Designová řešení pro kombinovanou kuchyň

Designová řešení pro malou kuchyň s balkonem

Pokud vaše plány nezahrnují kombinaci kuchyně a balkonu, pak musíte určitě zajistit dostupnost volného prostoru pro otevření balkonových dveří.

Proto budete muset zapomenout na používání parapetů jako desek. V tomto případě pomůže situace zachránit skládací nebo pohyblivá pracovní rovina podél balkonového okna.

Posuvné balkonové dveře mohou také ušetřit trochu kuchyňského prostoru.

Při zdobení interiéru kuchyně s balkonem je třeba mít na paměti, že stůl a pracoviště by měly být umístěny daleko od průvanu.

Pokud není kuchyň a balkon spojeny do jedné zóny, lze balkonovou místnost použít k uložení domácích přípravků, zeleniny nebo různých nástrojů. K tomu je lepší vybavit police posuvnými dveřmi nebo akordeonovými dveřmi.

Je velmi důležité, aby balkon nebyl používán k ukládání nepotřebných věcí, které doma nemají místo. Ve skutečnosti je to kromě nevzhledného vzhledu také akumulace negativní energie.

Chcete-li dokončit interiér, je velmi důležité správně vybrat záclony do kuchyně s balkonem. Římské a rolety, které jsou připevněny k oknu a balkonovým dveřím, vypadají velmi stylově.

Chcete-li skrýt dveře na balkon a vizuálně zvýšit výšku stěn, musíte použít látkové závěsy různých délek. Okenní závěsy by se měly táhnout až k úrovni parapetu a závěsy dveří k podlaze.

Možnosti použití balkonu v interiéru

Balkon spojený s kuchyní může být vybaven řadou užitečných funkcí. To lze snadno ověřit v naší galerii fotografií kuchyně s balkonem. Na balkoně lze uspořádat jídelní nebo pracovní prostor.

Zde si můžete vybavit ideální místo pro odpočinek s TV a malou útulnou pohovkou.

Velmi dobrým řešením pro hostitelku je umístění všech kuchyňských spotřebičů na balkon.

Umístění mikrovlnné trouby, kuchyňského robotu, kávovaru, varné desky a elektrické trouby na jedno místo usnadňuje jejich používání.

Ukládání různých kuchyňských potřeb na balkoně uvolní kuchyňský prostor a vybaví tam plný jídelní kout. Celý obvod balkonu lze vybavit spodními skříněmi.

Balkónový otvor může být navržen jako oblouk nebo polooblouk se zabudovaným osvětlením. Jeho tvar může být také vlevo obdélníkový.

Dveře zdobené ozdobnými sloupky ze sádrokartonu vypadají skvěle.

Barový pult

Malý prostor interiéru

TV zóna

Moderní design kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem může být doplněn o funkční TV plochu. Přepážka se zabudovanou obrazovkou a audiosystémem se úspěšně vejde do interiéru obývacího pokoje v kombinaci s kuchyní v bytě nebo venkovském domě.

Knihovna

Klasickou kuchyň v kombinaci s obývacím pokojem mohou doplňovat zajímavé a nečekané prvky. Vysoká police s knihami dodá místnosti zvláštní styl a zdůrazní jemnou chuť a preference majitelů domu.

Knihovna s knihami může fyzicky rozdělit prostor jako na fotografii výše.

Příklad tradičního obývacího pokoje s kuchyní

Rozložení

Kuchyně s ostrůvkem v kombinaci s obývacím pokojem je vhodná pro prostorné pokoje velké plochy. Volně stojící struktura nábytku může fungovat jako pracovní plocha nebo jídelní stůl a zonovat prostor.

Na poznámku: Potřebný prostor lze získat kombinací kuchyně a obývacího pokoje s kombinovaným balkonem.

Projekt kuchyně kombinovaný s obývacím pokojem

Chcete-li kombinovat obývací pokoj a kuchyň, musíte znovu vydat dokumentaci pro přestavbu vašeho domu, po jejímž dokončení bude vydán zvláštní povolovací dokument pro práci.

Dobré vědět:  Benátská strukturovaná omítka ze zbytků sádrových směsí

Aby bylo možné vytvořit návrh takového plánu, je rovněž nezbytné vyvinout kuchyňský projekt.

Pokud přistoupíte k otázce uspořádání nového interiéru originálním způsobem, může se kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem ukázat jako docela neobvyklá, jasná a originální.

Kuchyň kombinovaná s obývacím pokojem (jídelna)

Získávají se skvělé designové kuchyně zdobené v německém stylu nebo ve stylu minimalismu i moderních tradic.

Vzhledem k tomu, že kuchyňský prostor by měl být využíván co nejvíce funkčně, je v interiéru vše pečlivě promyšlené. Neměly by zde být žádné zbytečné věci a podrobnosti. To vám umožní být nasycen útulným a pohodlným prostředím.

Věnujte pozornost osvětlení vaší kuchyně. Neměl by být příliš ostrý, ale zároveň jasný — nachází se ve varné zóně. V části, kde se jídlo podává, můžete uspořádat osvětlení rozptýlené nebo tlumené.

Pokud se rozhodnete kombinovat kuchyň s jídelnou, zvolte teplé barvy a ty, které vytvoří útulné a pohodlné prostředí a podnítí vaši chuť k jídlu.

Nápady na výzdobu

Jak správně vybavit kuchyň

Existuje mnoho nápadů na zdobení kuchyní. Bez ohledu na výběr si ale musíte zapamatovat několik pravidel:

Při přípravě kuchyně je důležité vzít v úvahu následující:

 • materiál na obložení stěn;
 • obecné barevné schéma;
 • výběr podlahy pro podlahu;
 • typ panelu kuchyňské zástěry;
 • konstrukce a materiály, jako jsou kamenné výlevky;
 • soubor domácích spotřebičů a jejich umístění.

Pojďme na to přijít podrobněji:

Dřez může převzít některé z funkcí pracovní plochy: nyní jsou zde řezací desky, které jsou připevněny ke stěnám dřezu, zařízení na zpracování zeleniny, která jsou také instalována v dřezu. Může také hrát roli v designu kuchyně.

Na kuchyňský nábytek jsou kladeny dva hlavní požadavky:

 • musí být dostatečně silný (kolikrát denně se některé kuchyňské skříňky otevírají a zavírají?);
 • dost prostorný.

K dispozici je minimální moderní sada kuchyňských spotřebičů:

 • lednička;
 • sporák s troubou;
 • mikrovlnná trouba;
 • kuchyňský robot.

Všechno ostatní je na žádost hostitelky. Ale přeplnění kuchyně spotřebiči také nestojí za to. Praxe ukazuje, že kromě výše uvedené techniky hosteska používá jedno nebo dvě další zařízení: rychlovarnou konvici, multivark, mixér nebo elektrický vařič.

A dát tam starého příbuzného, ​​milého hosta, sedět za hostitelku sama s prací nebo knihou — co by mohlo být upřímnější. V ideálním případě by mohla být televize instalována naproti židli. Hodil by se také malý staromódní pletený koberec na podlaze.

Módní trendy v interiéru

Móda pro všechno se neustále mění. Nahlédla také do kuchyně. Co je, jak se říká, nyní v trendu v dekoraci kuchyně?

 • Měď a mosaz se vracejí do kuchyně. Nikl a ocel již nejsou v módě, i když v moderních interiérech, jako je hi-tech, jsou nepostradatelné kovové dřezy. Móda vrátila pohodlí a teplo kuchyní z 19. století. V tomto případě by měly být části vyrobené z mědi a mosazi na dohled.
 • Dřevo neopustí kuchyň: dřevěné obklady stěn, trámy z pevných kusů, například pro půdní strop, nemluvě o nábytku, jehož fasáda je nyní obvykle vyrobena pouze z přírodního dřeva.
 • Velkým způsobem, kompaktní dřezy, lépe hranaté. Navíc taková kompaktnost, že v nich snad jen pohodlně umyjete šálek.
 • Monochromatické podklady jsou relevantní, zejména ve skandinávských zemích: skleněné a mramorové povrchy, dřevěné stěnové panely.
 • Světlé neobvyklé zástěry, často s exotickými prvky, vyložené z dlaždic, malované různými technikami — trend sezóny.
 • Velké množství různých lamp, když je osvětlen každý detail: světlo ve skříních, na otevřených policích, nad sporákem, nad jídelním stolem, nad pracovní stanicí a nástěnnými svítidly — moderní trend.
 • Pro špičková řešení, černé matné nebo skleněné desky.
 • Otevřené police, všechny druhy polic a polic, háčky na nádobí s úchyty — to vše v moderní kuchyni by mělo zabírat místo od podlahy ke stropu.
Dobré vědět:  Změňte dům se dřevem na letní sídlo: jak stavět vlastními rukama + fotka

Design

A nyní, moderní designové nápady, na které si každá hosteska může uplatnit své vlastní:

Zde je několik dalších nápadů:

DIY dekor

Stěnové aplikace

Aplikace jsou vyrobeny z různých materiálů, častěji z textilu a papíru.

Aplikace lze zarámovat nebo umístit na zeď jako panel.

Dekorace nábytku

 • Za tímto účelem se vyrábějí potahy na židle pro vlastní potřebu, a to jak pro celou židli, tak pro její části: sedadlo nebo opěradlo je často opatřeno provázky a stuhami;
 • v některých stylech, například country, se místo dveří ve skříních a mezipatrech často používají látkové zástěny;
 • zakryjte všechny otevřené police ubrousky;
 • ubrus na jídelním stole také vypadá útulně;
 • často jsou kuchyňské textilie, včetně záclon, uchovávány nejen v jednom barevném schématu, ale také ve stejném stylu. Například záclony, ubrus a ubrousky z obyčejné látky s volánky z látky s květinovým potiskem.

Podívejte se na video s nápadem, jak transformovat kuchyňskou soupravu s malým dekorem:

Květiny, ikebany, značková řemesla

Květiny jsou důležitým detailem, kterému se nedostává dostatečné pozornosti. Neměli by však vyplňovat prázdný parapet, ale hrát roli při vytváření interiéru.

Plastové židle lze použít nejen jako zahradní nábytek.

Přečtěte si tento článek o tom, jak obnovit kuchyňský nábytek.

Registrace designového projektu

Nejprve musíte přemýšlet a vzít v úvahu, v jakém stylu chcete vyzdobit interiér. Zvažte také plochu místnosti a obecné uspořádání.

Často se stává, že kuchyně není jen přímým předmětem. Používá se také jako jídelna a jako pokoj pro hosty. Jinými slovy, nejde jen o proces vaření, ale také o jeho používání a setkání s přáteli.

Designový projekt kuchyně v kombinaci s jídelnou

Kuchyňský kout je často kombinován s jídelnou. Tento návrh se provádí z důvodu omezení metrů čtverečních v místnosti, což neumožňuje uspořádání dalších možností.

Sestavili jsme kolekci 10 nejlepších rozvržení kuchyně v bytě, níže si můžete prohlédnout jejich fotografie. Chcete-li fotografii zvětšit, stačí na ni kliknout:

Kombinací určitých stylů a jasných barev se kuchyně promění v nejskvostnější umělecké dílo!

Kuchyňské interiérové ​​vybavení

Nezapomeňte, že v kuchyni by neměly být jen ty, které jsou nezbytné pro každého — lednička, myčka, sušička a sporák. Musíte do něj umístit desku, na které budete připravovat a servírovat jídla před podáváním.

Dobré vědět:  Falešná zeď ze sádrokartonu pro baterii: jak zavřít fotografii vlastními rukama

Pokud jde o moderní domácí spotřebiče, lze je zabudovat do různých nábytkových doplňků, bez ohledu na styl vašeho interiéru.

 • Při výběru spotřebičů do kuchyně zvažte jejich spolehlivost a funkčnost.
 • Nainstalujte do dřezu vrtulník — každé domácnosti tak usnadní život.

Zvažte také vzdálenost od kuchyňské soupravy k ostatním předmětům, včetně otevírání skříněk. Pokud máte malou plochu, je lepší použít celou výšku kuchyňského prostoru. Optimální vzdálenost od kamen ke dřezu je jeden metr.

Vytvoření designu kuchyně není vůbec obtížné. Hlavní věcí je správně přistupovat k tomuto problému a pak získáte pohodlný a originální interiér!

Nabízíme také zajímavou Master třídu zkušeného designéra o vytvoření kuchyňského projektu pomocí speciálních programů. Šťastné prohlížení:

Designová řešení pro různé možnosti pro malé kuchyně

Černá barva v interiéru malé kuchyně

Přidejte pohodlí a funkčnost

Skuteční mistři designérského umění dovedně používají kuchyňský interiér, jeho barvu a doplňky k vizuálnímu rozšíření místnosti. K tomu používají různé triky, na které se nyní podíváme.

Plánování a renovace

Malá kuchyňka

 • Nejnovějšími a netradičními nápady na opravy v Chruščově je vytvořit neobvyklý ostrov v malé kuchyni zde se sporákem a umyvadlem, samozřejmě, menší velikosti. Odložte jeho okraj jako jídelní prostor pro jednu nebo dvě osoby a pro větší počet hostů zajistěte skládací stůl na kolečkách.
 • Ideální je blok chladničky, mikrovlnné trouby a mezipatrových skříněk shora a zdola.

Velký pokoj

 • Hlavním trendem v designu velké kuchyně je vizuální oddělení jídelních a pracovních prostor. Toho je dosaženo použitím různých materiálů pro zdobení stěn: snadno se čistí v pracovní oblasti a strukturuje se v jídelně.
 • Nejmódnějším designovým nápadem bylo vytvoření takzvané profesionální kuchyně. Kde je celá pracovní plocha umístěna uprostřed na dlouhém stole — ostrůvku s kapucí stejné velikosti jako tento stůl. U zdi, rovnoběžně se stolem, jsou otevřené skříňky s mnoha kuchyňskými potřebami, nože, všechny druhy nářadí, krájecí desky, pánve visící na hácích.
 • Myšlenkou, do jisté míry blízkou té předchozí, je kuchyňský bar. Barový pult a vysoké židle se staly povinnými prvky. Sklenice visící nad pultem, lahve a karafy zobrazené na otevřených policích.
 • Zámecká kuchyně. Nábytek s otevřenými policemi, skříněmi a dlouhým stolem s mnoha židlemi uprostřed. U jedné stěny je dlouhá lavička lemovaná koši a krabicemi.

Zde zjistíte, jak udělat velkou kuchyň v soukromém domě pohodlnou a praktickou.

V kombinaci s obývacím pokojem

Samotný nápad navrhnout kuchyň v obývacím pokoji k nám přišel ze západu, kde se velké večeře doma nepřipravují, omezené na lehké večeře a polotovary. A hostům jsou nabízeny nápoje a sendviče. Ale tato verze interiéru se u nás zakořenila.

Organizace vesmíru

Úložný prostor

Kromě skříněk v kuchyni můžete uspořádat několik pohodlných úložných míst:

Objednávka domu

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak udržovat v kuchyni pořádek:

Pamatujte: uspořádání, útulnost a pohodlí ve vaší kuchyni jsou ve vašich rukou. Existuje mnoho návrhových nápadů, je důležité vybrat ten, který pomůže odrážet vaši osobnost. Pro inspiraci si můžete přečíst o tom, jak si vlastními způsoby vyrobit vzory chňapek z chlopní.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector