Designové nápady pro malou chodbu (65 fotografií) | Green-Pages.info

Interiérový styl pro malou chodbu

Chodba v moderním stylu

Elegantní funkčnost je mottem moderního designu. Vyznačuje se čistými liniemi, kontrastními barvami (obvykle achromatickými nebo v jejich blízkosti) a hladkými povrchy. V celém textu se používají high-tech materiály.

V moderním interiéru malé chodby nejsou téměř žádné dekorace, kresby ani vyčnívající prvky. Celkově působí dojmem dokonalé chuti a sofistikovanosti.

Chodba v klasickém stylu

Chodba ve stylu Provence

Chodba ve stylu podkroví

Nelepené cihlové zdi, hojnost kovu a hrubě zpracovaného dřeva, trámy s otevřeným stropem a komunikace — to vše dělá půdu docela brutální, ale v malé chodbě je takový design velmi vhodný.

Tento styl netoleruje drzost — místo banální náhlavní soupravy může být na zdi pouze několik háčků a jedna nebo dvě police a stará komoda může být přizpůsobena pro uložení obuvi.

Organicky se do něj vejde kolo, batoh, kolečkové brusle, skateboard a další atributy aktivního životního stylu, takže tento koncept jistě osloví cestovatele a kreativní lidi.

Skandinávská hala

Skandinávský styl inspirovaný skandinávskou přírodou vnáší do interiéru svěžest. Je založen na dokonalé čistotě sněhové pokrývky, ledových řek a temných hornin a je doplněn teplými tóny, které jsou vlastní švédským a norským domovům.

Bělené dřevo, etnické patchworkové dlaždice a výrazné podlahové koberce zředí strohý design chodby a vytvoří útulný, obyvatelný vzhled.

Dekorace a materiály pro chodbu

Chodba nepatří k problémovým oblastem, proto jsou požadavky na odolnost proti vlhkosti v ní mírné, ale zde se hromadí nejvíce nečistot z ulice. To znamená, že materiály jsou nejlépe vybrány s hladkým povrchem — ty, které se snadno umývají a čistí.

Stěny

Aby se pokoj nezdál ještě menší — je lepší odmítnout z čirých kreseb, kontrastů a pruhů na stěnách ve prospěch jasných světlých barev.

Strop

Výšku malé chodby můžete vizuálně zvýšit uspořádáním dvouúrovňového stropu z bílého sádrokartonového rámu po obvodu a zrcadlového filmu uprostřed.

Vhodné jsou však také obvyklé malby stropu ve světlé barvě a verze s napětím a zrcadlové pvc panely. Hlavní věc není umístit na hlavu objemné nebo masivní struktury, které vás upoutají.

Osvětlení v malé chodbě

Podlaha může být osvětlena zářivkami nebo vestavěnými LED lampami pod sklem odolným proti nárazu — to vám pomůže nenaklopýtat se ve tmě.

Teplý, nažloutlý odstín osvětlení je nejlepší pro vytvoření příjemné atmosféry. Studenou bílou lze použít k osvětlení zrcadla na úrovni obličeje z obou stran — to vám umožní vidět make-up bez stínů a zkreslení — stejně jako by vypadalo na ulici.

Návrh interiéru malé chodby — foto

Zejména pro vás jsme shromáždili nejlepší příklady designu malých chodeb. Na fotografii najdete mnoho neobvyklých řešení, zajímavých nápadů a tajemství, jak pohodlně a ergonomicky uspořádat prostor. Být inspirován!

Malá chodba: rozvržení

Příklad chodby z modulárního nábytku

Nejprve musíte najít místo, kam umístit závěs. Dobře se podívejte do místnosti, najděte si příležitost dát skříň nebo jen věšák a pod ní — stojan na boty se sedadlem.

Skříň v rohu je skvělý způsob, jak plně využít dostupné místo.

 1. Použijte veškerou dostupnou výšku. Pokud je skříňka, pak pod stropem, pokud je věšák, pak nad ní můžete vytvořit polici — otevřenou nebo zavřenou — vyberte si sami. Nesmírné oblečení lze složit na horní „podlahy“, nebo lze například nainstalovat pantograf na oblečení. Jedná se o vodorovnou trubku, kterou lze díky mechanismu spustit ze stropu.

Pantograf oděvu umožňuje využití prostoru až ke stropu

Lze také použít prostor nad dveřmi

Chodba dekorace v různých stylech: fotografie

Chodba může být vyzdobena v jakémkoli stylu: klasika, provence, minimalismus nebo hi-tech. Volba je na tobě. Abychom to trochu usnadnili, abychom pochopili, co vám nejlépe vyhovuje, obsahuje tato část fotografie chodeb různých stylů.

Množství zrcadel proměnilo malou chodbu v prostornou místnost

Dlouhá chodba je rozdělena do zón s osvětlením a sádrokartonovými oblouky — takže to není tak nudné a monotónní

Elegantní interiér podtrhuje dobře navržené osvětlení, tapety v chodbě napodobují dekorativní omítky

Tmavý nábytek v úzké chodbě je kompenzován jasným osvětlením, přesto však interiér působí pochmurně

Dlouhá skříň s plnou stěnou je skvělou volbou. Aby však bylo možné „zapadnout“ a ne tlačit masivně, měly by být dveře lehké nebo lepší se zrcadlovými vložkami. Přestože vrcholem tohoto interiéru je speciální design dveří — vynikající designový tah

Šťastní jsou majitelé prostorných chodeb a chodeb, do kterých se vejde i malá pohovka

Černobílá řada — přísně, ale vždy relevantní

Neobvyklý tvar skříně, měkké tóny béžové a hnědé. Interiér chodby je měkký a klidný

Velmi jednoduché řešení — pro uložení oblečení

Hraní se světlem a barvami je skvělý způsob, jak nechat chodbu vypadat neobvykle.

Použití každého dostupného čtvercového palce je chytré rozhodnutí

Minimalismus — naučí vás objednat))

Zrcátka v dřevěném rámu — krásný interiér, neobvyklá prezentace

Jemné barvy, polosvětlá přepážka, která umožňuje přirozené světlo vstupovat do chodby

Nevýhody rozvržení lze vždy proměnit v zajímavé nálezy designu

Stylový, krásný, funkční — to je pocit tohoto designu chodby. Dekorativní omítka na stěnách chodby přidává praktičnost, aniž by to narušilo design.

Internetový obchod FlashNika nabízí malé chodby v široké škále.

V obchodě Flash-Nika si můžete koupit:

 • Chodby pro úzké chodby, které jsou vyrobeny tak, aby nepřekrývaly prostor. Tento nábytek není hluboký, vybaven velkým počtem polic a nočních stolků;
 • Skříňky se zrcadlem nebo háčky na oblečení;
 • Skříně, které lze kombinovat s bočními stoly, zrcátky, věšáky a stojany na boty;
 • Vertikální stojany na boty;
 • Rohové mini chodby, jejichž fotografie vám pomohou se správným výběrem. Tato konfigurace nábytku vám umožní získat velmi prostorný a prostorný nábytek a také ušetřit velmi drahocenný prostor;

Vstupní hala do malé chodby je vyrobena z vysoce kvalitních a odolných materiálů, jmenovitě z laminované dřevotřískové desky „Swisspan“, která se nebojí vlhkosti nebo prachu, se snadno čistí a pyšní se trvanlivostí.

Nemyslete si, že takový nábytek, který je pozoruhodný svou malou velikostí, bude málo užitečný.

Není, je funkční a velmi prostorný.

Chodby malé velikosti mají také podrobný popis a technické vlastnosti, které vám pomohou zjistit „úplný obrázek“ o tom, jak tento nebo ten nábytkový prvek vypadá a co to je.

Popis obsahuje: materiál, ze kterého je nábytek vyroben, možné barvy, rozměry a hmotnost.

V chodbě Flash-Nika si můžete koupit malé chodby v Kyjevě.

Nákup nábytku v internetovém obchodě Flash-Nika je velmi výnosný a jednoduchý.

Opravdu, kromě vysoce kvalitního a cenově dostupného nábytku pro každého ukrajinského, dostanete ještě pár příjemnějších „bonusů“, včetně:

 • Vysoce kvalitní a hlavně bezplatné konzultace od našich manažerů, kteří celou řadu dobře znají;
 • Značková záruka od výrobce, jejíž doba je 12 měsíců od data nákupu;
 • Okamžitá dodávka od nejlepších dopravních společností na Ukrajině, které doručí vaše nákupy do 14 dnů a do jakéhokoli města nebo regionu naší země;

Čeká na vás online obchod vysoce kvalitního a cenově dostupného skříňového nábytku Flash-Nika!

Výběr barev

Pokud jsou skříně vyrobeny z přírodního dřeva, může být dobrou volbou ořech nebo buk.

Typy mini-chodeb pro chodby

V současné době výrobci nabízejí široký výběr chodeb vyrobených speciálně pro malé chodby.

Tato řada zahrnuje vestavěné skříně s posuvnými dveřmi, modulární, četné modely skříňových skříní a mnoho dalších — výběr správné možnosti pro téměř jakoukoli konfiguraci není obtížný.

Pokud je u klasických modelů více či méně jasné, zaslouží si nové moderní modely větší pozornost. Pojďme se blíže podívat na některé z produktů, které jsou nejvhodnější pro malé chodby v moderním stylu.

Na zeď

Jsou kombinací nástěnných skříní, zrcadel a věšáků. Mezi jejich výhody patří praktičnost, kompaktnost a schopnost viset na jakémkoli vhodném místě.

Pokud jde o polohu, jsou univerzální. Nábytek, který vypadá, že vznáší ve vzduchu, vždy přidává do struktury lehkost a beztíže. Pod závěsnými skříňkami je vždy místo, kam můžete umístit například stojan na boty.

Nástěnné skříňky mohou být vertikální nebo horizontální, s různými systémy otevírání dveří. Pro malé prostory je výhodné zvolit vertikální nábytek s posuvným systémem.

Při volbě stěnových konstrukcí musíte zajistit, aby upevnění bylo spolehlivé a nepřetěžovat nástěnné skříňky příliš těžkými věcmi.

Otočný mechanismus

Mezi výhody takové chodby patří zejména kompaktnost. Snadno se vejde do jakéhokoli rohu (průměr základny — ne více než 55 cm). Navíc tento design vypadá velmi moderně a stylově.

Nevýhody zahrnují jeho malou kapacitu — v něm mohou být uloženy pouze věci, které se v současnosti používají; pro oděvy pro jiná roční období budete muset vyzvednout další, prostornější skříně.

Kompaktní uzavřeno

Kované z kovu

Kované výrobky se vyznačují zvláštní milostí — vypadají mnohem luxusněji a dražší než jiné modely. Jejich životnost je prakticky neomezená: během provozu je obtížné kazit kovaný nábytek.

I když je kov těžkým materiálem, kované chodby vytvářejí dojem „vzdušnosti“ a lehkosti interiéru. Kovaný ramínko umístěné na zdi zabírá minimum prostoru, přičemž je stále schopen pojmout slušné množství oblečení.

Hlavními charakteristikami jsou krása, trvanlivost a kompaktnost. Jedinou nevýhodou kovaného nábytku je jeho vysoká cena, protože nejčastěji kování je ruční výroba a každý produkt je jedinečný.

Roh

Rohové modely se často stávají skutečnou spásou pro majitele bytů s nestandardním uspořádáním. Tyto chodby mají svou zdánlivou kompaktnost velkou kapacitu.

U úzkých chodeb je lepší zvolit modely, které nejsou příliš široké, s velkou výškou — tímto způsobem bude přidán úložný prostor a strop bude vypadat vizuálně výš.

otevřeno

Otevřené modely nejsou vždy vhodné, ale někdy je to jediná možnost. Vyrobené ve stylu minimalismu (věšák a police na boty) se dokonale hodí do nejmenší chodby.

Chcete-li, aby byl design malé chodby s otevřeným modelem originálnější, můžete si vybrat stylový věšák nebo moderní víceúrovňový úložný prostor pro boty.

Návrh malých chodeb

Chodba, byť malá, by měla být především funkční.

Toto kritérium umožní:

 • Využijte místnost až do 1 m 2;
 • Vytvořte místnost útulnou;
 • Aby byl prostor co nejpohodlnější a použitelnější bez nepohodlí.

Pruhované tapety zde budou vypadat velmi originální, protože vizuálně zvyšují zdi nebo čtvercovým vzorem, což vytvoří efekt objemu a prostornosti.

Chodby do těchto místností jsou zpravidla vybírány speciálně na zakázku, protože nábytek tohoto druhu má mnoho výhod:

A to:

Je možné vytvořit libovolný počet polic, věšáků a háčků.

Nápady pro malou chodbu

Myšlenka, jak opravit malou chodbu, by neměla být excentrickým rozhodnutím, ale přemýšlivým krokem.

Při plánování toho, jak bude povrchová úprava provedena, jaké možnosti výzdoby a modely nábytku budou použity, je třeba věnovat pozornost doporučením designérů:

Na chodbě musí být uspořádány zásuvky, vypínače a produkty, jako je elektrický panel a alarm, jsou-li nainstalovány v domě, jsou skryty před zvědavými očima.

Oprava v malé chodbě

Stěny v chodbě někdy na psychiku vytvářejí takový tlak, když hledají místnost, že je prostě nemožné vybrat si interiér. Ve skutečnosti je vše skutečné a stačí se pokusit vidět jasné okamžiky v malé a nevzhledné chodbě.

Stojí za zmínku, že hlavním problémem každé chodby je:

 • Nedostatek přirozeného světla;
 • Minimum umělého světla;
 • Malá plocha.

Tímto způsobem můžete učinit chodbu pohodlnější a kombinovat v ní centrální světlo, nástěnné svítidlo a noční světlo. Každý z nich bude použit ke stanovenému účelu v pravý čas.

Chodby pro malé chodby: jak vybavit interiér

Interiérová položka na chodbě musí:

 • Přizpůsobte styl místnosti;
 • Buďte neutrální a ne příliš světlí;
 • Buďte funkční a praktičtí;
 • Mají dlouhou životnost;
 • Mají trvanlivost;
 • Při čištění nábytku a prostor nemají citlivost na chemikálie.

Výběr nábytku pro chodbu se provádí podle:

 • Velikost;
 • Barva;
 • Prostornost;
 • Šířka.

Rozložení: nápady pro perfektní místnost

Interiér malé chodby není snadné vybavit. Je nutné sem umístit obuv, svrchní oděv a některé předměty pro domácnost. Pomocí původních plánovacích nápadů můžete zvětšit prostor a vytvořit atraktivní interiér.

Odborníci doporučují pracovat s plnou výškou stěny. Mezzaniny na ně dobře zapadnou. Jsou pohodlné a prostorné. Poličky a skříňky se tak výrazně zmírní.

Je vhodné vybavit oblouky místo dveří. Vizuálně rozšíří vestibul. Jeho design by měl probíhat přísně podle principu minimalismu. Na chodbě není místo pro zbytečné věci, pouze potřebné předměty.

Doporučujeme používat stěny zcela, od podlahy po strop

Na chodbě musí být zrcadlo. Nejlépe po celé délce

Pomocí původních plánovacích nápadů můžete zvětšit prostor a vytvořit atraktivní interiér

Malé pódium vypadá dobře v úzké chodbě. Chcete-li ji rozšířit, musíte použít příčné pruhy na podlaze nebo nahoře. Za povšimnutí stojí také zvýraznění vstupní oblasti, při zdobení používejte světlé barvy.

Vysoké stropy mohou vytvořit stísněný pocit. Můžete je omezit mezipatrovou tmavou tapetou. V tomto případě můžete vytvořit sádrokartonovou strukturu různých úrovní, která má podobný účinek.

Obrázky můžete zavěsit na prázdnou zeď

Když vybavujete malou předsíň, zkuste ji zvětšit

Jaký styl designu byste si měli vybrat?

Používejte multifunkční nábytek

Na chodbě by mělo být dostatečné osvětlení

Funkce organizace úložného systému

Je důležité správně uspořádat úložný systém na chodbě.

Nenatřený šatník pomůže malé chodbě poskytnout pohodlí a pohodlí.

Podlahové krytiny: možnosti

Při vybavení chodby se vyplatí pamatovat na podlahu. Pouze s jeho správným designem bude interiér stylový a praktický. Nepokládejte koberce, které neodpovídají požadavkům moderního designu. Rychle se zašpiní a ztratí svůj vzhled.

Následující materiály jsou vhodné pro chodbu.

V poslední době je to zvláště žádané. To není překvapivé. Materiál má vysokou pevnost a odolnost vůči namáhání, čištění, vlhkosti, prachu. Zachová svou prezentaci po mnoho let.

Dodá místnosti útulný vzhled. Je lepší zvolit tmavší tóny materiálu. Lehké rychle absorbují nečistoty, které je obtížné odstranit. Hromada je nutně krátká. Jinak se z ulice hromadí písek a trosky.

Ideální pro podlahy. Hlavní dvě výhody jsou odolnost proti poškození, snadno se čistí. Materiál napodobující přírodní kámen, dřevo je velmi vhodný. Kluzký vzhled nestojí za to.

Nejlepší podlahovou krytinou v chodbě budou dlaždice.

Chcete-li získat prostorný a pohodlný pokoj, musíte vzít v úvahu mnoho nuancí.

Pokud mluvíme o estetických vlastnostech místnosti, pak laminát, položený na délku, vizuálně zvětšuje místnost. Rozšiřuje diagonální vzor na materiálu. Dlaždice je položena v kosočtvercích. Díky tomu bude její design originálnější.

Zajištění malé chodby je zajímavý proces. Chcete-li získat prostorný a pohodlný pokoj, musíte vzít v úvahu mnoho nuancí. Nábytek je kompaktní a jednoduchý, stěny a strop jsou světlé. Podlaha je pevná, trvanlivá a odolná.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector