Diy okurka mřížoví | Green-Pages.info

Jak poskytnout podporu a k čemu slouží

Podpora má velký počet pozitivních aspektů, které jsou mnohem více než nevýhody.

Okurkové mřížky mohou být vyrobeny nezávisle, prakticky z improvizovaných prostředků. Okurka se vždy pokouší zachytit na podpěře (bez ohledu na to, zda je struktura instalována svisle nebo vodorovně).

Díky řádně instalovaným mřížkám, správnému vázání vinné révy se lze vyhnout mechanickému poškození mladých stonků a také situaci, kdy okurky pletou sousední plantáže na zahradě nebo ve skleníku a potlačí jejich růst.

Pokud podvazek nebude proveden, pro okurky přijde méně světla, mohou vadnout, plody budou malé nebo se vůbec nevytvoří.

Svázáním vinné révy okurek můžete sledovat růst stonků, kontrolovat stav listnaté hmoty a zrání ovoce. Údržba bude mnohem snazší, protože zalévání a krmení bude prováděno přímo pod kořenem plodiny.

Podvazek se provádí pod druhým nebo pod prvním listem. Uzel by neměl být těsný, je lepší spouštět lano.

Vertikální možnost

Chcete-li implementovat tuto možnost vázání stonků kultury, musíte také připravit jakékoli dvě podpory.

Tato podvazková varianta je optimální pro ty okurky pěstované ve skleníku.

Kromě toho bude mít každý keř možnost dostat dostatečné množství osvětlení (přirozeného i umělého).

Tipy od zkušených zahradníků

K zajištění stonků se doporučuje použít silně řezaná lana. To však není důležité, každý zahradník používá materiály a zařízení, které má k dispozici okamžitě.

Jak uvázat okurky v otevřeném poli — horizontální možnost

 1. Horizontální podvazek.
 2. Vertikální možnost.
 3. Mřížka.
 4. Jiné možnosti.

Jak svázat okurky vodorovně ve skleníku nebo zemi? Tato metoda je optimální pro ty, kteří dosud neprováděli podvazky. Potřebujete dvě dřevěné tyče nebo dýmky. Každá tyč je pevně zatlačena do země.

Lana jsou tažena mezi kolíky, mělo by jich být několik. Vzdálenost mezi řadami musí být nejméně 25 centimetrů.

Poté, co se mladé vinné révy začnou vyvíjet, musí být jeho výhonky nasměrovány do nejnižší řady dříve nataženého lana. Dále, mladá rostlina začne držet se lana s jeho anténami.

Touto podvazkovou metodou je možné komplikovat vývoj vinné révy. Navíc se vytvoří mřížka pro okurky. Jak vyrobit síť — za tímto účelem mezi vodorovně napnutými lany, dodatečně svisle napnutými pruhy textilie nebo lana.

To vytváří další podporu pro vyvíjející se révu. Tato síť má však své nevýhody, protože horní stonky budou zatínat spodní pouzdro. Cesta ven v této situaci bude správně vypočtená výška sloupců, vlastní nastavení vinné révy.

Speciální pletivo

Jak jinak uvázat okurky — kromě mřížky můžete vytvořit také oblouk. Lana jsou připevněna po celé délce oblouku a spodní konce lan jsou připojeny ke stonku rostliny. V budoucnu se vyvíjející réva začne lpět na lanech.

Nyní víte, jak uvázat okurky do polykarbonátového skleníku. Díky podvazku se okurky dobře rozvíjejí, vytvářejí keře a hojnou listnatou hmotu. A v budoucnu bude sklizeň vysoce kvalitní. Rostliny jsou také méně náchylné k chorobám.

Jak uvázat okurky na mřížoví v otevřeném poli?

Mřížky jsou skvělé pro pěstování okurek ve skleníku i venku. Tento produkt má řadu výhod, které zemědělci ocenili, a to:

 • sběr čistého ovoce;
 • snadnost péče o plodiny;
 • zrychlení vegetačního období;
 • úspora půdy;
 • schopnost sklízet bohatou sklizeň okurek z místa a další aspekty.

Když se plodina okurky rozrostla na 30 cm a můžete vidět 5 nebo více listů — optimální čas pro vázání okurek na mřížoví.

Trellis je druh vertikální podpory, kterou zemědělci aktivně používají nejen pro podvazky okurek, ale také pro hrách, rajčata, fazole, ostružiny a další plodiny, jak je vidět na fotografii.

Video o tom, jak vyrobit mřížovinu pro okurky z vlastních rukou z šrotu:

Všechny výhody a nevýhody pěstování okurek na mřížoví ve skleníku a na otevřeném poli

Letní obyvatelé, kteří se kdysi pokusili pěstovat okurky na trellisech, tuto metodu ocenili a nikdy se k obvyklé metodě nevrátí. K tomu existuje řada vysvětlení:

 • réva roste a vyvíjí se, jak je zamýšleno v přírodě. Se svými anténami se drží na provázku nebo síti a protahují se nahoru a do stran;
 • okurky na mokré zemi nehnijí a neznečišťují se, je mnohem pohodlnější je sbírat;
 • tvorba okurek na mřížce ve skleníku a na otevřeném poli vypadá esteticky příjemně;
 • květiny jsou dobře opylovány;
 • rostliny se snáze ošetřují, manipulují a vodu;
 • instalace mříží výrazně šetří místo na chalupě.

Způsob pěstování okurek na trellisech nemá prakticky žádné nevýhody. Je třeba poznamenat pouze složitost konstrukce rekvizit. Můžete však vytvořit opakovaně použitelné struktury, které vydrží déle než jeden rok.

Jak a co je nejdůležitější, kdy uvázat okurky

Takový výhonek již může být svázán
FOTO: 4dachi.ru

Okurky v otevřeném poli: jak správně uvázat klíčky

Rada! Chcete-li přivázat vinnou révu, nakrájejte látku na proužky 2-3 cm a stonek připevněte k mřížovině dvojitým uzlem. Je důležité nezasahovat zařízení, aby nedošlo k jeho poškození.

Podvazek horizontální klíček
FOTO: qlumba.com

Dalším způsobem, jak uvázat okurky na otevřeném poli, je použití tyčinek nebo tenkých větviček, oloupaných z větví a klíčků, fotografie takových struktur jsou prezentovány v naší galerii. Jediné negativní: musí být instalovány poblíž každého pouzdra.

Ve videu můžete podrobněji vidět podvazek okurek v otevřeném poli:

Nuance podvazku okurkových keřů ve skleníku

Podvazek skleníku se neliší od otevřeného terénu, ale kombinovaná metoda je považována za účinnější. Úseky textilie mohou být připevněny k hornímu nosnému nosníku, pokud není dostatek délky, stačí k připevnění jiného kusu.

Ve skleníku si můžete pomocí vlastních rukou vytvořit podvazek ve tvaru písmene V pro okurky, ve kterém je každý okurkový keř rozdělen na dvě části: hlavní a boční výhonky. Jsou k nim připevněny dva kusy textilie, které v procesu růstu dávají plnou sklizeň.

Pro podvazek můžete použít nejen tkaninu, ale také motouzy nebo motouzy
FOTO: zemeljka.ru

Jak uvázat okurky pěstované na parapetu doma

Chovatelé dnes vyvinuli samoopylené odrůdy okurek, které lze snadno pěstovat i na parapetu. Ale pro dobrou sklizeň je také třeba je svázat včas, a pro to jsou vhodné následující materiály:

 • malé mřížky;
 • obyčejné lano;
 • speciální pletivo pro vinnou révu;
 • drát;
 • kovové kolíky.

Provaz by měl být připevněn v horní části okenního otvoru nebo na římse a připevněn kolem základny výhonku.

Závěr

Nyní víte, proč potřebujete mřížoví a vidíte, že díky tomu můžete získat mnohem úrodnější úrodu. Není obtížné poskytnout podporu vlastními rukama, navíc se stane skutečnou ozdobou webu.

Sdělte nám v komentářích, které mřížky jste nainstalovali do svého zahradního pozemku.

Nezapomeňte se líbit a přihlásit se k odběru našeho časopisu, abyste si vždy mohli přečíst ty nejzajímavější zprávy.

Jak uvázat okurky v otevřeném poli: video a fotografie

Horizontální podvazek s fotografií a videem

Nováčci v zahradnickém podnikání by tomu měli věnovat pozornost. Metoda je velmi jednoduchá a horizontální, nazývá se proto, že lano nebo motouzy jsou taženy vodorovně mezi podpěrami.

Aby to bylo jasnější, popíšeme krok za krokem s fotografií, jak svázat okurky vodorovným způsobem:

Při pěstování okurek v otevřeném poli s horizontálním vázáním nejsou vrcholy rostlin sevřeny.

Vertikální podvazek: krok za krokem instrukce s videem

Pro pěstování velkého počtu okurek na otevřeném lůžku se doporučuje použít metodu vertikální podvazky. Ostřílení zahradníci přišli s několika způsoby, jak uvázat okurky řas podél svislých podpěr.

Na jednoduchých lanech nebo provázcích

VIDEO: SPALER PRO CUCUMBERS V OTEVŘENÉM ZEMĚ VLASTNÍMI RUKY

Čistý podvazek krok za krokem s videem

VIDEO LINING CUCUMBERS NA SÍTI

Jak uvázat okurky ve skleníku

Při pěstování okurek ve skleníku se pro podvazky používají oblouky nebo jiné části, je-li struktura například dřevěná. Ve vysokých sklenících jsou kousky provázku jednoduše svázány s horní částí konstrukce.

Postupné pokyny k vázání okurek ve skleníku s oblouky:

Co je to okurkový keř

Okurky jsou jednoleté bylinné révy, které, jak by mělo být pro takové rostliny, sestávají z kořene, stonku, listů, květin a ovoce. Přilnou k podpoře a pohybují se vertikálně pomocí vousů, které jsou transformovány vrcholy výhonků.

Podle botanické terminologie nejsou okurky keřem. Zahradníci však mají vlastní terminologii: keřem znamenají jednu kopii pěstované rostliny, o kterou se provádí individuální péče.

Vytvářet keř znamená provádět kroky k optimalizaci daného rostlinného vzorku.

Tyto akce zahrnují:

 • ořezávání přebytku;
 • vázání biče;
 • vytvoření vertikální podpory;
 • dávání požadovaného směru růstu;
 • umístění výhonků vzhledem ke světelnému zdroji.

V důsledku všech těchto akcí je obvykle možné pěstovat vzorky s přijatelnou délkou řas a maximálním výnosem.

Lash směr

Tvorba okurek ve skleníku je primárně spojena s jejich racionálním umístěním. Výraz „racionální“ by měl být chápán jako nejúčinnější umístění každého keře i celého lůžka okurky.

Aby nedošlo k poškození jemných výhonků, musíte je připojit něčím měkkým a pokusit se je svázat tak, aby nepřicházely do styku s drátem nebo jiným tvrdým materiálem.

Závěr je jednoduchý: abyste správně tvořili okurky, musíte neustále kontrolovat jejich tkaní. Přítomnost nebo nepřítomnost kníru se přizpůsobuje procesu uspořádání lůžek okurek.

Abychom pochopili, jak správně tvořit okurkové keře v otevřeném poli, musíte sledovat pohyby výhonků a vousů. Ukotvení k podpoře probíhá dvěma způsoby:

 • pomocí kroutících se pohybů horní části dříku kolem jeho osy ve směru hodinových ručiček;
 • s pomocí rychle rostoucího kníru, který je v neustálém pohybu při hledání podpory.

Na otevřeném terénu někdy stačí odstranit vrcholy výhonků, které jsou příliš aktivní a jasně vyražené z prostoru, který jim byl přidělen.

Popis konstrukce mříží — pokyny krok za krokem

Když rostou sazenice, necháme například 30 keřů rajčat, 40 rostlin okurek ve vzdálenosti 15-20 cm od sebe. Takže — řada okurek, řada rajčat, další řádky také střídáme, abychom zachovali odrůdy.

Péče je následující: nasměrujte rostliny na mřížovinu, vodu. Aby nedošlo k uvolnění postelí, přikryjte je jemnou slámou nebo suchými listy. Z jednoho keře rajčat vysazeného tímto způsobem můžete sbírat 1-1,5 kbelíků dobrých rajčat. Z okurkové řasy — 1 kbelík okurek.

Zelenina pěstovaná na mřížovině je dobře větraná a velmi pohodlná ke sběru.

Co je mřížoví?

Mřížka je struktura, která se skládá z podpůrných sloupků, speciálních sítí a ocelového drátu. Slouží jako druh plátna, podél kterého stoupají okurkové biče. Zařízení na mřížoví vypadá takto:

Pokud jsou okurky zasazeny jako hotové sazenice, musí být zavlažovací systém instalován těsně před přenesením mladého porostu na zem.

Jak nainstalovat systém na místě?

Klasické mřížky jsou umístěny na připravené posteli s ohledem na následující doporučení:

Toto je pouze klasická varianta zařízení. Díky vynalézavosti zahradníků se objevilo mnoho dalších, neméně funkčních výrobních metod.

Ceny kovových sítí

Dělat různé druhy trellises

Tapiserie jsou docela snadné. Mezi různými metodami je nejjednodušší výroba dřevěné konstrukce. Nejjednodušší je sestavení a lamely jsou připojeny co nejrychleji. Současně zabírá velmi málo místa.

Při vytváření dřevěného rámu je třeba vzít v úvahu, že:

Níže uvedená tabulka ukazuje nejjednodušší typy tapisérií na výrobu. Kromě toho jsou návrhy velmi spolehlivé a byly testovány desítkami zahradníků.

Tabulka 1. Možnosti pro konstrukci trellises.

Pokud nemáte čas na navrhování trellisů, můžete jít do specializovaného zahradnického obchodu. Tam se prodávají vhodné hotové vzory různých tvarů a velikostí. Obvykle se snadno instalují a odebírají na zimu.

Zásady pěstování okurek pro pěstování mříží

Existují dva způsoby, jak zasadit okurky pod mřížemi — metodou sazenice a přímým setím. V obou případech se k výsadbě používá volná úrodná půda s neutrální nebo nízkou kyselostí. Ale každá z metod má své vlastní nuance.

Tabulka 2. Principy různých metod pěstování okurek.

Půda pod okurkami musí být udržována vlhká, protože okurky jsou velmi milující vlhkost. Rostoucí výhonky jsou napojeny každých 4-5 dní. Na čtvereční metr zahrady by mělo jít 3 až 6 litrů vody.

Jak se starat o okurky na trellises

Péče o budoucí sklizeň začíná ještě před výsadbou. Zahrada musí být připravena na podzim. Aby se toho dosáhlo, je země vykopána přidáním organických hnojiv, před výsadbou byla napojena a ošetřena kompozicí z houby.

Péče o dospělé okurky nevyžaduje značné úsilí. Potřebují:

V našem článku si můžete přečíst více o péči o okurky venku.

Ceny minerálních hnojiv

Sklizeň

Vinice na trellises začnou přinášet ovoce asi 1,5 měsíce po výsadbě. Na těchto strukturách se výnos zvýší 3-4krát ve srovnání s obvyklým zráním „v rozpětí“.

Sběr ovoce probíhá v závislosti na potřebách zahradníka:

 • okurky (zrání 2-3 dny): ne delší než 5 cm, v konzervách;
 • okurky (4 až 5 dní zrání): 5 až 9 cm dlouhé, pro moření;
 • Zelentsy (7-11 dní): délka do 14 cm, konzumovaná čerstvě.

Shnilé a poškozené okurky musí být okamžitě odstraněny, aby nebraly šťávy ze stonku a nenarušovaly tvorbu mladých plodů. Optimální čas pro sběr okurek je brzy ráno a večer.

Co dělat po sklizni?

Možné chyby při pěstování okurek

Nezkušení zahradníci mohou při pěstování okurek s mřížovinami dělat chyby. Nejběžnější jsou:

Způsoby vázání okurek

Existují tři hlavní způsoby vázání okurek. Je jen na vás, jak si uvázat okurky. V tomto případě musíte vycházet z osobních preferencí a podmínek pro pěstování rostlin.

Existuje i jiná varianta vertikální metody. Mnoho zahrádkářů přivazuje okurky, jako jsou rajčata, to znamená, že jednoduše jedou dlouhý kolík do země a připevní k ní rostlinku.

Metoda vertikálního podvazku je dobrá, protože existuje jen minimální šance na poškození rostliny. S vertikální metodou získají okurky maximální množství světla.

3. Hybridní metoda podvazkových okurek. Tato metoda je velmi dobrá, pokud byly okurky zasazeny do jednoho kruhu. Potom je několik dřevěných kolíčků nebo železných trubek vtlačeno do země, aby vytvořily pyramidu, a jsou mezi nimi nataženy.

Vázání okurek — užitečné tipy

Jak správně kravat okurky — níže si přečtěte velmi užitečné tipy a některé velmi důležité jemnosti.

Při svázání okurek svisle je nejlepší použít silné (2-4 centimetrové) hadry. Nebudou řezat a poškodit rostlinu jako tenká lana.

Jak uvázat okurky venku

Když výška rostlin dosáhne 30 centimetrů, měly by být svázány.

Jak uvázat okurky video

Podívejte se na užitečná videa na téma „Jak správně nakládat okurky“.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector