Dub dubový: barevné prvky a použití v interiéru | Green-Pages.info

Materiálové vlastnosti

Co je bažina dubová

Pod vlivem chemikálií se změnil odstín dřeva — ztmavlo a zbohatlo. A vnější vrstva se obvykle skládá z černých desek uhlí, i když dub nebyl v ohni, ale naopak, pod vodou po mnoho staletí.

Oblast použití

Dříve to bylo často používáno pro vnitřní výzdobu paláců a hradů.

V dnešní době se tento druh dubu používá k výrobě nábytku a dekorativních prvků interiéru (parkety, nástěnné desky, mozaiky).

Suvenýry a šperky vyrobené z této suroviny jsou také exkluzivní a velmi zajímavé. Je však docela obtížné je najít, protože do výroby těchto výrobků se zapojuje úzký okruh odborníků.

Výhody použití

Pevnost, trvanlivost, jedinečný a neobvyklý odstín — to nejsou všechny výhody dřeva.

Charakteristické vlastnosti materiálu také zahrnují:

Tento vysoce kvalitní přírodní produkt byl oceněn a žádán za všech okolností, ale bohužel jsou dubové zásoby omezené a nelze je doplňovat. Přesto se objevily pokusy na začátku minulého století.

Foukání dubu doma

K získání takového materiálu je nutná zvláštní směs, která napodobuje stín přirozené morény dřeviny — moření dřeva.

Skvrna složení

Složení produktu je jednoduché. Impregnace na dřevo se dělí na typy podle základního materiálu.

Nejoblíbenější jsou:

obecný popis

Tmavý sonoma dub nebo lanýž: jak používat v interiéru

Výhody dubu Sonoma

Pro snadné rozhodování, zda si vybrat dům sonoma pro nábytek v domě, byste měli pochopit výhody tohoto rozhodnutí:

Obývací pokoj dekorace

Sonoma dub v kanceláři

V kanceláři je často instalována pracovní plocha z tohoto dřeva, tmavé tóny vypadají lépe, vypadají reprezentativně a zdůrazňují účel místnosti. Pokud zvolíte dveře, které odpovídají stínu, bude kombinace harmonická.

Organizace dětského interiéru

V dívčím pokoji si můžete koupit nábytek s narůžovělým nádechem, který se jim často líbí. Chlapci budou preferovat tmavší barvy. Obvykle je připraven stůl pro žáky, počítačový stůl pro teenagery.

Barevná kombinace dubu sonoma s jinými tóny

Světlé tóny lze použít s mnoha barvami. Například: modrá, zelená, tyrkysová, nažloutlá a písčitá, šedá, hnědá. Tmavá sonoma by měla být dovedně kombinována: černá, smaragdová, vínová, pistáciová, tmavě modrá.

Je lepší si předem rozmyslet, jaké barvy se v interiéru použijí, takže bude snazší vybrat dekor později.

Výhody a nevýhody barev

Díky jakýmkoli světlým dubovým produktům je místnost luxusní, útulná a velmi atraktivní. Strom této barvy má mnoho pozitivních vlastností:

Doporučení odborníků

  • Zvažte tón laminátu s dominantními barvami v domácnosti. Nedodržení této podmínky dodá interiéru nepřirozený styl. Místnost se ukáže jako honosná a honosná.
  • Je nutné pochopit, jaké barvy budou použity v interiéru místnosti, teplé nebo studené. Pokud jsou v interiéru použity teplé barvy, použije se na podlahu laminát stejné barvy. V opačném případě bude narušena jednota řešení stylu.
  • Rozmanitost stylů umožňuje použití různých stupňů textury. Dobře definovaná textura je ideální pro styl země. V místnosti s klasickým stylem se doporučuje použít jemnější laminátovou texturu.
  • Laminát je považován za univerzální povlak, ale výběr odstínu a textury je stále nezbytný. Před položením laminátu musí být podlaha vyrovnaná. Na správně připravené podlaze laminát nebude vrzat ani bobtnat.
Dobré vědět:  Malování stěn v kuchyni (46 fotografií): umělecká malba ve stylu Provence v interiéru vlastními rukama | Green-Pages.info

Jaký materiál bych měl zvolit v této barvě?

Shora jsou pokryty dýhou — tenkým řezem dřeva, v tomto konkrétním případě, řezem běleného dubu. Eko-dýha, laminát a PVC jsou také vrstveným materiálem, jehož horní vrstva je speciální film.

Volba bělených dubových dveří bude záviset na ekonomických, estetických a praktických úvahách:

Metody kombinování barev v kuchyňské soupravě

2. Barevný mix.
Obě barvy mohou být jednoduše „smíšené“, to znamená, že budou přítomny nad i pod.

3. Jedna barva je hlavní, druhá je zvýraznění.
V tomto případě se jedna z barev používá aktivněji a druhá se používá jako barevné vložky.

Buďte opatrní zde. Pokud barevná vložka silně vynikne, může kuchyně ztratit integritu a harmonii.

K tomu může dojít, pokud je zadán pouze jeden insert nebo je jeho barva příliš nasycená. Fasáda s přízvukem bude vypadat jako oči.

Těžko říci, že fasáda s červeným přízvukem se zde harmonicky hodí

4. Ostrov s přízvukem.
Bílá kuchyně

Téměř 50 odstínů luxusu je k dispozici ve wenge, moderní návrháři jsou přesvědčeni. Proč je tato barva oblíbená mezi mnoha z nich, proč je stále oblíbenější?

Wenge — pojmenujeme jeden z odstínů barev, ale zároveň hodně říkáme a slyšíme.

Klasika a luxus, aristokracie a relevance, exotika a modernost a mnoho dalších významů zahrnuje energetiku, jako je kouzlo vůdce afrického kmene, slovo „wenge“.

A označuje název dřeva z Afriky. Dřevo zvláštního, neporovnatelného odstínu a kromě toho má velmi důležité vlastnosti: trvanlivost, pevnost, texturu.

Wenge barva s jistotou dobývá svět. Jakmile byl použit pouze v Africe, postupně se šířil po celé Americe, Evropě a jednou v naší zemi se stal velmi populární.

A nyní se tato barva používá k ozdobení stěn a podlah, nábytku a domácích spotřebičů. Wenge se organicky vejde do různých místností a kuchyně Wenge jsou velmi oblíbené.

Zlatý dub

Barva zlatého dubu lze považovat za nejblíže barvě přírodního dubu, který má světlý slaměný odstín. Pro získání hustého zlatého odstínu je dřevo lakované nebo mírně zabarvené.

Zlaté odstíny jsou vidět v jiných složitých dřevěných úpravách. Například v rustikálním dubovém stínu.

Sedan dub lze také vidět ve zlatém odstínu, který také není druh dřeva, ale technologie zpracování.

V interiéru jsou takové odstíny dubu kombinovány s teplými odstíny okru: sláma, žlutá okr, červená, světle zelená, hnědá, tmavě červená hnědá, zlato, stříbro a tmavá čokoláda.

Černý dub

Rašeliniště, které leží pod vodou asi 1000 let, je považováno za skutečně cenné. Dřevo takového stromu je černé a velmi husté. Proces stárnutí zcela mění vlastnosti dřeva, stává se „železem“ a je odolný.

Pomocí umělého moření je také možné dosáhnout odstínů černé a kouřové barvy, a proto jsou černé a šedé parketové podlahy tak běžné, že do interiéru vnášejí luxus minulého století a nové technologie současnosti.

Při použití těchto odstínů dřeva při renovaci nebo při návrhu místnosti zvažte kombinace jako je černý dub a šedá bílá, modrá obloha, hnědá béžová, šampaňské, šarlatová, žlutá, zlatá, stříbrná a šedá.

ZOBRAZIT KOMBINACE SE PODOBNÝMI STYLY (klikněte na barvu)

Dobré vědět:  Nápady pro výzdobu interiéru: 15 způsobů, jak ozdobit věci vlastními rukama | Green-Pages.info
    Tatiana 31. srpna 2011, 19:55

Velmi zajímavý a poučný článek. Poděkovat!

ghoul 13. září 2011, 11:02

velmi zajímavé informace pro návrh interiéru, děkuji!

Sergey 9. listopadu 2011, 22:08

Nabízíme nábytek s odstínem «Horde dub». Co je tato barva? Poděkovat.

Powerman 10. listopadu 2011, 20:33

Bohužel jsem nenarazil na takový druh dubu.

Jekatěrina 13. července 2012, 10:56

Svetlana 7. března 2018, 20:54

Gala 30. března 2018, 21:29

Ano, představíte tuto oponu nějakému příteli, ať se raduje z vaší štědrosti! ))) a kupte si další. A všechny případy.

Použití mořeného dřeva ve stavebnictví

Hádejte, proč se takový dům nebude bát sněhu, deště, větrného nebo mrazivého počasí. To vše díky „škole přežití“, kterou prošlo dřevo na dně zálivu, polynya, jezero, rybník nebo jiné vodní místo, kde se nachází.

Hlavní výhodou vitráže je šetrnost k životnímu prostředí. Je obtížné si představit ještě více přírodního materiálu pro výstavbu bytového domu. Obložení bažinového dubu vypadá zajímavě.

Unikátní materiál tohoto druhu, ideální pro konstrukci, je také vyroben z důvodu nepřítomnosti smršťování během procesu sušení. Nově postavené bydlení je zcela připraveno k použití bez rizika pro lidský život a zdraví.

Proč laminované dřevotřískové dekory mají taková jména.

Velmi logické jméno pro strom, který roste ve střední Evropě, a pokud vezmete v úvahu skutečnost, že v Bavorsku se nachází známý národní park „Bavorský les“. Viz pvc lemování bukového bavorska v katalogu.

Vypadá to, že mluvíme o dubu, který roste v Sonoma County v Kalifornii — je to také kalifornský dub, jehož žaludy Indiáni používali k jídlu. Viz pvc lemování dubu sonoma v katalogu.

Podobné Sonomě. Duby, které rostou v Itálii, se vyznačují a město Cremona je známé svými mistry hudebních nástrojů: Amati, Stradivari, Guarneri. Viz pvc lemování dubové cremony v katalogu.

Všechno je zde velmi jednoduché. Wenge, jak jsme již řekli v jednom z našich článků, je tropický strom, který ve větší míře roste v Konžské republice. Viz okraj pvc wenge Kongo v katalogu.

«Noční Maria Louise».

Je to kanadský dub. A protože Toronto je město v Kanadě, název je obecně shodný. Podívejte se na pvc lemování dubu toronto v katalogu.

Přeloženo z latiny «linum» — lano, nit, len. Texturu tohoto dekoru pronikají podlouhlé linie. Možná to je důvod pro takové krásné jméno. Viz hrana wenge linum pvc v katalogu.

Galiano dub tmavý.

Zjevně pojmenováno po slavném italském likéru Galliano, který také používá dubové sudy. Viz tmavé galiano dubové PVC hrany v katalogu.

Stejně jako „rustikální“ styl existuje i venkovský styl, který charakterizuje venkovský život v Americe. Zdá se, že tato barva dokonale odpovídá danému stylu. Viz orámování dubového venkovního dubu v katalogu.

Všichni víme, že stéla se nazývá kamenný (žulový nebo mramorový) sloup nebo deska. Možná, že bělost výzdoby bukového stella nese úkol zdůraznit. Viz hrana bukového PVC v katalogu.

Tirol buková čokoláda.

Pokud existuje „bavorský buk“, tak proč ne tanzau javor? Tanzau je název města v Bavorsku. Viz hrana pvc javoru tanzau v katalogu.

Dobré vědět:  Co je to lambrequin: textil v moderním interiéru | Green-Pages.info

V našem katalogu najdete všechny výše uvedené barvy lemovací pásky i zbytky lemů z PVC.

Výhody dubového dřeva

Dubové dřevo je vynikající stavební materiál

Použití rašelinového dubu

Podzimní dubové dřevo se používá již dlouhou dobu, a to hlavně v těch nejluxusnějších interiérech.

Bog dub je jedinečný dar přírody

Dub dubový se používá dodnes, ale vklady tohoto jedinečného materiálu jsou stále méně. Koneckonců, jeho popularita roste každý den.

Dnes jsou dveře, parkety, nábytek, suvenýry, kulečníkové tábory atd. Vyrobeny z bažinového dubu, ale neodvážíme se mluvit o nákladech na takové výrobky nahlas.

Umyté dřevo — neuvěřitelná krása a odolnost

V období před industrializací nebylo „černé zlato“ vůbec nazýváno ropou, ale bažinovým dubem. Výrobky z ní vyrobené jsou prakticky věčné, nejsou náchylné k rozkladu, plísním nebo plísním. Nepotřebují ochranný nátěr a mořené dřevo vypadá mimořádně krásně.

Dřevo je elitní materiál. Pouze pro drahé interiéry, povrchové úpravy jachet, luxusní interiéry automobilů, nábytek, který je v kancelářích prezidentů a manažerů velkých společností. publikoval econet.ru

Pokud máte nějaké dotazy k tomuto tématu, zeptejte se odborníků a čtenářů našeho projektu zde.

Líbil se vám článek? Do komentářů napište svůj názor.
Přihlaste se k odběru našeho FB:

Kombinace s jinými barvami

Bledě zbarvené barvy se staly obzvláště žádané po příchodu bílých interiérů. S odbarveným dubem se dobře hodí i následující odstíny — světle fialová, modrá džínovina, jemný smaragd, zlatá, stříbrná, fialově šedá, černá.

Výrobky a povrchové úpravy z tmavého dubu budou v interiéru vypadat výhodně v kombinaci se sametově oranžovou, načervenale červenou, bohatou rajčatovou, olivovou, tmavě modrou, zlatou, stříbrnou, černou.

Černý dub vypadá efektně vedle bílé, světle šedé, nebesky modré, béžové, hnědé, šampaňské, šarlatové, žluté, šedé, zlaté a stříbrné.

Odstíny dubové barvy v interiéru

Výzdoba a nábytek v příjemné světlé barvě bude vypadat jednoduše a elegantně. Takové konstrukční prvky:

Tmavé tóny — wenge, kouřový, černý mořený dub — jsou dobrou volbou pro prostorné pokoje. Podlahy, nábytek, vyrobené v podobných odstínech, se stanou hodnou výzdobou takových místností, dodají jim poznámky luxusu a reprezentativnosti.

Je to další věc, pokud je kuchyně na severní straně. V tomto případě jsou tmavé povrchy v pořádku. A pokud nebude kuchyně často vařena, nepřinesou takové vnitřní prvky žádné zvláštní starosti.

Výběr dubové barvy do ložnice není primárně určován ani velikostí místnosti, ale preferencemi a pohlavím jejího budoucího majitele.

Pro ženu jsou romantické růžovo-zlaté odstíny vynikající volbou. Hodí se k jemným textilům a doplňkům, zdůrazní ženskost hostitelky.

Pánská ložnice je kombinací funkčnosti a určité míry brutality. Zde budou vhodné tmavé tóny a ostré kontrasty. Dub Wenge, v kombinaci s těžkými plátěnými tkaninami, je vynikající volbou pro maskování maskulí.

  • pracovní atmosféra;
  • pohodlí;
  • odolný a neoznačující interiér.

Závěr

Množství odstínů dubové barvy vám umožní vybrat nejlepší možnost pro dekoraci vašeho bytu. Fotografie ukazuje realizované nápady designérů, kteří demonstrují, jak můžete do interiéru umístit dubové výrobky nebo jejich imitaci.

Je absolventem Státní univerzity průmyslových technologií a designu v Petrohradě. Více než 100 dokončených projekčních projektů.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector