Falešná zeď ze sádrokartonu pro baterii: jak zavřít fotografii vlastními rukama

Možnosti designu

Před uzavřením baterie pomocí sádrokartonu byste měli analyzovat vlastnosti umístění radiátorů a potrubí v místnosti. V závislosti na jejich umístění si můžete vybrat jednu ze dvou možností použití sádrokartonu:

 • Krabice GKL s ozdobnou mřížkou, která zakrývá baterii.
 • Falešná zeď, schovávající radiátory a oční linky za rovinou.

Možnosti ukazující, jak zavřít baterii vlastními rukama pomocí sádrokartonu, jsou uvedeny na fotografii níže. Obě metody mají své vlastní výhody a nevýhody:

Instalace falešných stěn

Doporučuje se postavit dekorativní stěnu, pokud je kromě maskování radiátorů nutné rozhodnout, jak uzavřít topné potrubí pomocí sádrokartonu. S touto metodou se neztrácí tolik místa, ale vzhled místnosti velmi výrazně vyhrává.

V první fázi se provádí označení:

 • Na zdi jsou vyznačeny čáry pro připevnění profilů. Měly by být od sebe vzdáleny 60 cm, aby se na ně mohly spojit listy sádrokartonu. Kromě toho jsou ve vzdálenosti 30 cm od rohů připevněna dvě krajní vodítka profilu.

Výhody a nevýhody dokončování baterií ze sádrokartonu

Abychom konečně zjistili, zda stojí za uzavření topných těles, je třeba zvážit všechny pozitivní a negativní aspekty této myšlenky.

Krása je jediným plusem pouzdra baterie

Pokud jde o nevýhody, existuje mnoho z nich:

Konečné rozhodnutí je na majiteli. Zde má právo rozhodnout, co je důležitější — krása nebo účinnost vytápění.

Jak si vybrat sádrokarton na zakrytí baterií

Sádrokartonové desky se dodávají v různých velikostech. Chcete-li vybrat materiál pro tento parametr, změřte rozměry krabice. Pokud jde o tloušťku, je lepší vzít si sádrokartonovou desku. Je silnější a odolnější.

Sádrokartonové desky pro různé účely se liší barvou

Jak zašít baterii pomocí sádrokartonu

Práce začínají designem. Prvním krokem je určit, co to bude: krabička nebo falešná zeď. V prvním případě existují také dvě verze. Krabice může být vyrobena plovoucí, nedotýkající se spodní části podlahové krytiny, nebo instalována na podlahu.

Označení hranic budoucí krabice pro topnou baterii je aplikováno na zeď

Poté, co se rozhodli pro design, začnou na zeď nanášet značení pro upevnění rámu. Prvním krokem je nastínit hranice výklenku. Mělo by být o 15 cm větší od chladiče ve všech směrech. Mezera poskytne normální podmínky pro proudění vzduchu.

Pokud vytvoříte rámeček, pak se od vyznačených vnitřních okrajů výklenku ustoupí libovolná vzdálenost a z paralelních čar se použije další označení. Budou označovat vnější hranici.

U falešných stěn se značení aplikuje na celou plochu pod parapetem

Po nanesení označení začnou sestavovat rám. Kovový profil je zkrácen na požadovanou délku. Obrobky jsou připevněny ke zdi plastovými hmoždinkami a samořeznými šrouby. Optimální krok fixace je 20 cm.

Pro vytvoření výklenku je nutné sestavit dvouúrovňový rám

Fragmenty jsou připevněny k profilu rámu pomocí samořezných šroubů. Optimální krok je 15 cm. Klobouky by se měly trochu ponořit do těla sádrokartonu, ale ne moc. Jinak by v tomto okamžiku list praskl nebo šroub úplně spadl do díry.

Užitečné tipy

Aby nedošlo ke zhoršení kvality vytápění a co nejkrásnějšímu maskování baterie, nebude zbytečné poslouchat několik užitečných tipů:

Mřížka na parapetu zlepší konvekci vzduchových hmot

Optimální je vyvinout nejjednodušší strukturu kůže, aby bylo snadné se dostat k baterii, pokud je nutná oprava.

Na videu je příklad pouzdra baterie:

Možnosti skrytí topných trubek v interiéru bytu

Existuje mnoho způsobů, které pomáhají zamaskovat topná zařízení v bytě, aniž by zasahovaly do udržování příjemné teploty v místnosti.

Můžete si objednat radiátory na míru, ale tato metoda je poměrně drahá a není k dispozici široké škále spotřebitelů.

 • koupit a opravit sklopnou obrazovku na radiátoru;
 • vytvořte dřevěný prvek, který je připevněn nad radiátor;
 • postavte sádrokartonovou krabici, která maskuje baterii.

Sklopná obrazovka baterie

Existují parametry, které musí sádrokartonová konstrukce splňovat, aby maskovala topnou baterii:

 1. Teplý vzduch by měl nechat konstrukci bez překážek, aby se místnost rovnoměrně zahřála.
 2. Všechny komunikační kohoutky musí být neustále přístupné.

Důležité! Někteří majitelé bytů zcela zakrývají baterie fóliemi ze sádrokartonu — v žádném případě by se to nemělo dělat.

Algoritmus akcí při vytváření pole pro skrytí baterie

Rozměry krabice budou záviset na skryté baterii. Je důležité vzít v úvahu — okraje krabice budou ze všech stran asi 15 cm dále od baterie.

To, zda bude box plovoucí nebo stojící na podlaze, závisí na interiéru bytu a rozhodnutí designéra. Jakmile se rozhodne o designu krabice, měli byste začít s přípravou povrchu a značením.

Proč jsou potřeba falešné zdi

Je jen důležité správně namontovat takovou stěnu do interiéru a sestavit konstrukci v souladu s technologií.

Jak správně a jak uzavřít topnou baterii

Při výběru způsobu uzavření topných baterií kupující nejčastěji věnují pozornost obrazovkám a ozdobným mřížkám, které mají své vlastní konstrukční prvky. Lze je rozdělit do následujících skupin:

Tyto výrobky jsou vyrobeny z:

Falešná zeď nebo krabice ze sádrokartonu

Rada: buďte připraveni, že v případě nouze budete muset rozbít veškerou „krásu“, proto doporučujeme nechat falešnou zeď rychle oddělit.

[ro-youtube-content count = ”1 ″ no-desc =” 0 ″] Dokončení topných trubek fotkami ze sádrokartonu doma [/ ro-youtube-content]

Místo toho můžete nainstalovat krabici na trubky ze sádrokartonu, pokud je v místnosti důležitý každý centimetr použitelné plochy. Níže se dozvíte, jak sami uzavřít topný radiátor pomocí sádrokartonu.

Tip: pokud nevíte, jak uzavřít topné potrubí, můžete použít také sádrokarton.

 1. Vytvořte rám z kovového profilu, který maskuje topný radiátor instalovaný ve výklenku po obvodu tohoto vybrání. Vytvořte jeden rám pomocí vodicího profilu UD, který musí být připevněn ke spodní části parapetu, ke stěnám a podlaze pomocí samořezných šroubů.

Tip: Vezměte prosím na vědomí, že používáte sádrokartonové desky o tloušťce 12,5 mm, takže přední část rámu musí být prohloubena o 13 mm, aby po instalaci byla zajištěna plocha i se stěnou.

Vložte profil CD do výsledného rámečku svisle po obou stranách radiátoru. Ujistěte se, že vzdálenost mezi nimi je o něco větší než velikost dekorativní mřížky.

 1. Šijte rám s listy sádrokartonu vlastními rukama a tmelte je. Poté zavěste dekorativní gril. Upevněte profily k sobě malými šrouby LM.
Dobré vědět:  Jak se zbavit kondenzace na stropě garáže

Výhody dekorativních mřížek

 1. Množství usazeného prachu na bateriích, které mají složitý tvar pro čištění a praní, se sníží.
 2. Velký výběr ochranných clon, vhodných pro interiér místnosti ve stylu a materiálu výroby.
 3. Budou schopny chránit malé děti před zraněním, pokud spadnou na kovové ohřívače. Kromě toho se nemusíte obávat, že by se dítě při dotyku popálilo.
 1. Praktičnost zařízení — zajišťuje rovnoměrné rozložení proudů teplého vzduchu v prostoru místnosti.
 2. Za krátkou dobu budete moci skrýt staré litinové baterie, které svým vzhledem jen zkazí interiér nově zrekonstruované místnosti.

Jak zavřít radiátory s výstupem recirkulovaného vzduchu

Než zavřete topný radiátor nebo ho ozdobíte, zjistěte doporučení profesionálů:

Jak uzavřít potrubí sádrokartonem na toaletě, v koupelně, v kuchyni: — Návod k instalaci pro vlastní potřebu, topení, fotografie a cena

Jak uzavřít potrubí sádrokartonem — uklizení interiéru

Rám pro falešné stěny — takže můžete skrýt vedení potrubí

Technologie oddílů

Celý proces lze rozdělit do 3 fází:

Poté zbývá pouze dokončit oddíl, aby se nedostal z obecného stylu místnosti.

Na fotografii je krabička vyzdobena v obecném stylu toalety

Rozložení

Ve fázi plánování je nutné označit obrys budoucí přepážky na podlaze a stropu. Jeho stěny musí být přísně svislé, proto při přenosu obrysu z podlahy na strop budete potřebovat úroveň budovy.

Instrukce pro značení vypadá takto:

 • na podlaze je obrys budoucí přepážky nakreslen v pravém úhlu ke stěnám místnosti. V tomto případě je důležité dodržet vzdálenost od stěny přepážky k samotné trubce. Je žádoucí, aby byla alespoň 5 — 7 cm;

Pomocí pravítka a čtverce označte podlahu

Poznámka! Když jsou topná potrubí uzavřena, lze tuto vzdálenost zvětšit. Je nežádoucí, aby se oddíl velmi zahříval, což může negativně ovlivnit kvalitu provedení.

 • poté, co je obrys na podlaze připraven, se do rohů připevní budoucí regály (profil regálu), pomocí úrovně se uvedou do svislé polohy a poloha rohu přepážky je vyznačena na stropě. Operace se opakuje několikrát;

Instalace rámu

Během instalace se do průvodce (UD) vloží profil profilu (CD)

Ačkoli lze pro rám použít běžná dřevěná prkna, tento design bude těžkopádnější. Navíc použití dřeva v kuchyni nebo koupelně není dobrý nápad.

Kovové profily jsou spojeny s podlahou a navzájem malými samořeznými šrouby.

Montáž rámu musí být provedena v následujícím pořadí:

 • nejprve jsou vodítka připevněna k podlaze a stropu;
 • poté jsou v rozích skříně instalovány profily pro montáž do stojanu, jejich vertikalita je navíc kontrolována. Stejné profily musí být instalovány proti zdi;

Na fotografii jsou profily připevněny k podlaze a stěnám.

 • aby byla zajištěna tuhost konstrukce, jsou mezi sloupky upevněny příčníky ze stejného profilu pro montáž do stojanu, krok mezi nimi může být proveden přibližně 60 cm.

Krok mezi příčníky by neměl přesáhnout 60 cm

Opláštění rámu

Desky jsou připevněny k kovovým profilům pomocí samořezných šroubů. K řezání listů je vhodné použít nůž. List je rozřezán přibližně ve 2/3 hloubky podél předem vyznačené čáry, poté je položen zadní stranou na okraj stolu a ostře se zlomí.

Poté zbývá pouze řezat tenkou vrstvu lepenky nožem.

Vlhkost odolná sádrokartonová deska má nazelenalý odstín

Vnitřní prostor boxu musí být odvětráván. K tomu je při opláštění rámu v horní části ponechán malý otvor (průměr nejméně 5 cm).

Kromě toho může být kdykoli vyžadován přístup k potrubí, například v případě netěsnosti spojů. Pro kontrolu v krabici je žádoucí zajistit dveře naproti kohoutkům, kování.

Po dokončení přepážky budou dveře téměř neviditelné.

Dveře pro přístup k potrubí

Poznámka! Vlhkost z místnosti by se neměla dostat dovnitř krabice, proto je spoj mezi sádrokartonem a podlahou, stejně jako stěny, vyplněn polyuretanovou pěnou. V koupelně může být spoj vyplněn tmelem.

Prostor mezi plechy a stěnou lze vyplnit tepelně a zvukově izolačním materiálem, jako je minerální vlna. Díky tomu bude hluk v potrubí zcela neslyšitelný.

Pro zvukovou izolaci může být prostor skříně vyplněn minerální vlnou

Jak skrýt topné potrubí?

Při rozhodování o tom, jak uzavřít topné potrubí sádrokartonem v místnosti, je postup obecně zachován. Rozdíly v technologii jsou spojeny s vysokou teplotou potrubí s chladicí kapalinou.

Radiátor topení je zpravidla umístěn pod oknem, přibližně ve středu stěny. Proto je v místnosti vedle svislého potrubí také významná část vodorovného potrubí.

Pokud potřebujete uzavřít topné potrubí, musíte také zavřít vodorovnou část

Při maskování topných trubek je lepší přivést sádrokartonovou přepážku na samotný strop v oblasti od stoupačky k radiátoru. Ztráta volného místa bude téměř neviditelná, ale oddíl nevynikne.

Kromě toho musí být zajištěno intenzivnější větrání. Velké otvory v sádrokartonu budou příliš nápadné, takže podél potrubí lze vyvrtat mnoho malých otvorů.

Vrtání díry do sádrokartonu

Zakryjte baterii sádrokartonem

 • Na zdi jsou vyznačeny čáry pro připevnění profilů. Měly by být od sebe vzdáleny 60 cm, aby se na ně mohly spojit listy sádrokartonu. Kromě toho jsou ve vzdálenosti 30 cm od rohů připevněna dvě krajní vodítka profilu.
Dobré vědět:  Jak vybrat a nainstalovat elektrický panel

Uspořádejte nábytek, jako je židle nebo stůl, aby zakryl baterii. Litinová baterie není pro mnohé atraktivní, ale kusy nábytku ji mohou skrýt.

Malování

Nejjednodušší způsob, jak skrýt baterii, je jednoduše ji namalovat, aby odpovídala zdi, poblíž které je upevněn radiátor. Musíte si jen koupit speciální barvu pro malování baterií. Toto je možnost, když radiátory odpovídají obecnému stylu místnosti.

Litinové radiátory vypadají v interiéru benátského stylu skvěle

Stylový chladič natřený červenou barvou

Ploché obrazovky

Rada! Pokud je baterie instalována ve výklenku, můžete instalací širokého okenního parapetu uspořádat pracoviště poblíž okna.

Pokud je baterie ve výklenku, může být zakryta plochou obrazovkou

Malování skříně chladiče tak, aby odpovídalo barvě stěny

Plastové rošty

Levné, ale rozhodně — ne pro obytné prostory, skryjí baterii / potrubí, ale při zahřátí mohou vyzařovat sloučeniny nebezpečné pro člověka, zejména pokud je panel (mřížka) vyroben z levného plastu „šedým“ výrobcem.

Plastové mřížky pro skrytí baterie

Rada! Plastové zástěny jsou vhodné do nebytových prostor s ohledem na odolnost proti vysoké vlhkosti — do koupelen.

Jak skrýt potrubí a topná tělesa: tipy od topenáře

Pokud pěkně schováte baterie v domě, nebude to mít vliv na účinnost topných zařízení.

Skvělá kombinace štítu chladiče a stylu interiéru

Příklad neúspěšného zdobení baterie

Na obr. 2 ukazuje pohled v řezu na téměř optimální model mřížky pro topný radiátor.

Postava: 2. Schéma instalace mřížky (panelu) na chladiči.

Dlouhá krabička vám umožní skrýt nejen baterii, ale také potrubí

Krásná krabička na radiátor se může stát ozdobným prvkem

Baterie s lavičkou je skvělá do obývacího pokoje

Jak správně a jak uzavřít topnou baterii

Při výběru způsobu uzavření topných baterií kupující nejčastěji věnují pozornost obrazovkám a ozdobným mřížkám, které mají své vlastní konstrukční prvky. Lze je rozdělit do následujících skupin:

Tyto výrobky jsou vyrobeny z:

Falešná zeď nebo krabice ze sádrokartonu

Rada: buďte připraveni, že v případě nouze budete muset rozbít veškerou „krásu“, proto doporučujeme nechat falešnou zeď rychle oddělit.

[ro-youtube-content count = ”1 ″ no-desc =” 0 ″] Dokončení topných trubek fotkami ze sádrokartonu doma [/ ro-youtube-content]

Místo toho můžete nainstalovat krabici na trubky ze sádrokartonu, pokud je v místnosti důležitý každý centimetr použitelné plochy. Níže se dozvíte, jak sami uzavřít topný radiátor pomocí sádrokartonu.

Tip: pokud nevíte, jak uzavřít topné potrubí, můžete použít také sádrokarton.

 1. Vytvořte rám z kovového profilu, který maskuje topný radiátor instalovaný ve výklenku po obvodu tohoto vybrání. Vytvořte jeden rám pomocí vodicího profilu UD, který musí být připevněn ke spodní části parapetu, ke stěnám a podlaze pomocí samořezných šroubů.

Tip: Vezměte prosím na vědomí, že používáte sádrokartonové desky o tloušťce 12,5 mm, takže přední část rámu musí být prohloubena o 13 mm, aby po instalaci byla zajištěna plocha i se stěnou.

Vložte profil CD do výsledného rámečku svisle po obou stranách radiátoru. Ujistěte se, že vzdálenost mezi nimi je o něco větší než velikost dekorativní mřížky.

 1. Šijte rám s listy sádrokartonu vlastními rukama a tmelte je. Poté zavěste dekorativní gril. Upevněte profily k sobě malými šrouby LM.

Výhody dekorativních mřížek

 1. Množství usazeného prachu na bateriích, které mají složitý tvar pro čištění a praní, se sníží.
 2. Velký výběr ochranných clon, vhodných pro interiér místnosti ve stylu a materiálu výroby.
 3. Budou schopny chránit malé děti před zraněním, pokud spadnou na kovové ohřívače. Kromě toho se nemusíte obávat, že by se dítě při dotyku popálilo.
 1. Praktičnost zařízení — zajišťuje rovnoměrné rozložení proudů teplého vzduchu v prostoru místnosti.
 2. Za krátkou dobu budete moci skrýt staré litinové baterie, které svým vzhledem jen zkazí interiér nově zrekonstruované místnosti.

Jak zavřít radiátory s výstupem recirkulovaného vzduchu

Než zavřete topný radiátor nebo ho ozdobíte, zjistěte doporučení profesionálů:

Jak uzavřít potrubí sádrokartonem na toaletě, v koupelně, v kuchyni: — Návod k instalaci pro vlastní potřebu, topení, fotografie a cena

Jak uzavřít potrubí sádrokartonem — uklizení interiéru

Rám pro falešné stěny — takže můžete skrýt vedení potrubí

Technologie oddílů

Celý proces lze rozdělit do 3 fází:

Poté zbývá pouze dokončit oddíl, aby se nedostal z obecného stylu místnosti.

Na fotografii je krabička vyzdobena v obecném stylu toalety

Rozložení

Ve fázi plánování je nutné označit obrys budoucí přepážky na podlaze a stropu. Jeho stěny musí být přísně svislé, proto při přenosu obrysu z podlahy na strop budete potřebovat úroveň budovy.

Instrukce pro značení vypadá takto:

 • na podlaze je obrys budoucí přepážky nakreslen v pravém úhlu ke stěnám místnosti. V tomto případě je důležité dodržet vzdálenost od stěny přepážky k samotné trubce. Je žádoucí, aby byla alespoň 5 — 7 cm;

Pomocí pravítka a čtverce označte podlahu

Poznámka! Když jsou topná potrubí uzavřena, lze tuto vzdálenost zvětšit. Je nežádoucí, aby se oddíl velmi zahříval, což může negativně ovlivnit kvalitu provedení.

 • poté, co je obrys na podlaze připraven, se do rohů připevní budoucí regály (profil regálu), pomocí úrovně se uvedou do svislé polohy a poloha rohu přepážky je vyznačena na stropě. Operace se opakuje několikrát;

Instalace rámu

Během instalace se do průvodce (UD) vloží profil profilu (CD)

Dobré vědět:  Jak vytvořit další pokoj z balkonu?

Ačkoli lze pro rám použít běžná dřevěná prkna, tento design bude těžkopádnější. Navíc použití dřeva v kuchyni nebo koupelně není dobrý nápad.

Kovové profily jsou spojeny s podlahou a navzájem malými samořeznými šrouby.

Montáž rámu musí být provedena v následujícím pořadí:

 • nejprve jsou vodítka připevněna k podlaze a stropu;
 • poté jsou v rozích skříně instalovány profily pro montáž do stojanu, jejich vertikalita je navíc kontrolována. Stejné profily musí být instalovány proti zdi;

Na fotografii jsou profily připevněny k podlaze a stěnám.

 • aby byla zajištěna tuhost konstrukce, jsou mezi sloupky upevněny příčníky ze stejného profilu pro montáž do stojanu, krok mezi nimi může být proveden přibližně 60 cm.

Krok mezi příčníky by neměl přesáhnout 60 cm

Opláštění rámu

Desky jsou připevněny k kovovým profilům pomocí samořezných šroubů. K řezání listů je vhodné použít nůž. List je rozřezán přibližně ve 2/3 hloubky podél předem vyznačené čáry, poté je položen zadní stranou na okraj stolu a ostře se zlomí.

Poté zbývá pouze řezat tenkou vrstvu lepenky nožem.

Vlhkost odolná sádrokartonová deska má nazelenalý odstín

Vnitřní prostor boxu musí být odvětráván. K tomu je při opláštění rámu v horní části ponechán malý otvor (průměr nejméně 5 cm).

Kromě toho může být kdykoli vyžadován přístup k potrubí, například v případě netěsnosti spojů. Pro kontrolu v krabici je žádoucí zajistit dveře naproti kohoutkům, kování.

Po dokončení přepážky budou dveře téměř neviditelné.

Dveře pro přístup k potrubí

Poznámka! Vlhkost z místnosti by se neměla dostat dovnitř krabice, proto je spoj mezi sádrokartonem a podlahou, stejně jako stěny, vyplněn polyuretanovou pěnou. V koupelně může být spoj vyplněn tmelem.

Prostor mezi plechy a stěnou lze vyplnit tepelně a zvukově izolačním materiálem, jako je minerální vlna. Díky tomu bude hluk v potrubí zcela neslyšitelný.

Pro zvukovou izolaci může být prostor skříně vyplněn minerální vlnou

Jak skrýt topné potrubí?

Při rozhodování o tom, jak uzavřít topné potrubí sádrokartonem v místnosti, je postup obecně zachován. Rozdíly v technologii jsou spojeny s vysokou teplotou potrubí s chladicí kapalinou.

Radiátor topení je zpravidla umístěn pod oknem, přibližně ve středu stěny. Proto je v místnosti vedle svislého potrubí také významná část vodorovného potrubí.

Pokud potřebujete uzavřít topné potrubí, musíte také zavřít vodorovnou část

Při maskování topných trubek je lepší přivést sádrokartonovou přepážku na samotný strop v oblasti od stoupačky k radiátoru. Ztráta volného místa bude téměř neviditelná, ale oddíl nevynikne.

Kromě toho musí být zajištěno intenzivnější větrání. Velké otvory v sádrokartonu budou příliš nápadné, takže podél potrubí lze vyvrtat mnoho malých otvorů.

Vrtání díry do sádrokartonu

Zakryjte baterii sádrokartonem

 • Na zdi jsou vyznačeny čáry pro připevnění profilů. Měly by být od sebe vzdáleny 60 cm, aby se na ně mohly spojit listy sádrokartonu. Kromě toho jsou ve vzdálenosti 30 cm od rohů připevněna dvě krajní vodítka profilu.

Uspořádejte nábytek, jako je židle nebo stůl, aby zakryl baterii. Litinová baterie není pro mnohé atraktivní, ale kusy nábytku ji mohou skrýt.

Malování

Nejjednodušší způsob, jak skrýt baterii, je jednoduše ji namalovat, aby odpovídala zdi, poblíž které je upevněn radiátor. Musíte si jen koupit speciální barvu pro malování baterií. Toto je možnost, když radiátory odpovídají obecnému stylu místnosti.

Litinové radiátory vypadají skvěle v interiéru benátského stylu

Stylový chladič natřený červenou barvou

Ploché obrazovky

Rada! Pokud je baterie instalována ve výklenku, můžete instalací širokého okenního parapetu uspořádat pracoviště poblíž okna.

Pokud je baterie ve výklenku, může být zakryta plochou obrazovkou

Malování skříně chladiče tak, aby odpovídalo barvě stěny

Plastové rošty

Levné, ale rozhodně — ne pro obytné prostory, skryjí baterii / potrubí, ale při zahřátí mohou vyzařovat sloučeniny nebezpečné pro člověka, zejména pokud je panel (mřížka) vyroben z levného plastu „šedým“ výrobcem.

Plastové mřížky pro skrytí baterie

Rada! Plastové zástěny jsou vhodné do nebytových prostor s ohledem na odolnost proti vysoké vlhkosti — do koupelen.

Jak skrýt potrubí a topná tělesa: tipy pro tepelnou techniku

Pokud pěkně schováte baterie v domě, nebude to mít vliv na účinnost topných zařízení.

Skvělá kombinace štítu chladiče a stylu interiéru

Příklad neúspěšného zdobení baterie

Na obr. 2 ukazuje pohled v řezu na téměř optimální model mřížky pro topný radiátor.

Postava: 2. Schéma instalace mřížky (panelu) na chladiči.

Dlouhá krabička vám umožní skrýt nejen baterii, ale také potrubí

Krásná krabička na radiátor se může stát ozdobným prvkem

Baterie s lavičkou je skvělá do obývacího pokoje

Některé funkce

Časově nejnáročnější metodou je zeď. V tomto případě je celá stěna, kde je umístěn radiátor, zcela utěsněna. Pro baterii poblíž okna musíte udělat svahy.

Pro dokončení pomocí krabicové metody je zapotřebí nejmenšího množství práce.

Kreslení rámečku obrazovky.

Jak rám funguje: nuance

Před uzavřením baterie pomocí sádrokartonu, aby byl interiér atraktivnější, postaví rám. Je vyroben ze 60 kanálů. Pro instalaci budete potřebovat různé nástroje, například děrovač, nůžky na řezání kovů atd.

Nejprve se připevní profily, které zcela přilnou ke zdi. Stavební technologie se provádí v následujícím pořadí:

Rám musí být pevný a nesmí se kývat. V takovém případě je upevnění špatně provedeno nebo je nainstalováno příliš málo dalších malých prvků.

K vyrobenému rámu jsou připevněny desky ze sádrokartonu, které jsou předřezány na příslušnou velikost.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector