Domácí čepel (lopata) pro tahač za traktorem: video, fotografie, kresby | Green-Pages.info

Designové vlastnosti

Pokud se na fotografii podíváte blíže, skládá se domácí nůž pro chodící traktor ze tří hlavních částí:

 • kbelík na sníh;
 • hlavní rám příslušenství;
 • uzel pro nastavení úhlu lopaty.

Tovární skládky mají podobný design.

Čepel patří do kategorie přídavných zařízení používaných u pěších traktorů, mini traktorů a dalšího vybavení

 • odbočit vlevo;
 • zahněte doprava;
 • rovný.

Jak vyrobit nůž pro kutily pro traktor s vlastním pohonem

Udělejte si samoobslužné výkresy čepelí pro chodící traktor

Domácí čepel pro chodící traktor z plynové láhve

Místo barelu bude plynová láhev sloužit jako materiál pro lopatu. Princip výroby přídavného zařízení pro pojízdný traktor je podobný, existuje však řada nuancí:

  Pokud je ve válci zbytkový plyn, je odvzdušněn odšroubováním ventilu. Uvnitř však nesmí zůstat méně nebezpečná kondenzace. Bronzový ventil se klíčem zcela odšroubuje z válce a zbývající kapalina se vypustí.

Připevnění domácí sněhové radlice k traktoru na zadní straně

Pokud mluvíme o zdvihacím mechanismu, pak to může být ruční a hydraulické. V prvním provedení se seřízení provádí pomocí páky. Hydraulický zdvih je poháněn hydraulickým čerpadlem.

Každý výrobce motoblock v návodu popisuje nuance instalace příloh. Doporučení stojí za následování.

Domácí čepel

DIY sněhový pluh pro návěsový traktor

 1. vpřed;
 2. doprava se sklonem 30˚;
 3. vlevo se sklonem 30˚.

Vlastnosti výroby sněhového pluhu

 1. lopata;
 2. barbells;
 3. držák pro připevnění prutů k traktoru na zadní straně;
 4. tah.

Schéma pojezdového traktoru s čepelí

Nástroje a materiály

Pro vytvoření sněhového pluhu sami potřebujete:

Domácí čepel pro pojízdný traktor s vlastními kresbami rukou

Existuje několik návrhů hotových skládek, které jsou obsaženy v přílohových soupravách, avšak takový „srovnávač“ může udělat vlastní skládku pro chodící traktor vlastníma rukama, obrázky jsou uvedeny níže.

 • vpřed
 • vlevo (se sklonem 30 stupňů)
 • doprava (se sklonem 30 stupňů)

Práce s kotoučem pro chodící traktor

Před započetím práce se lopatka lopatky traktoru za traktorem ručně otočí doleva a doprava o úhel až 30 stupňů. Operace nastavení polohy je dokončena nastavením požadovaného úhlu a zajištěním nože ve zvolené poloze pomocí závlaček.

Šířka lopatky pro pojízdný traktor se obvykle rovná jednomu metru (některé modely mohou mít jinou hodnotu) s tloušťkou plechu od 2 do 3 mm. V továrně jsou lopaty vyrobeny z vysoce kvalitní oceli.

Čepel pro zařízení a vybavení motoblock

Lopata s lopatou pro kutily pro traktor s vlastním pohonem

Velikost naší lopaty pro lopatku pro návěsový traktor bude 850x220x450mm. Samotná čepel je vyrobena z ocelového plechu o tloušťce 2-3 mm. Stojany umístěné uvnitř jsou vyrobeny z 3-4 mm silného plechu a slouží jako výztuhy.


V nich jsou vyvrtány otvory pro připevnění čepele k tyčím, přičemž se bere v úvahu striktně svislá poloha čepele vzhledem k přední části traktoru, který stojí za krokem.

 • 1 — skládka (cín);
 • 2 — stojan 4ks (výztuhy);
 • 3 — spodní list skládky (cín);
 • 4 — nůž;
 • 5 — tyčové upevňovací oko.

 • 1 — čepel;
 • 2 — činka;
 • 3 — držák;
 • 4 — tah.

Spodní část skládky je obalena cínem, aby se zabránilo pohřbení v zemi. Šířku (hloubku) dna lze zmenšit, než je znázorněno na výkresu. S výškou čepele 450 mm a hloubkou 220 mm to vypadá spíše jako kbelík.


Pokud vezmete tato doporučení jako základ a experimentujete s velikostmi, pomůže vám vyrobit čepel pro různé motobloky: Neva, Salute atd. Odebírání sněhu pomocí traktoru se za vás stane snadnou a příjemnou věcí.

Jak vyrobit samoobslužnou čepel pro pojezdový traktor — postup a rady pro začátečníky

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit lopatu pro traktor s návěsem, je použít ocelový plech o tloušťce asi 3 mm. Tato metoda umožní vyrobit spolehlivé zařízení, které zvládne nejen čerstvě padlý, ale také spečený sníh.

Bezprostředně před sestavením lopaty byste měli pečlivě prostudovat výkresy. V nich je bezpodmínečně nutné uvést rozměry každé použité součásti a vhodné metody pro jejich instalaci do vyráběné konstrukce.

Domácí sněhový pluh pro pojízdný traktor by měl sestávat z následujících prvků:

 • 4 vzpěry pro tuhost lopaty;
 • horizontální a vertikální rovina čepele;
 • oka pro upevnění tyčí;
 • nůž.

Ke sněžení pluhu budete potřebovat následující nástroje a materiály:

Výrobní postup je následující:

Šnekový sněhový pluh vyrobený tímto způsobem pro pojezdový traktor umožní odstranit velké množství sněhu. V závislosti na síle použitého šnekového mechanismu bude házená vzdálenost sněhových hmot od 2 do 8 m.

Samostatná instalace sněhové frézy na chodící traktor

V průběhu práce musíte sledovat výšku zařízení, jinak motor chodícího traktoru podlehne zvýšenému zatížení a korečkem samotným se poškrábe dekorativní povlak místní oblasti.

Pravidla výroby čepele

Hlavním pravidlem, které je třeba vzít v úvahu při sestavování domácích kreseb, je soulad mezi množstvím práce a výkonem jednotky. Přetížení může vést ke zvýšenému opotřebení součástí a mechanismů, jejich poruchám a selhání stroje.

Při plánování výroby kotouče pro pojízdný traktor vlastníma rukama je třeba dodržovat následující kritéria:

Rozložení čepele předpokládá jeho instalaci na přední držák, pod tělo nebo za jednotku. Nejoptimálnější je čelní poloha čepele. Tato poloha poskytuje nejlepší čisticí výkon.

Vyrobená lopata může mít horizontální nebo vertikální orientaci. Druhá možnost je vybrána v případech, kdy musíte pracovat ve stísněných podmínkách.

Výroba kotouče ze segmentu potrubí

Vyrábíme domácí výrobky pro traktor s návěsem

Pro rychlé a kvalitní obdělávání půdy je třeba pro pojezdový traktor vyrobit domácí frézy „crow’s feet“, které zamíchají půdu do dostatečné hloubky a rozbijí tuhé hroudy.


Užitečným doplňkem je také domácí hrábě pro traktor s návěsem. Je nejpřesnější mít několik shrnovačů takových různých typů.

Jak si vyrobit domácí čepel pro chodící traktor

V nich jsou vyvrtány otvory pro upevnění čepele s tyčemi v přísně svislé poloze vzhledem k přednímu konci chodícího traktoru. Je také lepší opláštit spodní část skládky cínem, aby se nevrhla do země.

 • 1 — skládka (cín);
 • 2 — stojan 4ks (výztuhy);
 • 3 — spodní list skládky (cín);
 • 4 — nůž; 5 — tyčové upevňovací oko.

Domácí lopata pro traktor s návěsem

Pěší traktor za traktorem často působí jako buldozer, vyrovnává půdu a také uklízí chodníky nebo silnice od sněhu a bláta. Je vybaven lopatou lopatky.

Domácí lopata je bez problémů vyrobena pro tahač za traktorem, pokud máte na farmě „mlýnek“, vrtačku a svařovací stroj.

Jak správně vyrobit pluh pro chodící traktor

Musím udělat pluh pro chodící traktor, pokud neexistují žádné speciální kovoobráběcí schopnosti? Ano, stojí to za to. Konstrukce tohoto zemědělského nástroje je poměrně jednoduchá, a proto je pro každého vhodné vytvořit pluh pro chodce s traktorem.

Než začnete realizovat svůj nápad, musíte si prohlédnout předchozí příspěvky na našem webu, kde jsme podrobně popsali výrobní proces s výkresy.

Typy skládek

Podle způsobu umístění a upevnění se rozlišuje několik typů těchto zařízení:

 • Přední. Má vlastní hydraulický válec, kterým je zařízení poháněno.
 • Namontované vzadu. Je umístěn na zadní straně mini traktoru a je poháněn otáčením na závěsu jednotky.

Verze pohonu předních kol je nejčastěji vidět na staveništích, během prací na silnici a při odklízení sněhu. Čepele mohou mít významné rozdíly, ale každá z nich má své vlastní důležité vlastnosti:

Připevnění čelního listu k mini-traktoru vám umožňuje použít jednotku jako malý buldozer a vodorovné dráhy na místě, vyčistit sníh nebo odstranit nerovný terén.

Nástroje

Pro výrobu čepele budou kromě výkresů vyžadovány následující nástroje a materiály:

Shromáždění

[pozornost typu = zelená] Doporučuje se také nainstalovat omezovač výšky pro čepel pro kutily, aby se zabránilo tomu, aby se lopata zvedla do kritické výšky, což by mohlo způsobit převrácení mini traktoru.
[/ Pozornost]

Prezentované video ukazuje celý proces vytváření lopatky pro mini-traktor.

Čepele pro čištění sněhu: odrůdy a domácí práce

Ruční odstraňování sněhu na velké ploše se stává současným stavem techniky vzácným jevem.

Opravdu, proč trávit dlouhé hodiny a úsilí úklidem svého pozemku, dvora nebo ulice od závěje, když je v garáži silný SUV, ATV nebo pěšky za traktorem?

Pluh na sníh, který je snadno zavěšen na těchto typech zařízení, výrazně urychluje a usnadňuje proces čištění.

Kromě desítek hotových struktur, které lze zakoupit na trhu připevňovacích prvků, lze takový „srovnávač“ vyrobit vlastními rukama s minimálními náklady na materiál.

Všechny sněhové pluhy jsou v závislosti na typu zařízení, se kterým jsou agregovány, rozděleny do několika skupin. Podívejme se blíže na tato zařízení, abychom lépe porozuměli konstrukčním prvkům a správně posoudili jejich provozní a cenové parametry.

Designové vlastnosti

Každý kotouč se skládá ze tří hlavních částí — lopaty na sníh, mechanismu pro nastavení úhlu jeho otáčení a upevňovací jednotky připevněné k rámu traktoru.

Čepel pro terénní vozidlo

Zdroj fotografie unique.rf

Obzvláště výhodné je, že mají sklopnou konstrukci, takže je lze snadno demontovat a umístit do zavazadlového prostoru automobilu.

Čepele pro čtyřkolky

Vysoká manévrovatelnost spojená s vysokou trakcí a výkonnými oky činí z konvenčního ATV vynikající základnu pro instalaci lopaty na sníh.

Zdroj fotografie unique.rf

Přední montážní sada

Centrální instalační sada

Nožový nástavec je konstruován tak, aby nesnižoval světlou výšku a nesnižoval průchodnost stroje.

Šířka pluhu ATV závisí na výkonu motoru, hmotnosti stroje a pohybuje se od 125 do 150 cm.

Levné sněhové lopaty bez zvedacího mechanismu jsou vybaveny lyže # 8211 se speciálním posuvným zařízením, které udržuje bezpečnou mezeru mezi lopatkou lopaty a povrchem krytiny.

S ATV s namontovanou lopatou je možné efektivně pracovat pouze na sypkém sněhu, který není vysoký než 50 cm a není zabalen do hustých vrstev.

Odstraňování sněhu s traktorem na zadní straně

Tento nepředvídatelně vypadající „koňský kůň“ je schopen vykonat spoustu různých prací, včetně odklízení sněhových zbytků. Pomalá rychlost, dostatečně vysoký výkon a vysoká manévrovatelnost umožňují snadno zvládnout sypký sníh až do výšky 40 cm.

Před započetím práce se čepel pojezdového traktoru ručně otočí doprava nebo doleva pod úhlem až 30 stupňů. Šířka standardní lopaty pro tyto stroje není větší než 1 metr s tloušťkou plechu 2 až 3 mm.

Při vybavování vašeho traktoru s přímým pohonem pomocí příslušenství pro odklízení sněhu existuje důvod ke koupi speciálních ocelových ok. Výměnou pneumatických kol za takové „boty“ výrazně zlepšíte kvalitu čištění.

Ceny za namontované lopaty pro tyto stroje jsou nízké a pohybují se v rozmezí 4 000–6 000 rublů.

Vyrábíme čepel sami

Pokud máte na své farmě svařovací stroj, vrtačku, metr a pásovou brusku, není čepel pro čištění sněhu vlastními rukama obtížná.

Spodní část čepele musí být vyztužena nožem. To vyžaduje ocelový pás o tloušťce 5 mm s délkou rovnou šířce škrabky. Díry o průměru 5-6 mm a rozteči 10-12 cm musí být vyvrtány v noži předem, aby se připevnil bezpečnostní gumový proužek.

Jak vyrobit nůž pro kutily pro traktor s vlastním pohonem

Opatrně nakrájejte na tři kusy a pro lopatu máte tři zakřivené segmenty. Svařením dvou z nich podél obrysu získáme produkt s kovovou tloušťkou tři milimetry, což je dost, aby byla zajištěna tuhost čepele.

Spodní část čepele je vyztužena nožem. K tomu budete potřebovat 5 mm tlustý ocelový pásek rovný délce čepele. Do nože se vrtají otvory o průměru 5-6 mm s krokem 10-12 cm, aby se zajistil gumový bezpečnostní pás.

Domácí nůž na nože pro vytahování traktoru za sebou

Lopata pro motorový kultivátor

Výměna pneumatických kol za podobná zařízení výrazně zvyšuje kvalitu čištění sněhu.

Lopata z ocelového plechu

Můžete jej upevnit pomocí šroubů, ale budete muset nejprve vrtat nebo svařovat pás svařováním.

K provedení práce, kterou budete potřebovat:

Chcete-li se dozvědět, jak vyrobit radlici pro traktor Walka za Neva MB-2, podívejte se na video níže.

Všechna práva vyhrazena, 14+

Použití jakéhokoli materiálu bez našeho předchozího písemného souhlasu je zakázáno.

Výhody a pracovní princip

Pokud jsou k dispozici plechové, trubkové nebo profilové lišty, zařízení na odklízení sněhu je zdarma k výrobě

Jak vyrobit nůž pro chodící traktor z hlavně

Pokud jsou segmenty vyříznuté z válce malé, jsou svařeny dohromady, aby se získala požadovaná šířka lopaty.

Jak vyrobit plechovou sněhovou lopatu pro chodící traktor

Vyztužovací rám listu je svařen z profilové trubky

Odborné poradenství

Guma na noži je nutností. Upevňuje se tak, aby okraje šly na okraj kovové sběrnice. Při tomto uspořádání se guma méně opotřebuje a zabraňuje ocelovému noži zničit tvrdý chodník.

Při čištění sněhových úlomků jsou na kolech traktoru, nacházejícího se za traktorem, umístěny protiskluzové řetězy nebo jsou umístěna oka

Domácí pluh

Pluh je svisle připevněn k traktoru na zadní straně. Je provedeno přizpůsobení odchodu nože. Upevnění se provádí pomocí šroubového spojení. Výkresy pluhu pro kutily pro mini traktor se liší od výkresů určených pro tahač za sebou.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector