Dveře Wenge v interiéru: jak si vybrat model

Funkce:

Při výrobě některých modelů se používají přírodní i syntetické materiály.

Wenge je tmavá nebo černohnědá barva se světlejšími skvrnami, které napodobují strukturu dřeva. Barva Wenge vypadá přísně a ušlechtile a je úspěšně používána v různých odstínech v řadě interiérových stylů.

V závislosti na typu dveřního křídla mohou být interiérové ​​dveře v barvě wenge:

V závislosti na přítomnosti nebo nepřítomnosti zasklení:

 • Hluchý;
 • Prosklené.

Glazované lze vložit do:

 • umělecké sklo;
 • matné sklo (téměř černá wenge je kombinována s černým i bílým sklem),
 • zrcadlo;
 • umělecké zrcadlo.

Rozlišuje se typ otvoru:

Posuvné i otočné konstrukce mohou být:

 • Jeden list;
 • Škeble.

Posuvné dveře jsou:

 • Dveře do oddílu;
 • Kaskádové;
 • Kazeta (dveře na penál);
 • Skládací („kniha“ a „akordeon“)

Styly

Dveře v barvě wenge mohou být vyrobeny z různých materiálů, takže se stanou úspěšnou součástí interiérů vyrobených v různých stylech. To:

 • Minimalismus;
 • Špičková technologie;
 • Moderní;
 • Moderní;
 • Etnický.

Minimalismus

Styl předpokládá použití přírodních materiálů v dekoru, například dřeva, což je třeba vzít v úvahu při výběru dveří.

Špičková technologie

Dveře mohou být zdobeny vložkami jednoduchých geometrických tvarů vyrobených z kovu nebo skla, protože styl vyžaduje minimální dekor.

V tomto interiéru se používají hlavně posuvné dveře ke zvýšení množství volného prostoru v místnosti.

Moderní

Styl neukládá přísná omezení výběru interiérových předmětů, hlavním principem je zde pohodlí. Vnitřní dveře mohou být zcela odlišných typů.

Moderní

V interiéru jako celku a v designu dveří by měly být hladké linie, květinové ozdoby, nedostatek symetrie, okna z barevného skla.

Secesní dveře — široké, klenuté nebo rovné, zdobené skleněnými vložkami, vitrážemi nebo jejich imitací. Dalším charakteristickým rysem je prosklený prostor z barevného skla kolem celých dveří nebo těsně nad nimi.

Etnický styl

Dveře v barvě Wenge budou organicky vypadat v pokojích vyzdobených v africkém stylu. Potah dveří, napodobující vzhled afrického růžového dřeva, pomůže vytvořit barvu odpovídající etnickému stylu.

Krásné možnosti designu interiéru

Černá barva v tak lehkém rámu vypadá slavnostně a neobvykle a dveře se stanou skutečnou výzdobou místnosti.

Z jakého materiálu je lepší zvolit interiérové ​​dveře, viz další video.

Typy, modely interiérových dveří

Při výběru interiérových dveří do bytu, soukromého domu byste měli určit hlavní důležité vlastnosti:

Cenová kategorie nejčastěji přímo závisí na materiálu výroby:

Design by měl vypadat dobře na obou stranách a zapadat do původního interiéru dvou místností najednou.

Wenge a další barvy interiéru

Teplé barvy udělají:

 • pistácie;
 • světle zelená;
 • světle žlutá;
 • broskev;
 • červenohnědá;
 • lehká mandarinka.
Dobré vědět:  Jak lze použít tvrzený cement

Méně často se používají studené — grafitově šedá, bledě modrá, fialová, smaragdová. Travnatý zelený koberec na podlaze vypadá skvěle a odráží stejné závěsy, světle hnědý nábytek, červené a černé dveře.

Volba tapety pod dveřmi

Výběr podlahových a soklových lišt

Kombinace s laminátem imitujícím bělený nebo bahenní dub, stejné soklové lišty, vypadá originálně a nákladně. Struktura dřeva v designu podlahy je povinná — pouze tak lze vytvořit nejharmoničtější interiér.

Nejčastěji používaná imitace struktury následujících plemen:

 • třešně;
 • jedli;
 • borovice;
 • javor;
 • mahagon;
 • buk;
 • Karelská bříza.

V prostorách vany, toalety se z hygienických důvodů často pokládají keramické dlaždice napodobující dřevo. Mnoho výrobců vyrábí podlahové a stěnové dlaždice, které připomínají strukturu afrického růžového dřeva.

Pokud jsou dveřní křídla vyrobena z přírodního dřeva, je-li to možné, je vyrobena dřevěná podlaha — parkety nebo prkno.

Dveře v interiéru různých místností

Popsaný materiál je odolný vůči drtivé většině vnějších vlivů, proto se používá při konstrukci jakékoli místnosti:

Instalace dveří wenge v samostatných místnostech někdy způsobuje potíže, proto je lepší svěřit práci odborníkům.

Závěr

Kombinace barvy wenge s jinými barvami v interiéru

Dveře v barvě wenge v interiéru vypadají velmi stylově a harmonicky. Návrháři doporučují zvolit světlejší povrchovou úpravu stěn, perfektní jsou například pastelové barvy — odstíny růžové, broskvové a béžové.

Aby nábytek s dvířky wenge vypadal dobře, zvolte náhlavní soupravy s ozdobnými prvky ze světlého dřeva — vhodný je například bělený dub.

Paleta barev wenge je široce zastoupena — obsahuje spolu s tmavě hnědou, čokoládou a tmavě fialovými tóny. Pokud má interiér v místnosti béžové tóny, pak je barva nádherná a v designu bytu nemusíte dělat nic jiného.

Chuť dodá použití dekorativních vitráží nebo vložek z matného skla — moderní interiéry bez těchto materiálů nevypadají úplně.

Interiér s červenými tapetami nebude nudný, zvláště pokud převažuje mléčný odstín. S wenge to jde dobře.

Jaká tapeta je vhodná pro dveře wenge?

Nejklasičtější kombinace: dveře wenge a šedé, béžové stěny, tapety ve studených pastelových odstínech.

Jak zvolit barvu podlahy a dveří

Aby místnost vypadala stylově a pohodlně, je nutné správně zvolit barvu podlahy a dveří v interiéru:

 1. V místnostech s úzkými stěnami je výběr plátna v jasném nebo kontrastním odstínu tím správným řešením. Tato metoda přiblíží stěnu a harmonizuje místnost.
Dobré vědět:  Jak si vybrat izolaci pro bytové a nebytové prostory: hlavní typy materiálů

 1. Prvky místnosti lze kombinovat s dekorativními doplňky. K tomu se používají speciální obložení, dekorativní koberce a podlahové vázy, opakující základní barevné schéma kompozice.

Designová řešení

Pokud máte kreativní představivost, pomocí akrylové barvy můžete efektně vyzdobit dveře a zdůraznit exkluzivitu známých předmětů. Kombinace matných a lesklých materiálů zvýrazní efekt interiérových dveří a podlahy.

Módní designovou kombinací je použití studené palety podlah se světlými stěnami a dveřmi v barvě wenge. Barva soklu v této verzi by měla být také tmavá.

Dveře v barvě stěn jsou dalším designovým řešením, které vám umožní odvrátit pozornost od dveřního křídla, když je interiér místnosti přesycen detaily. V takových případech se někdy používají tapety, dlaždice nebo dekorativní omítka.

V dětských pokojích designéři vyrábějí ze dveří rýsovací prkno. Toho lze dosáhnout malováním plátna grafitovou barvou, kterou lze znázornit v různých odstínech.

Užitečné tipy

Barevné řešení podlahové krytiny může na pozadí dveřního křídla kontrastovat, ale musí být vzájemně harmonicky kombinovány. Předpokládá se, že vnitřní prvky mohou mít stejný odstín, pokud jsou:

 • chodba;
 • kuchyně;
 • místnost se špatným osvětlením.

Při výběru barvy soklu je třeba vzít v úvahu následující body:

světlé křídlo dveří a tmavá podlahová krytina znamenají použití lehké soklové lišty;

v případě tmavých dveří a světlé podlahy jsou vhodné tmavé i světlé soklové lišty.

Výběrem správného barevného schématu můžete správně změnit parametry místnosti a dosáhnout jednoty stylu interiéru, čímž skryjete nedostatky domu.

Jak si vybrat krásné kombinace: pravidla

Zvažte nejoblíbenější barevné možnosti pro interiérové ​​dveře:

Šedá. Je to studená barva a má několik odstínů: špinavě šedá, mléčná, kouřová. Skvělé pro pokoje orientované na jih a východ. Vhodné pro laminát s béžovými odstíny: béžová-mléčná, mléčně-kouřová, krémová

Používá se však velmi opatrně, používá se v interiéru, v klasickém stylu a v moderních high-tech, pop-art trendech

Hnědý. V této oblíbené barvě dominuje množství odstínů: od světle hnědé po tmavou čokoládu. Pro něj je vhodný stejný laminát, ale odlišný tónem, podle jeho vkusu.

V obytných místnostech vypadají dobře ořechové dveře s vložkami z matného skla ve tvaru geometrických tvarů a se zlatým kováním. Dodávají interiéru úplný sofistikovaný vzhled.

Dobré vědět:  DIY šatna

Zbývá ještě jedna barva — lze ji použít na stěny. Do zdobeného interiéru by se měly hodit dekorativní interiérové ​​předměty instalované v místnosti podle jejich vlastního vkusu (vázy, lampy, koberce, jelení parohy).

Tipy pro výběr dveří k laminátu

Styly

Při výběru barvy dveří do místnosti, kuchyně nebo jiné místnosti je důležité vzít v úvahu jejich design. Nejvhodnější sada odstínů závisí na tom, jaký styl je vytvořen v bytě nebo soukromém domě:

 • Bílá barva. Bílé dveře jsou plné ctností. Vytvářejí pocit lehkosti, naplňují místnost světlem a vizuálně ji zvětšují. V závislosti na designu bílé konstrukce dveří je možné jej přidat do jakéhokoli interiéru.

 • Neutrální tóny. Přírodní klidné odstíny (béžová, krémová, lísková, písková) vytvářejí příjemné domácí prostředí. Nenápadně doplňují interiér, aniž by otravovali nebo přitahovali velkou pozornost. Tyto barvy také vizuálně transformují místnost, takže je světlejší a pohodlnější.

Rozsah neutrálního tepla je univerzální, snadno kombinovatelný s jakýmikoli tóny. V klasických interiérech se často používají světlé dveře. Vypadají také skvěle v ekologickém, moderním, provensálském a dokonce minimalistickém stylu.

Jednou z nejoblíbenějších možností textury dřeva je odstín „bělený dub“.

 • Hnědé odstíny. Tmavě hnědé dveře vypadají elegantně a stroze. Mohou být ušlechtilým doplňkem klasického interiéru nebo vytvořit působivý kontrast v moderním prostředí.

 • Chladné barvy (černá, šedá atd.). Designy dveří ve studených barvách jsou ideální pro moderní designové trendy.
 • Šedá barva je neutrální. Světle šedé dřevěné dveře jsou vhodné v elegantním stylu Provence a Shabby. Moderní interiér umožňuje jakékoli odstíny šedé, jakoukoli texturu a design obrazů.

 • Konstrukce dveří Černá barvy neméně efektivně zapadají do estetiky minimalismu a high-tech stylu. Černé dveře jsou obzvláště účinné v lesklém provedení.
 • Jasný. Šťavnaté barvy ve dveřích jsou odvážným rozhodnutím. Takové dveře jsou originální a dokonce šokující. Jsou schopni oživit nejskromnější interiér a dát místnosti jedinečný charakter. Před výběrem této možnosti byste však měli přemýšlet o tom, zda vás tento jasný detail za pár měsíců začne nudit.

Pokud jde o styly, obvykle se červené, žluté, modré a jiné barevné vzory hodí do moderních, boho a smíšených interiérů.

Stín dveří je v tomto případě zpravidla kombinován s některým nábytkem (čalouněný nábytek, textil, koberce atd.).

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector