Dřevěné postele: pokyny krok za krokem + originální fotografie

Fotografie venkovské zahrady. Neobvyklý tvar postelí

Zahradní postele nemusí být nudné a jednotvárné. Podívejte se, jak krásné jsou zahrady na těchto fotografiích díky tvaru postelí.

Mohou mít širokou škálu konfigurací.

A dekorativní prkna a rámečky mohou oživit vzhled vaší zahrady jako nic jiného.

Mohou být vyrobeny z jakéhokoli materiálu po ruce, včetně starých prken, kovu, cihel nebo kamenů.

Plot lůžek ve formě proutí je velmi krásný. Aby se zabránilo vylití půdy z krabice, pod boky na vnitřní straně je umístěno agrofibre.

Zeleninová zahrada: fotografie pohodlných postelí v zemi

Krásná zahrada pro každý vkus.

Jako alternativu k běžné zeleninové zahradě můžete zasadit vlastní zeleninovou zahradu stejným způsobem, jako byste zasadili květiny — v krásných zaoblených tvarech vedle altánu nebo posezení.

Nejkrásnější věcí v každé zahradě jsou samotné rostliny. Zdravé, čerstvé, aromatické. Pokud pěstujete zeleninovou zahradu jako dekorativní květinový záhon, ujistěte se, že se po sklizni rané zeleniny a bylin nezakrývá s prázdnými dutinami.

Pokud je zahrada malá, pak můžete utratit peníze za krásné ploty pro vysoké postele.

Při kombinaci zeleniny s okrasnými rostlinami budete překvapeni, jak nečekaně rafinované jsou listy a plody zeleninových plodin.

Krásnou zeleninovou zahradu, stejně jako květiny, lze pěstovat v nádobě a vyzdobit s ní terasu.

Můžete se připojit k majitelům krásných zahrad, i když nemáte letní chatu. Možná není praktické pěstovat na balkoně kořenovou zeleninu, jako je mrkev, ale každý může pěstovat zeleninu a speciální odrůdy rajčat a papriky v květináčích.

Není nutné experimentovat s designem zahrady pro celý pozemek — zkuste letos vytvořit malou kuchyňskou zahradu u domu v podobě květinového záhonu. Jeden z vašich praktických kroků vám poskytne více informací a závěrů než 100 fotografií krásných zahrad.

Jakákoli práce vynaložená na zahradu se nepochybně vyplatí dobrou sklizní. Existuje však větší touha starat se o krásnou zahradu, souhlasíte?

Možnosti postelí z desek

Existuje několik typů dřevěných postelí pro letní sídlo, kde každý má své vlastní vlastnosti a technologii výroby:

Jak zpracovat desky pro postele

Pro prodloužení životnosti dřevěných plotů — až 10 let, je nutné je zpracovat speciálními směsmi. Musíte však jednat bez poškození půdy, impregnace by neměly obsahovat toxické látky.

Krabici na postel z desek můžete zpracovat pomocí následujících prostředků:

Fotografie postelí z desek s vlastními rukama

Fotografie postelí z desek jsou uvedeny níže.

Jak si vyrobit vysoké postele vlastníma rukama.

1. Nejprve musíme označit místo pro postele. Obvyklá šířka postele je 1,2 m, délka může být libovolná. Obdélníky požadované velikosti označíme na zemi pískem.

3. Prodlužujeme vysoké postele. Protože design našich postelí je modulární, můžeme si postel rozšířit z obou stran o další modul.

7. Zavlažovací systém pro vysoké postele. Plánuje se upevnění zahradní hadice se zavlažovacími tryskami podél obrysu vysokých lůžek: potřebujeme děliče 90 a 180 stupňů.

Ploty pro vysoké postele.

3. Jako plot pro vysokou postel můžete použít kovový profil, včetně staré střechy nebo plotu.

5. Ploty pro vysokou postel si můžete vyrobit vlastními rukama z cihel nebo betonu. To je velmi dobrá volba, ale musíte vzít v úvahu, že beton ovlivní kyselost půdy v zahradní posteli po dobu 2-3 let.

6. Nejlepší ploty pro vysoké postele jsou plastové. Na rozdíl od standardních obdélníků postelí s dřevěnými ploty nevypouštějí do půdy nic vlastního, vynikající tepelnou izolaci, dlouhou životnost a schopnost nastavit jakýkoli tvar postelí.

7. Ploty pro vysokou postel ze šrotu. Boky postelí můžete vyrobit z lahví položených jako cihly na betonovou maltu.

Různé typy vysokých postelí.

Kromě tradičních vysokých postelí s vysokými stranami existuje několik dalších typů vysokých postelí.

Dobré vědět:  Barberry hedge - spolehlivá ochrana webu před nežádoucími hosty

1. Vysoká kruhová postel. Skládá se z kulatého rámu s cestou do středu postele. Tato forma vysoké postele se také nazývá „klíčová dírka“.

Větve, kořeny, papír, kompost jsou umístěny na dně postele. Uprostřed zahrady je tunel pro čerstvý organický odpad a vodu.

Tato konstrukce postele poskytuje potřebnou vlhkost a neustálé obohacování půdy.

Cesty mezi postelemi jsou pokryty slámou nebo velkými pilinami. Nikdy nešlapejte na zem ve vysokém lůžku, protože by se to zhutnilo a ztěžovalo rostlinám příjem vlhkosti a živin.

Nešetřete prostorem pro cesty mezi vysokými postelemi — takže tam můžete vždy zavolat pomocí zahradního trakaře, jak pro sklizeň, tak s novou porcí humusu. Mějte soucit na zádech — použijte kolečko.

Zjistěte více o vysokých postelích prostřednictvím vlastních zkušeností. Pro každého zahradníka je v tomto tématu mnoho zajímavých nálezů, experimentů a nových objevů.

A připravili jsme pro vás video se 100 inspirativními příklady použití vysokých postelí v zemi.

Kdy je nejlepší čas udělat a co zasadit

Podzim nebo pozdní léto jsou vhodnější časy pro vytvoření vyvýšených postelí vlastními rukama. Pokud začnete pracovat na jaře, během tohoto období je dopad rodících se procesů na vývoj sazenic velmi slabý a nepostřehnutelný.

Ploty vytvořené na jaře se nejlépe naplní měsíc před výsadbou sazenic.

Takové zahrady budou zdobit dvůr

Chcete-li naplnit vysoké postele v zemi vlastními rukama, jejichž fotografie jsou uvedeny níže, je nejvhodnější podzimní období.

To je, když vývoj vnitřních procesů pokračuje v zemi. Vrstvy v krabici, které zrály přes léto, poskytují kořenovému systému rostliny optimální množství užitečných prvků.

Střídání rostlin

Sazenice se obvykle vysazují bezprostředně po konstrukci konstrukcí. Po sklizni zralých zeleninových plodin se každoročně střídají se zdravými bylinkami, například petrželkou a koprem. To každoročně umožňuje hojnou úrodu.

Je lepší odstranit horní vrstvu půdy výměnou za novou čerstvou půdu obsahující hnojiva. Konstruováním dostatečně velkých boxů se plodiny odolné vůči chladu střídají s teplomilnými plodinami pomocí ochranné fólie.

Vysoká postel pro okurky a rajčata

Okurkové krabičky

Uspořádání zahrad z vysoké břidlice

Označení

Před označením webu byste se měli zásobit břidlicovými listy a také:

 • kousek křídy nebo tužky;
 • svinovací metr;
 • úroveň budovy;
 • gumové kladivo;
 • výztužné tyče nebo kolíky.

Vybraná oblast je ohraničena, proto jsou kolíky umístěny po obvodu budoucí krabice. Hraniční značení vyžaduje hloubení úzkých drážek do hloubky bajonetu.

V přítomnosti dobré půdy se úrodná vrstva obvykle odstraní z povrchu uvnitř značení.

Příprava materiálu

Při plánování výstavby vyvýšených břidlicových postelí vlastními rukama připravují materiály. K tomu jsou listy břidlice položené na povrchu řezány bruskou. Předběžné značení se provádí na listech, aby se ušetřila břidlice.

První sklizeň se blíží brzy

Doporučuje se namočit dřevěné kolíky bituminózním tmelem nebo odpadními oleji. Kovové tyče jsou ideální jako podpěry pro krabici. Před použitím jsou ošetřeny antikorozními sloučeninami.

Instalace konstrukce

Instalace počátečního břidlicového listu se provádí svisle do příkopu, s přihlédnutím k úhlu značení. Vysoce teplé břidlicové postele jsou vytvářeny postupně. To vyžaduje:

Snadné kutilství

Vyplňování zahrady

 • větvičky, ořezávací tyčinky, větvičky, hrudky, kůra, zbytky rostlin;
 • papír, kartáč, kousky tenké lepenky nebo tapety;
 • tráva, listí, popel ze dřeva s částečně rozloženými pilinami.

Po sklizni je nutné povrch půdy uvolnit.

Aby se maximalizovalo obohacování půdy, je vysazen zelený hnoj. Poté přidejte půdu smícháním s kompostem připraveným k použití.

Vysoká zahradní postel vyrobená ručně v zemi je zobrazena na fotografii níže.

Vysoký zahradní hřeben ve dvoře

Váš vlastní zahradní designér

Mimo jiné stojí za to podívat se na samotnou zeleninu. Rostliny se liší výškou, mají různé listy, plody. To umožňuje zasadit je do stejné postele a vytvořit tak krásnou kompozici. Samozřejmě je třeba vzít v úvahu kompatibilitu zařízení.

Rada. Hlavním principem dekoru je co nejvíce kontrastů.

Na postelích se upřednostňují takové okrasné rostliny, jako jsou:

 • měsíček;
 • měsíček nebo „měsíček“;
 • všechny druhy trvalých ozdobných mašlí;
 • koření.
Dobré vědět:  Hlavní chyby v plánování kuchyně

Výhody a nevýhody dřeva

Někteří zahradníci mají rádi ploty z dřevěných desek, jiní jsou proti použití tohoto materiálu. Každý má svůj vlastní názor. Je spojena s pozitivními a negativními vlastnostmi stromu.

Desky jsou materiál šetrný k životnímu prostředí

Recenze by měla začít klady:

Při kontaktu s vlhkostí se na dřevě objeví plíseň

Navzdory existujícím nevýhodám zůstává dřevo nejlepším ekologickým materiálem pro úpravu hřebenů.

Zpracování a ochrana dřeva

Jak zpracovat desky pro postele? Tato otázka je jednou z nejdůležitějších, protože dřevo je náchylné k negativním vlivům vlhkosti, a pokud není schránka chráněna, může rychle začít hnitět. K tomu můžete použít následující možnosti:

Plastové konstrukce

Výrobky vyrobené z polymerních prvků příznivě zdůrazňují obvod výsadby. Kromě toho jsou plastové postele různých barev a textur, takže můžete vytvořit jedinečný design krajiny.

Plast je poměrně tuhá bariéra, která následně odděluje přistávací zónu.

Plastové prvky jsou dostatečně pružné, aby poskytly struktuře absolutně jakýkoli tvar.

Vzhledem k tomu, že plastové postele neabsorbují vlhkost a nejsou ovlivňovány teplotními poklesy a přímým slunečním zářením, mohou být shromažďovány v různých klimatických pásmech.

Použitá zahradní plastová deska může mít různou strukturu:

 • cihlový;
 • přírodní kámen;
 • textura dřeva;
 • kov a mnoho dalšího.

Je třeba připustit, že postele z desek z PVC jsou mnohem odolnější než postele z řeziva. Jsou spolehlivě chráněni před rozpadem.

Pokud je to žádoucí, lze plastovou krabici přesouvat z místa na místo, což nelze provést, pokud je konstrukce kamenná, cihlová nebo železná. Ve skutečnosti jsou plastové ploty mobilní konstrukce, které nevyžadují zvláštní údržbu.

Kromě výše uvedených výhod se plastové díly vyznačují následujícími vlastnostmi:

Možnosti dřevěného obrubníku

Instalace jednoduché krabice desek

Konstrukce plotu pro postele je poměrně jednoduchá a lze ji snadno provést ručně. Pro práci budete potřebovat jednoduché vybavení a materiály:

Pokyny pro výrobu krabice na zahradu

Jednoduchá dřevěná zahradní postel je připravena. Můžete jej naplnit zeminou a pěstovat ovocné a zeleninové plodiny.

Recenze lůžek desek

Maxim, 53 let, Saratov.

Anna, 35 let, Voroněž.

Ruslan, 28 let, Belgorod.

Yana, 55 let, Volgograd.

Krásná zeleninová zahrada. Fotografie, jak kombinovat rostliny

Nestačí však jen krásně vyzdobit samotné postele. Chcete-li úplně transformovat zahradu, musíte pracovat na jejich obsahu.

Hodně z toho, co roste ve vaší zahradě, je krásné samo o sobě. Proč to nevyužít?

Jak můžete diverzifikovat svou zahradu?

Podívejme se na tyto fotografie, jak můžete rostliny vysazovat, s přihlédnutím k jejich vzhledu, aby kombinace rostlin vytvářely zajímavé kompozice.

Kromě toho můžete vzájemně kombinovat nejen užitečné plodiny. Nikdo nezakázal výsadbu květin a okrasných rostlin přímo do zelí.

A není vůbec nutné zasadit vše do rovnoměrných řad. Zkuste si zapamatovat další tvary ze školní geometrie.

Nebo vytvořte kreativní chaos, jehož harmonie se nevysvětluje závažností tvarů a čar.

Představovat si! Mějte však na paměti základní principy kompatibility a střídání plodin.

Při výsadbě vysokých rostlin pamatujte také na to, že mohou vytvářet stín svým krátkým sousedům.

Jak zacházet s dřevěnými ploty pro postele.

Nejekonomičtější varianta dřevěných zahradních plotů ON TIME.
Palubovka je poměrně drahá, ale obsahuje veškerou nezbytnou ochranu proti rozpadu. Po desetiletí bude sloužit jako zahradní plot.

Dobré vědět:  Svými vlastními rukama: výběr a instalace okenních svahů ze sendvičových panelů

Ale jak ukazuje praxe letních obyvatel, dokonce i použité desky, které byly odebrány pro pole zahrady bez jakéhokoli zpracování, klidně slouží 5-6 let.

Možnosti oplocení zahrady a keřů

Při pěstování keřů slouží plot jako podpůrná funkce, která umožňuje rostlině neklouzat po zemi a růst na omezeném území.

Místo zdobí elegantní zahradní ploty

Dřevěné prkno a tyče

Dřevo je nejoblíbenějším materiálem pro oplocení. V téměř každé chatě najdete útržky desek, tyčí, desek, staré obložení, trámy atd. To vše lze použít k vytvoření uzavírací krabice nebo nosného rámu.

Silné desky nebo bloky najdete kdekoli

Konstrukční a výrobní technologie závisí na množství nalezeného materiálu. Například z dlouhé desky a několika tyčí můžete postavit nízkou krabici, která je vhodná pro oplocení hřebenů se zeleninou.

Mezi výhody tohoto designu patří:

 • nízké náklady a nízké mzdové náklady na stavbu;
 • snadnost modernizace a oprav;
 • snadné přenášení a demontáž.

Kámen a cihla

Ploty z kamene a cihel se používají jen zřídka, protože materiál může být použit více hodný. Používá se hlavně k oplocení okrasných rostlin a květin.

Pomocí ozdobného kamene nebo cihel můžete krásně uspořádat záhon

Stará břidlice

Břidlice je střešní materiál, který se stále méně používá pro zamýšlený účel. Po výměně střechy by se tedy nemělo spěchat s její likvidací. Je ideální pro lemování hřebenů.

Stará břidlice se na farmě stále bude hodit

Video: zahradní oplocení z břidlice pro kutily

Dekorativní nárazníky

Prefabrikovaný dekorativní okraj pro plastové postele je vyroben ve formě sekčního systému: sada obsahuje několik prvků určité délky, které jsou upevněny pomocí plastových kolíků.

Dekorativní nárazníky jsou k dispozici v různých materiálech

Obrubníková páska

Obrubníková páska je hotový výrobek pro rámování okrajů záhonů a záhonů. K výrobě se používá odolný polyetylén a plast o tloušťce do 3 mm. Šířka se pohybuje od 10 do 50 cm. Páska má hladký nebo zvlněný tvar.

Výhody polyethylenového okraje jsou následující:

 • vytvoření plotu jakéhokoli tvaru;
 • možnost uspořádání víceúrovňové postele nebo květinového záhonu;
 • snadnost instalace a demontáže;
 • životnost po dobu 10-12 let.

Obrubníková páska může být použita k ochraně záhonů nebo záhonů jakéhokoli tvaru

Plechy

Plechy o tloušťce až 2 mm vám umožní vytvořit silný a spolehlivý okraj pro plotové postele. Nedoporučuje se používat obyčejný kov, protože tenké desky rychle reznou a promění se v prach.

U kovových plotů je lepší použít pozinkovanou ocel

V létě se kov rychle zahřeje, což povede k neustálému zahřívání půdy a jejímu vysychání. To negativně ovlivní růst a plodnost vysazených rostlin.

K vytvoření kovového plotu je lepší použít pozinkovanou ocel s polymerním povlakem. Materiál má dlouhou životnost, udržuje svůj tvar dobře, nebojí se teplotních extrémů a vysoké vlhkosti.

Plastové lahve a dýmky

Můžete použít plastové lahve různých barev

Armatura

Kování nebo kovové ořezy trubek jsou užitečné pro vytváření keřových plotů. Kovové tyče jsou spojeny drátem nebo svařeny na spojích.

K vytvoření nosného rámu pro pouzdro lze použít výztuž a plastovou trubku

Video: možnosti krásných plotů pro postele

Příprava na výrobu

Chcete-li samostatně vyrobit ploty pro hřebeny nebo plot pro předzahrádku, budete muset provést řadu přípravných opatření. Nejprve je nutné se rozhodnout, z jakého materiálu bude plot postaven.

Poté jsou provedeny výpočtové operace, které umožňují odhadnout celkové množství požadovaného materiálu, a je připraven nástroj potřebný pro práci.

Výběr materiálu

Nejjednodušší je vyrobit dřevěný rám

Výpočet materiálů a potřebných nástrojů

Jako příklad si vypočítáme dřevěnou desku pro hřeben 1×5 m:

Jako nástroj musíte připravit:

 • šroubovák nebo kladivo;
 • pilka na dřevo;
 • sekera;
 • náměstí;
 • Svinovací metr a tužka.
Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector