Deka bomba MK; bomby v postýlce | Green-Pages.info

Popis

Má různá jména: bombon, «sušenka», «osmanská přikrývka», «bonbon» a dokonce i «marshmallow přikrývka». Proto, když jste si vybrali barvu a materiál v souladu s osobními preferencemi, můžete si pro své milované dítě ušít vlastníma rukama nádhernou teplou a krásnou přikrývku.

Jak šít

Pro šíření bombonové deky budete potřebovat následující materiály a nástroje, hlavní třída bude uvedena níže:

Samozřejmě budete potřebovat šicí stroj, volný čas a touhu vytvořit krásnou a originální věc.

Spotřeba materiálu na deku Bonbon

K šíření této jednoduché a útulné přikrývky budete potřebovat k práci následující materiály:

Workshop o šití dětské deky Bonbon

Materiály a nářadí

Než začnete vyrábět přikrývku Bonbon, musíte se připravit a požadované materiály a nářadí:

Jak ušít přikrývku s bombami: pokyny krok za krokem

Dále musíte použít bezpečnostní kolíky, které by měly být připevněny k základně pásky vnější stranou nahoru. Důležitým bodem je zarovnání švů na pásku a linií na základně.

Pak to provedeme horní šití, současně je nutné nezapomenout na pokládku záhybů na ottomany, což by mělo být symetrické. Pak by se měly sešít svislé švy, které oddělí ottomany.

Nakonec dostaneme kapsy dostatečného objemu. Působí jako horní řada ottomanů. Kapsy by měly být naplněny holofiberem v jiném pořadí, aby jejich hustota byla stejná.

Potom do těchto kapes připevníme pásku pro druhý řádek. Poté je nutné spojit švy první a druhé řady a poté je opravit kolíky.

Dalším krokem je provedení horizontální šití. Při provádění této operace nesmíte zapomenout položit záhyby do první a druhé řady.

Poté musíte odšroubovat druhou řadu a pomocí bezpečnostních kolíků vytvořit druhou řadu kapes. Dále musí být svislé švy na pásce spojeny s linkami na základně. Poté kapsy zašijeme a naplníme je holofiberem.

Podobně je třeba sešít třetí, čtvrtý a pátý řádek.

Poslední řádek končí by měla být od základny odříznuta, aniž byste zapomněli položit záhyby. Díky tomu získáme základnu, která má nezpracované zakončení.

Poté je nutné konec zpracovat produktem vyrobeným z pásky nebo tkaniny. Dalším krokem je šít spodní část a poté ji musíte žehlit železem.

To je vše. Produkt, který jsme získali, musí být dokončen výběrem vláken v barvě základny. Poté musí být všechny závity pečlivě vyříznuty.

Požadavky na přikrývky

Než začnete šití, je lepší okamžitě rozhodnout, jak chcete vidět hotový produkt. Za tímto účelem bude správné dodržovat některé požadavky:

Důležité. Poté, co je produkt připraven, musíte z něj odstranit všechny vyčnívající vlákna, aby se na ně dítě neřezalo.

Vysekávání

 • 90 x 120 cm.
 • 110×140 cm.
 • 143×215 cm.

V některých případech můžete vytvořit vzor ve vlastních velikostech:

 • Pro kočárek nebo kolébku — 90×90 cm.
 • Pro vykládku nebo procházky v zimě — 120×120 cm.

K vytvoření vzoru stačí nakreslit obdélník podle zvolených rozměrů. V takovém případě nesmíte zapomenout ponechat na každé straně švový příspěvek 1,5 cm.

Dodatečné informace. Pokud chcete přikrývku zavěsit z postele, přidá se k její velikosti 15-25 cm na každé straně.

DIY patchwork deka: krok za krokem instrukce pro začátečníky

Patchworková deka je deka vyrobená z různých tkanin. Když to uvidíte v obchodech, budete si to chtít okamžitě koupit. Ale proč utrácet peníze, když je můžete šít sami?

Podrobné pokyny pro začátečníky:

Takže přikrývka je připravena. Práce samozřejmě vyžaduje hodně úsilí, ale je to velmi vzrušující. S výsledkem budete spokojeni, protože tato přikrývka bude svého druhu.

Můžete také porovnat mnoho jasných a barevných barev a ušít dětskou přikrývku.

Přikrývka nebo přehoz: šití z džíny nebo jen ze staré džíny

Každý má ve skříni jistě staré a zbytečné džíny, možná ani jedno

Kromě toho můžete provádět malé řezy na denimu a nějakým způsobem rozřezat hrany na pruhy, bude to vypadat docela kreativní a zajímavé. Oblečte svůj nábytek do nadčasové klasiky a překvapte své hosty touto malou věcí.

Hlavní třída pro začátečníky:

Zde končí vaše práce. Přikrývka vypadá opravdu skvěle a můžete ji umístit na postel, křeslo nebo pohovku. Se zbytky můžete přikrýt gauč nebo lavici.

Polštáře ze starých džíny

Věděli jste, že si ze starých džínů můžete vyrobit skutečný povlečení? To vyžaduje pouze vaši touhu a trochu času a samozřejmě i vhodné nástroje.

Pokyny pro výrobu denimových polštářků:

Tím se uzavírá vytvoření polštáře z džíny. Užijte si své mistrovské dílo a dobře spejte.

Top 10: co dělat se starými džíny?

 1. Měkký a pohodlný pohovka, která se perfektně hodí do dospívajícího pokoje.
 2. Chladná přikrývka z různých denimových a chladných polštářů s krásnou výšivkou.
 3. Stylová taška vhodná pro každou příležitost.
 4. Stylový koberec pro fanoušky džíny.
 5. Domácí notebook kryt.
 6. Krásné hračky.
 7. Náramky a náhrdelníky s přidáním zipů na rifle.
 8. Chladné pouzdro na tužku.
 9. Pouzdro na telefon.
 10. Bačkory.

Jak šít bonbon deka: mistrovské třídy

Co jsou bonbóny? Toto slovo se nazývá „šafránová“ technika šití přikrývek a koberečků. Výrobky jsou měkké, vzdušné a velmi vtipné.

Jak šít bonbonovou přikrývku?

Představujeme vám zajímavou mistrovskou třídu o tom, jak prošít vaše dítě patchworkovou uhlíkovou deku.

Možnost, kterou nabízíme, je vhodná jak pro chlapce, tak pro dívku. Můžete ukázat svou fantazii a použít barevné schéma látky, které se vám osobně líbí.

Zde je návod, jak krok za krokem šít bonbonovou pokrývku:

Pokud vás zajímá, jak ušít bonbonovou přikrývku čtvercem, stačí připravit schéma ne pro 80 záplat, ale pro 64 nebo 100 (aby byl stejný počet čtverců umístěn na délku a šířku).

Pokud chcete, můžete do produktu přišít krásné okraje. V obchodech s dekoracemi je jich mnoho. Jako ozdobu lze na přikrývku našít jméno dítěte, pro které bylo vyrobeno.

Jak šít dospělou bonbonovou přikrývku vlastními rukama?

Bombon deka vzory

Nabízíme několik různých schémat, která vám pomohou při výpočtu a pochopení principů polohování, šití na komponenty bomb. Plně vám umožní pochopit, jak nejlépe sestavit polštářky, kolik ustoupit při šití atd.

Jak šít vlastníma rukama

Důležitý bod: přední (horní) strana čtverců by měla být o 1 cm větší než spodní, položená na základnu. To je nezbytné, aby byly ottomany konvexnější.

Existují dva způsoby, jak ušít bonbonovou přikrývku (hlavní třída je nabízena níže), mírně se od sebe liší:

 1. Prošívání v pruzích (sekvenční).
 2. Spojení se samostatnými podložkami.

Můžete si vybrat kteroukoli z těchto metod na základě vašich vlastních preferencí.

Sekvenční šití

Tato metoda zahrnuje šití proužků předem zašitých čtverců na základnu.

Pokud chcete, aby byl produkt ještě teplejší, můžete vzít dvě vrstvy základny a položit je polstrovacím polyesterem.

Z podložky

Druhým způsobem je kombinace samostatně připravených polštářů. S jeho pomocí je mnohem pohodlnější vytvářet různé barevné kompozice.

U této metody není obtížné kdykoli změnit přikrývku, jak si přejete, například ji zvýšit pouhým šitím dalších ottomanů.

Bonbonová deka: klady a zápory

Tyto přikrývky mají mnoho výhod:

Samozřejmě, stejně jako jakýkoli produkt, mají bonbonové přikrývky některé nevýhody:

nedoporučuje se pokládat tyto přikrývky na měkkou matraci a vyhladit její nepravidelnosti, protože textura samotná představuje nerovný povrch

Sešijeme spolu krásnou a hřejivou bombu: mistrovskou třídu pro začátečníky

Pro výrobu potřebujeme:

V první fázi naší práce s vámi přemýšlíme nad výkresem pro náš produkt a načrtneme ho schematicky na kus papíru, přičemž vypočítáme počet „ottomanů“ na délku a šířku.

Poté jsme vystřihli základnu našeho produktu a spodní část hotového výrobku (pokud to potřebujeme od návrhu). Spodní část hotového výrobku by měla mít stejnou velikost jako samotná základna.

Ve druhé fázi práce nastíníme základy.

Velikost polotovaru pro osmanský kalkulátor vypočítáváme na základě šířky prvku na základě + 1,5 cm pro povolenky + 2 cm pro záhyby pro objem.

Pomocí pojistných kolíků píchejte horní pásku na základnu pravou stranou nahoru. Zarovnejte švy na pásku s linkami na základně.

Připevňujeme horní část k základně a zároveň vytváříme symetrické záhyby na ottomanech. Existuje mnoho různých technik, v tomto případě používáme luky. Šití svislých švů provádíme také přehybem.

Máme objemné kapsy. Tyto kapsy musí být rovnoměrně vyplněny holofiberem (syntetickým zimním prostředkem), aby všechny měly stejnou hustotu.

Při vycpávání se základna «smršťuje», takže konečný produkt se ukáže být menší, je nutné zvýšit plánovanou základnu.

Pásku druhé řady aplikujeme na kapsy první řady — nesprávnou stranou nahoru. Spojte švy první a druhé řady a zajistěte je bezpečnostními kolíky. Pak šijeme, zatímco děláme záhyby v první a druhé řadě ostomanů.

Vypneme druhou řadu a pomocí bezpečnostních špendlíků vytvoříme kapsy druhé řady, přičemž švy na pásku zarovnáme s liniemi na základně. Stejně jako v první řadě jsme také přišili kapsy a naplnili je holofiberem (syntetická chmýří).

Analogicky s druhou řadou vytváříme následující řady našeho produktu.

Poslední řadu přikrývky jsme přeřízli základnou a položili záhyby. Nyní máme základnu s hrubou hranou.

Hrana může být zakončena stuhami, volánky, krajkou nebo jen lemováním. Pokud je v produktu dno, přeložíme polotovar a dno předními stranami a zašijeme, potom je otočíme a jemně žehlíme.

Jak správně šít patchwork patchwork

Po roztřídění klapek je třeba vytvořit vzory pomocí šablony. Ukázalo se, že mnoho identických čtverců má uvnitř vyznačenou linii švu. Například si vezměte dětskou přikrývku 110x140cm. S ohledem na hranici, kterou potřebujete, musíte vytvořit 192 čtverců o rozměrech 8×8 cm.

Aby byly švy přesné, elegantní, bez deformací, musí být chlopně před šitím vyžehleny podél obrysu zamýšleného švu.

Skládáme dvě čtverce nesprávnou stranou nahoru, připneme je a zašijeme. Všechny švy musí být vyžehleny zevnitř ven a umístěny v různých směrech tak, aby nedošlo k zahuštění.

Z výše uvedeného je výplň uspořádána a vyrovnána tak, aby podšívka vyčnívala z vrstvy a horní části o 5 cm.

Montážní technika:

 1. Všechny vrstvy přikrývky a okraje jsou přišity z dlouhých stran;
 2. Všechno je také šité z krátkých stran;
 3. S slepým švem je nutné zpracovat rohy přikrývky a skrýt další kusy.

Pokud nebyl strojový steh, provede se po potrubí ruční steh. Chcete-li to provést, musíte vzít silné nitě a přikrývku po obvodu dílů se švem 3 — 5 mm nebo ve spojích 4 čtverců.

Prošívaná deka žebříku (video)

Co je to uhlíková přikrývka a proč je to nutné

Tento rozsah je považován za klasický

Co je třeba připravit na šití

Pro šití jsou vyžadovány tyto materiály:

 • základní tkanina;
 • textilie pro fragmenty;
 • nádivka;
 • vlákna;
 • kolíky;
 • nůžky;
 • fixka.

Výpočet množství tkaniny a výběr možností stříhání

Můžete tedy označit základní látku

V případě dětského bonbónu je také vyžadována šablona. Pouze mistr svého řemesla může vyzvednout požadované množství látky okem.

Například jeden řádek může mít 15 cm čtverců a další řada obdélníků až 30 cm dlouhá. Obecně to vše závisí na situaci. Pokud se například čtverce příliš nehodí, můžete přebytečnou část základny oříznout.

Pozornost! Použití obdélníkových tvarů není v tomto stylu populární. Čtverce jsou považovány za klasickou možnost.

Jak šít nárazníky v postýlce pomocí techniky bonbon

Nárazníky pro dětské postýlky

Nedoporučuje se dodatečně zdobit strany malým dekorem, který lze snadno oříznout.

Jak se starat o bonbonovou deku

Důležité! Některé zdroje tvrdí, že je možné sušit bonbonovou přikrývku při nízkých otáčkách.

Kromě toho musíte při žehlení dodržovat některá pravidla. V žádném případě byste neměli žehlit horní polštářky, mohou být napuštěny párou na maximum z krátké vzdálenosti.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector