DIY židle polštář: krok za krokem mistrovské třídy | Green-Pages.info

Co musíte ušít polštářem na židli vlastníma rukama

Vše, co je pro produkt nezbytné, je připraveno předem, aby nedošlo k rozptylování práce. Na povrchu by nemělo být nic nadbytečného. Materiály a nástroje pro produkt:

Všechny hlavní třídy budou potřebovat stejné nástroje a materiály. Typ tkaniny se volí podle libosti. Je lepší, aby odpovídala barvě židle a při používání nábytku také nepohodlně.

Jak si vyrobit polštáře na židli

Velikost a tvar sedacích křesel a stoliček se liší. Každý model potřebuje samostatný polštář. Existuje také několik dekorativních možností. Výrobky mohou být kulaté, čtvercové, objemné, s řetězci a knoflíky.

Jak vyrobit jednoduchý polštář na židli

Níže je hlavní třída pro do-it-yourself polštář v nejjednodušším způsobem:

Jak sešít kulatý polštář na židli vlastními rukama

Poté proveďte následující akce:

Jak ušít polštář na židli se šňůrkou

Tento typ výrobku je velmi oblíbený, protože se snadno používá a nespadá ze sedadla. Místo strun lze vyrobit velké luky, které do interiéru přidají další dekorativní prvek.

Jak šít polštář z pěnové židle

Polštáře na židli vyrobené z pěnové pryže pro domácí kutily jsou uvedeny na níže uvedené fotografii. Výrobky mají rovný povrch, lze je obalit jakoukoli látkou: velur, nylon, bavlněný materiál, plyš, fleece, froté.

Proveďte vazby co nejdéle, aby zůstaly bezpečně na židli

Do-it-yourself volumetric polštář na židli

Pro židle ikea jsou vhodné volumetrické polštáře. Jsou dobré k použití a činí sedadlo měkkým a pohodlným. Pokud zvolíte barvu, která odpovídá interiéru jídelny, doplní design.

Objemné výrobky jsou vznešené. Skvělé pro pevné sezení, jako je dřevo nebo polyuretan. Používání nábytku s takovým příslušenstvím bude mnohem pohodlnější.

Mají měření a vytvářejí čtvercové vzory. Všechny ostatní kroky jsou stejné jako v předchozích třídách. Jde o to, že uvnitř je přidáno více plniva než obvykle. Pro tuto možnost jsou vhodné následující materiály:

 • syntetický zimníizér;
 • vata;
 • husa dolů;
 • pěnová guma;
 • holofiber.

Kravaty jsou připevněny ke stranám tak, aby produkt lépe přilnul k povrchu.

Použijte různobarevnou látku, která odpovídá ubrusu

Důležité! Objemné polštáře zvyšují židli.

DIY židle polštář

Polštář ve formě přikrývky s vlastními rukama se vejde na stoličku. Budete potřebovat hlavní kus látky, který bude pro přední stranu, polstrovaný polyester.

Veškeré aplikace nebo kresby se přidávají na samém konci, když je produkt kompletně hotový.

Jak šít polštáře pro rostoucí židli

Pěstovací židle se používají pro děti. Konstrukce ve formě transformátoru vám umožňuje používat ji po dlouhou dobu, protože děti rostou velmi rychle. Protože dítě používá nábytek, je vhodné ušít produkt, který lze bezpečně upevnit.

Konstrukce zahrnuje sedadla a opěradla. Pro pohodlnější nábytek proto potřebujete 2 prvky. Pro výrobek na povrchu se používají bavlněné tkaniny. Vnitřky jsou vyrobeny z polstrovaného polyesteru, bavlněné vlny nebo aero chmýří.

Je nutné vytvořit vazby na potah, aby produkt neklouzl a neztratil se, výroba probíhá ve stejné master třídě jako u jednoduchého sedáku

Jak šít džíny židli polštář

Džíny jsou často roztřepené a roztrhané, z módy se objevují nové. Každý z nich má ve skříni několik párů starých džíny, které shromažďují prach ve skříni. Tato tkanina může mít druhý život a může být použita jako sedák do jídelny. Budete potřebovat:

 • 2 páry starých džíny;
 • 16 čtverců a bavlny jakékoli barvy 13 × 13 cm;
 • 16 netkaných čtverců 11 × 11 cm;
 • plnivo;
 • 50 cm 2 bavlny dovnitř.

Džínové plavidlo může být vyrobeno bez vložení jiné textilie, poté nejsou vyříznuty kruhy, ale čtverce.

Polštář pro kutily na židli z hadrů

Polštář na židli z hadrů nebo patchwork lze vyrobit ručně. Je ideální pro ty, kteří mají doma velké množství útržků látky. Je žádoucí použít materiál stejné struktury. Pre-make vzory. Pro tohle:

Patch polštáře jsou ekonomické, vhodné do každého interiéru a designu.

Šití kulatého polštáře na židli je snadné. Stačí provést měření, vytvořit vzory a začít pracovat. Plavidlo můžete naplnit jakýmkoli materiálem. Pokud jste neustále zapojeni do šití, pak výroba řemesel nebude trvat příliš dlouho.

Nejjednodušší polštář sova do-it-yourself sova

Interiér dětského pokoje dokonale doplní jednoduchá hračka ve tvaru sovy.

K jeho vytvoření budete potřebovat následující materiály a nástroje:

 • holá tkanina;
 • materiál jiného odstínu pro oči, čenich a zobák;
 • plst ve dvou různých barvách;
 • syntetický zimníizér;
 • nůžky, nitě a jehly.

Než začnete vytvářet polštář sova vlastními rukama z látky, musíte si připravit vzor.

Vzor pro výrobu základních prvků

Vzor je přenesen na základní tkaninu. Za tímto účelem jsou dvě části těla nastíněny tužkou a pak vystřihnuty pomocí švu. Detaily zobáku, tlamy a očí jsou přeneseny do plsti. Řezají se bez přídavků na švy.

Čenich, zobák a oči jsou připnuté k hlavní části těla pomocí kolíků. Jakmile jsou všechny prvky na místě, můžete začít šití. Podrobnosti jsou šity pomocí psacího stroje. Je vhodné zvolit klikatý steh.

Tlapky mohou být krásně vymalovány nebo vyříznuty z tlusté žluté plsti a přišity ke dnu hračky.

Jak sešít vícebarevný polštář sova vlastními rukama

Mnoho matek vyrábí barevné plyšové hračky pro své děti. Níže uvedený vzor sova polštáře je navržen tak, aby byl jakousi stranou. Pro šití budete potřebovat různé barvy bavlněné tkaniny a kuličkové podložky.

Nejprve musíte na látku nakreslit vzor a poté jej vystřihnout. Nezapomeňte na přítomnost švů. To znamená, že vyříznuté prvky by měly být větší než papírové šablony.

Vzor, který umožňuje šít originální dekorace pro dětskou postýlku

Jak šít sova polštář z džíny

Džínovina je hustá a houževnatá textilie, ze které jsou všité nejen oblečení, ale i vnitřní předměty. K vytvoření polštáře sovy z džíny potřebujete vzor s rozměry, materiál samotný a výplň.

Vzor je vytištěn na tiskárně na papír A3. Podrobnosti jsou vystřiženy a poté připevněny k džínu kolíky. Prvky, jako jsou křídla, peří a zobák, jsou vystřiženy z jemné plsti.

Nejprve se na přední stranu těla zašijí oči, zornice a víčka. Za nimi byste měli okamžitě připojit žaludek a zobák.

Je lepší použít tento vzor k vytvoření džínové hračky.

Křídla a nohy sovy budou objemné. Jsou šité samostatně a vyplněny polstrovacím polyesterem. Detaily těla jsou sešity k sobě, takže na dně a po stranách zůstávají díry. Následně se do nich vloží nohy a křídla.

Originální polštáře sovy pro domácí kutily

Existuje mnoho různých nápadů, jak ozdobit produkt sovy.

Nadýchaný polštář

Originální lemovaný polštář se vejde do každého interiéru. Fleece příjemná na dotek z ní učiní oblíbenou věc nejen ve školce.

Pro práci, kterou budete potřebovat:

 • fleece pro spodní část polštáře a třásně;
 • plnivo;
 • nůžky;
 • vlákna;
 • kolíky;
 • šicí stroj.

Vystřihněte z rouna dvě čtverce 40 x 40 cm.

Pro okraj je lepší zvolit tkaninu několik barev stejné řady — získáte stylový přechod mezi nimi. V našem případě se použije 10 proužků 37 x 10 cm ve třech odstínech hnědé.

Přeložte každý proužek na polovinu a ořízněte okraj.

První pásek přišijte k základně polštáře a ustupte o 1 cm od okrajů. To je výsledek, který byste měli dostat.

Dále sklopte třásně zpět na jednu stranu.

Druhý pruh šijte vedle sebe, asi 1,5 cm od prvního.

Stejným způsobem pokračujte v šití na třásně. Střídejte tmavé pruhy se světlými pruhy napříč několika řadami, čímž získáte krásný a hladký barevný přechod.

Umístěte druhý čtverec na okraj lemovaného polotovaru a připevněte jej podél okrajů. Šijte po obvodu polštáře a nechte malou výplň pro nádivku.

Odšroubujte polštář a naplňte výplň. Je lepší použít syntetický zimníizér nebo holofiber. Přírodní materiály, jako je vatová vlna a dolů, se mohou v průběhu času shlukovat a produkt ztrácí svůj čistý vzhled.

Zašijte díru zavázaného pásku v díře.

Ukázalo se na velmi krásném polštáři, který u vás doma vytvoří atmosféru tepla a pohodlí.

Techniky zdobení polštářů

Barvy

Role barevných látek v dekoraci polštářů

Aplikace a tisk

Zdobení polštářů s nášivka a tisk na látku

Poznámka: moderní technologie fotografického tisku na tkanině umožňuje vytvářet obrázky, které jsou vizuálně ekvivalentní výšivce. Patchwork s tištěnými obrázky může také tvořit základ aplikace, vpravo na obr.

Forma a fragment

Role formy v dekoraci polštářů

Klíčový prvek

Klíčové prvky v polštářové výzdobě

Jak si udělat kartáč a pompom doma

Krajky, pletení a výšivky

Krajkové a pletené polštáře

O úpletu

Dekorativní polštář ze starého dětského svetru

O výšivkách na polštářích

Pro ty, kteří vědí, jak vyšívat, je polštář požehnaným plátnem ve všech ohledech, viz obr.:

Vyšívané dekorativní polštáře

Pokud chcete vyšívat kolem celého pole, budete potřebovat speciální obruč ve formě rámečku; plátno v něm je natažené (rozmotané) tvrdými vlákny. Kresba, vzor — vše je na vašem uvážení a dovednosti, ale ve srovnání s výšivkou jiných věcí existují některé funkce:

Úleva

Zdobení polštářů objemovými prvky

Jednoduché způsoby výroby růží z tkaniny

Zdobení polštáře jednoduchými luky

A na obr. napravo — rada o lucích: vezměte stejný princip laconicismu jako základ, nikdy to nezklame, a udělejte luky jednoduchým, aby mohly být uvázány a svázány, aby se postaraly o polštář. Polštář je vyroben z pytloviny, ale vypadá to?

O figurkových polštářích

Vzory dětských polštářů

Poznámka: pro děti — nezadržitelné ospalé zvraty vpravo dole, vzor speciálního polštáře, na kterém se dítě učí spát na zádech nebo na boku a volně se natahovat.

Materiály a technika

Nebudeme se rozšiřovat o to, že při šití je nutné dávat manžety 20-30 mm, žehlit je, šít zevnitř ven a potom produkt otočit dovnitř ven atd., Což je dobře známo. Pojďme v této sekci hovořit o věcech, které nejsou vždy známy začínajícím švadlenkám.

oblečení

Warp a útek

Vliv orientace osnovních a útkových nití na tvar polštáře

Polstrování

Poznámka: na granule z expandovaného polystyrenu, které jsou naplněny bezrámovým nábytkem, se nevztahují všechny výše uvedené hygienické a hygienické vlastnosti silikonových granulí.

Poslední šev …

Dekorativní polštář s lemováním

O hladkých polštářích

Výroba bezešvé dekorativní polštář

Můžete svázat uzel s kudrnatým nebo roztáhnout jeho konce do zásuvky a chytit jej za závity; bude to však již formální porušení zásady „bez švu“. V tomto případě se do středu vejde něco jako růže z výše popsaných.

Závěrem: funkčnost formuláře

Zde nemluvíme o některých kategoriích zneužívání, ale o polštáři, jehož komplexní tvar je čistě funkční bez ohledu na povrch. Konkrétně — o polštáři pro těhotné a kojící ženy. Jak na to, viz další. váleček:

Sova polštář s vlastními rukama. Mistrovská třída

— lepidlo na textil.

Budete muset krájet 4 kusy stejné velikosti: 2 pro polštář a 2 pro obálku. Nezapomeňte zahrnout přídavky na pravou, zadní stranu a švy.

Z plsti musíte vystřihnout nos a oči sovy. Tyto části přišijte na kryt šicího stroje. Aby vaše oči byly výraznější, budete muset vystřihnout řasy z koženky. Není nutné šít, jen dobře držet.

Před šitím našijte zip do spodní části krytu. Poté složte kousky sovy na pravou stranu a úplně zašijte. Nasaďte a přišijte nohy k sově zvlášť.

Polštáře budou odolnější, pokud máte samostatný polštář s výplní a samostatný potah. Několik z těchto sov můžete ušít a uspořádat v interiéru pohodlné posezení.

Prohlédněte si fotografie dekorativních polštářů sovy:

Podívejte se na video: Owl polštář pro dálkové ovládání

Nápady pro šití dekorativní polštář v podobě sovy hodně. Představte si a používejte různé materiály, vaše řemesla pro kutily se tak stanou originálními a jedinečnými.

Schémata, vzory

Vzor pro produkt ve formě kočky

Vytváření vzoru probíhá v několika fázích:

Pokud máte zkušenosti s vytvářením podobných produktů, není nutné se omezovat na čtvercový nebo obdélníkový tvar. Je lepší začít s tím pro začátečníky. Můžete vytvořit zajímavější vzory:

 • sova;
 • «Boa constrictor» — pod hlavou;
 • slon atd.

Snadno se šít ručně

Chcete-li splnit jakýkoli z vašich nápadů, stačí je nakreslit na papír a poté je převést na látku. Nicméně ve většině případů, kdy jsou určeny k dekoraci předsíně, obývacího pokoje, je lepší zvolit klasické možnosti. Budou obdélníkové, čtvercové.

Polštáře

Pohovka možnost

Princip šití pohovkových výrobků se neliší od výše uvedeného: nejprve se vybere látka, polstrování, nitě. Poté se vytvoří vzor, ​​podle kterého je produkt šitý.

Odstín příslušenství na pohovku se často liší od samotné pohovky

Populární styly

Slátanina

Provence styl

Provence je populární moderní styl, který k nám přišel z návrhu starověkých francouzských vesnic. Jeho hlavní rysy jsou:

 • přírodní motivy, vzory;
 • světlé barvy, téměř přirozené;
 • „Laskavosti“ ve formě různých malých detailů;
 • vysoce kvalitní přírodní materiály;
 • přirozenost.

Provence — populární moderní styl

orientální

V orientálním stylu

Ošuntělý šik

Ošuntělý elegantní styl je vhodný pro romantiky usilující o vytvoření atmosféry něhy a lásky kolem sebe. Hlavními prvky tohoto stylu jsou:

 • srdce:
 • volánky;
 • malé luky;
 • růže.

Tento styl připomíná ročník, zvláště vhodný pro zdobení místnosti pro mladé dívky.

Ošuntělý elegantní styl vyhovuje romantikům

čínština

Možnost s čínskou malbou

Barokní

Barokní

Pro lidi milující svobodu a jasné osobnosti

Země

Země je derivátem Provence, ale má své vlastní výhody. Preferované odstíny zemí:

 • růžový;
 • světle zelená;
 • modrý;

Oblíbeným vzorem jsou malé květy. V zemi můžete vytvořit dekorativní doplňky pomocí nášivky, různých barev, výšivek, pletení, reliéfu.

skandinávský

Skandinávský styl

Dekorace polštářů je tak důležitou součástí celkového vzhledu místnosti, což lze provést v požadovaném stylu.

Dekorativní polštáře

Vytváříme atmosféru útulnosti a pohodlí

Polštář — roztomilá přítelkyně

Potřebné materiály:

Podrobný popis tvůrčího procesu:

 • Vezměte si vzor našeho polštáře a přeneste jej na papír, vyberte vhodnou velikost. Grafický papír je ideální, ale v extrémních případech můžete použít noviny nebo kus zbytečné tapety.
 • Vystřihněte papírový vzor.

 • Ze semišové tkaniny nebo plsti kontrastní barvy vyřízneme takovou legrační vlnu. Budou to cilia. Lepíme je textilním lepidlem na okraje sovy oka.

 • Šijte na jednu část zipu.
 • Přehyb na bavlněné tkanině by měl zcela překrývat spodní část zipu až po samotné zuby.
 • Nejprve načrtneme, pak zašijeme.

 • Stejným způsobem přišijte druhou část polštáře a dodržujte symetrii. Tak bychom to měli získat.

 • Povlak na polštář otočíme na nesprávnou stranu a okraje zarovnáme.
 • Ukázalo se, že naše textilie je obrácena k sobě. Nyní musíme překonat okraj se zataženým švem a pak strojovým stehem.

 • Vyrobíme vzory pro nohy na papíře.
 • Nyní je přeneseme do látky. Podrobnosti budou spárovány. Jsou čtyři z nich, které mají být vyříznuty.
 • Nezapomeňte také na povolenky na švy. Postačí 5-10 mm.

 • Polštářové pouzdro plníme polstrováním polyesterem, silikonem nebo holofiberem.
 • Dírku v polštáři zašijte ručně slepým stehem.

 • Vložte polštář ve tvaru sovy na horní část vyrobeného polštáře a zapněte jej.
 • Pojďme narovnat rohy a tvarovat náš polštář.
 • Můžete si přivázat nebo ušit malý luk na uchu.

Přečtěte si také:

Přečtěte si další zajímavé položky

Co potřebujeme

Chcete-li vyrobit produkt, připravte:

 1. Sekce vícebarevné tkaniny.
 2. Barevné nitě.
 3. Nůžky.
 4. Plnivo.
 5. Papír.
 6. Křída.

Nejprve si promyslete vzory sova polštáře a pak se pusťte do práce.

DIY kočka polštář pro začátečníky

 • Rybářská kočka. Nejjednodušší možnost. Zabere to dva vzory: tělo s nohama a ušima a rybou. Ocas a čenich zdobí nit. Vhodný pro rybářský prut pletací jehla nebo hůl na rohlíky, vlasec od vlákna.
 • Scops kočka. Sestavte samostatné vzory trup, uši, nohy, ocas. Hračku lze vyrobit velký a použití jako polštář.
 • Herodotus kočka na cestě. Pomůže v dopravě během dlouhé cesty. Pohodlná věc pro dítě — polštář a hračka ve stejnou dobu.

Nástroje

 1. oblečení: fleece, plyše, bavlna.
 2. Plnivo: syntetický zimníizér, holofiber.
 3. Papír, tužka, pravítko.
 4. Nitě, špendlíky, jehly.
 5. Nůžky.
 6. Mouline.
 7. Pletací jehla, hůl pro rohlíky.

Stavíme vzory

Nuance vytváření vzoru závisí na zvoleném designu produkty.

Rybář

Kreslit ovál. Nahoře malovat dva trojúhelníky — uši.

Připevněte po stranách na stejné úrovni obdélníky, který by měl hladce jít v oválech nebo kruzích. Bude to přední končetiny.

Délka — 1/3 trupu nebo trochu víc, pokud chcete kočku choval rybu.

Pokud je tlapa rybářský prut, pak dostatečná délka 1/4 trupu.

Zadní nohy stejně dlouhý jako přední. Mohou mít stejný tvar.

Scops sova

Hračka trupu oválné nebo vejčité.

Přeložte papír v polovině. Kreslit půl kočičího těla, do středu spadl na záhyb. Takže se ukáže vzor symetrický.

Pro ucho stavět trojúhelník, zaokrouhlit po stranách. Jeho vysoká — 1/6 těla.

Přední nohy — ovály. Nakreslete na jednu hranu tři půlkruhy na prsty.

Délka nohou 2krát více délka uší.

Zadní končetiny — poloviční ovál. Na nich prsty lze vynechat. Stejná velikost jako přední strana.

Ocas ve tvaru 3D otazník. Krátká hrana potřebovala víc otočte se dovnitř ve spirále. Základna vyčnívá za spirálu 1-2 cm.

Chcete-li zdobit kočičí bříško, udělejte vzor nějaké postavy, např, srdce nebo kruh.

Foto 1. Vystřihněte malé části vzoru na látku pro jejich následné šití a vycpání.

Herodotusův polštář pro domácí mazlíčky

Vyrobeno ve formě cestovní polštáře. Jemně sevře krk a končí na ramenou. Budeme pro něj stavět složitější vzor:

Foto 2. Klasický cestovní polštář vyrobený ze dvou odstínů fleece s výšivkou.

Jak šít kočku podle schématu?

Výroba kočičí hračky není tak obtížná, jak by se mohlo zdát.

Zvíře s rybou v tlapách

 • Přeložte látku na polovinu tvář dovnitř. Připnutí vzoru kolíky, kruh. Měříme 1 cm, kreslit druhý obrys pro přídavek.
 • Vystříhnout 2 detaily. Odřízli jsme to kolíky. Šili jsme hračku, nechte mezi ušima díru. Ukázali jsme.
 • Naplňujeme kočku pomocí tužky. Upevnění díry slepý šev.

Pozornost! Pokud kočka v ruce držel rybu, nevyplň těsně místo přechodu těla na tlapy. Naplňte tlapky a připněte si břicho. Pak si nacpal hračku.

 • Rybí vzor obrys na jiné textilie. Řez a šít, díra nechte na břiše.
 • Naplníme ryby a připojíme slepé stehy na kočičí břicho mezi tlapkami.
 • Pokud je v rukou kočky rybářský prut, vycpávky tlapek těsně. Připojujeme se čára, Pokud je potřeba opravit lepidlem. Šili jsme na kočku.

Foto 3. Schéma je populární mezi jehlami a snadno šicí ozdobný polštář v podobě kočky s rybami.

Přítel pro usínání

Přeložte látku — přední strana přední. Oprava podrobností, střih 1 cm přídavek.

Podrobnosti (v částech):

 • Trup — 2.
 • Uši — 4.
 • Přední nohy — 4.
 • Zadní nohy — 4.
 • Ocas — 2.

Body bye odložit stranou. Odřízli jsme ostatní části, ušili a odešli otvory pro nádivku.

Ukázali jsme a věci. Zavřít slepý steh otvor.

Připevňujeme přední nohy k bříšku. Umět upevněte šev pomocí velkých tlačítek.

Rozeznáváme čenich nit.

Cestovní spací příslušenství

 1. Připínání vzorů na levé straně textilie, kruh, vystřihnout s přihlédnutím k příspěvku.
 2. Sbíráme horní část trupu, připojit. Ušijte uši, tlapy a ocas.
 3. Připněte je na přední část, směrování dovnitř. Přední nohy na straně části následující za hlavou.
 4. Upevňujeme nahoře spodní část těla. Šijeme, odcházíme balicí otvor.
 5. Ukázali jsme hračku vyplnit a zavřete díru slepé stehy.
 6. Rozeznáváme oči knoflíková dírka. Přišijte nos trochu se překrývají, zakrýt spodní část očí. Závitová nit vytvořit antény.

Užitečné video

Podívejte se na video o tom, jak šít svůj vlastní polštář ve tvaru kočky.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector