Dřevotřískové barvy | Green-Pages.info

Barvy a textury dřevotřísky

Barevná paleta laminovaných dřevotřískových desek, nabízená k výrobě fasád nábytku, pracovních desek a panelů, je velmi rozsáhlá — více než 250 barev. Zároveň je lze podmíněně rozdělit do následujících typů.

Odstíny dřeva

Dřevotřískové dřevotřískové desky

V tomto případě je důraz kladen na dosažení téměř dokonalé podobnosti struktury stromu s hladkým nebo prudkým přechodem z jednoho stínu do druhého. Právě hra polotónů dává laminátovému dřevotřískovému nábytku takový mimořádný, bohatý vzhled.

Příklady odstínů zebrano, wenge, masakru

Hlavním předmětem použití je nábytek pro domácnosti, kanceláře, hotely, restaurace, veřejné a vládní instituce, nástěnné panely pro kuchyňské zástěry, chodby atd.

Pastelové barvy s texturou dřeva

Další podkategorií jsou čisté barvy, včetně metalických (zlato, chrom, hliník), jasných a pastelových barev. Používají se častěji pro modulární nábytek, kuchyňské soupravy, restaurace a hotelové soupravy.

Imitace dalších materiálů

Textura a vzor různých materiálů: kámen, dlaždice, textilie, rohože, květinové vzory, mramorové a žulové hranolky, stejně jako fantazie. Možnosti použití těchto barev jsou omezeny pouze podle vkusu návrháře a přání zákazníka.

Všechny varianty laminovaných dřevotřískových desek jsou samozřejmě k dispozici ve 3 typech povrchů: lesk lesku, matný a reliéfní. Vzorky ve formě krájecích desek nebo fólií si můžete vždy prohlédnout od výrobců nábytku a prodejců dřevotřískových desek.

Výrobci laminovaných desek sami zpravidla zveřejňují navržené dekory na svých webových stránkách, kupující by však měli pamatovat, že i monitor může mírně změnit odstín a ve skutečnosti se vybraný typ může lišit.

Tabulka správné kombinace barev

Správná kombinace odstínů stěn, podlah a dekorů nábytku vytváří velkolepý interiér, který potěší oko komfortem a krásou. Níže je uvedena tabulka kompatibility: vertikální — dominantní barva, horizontální — možné kombinace.

Tabulka pro přizpůsobení barev

Skvělá volba pro manažerskou kancelář

Pro design ložnice jsou pastelové barvy v pořádku.

Světlé vložky vypadají skvěle v kuchyni

High-tech design

Modrá je zaostřovací bod

Zelená je všestranná barva, proto jsou její odstíny dokonale kombinovány se světlým a tmavým dřevem, mramorem a textilem. Obzvláště ho milují výrobci dětského, modulárního a kancelářského nábytku (foto 7).

Bledě zelená je ideální pro dětské pokoje

Tabulka pro přizpůsobení barev v interiéru

Barevná paleta

Dřevotřísková deska má bohatou škálu barev pro každý vkus. Katalogy výrobců jsou pravidelně aktualizovány o nové možnosti.

Světlé odstíny

Sortiment každé společnosti také zahrnuje módní tóny: vápno, máta, fuchsie, levandule. Bílá barva je vždy zajímavá: takový nábytek je vyžadován při vytváření interiéru ve stylu provence a minimalismu.

Tmavé odstíny

Wenge je jednou z nejmodernějších barev, vypadá to drahocně a lakonicky. Tmavě červené tóny dřeva vypadají elitně. To je ideální pro příznivce konzervatismu a pevnosti.

Jak vybrat správnou barvu

Při výběru odstínu by bylo dobré použít barevné kolo designéra. Poskytuje představu o povolených kombinacích. Pokud to není možné, použijte základní pravidla výběru.

Přírodní odstíny dřeva vytvářejí v místnosti útulnou a klidnou atmosféru. Lze je kombinovat s téměř jakýmkoli dekorem.

Studené textury kamene, kovu se používají k vytvoření high-tech a minimalistického stylu. Přednost se dává bílé, červené, šedé, černé.

Video o výběru barev dřevotřísky

Toto video obsahuje odborné rady ohledně výběru barev dřevotřísky pro fasády kuchyňského nábytku.

Nábytek dřevotříska barvy

Výrobci nabízejí širokou škálu barev, které napodobují přírodní materiály nebo představují abstraktní obrazy. Vzhledem k rozsáhlému použití dřevotřískových desek je k dispozici v různých tónech: teplý a studený, od světla po tmavý.

Světlé barvy vytvářejí pocit prostornosti, vzdušnosti, přinášejí pozitivní náladu:

 • Klidné odstíny se používají pro dveře a příčky kancelářských prostor;
 • nábytek současného módního stylu Provence je malovaný v bílé nebo pastelové barvě;
 • řada světla se používá v lakonických interiérech minimalistického stylu.

Bělený dub a mléčný popel vypadají moderně z dřevěných dekorů. Klasické možnosti pro světlé dřevo jsou javor, bříza, akácie.

Tmavé barvy jsou vhodné při zdobení pokojů v moderním, klasickém, empírovém stylu;

Je důležité, aby volba byla promyšlená a konečná. Bude obtížné samostatně malovat nábytek z dřevotřísky v jiné barvě, ne každá barva dobře sedí na laminovaném povrchu.

Z fotografie na obrazovce monitoru je obtížné určit, jak bude konkrétní odstín vypadat ve skutečnosti. Je praktičtější provést výběr podle vzorků v běžném obchodě a poté objednat dřevotřísku. V tomto případě musíte navigovat podle názvu a čísla článku.

Pravidla pro kombinování barev v interiéru

Bohatá barevná paleta laminovaných dřevotřískových desek umožňuje vytvářet jedinečné kompozice. Hlavní věcí je neztratit se v této rozmanitosti a vybrat barvy tak, aby kusy nábytku byly kombinovány nejen mezi sebou, ale také se stěnami, podlahami, doplňky:

Přední výrobci Laminovaná dřevotříska: Egger, Kronospan, Lamarti, Nevsky Laminate

Pro zdokonalení produktu je k viditelným koncům laminovaných desek z dřevotřískové desky přilepena speciální hrana

Dřevotřísková deska Egger: barvy a materiální výhody

Sídlo společnosti se nachází v Rakousku. Skromný rodinný podnik založený v roce 1961 společností Fritz Egger Sr. se postupně stal jedním z předních výrobců dřevotřískových desek na světě.

Barevný katalog laminovaných dřevotřískových desek Egger nabízí obrovskou škálu, která vám umožní implementovat jakékoli konstrukční řešení:

 • hladká laminovaná dřevotříska (bílá, laguna, alabastr, béžový písek, kaňon, dýňová žlutá, zelená voda, čínská červená, rákos, baltická modrá a desítky dalších barev) — jsou uvedeny v matné a lesklé verzi;

Dřevotřísková deska je materiál odolný vůči vlhkosti a velmi šetrný k životnímu prostředí

 • texturované dekory (lehký beton, béžová kůže, šedobílý mramor amalvi, titan, křemenný bronz, indigový křemen atd.);
 • Laminátová dřevotříska Dřevo imitace dřeva Egger color (calvados pink, light venchester dub, kvetoucí hruška, přírodní palisandr, cremona dub champagne, zebrano havana, přírodní merano — více než 100 odstínů, které dokonale napodobují přírodní dřevo).

Dřevotřísková deska Kronospan: vysoký kakvalitní a bohatý sortiment

Další rakouská společnost, jejíž historie začala s malou rodinnou pilou v Salcburku v roce 1897. V současné době se její aktivity týkají 24 zemí po celém světě.

Dřevotřísková deska Kronospan má vysokou kvalitu a širokou škálu barev

Mezi nesporné výhody laminovaných desek této společnosti patří:

Dřevotřísková deska má řadu barevných a texturních řešení pro výzdobu nábytku do jakéhokoli interiéru

Barvy uvedené v katalogu laminovaných dřevotřískových desek Kronospan lze klasifikovat takto:

Dřevotříska může mít: texturu dřeva, stylizovaný kov a kámen, texturou vzor

Lamartie: vlastnosti Dřevotříska, barvy, fotografie se jmény

Jsou odolné proti opotřebení, nebojí se účinků páry, vlhkosti a vysokých teplot, jsou šetrné k životnímu prostředí, trvanlivé a dlouhou dobu si zachovávají svoji původní barvu a působivé katalogy barev laminované dřevotřískové desky Lamartie umožní oživit jakoukoli myšlenku designu.

Katalog barev laminovaných dřevotřískových desek Lamarti zahrnuje:

Rozsáhlé katalogy barev laminovaných dřevotřískových desek umožní oživit jakýkoli designový nápad

 • imitace dřeva (švestka, marsala dub, lehká dřevotříska wenge, latte, bambus, noche amati, bělený dub, jilm, dřevotříska italský ořech);
 • efektní barvy laminované dřevotřískové desky Lamartie (len, jaro, květiny arabiky, moderní, luino, graffiti).

LDSP Nevsky Laminat: přijatelná cena, evropská kvalita

Katalog barev laminované dřevotřískové desky «Nevsky Laminat» nabízí zákazníkům velký výběr odstínů a textur:

Díky vysoké odolnosti proti opotřebení lze laminovanou dřevotřískovou desku použít v jakémkoli prostoru

Bez ohledu na to, zda se desky vyrábějí v Evropě nebo v Rusku, bude laminovaná dřevotříska skvělou volbou po mnoho let díky optimální kombinaci ceny a kvality.

Malované fasády MDF

Na druhé straně pozitivní vlastnosti desky MDF (pevnost, šetrnost k životnímu prostředí, odolnost proti vlhkosti) významně ovlivňují pozici v hodnocení kvality fasád nábytku a zvýšená tepelná odolnost nátěrové a lakové vrstvy jej zvyšuje o jeden krok výše.

Laminovaná dřevotříska

Pokud nechcete, aby nábytek nevypadal levně, můžete použít desku jako možnost pro výrobu fasád TSS Cleaf, který se vyznačuje hlubokým reliéfem, naturalistickým designem a jedinečnými hmatovými pocity.

Barvy nábytku

Temný

Hluboké tmavé odstíny fasády se často používají k vytvoření aristokratických klasických interiérů. Sofistikovaný design vám umožní vytvořit atmosféru luxusu a nádhery v interiéru, přinést tóny konzervatismu a slušnosti.

Tmavé odstíny zahrnují:

 • ořech — tradiční tmavě hnědý odstín;
 • wenge — modro-černá nebo čokoládová barva;
 • mahagon — velkolepá kaštanová výzdoba;
 • eben — africký eben má jedinečný černý tón.

Aby atmosféra nevypadala matně a matně, je nutné správně vybrat odstíny dekorativních nátěrů na stěny, podlahy a stropy.

Světlo

Nejslavnější světelné odstíny jsou:

Malované fasády MDF

Na druhé straně pozitivní vlastnosti desky MDF (pevnost, šetrnost k životnímu prostředí, odolnost proti vlhkosti) významně ovlivňují pozici v hodnocení kvality fasád nábytku a zvýšená tepelná odolnost nátěrové a lakové vrstvy jej zvyšuje o jeden krok výše.

Laminovaná dřevotříska

Pokud nechcete, aby nábytek nevypadal levně, můžete použít desku jako možnost pro výrobu fasád TSS Cleaf, který se vyznačuje hlubokým reliéfem, naturalistickým designem a jedinečnými hmatovými pocity.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector