Dekorativní podlahy — zajímavé řešení pro vytvoření stylového interiéru

Kde je nejlepší aplikovat dekorativní nátěr?

 • v obytných místnostech je možné kombinovat v interiéru různé materiály (dřevo, kámen)
 • v obchodech, kavárnách nebo kancelářích;
 • v místnostech, kde je vysoká úroveň vlhkosti;
 • na parkovištích;
 • ve velkých podnicích nebo v rekreačních oblastech.

Dekorativní podlaha vypadá velmi pěkně a je praktická. Trvanlivost takového povrchu není omezena. Povlak je vodotěsný, hygienický a odolný.

3D podlahy se používají v podmínkách s vysokou vlhkostí, ale vysoké náklady představují významnou překážku při nákupu. Možná je tento nátěr nejlepší náhradou za dlážděné podlahy.

Nejdůležitější věcí při instalaci dekorativních podlah je správná příprava.

Máte rádi dekorativní podlahy?

Nástěnná dekorace

Existuje velké množství materiálů pro návrh stěn chodby. Uvažujme o nejvhodnějších a nejběžnějších.

Na základě účelu místnosti musí být v moderním designu chodby použity materiály, které jsou odolné proti opotřebení a odolávají vysoké vlhkosti.

Tato stěnová krytina je nejznámější a snadno použitelná. Zároveň výrobci nabízejí zákazníkům velmi široký výběr různých druhů materiálů.

Tapety na chodbě jsou skvělou příležitostí pro zajímavá designová řešení, hraní se světlem, barvou a tvary.

Všechny typy tapet jsou popsány v tabulce.

· Tolerovat mokré čištění (omyvatelné);

· Držte pevně několik let;

· Snadné vkládání přes stěny;

· Mají přijatelnou cenu.

Dekorativní omítka

Tento typ povlaku vypadá jednoduše, ale zároveň velmi elegantně. Hlavní výhodou dekorativní omítky je schopnost vytvořit si jakýkoli povlak sami. To platí pro texturu i barvu.

Dekorativní omítka má velmi atraktivní vzhled. Tento materiál je ideální pro nástěnné dekorace na chodbě.

Zdivo

Cihlové prvky v designu chodby vždy zůstávají v módě. Je však třeba mít na paměti, že dekorace cihlové zdi by neměla být domýšlivá a chytlavá. Doporučuje se použít barvy přírodního kamene nebo jej natřít bílou barvou.

Bílá cihlová zeď v interiéru je schopna zdůraznit zvolený styl, vytvořit zvláštní náladu, přidat atmosféru domova do atmosféry.

Návrháři nedoporučují tímto způsobem zdobit zeď naproti vchodovým dveřím, takže prostor (zejména malý) je znatelně stlačen.

Přírodní kámen

Pamatujte si jedno zlaté pravidlo! Plně kamenné zdi budou vypadat dobře v paláci nebo suterénu.

Stěnové panely

Pokud uvažujete o obnově interiéru chodby, věnujte pozornost novému dokončovacímu materiálu — stěnové panely pro chodbu.

Barva a struktura panelů je velmi různorodá, zatímco stěny nebudou vyžadovat zvláštní péči.

Stropní dekorace a výběr osvětlení

Neméně důležitou etapou v návrhu chodby je návrh stropu. Je třeba přemýšlet nejen o materiálech, ale také o osvětlení, protože je zde připevněno. Při výběru osvětlení se musíte řídit následujícími indikátory:

 • Výška stropu ;
 • Oblast chodby;
 • Barevné schéma místnosti.

Světlo vždy dodává objem a je pošetilé tuto techniku ​​nepoužívat.

Návrháři doporučují instalovat několik světelných zdrojů, aby se zvětšil prostor a vyloučil určitý prostor v místnosti. Současně je lepší, aby byl strop klasicky lehký a hladký. Zvažme několik možností osvětlení.

Jako základ pro vestavěné osvětlení lze použít zavěšený strop nebo speciálně instalované sádrokartonové krabice, které vytvářejí další objem.

Při výběru materiálu pro dokončení stropu na chodbě nezapomeňte vzít v úvahu úroveň vlhkosti v bytě a možné změny teploty.

Moderní okenní dekorace se závěsy

Není vždy snadné harmonicky uspořádat jak velká okna, tak otvory malých rozměrů. Proto v designu záclon musíte jasně dodržovat hlavní myšlenku stylu interiéru.

V současné době jsou relevantní:

 • Středomořský styl — liší se v relaxaci, eleganci a jednoduchosti. V tomto směru se používají přírodní materiály: hedvábí, satén, len.
 • Rakouský styl, který se vyznačuje vrstvením, hlubokými záhyby, svěžími závěsy. Používají se měkké tkaniny, ze kterých lze snadno vytvořit slavnostní obláčky a lambrekyny. Dekorace se střapci, mašličkami, ozdobnými drapáky jsou vítány.
 • Provence — jeden ze směrů venkovského stylu. Toto řešení je vynikající volbou pro zdobení oken v kuchyni a obývacích pokojích. Provence vám umožňuje použít různé délky: na podlahu v ložnici nebo na parapet v kuchyni. Barvy látky jsou pastelové s květinovým vzorem.
Dobré vědět:  Jak levné a snadné je vytápění garáže

Půjčování prvků různých stylů podle vašich představ, můžete pomocí záclonového dekoru dát známému interiéru zcela nový vzhled.

Vyrábíme dekorativní záclony vlastními rukama

Chcete-li vytvořit dekorativní záclony vlastními rukama, potřebujete trochu více fantazie. Současně můžete na první pohled vytvořit opravdové mistrovské dílo z těch nevzhlednějších materiálů. Nápady na to v doslovném smyslu slova nemají žádné hranice.

V kurzu jděte:

 • Nepotřebné disky;
 • Staré lesklé časopisy;
 • Korálky a polnice;
 • Plastové lahve;
 • Přadénky vlákna.

Pro takové záclony můžete udělat velké lesklé korálky vlastními rukama.

K tomu budete potřebovat:

 • Ostré nůžky;
 • Pravítko;
 • Staré lesklé časopisy;
 • Lepidlo;
 • Lak;
 • Tenká pletací jehla;
 • Tužka.

Pořadí práce je následující:

Jak šit závěsy vlastníma rukama (video)

Trendy moderního designu poskytují široké pole pro kreativitu, pokud jde o dekor záclon. Použijte k tomu různé dekorace a vaše závěsy budou vypadat jinak, kdykoli budete chtít.

Patchwork v interiéru

V poslední době se mozaiky staly populární novinkou v interiérovém designu. Samozřejmě, ne každý si může dovolit získat skutečnou autentickou mozaiku. Další způsoby vytváření originálních aplikací přicházejí nahradit.

V každé místnosti má toto řešení své vlastní vlastnosti:

 • V dětském pokoji je nejlepší použít tapety v uklidňujících barvách — pastelové a studené barvy. V dívčí místnosti lze použít růžovou, béžovou a žlutou. Vhodné pro chlapce: zelená, modrá a fialová.

 • V ložnici lze použít různé odstíny, ale vždy tlumené. Mezi náplastmi mohou proklouznout světlé skvrny — červená, oranžová a dokonce kyselé barvy.

 • Chodba je obvykle vyzdobena pískovými barvami nebo provensálským stylem. Zde je vhodné vytvářet kompozice podobné stěně z přírodního kamene. A opravdu, místo několika kousků, můžete použít dekorativní kámen.

 • V hale lze tapety patchwork prezentovat pomocí libovolného barevného schématu. Originální a nestandardní řešení budou dokonalou výzdobou místnosti. Používají se další dekorativní materiály, které jsou harmonicky zahrnuty do souboru.

Na videu: možnosti nástěnné dekorace ve stylu patchwork.

Výhody tapetování stropu

Stropní dekorace, vhodnější pro výzdobu stěn, je mírně podivné a dokonce odvážné řešení pro moderní interiér rozmazlený kreativními nápady a ladnými projekty.

Fotografie jídelny, kde je místo standardní dekorace rozkvetlá zahrada

Existuje mnoho možností pro dokončení oblasti stropu: od praktických sádrokartonových konstrukcí uspořádaných do dvou úrovní až po dokonale hladká roztažitelná plátna. Tapetování však zůstává populární z následujících důvodů:

 • nízká cena materiálu;
 • dostupné náklady na vkládání služeb;
 • schopnost rychle aktualizovat strop;
 • levná oprava.

Pokud naléhavě potřebujete osvěžit interiér, pak vám pomůže tapeta: mohou být přilepeny jak na stěny, tak na strop. Práce profesionálů netrvá déle než jeden den, zvládnete to sami za dva.

Při pracné výzdobě stropu je zapotřebí asistent

Další plus se týká rozmanitosti designu: fotka interiérů s matnými a lesklými, jasnými a pastelovými, neutrálními a kontrastními tapetami na stropě je lepší než jakákoli argumentace.

Luxusní květinové téma ve fotografickém výkonu

Kuchyně-jídelna s prvky stylu podkroví

Ale v prostorných obývacích pokojích, halách nebo ložnicích existuje příležitost ztělesnit ty nejúžasnější projekty, od rozpočtu až po luxusní.

Jakou tapetu zvolit ↑

Hladký ↑

Tmavá barva a pestrý vzor pouze zdůrazňují objem velké místnosti.

Kreslení pomáhá diverzifikovat jednoduchý hladký povrch: abstraktní obrázky, pruhy, pruhy a čáry, květiny. Pomocí fotografie je snadné si představit, jak bude vypadat dekor s klecí nebo květinovým potiskem.

Dobré vědět:  Barový pult, jako stylová technika pro zónování místnosti

Povrchová úprava stěn a stropů

Mezi hladké modely patří také fototištěné tapety — živé obrázky zvířat, lesních krajin, mořského příboje nebo oblohy v oblacích.

Texturované ↑

Na rozdíl od hladkých odrůd je stylový vzhled texturovaných vzorků založen na použití nerovného reliéfního povrchu.

Mezi tímto typem tapety lze rozlišit několik skupin:

 • imitace žulových třísek, mramoru, sádry, betonového nátěru;
 • ozdoba ze stejných geometrických tvarů;
 • dřevěný nebo kožený design;
 • abstrakce atd.

Fotografie jasně ukazuje, jak reliéfní povrchová úprava zdůrazňuje klasický design interiéru.

Sněhobílá tapeta se světlou texturou je tradičním řešením pro návrh obytného prostoru

Kusy s reliéfním povrchem musíte lepit opatrněji než hladké protějšky, protože je docela snadné srazit texturu, i když je vyrobena z pěnového vinylu.

Solidní ↑

Kuchyňská jídelna ve stylu olivového provence

Pokud máte pochybnosti o výběru barvy, doporučujeme bílou — vytváří pohodlné pozadí pro použití různých druhů dekorů nebo kontrastních interiérových předmětů. Fotografie jasně ukazuje, jak sněhově bílé stěny a strop dělají kuchyň ještě prostornější.

Bílé pozadí pro přírodní dekor

Monochromatické povrchové úpravy jsou dobré pro kombinaci. Například dvoustupňový strop lze částečně přilepit bílou tapetou, částečně vzorem, získáte mimořádný a svěží design.

S obrázkem ↑

Vhodná kombinace voštinového vzoru s hladkými povrchy stěn a nábytku

Zde je fotka tapety na stropě, na které dekorativní ozdoba není jen pozadí, ale spolu s lampou slouží jako dekorace do místnosti:

Interiér s moderními prvky

Jas vzorů závisí hodně na prostředí. Barevnější odstíny oživí interiér, zatímco bledé brzdí dynamický obklad stěn.

Krásný lila design, který odpovídá nástěnné dekoraci

Pomocí vzorů a ozdob v národním stylu můžete dát místnosti originální zvuk nebo zdůraznit módní směr.

Video pokyny pro vložení ↑

Užitečné informace o přípravě stropu, výběru povrchových úprav a technologii lepení se dozvíte z následujících videí.

Oprava stropu tekutou tapetou:

DIY netkaný povrch:

Zdobení stropu tapetami je zajímavý nápad, ale vyžaduje profesionální realizaci. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, doporučujeme vám poradit se od zkušeného designéra a vyzvat tým finišerů k provedení vašeho plánu.

Pouze před 15–20 lety bylo považováno vyblednutí omítky za jedinou možnou možnost zdobení stropu. Nyní může každý zdobit originálním způsobem.

Jak správně lepit tapety na strop: potřebné nástroje a postup

Stretch strop v kuchyni — odvážný, stylový, ale racionální? Na jedné straně se tento typ povrchové úpravy může pochlubit řadou originálních dekorativních.

Stretch stropy v kuchyni — nápady na fotografie a jemné jemnosti

Jak často si lidé stěžují na malou kuchyňku! Ale co dělat, když je pravý opak — kuchyně je příliš velká? Design a design interiéru jsou skvělé.

Stylové nápady na dekoraci záclon

A takové techniky v tom pomohou.:

 1. Opona je krátká a nedosahuje trochu na podlahu, ale není k dispozici žádná vhodná látka k našití na plátno? Situaci napraví zdobení dna třásněmi. Ze stejného okraje je snadné vyrobit štětce vlastními rukama a ozdobit jimi lambrequins.
 2. Chcete-li prodloužit závěsy, existují i ​​další zajímavé nápady. Například namísto špendlíků na prádlo, které spojují látku s římsou, vyrazte do látky otvory pro očka a skrz ně zavěste závěs stuhami na bagetu. Horní hrany zdobené takovými luky vypadají velmi stylově a slavnostně.
 3. Příliš dlouhé závěsy zkrátit a ze zbytků látky šijí háčky. Takové dekorace na záclony jsou samy o sobě velmi dekorativní, ale budou vypadat ještě originálněji, pokud na ně našijete květiny vyrobené vlastními rukama technikou kanzashi.
 4. Široké závěsy, kteří se tu a tam snaží zakrýt okno, zkrotit saténové stuhy. Vezměte několik dlouhých stužek najednou a jejich konce stočte kulmou.
Dobré vědět:  DIY instalace oken a dveří

Chcete-li zdobit závěsy originálním způsobem, není vůbec nutné jít do obchodu pro další příslušenství. Je mnohem zajímavější udělat dekor záclonky vlastními rukama.

Jak krásně zdobit závěsy (video)

Jak aktualizovat závěsy vlastníma rukama

Poněkud nepříjemné, ale přesto pevné závěsy se transformují, pokud je ozdobíte novými jasnými detaily.

Někdy to trvá velmi málo:

Vlastnosti uspořádání moderních bytů ↑

Dobrým příkladem kombinace tří funkčních oblastí: kuchyně, jídelny a obývacího pokoje

Všechny vnitřní prvky se podílejí na vymezení prostoru, od podlahy až ke stropu.

Část kuchyňského prostoru se nachází na lodžii

Metody územního zónování ↑

Domácí uspořádání nejasně připomíná atmosféru ve vaší oblíbené kavárně.

Různé úrovně: kuchyňské pódium ↑

Pódium s dalším krokem

Zónování zahrnuje dva různé typy podlah

Skupiny nábytku jsou uspořádány podle následujícího principu:

 • varná zóna — skříňka s vestavěnými spotřebiči;
 • jídelna — jídelní stůl se sadou židlí (stoličky, křesla);
 • obývací pokoj — gauč, křesla, konferenční stolek.

Jedná se o tradiční schéma, avšak odchylky od obecných pravidel jsou možné. Například volumetrický ostrov umístěný uprostřed místnosti může libovolně kombinovat pracovní plochu s jídelnou.

Deska stolu „ostrova“ také neunikla zonaci

Přítomnost pódia je skvělým důvodem pro zvýšení stupně pohodlí uspořádáním systému „teplé podlahy“ pod keramickou podlahovou krytinu.

Barový pult a dekorativní přepážky ↑

Kompaktní domácí minibar s originálním úložným systémem

Místo barového pultu můžete nainstalovat sádrokartonovou přepážku. Prázdná stěna není vhodná, protože zcela zablokuje prostor, je lepší přebývat na lehké konstrukci s přímou geometrií nebo naopak asymetrickou konstrukcí.

Příčka ve formě beztížné prolamované konstrukce

Průsvitná mobilní obrazovka

Role přepážky dokonale hraje multifunkční a pohodlný v každém smyslu, stojan s policemi na květiny, knihy, dekorativní prvky — skutečný nález pro design studiového bytu.

Jednoduchý regál s krásným dekorem

Nuance rozptýleného a směrového osvětlení ↑

Použití systému osvětlení je dalším moderním způsobem zónování prostoru. Dovedně vybrané lampy pomohou vytvořit 2–3 oblasti, které jsou zcela odlišné z hlediska účelu, spojené jedním stylem.

Diferenciace stropních konstrukcí a metod osvětlení — lustry v rekreační oblasti a vestavěné lampy v kuchyni

Oblíbená klasika — velký útulný stínidlo nad jídelním stolem

Na druhou stranu pomocí stropních svítidel je možné vytvořit velký jednotný prostor, pokud jsou náhodně rozloženy po celé ploše stropu, aniž by se dělily podle účelu nebo designu.

Kombinace stropních svítidel různého designu v jedné oblasti

Figurální víceúrovňové stropy

Čalouněný nábytek jako hraniční kus nábytku

Domácí spotřebiče jsou zabudovány do nábytku

Ergonomický systém zásuvek

Úlohou kuchyňské linky není zasahovat, nepořádat prostor, být pohodlná a ergonomická, zatímco čalouněný nábytek je spolu s plněním základních funkcí dobrým oddělovačem.

Minimalistický interiér studia

Klasická verze: dlouhá pohovka nebo posezení je nastaveno zády ke kuchyňské části, naproti ní je TV. Pohodlný konferenční stolek slouží jako jídelna, hra nebo dokonce stůl.

Pohovka je umístěna do strany do kuchyně

Jednota stylu je sjednocující designová technika ↑

Studiový design neznamená simultánní ztělesnění různých stylů. Pokud dáváte přednost eklekticismu, měl by se rozšířit také na celou oblast. Styl by měl být jednotný, ale který z nich je na vás.

Skvělá klasika v odlehčené verzi

Jakýkoli moderní styl je považován za dobrou volbu, protože do něj dokonale zapadají lesklé fasády a kovový lesk vestavěných domácích spotřebičů.

Minimalismus v bohatých barvách

Dokonce i stylizovaný rustikální roh je docela vhodný — 20 m² vám umožní detailně vyjádřit originalitu stylu.

Neobvyklý interiér ve venkovském stylu

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector