DIY kartonový krb z krabic | Green-Pages.info

Falešný krb z kartonu: modely

Falešný kartonový krb, jako skutečný krb, může být namontován na zeď a hranatý. V obou verzích může být portál rovný nebo klenutý. Jak se vám líbí nejlépe. Pokud mluvíme o praktické stránce, přímá linie se snáze dělá, je snazší ji dokončit. Zvládne to i začátečník.

Co může být krb z kartonu

Nástěnný krb je skvělý, pokud je na zdi dostatek volného místa. V prostoru mezi okny to vypadá skvěle. Pokud jsou všechny stěny obsazené, ale existují rohy, můžete vytvořit rohový model.

Možnosti sestavení

Pokud existuje velká krabice

Krb kreslení z lepenkové krabice

Krbové díly z kartonu

Střední část nalepíme nebo namalujeme najednou. Pak to bude příliš nepříjemné. Můžete ji namalovat černě, jako na fotografii. Další možností je napodobit zdivo. Vypadá také dobře.

Pokud je lepenka tenká, lze použít polystyren / pěnu. Prodává se v železářství. Můžete si vzít desky, které jdou pro dokončení stropu. Mají zpracované hrany, vzor se aplikuje na přední povrch. Obecně se to může ukázat jako zajímavé.

Zbytek falešného krbu je natřen a na něj jsou nalepeny pěnové (polystyrénové) výlisky.

Tady se stalo

Výlisky mohou být lepeny před lakováním. Musíte je řezat ostrým úředním nožem. Poté bude řez rovný. Lepí se na PVA nebo speciální lepidlo. Okamžitě setřete zbytky, jinak bude barva ležet nerovnoměrně.

Stejnou strukturu lze přelepit tapetou „jako cihla“ nebo divoký kámen. Vhodná je také samolepicí páska. Ale musíte s ním pracovat opatrně — nebudete to schopni odloupnout.

Pokud jsou krabice malé

S malými kartonovými krabicemi se snadno pracuje. Mohou to být stejné nebo různé velikosti, tloušťky a šířky. Na základě existující sady je struktura sestavena.

Tady je jaký druh krbu se ukázal z existujících lepenkových krabic

Lepicí krabice přilepte zezadu

Druhá možnost zabere méně času, ale návrh je nespolehlivý. Při velkých rozměrech může klesat, klesat.

Díky odříznutým víkům je konstrukce chvějící se

Chcete-li dát ohništi z lepenkových krabic reprezentativní vzhled, natřete jej „jako cihla“. K tomu přilepte povrch silným šedavě hnědým papírem. Tato barva bude pozadí.

K malování potřebujete červenohnědou barvu a velkou pěnovou houbu. Může být řezán na velikost cihly — 250 x 65 mm. Nalijte barvu do ploché misky, namočte do ní houbu, naneste ji na papír a lehce stiskněte, nakreslete cihly.

Tady je takový krb z kartonu

Horní část musela být snížena, protože se ukázalo, že náš krb je příliš roztřesený. Je lepší použít celé krabice.

Kulatý portálový krb

Jeho montáž je pracnější: budete muset dobře přilepit oblouk. Tento krb vzal 4 velké krabice (jako TV).

Kresba krbu z kartonu s rozměry

Proces výroby krbu z kartonu

Další fází je výroba víka. Je to vícevrstvý — karton, expandovaný polystyren, karton. Všechno je pokryto lepidlem, zátěž je nainstalována. Po zaschnutí lepidla (po 14 hodinách) bylo víko připevněno ke konstrukci páskou. DALŠÍ — dokončovací práce.

Chcete-li vyhladit nerovnosti z pásky, zakryjte všechny povrchy silným bílým papírem. Můžete si vzít listy A4 nebo větší.

To je povrch

Bereme barvu červeno-hnědé a slonovinové barvy (v tomto případě). „Cihly“ natíráme hnědou a zbytek povrchu světlem. Kartonový krb je téměř připraven. Zbývají poslední úpravy.

Takto vyšel kartonový krb

Co potřebujete pro falešný krb z krabic

Novoroční krb si můžete vyrobit z krabic vlastními rukama a strávit na něm jen velmi málo času. Pokud do této práce zapojíte všechny členy domácnosti, včetně dětí, bude to trvat jeden večer.

Veškerá práce v tomto případě bude omezena na měření délky, nakreslení potřebných čar na krabici, ohýbání částí dovnitř a jejich upevnění v pevné poloze pomocí pásky, lepidla nebo sešívačky.

Nejjednodušší způsob je vyrobit si krb z vlastních rukou z krabic a postupovat podle toho krok za krokem. Lze jej vyrobit z velké ploché televizní skříňky nebo pračky (viz foto níže).

Pokud existuje velký kartonový list, můžete z něj vytvořit výklenek tím, že jej namalete černou barvou a vložíte do slotu.

Na horní část obrobku je umístěn plášť, který může být vyroben z různých lehkých materiálů:

 • silný kus lepenky;
 • zbytek sádrokartonu;
 • laminát;
 • dřevěná deska;
 • dřevěné desky.

Místo obdélníkového výklenku ve velké krabici můžete vytvořit půlkruhovou díru, která bude představovat ohnisko falešného krbu. Pokud existuje další úzký a dlouhý box, je z něj vyrobena základna.

Pokud neexistuje žádná velká krabice, můžete sestavit rámeček z malých krabic a upevnit je k sobě pomocí pásky. Jak udělat takový design je vidět na fotografii.

Jak ozdobit falešný krb?

Hotový rám lze dokončit různými způsoby:

 • pod cihlou;
 • v empírovém stylu;
 • barva s bílou stříkanou barvou;
 • obal s bílým papírem.

Pokyny krok za krokem vám pomohou zjistit, jak ozdobit takový prvek interiéru. Nejjednodušší způsob je vložit přes přední část krbu tlustou lepenkou napodobující cihly. K tomu můžete také použít speciální tapety napodobující zdivo.

Police může být také ozdobena na přední části stropním soklem a na ní může být připevněna štuková lišta. V případě potřeby si můžete ze stropního soklu vyrobit cihlové polotovary, které se potom přilepí na lepidlo z přední strany krbu.

Balení do bílého papíru umožňuje větší uniformitu fasády a je vhodné pro zdobení krbů sestavených z několika krabic.

Zatímco rodiče vytvářejí základnu pro krb a pokrývají ho papírem, děti mohou vystřihnout cihlové polotovary ze vzoru z červené lepenky nebo silného papíru.

Poté jsou přilepeny ve formě cihel k přední části krbu připravené k dekoraci. Cihla nevyžaduje lepení dekorů a pěny.

DIY falešný krb z krabic

Zde je video, které vám krok za krokem ukáže, jak vyrobit falešný krb. Pomůže vám pochopit hlavní typy práce, pokud při čtení textu dojde k určitým potížím a nedorozuměním.

Pro práci budete muset připravit nástroje a materiály pro zpracování kartonu:

Než začnete pracovat přímo s kartonem, musíte si udělat náčrt budoucího krbu zepředu a v řezu. Poté bude vhodnější aplikovat potřebné kartony na karton a udělat výřez pro niku.

Aby velká krabice měla větší tuhost, musí být zevnitř její spodní část lepena v rozích pomocí pásky. Jakmile je rám připraven, můžete začít dokončovat produkt. Nejprve se přilepí bílým papírem, tapetou nebo samolepicí fólií.

Takový dekor můžete začít podél střední části a podél vnějšího okraje výklenku pro spalování palivového dříví. S jeho pomocí se vytvoří základna konstrukce a plášť. Police je přilepena na oboustrannou konstrukční pásku k připravené základně.

Když je krb zcela suchý, můžete si krb vyzdobit dřevem, žárovkami a svíčkami.

DIY vánoční krb z krabic

Až bude krb z krabic připraven, můžete začít vytvářet novoroční výzdobu. Ozdobený novoroční strom je obvykle umístěn vedle krbů na zdi. Na plášti jsou rozloženy svíčky, novoroční instalace jsou vytvářeny ze symbolů dovolené.

Balíčky dárků jsou v blízkosti, naskládané venkovní novoroční hračky a další prvky sváteční výzdoby.

Metoda číslo 2

Za účelem získání velkého krbu by tedy box neměl být malý. Vynikající možností by bylo balení ze spodního nábytku, pračky nebo ledničky.

Chcete-li se plně ponořit do tvůrčího procesu a nebýt přerušen při hledání potřebných nástrojů, je lepší je připravit předem. K vytvoření falešného krbu z krabic budete potřebovat:

 • lepidlo;
 • Skotská;
 • pravítko;
 • psací potřeby.

Krb bude vypadat nádherně, pokud dobře pracujete na jeho výzdobě. Zde můžete použít reliéfní tapety, polyuretanové pěnové štukové lišty, pěnové cihly.

Výroba krbu, i když je to jednoduchý proces, stále trvá dost času. Výsledek však stojí za to. Díky dobře provedené práci a promyšlené výzdobě bude falešný krb vypadat jako skutečný.

Na novoroční prázdniny zaplňuje takový prvek interiéru celý dům nejen teplem a komfortem, ale také pocitem bezprostředních zázraků. Podrobné pokyny vám pomohou dělat vše správně a bez námahy.

Aby byl krb bohatý, měl by být natřen. Rozložení bude vypadat ještě luxusněji s 3D detaily polystyrenu.

K ohniště se používá sokl nebo lišta. S takovou výzdobou vypadá budova opravdu královsky. A můžete si je koupit v jakémkoli železářství.

Po instalaci můžete produkt ozdobit podle svého uvážení. Například, před Novým rokem, pověsit girlandy a ponožky, dát sněhuláka a další tematické postavy.

V předvečer nového roku chci, aby byla slavnostní atmosféra všude. Stojí za zvážení, jak vyzdobit kancelář na …

Falešný krb z lepenkové krabice

Vytvoření falešného krbu není obtížné. Nejprve musíte najít dobrou krabici impozantní velikosti. Nejlepší obal pochází z velkých moderních televizorů, protože jsou tenké a perfektně padnou do všech velikostí.

Než začnete s krbem, je třeba mít na paměti, že tento proces trvá poměrně dlouho. Jeho „konstrukce“ nakonec zahrnuje mnoho etap:

 • trasování;
 • vysekávání;
 • formace;
 • malování;
 • tmel;
 • dekorace a dekorace.

Nejprve se musíte rozhodnout o tvaru budoucího krbu a postavit si kresbu. A na internetu můžete najít hotový a přizpůsobit jej velikosti krabičky.

Poté musí být skica přenesena do pole. Aby byly hlavní čáry jasně viditelné, měly by být nakresleny perem nebo fixem a další čáry tužkou. Zde můžete jako pomocné nástroje použít pravítko a šablony.

Krbová kamna je řezána zvláštním způsobem. Karton musí být tlačen podél nakreslených čar úředním nožem. Přebytečné části nejsou odříznuty, nýbrž složeny dovnitř a opatrně, kolmo k zadní stěně, přilepené lepidlem. Je lepší použít «Moment».

Pokud vás zajímá otázka, jak vyzdobit byt na Nový rok vlastními rukama, měli byste zvážit nejoblíbenější nápady. V…

V této fázi přípravy skončila, pak můžete začít dokončovat.

Střed bočních horních obdélníků zdobíme pěnovými anděly a okraj soklem. S pomocí posledně jmenovaného se vytvoří místo pro „desku stolu“.

Horní poličku můžete vyrobit z jakéhokoli lehkého materiálu, například z pěny. Abychom zabránili tomu, aby se deska stolu tvořila ohyby, umístili jsme pod ní kousky vybraného materiálu do požadované výšky.

Pokud chcete dokonale rovný povrch, musí být vrstva tmelu pokryta vodou ředitelnou barvou. Ten musí být aplikován nejméně 2-3krát. Můžete také použít vysoušeč vlasů.

Dalším skvělým nástrojem pro zdobení falešného krbu je technika decoupage. S jeho pomocí můžete realizovat řadu kreativních fantazií.

Pro vytvoření iluze roztaveného krbu se doporučuje do ohniště uspořádat hořící girlandy nebo umístit zapálené svíčky. Obvyklá fotografie ohně, která musí být umístěna na zadní stěně topeniště, bude také vypadat originální.

Dekorativní krb lze instalovat nejen v domě. Oni jsou také velmi populární u fotografických studií. Celé focení se koná na pozadí dekorativních krbů, protože zdůrazňují jak sváteční, tak domáckou atmosféru.

V předvečer novoročních svátků si jehly začaly dělat vlastní ruce

Náčrt budoucí krbu

Před plánováním výroby kartonového krbu je nutné prostudovat zkušenosti těch, kteří tuto myšlenku již realizovali. Fotografie kartonových krbů najdete v internetových záhlaví na příslušné téma.

Při přemýšlení o ozdobných detailech je třeba usilovat o to, aby uspořádání bylo nakonec co nejvíce podobné skutečnému krbu.

Jak si vyrobit krb z kartonu?

Montáž falešného krbu začíná výrobou centrální jednotky. Nejprve musíte vytvořit sloupce. Chcete-li to provést, musíte vystřihnout pravoúhlé části v souladu s rozměry.

Pravítko je aplikováno podél linie přehybu, karton je pečlivě složen podél pravítka a linie je nakreslena ze zadní strany. To musí být provedeno opatrně, aby se křehká lepenka nepronikla.

Střední část je nalepena papírem nebo okamžitě natřena. Po sestavení budou tyto akce problematické.

Hotové díly jsou spojeny skotskou páskou. Jak bylo uvedeno výše, je pro tyto účely vhodné použít oboustrannou pásku.

Chcete-li zajistit, aby byl produkt rovnoměrně natřen, můžete před nanesením barvy aplikovat bílý základní nátěr. Vrstva základního nátěru vyhladí případné nerovnosti. Poté, co lepenka absorbuje nanesený základní nátěr a dobře vyschne, můžete začít malovat.

Povinný atribut krbu je police nahoře. Mělo by být pevné a pevné. Chcete-li vyrobit polici, musíte rolovat karton ve třech až čtyřech vrstvách — to zajistí požadovanou tuhost.

Jako alternativu k kartonu pro police můžete vyříznout pruh z ne tlusté překližky. Další děkanskou verzí police je polystyren. Materiál je lehký a odolný. Tato police vám také umožní držet rám krbu pohromadě.

Co je potřeba

Pomocí této instrukce k vytvoření novoroční krbu můžete zajistit, že zde nebude potřeba mnoho materiálů. Z toho vyplývá minimální náklady na vytvoření novoročního dekorativního prvku.

Příprava na kreativní práci začíná sbíráním následujících nástrojů a základních dodávek:

 • pravítko maximální délky, měřicí páska nebo centimetrová páska;
 • jednoduchá břidlicová tužka;
 • administrativní nůž namísto nůžek, s nímž bude obtížné řezat hrubou lepenku;
 • dvě role lepicí pásky: oboustranná a maskovaná;
 • lepidlo;
 • lepenkové krabice zbylé z nákupu velkých domácích spotřebičů;
 • sádrokartonové desky pro plášť;
 • obyčejný bílý papír nebo tapeta odpovídající barvy pro dekorace;
 • jakékoli jiné věci, které jsou vhodné pro zdobení struktury.

Co potřebujete, abyste z lepenkových krabic vyrobili krb

Krabice se vejdou do jakékoli velikosti, ale čím menší jsou, tím více je třeba sestavit

Je vhodné si vyrobit krb z ploché krabice z LCD TV

Kolik krabic potřebujete pro falešný krb

Počet krabic závisí na jejich velikosti. Pokud se jedná o velký balíček z televizoru, stačí jedna krabice. Možná však budete potřebovat i malé krabice pro dokončení, například když potřebujete postavit, komín.

Pro bonbóny nebo boty potřebujete alespoň 8 krabic

Středně velké bonbóny nebo krabice na boty používají minimálně 8 kusů. To je dost pro tento případ. Pokud plánujete instalaci komínu, budete potřebovat další 2-3 krabice.

Domácí krb dekor z krabic

Výzdoba závisí na tom, jak krásné bude řemeslo vypadat. Bohatý vzhled je dán vložením těla polyuretanovými pěnovými prvky. Jsou uspořádány symetricky po aplikaci předběžného označení. S tímto dekorem je krb optimálně natřen bílou barvou.

Polyuretanové pěnové prvky jsou symetricky přilepeny k kartonovému tělu Na zcela bílém pozadí je štuková lišta špatně viditelná

Aby bylo možné štukovou lištu vyčnívat z bílého pozadí, je malována zlatou barvou. Navíc je celé tělo otevřeno transparentním lakem na vodní bázi. Bude vhodnější setřít prach z takového povrchu, aniž by došlo k poškození dekoru.

Imitace mramoru se provádí pomocí zmačkaného vlhkého papíru

Krbová vložka vypadá nádherně s imitací mramoru. Za tímto účelem je povrch nalepen zmačkaným papírem. Nepoužívá se žádné lepidlo. Papír se jednoduše položí na polici vlhko. Po zaschnutí zůstane textura zachována.

Kapalné tapety se používají k ozdobení zdiva

Kapalné tapety pomáhají zprostředkovat napodobení textury kamene. Nejprve jsou cihly vyříznuté z lepenky nalepeny uvnitř portálu. Díly jsou natřeny emulzí s přídavkem hnědé barvy. Když barva zaschne, naneste tekutou tapetu.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector