Design jednopokojového Chruščov; 100 fotografií perfektních nápadů na interiér | Green-Pages.info

Tipy pro návrh, jak zvětšit prostor

Je třeba poznamenat, že by měl být pečlivě vybrán design jednolůžkový Chruščov. Za účelem zvětšení prostoru, který již v malé odnushce stále chybí, byste měli dát přednost malému a malému nábytku.

Můžete tak úspěšně hrát na kontrastech a zvětšit prostor nejen vizuálně (díky hře proporcí), ale také fyzicky, vzdát se objemných skříní a „váženého“ nábytku.

Pokud se podíváte blíže na fotografii designu jednopokojového bytu, všimnete si, že tmavé a nasycené barvy se zřídka používají k vytvoření interiéru malých pokojů a bytů obecně.

Na těchto obrázcích zpravidla vidíte světlé tóny, častěji odstíny bílé. Tento trik může výrazně zvětšit vizuální prostor malého bytu.

Je třeba poznamenat, že je třeba postavit design jednopokojového bytu v Chruščovi takovým způsobem, aby v zásadě opustil tmavé odstíny.

Na podlahách můžete vytvořit jasné akcenty, které byly v tomto článku zmíněny o něco výše.

Atypický interiér typického bytu

Na plánu: návrh projektu bytu 30 m2

Khrushchevův návrh 30,5 čtverečních M: historie s geometrií
Autor projektu: Alena Gunko

V plánu: designový projekt bytu 30,5 m2.

Khrushchev design 43 m2: moderní studio s černou stěnou
Autor projektu: Nastya Antonyuk, studio A-III

Dekorace a uspořádání bytu

V této fázi musíte pečlivě přemýšlet o tom, jaké dokončovací materiály, nábytek a osvětlovací zařízení budou umístěny v bytě. Koneckonců, útulná atmosféra závisí zcela na nich.

Strop

Je lepší nepoužívat strečové stropy, protože vizuálně zmenšují prostor.

V současné době existuje jedna velmi zajímavá technologie — napínání tkaniny mezi paprsky. Jakýkoli tvar je vytvořen ze samotných paprsků, například ze čtverců nebo obdélníků. A také je vybrána jakákoli barva a vzor na tkanině.

Strop můžete ponechat v původní podobě tím, že jej natřete bílou vodou emulzí.

Stěny

Při zdobení stěn je nejlepší použít světlou tapetu nebo s malými kresbami. Můžete také přilepit 3D tapety, které vytvářejí perspektivní efekt a dokonale vizuálně rozšiřují prostor.

Vynikající řešení pro dokončení podlahy bude sloužit jako nátěr s dřevnatým vzorem ve světlých barvách.

Laminát nebo přírodní parkety se používají v obývacím pokoji a linoleum nebo dlaždice v kuchyni.

Osvětlení

Nic vizuálně nerozšiřuje prostory jako další světlo. Proto neusazujte parapety rostlinnými květináči. Doporučujeme pouze zařídit několik malých váz květin, které budou odpovídat tónu místnosti.

Kromě hlavního lustru na stropě stojí za to nainstalovat několik lamp s chladnějším stínidlem po stranách.

Nábytek

Skládací nábytek je skvělou volbou pro úsporu místa. Například sestavená pohovka v obývacím pokoji je skvělým místem k odpočinku, ale jakmile ji rozložíte, je připravena dobrá a velká postel na spaní.

Několik pravidel při výběru nábytku pro malý byt:

Výzdoba

V žádném případě nesmí být místnost zaplněna koberci, polštáři, těžkými přehozy. Naopak, všechno by mělo být snadné. Například můžete zavěsit průsvitné závěsy na okna.

Dobré vědět:  Loftový styl v interiéru; bohémský a šokující | Green-Pages.info

Zdobení ve formě hojnosti váz, fotografií a obrazů je také nepřijatelné. Stojí za to nechat je trochu zdůraznit eleganci místnosti.

Doporučení designérů

Nejlepší je kontaktovat odborníka před uspořádáním malého bytu nebo si přečíst jeho doporučení. Koneckonců, pouze návrháři vědí, jak splnit sen.

Zvyšování počtu pokojů

Nejjednodušší možností je oddělení zón skříní, polic, obrazovek. Abychom však mohli přesně zvýšit počet pokojů, nelze obejít bez větších oprav.

Při organizaci oprav v Khrushchevu budou vyměněny všechny interní systémy:

  • zdroj napájení;
  • zdroj vody;
  • topení;
  • kanalizace;
  • kondicionování.

To je zásadně důležité, protože je nutné vyměnit okna a dveře. Pak můžete začít přestavovat zdi nebo stavět nové.

Jak vizuálně rozšířit prostor

Pro rozšíření prostoru návrháři doporučují dodržovat některá pravidla:

Základy osvětlení

Je důležité určit možnosti využití poskytovaného počtu metrů čtverečních s maximálním přínosem, praktičností a racionalitou.

V jedné stávající místnosti je nutné uspořádat rekreační a pracovní prostory, jídelní kout, protože v malých kuchyních zpravidla není místo pro jídelní skupinu.

Na strop jsou umístěny LED osvětlovací prvky, které se zapínají samostatně, osvětlují hlavní části místnosti světlem a zatínají některé rohy bytu.

Kompaktní velikost vaší „odnushky“ umožní použití drahých vysoce kvalitních dokončovacích materiálů při zachování rámce cenově dostupného a demokratického rozpočtu.

Jak správně zařídit nábytek

Před zakoupením nábytku pro malý jednopokojový byt je třeba vypracovat předběžný plán, který ukazuje uspořádání a využití každého volného centimetru. Všechny položky interiéru, které nebyly použity v minulém roce, se nejlépe zahodí.

Malá místnost by měla mít co nejméně odpadků.

Doporučení pro distribuci nábytku.

Pokud je v místnosti nainstalován nový nábytek, je lepší aktualizaci opravit. V opačném případě bude nové oblečení zdůrazňovat pouze omšelé zdi nebo podlahu.

Rozkládací pohovka je klíčovým kusem nábytku v obývacím pokoji během dne a organizuje relaxační prostor a v noci se stává místem pro spaní.

Osvětlení v Chruščov

Konstrukce jednopokojového Chruščovova, zejména ateliéru, vyžaduje individuální osvětlení pro každou zónu. Dodává vůni interiéru, umožňuje každému členovi rodiny podnikat nebo relaxovat, aniž by rušil ostatní.

Aby se místnost zvětšila, měla by být barva stěn světlejší než podlahy (výrazně), ale o něco tmavší než tón stropu.

Reflektory umístěné ve stropě vám umožní zvýraznit každou zónu. Může existovat hlavní lustr, ale pokud to není nutné, pak nepřítomnost nijak zkazí interiér.

Ideální, pokud má hlavní místnost více oken. Lze je rozšířit a zvýšit tak množství přirozeného světla v místnosti.

Bílá má mnoho odstínů a lze ji použít jako základní odstín pro jakoukoli povrchovou úpravu.

Návrh funkčních oblastí

U pokojů se skromným čtvercem je lepší zvolit pouze nástěnnou výzdobu, pro umístění nábytku se hodí drahé metry.

Dobré vědět:  Váš průvodce interiérem | Green-Pages.info

Nedoporučuje se umisťovat velké množství doplňků do Chruščovova pokoje. A v kuchyni si můžete dát několik svícnů, vázu, pověsit malé ručníky.

Ložnice může být zdobena 1-2 obrazy nebo fotografie.

Tipy pro návrh, jak zvětšit prostor

Je třeba poznamenat, že by měl být pečlivě vybrán design jednolůžkový Chruščov. Za účelem zvětšení prostoru, který již v malé odnushce stále chybí, byste měli dát přednost malému a malému nábytku.

Můžete tak úspěšně hrát na kontrastech a zvětšit prostor nejen vizuálně (díky hře proporcí), ale také fyzicky, vzdát se objemných skříní a „váženého“ nábytku.

Pokud se podíváte blíže na fotografii designu jednopokojového bytu, všimnete si, že tmavé a nasycené barvy se zřídka používají k vytvoření interiéru malých pokojů a bytů obecně.

Na těchto obrázcích zpravidla vidíte světlé tóny, častěji odstíny bílé. Tento trik může výrazně zvětšit vizuální prostor malého bytu.

Je třeba poznamenat, že je třeba postavit design jednopokojového bytu v Chruščovi takovým způsobem, aby v zásadě opustil tmavé odstíny.

Na podlahách můžete vytvořit jasné akcenty, které byly v tomto článku zmíněny o něco výše.

Nábytek

Musíte dobře pochopit, jaká místa v bytě musí být naplněna věcmi, například: Na místa, kde je měkký roh, můžete umístit všechny druhy polic;

Je velmi důležité dát do rozích nějaký nábytek, příborník, skříňku atd.

Police jsou velmi dobrými pomocníky, pokud jde o uspořádání, protože na nich můžete dát věci, které zabírají místo, které potřebujete!

V případě, že se rozhodnete koupit nábytek, ale necháte předchozí opravy, měli byste být připraveni na to, že i nový nábytek nebude vypadat dobře v bytě bez nových oprav, tento nábytek pouze upozorní na všechny nedostatky.

Pokud tedy máte náladu na nákup nového nábytku, měli byste provést alespoň malou kosmetickou opravu, zatímco nový nábytek bude vypadat mnohem harmoničtěji na pozadí čerstvé renovace.

Interiér pro jednopokojový byt

Chcete-li vytvořit útulnost v malém bytě, musíte věnovat pozornost osvětlení, protože velká přítomnost světla vizuálně zvětšuje prostor a činí byt pohodlnějším.

Proto je interiér vyzdoben ve světlých barvách. Aby bylo dosaženo požadovaného efektu, měly by být stěny zdobeny tmavší než strop. Byl by to skvělý nápad ozdobit strop leskem.

Neměli byste zavěšovat strop, protože to vizuálně zmenšuje místnost. Při zdobení stěn je nejlepší lepit tapety ve světlých barvách s malými vzory a tapety na prosté světlo jsou také skvělé.

Nábytek sestávající z modulů je vhodný pro malý byt. Výhodou modulárního nábytku je, že si můžete vybrat prvky, které potřebujete!

Při výběru nábytku byste měli věnovat pozornost „transformátorům“, jako je nábytek, pohovky, křesla, postele, dokonce i skříně.

Multifunkční nábytek tak výrazně přispívá k vytvoření dobré atmosféry a prostornosti bytu.

Tipy pro zvětšení prostoru

Vyplatí se poslouchat návrh nových technologií.

Dobré vědět:  Nápady a způsoby územního plánování dětského pokoje: pohodlí a funkčnost interiéru | Green-Pages.info

Návrhy minulosti jsou zcela nevhodné pro malé byty. Vzhledem k tomu, současné trendy nabízejí pohodlí a kompaktnost, což je velmi důležité pro malý byt.

Se současnými technologiemi můžete snadno vyzvednout nábytek pro malý byt.

Aby byl váš byt útulný a pohodlný díky opravám, můžete vidět nápady a obrázky na internetu a také můžete kombinovat různé návrhy a samozřejmě vaše fantazie dokáže zázraky!

Ze všeho výše uvedeného můžeme vyvodit následující závěr: i v malém bytě o rozloze 30 metrů čtverečních byste měli určitě provést sanaci.

Koneckonců, právě díky rekonstrukci je byt originální, pohodlný a co nejpohodlnější. To vám umožní relaxovat po náročném dni v práci nebo pozvat přátele k návštěvě.

Na co si vzpomenete bez sanace

Pomocí posuvných dveří

Panoramatická okna v bytě rozšiřují prostor a světlo

Zrcadla v designu bytu rozšířit prostor

Někdy, aby se prostor objevil větší, stačí provést opravy ve dvoupokojové Chruščově a není absolutně nutné zabývat se sanací. Proto věnujte pozornost také následujícím prvkům:

Obývací pokoj ve světlých barvách

Používání skříní v bytě

Příprava na sanaci

Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je přestavět, ale nejdřív musíte vypracovat půdorys. Schéma rozložení pro 2-pokojový Chruščov zahrnuje:

  • schéma elektrického zapojení;
  • počet a umístění prodejen;
  • záběry z pokojů;
  • tloušťka stěny;
  • umístění vodovodních potrubí.

Samozřejmě existují společnosti, které mohou zorganizovat komplexní analýzu vašeho bytu, ale bude výhodnější samostatně koordinovat projekt s elektrikářem a instalatérem objednáním schémat zapojení.

Vláknové záclony — správné územní vymezení prostoru

Zónování místnosti bavlněnými závěsy

Ložnice s bavlněnými závěsy

Bytové zónování s japonskými závěsy

Různá designová řešení

Přidělení pracovního prostoru v bytě

Pracovní prostor na pódiu v malém bytě

Sprcha v malém bytě

Oddělení prostoru pro spaní

Oddělení spacího prostoru závěsem

Způsoby, jak vizuálně rozšířit místnosti v Chruščov

Sanace je efektivní metoda zvyšování obytného prostoru, která musí být bez selhání koordinována se státními technickými službami.

U bytu s 1 ložnicí je vhodné zvolit otevřený plán, který kombinuje kuchyň s obývacím pokojem.

Pokud má kuchyně východ na balkon, pak by racionálním řešením bylo zkombinovat lodžii s prostorem stísněné místnosti. Díky efektivním řešením plánování designéři úspěšně ztělesňují kreativní nápady pro design interiéru Chruščov:

Osvětlovací systém vytváří nejen optimální podmínky pro práci a odpočinek ve stísněných místnostech Chruščov, ale také opticky zvyšuje výšku zdí.

V stísněných místnostech musíte použít kompaktní osvětlovací zařízení bez objemných stínidel a elegantně zdobené odstíny: reflektory, nástěnné svítidla, mobilní stolní lampy s špendlíkem na prádlo.

K tomu můžete použít skládací dekorativní obrazovky, závěsné stoly, nábytek, který lze snadno přeměnit z postele na pohovku nebo skříň.

Chcete-li se zbavit pocitu intimity v nepohodlném bydlení, vyplatí se zařídit rozsáhlou sanaci a co nejúčinnější metody optimalizace úzkých prostor.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector