jak správně umístit zrcadlo v ložnici ve feng shui? Jak a na které zdi by mělo být zavěšeno zrcadlo a co by se nemělo dělat — ve východní moudrosti jsou odpovědi na všechno.

V tomto článku si přečtěte informace o standardech pro výšku instalace nástěnného svítidla nad postelí a rady ohledně výběru typu nástěnné lampy v ložnici.

Chcete-li rozdělit prostor bytu, můžete použít stěny nebo všechny druhy obrazovek, oddílů.

Navíc pomocí návrhových tajemství můžete prostor vizuálně rozdělit na zóny. K tomu můžete do kuchyně a do místnosti vložit různé materiály: keramické dlaždice, laminátové podlahy nebo koberec.

Strop může být také vybaven různým osvětlením. Takový nápad na jednopokojový byt Chruščov je nejoptimálnější, protože je vhodný pro většinu a řeší problém malého a matně osvětleného prostoru.

Osvětlení bytu

Návrh jednopokojový Chruščov, který má dvě okna, o rozloze 30 čtverečních metrů. m je považováno za typické, protože přirozené osvětlení má pozitivní vliv na vnímání prostoru osobou.

Pokud jsou vaše okna dostatečně úzká, zkuste je rozšířit. Velkou roli bude hrát i půl metru, protože samotný byt je malý a zpravidla v nich není mnoho světla.

Tipy pro rozšíření malého bytu

Pokud to finance umožňují, můžete si objednat horizontální lednici, která nejen plní zamýšlenou funkci, ale také slouží jako stolní deska.

Oprava v jednom pokoji vám pomůže vytvořit útulnost v domě. Můžete se podívat na některé z možností na fotografii a vybrat si ten nejlepší nápad pro sebe, nebo možná kombinovat několik a vytvořit něco vlastního, jedinečného:

V každém případě, v malém Chruščov, i když jeho velikost je omezena na pouhých 30 metrů čtverečních. metrů, je lepší provádět opravy, pokud je to možné, s přestavbou. Poté bude pro vás mnohem pohodlnější žít a odpočívat po náročném pracovním dni doma.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector