Dveře pro kutily ze dřeva: výroba a instalace

Základní požadavky při instalaci dveří do vany

Hlavním účelem dveřních konstrukcí je v tomto případě udržovat teplo v místnosti. Neměl by pronikat ven skrz plátno nebo štěrbiny vedle něj.

Je také důležité, aby konstrukce nebyla vystavena deformaci vlivem vlhkého vzduchu a vysokých teplot.

Vnitřní dveře jsou umístěny v určité výšce (asi 5 cm) od podlahy, ale to může být zanedbáno, pokud se v budově plánuje instalace ventilačního systému.

Konstrukce vedoucí do parní lázně by se měla houpat směrem ven. To je důležité, protože usnadňuje výstup z areálu v případě nebezpečných událostí.

Typy dveří do vany

Za starých časů byly koupelnové dveře vyrobeny z masivního dřeva. Nyní se stále častěji využívá sklo, kov i moderní druhy stavebních materiálů. Vnější konstrukce jsou také vyrobeny z kovoplastu.

Ze skla

S dvojitými okny

Z podšívky

Ve prospěch obložení se často rozhoduje také kvůli jeho ceně: ani lipový materiál není příliš drahý. Plusem je také minimální náchylnost k praskání a dalším deformacím spojeným se zvláštnostmi mikroklimatu lázně.

Kliky a další součásti kování jsou špatně drženy ve dveřích z obložení, proto jsou díly pro vyztužení položeny v konfiguraci.

Možné problémy s instalací

Dveře do šatní skříně: doporučené velikosti

Pokud mluvíme o přísných omezeních velikosti dveří pro šatní skříň, neexistují žádné. Můžete si vyrobit libovolnou délku a šířku. Existují však doporučené parametry určené na základě provozních zkušeností:

Posuvky pro posuvné dveře

Jak si dokážete představit, křídlo není všechno. Jsou nutní průvodci, po kterých se budou tyto dveře pohybovat. Jsou dva — horní a dolní. Výrazně se liší vzhledem.

Horní vodítko pro šatní dveře

Spodní lišta je vyrobena z kovu

Při montáži dveří nejdříve pevně zasuňte do horního vedení, nadzvedněte křídlo až na doraz a zasuňte spodní válečky do příslušné drážky. Celá struktura je zobrazena na následující fotografii.

Montážní schéma

Fotoreportáž z montáže

Nejprve jsou všechny profily vyříznuty přesně na vypočítané rozměry. Přesnost musí být dokonalá. Řez — přísně kolmý, na 90 °. V profilech rukojeti jsou vyvrtány otvory pro instalaci válečků a spojovacích prvků.

Otvory jsou vytvořeny ve dvou průměrech. Přesná velikost závisí na rozměrech zakoupených spojovacích prvků, ale v zásadě existují dvě velikosti: 4 mm a 6 mm, stejně jako 6 mm a 10 mm.

Jak vyvrtat díry

Jeden takový otvor je vytvořen nahoře, jehož střed je umístěn ve vzdálenosti 7 mm od okraje profilu, ve spodní části otvorů jsou dva — první ve vzdálenosti 7 mm od okraje, druhý — vycházející z řezu profilu 42 mm.

Otvory ve spodní části bočních profilů

Těsnění na zrcadle

Na zadní straně zrcátek je nalepena ochranná fólie. Můžete použít běžné samolepicí. Tento film zabrání tomu, aby se trosky rozpadly, pokud se zrcadlo rozbije.

Stačí zasunout výplňové díly do drážek profilu a klepnout na konec

Po smontování křídla se odpovídající profily namontují nahoře i dole podle stejného principu.

Nejlepší profil nainstalován

Pokud je vrtán správně

Spojení utáhneme šestihranným klíčem. Bez mírného utažení až na doraz vložíme horní válečky mezi hlavu šroubu a profilový můstek a poté šroub utáhneme.

Vložte horní válečky

Stejnou operaci opakujeme na druhé straně. Pak jdeme dolů. Zde jsou upevňovací prvky instalovány v horním otvoru. Prostě to úplně utáhněte. Totéž opakujte na druhé straně.

Dobré vědět:  Postele Mitlider: technologie nebývalé sklizně

Instalace spojovacích prvků zespodu

Dále nainstalujte spodní válečky. Vložte přítlačnou desku do drážky, stlačte ji.

Instalace spodního válce — do profilu vložíme desku

Stlačíme pružinu a zasuneme tělo válečku dovnitř. Zasuňte šroub do otvoru a snažte se dostat do zásuvky, utáhněte jej šestihranem. Možná budete potřebovat jinou velikost — o něco menší než ostatní — protože tento šroub je obvykle tenčí a delší.

Válec jsme utáhli, zasunuli šroub

Nemusíte to úplně utahovat. Aby to šlo do talíře asi půl centimetru. Poté při instalaci dveří a nastavení jejich pohybu tento šroub upraví polohu křídla — úhel se zvedne nebo sníží.

Utáhneme šroub, který fixuje váleček

Pokud zatlačíte válečkové kolo, zapadne do těla a poté se vrátí zpět kvůli pružnosti pružiny. Tento jednoduchý mechanismus zajišťuje plynulý pohyb dveří skříně.

Po shromáždění všech dveří pokračujeme v instalaci vodítek. Měly by být umístěny striktně jeden pod druhým, a to i bez odchylek v milimetrech. Použijte olovnici nebo laserovou hladinu.

Nejprve našroubujte horní vodítko. Je namontován buď na strop, nebo na horní část skříně. Vzdálenost od polic je nejméně 100 mm, jinak se dveře dotknou polic, věcí, věšáků.

Upevňujeme horní vodítko

Do spodního vodítka zasuneme nárazové pružiny ze stran do drážek. Budou omezovat pohyb dveří. Počet pružin se rovná počtu klapek, jsou instalovány na obou koncích.

Zarážky dveří

Vložte dorazové pružiny pojezdu

Se svislým křídlem automaticky nastavte spodní vedení

Umístěním plátna přesně svisle automaticky odhalíte spodní vodítko. Zbývá jen přišroubovat. Jen se ujistěte, že se dveře nepohybují.

Poslední věcí, kterou musíte udělat, je přilepit schlegel po stranách. Jedná se o vlnitý samolepicí proužek, který zmírňuje dopad křídla na stěny skříně (nebo jednoduše na stěny, pokud je skříň otevřená).

Poslední dotyk — samolepka Schlegel

Na to jsou nainstalovány dveře skříňové skříně a připraveny k použití. Proces můžete znovu sledovat ve videu.

Dveřní sloupek: měření a výběr materiálu

Začněme tím, že si musíte v obchodě vybrat správné dřevo (kořist). Musí odpovídat šířce stěny, do které je box vložen. Zásobníky se dodávají v mnoha různých typech, s různými povrchovými úpravami a všemi vhodnými velikostmi.

Materiály, ze kterých je kořist vyrobena, se také liší:

 • MDF;
 • masivní dřevo;
 • kov.

Pokud najednou šířka vaší stěny není standardní a žádná z navrhovaných možností není vhodná, vezměte paprsek o něco užší než zeď a zbytek šířky lze kompenzovat pevnou deskou.

Když jsou materiály připravené a existují také nástroje, přejdeme k výrobě krabice.

Rám dveří pro kutily: montáž konstrukce

Po namontování všech dílů můžete přistoupit k montáži krabice. Sbírání je také jednodušší na podlaze.

Sestava kořisti:

Existuje další možnost připojení částí krabice jejich řezáním pod úhlem 45 stupňů. Tato možnost také není špatná, ale vyžaduje se další přesnost.

Plátky lze vyrobit pomocí pokosnice nebo speciálních nástrojů.

Hotové části zárubně MDF mohou být pokryty PVC fólií nebo dýhovány. Pokud je kořist vyrobena z přírodního dřeva, lze ji lakovat nebo natřít jakoukoli barvou.

Dobré vědět:  Výběr kazety pro mixér

Jak udělat rám dveří vlastními rukama (video)

Pokud je při nákupu nových interiérových dveří nemožné obnovit starou kořist, můžete to udělat sami. V tomto případě je velmi důležité dodržovat některá jednoduchá pravidla, aby hotový box nevypadal o nic horší než tovární verze.

Druhy dřevěných konstrukcí

Systémy pro stodoly jsou:

 • houpačka;
 • posuvné;

Hlavními prvky dveřního systému jsou skříň a dveřní křídlo. Krabice je namontována ve dveřích. Plátno je struktura, která zavírá nebo otevírá dveře. U dřevěných dveří jsou vyrobeny ze dřeva, USB desek nebo dřevotřísky.

U houpacích systémů je závěs připevněn k boxu pomocí závěsů.

Pozornost! Lepší, když se dveře otevřou ven. To šetří místo uvnitř stodoly.

Křídlo v posuvných konstrukcích se při otevírání nebo zavírání průchodu pohybuje podél vodítek rovnoběžně se stěnou. Pokud jsou dřevěné dveře těžké, jsou vodítka umístěna nad otvorem a dole (připevněna k podlaze).

U dveří ze stodoly ze dřeva, které jsou instalovány v hospodářských budovách, se často používá typ „houpačka“.

V závislosti na počtu pláten jsou dveře stodoly jednokřídlé a dvoukřídlé. Volba závisí na šířce dveří a přání majitele.

Jak udělat dveře do stodoly vlastními rukama?

Sestavení dřevěných dveří do stodoly vlastními rukama není obtížné.

Fáze 1. Měření dveří

Před zahájením prací na výrobě konstrukce ze dřeva jsou provedena všechna měření.

Parametry dveří jsou předem změřeny (výška, šířka a tloušťka stěny).

Pozornost! Pokud jsou dveře vyrobeny pro starou kůlnu, mějte na paměti, že stěny otvoru nemusí být rovné. V tomto případě se měření provádějí v několika bodech a pro výpočet se měří nejmenší vzdálenost.

Fáze 2. Výroba křídla dveří do stodoly nebo užitkového bloku ze dřeva vlastními rukama

2. způsob. Spojení pomocí hmoždinek. Hmoždinka je válec s vlnitým povrchem. Má standardní délku 15-100 mm a šířku 4-40 mm.

Hmoždinky

Metoda 3: Konce dřeva nebo desek namažte lepidlem, opřete se a pevně přitlačte proti sobě.

Možné doplňky pro dřevěné obložení dveří

Fáze 3. Výroba krabic

Pro výrobu krabice se vezme dřevěná lišta o tloušťce 75-150 mm.

Podle vašich rozměrů jsme odřízli dva svislé a jeden nebo dva vodorovné nosníky.

V prvním případě jsou řezy provedeny v úhlu 45 ° v horní části závěsu a falešného paprsku, jakož i na obou stranách překladu konstrukce.

Ve druhé verzi má dřevo na konci řez pod úhlem 90 °.

Fáze 4. Instalace hardwaru na dveře stodoly

Nyní namontujeme kliku a zámek na křídlo. Instalace rukojeti kůlny se provádí ve výšce 1-1,2 m od spodní části dveří.

Fáze 5. Instalace zárubně

Do dveří vložíme dřevěnou krabici a zafixujeme ji kotvami. Nezapomeňte ponechat technologickou mezeru mezi stěnou a krabicí, jakož i mezi krabicí a plátnem 1 cm.

Fáze 6. Instalace plátna

Zavěsíme konstrukci na závěsy. Zkontrolujeme snadnost otevírání dveří. Po kontrole vyplníme mezeru mezi stěnou a krabicí.

Na konci instalujeme platbands. Dveře jsou nyní nainstalovány.

Podrobné pokyny pro výrobu dřevěných dveří

Nejoptimálnější rozměry dveří pro koupel s vlastními rukama jsou tedy 1,8 mx 0,7 m. Dobré dřevo pro tyto účely je olše, osika a lípa. Pokud jsou k dispozici pouze jehličnany, musí být zpracovány tak, aby pryskyřice později nevycházela.

Dobré vědět:  Mobilní dům: co to je, jak si ho vyrobit sami

Chcete-li si jej vytvořit, postupujte podle následujících pokynů:

Jak pevné a spolehlivé bude spojení desek a hmoždinek s lepidlem, je to, jak dlouho budou koupelnové dveře pro kutily sloužit.

Jaké jsou dveře vany

Navzdory zdánlivě identickému účelu je mezi dveřmi do parní místnosti a vchodem obrovský rozdíl.

Vstup

U dveří do ulice nejsou kladeny tak vysoké požadavky jako u parní místnosti.

Hlavní podmínkou je, aby plátno těsně přiléhalo ke krabici a bránilo úniku tepla a pronikání studeného vzduchu. Dnes existují takové typy vchodových dveří:

Do parní lázně

Dveře do parní místnosti musí splňovat vyšší požadavky. S ohledem na doporučení odborníků je pro parní místnost zapotřebí jednokřídlé dveřní křídlo, které se otevírá ven. Dnes existují následující typy saunových dveří:

Příprava materiálu pro koupelnové dveře

Desky připravené zákazníkem jsou před zahájením prací podrobeny dalšímu zpracování:

Nástroje pro stavbu vchodových dveří do vany

Je velmi důležité, než si uděláte dveře do koupelny vlastníma rukama, skutečně posoudit své schopnosti, konkrétně dostupnost nástrojů a příslušenství pro práci.

Pokud máte alespoň počáteční tesařské zkušenosti, potřebujete k sestavení předních dveří do vany vlastními rukama minimální sadu nástrojů:

Kromě toho, abyste si mohli dveře v koupelně nainstalovat vlastními rukama, budete muset provést řezy ve zdi, takže si budete muset alespoň na jeden den pronajmout elektrickou nebo benzínovou řetězovou pilu.

Funkční účel

Zarážka dveří je navržena k provádění ochranných funkcí:

 • Omezuje pohyb křídla během otevírání.
 • Provádí ochranné funkce pro vchodové a interiérové ​​konstrukce, kusy nábytku, které jsou umístěny vedle dveří.
 • Používá se jako dekor v různých interiérech.

Omezovač podlahy

Kreativní zarážka dveří

Pozornost! Abyste zabránili tomu, aby okraje křídla dveří narazily do instalované zarážky, nasaďte na ni gumičky.

Vlastnosti a vlastnosti ostění

Přírodní materiál jsou tenké palubní desky, které se vyrábějí z celých přírodních surovin nebo využívají zbytky ze zpracování dřeva. Prvky jsou spojeny pomocí trnového spojení.

Rozdíl mezi umělými a přírodními deskami:

 • mít menší váhu;
 • snadnější instalace;
 • širší paleta barev, textur, možností napodobování nejen dřeva, ale také kamene.

 • Uklidnit;
 • Europrofil;
 • Euro podšívka;
 • Americký.

Požadované prvky a materiály

Před zahájením práce označte povrch dveřního křídla, pro který potřebujete metr, tužku a čtverec.

 • úroveň budovy k určení svislosti prvků nebo vodorovnosti ve složitém výkresu;
 • gumové kladivo, kleště;
 • elektrická vrtačka, šroubovák;
 • okružní pila, skládačka nebo pila na dřevo.

Pro požární odolnost budete potřebovat antiseptikum a impregnaci. Takové zpracování se provádí nezávisle před obkladem, protože materiál se často prodává v surové formě. Zpracovává se pouze MDF podšívka, ve které jsou modifikátory v surovině.

Lišta je vyrovnána pomocí klínů nebo rozpěr. Prvky si můžete vyrobit sami nebo je zakoupit v obchodě hotové s drážkovaným povrchem.

Tipy pro povrchovou úpravu dveří

Tipy pro zpracování dveřního křídla s šindelem:

Křídlo můžete opláštit pomocí ozdoby z podšívky; k tomu je vhodnější Američan. Taková deska může být instalována s přesahem a je vhodná pro neobvyklý dekor, například diagonálně. Jako podklad lze použít starou překližku

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector