Eklekticismus v interiéru: popis a 80 fotografií | Green-Pages.info

Eklektický styl v interiéru

Eklekticismus usiluje o maximální využití možností výzdoby prostor. Jsou v něm propleteny všechny druhy materiálů: sklo, železo, dřevo a další, které se obvykle navzájem nekombinují.

Eklekticismus vybere jako hlavní styl pouze jeden styl, a poté se k němu pokusí přilepit zlomené vlákno harmonie a jednoty. Toto je nový cyklus návratu ke starému, kde jsou nové a starožitné vzájemně propojeny.

V našem článku se naučíte, jak učinit interiérový design obývacího pokoje v Chruščově praktickým a pohodlným.

Jak učinit z obývacího pokoje kuchyň k centru vašeho bytu, viz zde.

Musíte vyzdobit místnost pro rostoucí dítě s ohledem na jeho vkus a preference. Zde najdete různé návrhy dětských pokojů pro dospívající.

Strop

Nábytek

Pro eklektický trend můžete použít nábytek vyrobený z různých materiálů. S obecným tématem se však spojí pouze tehdy, pokud jeho prvky mají něco společného, ​​ať už jde o barvu, tvar nebo strukturu materiálů.

tipy a triky

Eklektický interiér musí nutně mít jedno společné téma, okolo kterého je postaven zbytek dekoračního řetězce. Současně je hlavním problémem uvést harmonické kompozice na rozdíl od předmětů;


V eklektické škole můžete kombinovat vnitřní předměty, jejichž mezera v čase je ze dvou nebo více dob. To vytváří harmonický kontrast.

Hlavní rysy: směs novobarokní, novorenesanční, gotická

Trend v umění a kultuře zvaný eklekticismus nepatří k nezávislým stylům. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že sestává ze směsí několika směrů a na jiném základě.

Charakteristickým rysem eklekticismu v ruské praxi je harmonická kombinace různých stylů:

 • Novobarokní a novorenesanční.
 • Gotický a novorokok.
 • Neo-byzantské a neo-mauritánské směry.
 • Indo-Saracen a pseudo-ruský styl.
 • Římský styl.

V dějinách umění evropských zemí se používají pojmy jako:

 • Romantismus (konec 19. století). To je také odkazoval se na jako pozdní klasicismus jako časný romantismus.
 • Boz-ar (2. polovina 19. století).

Boz-ar je styl eklektické architektury, který navazuje na tradice renesance a baroka. Získal popularitu a rozšířené přijetí do konce 19. století.

 • Konstruktivismus v architektuře.

Konstruktivistický styl vznikl na počátku minulého století v rámci avantgardního uměleckého hnutí.

Slavné architektonické budovy

 • Opera (nebo Palais) Garnier je příkladem eklektické architektury, provedené ve stylu základního umění francouzským architektem jménem Jean-Louis Charles Garnier.
 • Dům Poltava Zemstvo je příkladem architektonické moderny, autorem je Vasil Grigorjevič Krichevskij.
 • Královský pavilon (Brighton). John Nash je britský architekt, představitel „regency stylu“.

Regency styl je přechodnou fází vývoje architektury od baroka až po rokoko.

Chronologický rámec tohoto trendu se časově shoduje s vládou nezletilého Ludvíka XV., Pod nímž byl vladař jménem Phillip Orleans.

Literatura dala ruský romantismus

V době formování eklektického stylu se objevil nový trend v literatuře zvaný romantismus.

Vznik ruského romantismu byl usnadněn poezií V.A. Zhukovsky. Významní představitelé tohoto stylu jsou také: A.S. Pushkin (raná práce), E.A. Baratynsky, K.N. Batyushkov a M.Yu. Lermontov.

Příklady moderního designu rohové kuchyně o rozloze 9 m2.

Proč potřebujete parapet pro laminát a dlaždice a jak správně spojit tento spoj, přečtěte si tento článek.

Eklektické stropy

Charakteristické rysy nábytku v eklekticismu

Vzhledem k tomu, že původně eklektický nábytek navrhl možnost opravy a restaurování, je interiér tohoto stylu charakterizován kombinací elegantních a drsných textilií, hladkých a opotřebovaných povrchů.

Sada položek, které tvoří design interiéru v eklekticismu

Eklektický styl — obecná charakteristika

Eklektický styl používaný při návrhu bytu zahrnuje použití smíšeného stylu a kombinace kompozic a předmětů, které sahají do různých dob a mají zcela odlišný původ.

Dobré vědět:  Italský styl; moderní interiér pro byt a dům | Green-Pages.info

Návrháři vytvářejí moderní eklektický styl a snaží se kombinovat ne více než tři stylistické typy, které jsou vzájemně kombinovány texturou, architektonickým směrem a jednotným barevným schématem.

Na fotografii designu bytu vypadá správné míchání stylů jako jediné složení. Eklektický styl v interiéru se velmi často dosahuje použitím jednotlivých prvků souvisejících s Art Deco, s klasickými nebo moderními věcmi a materiály.

Eklektický styl je plně v souladu s kombinací kusů nábytku patřících do dvou nebo tří stylů v interiéru bytu. Takový nábytek je kombinován buď s podobnou barvou, strukturou, nebo architektonickou formou.

Eklektický styl zahrnuje ty nejlepší a nejatraktivnější prvky interiéru v bytě a jednotlivé detaily různých stylů, které společně umožňují návrháři vytvořit harmonický, holistický byt, který je na fotografii dokonale viditelný.

Eklektický interiér má mezi profesionály zvláštní jméno — tento styl se obvykle nazývá úspěšným dialogem několika kultur najednou. Ve většině případů je moderní eklekticismus směsicí historických epoch.

Eklekticismus v designu může být charakterizován několika hlavními rysy.

Historie vzhledu eklektického stylu

Termín „eklekticismus“ byl zaveden do oběhu v 1. století. PŘED NAŠÍM LETOPOČTEM. Potamon z Alexandrie, který byl zakladatelem filosofické školy eklekticismu. Postupem času získal jak pověst, tak styl, pro který byl použit, slávu i popularitu.

Vznik a vývoj eklektického stylu může být také spojen s určitou únavou z rigidního rámce dříve používaného klasického designu v bytové dekoraci a v obecné architektuře. Zprvu byl eklekticismus pro mnohé spojován se špatnou chutí.

Eklekticismus, používaný jako design moderního bytu, přitahuje mnoho lidí svou originalitou a odklonem od uznávaných standardů v interiéru. Zvolený design však vždy vypadá harmonicky a módní.

Vlastnosti eklektického stylu

Do dnešního dne eklekticismus dokázal proniknout:

 • v módě — kombinace sportovní obuvi s elegantním kabátem;
 • do kuchyně — vynikající chutě vycházející z atypických spojení;
 • v interiéru — individuální volba, vytvoření exkluzivního designu.

Jedinečné uspořádání, které odráží osobnost majitele domu, jeho preference, vám umožní vytvořit kombinaci různých stylů a epoch, textur a barev. Hlavními výhodami eklektického interiéru bude originalita a jedinečnost.

 • cestovatelé;
 • malíři;
 • umělci;
 • výstředníky.

Chcete-li vytvořit skutečně zajímavou a jedinečnou kompozici, musíte se vyzbrojit znalostmi, bohatou fantazií a jemností pocitů.

Historie vzhledu

Avantgardní umělci 20. století se snažili radikálně změnit design interiéru, a eklekticismus jim v tom pomohl. Po celou dobu kreslili paralely s existujícími stylistickými rysy a dávali pozor na kultury různých národů.

Charakterové rysy

Eklekticismus zahrnuje použití smíšeného stylu a kombinace kompozic a předmětů zcela odlišného původu a náležejících k různým dobám.

Eklektický design se vyznačuje těmito hlavními rysy:

Při vytváření tohoto stylu se designéři pokoušejí kombinovat nejvýše tři stylistické typy, které jsou vzájemně kombinovány texturou, architektonickým směrem a jedním barevným schématem.

Co jde spolu

Pro estetiky jsou eklektické interiéry atraktivní nabídkou. Jsou minimalistické, avantgardní, milující svobodu. Majitelé domů, kteří dávají přednost tomuto stylu, oceňují tradici a jsou nadšeni moderními trendy.

Musíte si však pamatovat tenkou hranici mezi okouzlující výstředností a bez chutí, je vyžadován smysl pro styl. Eklekticismus umožňuje neomezené možnosti designu.

Dobré vědět:  Správné vytvoření interiéru obývacího pokoje ve světlých barvách: 3 doporučení | Green-Pages.info

Pravidla registrace

Pravidla pro vytvoření harmonického interiéru:

Předpokládá se, že vytvoření plnohodnotného eklektického stylu je možné pouze v případě, že všechny položky v bytě jsou kombinovány s jedním nápadem. V tomto případě vzniká pocit integrity.

Návrh různých místností

Eklekticismus dává každému členovi rodiny příležitost odchýlit se od pravidel a ukázat svou vlastní fantazii při zdobení bytu pomocí detailů, které patří do různých stylů.

Obývací pokoj

V tomto směru všechno vypadá dobře. Zde můžete kombinovat jak cenově dostupné položky, tak možnosti rozpočtu. Hmotné možnosti majitele domu neovlivňují vytvoření zajímavého a jedinečného designu.

Ložnice

Fanoušci minimalismu a hi-tech mají příležitost diverzifikovat a doplnit interiér zajímavými etnickými prvky nebo přidat věci z pop artového směru.

Kuchyň a jídelna

Příkladem eklekticismu v kuchyni nebo jídelně je velký jídelní stůl ideální pro vyšívané ubrousky Provence s květinami, etnickými dlaždicemi a masivní dřevěná kuchyně v klasickém stylu.

Podlaha může být vyrobena z různých materiálů:

 • laminát;
 • parkety;
 • lehké dřevo;
 • dlaždice.

Možnosti teplého dřeva dobře fungují pro jídelnu, zatímco dlaždice fungují dobře pro vaření. Do kuchyně a jídelny se vyplatí používat textilie, které se snadno udržují, čalounění z lnu, bavlny, eko kůže se dokonale hodí do výzdoby.

Video

Podívejte se na video ukazující různé variace eklektického obývacího pokoje.

Eklektický styl — obecná charakteristika

Eklektický styl používaný při návrhu bytu zahrnuje použití smíšeného stylu a kombinace kompozic a předmětů, které sahají do různých dob a mají zcela odlišný původ.

Návrháři vytvářejí moderní eklektický styl a snaží se kombinovat ne více než tři stylistické typy, které jsou vzájemně kombinovány texturou, architektonickým směrem a jednotným barevným schématem.

Na fotografii designu bytu vypadá správné míchání stylů jako jediné složení. Eklektický styl v interiéru se velmi často dosahuje použitím jednotlivých prvků souvisejících s Art Deco, s klasickými nebo moderními věcmi a materiály.

Eklektický styl je plně v souladu s kombinací kusů nábytku patřících do dvou nebo tří stylů v interiéru bytu. Takový nábytek je kombinován buď s podobnou barvou, strukturou, nebo architektonickou formou.

Eklektický styl zahrnuje ty nejlepší a nejatraktivnější prvky interiéru v bytě a jednotlivé detaily různých stylů, které společně umožňují návrháři vytvořit harmonický, holistický byt, který je na fotografii dokonale viditelný.

Eklektický interiér má mezi profesionály zvláštní jméno — tento styl se obvykle nazývá úspěšným dialogem několika kultur najednou. Ve většině případů je moderní eklekticismus směsicí historických epoch.

Eklekticismus v designu může být charakterizován několika hlavními rysy.

Interiér, vyrobený v souladu s eklektickým stylem, se vyznačuje zaoblenými rohy, „ustupujícími formami“ a přísnými svislými čarami.

Eklektický styl v interiéru umožňuje použití nábytku, jehož dekorativní prvky jsou vyrobeny ve formě geometrických tvarů, různých kruhů.

Na stěnách se používá hedvábná tapeta a okna a dveře jsou zdobeny těžkými tkaninami s měkkými závěsy.

V bytě jsou instalovány měkké pohovky, které doplňují četné dekorativní polštáře a indické přehozy. Podlahy jsou pokryty přírodními koberci.

Rámy na obrazy a zrcadla jsou vybírány se zlaceným překrytím.

Lustry z pozlaceného dřeva nebo skla, podlahy z typového nastavení, blokové parkety se stávají vrcholem eklektického interiéru v bytě.

Eklektický styl je především komfort a pohodlí pro lidi žijící v bytě a kombinace historie minulosti s moderními trendy v designu interiérové ​​výzdoby prostor.

Dobré vědět:  Šedé závěsy v interiéru; 75 fotografií nejlepších návrhových nápadů a kombinací | Green-Pages.info

Designéři věnují zvláštní pozornost nevýznamným prvkům, jejichž hlavním účelem je spojit celý design do jediného módního stylu.

Eklektický styl — detaily

Tvar všech interiérových prvků, vyzdobených v eklektickém stylu, je obzvláště dynamický a je často doprovázen dřevěnými řezbami. Dekorace používané k dekoraci místností jsou zvláště zakřivené a zkroucené.

Eklektický styl je obecně hodnocen jako útulný a pohodlný. Stěny v bytě mohou být vyzdobeny tapetami nebo keramickými dlaždicemi různých barev, parkety a přírodní laminát jsou položeny na podlaze. Výběr barev není nijak omezen.

Eklekticismus v interiéru

Výběr nábytku

Měřítko

Eklektický design domu vyžaduje pečlivou práci s rozměry. Chcete-li dát prostředí zajímavou hloubku, musíte umístit velké objekty na pozadí a menší do popředí.

Barevné spektrum

Barva je jednou z hlavních technik logického kombinování různorodého prostředí. Paleta závisí na individuálních preferencích, můžete použít téměř jakoukoli barvu — pastelovou a jasnou. Je lepší nekombinovat více než pět barev, aby nedošlo k utopení v pestrosti.

Povrchy pozadí (stěny, strop, podlaha) by neměly konkurovat předmětům, které by pozorovatel pozoroval. Jejich úkolem je krásně zdůraznit a zastínit. Proto byste měli na pozadí zvolit neutrální, nenápadné odstíny.

Historie vývoje stylu

Rozšíření eklekticismu je do značné míry způsobeno námořní dopravou kolonistů, kteří se v místech svého nového osídlení pokusili znovu vytvořit vzhled své opuštěné vlasti.

Eklekticismus je dnes také populární.

Díky uvítání jakéhokoli stylu řešení v eklekticismu může být podlaha vyrobena z jakéhokoli materiálu. Jediným požadavkem na to je shoda jeho kvality pro konkrétní účel.

Je vhodné zařídit podlahy v koupelně z materiálů odolných vůči vlhkosti — keramických obkladů, porcelánového kamene a přírodního kamene. A v obývacím pokoji může být podlaha vyrobena ze dřeva, kamene, porcelánového kamene, může být pokryta laminátem, linoleum nebo kobercem.

Existuje mnoho způsobů, jak vylepšit vaši ložnici. Podívejte se s námi, jak av jakých případech opravit malou ložnici.

Jak vyzdobit kuchyň s balkonem je praktické a kompetentní, viz tento článek.

Záclony jsou důležitou součástí designu ložnice. V našem článku se dozvíte, jak vybrat závěsy do ložnice.

Stěny

Stěny tvoří celkovou atmosféru. Při jejich navrhování fantasy nezná hranice. Ale častěji jsou eklektické stěny vyráběny v diskrétních barvách, aby vytvořily pozadí pro dekorační prvky a nábytek.

Jako dokončovací materiál lze použít vše: tapety, dlaždice, mozaiky, omítky. Je pouze důležité, aby povlak odpovídal funkčnímu účelu místnosti.

Výzdoba předmětů

Kde použít styl

Tento styl je optimální, když je třeba vytvořit interiér pro lidi s různým vkusem. Odráží rozmanitost moderního života naplněného různými myšlenkami a trendy.

Co je třeba zvážit při vytváření eklektického interiéru

Moderní interiéry jsou z hlediska stylistické kompozice vícesložkové. Odrážejí rozmanitost našeho života, naplněnou různými tématy, směry, styly.

Někdo rád mísí staré a nové: art deco s high-tech a ethno. Někdo se snaží harmonizovat západní a východní směr. Existuje mnoho možností, ale díky nim získává interiér domu jedinečnost a jakési kouzlo.

O takových experimentech samozřejmě rozhodují lidé, kteří věří svým vkusem, smělým a výjimečným.

Názor. Eklekticismus je styl kreativních lidí, kteří jsou schopni experimentovat. Pokud v sobě necítíte takové vlastnosti, riskujete, že z domu uděláte banální směsici mimozemských prvků a detailů.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector