DIY karanténa | Green-Pages.info

Tipy

Pro stavbu bočních ploch pískoviště budete potřebovat tyče o rozměrech 450x50x50 mm. Musí být ošetřeny antiseptikem a umístěny v rozích struktury. Tyče jsou zatloukány do rohů v rozích asi 15 cm, což budou podpůrné sloupky.

Pro každou stranu struktury je z borovicových desek sestaven štít. Šířka takové strany by měla být asi 30 cm. Všechny povrchy by měly být dobře obroušeny tak, aby nezůstávaly žádné vyčnívající třísky a zářezy.

Po obvodu stavby můžete také sestavovat lavičky, na kterých mohou děti sedět, kbelíky nebo jiné hračky. Samozřejmě musí být také pečlivě zarovnány a dokonce pokryty barvou nebo lakem, aby dítě neriskovalo, že se roztříští.

Stříška nebo houba

Pro nohu houby budete potřebovat tyč s průřezem 100×100 mm. K tomu, aby byl baldachýn stabilní, musí část dřeva, alespoň 1 m, jít hluboko do země. Dřevo by mělo být předem ošetřeno antiseptikem, aby bylo chráněno před hnilobou a hmyzem.

Chcete-li vytvořit houbu čepici, musíte postavit trojúhelníky z desek. Zevnitř by měly být přibity k podpěře a z vnějšku by měly být pokryty tenkou překližkou. Je žádoucí rozpětí klobouku asi 2,5 m.

Pískoviště s víkem: designové prvky

Potřebuje však karanténa kryt? Odpověď je zřejmá pro ty, kdo milují pořádek a péči o zdraví dětí.

Kryt chrání písek:

 • od rozptylu po celém území;
 • z nadměrného navlhčení během deště;
 • ze získávání trosek, větví, shnilého ovoce;
 • uspořádat tam záchod ze zásahů psů a koček.

Kryt chrání písek před nečistotami a stává se pohodlnou lavicí

Návrh karantény transformátoru (fotogalerie)

Konstrukce krok za krokem

Začněme budováním rámu. Abychom toho dosáhli, rozdělili jsme desky na segmenty, které potřebujeme. Při standardní délce 6 m rozdělujeme každou desku na čtyři stejné segmenty, čímž je zajištěna produkce bez odpadu.

Rozřezali jsme tyčinku na čtyři stejné kusy po 25 cm a brousíme je.

Montujeme tělo pískoviště, upevňujeme pomocí tyče

Spoj desek přilepte samolepícím tmelem

Transformační karanténa s lavicí a stolem

První desku připevňujeme k pískovišti pomocí samořezných šroubů, druhou připevňujeme k prvnímu se dvěma dveřními závěsy. Můžeme tedy upravit velikost tabulky a v případě potřeby ji rozšířit.

Pro lavičku potřebujeme šest identických desek, z nichž dvě půjdou na sedadlo, dvě vzadu a dvě na připevnění k rámu. Jak by to mělo vypadat, je znázorněno na obrázku:

Rozložení lavičky v karanténě

Paprsek by měl poskytovat dobrou oporu pro záda

Důležité: Chcete-li zabránit korozi závěsů, před instalací je na obou stranách natřete.

Při aktivním používání karantény nemusí samořezné šrouby stačit k spolehlivému upevnění pantů: při častém otevírání / zavírání rychle začínají vypadávat. Pro větší bezpečnost použijte šrouby k upevnění.

Natáhněte agrofibre podél spodní části pískoviště a zajistěte ho sponkami po obvodu.

Trocha teorie: jaké jsou altány

S podlahou i bez podlahy

Jedná se o dřevěný rámový altán bez podlahy. Vezměte prosím na vědomí, že střecha je čtyřhranná a altán sám má zkosené rohy

Je to také altán ze dřeva, ale s dřevěnou podlahou. Proto je zvednutý na podpěrách. Horní část je v něm původně dokončena — vazba zpracovaných tenkých desek vypadá skvěle.

Materiály

Rám zahradní nebo letní chaty je vyroben ze tří materiálů:

 • dřevěná bursa s malým průměrem nebo kulatina;
 • ocelová trubka (je výhodnější z profilu);
 • polymerní trubky (PVC).

Plastové trubky z PVC mohou sloužit nejen jako rám, ale také jako opláštěné stěny

Altán z plastu. Nemusí být šetrné k životnímu prostředí, ale bez problémů s malbou, houbami nebo rezem

Gazebos pro letní rezidenci a zahradu jsou pokryty těmito materiály:

 • polykarbonát (přečtěte si o polykarbonátových altánech zde);
 • profilovaný plech (vlnitá lepenka);
 • tvrzené sklo;
 • tkanina;
 • transparentní PVC fólie;
 • bambus.

Kovový rám v kombinaci s tónovaným polykarbonátovým opláštěním

Bezrámové altány

Příklad velkého zaskleného altánu zdobeného divokým kamenem. Jakýkoli stavební blok může být dole. Prosklená okna s dvojitým zasklením

Střecha

Výběr konstrukce střechy závisí zcela na tvaru altánu. Pokud je obdélníkový, je výběr široký: jeden nebo dva svahy, čtyři svahy. Obdélníkový altán pod šikmou střechou je nejsnadnější stavět. Štít není moc, ale obtížnější.

Letní obdélníkový altán vyrobený z kulatého dřeva pod sedlovou střechou

Pokud je tvar altánu komplikovanější: pětiúhelníkový, šestiúhelníkový, osmiúhelníkový, budete muset vytvořit valbovou střechu. Je to ještě obtížnější: musíte přijít na to, jak spojit všechny krokve uprostřed.

Klenutá střecha je nejobtížnější. Pokud se altán staví poprvé vlastními silami a zkušenosti se dřevem jsou malé, je lepší najít jinou možnost

Toto je pravděpodobně nejjednodušší altán: dvě ohnuté trubky, které jsou připevněny k zadní části zahradních lavic. K trubkám je připevněn polykarbonát. Letní zahradní altán je připraven

To je vše. Jiní hrají velmi zřídka. Mimochodem, pokud vás zajímají altány pod stejnou střechou jako dům, nazývají se verandy. Můžete si o nich přečíst zde.

Toto je zkrátka celá teorie. Mohou existovat další zvláštní případy: existuje mnoho materiálů a možnosti jejich kombinace. Na konci článku uveřejníme nejzajímavější originální altány z nestandardních materiálů. Nyní cvičte.

Náčrtky altánků s výkresy a rozměry

Jednoduchý altán ze dřeva

Téměř stejný projekt, ale s různými rozměry: horní bod střechy je zvednut výš, což ji činí vizuálně světlejší. Altán je také čtyřúhelníkový, střecha je valbová.

Čtvercový altán ze dřeva pro letní sídlo nebo zahradu

Při instalaci takové střechy jsou nejproblematičtější dvě místa (uzly), označená kruhy. Jak na to, podívejte se na fotografii níže.

Problematické uzly při instalaci valbové střechy na altán

Něco takového můžete označit na výšku a naplnit bednu pod střešní krytinu

Čínský altán (s výkresy a rozměry)

Projektujte se všemi rozměry, základovými značkami, střešním příhradovým systémem atd. Uspořádáno ve fotogalerii.

Velký altán na základech

Velký altán pro zasklení

Kresba houpačky altán

Pro ještě větší spolehlivost jsou k nohám připevněny příčky, které se v zemi mírně zahloubí. Jsou zatloukány pomocí U-závorek.

Podle tohoto výkresu si můžete postavit houpací altán vlastníma rukama

Z čeho můžete vyrobit karanténu?

Je výhodnější vyrobit takovéto pískoviště z překližky.

Přibližně tak bude nutné lahve „blesknout“ drátem

Druhým nejoblíbenějším „odpadním“ materiálem pro venkovská řemesla jsou pneumatiky pro automobily. Pískoviště jsou také vyrobena z nich. Je nutné odříznout boční stěnu staré pneumatiky na jedné straně. Dostanete docela vysoké stránky. Pak existují dva způsoby:

 • díru můžete zavřít překližkovou překližkou a použít ji tak, jak je;
 • odřízněte druhou stranu a získejte pouze stranu.

Pískoviště pneumatik: jak vyrobit

V každém případě musíte plátky zajistit. U některých pneumatik je kord (výztužné vlákno) plast, v některých je kov. Plast lze brousit, ale kov bude muset být nějak uzavřen.

Pískoviště plot vyrobený z kulatiny

Můžete si udělat lavičky nahoře — připravena jedna nebo dvě desky a lavičky pro děti. Samozřejmě na ně jen zřídka sedí. Častěji na nich staví své pískové hrady.

Jednoduchá karanténa z velkých kmenů

DIY karanténa: fotografické zprávy krok za krokem

Bez ohledu na to, jak jednoduchý design se může zdát, jak jde o implementaci, vyvstávají otázky. Abychom je zmenšili, publikujeme několik modelů domácích karantén s fotografiemi krok za krokem, které zachycují hlavní uzly.

Jednoduchá konstrukce

Objednávka sestavení karantény

Druhá a třetí řada jsou sestaveny analogicky. Na každé připojení umístíme dva hardware (hřebík nebo samořezný šroub). Jen se ujistěte, že hlavy nevyčnívají a tipy nevyčnívají.

Plot z prostoru pro hračky — dal další zeď

A aby zde nebylo pokušení nalít písek, můžete přijít s krytem. Můžete na to sedět, nebo si můžete postavit velikonoční dorty.

Pár desek, malá představivost a obyčejná krabice se promění v auto. To určitě potěší chlapce.

Transformovatelná karanténa se sklopným víkem

Konstrukce začíná přesně tak, jak bylo popsáno dříve: krabice je sestavena z desek. Celý trik je v designu obalu. Budete také potřebovat desky pro víko a závěsy — čtyři obyčejné dveře a čtyři s jednou dlouhou policí.

V našem příkladu šlo na každou stranu víka 6 desek. Byly připevněny ve dvojicích. Nejprve byly dvě prkna přibity k hotové krabici z jedné a druhé strany.

Hřebíkujeme ve dvou deskách

K nim přišroubovali poličku s krátkou smyčkou, podobnou stodole. K dlouhé polici byly také připevněny dvě desky. Je důležité, aby druhý byl připevněn alespoň na polovinu šířky, jinak se může ukázat.

Připevňujeme panty dlouhými policemi

Jak připojit poslední kus obálky

Aby se zabránilo stlačenému víku v přitlačení na závěsy, je na první dvě desky nasazen další kus desky. Slouží jako podpora, deska se při zatížení neohýbá.

Když je sklopená, vypadá karanténa takto

Na základě provozních zkušeností můžeme říci, že děti jen těžko hrají pod sedadly: nepříjemné. Pro efektivnější využití této oblasti může být oplocena pod oddílem pro hračky. Další výhodou tohoto řešení je, že je potřeba méně písku.

Takto se víka uzavírají

Stejný model v jiné barvě

Loď s pískovištěm

Pro chlapce si můžete vyrobit pískoviště nebo loď. Hlavní „tělo“ je postaveno jako obvykle, k němu jsou připojeny všechny ostatní nástavby.

Jak vyrobit karanténu

Protože rozdíl ve výškách byl významný, bylo provedeno schodiště od „paluby“ po příď. Vrchní deska je sešitá deskou, stožáry jsou vyztuženy.

Další loď byla postavena přibližně stejnou technologií.

Další možnost pro pískoviště pro chlapce

Víka

Obal z desek

Existuje ještě zajímavější design — výjezdový. Tento typ obalu je rozhodně vyroben z překližky. Horní lištu přibijte, aby zůstala mezera. Do něj se vloží překližka. A tak, aby se opačný konec nehýbal, nohy byly přibity — malé kousky tyčinky.

Zajímavý design obalu karantény

Stejný princip je implementován odlišným způsobem ve verzi na fotografii níže. Je to již pro ty, kdo jsou tesařští.

Kryt jezdí po vodítkách

Jak vyrobit karanténu z vlastních rukou: pokyny krok za krokem

Lineární polyetylenová pískoviště na hřišti

Kromě toho jsou odolné vůči UV záření, zůstávají jasné a atraktivní, nemusí se malovat ročně dřevěný, a snadno se čistí. Zůstávají na slunci, na rozdíl od kovových, prakticky se nezahřívají.

Pískoviště vyrobené z lineárního polyethylenu na dlážděné ploše

Krabicový lineární polyethylenový pískoviště

Dětské pískoviště pro chaty Udělejte to sami — skvělá možnost, jak zajistit rozmanitou a smysluplnou dovolenou pro dítě a ušetřit náklady.

Jednoduchý čtvercový pískoviště s širokými nárazníky

Nejjednodušší a nejjednodušší varianta pro letní chatu hřiště — otevřený obdélníkový (čtvercový) pískoviště vyrobené ze dřeva, lze jej vyrobit ručně během několika hodin.

Jednoduchý čtvercový pískoviště s rohovými sedadly a slunečníkem

Jednoduchý čtvercový pískoviště několika prken se slunečníkem

Kreslení karantény na obr. 1 pouze potvrzuje toto:

Obr. 1. Kresba čtvercové karantény

Padlé listy padají do karantény pod stromem

Poté pokračujte přímo k výstavbě:

Pískoviště připravené k plnění písku

 • nalijeme písek: ze dvou typů písku — řeka a lom — neváháme si vybrat řeku. Je mnohem čistší, neobsahuje jíl a jiné nečistoty. Naplnění čtvercového pískoviště o straně 1,2 m vyžaduje například asi 0,3 m3 písku.

Pískoviště do-it-yourself poskytne vašemu dítěti mnoho příjemných chvil

Rada! Je lepší prosít lomový písek jemným sítem před jeho naplněním do karantény.

Obdélníkové pískoviště s víkem na desku uvnitř

Standardní verze karantény bude vyžadovat určitou modernizaci, zejména instalaci krytu. To umožní vyřešit několik problémů najednou:

 • bude chránit písek před deštěm — nebude mokrý, plus — víko zabrání písku vymýt z pískoviště

Transformátorové pískoviště s jedním složeným a jedním rozloženým křídlem

Transformovatelná karanténa s rozloženými dveřmi

 • chrání písek před větrnými úlomky

Kulatá, rotující transformovatelná karanténa

Kulatý, rotující sandbox-transformátor v částečně uzavřeném stavu

 • zabraňuje pískovišti proměnit se v toaletu pro psy a kočky

Malý pískoviště s víkem

Pískoviště s mobilním víkem

Tak jako «střechy»Pro karanténu můžete použít odnímatelnou plachtovou plachtu, ale varianta s dřevěným štítem vypadá atraktivněji a spolehlivěji.

Pískoviště chráněné dvěma markýzy — ochrana před sluncem a markýza, která chrání písek

Pískoviště bez markýzy pro ochranu písku

Nevytvrzená transformační karanténa

Pískoviště pro kutily s víkem — ve videu je uvedena posloupnost operací

Vzhledem k tomu, že je nepraktické instalovat pískoviště pod stromem, musíte se postarat o ochranu dítěte před slunečními paprsky — nainstalujte odnímatelný / stacionární baldachýn.

Pískoviště s dřevěnou střechou

Pískoviště se slunečníkem

Pískoviště s bočnicemi a markýzou napodobující plachtu

Pískoviště s vrchlíkem nataženým přes speciální lištu

Rada! Můžete se navíc připojit k základu houby malý stůl — to poskytne další povrch pro zábavu dětí.

Samouzavírací karanténa, jejíž výkresy umožňují instalaci vrchlíku a další oddíl pro instalaci malého bazénu (nádoba s vodou), je znázorněna na obr. 2

Samouzavírací karanténa s baldachýnem a dalším oddílem pro malý bazén

Druhy dětských pískoviště pro dávání

Existují dva typy pískoviště pro děti:

1. Podle konstrukčních prvků:

 • otevřená pískoviště (snadno vyrobitelná konstrukce);
 • uzavřené pískoviště. Populární je mezi uživateli, protože umožňuje ochranu písku před: úlomky, deštěm, větrem, zvířaty. Kromě toho dětský pískoviště s víkem chrání písek před povětrnostními vlivy, umožňuje ukládat hračky pod víko (inventář pro děti: korálky, lopaty, lopaty, hrábě atd.) A může také sloužit jako další hřiště (pokud je přeměněno na stůl a židle) ).

2. Materiálem výroby:

 • plast, kov, dřevěný

Každý z materiálů má své výhody a nevýhody.

Plastová pískoviště

Nepřehřívá se na slunci, má kompaktní velikost, nízkou hmotnost, snadno se pohybuje, transportuje a během vaší nepřítomnosti se může skrývat v zemědělské budově nebo v garáži. Mezi nevýhody patří nestabilita ultrafialového světla, vysoká cena.

Kovové pískoviště

Poskytuje dlouhodobé používání, ale není bezpečné pro děti, a také korozivní a pracné na výrobu.

Dřevěné pískoviště

Nejlepší volba, protože dřevo je šetrné k životnímu prostředí, bezpečné a cenově dostupné.

Jak vyrobit karanténu z vlastních rukou — pokyny krok za krokem

Fáze 2 — Materiál karantény

Tabulka uvádí seznam stavebních materiálů s rozměry a množstvím pro výrobu jednoduchého pískoviště o rozměrech 1500 x 1500 mm, výšce 300 mm.

Řezivo Jmenování množství Poznámka
Pruh 50 * 50 * 450 Rohový prvek 4 věci. Tyč 150 mm. ošetřeno antiseptikem
Deska 30 * 150 * 1600 Boční stěny karantény 8 ks. Je pečlivě obroušený a pokrytý základním nátěrem.
Deska 30 * 150 * 1600 Nárazníky pro sezení, skládací hračky atd. 4 věci. Je pískován a pokrytý základním nátěrem.
Samořezné šrouby do dřeva, 45 mm. Pro upevnění 50 ks.
Geotextilie Pro dno 2 role Lze nahradit filmem
Antiseptický Pro zpracování dřeva
Dřevo základní nátěr Pro ochranu dřeva
Malovat Pro barvení 1 plechovka (1 litr) Olej nebo akryl
U uzavřené karantény (s víkem) budete navíc potřebovat
Pruh 30 * 30 * 1600 2 ks. Tyč je řezána na kousky v závislosti na šířce krytu
Deska 20 * 125 * 1600 nebo překližka, 18 mm. 12 ks. prostěradlo
Klavírní závěsy (markýzy) 4 věci.
8 ks.
pro zavěšené víko
pro potah sedadel
Pera 2 ks.

Materiál připravený pro web www.moydomik.net

Stavba karantény pro kutily — tipy

 1. délka tyče závisí na výšce pískoviště, které je zase určeno věkem dítěte. Výška karantény by měla být taková, aby ji dítě mohlo překročit. Optimální výška je 300 mm (150 mm zůstává pro kopání a upevnění konstrukce).
 2. tloušťka desek musí být nejméně 30 mm. To zajistí dostatečnou strukturální pevnost a zabrání praskání dřeva.
 3. překližka je nezbytná při výrobě složitých struktur, jako je například pískoviště ve formě lodi (člunu). Vyrábějí se z nich kulaté oválné tvary.
 4. je lepší zpracovat desky před instalací. Nebudou tedy odkryty žádné kousky dříví.

Nářadí: pila, bruska, vrtačka, vrtačka, šroubovák, tužka, páska, vodováha, kolíky a lano, štětce.

Fáze 4 — Vytvoření dětského pískoviště vlastními rukama

Stručná technologie výstavby:

Druhá možnost, jak vyrobit pískoviště ze dřeva

Podrobné pokyny pro výrobu pískoviště vlastními rukama (hlavní třída) jsou zobrazeny na fotografii.

Fáze 6 — Konstrukce střechy pro pískoviště

Střešní slunečník Písková houba střecha

Jak a kde správně nainstalovat pískoviště pro děti

Aby pískoviště sloužilo po dlouhou dobu a nepředstavovalo hrozbu pro děti, musíte při jeho výrobě a instalaci dodržovat několik doporučení:

Závěr

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector