Do-it-yourself cihla trouba v garáži: jak kreslit | Green-Pages.info

Materiály a nářadí

Burzhuikova schémata

Rada. Pokud je třeba zmenšit velikost pece Loginov, je žádoucí změnit pouze její šířku. Se změnou délky a výšky konstrukce může být její účinnost výrazně snížena.


Podrobný diagram Loginovových kamen

Komínové zařízení


Komínové prase

Důležité! Potrubí by mělo být umístěno mimo omítnuté stěny ve vzdálenosti 1,2 m. Vzdálenost od dřevěných konstrukcí je 1,5 m.

Rada. Pokládka potrubí dřevěným stropem a střechou je poměrně pracný proces. Je mnohem snazší přivést ji skrz otvor ve zdi nebo v okně.


Výstup kouře oknem

Zvyšujeme účinnost pece

Potbelly kamna mohou vyhřívat místnost během několika minut. Navíc vše, co přijde do ruky, může být hozeno do ohniště: protože v ní není rozvětvená síť komínů a kouř vychází přímo z ní, není třeba se obávat, že se ucpají.


Potbelly kamna v pouzdru


Kulatá pec s přídavným spalováním a pláštěm s tepelnou zbraní


Kamna s komínovými lokty


Schéma vařiče s pískovou náplní, pec je vyrobena z trubky o průměru 500 mm, její délka je 650 mm

• trouba, podšívané 1-2 vrstvami cihel, zůstane v teple mnohem déle;


Cihlová obrazovka

• záleží také na objemu pece: čím více oblast jeho zdí, čím více tepla dají do místnosti;
cihly nebo plechy, na kterém je kamna instalována, pomůže nejen chránit místnost před ohněm, ale také udržovat teplo.

Související video: Kamna na kachle Do-it-yourself

Krbová kamna — osvědčené a jednoduché konstrukce

Plech

Krbová kamna z válce, hlavně nebo potrubí

Podle návrhu jsou vertikální a horizontální. Je výhodnější zahřívat horizontální dřevo s palivovým dřívím — vhodné dříví. Je snazší jej natáhnout, ale ohnisko má malou velikost, budete muset palivové dříví jemně řezat.

Pískový sporák pro garáž může být vyroben z válce nebo potrubí s tlustou stěnou

Vertikální

Nejprve o tom, jak vyrobit vertikální garážovou troubu z válce nebo potrubí. Vybraný segment rozdělte na dvě nestejné části. Pod menším — pro sběr popela, výše — ten hlavní pro pokládku palivového dříví. Dále je pořadí prací následující:

Jak vyrábět rošty

Celkově vzato, to je vše. Zůstane smontovat komín a můžete vyzkoušet nový sporák do garáže.

Horizontální

Jak vyrobit potbelly kamna v garáži z plynové láhve

Poté v horní části těla vytvoříme komínovou trubku. Chcete-li to provést, můžete přivařit řezaný kus z trubky vhodného průměru. Po instalaci kusu trubky a kontrole švu se kov uvnitř prstence vyřízne.

Dále si můžete udělat nohy. Nejvhodnější jsou kousky rohu, ke kterým jsou malé kousky kovu připevněny zespodu, aby pevně stály.

Dalším krokem je instalace dveří. Můžete vyříznout kus kovu na dmychadlo, připevnit panty a zácpu. Zde bez problémů. Mezery na okrajích nezasahují — protéká vzduch pro spalování.

Nebudou žádné potíže, i když uděláte dveře z kovu — svařování pantů není problém. Pouze zde, aby bylo možné alespoň mírně regulovat spalování, musí být dveře trochu zvětšeny — tak, aby byl obvod otvoru zavřený.

Jak nainstalovat lití pece na kovový sporák

Instalace odlitků v peci je problematická. Najednou někdo chce mít ocelové dveře, ale litinové. Pak je nutné svařovat rám z ocelového rohu, připevnit k němu odlitek šrouby a celou tuto konstrukci přivařit k tělu.

Ze dvou sudů

Zahřátí tohoto kamna bude trvat déle. Nezačne okamžitě vydávat teplo, ale bude pohodlnější v garáži a poté, co palivo shoří, zahřeje místnost na několik hodin tím, že vydá teplo nahromaděné v záložce.

Objednání cihlové trouby na garáž

Pro ty, kteří se rozhodnou vložit cihlovou pec do garáže, rozložíme pořadí malé (relativně) pece s topným štítem a varnou deskou (jen pro případ).

Obrázek pece a požadované materiály

Trouba je vyrobena z pevných keramických cihel (nespálených). Bez boje je vyžadováno 290 kusů. Položte zdivo na hliněnou maltu, tloušťka švů je asi 0,5 — 1,8 cm.

Pro tuto pec je zapotřebí samostatný základ — hmotnost bude pod 500 kg. Jeho rozměry jsou o 15-20 cm větší než pec.

Objednání cihlové trouby na garáž

Jako izolační materiál se tradičně používá azbestový kabel. Pokud se nechcete zabývat azbestem, můžete rozřezat karton z minerální vlny na proužky. Pouze musí odolat velmi vysokým teplotám — až do 1200 ° C (minimálně 850 ° C).

Instalujeme v 6. řadě, ventil vám umožňuje přepínat kamna v zimním a letním režimu. To je výhodné v mimosezóně, kdy není vyžadován plný výkon, ale je již vlhký.

Výška pece může být zvýšena opakováním řádků 14 a 15.

Pokračování vytváření topného štítu

Proces předběžného pokládky pece bez malty (doporučeno k vyzvednutí cihel a pochopení toho, co je), viz video.

Klady a zápory cihlové trouby v garáži

Chcete-li zjistit, zda je takový design v garáži zapotřebí, musíte analyzovat jeho hlavní výhody, ale nezapomeňte na nevýhody.

Cihlová trouba udržuje teplo po dlouhou dobu

Můžete uvést mnohem více pozitivních a negativních bodů, ale hlavní zvažovaná fakta jsou dostačující pro správné rozhodnutí.

Výkresy cihlové pece pro garáž

Kamna v garáži se obvykle staví podle nejjednodušších výkresů.

Jak připravit základnu pro cihlovou troubu v garáži

Cihlová konstrukce má působivou hmotnost. Pod sporákem budete muset vybavit spolehlivou základnu v garáži.

Těžký sporák bude potřebovat pevnou základnu v garáži

Proces krok za krokem se skládá z následujících:

Na hotovém základu můžete začít rozkládat první řady cihel.

Ve videu cihlová trouba na kovovém rámu v garáži:

Pravidla pro použití cihlové garáže

Samotný sporák představuje nebezpečí požáru. Kromě toho je v garáži mnoho hořlavých a výbušných materiálů. Abyste se vyhnuli požáru, musíte dodržovat základní pravidla pro používání trouby:

Opatrně spalte v topeništi mastné hadry. Velké množství paliv a maziv tvoří hojný klub plamenů, který je schopen uniknout skrz dveře topeniště a dmychadla.

Závěr

Pro vytápění je instalována kamna v cihlové garáži. V létě jej nelze použít místo stolu, ani naplnit autodíly. Z mechanického namáhání dojde ke zděné vadě. Kouř vstoupí do garáže skrz trhliny v kloubech.

Z jaké cihly se dá kamna vložit

Ohnivzdorný krb kamna na dřevo je vytvořen ze šamotového kamene (pokud to projekt vyžaduje)

Zvláštní doporučení se vztahuje na zděnou maltu. Zpočátku byste neměli jít do nejbližší rokliny na hlínu, protože je stále třeba uvést do správného stavu. Je lepší koupit hotovou maltu pro pokládku kamen, jílu nebo šamotu.

Použité materiály:

  • Žáruvzdorné cihly Kiln asi 100 ks.
  • «Terakotová» zděná směs.
  • Dveře pro krb a popelník.
  • Grizzlies.
  • Azbestová a kovová trubka s průřezem 108 mm pro komín.
  • Vlnitost.
  • Fanoušek.
  • Plech pro varnou desku.

Níže je několik fotografií pokládky trouby.

Autor nejprve položil popelník z cihel a dal rošty.

Jsou instalovány protipožární zdivo, topeniště a popelníkové dveře.

Na topeniště byl položen plech, začalo se pokládat komín.

Pro komín bylo použito potrubí o průměru 108 mm, které bylo vloženo do azbestového potrubí, které je obrácené k ulici.

Komínem prochází boční potrubí (tepelný výměník), na trubku na zadní straně je vložena zvlnění, na zvlnění je nainstalován ventilátor, trubka se zahřívá v komíně a ventilátor fouká teplý vzduch do garáže.

Jak bylo zmíněno na začátku článku, má takový sporák své vlastní výhody a nevýhody, a proto se každý sám rozhodne, že si do garáže nebo kamna vloží cihlový sporák.

Varianta č. 2 — domácí potbelly kamna

Chcete-li vyrobit vařič s kamenem na vlastní ruce, budete potřebovat plech nebo kovovou nádobu vhodné velikosti, stejně jako roh, trubky a další materiály.

Při řezání plechu je třeba vzít v úvahu tloušťku samotného materiálu, jakož i tloušťku kotouče brusky. Ve videu je uvedena zajímavá možnost výroby potbelly z plynových lahví:

Varianta č. 4 — krbová kamna na dřevo s dlouhou hořící dobou

U dlouho hořících kamen nespaluje palivové dříví, ale doutníky, což vám umožňuje zahřívat garáž po dobu 10–20 hodin bez přidání palivového dřeva do topeniště

Výroba klasického kamna-potbelly kamna

Vzhledem k tomu, že potřebujete vyrobit kamenný sporák v pravoúhlém tvaru, budete potřebovat plech s tloušťkou nejméně 3 mm. Práce se provádí v následujícím pořadí:

Po instalaci je kamna nastavena na výšku. Potrubí je vyvedeno otvorem ve zdi nebo na střeše. Zjednodušené konstrukce jsou sestaveny bez roštu a reflektoru.

Sporák z plynové láhve

Chcete-li odstranit zbývající plyn z válce, odšroubujte ventil, naplňte jej vodou a nechte jej přes noc. Po vypuštění vody začněte pracovat:

Pro ohřívání potravin je nahoře nainstalován rám z kovových tyčí. Je zde dostatek místa pro 2 položky. Vertikální verze je vyrobena stejným způsobem jako z hlavně.

Jak správně nainstalovat

Vzdálenost od kamen k autu a hořlavým látkám musí být nejméně 1,5 m. V dřevěné garáži je mezi kamenem a zdí ponechán prostor nejméně 1 m. Stěny u kamen jsou pokryty nehořlavým materiálem.

Z plynové láhve

Z vyztužení 16 mm je svařena mřížka, která je přivařena k dolní polovině a poté jsou obě části válce opět spojeny.

V místech určených pro panty jsou provedeny řezy. Poté se tam přivaří panty a dveře se vyříznou. Stejná operace se provádí s dmychadlem.

Zbývá vybavit komín. Za tímto účelem se ventil odřízne bruskou a na jeho místo se přivaří kovová trubka, jejíž průměr by měl být 80-90 mm. Komín se zasekne do garážového odsávacího systému nebo je vyveden stěnou.

Z balónu

Instalace

Neinstalujte kamna blíže než 1,5 m k místu vozidla. Za zmínku stojí, že všechny vysoce hořlavé materiály a výrobky musí být umístěny nejméně 1,5 m od kamen.

Je lepší zakrýt kamna cihlovými zdmi ze všech stran. Pravděpodobnost kontaktu s horkým sporákem bude vyloučena a bude se také hromadit teplo vytvářené z jeho pece. Takto několikrát zvýšíte účinnost zařízení.

Zvýšení účinnosti pece

Jako základnu pro kamenný sporák můžete použít ocelový plech o tloušťce 1–2 cm. Další možností je vyplnění betonového potěru. Díky těmto činnostem budete moci zabránit šíření ohně, pokud z pece náhle padnou uhlíky / jiskry atd..

Pálicí kamna se při hoření v ohništi velmi zahřívají, takže by v blízkosti neměly zůstat hořlavé materiály jako dřevo, oleje a tuky, benzín atd., Což může vést ke katastrofě.

S varnou deskou

Pokud vybavíte vařič s bombou vodou, můžete jej použít k ohřevu. Po instalaci hořáků na to budete mít také možnost ohřívat jídlo.

Veškeré práce na výrobě kamen budou trvat déle než 2 hodiny a výsledky své práce si můžete užít několik sezón.

Plány

Naše navrhované výkresy a schémata vám pomohou pochopit princip výroby kamen pro vytápění garáže:

Schéma raketových kamen

Schematický nákres potbelly kamen z plynové láhve

Schéma kamna s dvojitým hořákem

Pyrolýza

Krbová kamna — osvědčené a jednoduché konstrukce

Plech

Krbová kamna z válce, hlavně nebo potrubí

Podle návrhu jsou vertikální a horizontální. Je výhodnější zahřívat horizontální dřevo s palivovým dřívím — vhodné dříví. Je snazší jej natáhnout, ale ohnisko má malou velikost, budete muset palivové dříví jemně řezat.

Pískový sporák pro garáž může být vyroben z válce nebo potrubí s tlustou stěnou

Vertikální

Nejprve o tom, jak vyrobit vertikální garážovou troubu z válce nebo potrubí. Vybraný segment rozdělte na dvě nestejné části. Pod menším — pro sběr popela, výše — ten hlavní pro pokládku palivového dříví. Dále je pořadí prací následující:

Jak vyrábět rošty

Celkově vzato, to je vše. Zůstane smontovat komín a můžete vyzkoušet nový sporák do garáže.

Horizontální

Jak vyrobit potbelly kamna v garáži z plynové láhve

Poté v horní části těla vytvoříme komínovou trubku. Chcete-li to provést, můžete přivařit řezaný kus z trubky vhodného průměru. Po instalaci kusu trubky a kontrole švu se kov uvnitř prstence vyřízne.

Dále si můžete udělat nohy. Nejvhodnější jsou kousky rohu, ke kterým jsou malé kousky kovu připevněny zespodu, aby pevně stály.

Dalším krokem je instalace dveří. Můžete vyříznout kus kovu na dmychadlo, připevnit panty a zácpu. Zde bez problémů. Mezery na okrajích nezasahují — protéká vzduch pro spalování.

Nebudou žádné potíže, i když uděláte dveře z kovu — svařování pantů není problém. Pouze zde, aby bylo možné alespoň mírně regulovat spalování, musí být dveře trochu zvětšeny — tak, aby byl obvod otvoru zavřený.

Jak nainstalovat lití pece na kovový sporák

Instalace odlitků v peci je problematická. Najednou někdo chce mít ocelové dveře, ale litinové. Pak je nutné svařovat rám z ocelového rohu, připevnit k němu odlitek šrouby a celou tuto konstrukci přivařit k tělu.

Ze dvou sudů

Zahřátí tohoto kamna bude trvat déle. Nezačne okamžitě vydávat teplo, ale bude pohodlnější v garáži a poté, co palivo shoří, zahřeje místnost na několik hodin tím, že vydá teplo nahromaděné v záložce.

Objednání cihlové trouby na garáž

Pro ty, kteří se rozhodnou vložit cihlovou pec do garáže, rozložíme pořadí malé (relativně) pece s topným štítem a varnou deskou (jen pro případ).

Obrázek pece a požadované materiály

Trouba je vyrobena z pevných keramických cihel (nespálených). Bez boje je vyžadováno 290 kusů. Položte zdivo na hliněnou maltu, tloušťka švů je asi 0,5 — 1,8 cm.

Pro tuto pec je zapotřebí samostatný základ — hmotnost bude pod 500 kg. Jeho rozměry jsou o 15-20 cm větší než pec.

Objednání cihlové trouby na garáž

Jako izolační materiál se tradičně používá azbestový kabel. Pokud se nechcete zabývat azbestem, můžete rozřezat karton z minerální vlny na proužky. Pouze musí odolat velmi vysokým teplotám — až do 1200 ° C (minimálně 850 ° C).

Instalujeme v 6. řadě, ventil vám umožňuje přepínat kamna v zimním a letním režimu. To je výhodné v mimosezóně, kdy není vyžadován plný výkon, ale je již vlhký.

Výška pece může být zvýšena opakováním řádků 14 a 15.

Pokračování vytváření topného štítu

Proces předběžného pokládky pece bez malty (doporučeno k vyzvednutí cihel a pochopení toho, co je), viz video.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector