Design obývacího pokoje; 200 fotografií z nejlepších interiérů v obývacím pokoji | Green-Pages.info

Vlastnosti interiéru obývacího pokoje v Chruščově

Pomocí nestandardních a odvážných nápadů můžete v Chruščově vytvořit elegantní obývací pokoj a nejnovější materiály a technologie jsou perfektní pro ztělesnění všeho koncipovaného. Přinášíme vám několik zajímavých fotografií interiérů obývacího pokoje.

Obývací pokoj dekorace v zámku

Tipy pro zdobení místnosti:

 1. vyrobit jeden, maximálně dva prvky interiéru jako hlavní;
 2. nábytek musí být umístěn rovnoměrně po celé ploše místnosti;
 3. omezte se na dvě nebo tři barvy v designu obývacího pokoje.

Interiér kombinované kuchyně s obývacím pokojem

Použití různých stylů v dekoraci obývacího pokoje

Fotografie stylů obývacího pokoje budou uvedeny níže v textu.

Klasický styl

Hlavním rysem tohoto stylu je použití pouze přírodních materiálů.

Charakteristické rysy stylu:

 • parkety;
 • Interiérové ​​předměty vyrobené z drahých dřevin;
 • na čalounění se používají sametové tkaniny;
 • starožitná zrcadla v masivních rámech;
 • drahé tapety.

K obnovení klasického stylu stačí použít jen několik prvků z daného seznamu.

Moderní styl

Moderní styl je kombinací minimalismu, hi-tech a moderního.

Charakteristika stylu:

 • funkční nábytek;
 • poměrně jednoduché dekorační prvky;
 • použití kontrastních barev v textilu a dekorace na stěnu;
 • použití geometrických tvarů v místnosti.

Moderní design obývacího pokoje: jak krásně a správně vybavit obývací pokoj

Návrh obývacího pokoje, stejně jako design jakéhokoli jiného pokoje v domě, má svůj vlastní funkční účel.

V tomto případě je funkčním účelem obývacího pokoje místo odpočinku, místo, kde mohou být pozvaní hosté, místo, které lze využít jako jídelní kout, pracovnu atd.

Design obývacího pokoje pomůže zóně prostoru

Pokud je váš obývací pokoj multifunkční, doporučujeme prostor správně zarovnat. To lze provést pomocí nábytku, sádrokartonových konstrukcí, různých dekorací stěn, například pomocí tapety, texturované omítky atd.

Design obývacího pokoje by měl být harmonický

Aby byl design obývacího pokoje v určitém stylu harmonický, musí být všechny prvky interiéru vzájemně kombinovány a použity moderně.

Experimentování s designem samozřejmě není zakázáno, ale moderní trendy v designu interiéru diktují svá vlastní pravidla, volí minimalismus, jednoduchost a harmonii kompozičních prvků interiéru.

Interiér styl pro malý obývací pokoj

Obývací pokoj v moderním stylu

Obývací pokoj v klasickém stylu

Harmonie a symetrie jsou charakteristické pro luxusní klasický styl. Zbytek bílých, křišťálových lustrů a nástěnných svícnů, zrcadla ve zlacených rámech naplní místnost jemnou září.

Hlavní výzdobou malého obývacího pokoje v klasickém stylu je vyřezávaný nábytek ze slonoviny nebo drahé dřevo leštěné na lesk.

Dobré vědět:  Typy klasických stylů v interiéru: stručný přehled, charakteristické rysy, vlastnosti použití při navrhování bytů a venkovských domů | Green-Pages.info

Vyžaduje se štukované lití, reliéfní římsy, oblouky, sloupy. Okna jsou pokryta těžkými závěsy se svislými závěsy a háčky na šperky.

Obývací pokoj ve stylu Provence

Loftový styl obývacího pokoje

Design malého obývacího pokoje ve stylu podkroví poskytuje holé zdi, panoramatická okna a minimální množství nábytku. Jako obrazy lze použít abstraktní obrazy, černobílé fotografie, kovové stojací lampy.

Obývací pokoj ve stylu minimalismu

Název tohoto trendu hovoří samo za sebe — minimum věcí, žádné dekorace, pouze nezbytný kompaktní nábytek a moderní technologie.

Z barev se používá jedna, v extrémních případech — dvě. K dispozici v bílé, šedé, béžové, stříbrné nebo modré barvě. Akcenty mohou být bohaté, ale vždy v klidném měřítku.

Obývací pokoj ve skandinávském stylu

Skandinávský styl interiéru je sněhově bílé pozadí s mírnou příměsí béžové, světlé akcenty a spoustu přirozeného světla. Tento design vytvoří pocit svěžesti v malém obývacím pokoji.

Zdobení malého obývacího pokoje

Aby byl obývací pokoj působivý, vyplatí se pro jeho dekoraci zvolit vysoce kvalitní, ale ne nutně drahé materiály. Hlavním kritériem v tomto případě je estetika.

K pokrytí podlahy v malém obývacím pokoji se nejčastěji používají přírodní parkety, laminát a koberec.

Extravagantní design lze také vytvořit pomocí samonivelačních podlah, umělého kamene, dlaždic nebo porcelánového kameniny. Lesklý nebo leštěný povrch vizuálně zvýší pokoj.

Pokud jsou v domě malé děti, vyplatí se pokládat koberce — při hraní na podlaze změkčí pády a teplé děti a chrání drahé povrchy před poškozením.

Stěny

Boční pozadí malého obývacího pokoje by mělo být světlé, bez znatelných barevných skvrn. Hladká barva, bezešvá tapeta (s možnými úzkými vertikálními vzory), cihla nebo zdivo, leštěný kámen, plastové panely.

Zajímavým doplňkem mohou být panoramatické tapety s 3D efektem, zrcadlové a skleněné příčky, umělecká malba.

V sádrokartonových stěnách můžete vytvořit zajímavé osvětlené výklenky pro umístění vybavení, akvárium, sbírku suvenýrů nebo knih.

Strop

V malém obývacím pokoji bude nejlépe vypadat natažený zrcadlový strop, dvouúrovňová sádrokartonová deska nebo kombinace.

Ve verzi pro ekonomiku stačí pouze zarovnat a namalovat bílou. Měli byste odmítnout všechny druhy plastových panelů — čtverce a pruhy vizuálně sníží výšku místnosti. Totéž platí pro masivní závěsné lustry.

Dobré vědět:  Filamentové závěsy v interiéru pokojů: foto možnosti | Green-Pages.info

Výzdoba a textil

Výběr tkanin bude do značné míry záviset na celkovém stylu interiéru. Pro klasiky jsou tedy saténové, hedvábné a sametové textury ideální; pro podkroví — průsvitné bílé, pro Provence a zemi — v malém květu.

Pro vizuální zvětšení prostoru malého obývacího pokoje se doporučuje používat lehké a lesklé textilie. Záclony by měly být v souladu se zbytkem dekorace, částečně opakovat vzory na tapetě, zdůrazňovat barvu stěn nebo s ním spojovat.

Pokud připojíte římsu ke stropu a sklopíte závěsy k podlaze, bude místnost vypadat vyšší. Dobrým řešením malé haly jsou celozáplňové závěsy, vždy lehké a se svislým závěsem.

Pro dekoraci jsou vhodné velké obrazy s perspektivním výhledem, zrcadla, modulární obrazy, rodinné fotografie a zajímavé panely. Vázy s květinami nebo větvemi, pokojové rostliny budou také vhodné v obývacím pokoji.

Na otevřené police můžete umístit sběratelské knihy, figurky a vnitřní svíčky. Aby nedošlo k narušení harmonie malého prostoru, je vhodné dekor používat velmi střídmě.

Osvětlení v malém obývacím pokoji

Světlo přicházející zespodu, svisle z podlahy, pomůže zbavit se pocitu stropu visícího nad hlavou. Reflexe v lesklém filmu zvýší místnost.

Integrace s dalšími prostory

Ve stísněných podmínkách je dobrý způsob, jak zvětšit plochu, spojit obývací pokoj se sousedními místnostmi.

Kombinace malého obývacího pokoje a kuchyně

Kombinace obývacího pokoje s balkonem nebo lodžií

Odstraněním přepážky mezi malým obývacím pokojem a lodžií, díky druhé, můžete výrazně rozšířit prostor, a také uspořádat skleník nebo pracovní prostor. Aby se zabránilo úniku tepla z bytu, musí být balkon zasklen, trhliny by měly být opraveny a dobře izolovány.

Kombinace obývacího pokoje s předsíní nebo chodbou

Výběr záclon pro styl obývacího pokoje

Záclony na oknech do obývacího pokoje vytvářejí vlastní atmosféru, chrání před slunečním zářením a zvědavýma očima. Se stejnou funkčností se velmi liší a při správném výběru vyhovují interiéru obývacího pokoje různých stylů.

Doporučení pro výběr barvy záclon do obývacího pokoje

Existují základní pravidla, jak vybrat záclony v obývacím pokoji podle barvy:

Šedé závěsy v interiéru obývacího pokoje vytvářejí neutrální a drahý vzhled. Pro vintage styl jsou záclony s ozdobou vhodné, pro minimalismus, prosté záclony a šedá pytlovitá tkanina je vhodná pro ekologický styl.

Dobré vědět:  Obývací pokoj v japonském stylu; foto příklady, jak vytvořit harmonii v interiéru obývacího pokoje | Green-Pages.info

Hnědé závěsy v obývacím pokoji jsou vhodné do jakéhokoli stínu, budou kombinovány s dřevěným nábytkem a podlahami. Je to univerzální tón, který nepřitahuje pozornost, ale zahřívá interiér.

Interiér s černými závěsy v obývacím pokoji vypadá organicky pouze s jednoduchými barvami stěn, bez textury a vzoru. Měly by být z kvalitní tkaniny a zdůrazňovat stávající styl interiéru.

Tyrkysové závěsy v interiéru obývacího pokoje se nejlépe kombinují s nábytkem nebo stěnami stejné barvy, bílým nábytkem a světlým kobercem. Létající závěsy a tyrkysové osvětlení vytvoří jedinečný vzdušný interiér.

Červené závěsy v interiéru obývacího pokoje vytvářejí efekt další energie. V odstínech třešně a vína jsou vhodné do velkého obývacího pokoje a doplňují malý obývací pokoj v kombinaci se světle barevnými tkaninami.

Vínové závěsy v obývacím pokoji jsou kombinovány s bílými a béžovými stěnami, ale je zakázáno kombinovat s modrými a fialovými barvami v různých odstínech. Vhodné pro prostorné pokoje s velkými okny.

Modré záclony v interiéru obývacího pokoje jsou vhodné do světlého stínu nebo v kombinaci s bílou a modrou pro malý pokoj a v prostorném obývacím pokoji můžete kombinovat sametově modré záclony se zlatou podvazkovou šňůrou.

Fotografie záclon v interiéru obývacího pokoje

Fotografie níže ukazují příklady použití různých možností záclony v interiéru obývacího pokoje.

Foto 1. Rovné závěsy o 3 tóny lehčí než stěny a lehký tyl na očních víčkách doplňují obývací pokoj v moderním stylu.

Foto 2. Bílé klasické a rolety ve světle šedém provedení činí interiér obývacího pokoje vzdušným a lakonickým.

Foto 3. Tekoucí stříbrná tkanina zdůrazňuje bohatost fialového tónu a bílá pohovka zředí nepokoje barev.

Foto 4. Obývací pokoj v béžové barvě doplňuje klasické záclony odpovídající barvě čalouněného nábytku a vytvářejí jednotu designu.

Foto 5. V interiéru obývacího pokoje jsou závěsy kávových manšestr o 3 tóny tmavší než stěny doplněny stejnými třásněnými lambreky a vypadají harmonicky s beztížnou korunou.

Foto 6. Obyčejné římské žaluzie v arkýři chrání místnost před nadměrným sluncem a díky jednoduchosti designu místnost zvětší.

Foto 7. Modré záclony zředí klasický béžový obývací pokoj a francouzské záclony neutralizují modrou.

Foto 8. Tyl s niti a husté závěsy doplňují design místnosti a lustry vytvářejí místnost svěží, navzdory hojnosti hnědé.

Foto 9. V interiéru obývacího pokoje je arkýř zdobený masivní beztížnou organzou a světle béžovými závěsy, které osvěžují černou a bílou přízvukovou zeď.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector