Design kuchyně v barvě wenge (skutečné fotografie) | Green-Pages.info

Proč je design kuchyně Wenge tak populární?

Wenge dřevo k nám přišlo ze západoafrické džungle a díky svým mimořádným vlastnostem získalo uznání od návrhářů a výrobců nábytku.

Hlavní výhody wenge spočívají v jeho kvalitách:

Hodnota dřeva wenge není jen v jeho vzácnosti a zvláštních funkčních vlastnostech. Estetický význam tohoto materiálu spočívá ve schopnosti vylepšit jakýkoli interiér, dát mu exkluzivní a elitní vzhled.

Vzhledem k vysokým nákladům na masivní dřevo wenge se přírodní dřevo používá k výrobě luxusního kuchyňského nábytku. Současně se dýha z afrického dřeva aktivně používá při výrobě nábytku.

Dýha je plnohodnotným analogem přírodního wenge, který si zachovává všechny své výhody.

Umělé filmové povlaky v barvě wenge jsou napodobením rozpočtu luxusního dřeva, které nejen obratně opakuje nádherné barevné schéma originálu, ale má také vlastnosti odolné vůči vlhkosti a páry.

Design pomocí wenge netoleruje přílišnou náročnost a pompéznost, protože nábytek, fasády a pracovní desky této barvy jsou naprosto soběstačné.

Je obtížné si představit vznešené a aristokratické představení nábytkových sad wenge s chmurnými viněty nebo chutnými vložkami.

Minimalismus a úspornost jsou hlavní trendy v designu kuchyně ve stylu Wenge. Jakékoli excesy mohou poškodit pouze vznešený strom.

Chromované povrchy nebo vložky z matného skla mohou zvýšit dojem designu kuchyně wenge.

Při zdobení jsou všechny materiály dobré, které zdůrazňují přirozenou nádheru cenného dřeva — přírodního kamene, v kombinaci s barevnými druhy dřeva.

Harmonie wenge kuchyně a bělený dub

Mléko nebo bělený dub je v interiéru tradičním partnerem vznešených wenge. Světlý odstín dubu jemně zdůrazňuje hloubku africké palety barev dřeva.

Při zdobení kuchyně lze soupravu kombinovat barevně — horní části jsou vyrobeny z běleného dubu s vložkami wenge a spodní struktura se skládá výhradně z jejich tmavých prvků.

Kombinace s béžovou

Dalším klasickým spojením v designu kuchyně je kombinace béžových tónů s temným brutálním wenge. Kuchyňské skříňky ze dřeva wenge bezpodmínečně vyžadují přítomnost teplé a útulné béžové barvy, tak nutné v kuchyni.

Světle béžová barva stěn a stropu, opakovaná v prvcích náhlavní soupravy, navíc vizuálně zvyšuje objem kuchyňského prostoru.

Kombinace wenge se zelenou

Kombinace wenge se všemi tóny zeleně je oblíbená a úspěšná varianta kuchyně. Je důležité, který odstín se v návrhu používá. Světle zelená barva zvyšuje náladu, aktivuje a dodává energii.

Nábytek temný wenge zředěný jasnými smaragdovými tóny ztělesňuje skutečně přirozenou kombinaci dřeva a listoví.

Pistácie a odstíny máty vypadají skvěle v secesních kuchyních s chromovými prvky a jasnými barevnými akcenty.

Doplňkové odstíny a barevné kombinace

Klasická bílá barva v interiéru je sice univerzální, ale spolu s aristokratickou a komplexní povahou barvy wenge bude vypadat nudně.

Pokud chcete interiéru dodávat teplejší barevný odstín, můžete použít načervenalé mahagonové odstíny a také ušlechtilé barvy ořechů, olše a borového dřeva.

Mohou být doplněny oranžovými doplňky (například židlemi, záclonami, lampami), díky nimž bude interiér kuchyně teplejší a příjemnější, čímž se eliminuje bolestivý pocit odcizení, který je vlastní africkému dřevu.

Dobré vědět:  Jak si vybrat správné linoleum do kuchyně - Jak si vybrat linoleum do kuchyně: přehled nátěrů, doporučení | Green-Pages.info

Nápady pro design

Barvu wenge v interiéru často preferují bakaláři, úspěšní podnikatelé a veřejní činitelé, kteří nejsou ochotni ztrácet čas na maličkostech ve vztazích.

Vlastnosti tmavé kuchyně: klady a zápory

Když už mluvíme o nevýhodách, je třeba poznamenat následující:

Hostitelé, kteří chtějí tmavou kuchyň, se musí zásobit čisticími prostředky.

Důležité! Budete muset každý den umýt a vyčistit kuchyň. Za chladného počasí vstupuje do kuchyně malé slunce. To může ovlivnit náladu.

Doplňky a výzdoba v kontrastní tmavé kuchyni

Příslušenství může být podobné nebo zcela protilehlé odstíny, které se „nehádají“ s hlavní paletou. Záclony a závěsy mohou být vyrobeny v tmavých nebo světlých barvách, stejně jako v jiných méně monochromatických barvách.

Přídavkem budou pohovky, poufy různých barev. Pokud je v místnosti málo světla, pak byste neměli zapomenout na svítidla. Na rozdíl od předchozího pravidla by měla být hlavní barvou.

Ideální řešení pro nádobí je bílá. V kuchyni, kde se používají světlé odstíny, jako je slunečno žlutá, fialová, bude dobré umístit pohovky do jídelny.

Barevné prvky

Variace tónů vzácného dřeva jsou rozmanité. V průběhu času se materiál může změnit a ztmavnout.

Vznešené a tlumené barevné schéma Millettia laurentii je schopno v místnosti vytvořit atmosféru klidu a pohodlí. Neobtěžuje se ani otravuje.

Wenge je překvapivě harmonický s většinou barev a odstínů. Hlavní věc je zajistit dobrou úroveň osvětlení v místnosti a zvolit světlý tón okolních povrchů.

Wenge je soběstačný. Taková kuchyně nepotřebuje množství dekorativních prvků. Do místnosti můžete přinést africké tóny přidáním exotických figurek nebo váz do interiéru.

Odstíny wenge

Exotické dřevo je známé svou obrovskou řadou různých odrůd.

Mezi tóny afrického stromu se nachází:

  • tmavě hnědá;
  • čokoláda;
  • hluboký vínový;
  • káva;
  • tmavošedý;
  • Fialový.

V interiérech areálu je nejoblíbenější tmavě hnědá verze.

Které kuchyňské detaily jsou vhodné

Různé odstíny vznešených Millettia laurentii zdobí každou kuchyni. Wenge může působit jako dominantní barva nebo doplnit sadu a další kusy nábytku ve formě doplňků a dekorativních detailů.

Kuchyňský set

  • drahé pevné tropické dřevo;
  • dokončovací dýha;
  • řada dalších druhů dřeva, tónovaná wenge;
  • film nebo plast charakteristických odstínů.

Je důležité udržovat rovnováhu mezi teplými a studenými barvami. Tmavá čokoláda a odstín brusinky jsou vhodné do kuchyně ve světlejších barvách.

Fialový odstín exotického dřeva se harmonicky vejde do interiéru a je vyzdoben v chladných (modrých, zelených) barvách.

Nasycené teplé odstíny wenge (moka, hluboké vínové) budou vypadat dobře obklopené broskvovými oranžovými tóny.

Kuchyňská sada v barvě wenge by měla být zdůrazněna okolními povrchy světlých barev. Interiér místnosti by také měl obsahovat další prvky v barvě exotického dřeva: dveře, okenní rámy, lišty.

Zástěra

Backsplash je prostor nad pracovní deskou, který rozděluje sadu na horní a dolní. Zástěra je důležitým prvkem interiéru kuchyně, který ji doplňuje a činí ji výraznější.

Dobré vědět:  italská kuchyně | Green-Pages.info

Kontrastní zástěra vypadá působivě. Zdůrazňuje barvu a strukturu nábytku. Tento prvek náhlavní soupravy může být také vyroben v jednom barevném schématu s čelem skříně. V tomto případě může pracovní deska působit jako kontrastní detail.

Stůl, stůl a židle

Vynikající interiér kuchyně můžete vytvořit pomocí kusů nábytku a jejich prvků v barevném schématu exotických wenge.

Jídelna, sestávající ze stolu a židlí v barvě wenge, bude vypadat harmonicky v kuchyni, kde převládají světlé tóny povrchů a kuchyňských jednotek. K dosažení dokonalé rovnováhy pomůže dělicí deska dělící světelnou stěnu.

Tapety a závěsy

Video

Odborník na nábytek vysvětluje současné barvy používané v designu kuchyně dnes.

Barva pro každý vkus

Vzhledem k tomu, že konžské růžové dřevo je známé bohatstvím barev, je pro něj docela snadné najít rovnocenného partnera.

Tmavší tóny se hodí k mléčně bílé, smetanové, perlové, plavé, růžovo-šedé (růžový popel), oceli.

Teplý odstín tmavé čokolády skvěle ladí s vínovou, oranžovou (zejména v africkém stylu), pistácií, terakotou a vanilkou.

Studené tóny wenge (téměř fialové se zeleným) mírumilovně koexistují s malinami, šeříky a šeříky. A s růžovými, žlutými, modrými a tyrkysovými jsou kombinovány všechny odstíny růžového dřeva. K dekoraci okna můžete použít moderní závěsy do kuchyně, nejlépe ve světlých barvách.

Fotografie ukazuje wenge-barevné kuchyně v kombinaci s jasně zeleno-žlutou zástěru, která úspěšně vyrazí tmavý nábytek set.

Při výběru barevné kombinace je samozřejmě třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel.

Tmavý nábytek vizuálně zmenšuje prostor. Proto by fasády kuchyňské soupravy měly být vyrobeny z lehčích odrůd tohoto stromu. A pokud možno pouze spodní část sestavy, je lepší zvolit jasnější barvy pro nástěnné skříňky.

Nějaký asketismus tmavého dřeva výrazně oživí přítomnost kontrastních dekorativních detailů. Kromě toho je třeba mít na paměti, že obecné pozadí místnosti by mělo být lehké a neutrální.

Například tři stěny a podlaha jsou navrženy v pastelových barvách, zástěra je namodralá nebo pistáciová a fasáda náhlavní soupravy je čokoláda. Dekorativní prvky — lampy, keramika — mohou být vínové, tmavě červené nebo terakotové.

Barevné vlastnosti

Podívejme se na hlavní charakteristiky této barvy z hlediska barvy.

Teplota barvy

Vizuální efekt

Vhodné styly designu

Materiály pro dekorace

Chcete-li vytvořit skutečně velkolepý design kuchyně, budete muset utratit peníze za vysoce kvalitní, tedy drahé materiály:

Možnosti provedení

Jedná se o moderní a módní design, který vypadá velmi působivě v lakonickém a diskrétním interiéru.

Pokud jde o jídelní kout, je zde širší výběr. Do interiéru kuchyně můžete přidat kouzlo a lesk pomocí interiérových prvků la baru. Vysoký stojací stůl může být vyroben z pevného mramoru (nebo jeho imitace).

Doplňují ji vysoké barové stoličky s otočným sedákem. Zde se používá tzv. jasný prvek, který zdůrazní omezenou ušlechtilost barvy wenge.

Návrh dvoubarevné kuchyně

Africké dřevo má zvláštní odstín a vlastnosti, jako je pevnost, trvanlivost. Původní strom je však velmi drahý, takže pro něj byl vynalezen analog. Má samozřejmě nižší kvalitu, ale navenek se příliš neliší.

Dobré vědět:  Možnosti opravy a úpravy kuchyně s arkýřovým oknem v domě P44T | Green-Pages.info

Design modré kuchyně

Modrá je společná barva pro koupelnu, ale v kuchyni se často nepoužívá.

Důležité! Modrá osvěžuje prostor, uvolňuje a uvolňuje atmosféru.

Různé odstíny modré nejen uklidňují, ale také snižují chuť k jídlu. To je špatná kvalita pro kuchyň. Nebeské odstíny by měly být používány s opatrností, aby nebyly hlavní v interiéru. S použitím modré, bude to vypadat útulně a lehce.

K dekoraci kuchyně v modrých odstínech se doporučuje použít světlé barvy: modrá, fialová. Jsou spojeny s bezpečností, nebe. Vynikajícím řešením by bylo použití bílého lesku v kuchyni nahoře a dno pod stromem.

Kuchyňská souprava se může změnit na modrou. Na materiálu nezáleží. V takové kuchyni můžete přidat stříbrné detaily, zrcadlo vizuálně zvětší prostor.

Béžová a hnědá kuchyně

«Lahodné» čokoládové odstíny potěší každého milovníka klasiky. A běh hnědé béžové je nápadný.

Kuchyňský set, vyrobený v hnědé barvě, vypadá zároveň módní a klasicky. Béžová vypadá dobře v jakémkoli stylu. Hlavní věcí je vybrat správné příslušenství a nábytek. Béžová bude skvělou základnou, na které se dá hodně vytvořit.

Možnosti barevné palety kuchyňských souprav

Šedá paleta

Šedá barva může „rozdrtit“. Pro mnohé je to spojeno s ruchem města, aut, dopravních zácp. Abyste tomu zabránili, musíte dodržovat pravidla:

Šedá vypadá lakonicky s béžovými tóny, čistě bílá. Ta je znečištěná barva, béžová je praktičtější. To může být hlavní pro záclony, podlahové dekorace, ozdoby na tapetu.

Šedá je kombinována s šedou sytějším, tmavším odstínem. Pak se vytvoří přechodový efekt, když jedna barva plynule přechází do druhé. Podlaha je zpravidla tmavší a strop obráceně. Kuchyňská sada bude vždy vynikat v takovéto kuchyni.

Červená stupnice

Studená červená, která zahrnuje maliny, amarant, kardinál, vypadá zdrženlivěji. Teplé odstíny dělají místnost útulnější a „útulnější“.

Fialové tóny

Fialová není pro kuchyni nejběžnější barva. Kombinuje teplé a studené odstíny. Mezi mnoha odstíny fialové, švestky, šeříku a lilku se používá do kuchyně. Tato barva je často srovnávána s mystikou.

Negativně ovlivňuje lidi s rozbitou psychikou, zároveň tmavě fialovou, může utlačovat stabilní lidi. Musí se ředit neutrálnějšími barvami: bílá, šedá, béžová.

Lesklá fialová odráží světlo a vizuálně zvětšuje prostor, ale skvrny snadno. Proto je lepší používat matné povrchy.

Paleta modré a zelené

Zelená v kuchyni je vždy osvěžující, připomíná přirozenost, přírodu. Pomáhá relaxovat po náročném dni v práci. V takové kuchyni se okamžitě objeví měkkost a klid. Zelená kuchyňská souprava je vhodná pro jakýkoli styl.

Světlý olivový vizuálně vylepšuje prostor, ale totéž nelze říci o tmavé, zelené. Pro pracovní desku a náhlavní soupravu není nutné ji používat.

Kuchyň je důležitým prvkem každého bytu a její správné uspořádání pomůže udržet chuť k jídlu a zdraví.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector