Dřevostavba pro letní chaty na zakázku: výkresy + výrobní metody

Jaké jsou

Plech ochrání stěny před vrtáky dřeva (samozřejmě dřevěnými)

Jak se dělají stěny

Nejčastěji jsou dřevěné kulatiny stavěny s příhradovými nebo štěrbinovými stěnami. Lepší je, když jsou desky nacpané pod určitým úhlem — jako žaluzie. Pak se srážky, i když se šikmým větrem, dostanou dovnitř málo. Ale i když jsou desky plné nějaké mezery, všechno dobře schne.

Desky / prkna se na rám nacpávají hlavně vodorovně, někdy svisle a také — vytvářejí mřížky z tenkých proužků nebo je kladou šikmo. V každém případě by tam mělo být hodně větracích štěrbin.

Svisle polstrovaná prkna jsou vzácná. Taková je dřevník se šikmou střechou

O velikosti slotů: jsou vyrobeny od 2 cm do 10 cm, ale také to závisí na šířce desky. Pokud necháte mezery velmi široké, sníh bude silně zameten. Pokud není mnoho sněhu nebo vám nezáleží na množství sněhu, můžete desky vyplňovat méně často. Je to také ekonomičtější.

Krásná dřevník pro letní sídlo

Uspořádání protokolu

Je lepší rozdělit oblast na části, abyste mohli jít dovnitř

Taková velká bouda na palivové dříví — do každé sekce se vejde jeden stroj — asi 4 kostky. Zadní stěna není pevná, pokud se podíváte pozorně, jsou tam díry.

Domácí palivové dřevo: fotografie

Podobných struktur je mnohem více. Rozdíly jsou malé, princip je stejný: rám je čalouněný deskou s různými mezerami. Existuje několik příkladů, které postavili samotní majitelé chat nebo soukromých domů.

Kůlna v zemi byla napojena na dřevník

Jednoduchá dřevník pro letní chaty

Malá topeniště pro chaty s rozdělením do sektorů

Stojí samostatně

Jedná se o dvě fotografie vysvětlující postup výstavby.

A to se stalo. První vážná budova je kůlna pro kutily, a jak dobrá!

Mohlo by vás zajímat, jak si vyrobit dřevěný altán. Může být postaven ve stejném stylu jako kůlna na dřevo, takže vše vypadá jako jeden celek.

Nápady ve formátu fotografie

Všechny tyto modely lze snadno sestavit, některé jsou pouze modifikacemi výše popsaných. Doufáme, že je pro vás nyní jednodušší postavit dřevník vlastními rukama.

Způsob uspořádání palivového dřeva pod baldachýnem

Fotografie palivového dřeva

Dále vám nabízíme pohled na fotografii palivového dřeva pro letní sídlo:

Dřevník v podobě vrchlíku Neobvyklé kulaté dřevník Kůlna na dřevo Palivové dřevo ze starého auta Palivové dřevo v altánu

Jaký materiál stavět

Pokud plánujete sestavit palivové dříví vlastními rukama krok za krokem, budete si muset zakoupit:

Malý, ale kvalitní přístřešek na palivové dříví lze postavit zcela z dvaceti desek

Jakékoli náhražky ve formě plastových fólií, tkanin nebo plachet, plastů nelze jednoznačně použít, jinak bude dodávka paliva v zemi velmi rychle hnít před vlhkostí a slunečním zářením.

Výkresy výroby dřevěného dřeva pro letní sídlo vlastními rukama

Výběr konstrukčního schématu palivového dřeva závisí na umístění a kapacitě skladu palivového dřeva. Pro malou kamnu instalovanou na chodbě chaty můžete vedle ní postavit jednoduchý regál z dřevěných lamel.

Rozměry pouzdra 145 cm široké a 130 cm vysoké

Konstrukce umožňuje stohovat palivové dříví do výšky 120 cm, což je více než dost pro malou letní chatu, palivové dřevo je však nestabilní Proto jej lze instalovat pouze ke zdi.

Dobré vědět:  Vytvoření květinové zahrady v zemi: jemnosti designu

Pouliční verze topeniště je zobrazena na obrázku níže.

Jedná se o jeden z nejžádanějších a nejoblíbenějších modelů přístřešků pro skladování palivového dřeva v zemi. Již obsahuje všechny nejdůležitější prvky protokolu ze skutečného dřeva:

To nejen chrání dřevěnou konstrukci před rozpadem, ale také usnadňuje proces pokládky a výběru palivového dřeva pro vytápění chaty.

Pokud objem vytěženého palivového dříví pro chatu přesáhne 4 m 3, bude nutné palivové dříví postavit podle rámcového schématu z baru a desek, přibližně stejných jako v případě výstavby pomocných prostor pro chatu.

Jedna z těchto možností je zobrazena na obrázku níže.

Jak si vyrobit dřevo pro skladování palivového dřeva vlastními rukama

Přenosné dřevo

Nejjednodušší konstrukci rámu z tyče na půl kostky palivového dřeva lze sestavit, jak se říká, na koleno za pár hodin. Nejjednodušším způsobem je vyrobit si palivové dříví pro letní sídlo, fotografii, ve formě nástěnného rámu.

Nejprve musíte sestavit základnu stojanu. Vzhledem k tomu, že palivové dřevo bude instalováno přímo na podlahu chaty, není potřeba zvláštní základ.

Vystřihli jsme dvě dlouhé a dvě krátké strany základny, to vše sešijeme samořeznými šrouby.

Podobným způsobem vyrobíme boční regály, namontujeme je na základnu palivového dřeva a zafixujeme je samořeznými šrouby. Určitě budete muset nainstalovat vzpěry dole.

Dalším krokem je vyříznutí vnitřních vzpěr

Výsledkem je konstrukce ve tvaru písmene U, kterou lze snadno přemístit dovnitř letní chaty a v případě potřeby ji na konci sezóny odstranit.

Samostatně stojící budova

 • Metoda stohování poskytuje palivovému dříví nejlepší metodu skladování;
 • V létě je budova využívána jako dočasné skladiště plodin nebo nářadí;

Je jasné, že se nestane plnohodnotnou náhradou za boudu v zemi, ale místnost až do okamžiku, kdy je naložena palivovým dříví, se často používá pro nejneočekávanější účely, někdy dokonce pro klíčení semen a chov kuřat.

Při absenci palivového dřeva lze stříšku použít k uložení vybavení v zemi.

Stavíme základ a rám

Dalším krokem je sestavení spodního páskování, nastavení regálů a provedení páskování horní úrovně dvěma rovnoběžnými nosníky.

Zastřešení

Nejdůležitější součástí dobrého palivového dřeva pro letní sídlo je střešní krytina, proto jakmile se objeví stěny, okamžitě přistoupíme k pokládání desek pro kontralaty a latování pod střechu.

Abychom zabránili vyfukování kapek pod střechu, přišijeme římsový pás, pokud v zemi leží části starého okapu pro odvádění dešťové vody, můžete jej také nainstalovat.

Dokončování

Posledním krokem je ušití obkladu stěny. Bude zapotřebí hodně materiálu, takže ho bude třeba dovážet předem. Alternativně můžete řezat tyče a tyče v lese poblíž dacha.

Jedna z možností, jak postavit palivové dříví vlastními rukama, je ukázáno ve videu:

Dřevník připojený k jiné budově

Sudový hasič

U malých nádob je vše ještě jednodušší, stačí vyříznout dno a položit ho do pyramidy. Je pravda, že v tomto případě budou sudy muset být zabaleny drátem nebo kovovou páskou.

Kovová dřevník

Pro ty, kteří rádi pracují s kovem, můžeme doporučit úložnou konstrukci sestavenou z kovového profilu. Bude stačit upevnit vodorovný příčník na římsový obklad a položit další ze stejného profilu na štěrkovou podložku.

Dobré vědět:  Interiér 2020: módní trendy a trendy

Zbývá jen nainstalovat svislé sloupky vyrobené z kovové trubky a zafixovat síťku, která drží dřevo před pádem na zem. Obecně se design ukazuje jako velmi prostorný, proto se takové palivové dřevo používá pro hlavní zimní letní chaty.

Paletové kulatiny

Schéma takového úložiště je uvedeno níže.

Design je jednoduchý a nebude těžké jej nainstalovat vedle letní chaty. Je pravda, že při skladování palivového dřeva bude nutné palivové dřevo zakrýt plachtou nebo pláštěm ze syntetické tkaniny.

Velký dřevěný kmen lze v zemi sestavit z celých palet Velký dřevěný kmen lze v zemi sestavit z celých palet

Dřevník kombinovaný s další budovou

Jedním z nejoblíbenějších způsobů skladování palivového dřeva v zemi je výroba palivového dřeva přímo na verandě nebo vedle předních dveří pod jedním baldachýnem.

Druhy kulatiny pro letní chaty

V zemi existuje několik typů budov na palivové dřevo. Samostatně stojící kůlna s dveřmi se nazývá palivové dřevo, malý stojan nebo koš na spotřební část přívodu paliva se nazývá topeniště a kůlna na sušení a skladování palivového dřeva se nazývá palivové dřevo.

Na palivové dřevo jsou kladeny následující požadavky:

 • velká kapacita;
 • maximální ochrana před srážkami;
 • volná cirkulace vzduchu pro rychlé sušení paliva.

Palivové dřevo se dělí na:

Kresby palivového dřeva

Kresba otevřeného palivového dřeva, kterou lze snadno udělat vlastními rukama:

Přibližný diagram sloupcového základu, způsob instalace a zajištění sloupů vlastními rukama:

Pokud jsou kulatiny v dřevníku složeny do několika řad do hloubky, je vhodnější rozdělit objem na části. Potom se surové, nedávno přivezené palivové dřevo nebude mísit s již vysušeným.

Výkres dřevníku se šikmou střechou:

Fotografie dřevorubců pro letní chaty na vlastní pěst

Rustikální dacha bude mít prospěch pouze z jedinečného designového řešení — celé stěny klád.

Není těžké přeměnit několik starých sudů na palivové dříví a struktura vypadá velmi působivě:

Malé palivové dříví se zásobou paliva pro grilování může současně sloužit jako stojan:

Pokud máte talent a příležitost, můžete si vlastními rukama vytvořit malou kovanou topeniště. Bude sloužit jako originální dekorace pro letní sídlo, ale jsou do něj vloženy pouze hotové, již sušené kmeny.

Velké kulatiny z kovového dřeva jsou vhodné pro sušení a dlouhodobé skladování paliva v zemi:

Originální návrhy stacionárních a mobilních kmenů dřeva:

Výběr typu dřevníku

Pro obložení stěn můžete také použít vlnitou lepenku, břidlici, polykarbonát. Při použití těchto materiálů pro obklady stěn je nutné ponechat mezery, aby v palivovém dříví bylo přirozené větrání.

Dřevník, jehož stěny jsou lemovány řezy stromů a na střeše roste tráva, přiměje vaše sousedy věřit, že máte mezi hobity příbuzné.

Pamatujme, že nejen typ letní chaty může hodně říci o majiteli.

Začínáme

Zvažte konstrukci různých typů dřevníků: stacionárních, nástěnných a přenosných.

Stacionární dřevorubec

Není možné instalovat sloupky přímo na zem, celá konstrukce bude „chodit“, zejména na jaře, kdy půda nabobtná.

Na základnu instalujeme sloupky z cihel nebo bloků, upevníme je maltou. U malého dřevěného dřeva stačí čtyři sloupky, u prostornějšího nebo u užitkového bloku v kombinaci se dřevěným kmenem bude zapotřebí více.

Dobré vědět:  Jaké svařovací stroje tam jsou a kde se používají

Pomocí rohů instalujeme vertikální rám palivového dřeva. Nejprve namontujeme zadní vzpěry, poté střední a přední.

Vyrábíme horní postroj a hřebíky krokve na střechu. Abychom zjednodušili montáž svislého rámu, opravíme dřevo během instalace dočasnými vzpěrami.

Střechu dřevníku vyrábíme z vlnité lepenky, jednostranné. Volitelně můžete uspořádat štít. Jakýkoli materiál, který váš rozpočet umožňuje, se používá jako střešní materiál.

Stěny palivového dřeva opláštěme deskou nebo mřížemi. Tyče mohou být vyplňovány v krocích po 25-30 mm, desky mohou být přibity s malou mezerou. To zajistí dobrou přirozenou ventilaci v dřevníku.

Všechny dřevěné části jsou ošetřeny antiseptickou a protipožární impregnací, poté pokryty barvou nebo barevným polyuretanovým lakem. Kromě krásného vzhledu tímto způsobem prodlužujeme životnost dřevníku.

Několik fotografií kutilů dřevorubců z dostupných materiálů. Charakteristickým rysem je přesnost a představivost při navrhování tak jednoduché struktury, jako je dřevník.

Tady je varianta brutálního palivového dřeva. Nenáročné, v čistě rustikálním stylu, bez jakéhokoli designu, ale plní svůj úkol.

Pro stavbu takového dřevníku (a všech, kde je dřevo kopáno do země nebo betonováno v zemi), budete potřebovat vrták. S vrtačkou bude práce s vykopáváním otvorů pod sloupky trvat velmi málo času.

Takový design palivového dřeva je nejvíce rozpočtovou možností. Vše, co potřebujete, jsou sloupy z neloupaných kulatin o průměru asi 200 mm, příčníky z kulatin menšího průměru, několik desek, břidlice nebo vlnitá lepenka na střechu.

Nosné sloupy jsou šité příčníky o průměru asi 100 mm. Na každou stranu s výjimkou předního hřebíku připevňujeme tři příčníky.

Fotografie jasně ukazuje, že desky jsou na podpěrné sloupy přibity shora, na desky jsou připevněny příčné nosníky. Práce dokončíme přibitím břidlicových desek na příčníky.

Možnost připevnění na zeď

Pro stavbu nástěnného palivového dřeva jsme zvolili severní stěnu domu nebo užitný blok. Palivové dřevo se neradi „opaluje“ na slunci; pro správné vysušení je zapotřebí dobré přirozené větrání.

Při stavbě takového palivového dřeva je třeba mít na paměti, že voda ze stěn domu nebo užitkového bloku může proudit do palivového dřeva. Tomu je třeba zabránit mírným pohybem palivového dřeva ze zdi nebo instalací střechy požadované struktury.

Níže je fotka dřevníku postaveného poblíž plotu. Princip jeho konstrukce však opakuje nástěnnou verzi:

Přenosná možnost

Zde je několik nápadů, jak vyrobit přenosný kovový protokol ze dřeva. Pokud máte zkušenosti s prací s kovem a potřebnými nástroji v zemi, úkol je docela proveditelný:

Jak postavit dřevník v zemi vlastními rukama, nyní máte nápad. Doufáme, že vám některé nápady budou užitečné. Musíte jen položit ruce a přijít s vlastní, originální verzí. Určitě uspějete!

Jak vybrat materiál?

Zde jsou materiály, které budete potřebovat k vytvoření běžného dřeva.

 • Podlahová deska. To je nutné, aby kmeny neležely na zemi. Deska by měla být zvolena tlustá, ne tenčí než 2,5 cm, aby odolala palivovému dříví.

 • Bloky jsou místo základu betonové.

 • Paprsek, kmeny. Pro základnu podlahy.

 • Rámové desky.

 • Nosník pro rám.

 • Střešní desky.

 • Střešní materiál. Polykarbonát, břidlice nebo vlnitá lepenka.

 • Hřebíky a šrouby.

Potřebné nástroje:

 • elektrická vrtačka;
 • lopata;
 • šroubovák;
 • olovnice;
 • sekera;
 • ruleta;
 • pilka na kov;
 • šroubovák;
 • náměstí.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector