DIY dětská houpačka: z čeho lze vyrobit, kresby, rozměry a pokyny s fotografií

Jakou zahradní houpačku si můžete vyrobit vlastními rukama z kovu s fotografickými modely

Existují dva typy kovových houpaček:

 • přenosné, mají tuhý spodní rám;
 • stacionární, jejich podpěry jsou vybetonovány.

Navíc můžete sedačku upevnit z dřevěných roštů nebo si vyrobit měkkou matraci, která vám umožní odpočívat v pohodlí. Zahradní modely jsou nejčastěji určeny pro celou rodinu. Vlastníci stránek často volí také možnosti pro děti.

Dětská kovová houpačka na rozdávání

Na dětské houpačky existují zvláštní požadavky, které musí být především bezpečné. Při výrobě modelů pro děti je důležité vzít v úvahu následující:

 • pro růst do 80 cm, výška zavěšení — 54 cm;
 • až 90 cm — 58 cm;
 • až 100 — 63 cm;
 • až 115 — 68 cm;
 • až 119 — 74 cm;
 • až 129 — 79 cm;
 • až 139 — 86 cm.

Nejčastěji jsou dětské houpačky určeny pro jedno dítě, ale můžete si vyrobit dvojitý model s vlastními rukama z kovu, příklady fotografií takových struktur jsou uvedeny v naší galerii. Děti tedy mohou bezpečně jezdit společně a nečekat, až na ně přijde řada.

Druhy domácí houpačky z baru

V zásadě je většina jízd provedena podle stejných výkresů klasického typu. Někdy řemeslníci vytvářejí projekty podle svého vkusu. Kromě vzhledu však dřevěné jízdy mají i jiné rozdíly.

Podle typu instalace:

Podle účelu jsou jízdy rozděleny do tří typů:

Když věděli, jaký druh švihu musíte navrhnout vlastními rukama, začnou vyvíjet kresby.

Rozměry zahradní houpačky z baru

Ve fázi vytváření výkresu jsou okamžitě uvedeny rozměry každého prvku přitažlivosti. Optimální rozměry jednoho sedadla:

 • délka — 50-60 cm;
 • hloubka sedadla — 48-50 cm;
 • výška zad — asi 60 cm.

Pokud je lavička navržena pro více osob, její délka se zvětší. Je však nežádoucí poskytnout ho pro více než 4–5 osob ve výkresu. Masivní struktura vytvoří velké zatížení rámu.

Boční podpěry jsou často vyrobeny ve formě písmene „A“, „L“ nebo „X“. Příklady výkresů podpěrných nohou jsou zobrazeny na fotografii.

Jak udělat houpačku z baru vlastními rukama

Obecně je proces montáže pro jízdu stejný. Krátká instrukce krok za krokem pro houpačku z baru vlastníma rukama vypadá takto:

Na konci práce je dát houpačce estetický vzhled. Struktura se otevírá lakem, mořidlem nebo sušicím olejem. Lavice může být uložena s polštáři nebo matracemi na míru.

Dětská houpačka z baru

Houpačka pro dospělé z baru

Sestavení houpačky pro dospělé podobně začíná přípravou materiálu. Tyč o průřezu 150×150 mm je podle výkresu vyříznuta na velikost. Dřevěné polotovary jsou ošetřeny ochrannými impregnacemi.

Dalším krokem je vytvoření lavičky. Nejprve jsou smontovány dva rámy, které jsou spojeny pod úhlem a tvoří kbelík. Po stranách jsou umístěny područky. Rámy jsou opláštěny deskou.

Lavičku můžete zavěsit stejným způsobem pomocí řetězů. Je důležité si uvědomit, že houpačka je určena pro dospělé. Budete si muset koupit vyztužené panty, které vydrží zatížení až 500 kg.

Ve videu si houpačka udělejte sami z baru:

Houpačka ve tvaru písmene U z tyče

Houpačka ve tvaru písmene A z tyče

A-rám může být sestaven s ostrým vrcholem nebo přesahem. Ve druhé verzi je vytvořena vidlice, která je vhodná pro položení příčníku z tyče. Boční podpěry nahoře připomínají písmeno „X“, ale obecně se jedná o A-rám.

Houpačka z baru s baldachýnem

Optimálním střešním materiálem je polykarbonát. Používají se průhledné nebo barevné listy o tloušťce 10 mm nebo více. Polykarbonát se dobře ohýbá, pokud potřebujete opláštit půlkruhový vrchlík.

Na sedlové střeše vypadají kovové dlaždice nádherně. Střešní materiál je lehký, odolný, odolává krupobití a sněhu. Jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady.

Asfaltové šindele se hodí ke dřevu. Pokud takový baldachýn umístíte na houpací rám ve tvaru X vyrobený ze dřeva, zdobený mřížemi z dřevěných prken, získáte nádherně krásnou atrakci.

Výkresy houpačky ze dřeva o rozměrech 100 x 100 mm pomohou vytvořit vynikající atrakci pro děti i dospělé. Pokud si nakreslíte diagram vlastníma rukama, musíte pečlivě zvážit všechny uzly a rozměry konstrukce, abyste ji později nemuseli předělat.

Jednoduchá dětská houpačka pro předškolní a mladší školní věk

Pokud je v rodině jedno předškolní dítě, můžete postavit jedinou zahradní houpačku nejprimitivnějšího designu s rámem ve tvaru písmene P, stacionárním nebo přenosným. Rozdíl je v metodě montáže.

Dobré vědět:  Jak se zbavit přetrvávající vůně barvy v bytě nebo domě

Stacionární jsou upevněny betonáží. Jedná se o nejlepší a nejbezpečnější typ připevnění v přenosné houpačce. Takové konstrukce drží kusy výztuže zatlučené do země, které jsou ohnuty správným způsobem.

Výkres a rozměry kovové konstrukce najdete v jakémkoli zahradnickém nebo DIY stavebním manuálu:

Přibližně stejné parametry ve výkresu lze pozorovat při navrhování kovové houpačky pro starší děti. Standardní výška 10letého dítěte je 140 cm. Výška sedáku 70 cm mu umožní volně se houpat.

Ale jednoduchá forma konstrukce se komplikuje, jak se zvyšuje hmotnost, a předchozí rám, vyrobený dvěma sloupky s příčkou, nestačí.

Jednoduché houpání bez svařování pomocí závitového připojení

Pro vlastní výrobu potřebujete výkres s rozměry, správně definovanou dislokaci, profilovou trubku o průměru 60 mm, šrouby M16, matice a pojistné matice, rohy sedadel, pozinkovaný řetěz a karabiny.

Podrobný návod, jak vyrobit nejjednodušší dětskou houpačku vlastními rukama z kovu, je následující:

Zatímco beton ztuhne, můžete začít vyrábět sedadlo. Na internetových fórech existují doporučení, jak zacházet s oky a karabinami až po konečné instalaci jednoduché struktury tří příspěvků.

To však může vyžadovat další čas a úsilí, protože práce bude muset být ve výšce, a vibrace z nástrojů mohou narušit integritu injektážní malty, pokud není dostatečně vytvrzena.

Vytvoření sedadla je snadné, zvláště pokud nemá opěradlo. V rohu je nutné vyvrtat otvory pro karabiny a tyče. Pokud je to požadováno, můžete místo tyčí použít desku nebo překližku.

Typy domácích kovových houpaček

Kovové houpačky jsou také rozděleny do následujících skupin:

 1. Stacionární typ, kde je potřeba betonovat podpěry.
 2. Mobilní verze, připevněte je k povrchu Země buď výztuží nebo kotvami.

Podle velikosti ručně vyráběné kovové houpačky mohou být rodinné (velké) a dětské.

Kovová houpačka design

Chcete-li vytvořit spolehlivou strukturu, která organicky zapadá do designu krajiny, musíte zjistit, který materiál je pro tyto práce nejvhodnější. A také si prohlédněte fotografii kovové houpačky pro kutily.

Z jakého kovu je otočný rám vyroben?

U svařovaných výrobků je efektivní používat rohy, značky, kulaté trubky. Nejlepší možností je však typ profilu, protože:

 • snadné použití;
 • díky stěnám se vytvářejí výztužná žebra (zvyšují se pevnostní charakteristiky);
 • vysoká úroveň odolnosti proti mechanickému poškození.

Pokud vezmeme v úvahu profilové trubky ze strany nevýhod, pak můžeme jen zdůraznit:

 • výskyt potíží s ohýbáním (potřebujete speciální zařízení);
 • vyžaduje použití účinných opatření na ochranu proti korozivním změnám.

Chcete-li udělat dospělou nebo dětskou houpačku z kovu vlastními rukama podle schématu, měli byste se rozhodnout pro profil, který může mít různé tvary. Nejčastěji používané trubky jsou:

 • oválné houpačky na výrobu ohýbaných prvků (sedadla, područky, oblouky);
 • čtvercové / obdélníkové jsou vyžadovány pro vzpěry a vzpěry (silně zatížené části);
 • plochý pro další konstrukční prvky.

Kovovou houpačku pro kutily můžete pověsit pomocí:

 • svorky s háčky;
 • kotevní šrouby se závěsy, které se instalují do otvorů v horním příčníku;
 • kuličková ložiska (abyste zabránili skřípání, musíte je pravidelně mazat).

Kresby domácí houpačky pro letní chatu z kovu

Přehled nejběžnějších výkresů zařízení pro houpání pod širým nebem pomůže určit výběr jedné nebo jiné možnosti pro kovovou konstrukci.

Užitečné tipy

Aby kovová houpačka pro kutily na řetězech nebo jiném zavěšení sloužila dlouho a spolehlivě, musíte dodržovat následující doporučení:

Pro větší originalitu a atraktivní vzhled se navíc doporučuje regály zdobit vzory. Umístěte kolem houpačky trvalky, nainstalujte dekorativní plot, vybavte dětský koutek.

Kovové výrobky, které mají mnoho pozitivních vlastností, které nelze říci o ostatních materiálech pro montáž konstrukcí vyrobených vlastními silami, vyžadují pravidelnou a náležitou péči. Je to kvůli riziku rzi na nich.

Aby se zabránilo vzniku nepříjemného pískání, stojí za to použít olej. Tato technika umožňuje prodloužit provozní životnost švihu. Doporučujeme řetězy na zimu sejmout v suché místnosti.

Typy domácích dětských houpaček

Není možné vyjmenovat všechny existující typy horských drah. Rodiče přijdou s houpačkou pro své děti z toho, co leží na farmě. Všechny je však možné podmíněně rozdělit do tří skupin: pro dům, ulici a přenosné modely.

Dětská houpačka pro domov

Přímo pouze pro umístění houpačky neexistuje, protože pokud je to žádoucí, může být vždy vyvedeno na ulici. Tyto atrakce pro děti však mají své vlastní charakteristiky. První je kompaktnost. Nejčastěji nemají nosný rám.

Dobré vědět:  Zajímavé řešení pro zdobení verandy venkovského domu

Vnitřní modely jsou často zavěšeny na strop, pokud jsou vyrobeny z betonových podlahových desek. Konzoly jsou pro děti lehké.

Dětská houpačka na ulici

Jak udělat dětskou houpačku vlastními rukama

Pokud máte touhu vytvořit přitažlivost pro děti svými vlastními rukama, musíte nejprve přemýšlet o jeho designu, nakreslit výkres, vypočítat rozměry. K hotovému projektu jsou připraveny materiály a vhodné nástroje.

Jak udělat jednoduchou dětskou houpačku vlastními rukama

Je nemožné připevnit nejjednodušší houpačku na strom pro děti pomocí řetězů, hřebíků, svorek a dalších zařízení. Poškozují kůru a dřevo.

V extrémních případech je pro rychlé zavěšení vhodná provazová smyčka s fixací karabiny. Princip upevnění je uveden na fotografii.

Jak udělat dětskou houpačku pro letní sídlo s vlastními rukama

Za nejlepší možnost jsou považovány rámy, kde každá boční podpora sestává ze dvou sloupků. Jsou umístěny s vlastními rukama pod úhlem, někdy vyztužené propojkou.

Neméně populární je houpací rám pro děti ve tvaru písmene „X“. Ve skutečnosti je design podobný předchozím možnostem, pouze místo ostrého vrcholu se protínající regály tvoří vidličky.

Sedačka dětské venkovské houpačky je vyrobena ručně z dostupných materiálů. Děti milují odpružené pneumatiky, běžnou desku, pár tenkých polen svázaných dohromady. Židle s područkami je vyrobena z desek pro malé dítě.

Sedadlo dětské houpačky je připevněno k příčníku následujícími způsoby:

Když je domácí houpačka pro děti instalována vlastními rukama, začnou navrhovat. Struktura je namalována pro děti jasnými barvami. Oblast poblíž atrakce může být pokryta pískem. Pro děti bude zajímavé a pohodlné skočit z houpačky.

Na videu příklad houpačky ze dřeva:

Jak udělat houpačku ve školce vlastníma rukama

Malé děti navštěvující mateřskou školu mají zájem o kudrnaté houpačky. Podle návrhu mohou být zavěšeny a broušeny. Zde je důležité přijít se zajímavou postavou, udělat z dětí pohodlné a bezpečné sedadlo.

Lanová houpačka pro hřiště s vlastními rukama je vytvořena ve formě letadla, zvířete, automobilu.

Jak udělat dětskou houpačku na pružině vlastními rukama

Jednou z odrůd kudrnaté houpačky je jarní jízda pro děti. Sedadlo je vyříznuto z překližky ve tvaru koně, velryby, automobilu. Nezapomeňte připevnit rukojeti, aby se děti mohly během zábavy držet.

Chcete-li udělat dětskou houpačku vlastními rukama, potřebujete betonový základ. Prohlubují to do země o 50 cm, do betonu jsou zapuštěny vložené závitové tyče vyčnívající na povrch základny.

Jak udělat dětskou houpačku pro dva

Skvělým příkladem přitažlivosti pro dvě děti je vyvažovací kolo. Neobtěžujte se kopáním podpěr.

Pro houpačku potřebujete polovinu pneumatiky pro auto a 2 m dlouhou desku.

Druhá polovina kola je stále rozřezána na dvě stejné části. Kusy pneumatiky pomocí podobných zapuštěných tyčí jsou upevněny podél okrajů desky, ale již ze spodní strany sedadla. Při dopadu na zem se prvky odrazí.

Deska je broušena brusným papírem. Aby dřevo nezmizelo, je impregnováno antiseptikem, otevřené lakem. Pro usnadnění jízdy jsou rukojeti připevněny k oběma hranám desky.

Jak si vyrobit dětskou látkovou houpačku

Pro děti od 1 roku jsou vyráběny látkové sedačky. Mělo by to mít tvar židle s područkami a předním překladem.

K výrobě sedačky vlastníma rukama budou děti potřebovat dva kusy odolné látky o délce 80 cm a 4 dřevěné tyčinky kruhového průřezu o tloušťce 2,5 cm a délce 30 cm.

Dřevěné polotovary jsou zpracovány brusným papírem. Pro připojení lana jsou po okrajích vyvrtány otvory.

Kříž je složen z proužků látky. Jeho spodní prvek bude hrát roli popruhu před sedadlem. Tato část látky je zmenšena na šířku přesně dvakrát.

Pásy látky jsou sešity. Na každém konci kříže je okraj látky přehnut a sešit psacím strojem. Do získaných smyček se vloží připravené dřevěné tyčinky.

Otvory v dřevěném kulatém dřevě prochází lano. Fixace se provádí v uzlech.

Druhé konce lan jsou vyvedeny do kovových kroužků. Lano je ohnuté smyčkou, upevněné svorkami. Před upnutím lana se ujistěte, že je délka správná pro zavěšení houpačky.

Hotová látková židle je zavěšena na větvi stromu nebo jiné podpoře zavěšením kroužků na karabiny.

Jak udělat bezpečnou houpačku pro děti vlastními rukama

Nejprve je důležité, aby malé děti zajistily bezpečnost atrakce. Dětská houpačka pro kutily zobrazená na fotografii je vyrobena s ohledem na tento požadavek.

Dobré vědět:  Výběr a instalace sifonu pro dřez s přepadem

Pokud je dětská sedačka vyrobena z kovu, neměly by na ní být žádné ostré hrany. Křeslo je ohnuté z trubky tak, aby se získaly zaoblené rohy. Podobně jsou broušená prkna, zbavená ostrých hran.

Kolébka zavěšená na lanech je také bezpečnou houpačkou pro novorozence. Jako základ je vhodné použít oválný proutěný koš vyrobený z révy vinné. Jeho délka by měla dětem umožnit ležet v plné výšce.

Závěsná houpačka pro malé děti je ušitá z odolné látky. Kolébka je po obvodu orámována kulatými dřevěnými tyčemi. Skrz vyvrtané otvory je kolébka zavěšena lany z podpěry.

Mezi bezpečné modely patří skládací nebo skládací houpačka na podlaze. Rám je vyroben z tenkostěnné trubky. Všechny rohy jsou zaoblené. Křeslo je čalouněné látkou s pěnovou podšívkou. Přední můstek a látkový popruh působí jako omezovač.

Každý rodič je schopen udělat houpačku pro děti svými vlastními rukama. Tuto myšlenku lze snadno najít na internetu. Přitažlivost lze dokonce zkopírovat z analogu nainstalovaného na hřišti.

Odrůdy zahradní houpačky

Druhým rozdílem je tvar rámu. Příklady na fotografii houpání pro kutily z profilové trubky dokazují, že existují dva typy konstrukcí:

Podle způsobu instalace je houpačka dvou typů:

Přenosné houpačky se nejčastěji skládají vlastními rukama z lehké profilové tenkostěnné trubky. Díky tomu se snižuje hmotnost konstrukce a zlepšuje se mobilita.

V pokračování přezkoumání odrůd houpačky stojí za to věnovat pozornost počtu míst. Podle tohoto parametru je možné podmíněně rozdělit konstrukce z profilové ocelové trubky do několika skupin:

Podle věkové kategorie se houpačka pro kutily z profesionální trubky skládá ze tří typů:

Na konci přezkumu odrůd stojí za zvážení, jak připevnit sedadlo k příčníku. Zde je mnoho možností:

Rozměry houpačky z profilové trubky s vlastními rukama

Jak udělat zahradní houpačku z profilové trubky vlastními rukama

Když je materiál připraven, je určen typ konstrukce, začnou ji vyrábět. Měla by vždy existovat kresba houpačky z profilové trubky s rozměry po ruce, protože je potřeba pro řezání polotovarů.

Pokyny k montáži krok za krokem:

Připravená zábava okamžitě stojí za vyzkoušení.

Ve videu je příklad provedení švihu:

Houpačka pro kutily z profilové trubky bude levná. Hlavní výdaje budou vynaloženy na nákup profilu. V každém případě bude design levnější z analogové výroby.

Podlaha dětského hřiště

Travní tráva je ideální pro malé děti.

Dalším východiskem je pokrytí celého místa jemným prosátým pískem. Pravidelně jej bude třeba vyrovnat a znovu naplnit, ale toto je možná nejpraktičtější cesta ven.

Pískový potah dětského hřiště — rychlý a bezproblémový

Další možností je přidat drcenou kůru. Další otázkou je, že ne každý má příležitost se této kůry chopit. Ale pokud existuje, zkuste to. Povlak je měkký a není traumatický. Pouze je nutné to dobře rozdrtit a odstranit třísky, které tam mohou být.

Z technologicky vyspělejších lze navrhnout následující:

Je těžké si vybrat. Existuje příliš mnoho vzájemně se vylučujících požadavků a přání, ale musíte si něco vybrat. Nejběžnější možností je trávník, druhou nejoblíbenější je písek. Zbytek nátěrů se nanáší pouze místy — v nejvíce „zatěžovaných“ částech.

Fotografie hřišť a prvků

Domácí dětská houpačka

Vodní matrace v horku je nejlepší místo k odpočinku

Sjíždění z plošiny z lan — ke koordinaci pohybů

Starší chlapci potřebují hrazdu, lano a kroužky

Hřiště s domem na vysokých nohách — kresba s rozměry

Hřiště s domem na vysokých nohách — kresba s rozměry

Další možnost sportovního koutku na dvůr nebo letní chatu

Odpružená houpačka pneumatiky

Zajímavá skupina dvou domů

Jedna z možností dětského domku s pískovištěm pod jednou střechou

Letní dětský domek ze dřeva

Plot může být vyroben z konopí, malován v různých barvách.

Konopí je vhodný projektil

Konopné pískoviště pod střechou

Dětský koutek v zemi musí být bezpečný

Zajímavá možnost v podobě vlaku

Na jednom příčníku se shromažďují různé granáty

Kombinace schodů a houpaček

Dětský koutek — pirátská loď

Zajímavá kombinace různých mušlí

Další verze mostu na pirátské lodi

Různé typy dětských houpaček v jednom komplexu

Kovový komplex — pro ty, kteří vědí, jak vařit kov

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector