Co je to lambrequin: textil v moderním interiéru | Green-Pages.info

Lambrequiny: co to je

Při zdobení vašeho domu, stejně jako na rande, je vždy lepší nechat ve vašem oblečení mírné podhodnocení, než na všechno nasazovat najednou a šokovat ty kolem vás svou „šik“.

Lambrequiny jsou často zdobeny volánkami, volánkami, střapci, třásněmi, stuhami — ale s dalšími prvky je snadné to přehánět, a tak se z vynikající místnosti stane vulgární.

Kromě zdobení oken se lambrequin používá pro zdobení:

  • Vchod;
  • Postele (baldachýn).

Lambrequiny v dekoraci oken (video)

Z čeho se lambrequin skládá: prvky a detaily

Složitá konstrukce jehlanu se skládá z jedné nebo více částí. Chcete-li obratně kombinovat prvky, musíte zjistit, co jsou a jak se liší.

Lambrequinové prvky:

Lambrequin Puffs: schéma „náměstí“ (video)

Tipy pro použití lambrequin v kuchyni

První věc, kterou si dělat starosti, je výběr tkaniny. Textilie pro záclony i jehněčí musí mít zvláštní vlastnosti.

A to:

Co jsou to jehňata (video)

Naučit se vyrábět lambrequin sami

Rada: začátečníkům je doporučeno začít jehličnanem jednoduchého tvaru, který nevyžaduje speciální dovednosti při stříhání a šití.

Stanovení velikosti produktu

Aby byl lambrequin hodný okenní rám, musí odpovídat velikosti otvoru. To zohledňuje několik aspektů:

Výběr látky

Barevné schéma lambrequin je určeno stylem místnosti. Nejlepší možností je přizpůsobit čalounění nábytku. To vám umožní kombinovat všechny textilie v místnosti do jedné vnitřní kompozice.

Na poznámku: lambrequin může být také přízvuk v místnosti — v tomto případě je šitý z tkanin jasných, nasycených barev.

Určení formuláře

Spotřeba textilie, složitost výroby vzoru závisí na tvaru produktu. Lambrequin může sestávat z několika sekcí. Složitost konstrukce závisí na délce záclonové tyče, vašich dovednostech při řezání a šití.

Rysy designu produktu, výroba lambrequin vzoru

Prvek de jabot vám umožňuje vizuálně upravit výšku prostoru. Používá se v kombinaci se swagami. Pokud jeho řez začne těsně nad spodním bodem lupu, přidá místnosti výšku, pokud je nižší, přiblíží strop.

Rada: lambrequin vzory jsou vhodné k tomu na velký stůl nebo zeď. První je vodorovná čára — šířka střední sekce. Poměrně se na jeho obou stranách aplikují obrysy bočních prvků.

Výroba dvoudílného jehněčího

Obývací pokoj nebo ložnice budou přiměřeně zdobeny dvouvrstvým lambrequinem, který se skládá z dlouhých a krátkých panelů shromážděných v elegantních záhybech. Tento design vypadá harmonicky s posuvnými závěsy šitými ze stejné tkaniny.

Dobré vědět:  Skandinávský styl v interiéru | Green-Pages.info

Rada: spodní vrstva lambrequin může být vyrobena z materiálu, který je o několik odstínů světlejší než zbytek detailů rámu okna — zvýrazní se horizontální dekorativní prvek na pozadí celkové kompozice.

Sada se skládá z:

  • Tenké průsvitné závěsy;
  • Posuvné závěsy s háčky padajícími na podlahu;
  • Dvouvrstvý skládaný ovčák.

Příklady vzorů pro všechny prvky tohoto rámečku okna jsou uvedeny v diagramu níže. Hotová konstrukce má rozměry 3,5 x 2,8 m.

Poté je připevněna záclonová páska, na které tahem za šňůry vytvoří zvlněné záhyby. Mohou být jednostranné, pultové nebo lukové — v závislosti na vaší dovednosti. Nejjednodušší možností jsou jednosměrné vlny.

Tajemství jednoduché, ale úspěšné závěsy

Lambrequin, který se skládá z mechanického perekidu, plynule přechází v de jabot, efektně ozdobí okno. Výrobek se skládá z jednodílného obdélníkového kusu látky. Tajemství jeho reprezentativního vzhledu spočívá v elegantní závěsu.

Rada: třásně našité podél spodního okraje jehněčího kamene zdůrazní neobvyklý tvar jeho tvaru.

V ložnici záclony jehněčí

Skladby pro výzdobu ložnice by měly být vybírány při vytváření projektu designu. Můžete si objednat hotové doplňky nebo to udělat sami.

Na základě celého stylu interiéru ložnice jsou vybírány různé závěsy. Aby nedošlo k narušení jednoty kompozice, je nutné prostudovat speciální literaturu.

Takže pro barokní a art deco styly jsou vhodné jemné, elegantní linie. Pro ně je lepší vybrat si vzory z ozdobných závěsů a měkkých tkanin. V ložnici jsou akceptovány závěsy a jehňata z lehkých tkanin s elegantním povrchem.

S pomocí jehňat, záclon a světelných záclon můžete dosáhnout vynikajícího účinku intimity a izolace od vnějšího světa.

Textilní konstrukce oken a dveří navíc slouží jako přídavný tlumič hluku. A krásně navržené otvory jsou vždy příjemné pro oko a zvyšují pohodlí místnosti.

Druhy jehňat

Existuje celá řada možností designu lambrequin, ale stojí za to vyzdvihnout několik hlavních typů tohoto produktu.

Lambrequin s ozdobnými prvky

Kombinované jehněčí v obývacím pokoji

Samozřejmě, že složité jehňata vynikajícího vzhledu vypadají zajímavěji a působivěji, řekněme však, že pro venkovský styl není nic vhodnějšího než klasický rovný jehněčí.

Ozdoby pro jehněčí

Samotný komplex lambrequin je vynikající výzdobou okna, ale i nejjednodušší lambrequin lze ozdobit originálním lemováním.

  • Fringe je tradiční dekorace pro sametovou nebo taffetovou jehněčí.
Dobré vědět:  Interiér 2020: 5 nejvýznamnějších interiérů (69 fotografií) | Green-Pages.info

Jehněčí s třásněmi

  • Festoony jsou zubaté výčnělky různých tvarů, které dávají kompozici okna zcela novou náladu.

Lambrequin s mušlemi

  • Prámek je jednoduchý, ale účinný způsob, jak dokončit okraj lambrequinu přišitím úzké textilní pásky.

Lambrequin s šifónovou stuhou

K ozdobení tvrdého lambrequinu používají volumetrické detaily napodobující štukatury nebo měkké květiny z textilie, jakož i různé tematické obrazy aplikované na tvrdý povrch lambrequinu fotografickým tiskem.

Lambrequiny na oknech

Lehké modely lze zajistit pomocí pásky.

Ozdobné doplňky pro jehněčí

Každý styl zahrnuje použití specifické výzdoby. V některých případech může být další baldachýn nad hlavními závěsy zdoben jednoduchými nebo mimořádnými detaily, aby se vytvořily krásné závěsy s jehňatami.

Design beránků je možné doplnit různými dekoracemi:

Různé druhy jehňat na záclony — dekorace oken

Dnes je hlavní místnost domu nebo bytu velmi často vyzdobena lambrequinem. Na této stránce jsou představeny různé stylové závěsy do obývacího pokoje s fotografií. Zde jsou představeny kombinované typy a svagi z prolamovaných látek.

Asymetrické závěsy jsou nepostradatelné pro malá okna s poměrně velkou výškou stropu. Více o tomto návrhu okna se otevíráte zde. Lambrequin na těchto oknech je také asymetrický pro udržení celkového vzhledu.

Kombinace dekorace horního okna s římsou bagety vypadá originální. Dekorační lišty těchto lišt lze přizpůsobit každému interiéru. Dodávají sofistikovanosti, bohatému a nezapomenutelnému vzhledu do jakéhokoli interiéru. Tato stránka představuje sortiment bagetových říms pro salon „Your Uyut“.

Novinkou v dekoraci oken je vzhled prolamovaných jehňat. Krásný ornament nad oknem se může stát „vrcholem“ designu místnosti, dodá mu dotek lehkosti a sofistikovanosti.

Doporučení pro použití záclon s lambrequiny

Hlavní dekorativní funkce některých typů jehňat pro záclony je doplněna praktickými výhodami.

Nevýhody tohoto dekorativního prvku lze přičíst jeho vysokým nákladům v případě použití drahé vysoce kvalitní tkaniny a přizpůsobení výrobku na zakázku. Jednoduché typy jehňat si můžete ušít sami, což vám dodá romantiku a eleganci.

V závěsu «Your Uyut» si můžete objednat všechny typy jehňat na záclony. Naši návrháři vám pomohou s výběrem, vyberete dekorace horního okna, které vyhovuje vašemu stylu a interiéru.

Tvrdé druhy jehňat

Základem jehněčího je obvykle obdélník. Ale to jsou klasické modely, tuhé jehňata mohou být neobvyklé — asymetrický jehněčí, kosočtverec, dokonce i klikatý. Jedním slovem lze realizovat jakékoli moderní stylové nápady.

Lambrequiny mohou nejen skrývat nevzhledné oblasti stěn a stropu, ale také zvyšovat originalitu záclon. Přečtěte si více o módních jehňatách v našem článku: https://homeli.ru/komnaty/gostinaya/lambrekeny-dlya-zala-foto-dizajn-2016-goda

Závěsy závěsy lambrequiny, nuance

Nové položky v módě pro jehněčí

Odrůdy

Existuje mnoho stylů, ve kterých se provádí lambrequin. Nejžádanější jsou však klasické možnosti, ale také prošly některými změnami s lehkou rukou návrhářů a mistrů šití záclon.

Dobré vědět:  Interiér ve venkovském stylu: country romance | Green-Pages.info

Složitá verze designu lambrequin přitahuje pozornost a je soběstačná dekorace okna, ale pokud máte rádi jednoduché možnosti, pak hrana na klasickém lambrequin diverzifikuje otevření okna.

Fringe. Fringe je považován za tradiční výzdobu sametových závěsy obývacího pokoje.

Lastura. Festoony jsou měkké projekce různých typů, díky nimž můžete otevírat okna haly zcela nový vzhled.

Lambrequin můžete vyzdobit nejen klasickým obývacím pokojem, ale také docela moderními pokoji vyzdobenými v high-tech nebo techno stylu.

Odrůdy dekorace

Od té doby prošlo soukenictví mnoha změnami a bylo vytvořeno mnoho různých typů.

Jmenování závěsu

Je to zamýšleno za maskování upevňovacích prvků záclon do římsy, což často nevypadá příliš přitažlivě. Kromě toho mohou závěsy skrýt nerovnosti stěny před otvíráním dvojitých oken.

Korekce velikosti místnosti. Moderní apartmány mají často nízké stropy, nepřiměřené velikosti pokojů — ložnice, kuchyně, školky. Tyto nedostatky lze vizuálně opravit pomocí vhodného lambrequinu.

jednoduchý lambrequin

Použití záclony s jehněčí

Při výběru modelu pro zdobení okna byste měli zvážit:

Záclony by měly odpovídat zvolenému stylu interiéru. Nyní jsou módní lambrequiny lakonické a obsahují minimum šperků. Obvykle používají přírodní tkaniny pastelových barev, geometrické vzory.

Dětský design

Design záclon v obývacím pokoji

typy jehňat do kuchyně

Druhy jehňat do kuchyně

Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte Ctrl + Enter.

Tvrdé druhy jehňat

Základem jehněčího je obvykle obdélník. Ale to jsou klasické modely, tuhé jehňata mohou být neobvyklé — asymetrický jehněčí, kosočtverec, dokonce i klikatý. Jedním slovem lze realizovat jakékoli moderní stylové nápady.

Lambrequiny mohou nejen skrývat nevzhledné oblasti stěn a stropu, ale také zvyšovat originalitu záclon. Přečtěte si více o módních jehňatách v našem článku: https://homeli.ru/komnaty/gostinaya/lambrekeny-dlya-zala-foto-dizajn-2016-goda

Závěsy závěsy lambrequiny, nuance

Nové položky v módě pro jehněčí

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector