Čínský styl | Green-Pages.info

Pouze ve Westwingu

Top značky se slevami až 70%

Exkluzivní nové položky každý den

Vlastnosti interiéru v čínském stylu

Příčky a obrazovky jsou jedním z nejdůležitějších a nejžádanějších prvků čínského interiéru. Organicky se kombinují funkčnost a dekorativnost, snadno se vejde do designu každé místnosti.

Při zdobení podlahy používají parkety na bambusové bázi nebo kobercové rohože.

Vztahující se k nábytek, pak se čínský styl interiéru vyznačuje velmi originálními výrobky, které jsou lakované a zdobené vložkou nebo malbou. Samotný nábytek je miniaturní a vyrobený z přírodních materiálů. Preferovány jsou druhy tmavého dřeva.

A samozřejmě příslušenství. Bez nich je těžké si představit skutečný čínský styl interiéru. Nejčastější porcelán, hedvábné polštáře, dračí figurky, rohože a další atributy Feng Shui.

Čínský styl ložnice dekorace

K vytvoření vnitřního prostoru používá dostatečně odvážnou barevnou kombinaci harmonický a příjemný interiér. Nejčastěji používanými barvami jsou červená, černá, bílá, zlatá a hnědá v různých variantách.

Z nábytku zde najdete skříň s lesklými nebo zrcadlovými dveřmi a jednoduchými policemi ze dřeva.

Dekorace se provádí výhradně z přírodních materiálů. Co se týče výzdoby, nejčastější jsou zde stylizované lampy, svitky, obrazy a ventilátory na stěnách, jakož i obrazovky pro vytváření intimní oblasti.

Vytváříme orientální pohádku: materiály a dekorace

Podlaha v marockém stylu je tradičně pokládána mozaikami. Můžete ale také použít keramické dlaždice, parkety, parkety a laminát.

Historie vývoje

Avšak umění Anglie (polovina 18. století) bylo více ovlivněno čínským stylem: našel svého obdivovatele, slavného anglického výrobce nábytku Thomas Chippendale.

Charakteristické rysy

Všechny etnické trendy ve výzdobě mají charakteristické rysy, díky kterým je možné určit, ke které zemi nebo směru tento druh dekorace patří. Čínského stylu je docela málo:

Materiály

Při vytváření návrhu je důležité dodržovat pravidla symetrie — vše musí být v harmonii. Pokud plánujete vytvořit strukturu s několika úrovněmi na podlaze, je lepší dát jí správný geometrický tvar.

Jednoduchý a elegantní strop má také právo existovat tímto stylistickým směrem. Musí být zajištěno, že má dokonale hladký povrch. Podrobnosti jsou velmi důležité — styl znamená dokonalost ve všem.

Kdy se objevil čínský styl

V evropských zemích se produkty ze Středního království objevily v 18. století. V bohatých domech se stalo sbírkou drahých čínských porcelánů, dokonce i chudé rodiny začaly zdobit své domovy exotickými doplňky.

Brzy slavný anglický výrobce nábytku Thomas Chippendale začal aktivně zavádět do výroby svého nábytku různé ozdobné lišty a národní čínské mříže. Skříně a komody s čínskými vložkami se staly módní a jsou stále populární.

Barevná paleta

Při rozhodování o vytvoření asijského žánru u vás doma je třeba hledat barevné schéma. Hlavní barvy jsou červená a černá.

Jako přízvuky jsou často přítomny:

 • Červené;
 • červená hnědá;
 • Černá;
 • bílý;
 • krém (všechny odstíny);
 • modrá (nebeská);
 • bronz;
 • žlutá;
 • zelená (měkký tón rákosu nebo bambusu).

Červený tón lze úspěšně nahradit hnědým v kombinaci s béžovými, smetanovými nebo mléčnými odstíny.

100 fotografií nápadů čínského stylu c. «data-image_id =» 19835 «>

Čínská dekorace různých místností

Hlavním designovým principem asijských pokojů je zdrženlivost a harmonie. Každá místnost vyzdobená podle pravidel čínské filosofie bude mít příznivý vliv na pohodu obyvatel.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je navržen obzvláště pečlivě, protože slouží k přijímání hostů a měl by vypadat slavnostně.

Pro podlahy zvolte lehký laminát pod stromem nebo položte parkety. Stěny jsou pokryty tapetou vyrobenou z papíru nebo bambusu s tradičními čínskými vzory. Mohou být také zakončeny dřevěnými panely.

Okna obvykle nejsou pokryta závěsy, místo toho se používají bambusové nebo dřevěné žaluzie. Hedvábné polštáře jsou rozloženy na pohovkách, ubrousky na stolech. Zvláštní roli mají podlahové vázy, které se kupují pouze ve dvojicích a jsou uspořádány symetricky.

Čína je rodištěm porcelánu, v místnosti budou vhodné krásně uspořádané porcelánové figurky a elegantní talíře pro čajový obřad by měly být zobrazeny na nízkém stole.

Živé nebo umělé rostliny se používají jako ozdobné doplňky. Fikusy, bambusové svazky vypadají obzvláště dobře v podlahových květináčích a kvetoucí orchideje v plochých květináčích.

Z vybavení v obývacím pokoji nejvhodnější:

 • stolek na pití čaje;
 • 2-3 malé pohovky nebo jedna masivní;
 • měkké pohodlné židle;
 • pár židlí;
 • elegantní police, knihovny nebo stojany;
 • krásné podlahové vázy a další doplňky.

Hlavním prvkem ve výzdobě místnosti v čínském stylu je velké akvárium se zlatými rybkami nebo kapry koi.

Ložnice

Ascetismus pro asijský styl je normou, takže kromě velké postele, nočních stolů a toaletních zástěn v ložnici není nic jiného.

Pokud není možné nainstalovat ložnici, lze stylové příslušenství v ložnici zdůraznit zavěšením velkého ventilátoru nebo malby s obrázkem lotosu na zeď a umístěním oblékací obrazovky.

Zeď na hlavě postele může být obsazena nástěnnými malbami zobrazujícími draky, květy sakury nebo skalnaté útesy. Do interiéru ložnice se vejdou také vysoké lampy a podlahové vázy.

Kuchyně

Kuchyň, zejména malá, je nejlépe vyzdobena ve světlých barvách — mléko nebo smetana. Přítomnost červené nebo černé není vyloučena. Tmavě červená fasáda nábytku a černá kuchyňská zástěra zdůrazní východní směr stylu.

V asijské kuchyni by měla být spousta dekorací. Jedná se o čajové soupravy, zvířecí figurky, slavné čínské lucerny, malované květinové vázy. Na stěnách jsou umístěny úzké plátna s národními nápisy nebo krajiny.

Vytvoření asijského doteku u vás doma není nejjednodušší, ale úsilí vynaložené na design stojí za to.

Tradiční čínský interiér je harmonický, pozitivní, moudrý a velmi pohodlný. Pokud to není možné znovu vytvořit v originálu, pak podobného účinku v dekoru lze dosáhnout použitím více doplňků a dekorativních prvků v designu.

Stylová videa

Video vypráví o vlastnostech čínského stylu v interiéru moderního domu.

V následujícím videu jsou uvedeny příklady tradičního čínského stylu v designu bytů.

Historie vývoje

Avšak umění Anglie (polovina 18. století) bylo více ovlivněno čínským stylem: našel svého obdivovatele, slavného anglického výrobce nábytku Thomas Chippendale.

Charakteristické rysy

Všechny etnické trendy ve výzdobě mají charakteristické rysy, díky kterým je možné určit, ke které zemi nebo směru tento druh dekorace patří. Čínského stylu je docela málo:

Materiály

Při vytváření návrhu je důležité dodržovat pravidla symetrie — vše musí být v harmonii. Pokud plánujete vytvořit strukturu s několika úrovněmi na podlaze, je lepší dát jí správný geometrický tvar.

Jednoduchý a elegantní strop má také právo existovat tímto stylistickým směrem. Musí být zajištěno, že má dokonale hladký povrch. Podrobnosti jsou velmi důležité — styl znamená dokonalost ve všem.

Trocha historie

Převládající materiály

Dekorace místnosti

Módní čínský styl v interiérovém designu předpokládá lakonické a zároveň barevné dekorace, v nichž převládají nebo úspěšně napodobují přírodní materiály.

Stěny

Existuje několik variant stylizované čínské nástěnné dekorace:

Rada! Malované nebo omítnuté holé stěny lze doplnit malbou: tradiční ozdoby, obrázky nebo hieroglyfy.

Strop

Vybavení bytu

Užitečné informace! Při zařizování dodržujte zásadu symetrie a v případě potřeby dodržujte pravidla Feng Shui při uspořádání předmětů.

Osvětlení

Pro vaši informaci! Používají se různé varianty osvětlení: lustry s tradičním papírovým nebo čínským stínidlem, nástěnné nástěnné svítidla, které jsou lakonické nebo napodobují čínské lucerny, stejně jako zapuštěná bodová světla. Plafondy lze ozdobit malbou.

Výzdoba

Dekor v čínském stylu zdobí tradiční prvky čínské kultury. Používají se následující zajímavé podrobnosti:

Čínský styl je v posledních letech trendem. Je barevný a harmonický, takže v každé místnosti vytvoří zvláštní atmosféru!

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector