DIY sádrokartonový strop: možnosti designu a osvětlení v interiéru místností

Co je to sádrokarton

Ze sádrokartonu lze vyrobit strop pro ložnici v absolutně jakémkoli stylu

Sádrokarton je skutečně všestranný materiál pro strop v ložnici

Velkolepý sněžně bílý strop ze sádrokartonu s reflektory

Rada! Diverzifikací designu sádrokartonového stropu v ložnici pomocí vestavěných lamp můžete z místnosti udělat úžasný svět relaxační relaxace s ohromující hrou stínu a světla.

Důležitá doporučení

Zatímco sádrokarton je dokonalým materiálem, existuje několik užitečných tipů, které vám pomohou vytvořit harmonický design:

Jednoduchý bílý strop ze sádrokartonu místnost opticky zesvětlí

Různé sádrokartonové konstrukce umožňují zdobit strop i v ne příliš vysokých místnostech

Při návrhu stropních konstrukcí pro ložnici je nejlepší použít nenápadné, zaoblené, plynulé tvary, které vytvářejí klidnou a jemnou atmosféru.

♦ Barva je základem pohodlí. Rozsah barev ovlivňuje psychologický stav člověka. Zvláště pokud jde o pokoje na spaní.

Teplý žlutý strop v dětské ložnici

  • Zelená? Barva přírody a života. Pro strop v ložnici budou nejlepší bylinné odstíny světlejší a jemnější škály. V ideálním případě, pokud je rostlinný motiv viditelný v interiéru.

Život potvrzující zelená barva dodá energii už od rána

  • Modrý? Vynikající řešení pro strop v ložnici. Zvláště pokud místnost není vysoká. Modrá rozšiřuje prostor a dodává mu lehkost a nepřístupnost. Může být úspěšně použit ve víceúrovňových stropech se současným použitím světlejších odstínů (obloha, šedo-modrá).

Modrý strop — hloubka oblohy nad vaší hlavou

Magie podsvícení

Hlavním úkolem designového osvětlení v sádrokartonových stropech není vůbec osvětlení místnosti. Vytváří zvláštní náladu, smyslnou a uvolňující. Existuje mnoho možností použití lamp, ale LED diody zůstávají nejoblíbenější.

Rada! LED pás přinese do místnosti měkké, romantické osvětlení, zvětší hloubku stropu a vytvoří vizuální „plovoucí“ efekt.

Velkolepé rozmanité osvětlení vytváří skutečně kosmický interiér

Kombinací různých barev a tvarů podsvícení s LED diodami můžete vytvořit jedinečný, svůj vlastní, nenapodobitelný design.

♦ Otevřete podsvícení. Taková svítidla se jednoduše montují do vnější konstrukce stropu pomocí speciálních otvorů. Mohou být jednoduše zavěšeny na povrch stropu. V zásadě se tento typ osvětlení používá u jednoúrovňových stropů.

Mnoho malých otevřených světel způsobuje, že strop vypadá jako hvězdná obloha

Jeden velký lustr ve středu bude vypadat harmonicky obklopen malými tlumenými žárovkami umístěnými po obvodu stropu

Velkolepý tmavý strop bude zdoben malými světlými žárovkami

Měkké skryté osvětlení vytváří příjemnou atmosféru

Velkolepé skryté osvětlení dodá interiéru romantický tón

A ve dne bude skryté podsvícení vypadat efektně a jasně

Možnosti návrhu sádrokartonových stropů

I když byl zvolen konkrétní design prostor, během procesu renovace lze provést mnoho změn, takže je často obtížné si okamžitě představit, jaká bude finální verze. Rovněž není snadné zvolit design sádrokartonových stropů pro místnosti.

Stropy ze sádrokartonu se vyrábějí v následujících případech:

Množství různých možností návrhu sádrokartonových stropů je uvedeno ve fotogaleriích níže. Možná vás jeden z nich osloví a stane se základem pro strop v jakékoli místnosti bytu. Nejprve ale musíte vědět, jak jsou nainstalovány.

Návrh napínacích stropů 2020 (foto)

Rychle se šířící napínací stropy se stále zlepšují. Z nejnovějších návrhů jsou nejoblíbenější bezproblémové možnosti a víceúrovňové struktury s neobvyklými řešeními.

Vyřezávané napínací stropy

Druhé plátno je vytvořeno častěji v kontrastním barevném zvuku a jsou na něm vytvořeny kudrnaté řezy. Mohou být složeny do květinové, květinové, geometrické ozdoby, mají abstraktní nebo tematický vzor.

Moderní design stropu v obývacím pokoji

Vyřezávaný strečový strop v interiéru ložnice pro dospělé i školku — vypadá neobvykle a krásně

Výhoda a jedinečnost vyřezávaného stropu v jeho designu

  • Je třeba poznamenat, že vyřezávané napnuté stropy roku 2020 získají krásný a módní zvuk, když mají panely obou úrovní sněhově bílé barevné schéma. Když zapnete LED pásek umístěný mezi nimi, vytvoří se nad vaší hlavou jemný rafinovaný prolamovaný povrch, který připomíná drahé štukové formování aristokratických statků.
Dobré vědět:  Legální a správná přestavba bytu

Důležité! Vezměte prosím na vědomí, že řezané konstrukce se nedoporučují pro místnosti s nízkými stropy.

3D napínací stropy

V trendu roku 2020 jsou víceúrovňové možnosti i modely se zakřiveným rámem. Díky instalaci některých inovativních odrůd je možné vnést do místnosti klenuté stropy.

Nekonečné rozlohy oblohy na stropě

3D stropy jsou v dětských pokojích velmi oblíbené

Stretch stropy s tiskem fotografií

Varianty napínacích stropů 2020 zdobené vysoce kvalitním tiskem fotografií zůstávají relevantní.

Zajímavé možnosti jsou nabízeny, například plátno se vzorem tekoucím na povrchy stěn.

Elastická tkanina může být buď lesklá nebo matná

Velké fotografie květin zůstanou v módě i v roce 2020. Vytvářejí centrální barvu interiéru a musí být podporovány dalšími prvky.

Modely napínacích stropů s kovovým efektem

Novinkou sezóny 2020 jsou pokovené strečové stropy, které dokonale zapadají do moderního stylu interiéru, například high-tech.

Šedý strop je módní a stylový

V takovém interiéru je nutné udržovat rovnováhu, nezahrnovat velké množství prvků s kovovým leskem. Takový strop je v dobré harmonii s lesklými dlaždicemi, sklem s tmavými povrchy.

Strop hraje v designu interiéru klíčovou roli

Zrcadlové napínací stropy

Se správným začleněním zrcadlových roztažných pláten do obecného vnitřního prostředí vám umožní vizuálně přinést svěžest, vzduch a nekonečno i do malé místnosti.

Úspěšnou rafinovanou variantou je kombinace saténových a zrcadlových tkanin. Ve středu hlavní sádrokartonové konstrukce můžete vytvořit prvky odrážející prostor místnosti. Výrazně zvyšují světelný tok vestavěných svítidel.

Stanovení jasných hranic pro místnost je obtížný úkol, ale zrcadlový strop si s tím poradí

Stretch stropy s plovoucí linií

Dnes si stoupající linie na stropě rychle získává na popularitě, díky svým neobvyklým tvarům a konfiguracím se tento strop zakořenil v moderním interiéru.

Pomocí průsvitné fólie natažené přes rám, který může zabírat pouze část stropu, a skrytých lamp, které rovnoměrně rozdělují světelný tok, je možné vytvořit neobvyklý efekt.

Designový interiér s geometrickými tvary, opakující se tvary i na stropě

Moderní design a trendy stropy

Plovoucí linie na stropě v interiéru kuchyně vypadá stylově

Stropní design 2020 v obývacím pokoji (foto)

Nejprostornější místnost je obvykle přidělena pro obývací pokoj, což umožňuje při výběru designu stropu ztělesnit nejodvážnější možnosti, které jsou populární v roce 2020.

Letos jsou velmi důležité lesklé šedé vložky

Laminátový strop v hale soukromého domu — stylový a vkusný

Černobílá moderní klasika v interiéru

Stropní design 2020 v ložnici (foto)

Místnost určená pro pohodlnou a tichou zábavu by měla být navržena zvlášť pečlivě. Při vytváření určité nálady hraje důležitou roli také způsob zdobení stropu.

Tento typ dekorace zněl v plné síle, což vám umožnilo vyzdobit nejen povrchy stěn, ale také stropy. Mezi různými návrhy je snadné vybrat odstíny a ozdoby, které splňují obecný styl místnosti.

Důležité! Malba a umělecká malba jsou povoleny, pokud jsou povrchy stropu dokonale rovné.

Měkké osvětlení na stropě může poskytnout teplo celé místnosti

Moderní klasika a dokonalý styl

Design ložnice s čelo vyčnívajícím do stropu

Krásný interiér ložnice v teplých barvách

Strop 2020 v moderních variantách se stává důležitým prvkem při vytváření celkového stylu interiéru. Při výběru neobvyklých strukturálních a stínovacích úprav může dominovat a nastavit tón pro výběr povrchů podlah a stěn.

Ve fázi návrhu je důležité vzít v úvahu všechny nuance, aby nedošlo k přetížení prostředí dekorativními, konfliktními detaily.

nevýhody

Stropní osvětlení ze sádrokartonu

Lustr

Tradiční lustry se vzorovanými odstíny zpravidla vytvářejí velmi krásnou hru světla a stínu, takže se často používají nejen jako plnohodnotné svítidlo, ale také jako vynikající výzdoba celého interiéru.

Dobré vědět:  Jednopotrubní a dvoutrubkové připojení topných těles

Led světla

Téměř neomezené možnosti designu poskytují ultramoderní LED svítidla. Tento typ svítidel zpravidla v mnoha ohledech zdůrazňuje moderní design místnosti a přináší do ní zvláštní futuristickou náladu.

Obvykle jsou takové lampy pečlivě maskované, takže jsou po vypnutí prakticky neviditelné. Stačí však rozsvítit světlo — a místnost se okamžitě promění, což způsobí potěšení všem přítomným.

V moderních interiérech mohou být LED světla bílá nebo barevná. Přirozeně vypadá barevné osvětlení okouzlující, zvláště pokud jsou v interiéru harmonicky kombinovány další prvky v interiéru.

Jak to udělat sami

Snadná instalace je jednou z nejdůležitějších výhod všech sádrokartonových konstrukcí, proto ji lze v případě potřeby provést samostatně.

Potřebné nástroje a materiály

Mnoho řemeslníků plánuje provést instalaci sádrokartonových desek vlastními rukama.

Nejprve musíte připravit všechny potřebné nástroje a materiály:

V prodeji najdete kromě standardních návrhů také takzvaný euro strop — sádrokarton pro něj je vysoce kvalitní.

Výpočty, návrh a označení

Tvar stropu ze sádrokartonu může být velmi různorodý, takže nejprve musíte pečlivě navrhnout design budoucího stropu. Pro vývoj projektu je nejlepší vytvořit přesnou kopii místnosti ve zmenšeném měřítku.

Instalace rámu

Pokud jsou sádrokartonové desky instalovány samostatně, doporučuje se vyhledat pomocníka, protože jinak může být proces instalace docela zdlouhavý a obtížný.

Proces instalace obvykle sestává ze tří hlavních kroků:

  1. Ve vzdálenosti 10-15 cm je po obvodu vytvořen výchozí profil.
  2. K podlaze základny jsou připevněna kovová zavěšení ve tvaru písmene U.
  3. Na závěsech jsou instalovány prvky rámu, které jsou vzájemně propojeny pomocí hmoždinek.

Aby se v budoucnu zabránilo prověšení sádrokartonu, je během instalace rámu velmi důležité vzájemně pevně spojit všechny části.

Ořez a instalace GKL

Po ořezání jsou listy sádrokartonu úhledně naskládány do dříve vytvořeného profilu rámu. Upevnění se obvykle provádí pomocí samořezných šroubů a šroubováku.

Měli byste věnovat pozornost skutečnosti, že se doporučuje instalovat sádrokartonovou desku na přepravku s krokem asi 15-25 cm.

Stropní dekorace

Návrh napínacích stropů 2020 (foto)

Rychle se šířící napínací stropy se stále zlepšují. Z nejnovějších návrhů jsou nejoblíbenější bezproblémové možnosti a víceúrovňové struktury s neobvyklými řešeními.

Vyřezávané napínací stropy

Druhé plátno je vytvořeno častěji v kontrastním barevném zvuku a jsou na něm vytvořeny kudrnaté řezy. Mohou být složeny do květinové, květinové, geometrické ozdoby, mají abstraktní nebo tematický vzor.

Moderní design stropu v obývacím pokoji

Vyřezávaný strečový strop v interiéru ložnice pro dospělé i školku — vypadá neobvykle a krásně

Výhoda a jedinečnost vyřezávaného stropu v jeho designu

  • Je třeba poznamenat, že vyřezávané napnuté stropy roku 2020 získají krásný a módní zvuk, když mají panely obou úrovní sněhově bílé barevné schéma. Když zapnete LED pásek umístěný mezi nimi, vytvoří se nad vaší hlavou jemný rafinovaný prolamovaný povrch, který připomíná drahé štukové formování aristokratických statků.

Důležité! Vezměte prosím na vědomí, že řezané konstrukce se nedoporučují pro místnosti s nízkými stropy.

3D napínací stropy

V trendu roku 2020 jsou víceúrovňové možnosti i modely se zakřiveným rámem. Díky instalaci některých inovativních odrůd je možné vnést do místnosti klenuté stropy.

Nekonečné rozlohy oblohy na stropě

3D stropy jsou v dětských pokojích velmi oblíbené

Stretch stropy s tiskem fotografií

Varianty napínacích stropů 2020 zdobené vysoce kvalitním tiskem fotografií zůstávají relevantní.

Zajímavé možnosti jsou nabízeny, například plátno se vzorem tekoucím na povrchy stěn.

Elastická tkanina může být buď lesklá nebo matná

Velké fotografie květin zůstanou v módě i v roce 2020. Vytvářejí centrální barvu interiéru a musí být podporovány dalšími prvky.

Modely napínacích stropů s kovovým efektem

Novinkou sezóny 2020 jsou pokovené strečové stropy, které dokonale zapadají do moderního stylu interiéru, například high-tech.

Dobré vědět:  Typy zahradních houpaček: co je třeba hledat při nákupu

Šedý strop je módní a stylový

V takovém interiéru je nutné udržovat rovnováhu, nezahrnovat velké množství prvků s kovovým leskem. Takový strop je v dobré harmonii s lesklými dlaždicemi, sklem s tmavými povrchy.

Strop hraje v designu interiéru klíčovou roli

Zrcadlové napínací stropy

Se správným začleněním zrcadlových roztažných pláten do obecného vnitřního prostředí vám umožní vizuálně přinést svěžest, vzduch a nekonečno i do malé místnosti.

Úspěšnou rafinovanou variantou je kombinace saténových a zrcadlových tkanin. Ve středu hlavní sádrokartonové konstrukce můžete vytvořit prvky odrážející prostor místnosti. Výrazně zvyšují světelný tok vestavěných svítidel.

Stanovení jasných hranic pro místnost je obtížný úkol, ale zrcadlový strop si s tím poradí

Stretch stropy s plovoucí linií

Dnes si stoupající linie na stropě rychle získává na popularitě, díky svým neobvyklým tvarům a konfiguracím se tento strop zakořenil v moderním interiéru.

Pomocí průsvitné fólie natažené přes rám, který může zabírat pouze část stropu, a skrytých lamp, které rovnoměrně rozdělují světelný tok, je možné vytvořit neobvyklý efekt.

Designový interiér s geometrickými tvary, opakující se tvary i na stropě

Moderní design a trendy stropy

Plovoucí linie na stropě v interiéru kuchyně vypadá stylově

Stropní design 2020 v obývacím pokoji (foto)

Nejprostornější místnost je obvykle přidělena pro obývací pokoj, což umožňuje při výběru designu stropu ztělesnit nejodvážnější možnosti, které jsou populární v roce 2020.

Letos jsou velmi důležité lesklé šedé vložky

Laminátový strop v hale soukromého domu — stylový a vkusný

Černobílá moderní klasika v interiéru

Stropní design 2020 v ložnici (foto)

Místnost určená pro pohodlnou a tichou zábavu by měla být navržena zvlášť pečlivě. Při vytváření určité nálady hraje důležitou roli také způsob zdobení stropu.

Tento typ dekorace zněl v plné síle, což vám umožnilo vyzdobit nejen povrchy stěn, ale také stropy. Mezi různými návrhy je snadné vybrat odstíny a ozdoby, které splňují obecný styl místnosti.

Důležité! Malba a umělecká malba jsou povoleny, pokud jsou povrchy stropu dokonale rovné.

Měkké osvětlení na stropě může poskytnout teplo celé místnosti

Moderní klasika a dokonalý styl

Design ložnice s čelo vyčnívajícím do stropu

Krásný interiér ložnice v teplých barvách

Strop 2020 v moderních variantách se stává důležitým prvkem při vytváření celkového stylu interiéru. Při výběru neobvyklých strukturálních a stínovacích úprav může dominovat a nastavit tón pro výběr povrchů podlah a stěn.

Ve fázi návrhu je důležité vzít v úvahu všechny nuance, aby nedošlo k přetížení prostředí dekorativními, konfliktními detaily.

Materiálová charakteristika

Sádrokartonové desky mohou být potaženy nejen tmelem a malbou, ale také tapetami.

Samostatná instalace sádrokartonového stropu v kuchyni

Strop v kuchyni

V designu kuchyňského stropu používají hlavně geometrické, tak říkajíc pravidelné tvary. Kruhové uspořádání je ideální pro definování středu místnosti a obdélníkové stropní prvky dokonale upravují jeho tvar.

Například, pokud máte velmi úzkou kuchyň, doporučuje se vytvořit stropní čtverec, protože tímto způsobem lze stěny výrazně rozšířit. V kuchyni jsou vhodné přepychové konfigurace.

Ložnice

Nejčastěji je strop vyroben nad postelí, a proto stojí za to vyhnout se jasným barvám. Nejlepší je strop udělat v tlumených, světlých barvách. V bytě často najdete úzkou čtvercovou ložnici.

Zvláštností ložnice je výška stropů, kterou nelze upravit světlem. Aby se trochu snížila výška stropů, měl by být strop natřen tmavými barvami.

Četné fotografie stropu ze sádrokartonu na internetu vám řeknou, jak nejlépe vyzdobit strop ve vašem bytě.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector