Dětský pokoj pro chlapce a dívku: všechno přemýšlíme do nejmenších detailů | Green-Pages.info

Váš vlastní dětský pokoj: klíč k řádnému dospívání

Dvě děti by měly mít pohodlné bydlení ve stejné místnosti

Dětský pokoj pro chlapce a dívku: základní principy vytváření interiéru

Plánování designu dětského pokoje pro děti různých pohlaví bezradných. Nejprve se musíte soustředit na několik důležitých bodů:

Ideálním řešením pro malou místnost je nábytek

Při plánování pokoje nezapomeňte na organizaci volného času dětí.

Barevná paleta v designu dětského pokoje pro děti různých pohlaví: foto

Je vhodné vyhodnotit preference vašich dětí a vybrat pro ně to nejvhodnější. Není správné upřednostňovat rozhodnutí, že růžová je nejvhodnější barva pro dívky a modrá pro chlapce.

Kombinace oranžové a fialové barvy v designu školky

Užitečné rady! Je to neutrální obecné pozadí, které umožní snadno sestavit jakoukoli konstrukční linii.

Použití černé v interiéru místnosti pro děti

Užitečné rady! Když začínáte s návrhem, nezapomeňte na jednoduché pravidlo: malá místnost by měla být světlá. Tím se to vizuálně zvýší.

Jemná zelená paleta v designu dětského pokoje

Nuance designu a opravy dětského pokoje pro děti různých pohlaví: foto

Etnický styl může kvalitativně diverzifikovat interiér. Na fotografii nábytku pro dětský pokoj v tomto stylu si můžete všimnout hojnosti přírodních materiálů. Všechny prvky nábytku a dekorů jsou vyrobeny ze dřeva, povlečení, různých druhů tkaní.

Dětský pokoj je doplněn doplňky z mořského motivu

Poznámka! Provence nebo romantický design ve společenské místnosti nebude zcela vhodný. Tento přístup je relevantnější pro dívky. Nejčastěji se používá při uspořádání jednotlivých místností.

Je žádoucí, aby místnost měla dostatek prostoru pro venkovní hry.

Tématické styly jsou rozšířené. Zde jsou příklady nejoblíbenějších:

Stěny místnosti dvou dětí jsou vyzdobeny kresbami z jejich oblíbených karikatur

Nábytek v dětském pokoji pro děti různého pohlaví: výběr a vybavení

Žádný pokoj nemůže být kompletní bez nábytku. Její volba zaujímá důležité místo v uspořádání dětského pokoje pro dvě děti různého pohlaví. Celý sortiment tohoto produktu lze podmíněně rozdělit do následujících skupin:

Pro školku je lepší zvolit nábytek z přírodního dřeva

Takzvaný rastrový nábytek si v naší době získal uznání. Jeho konstrukce poskytuje mechanismy, pomocí kterých můžete nastavit výšku jednotlivých prvků. To ušetří rodiče od časté výměny stolů, židlí, dětských postýlek.

V herním prostoru byl použit plastový nábytek, dřevotříska — v ložnici

Při konstrukci většiny těchto lůžek jsou kroky, po kterých jdou nahoru, provedeny ve formě krabic. Slouží jako další úložné systémy.

Dětský pokoj pro chlapce a dívku lze původně doplnit postelemi do auta a postelí ve formě trůnu princezny. Toto tematické zařízení je relevantní pro děti předškolního a základního školního věku.

Základní normy a požadavky na nábytkové sady

Při nákupu školky je velmi důležité věnovat pozornost určitým požadavkům.

Funkční dětský nábytek

Pozornost by měla být věnována používání surovin šetrných k životnímu prostředí při výrobě. Nezbytným požadavkem pro výrobu dětského nábytku je vysoká kvalita nejen zdrojových kódů, ale i finálních materiálů.

Dětský pokoj s herními prvky ve formě pirátské lodi

Pro návrh dětského pokoje někdy používají proutěný nábytek vyrobený z vinné révy a bambusu. Vypadá to velmi stylově, ale jeho cena je poměrně vysoká.

Rovněž se vyplatí věnovat pozornost materiálům použitým pro povlakování. To jsou všechny druhy laků, barev, emailů, laminátů. Bez problémů by měly odolávat mokrému čištění, mít pevnou strukturu, bez štěpkování a defektů.

Světlý hřiště s plastovým nábytkem a bezrámovými židlemi

Samostatně vyberte materiál pro čalounění. Musí být prodyšný, snadno čistitelný a pokud možno odstranitelný.

Poznámka! Při nákupu produktu musíte mít certifikát kvality. Jeho nepřítomnost by měla být alarmující.

Patrová postel s ortopedickými matracemi

Skříň v dětském pokoji: různé vzory a typy

Vestavěná skříň v dětském pokoji

Samozřejmě, pokud má byt impozantní počet metrů čtverečních a je zde prostor pro samostatnou šatnu, pak to nedovolí školce vynutit si další skříně. Ale častěji než ne, bez šatníku se neobejdete.

Skříně mohou být klasické — s obyčejnými dveřmi, a posuvné skříně s posuvným systémem. V současné době je nejužitečnější a praktičtější druhá možnost, i když finančně nákladnější.

Nábytková sada pro děti — skříň, police a palanda

Skříně lze klasifikovat samostatně podle typu jejich umístění:

Zajímavý! Interiér skříně lze vybavit vlastními rukama a fasádu lze objednat samostatně od speciálních firem vyrábějících nábytek. Můžete si tak levně koupit šatník v dětském pokoji.

Výsuvné zásuvky pro ukládání věcí pod dětské postele

Úložné systémy a stojany: záruka řádnosti a přesnosti

Ideální cesta ven je koupit stojan na hračky do dětského pokoje. Měl by být snadno přístupný, prostorný, bezpečný, stabilní a konstruovaný tak, aby bylo snadné najít požadovanou položku.

Otevřené police v dětském pokoji

Užitečné rady! Nepoškrábejte kování. Pouze kvalitní materiály zajistí vaše děti v bezpečí. Všechny mechanismy musí být snadno pohyblivé a otevřené.

Můžete také použít speciální nábytek pro dětskou a dívčí školku. Jsou to prostorné pohovky, pohovky, pohovky se sklopnými víky. Vyrobené v jednom stylu řešení, budou usnadňovat úkol ukládání různých věcí pro děti.

Prostorná skříňka s otevřenými policemi pro ukládání hraček a knih

Příslušenství vhodné pro dívky a chlapce

V procesu plánování dětského pokoje je vyřešeno mnoho důležitých otázek. Jedním z nich je výběr příslušenství. Patří mezi ně závěsy, lustry, noční lampy, koberce atd.

Zábavné polštáře osloví dívky i chlapce

V poslední době výrobci zaplavili trh tematickými typy koberců. Může to být jakousi městskou dálnici s prvky učení dopravních pravidel nebo komiksové město se slavnými postavami.

Originální dřevěné bedny s kolečky pro uložení hraček

Umělé osvětlení se v bytech používá více než půl dne. Proto musí být vysoce kvalitní, ekonomický a praktický. Lustr pro dětský pokoj můžete zakoupit pomocí určitých pravidel:

Důležité! Pro školku je nutné zakoupit noční světlo. Budou to potřebovat rodiče s dětmi i starší děti.

Děti se určitě budou chtít podílet na výběru dekorů svého pokoje.

Originální schodiště v dětském pokoji pro přístup do herního podkroví

Zajímavé projekty, fotografie

Níže je několik možností, jak uspořádat místnost obou sester, což inspiruje k uspořádání estetického, praktického interiéru.

Skandinávský design

Interiér školky by se měl stát útočištěm pro dívky. Agresivní barva, příliš mnoho předmětů může způsobit dětskou nervozitu, podrážděnost. Skandinávský styl v interiéru dětských pokojů je jednoduchý barevný, útulný a podporuje kreativní rozvoj.

Hračky, nábytek jsou vybírány přirozeně, jednoduše:

 • hadrové panenky,
 • hračky vyrobené z organických materiálů,
 • ručně malované dřevěné domy,
 • Stolní hry.

Design podporuje učení, vynalézavost a kreativitu.

domeček pro panenky

Okouzlující půdní interiér

Jako základ návrhu byly vybrány světlé, pastelové barvy oživené dodatky, doplňky intenzivních barev:

 • fuchsie,
 • hnědý,
 • růžový.

Rámy postýlek jsou vyrobeny z kovu, teplé dřevěné podlahy a barevný koberec dodávají teplo.

Báječná růžová ložnice

Holčičky sní o světě, kde se budou cítit jako malé princezny! Klasickým výběrem mladých romantických dívek je dekorace pokojů v odstínech růžové. Malá princezna bude milovat prostor plný holčičích ozdob a doplňků.

Níže je zajímavá varianta s palandou, která poskytuje dívkám pohodlný prostor pro odpočinek a spánek. Výběr barvy je logický:

 • růžové závěsy dodají kouzlo, romantismus;
 • bílá podlaha, světlá barva nábytku, stěny vizuálně zvětší místnost;
 • šedé prvky mírně tónují aranžmá;
 • zvolené barvy stimulují představivost.

Světlý pokoj zdobený pastelovými odstíny je ideálním řešením pro malé princezny.

Místnost mladých umělců

Dívky s vášní pro výtvarné umění vyžadují pohodlný prostor, který odpovídá jejich koníčku. Hračky, kreslící potřeby jsou umístěny:

 • na policích,
 • stojany,
 • pod postelí,
 • v barevných kartonech.

Magnetické desky visí nad postelemi a slouží jako výstava uměleckých děl. Bílá zeď s obrázky květin poskytuje pole pro dívčí fantazii. Zajímavým řešením je magnetická značkovací stěna určená pro kreslení křídou a připevnění výkresů pomocí magnetů.

Závěr

Rozvržení a územní plánování

Vytvoření místnosti pro dvě dívky za účelem zvýšení funkčnosti jejího prostoru vám umožní kombinovat několik zón najednou.

Vybavení učební oblasti pro předškoláky není vůbec nutné. Pro různé aktivity v tomto věku je vhodný malý stolek nebo prodloužený parapet. Hlavní věc je, že je zajištěno vynikající osvětlení.

U dospívajících dívek by měl být design místnosti promyšlený, aby byla jeho funkčnost obzvláště vysoká. V tomto případě již nemusíte přidělovat prostor pro hry, ale zároveň budete potřebovat určitý prostor pro umístění zařízení.

Studijní oblast

Pokud jsou obě dcery studenty, obě rozhodně potřebují místo, kde budou prováděny školní úkoly.

Předškoláci budou moci používat konferenční stolky nebo skládací nábytek.

Místo pro společné hraní

Klidová zóna

Úložný prostor

Aby nedocházelo k nepořádku ve školce, doporučujeme zakoupit speciální krabice a organizéry, do kterých děti vloží své hračky a další předměty.

Osvětlení

Požadavky na osvětlení jsou dány množstvím přirozeného světla vstupujícího do místnosti. Místní osvětlení a lustr pod stropem jsou jednou z důležitých součástí designu místnosti pro děti různého věku.

V prostoru pro spaní by osvětlení mělo být měkké a pro oči by nemělo být únavné. Ideální možností by byla lampa, která může zhasínat pomalu, nebo svítidla umístěná nad postelemi. Všechna svítidla v dětském pokoji musí být bezpečná.

Každá z nich má určité požadavky:

Jako dodatečné osvětlení v dětském pokoji můžete instalovat noční světla a všechny druhy dekorativních předmětů, které mají schopnost zářit.

Materiály pro dokončení ložnice 2 dívek

V dnešní době existují všechny druhy materiálů. Většina výrobců vyrábí kolekce pro děti, které plně splňují ekologické požadavky.

Stěny

Jako možnost pro školku lze použít také tapety na fotografie. Místnost s nimi přilepená se promění v magický svět s vašimi oblíbenými pohádkovými postavami.

Kromě tapet si každoročně získává popularitu i nástěnná malba. Toto řešení je praktičtější díky schopnosti překreslit stěny kdykoli nebo je v případě potřeby opláchnout. Moderní barvy jsou odolné vůči praní a šetrné k životnímu prostředí.

Optimální barvy pro malou princeznu jsou:

 • akryl;
 • vodní emulze;
 • silikon;
 • latex.

Někteří výrobci jako bonus nabízejí možnost výběru dalších barev pro dekorace na zeď.

Pokud to objem dětského pokoje umožňuje, mohou být stěny zdobeny kombinací materiálů. Tímto způsobem lze prostor místnosti rozdělit na zóny.

Strop

Stropy s obvyklým vápnem se vyznačují maximální šetrností k životnímu prostředí, ale v poslední době je lze vidět v dětském pokoji stále méně. Byly nahrazeny napěťovými strukturami s neomezeným počtem barev.

Tato možnost má několik výhod:

 • možnost kreativity a vytvoření jakékoli požadované atmosféry;
 • snadná údržba;
 • vytvoření zvukové izolace.

Výhoda sádrokartonových stropů spočívá v přípustnosti vytváření víceúrovňových systémů. Tento pohled se vyznačuje svou funkčností, protože uvnitř něj lze snadno skrýt různé komunikace.

Existuje také mnoho různých materiálů pro podlahy dětského pokoje. Mezi nimi jsou nejvhodnější možnosti, které splňují požadavky na tuto místnost.

Koberec je považován za jednu z nejhorších možností podlahy dětských pokojů. Je schopen nahromadit velké množství prachu, čímž je časovanou bombou.

Rodičům se doporučuje přistupovat k výběru podlahy do místnosti, kde dívky tráví většinu času, s velkou odpovědností.

Užitečné rady

V případě, že plocha místnosti je velmi malá a při jejím nezávislém designu vznikají potíže, je vhodné uchýlit se ke službám profesionálů.

Organizace osobního prostoru

Nejprve je nutné porovnat oblasti všech pokojů ve vašem bytě a přiřadit nejrozsáhlejší místnost pro školku — tímto způsobem bude možné umístit všechny potřebné zóny do společného prostoru.

Rovněž stojí za to si pamatovat důležitou roli designu v interiéru. Stylová dekorace rozvíjí pocit chuti vašich dětí, který se nejlépe formuje v raném věku.

Při plánování mateřské školy berte v úvahu všechny podrobnosti: věk a charakterové vlastnosti dcer, jejich koníčky, oblíbené odstíny a osobní přání každého z nich.

Čím větší plocha, tím lepší, nicméně 12, 14 nebo 18 čtverečních metrů. m bude stačit, pokud správně uspořádáte všechny potřebné zóny.

1. Funkční vlastnosti

Při vytváření pohodlného prostoru pro vaše dcery věnujte pozornost následujícím bodům:

2. Osvětlovací systém

Ujistěte se, že otevírání oken umožňuje co nejlepší sluneční záření. Současně je vhodné poskytnout ochranu před přímými paprsky, aby se třídy v pracovní části konaly pohodlně — koneckonců, jasné slunce může narušovat duševní koncentraci.

Tip: Pro každé pracoviště i vedle místa k sezení by měly být k dispozici další zdroje světla, aby dcery mohly číst knihu před spaním, aniž by poškodily oči.

Další tipy na uspořádání osvětlovacího systému najdete zde.

Dětský design pro dvě dívky: tajemství a jemnosti

Světelný nábytek v miniaturní místnosti pro dvě dívky se nejlépe hodí. Světlá barva umožňuje uspořádat všechny potřebné oblasti.

Jasné barevné akcenty v podobě nábytku nebo dekorativních prvků vypadají skvěle na pozadí monochromatických neutrálních povrchových úprav.

Klidnou škálu interiéru můžete doplnit pomocí textilu a dalšího příslušenství. Chladné a světlé odstíny jsou ideální pro místnosti s okny orientovanými na jih.

Zjistěte, jaké jsou předvolby barev vašich dcer při plánování mateřské školky. Samozřejmě můžete jejich řešení mírně upravit, ale v této záležitosti buďte opatrní, aby si děti mohly vybrat podle vlastního výběru.

Pro děti různého věku je vhodné rozlišovat mezi místem odpočinku a studia. Pokud je rozdíl minimální, nemusí být tyto zóny rozděleny.

Rekreační oblasti jsou umístěny na různých úrovních výšky, takže zabírají méně místa. U tohoto uspořádání se ukázalo, že je výhodné využívat každý centimetr prostoru.

Rozdělení mezi postelemi nezabírá mnoho místa a odděluje jeden odpočinkový roh od druhého. Police lze použít k ukládání knih nebo výzdoby.

Tento typ uspořádání postele poskytne vašim dívkám klid. Všichni se budou cítit osaměle a budou moci chatovat se svou sestrou, než půjdou spát.

Při vybavení školky nakupujte kvalitní ortopedické matrace — tento faktor je důležitý pro zdraví vašich dcer.

Palanda je nejkompaktnější varianta. Horní palanda však není vhodná pro malé děti — je to docela nebezpečné.

Praktický hrudník se zvedacím sedadlem.

Sklopný model postele také ušetří místo během dne. Taková transformace prostoru je zvláště nutná, pokud místnost nemůže pojmout všechny funkční oblasti současně.

Možnost rozkládací postele. Takový nábytek je vhodný pro děti jakéhokoli věku.

V našem výběru najdete další příklady transformační postele pro dvě děti.

V dívčím pokoji je vhodné poskytnout místo pro sport se speciálním vybavením nebo nainstalovat nástěnnou lištu pro rozvoj fyzických dovedností. To vám umožní dělat ranní cvičení nebo si dát sportovní přestávku během studia.

Neoklasický interiér v neutrálních odstínech pro dospívající sestry.

Při správném plánování by si děti neměly sedět zády ke dveřím a dělat domácí úkoly. Toto uspořádání často přispívá k emočnímu nepohodlí a podráždění.

Tip: Při výběru barvy oříznutí buďte opatrní. Odborníci říkají, že světlé stěny vyvolávají únavu, emoční únavu a dráždí děti. Vzdejte se kyselého měřítka, i když si vaše děti vybraly tuto paletu sami.

Pohovky vedle sebe jsou běžnou metodou rozvržení, která je skvělá pro čtvercové prostory. Jedinou nevýhodou je nedostatek možnosti odejít do důchodu.

Pokud dcery nemohou najít kompromis a rozhodnout se, kterou barvu stěny zvolit, můžete kombinovat dva odstíny v jedné oblasti. Hlavním principem je harmonická kombinace dvou barev.

Tip: U malých místností vyberte nábytek s úložnými prostory, kde můžete odstranit ložní prádlo a další předměty.

Neoklasický interiér nevypadá nudně kvůli mnohobarevným textiliím, jejichž odstíny lze v případě potřeby změnit. Rohové řešení pro umístění postelí výrazně šetří místo a uvolňuje tak užitečný prostor.

I když vaše děti ještě nechodí do školy, pracoviště je stále nutné — pro rozvoj výuky modelování a kreslení.

Stylizovaná postel v domě zdůrazňuje hravou a světlou náladu v dětském pokoji.

Velké světlo vstupuje do pracovního prostoru přes velké střešní okno.

Minimální počet rohů ve školce sníží pravděpodobnost náhodného zranění aktivních dětí. Rozložení míst na spaní podél jedné stěny je nejoptimálnější možností, pokud má místnost podlouhlý tvar.

Zrcadlové uspořádání s umístěním hlavních funkčních oblastí podél stěn. Každá z dívek ve škole bude potřebovat samostatný pracovní prostor. Jak to uspořádat, najdete v našem článku.

Tip: Díky zvlněným nábytkovým modelům lze prostor přeměnit přemístěním předmětů na požadovanou část, pokud potřebujete zvětšit hrací plochu.

Dveře do místnosti by měly být zavřeny, aby sestry mohly odejít do důchodu a navzájem se informovat o svých tajemstvích. Tato příležitost umožňuje dětem cítit se psychologicky chráněna.

Tip: Pokud se vaše dcery bojí výšek, druhá úroveň pro spaní rozhodně není vhodná.

Světlé plakáty a obrázky vypadají dobře na klidném pozadí.

Inspirujte nás — sdílejte materiál se svými přáteli na sociálních sítích:

Ložní prádlo a textilie

 • umístit nad postele jména svých majitelů nebo ozdobená písmena;
 • přikrývejte postele povlečením různých vzorů a barev;
 • ozdobte čelo dívčí postele elegantněji a jasněji;
 • dcera může mít elegantní noční stolek a syn může mít minimalistický stolek;
 • stěny nad každou postelí mohou být vyzdobeny osobním, zvláštním dekorem;
 • koberce pro nohy, v blízkosti postelí, se mohou pro děti lišit.

Hlavní principy návrhu pokoje pro děti různých pohlaví

Nezapomínejte tedy, že byste se nezačlenili do designu mateřské školky pro děti různých pohlaví: hlavní věc je, že tuto myšlenku by měli mít stejně rádi všichni členové rodiny, a zejména její obyvatelé.

Zásady územního plánování

Dobře navržený pokoj pro dvě děti by měl být rozdělen do samostatných zón:

Diamant DŮLEŽITÉ: Při plánování designu dětského pokoje pro dvě děti je vhodné zvážit, že každý by měl mít vlastní rekreační a studijní oblast. Hřiště nebo sportovní areál však lze sdílet. V každé samostatné zóně by měly být prvky odpovědné za rozvoj různých oblastí.

Přítomnost funkčních zón v dětském pokoji přispěje k obohacení prostředí, ve kterém děti rostou a vyvíjejí se.

Metody dělení interiéru

  pomocí textilních nebo plastových přepážek. Univerzální obrazovky pro pokoje jsou lehké, kompaktní a v různých provedeních a barvách;

Pro dva chlapce

Video představí návrhy interiérů pro místnost pro dva chlapce.

Varování VAROVÁNÍ: Při organizaci pracovního prostoru nezapomeňte na osvětlení. Je lepší, když je to přirozené. Doporučujeme nainstalovat tabulku poblíž okna. Pokud to není možné, ujistěte se, že máte dobrou zářivku.

Při výběru barevného schématu při uspořádání místnosti pro dva chlapce je věnována pozornost všem nuancím:

 • dětský věk;
 • design pokoje;
 • přítomnost přirozeného světla;
 • plocha;
 • preference a přání chlapců.

Psychologové tvrdí, že různá barevná schémata mají zvláštní vliv na tělo dítěte:

  světlé odstíny pomáhají dětem uklidnit se, dát pocit svobody a lehkosti;

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector