Galerie fotografií kuchyně (100 nejlepších skutečných fotografií) | Green-Pages.info

Studujeme materiály

Jaké tapety existují a jak jsou vhodné pro použití v zemi? Uvádíme pouze ty odrůdy, které mají smysl použít v nevyhřívaném domě.

Příklady zajímavých sbírek papírových tapet.

Foto: Amalienborg noir od Designers Guild.

 • 1 ze 3

Na obrázku:

Vinyl-potažené netkané tapety odolávají vyblednutí, skvrnám a poškrábání a lze je prát.

Typy tapet: správná volba do kuchyně

Nejprve si připomeňme, jaké typy tapet nám výrobci nabízejí:

 • papír;
 • tkanina;
 • přírodní;
 • netkané textilie;
 • vinyl;
 • skleněné tapety;
 • kapalina.

Papírové tapety jsou nejlevnější, cenově dostupné, šetrné k životnímu prostředí, ale krátkodobé a nepraktické. Dosud nejsou takové tapety ani prezentovány v katalozích pro fotografie moderních kuchyňských interiérů.

Tkanina — obsahuje hedvábí, len a bavlnu. Mírně silnější než papír, ale obtížně přilepitelný a nepraktický na údržbu, proto není vhodný pro kuchyňskou výzdobu.

Barva, vzor, ​​textura tapety do kuchyně

V barevném schématu kuchyně je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů — tok světla, geometrický tvar místnosti, její rozměry atd. Při výběru barvy do kuchyně existuje několik klíčových kritérií, včetně tapety:

 • velká kresba vizuálně zmenšuje místnost, naopak malá ji dělá prostornější;

 • Při výběru barvy tapety pro kuchyň je třeba vzít v úvahu nejen její rozměry, ale také umístění všech oken, protože směr světla má velký význam v interiéru.

Harmonická kombinace tapet v kuchyni

Pravidla pro kombinování tapet v kuchyni:

 • dodržovat jednotnou úroveň ceny a kvality — nemůžete kombinovat elitní a levné možnosti, vypadá to velmi pochybně;
 • tapety by neměly vyčnívat z obecného stylu kuchyně;

 • při kombinování mějte na paměti, že tapeta by měla mít přibližně stejnou tloušťku, protože jinak budou problémy s připojením švů a výběrem okraje;
 • při výběru světlých panelů s velkými výkresy by měl být zbytek prostoru monochromatický;

3D tapety v kuchyni

Výhody a nevýhody 3D tapety

Mezi výhody 3D fototapety samozřejmě patří:

Nevýhodou těchto tapet je samozřejmě jejich vysoká cena, stejně jako vhodnost pouze ve velkých místnostech.

Jakou tapetu si vybrat do kuchyně?

Bereme v úvahu, že kuchyňská místnost je místnost s vysokou vlhkostí, stálým pečením a tvorbou kuchyňského odpadu. Tapety do kuchyně se mohou lišit strukturou, barvou, účelem. A cena za 3D tapety je vždy velmi nízká.

Výběr tapety pro různé styly. Níže jsou fotografie tapet do kuchyně:

Provence — styl

Kuchyňská místnost v tomto stylu vydrží světlou tapetu s různými druhy vzorů, pruhy, květiny, venkovské prvky (domy, zvířata, nádobí). Pro pohodlný pocit jsou to tóny: hořčice, oliva, levandule, pšenice, béžová.

Country — styl

Kuchyňský kout pro útulnost a pohodlí domova. Je lepší zvolit tapetu do kuchyně v odstínech: zelená, béžová, terakotová, hnědá, světle růžová. To je styl naturalismu: kámen, dřevo, sklo, kov.

Dobré vědět:  Pohodlné židle do kuchyně: jak vybrat tu správnou a kde koupit | Green-Pages.info

To je styl naturalismu. Stěny jsou ponechány tak, jak jsou, nebo barevné schéma a tapeta napodobují naturalismus (cihly, dýmky, omítka).

japonský styl

Kuchyňská místnost je zónou relaxace, odpočinku, dovolené. Tapeta ve formě bambusu, etnické skupiny, ptáků a květin. V kombinaci s kontrastem barev jiných kusů nábytku vytvoří neobvyklost.

Minimalismus

Jednoduché, pohodlné, přísné. Rovnoměrnost barev v nábytku a v kombinaci s kamenem, kovem, dřevem.

Jak se nemýlit s výběrem tapety?

Pro otevřenou kuchyň a obývací pokoj, pro pohodlný pobyt v ní, správně vybíráme barvy, kresby, nábytek. Aby to vypadalo elegantně, vezmeme drahé tapety se světlou barvou.

Kombinovaná tapeta je praktický designový vynález, který vyřešil několik problémů s výzdobou kuchyně najednou:

 • Rozdělení na zóny území kuchyně.
 • Přidání přirozeného světla do kuchyně.
 • Vizuálně zvyšujeme výšku stropů a rozšiřujeme zdi.
 • Případné nedostatky v rozvržení skrýváme.

Rada: pro radikální transformaci kuchyně volíme správnou tapetu s ohledem na styl interiéru, cenovou politiku tapety samotné a jejich strukturu. Kontrastní akcenty by měly být kombinovány s pevností.

Trh stavebních a dokončovacích materiálů je zaplaven množstvím barev, etnik, vzorů a kreativity pro každý vkus a barvu. Můžete si dokonce sami, aniž byste se uchýlili ke službám návrháře, vytvořit si svůj vlastní styl kuchyně, mírně se odchýlit od zásad.

Požadavky na kuchyňské tapety

V kuchyňském prostoru je místo, kde se teplota často mění, převládá vysoká vlhkost a na zdi se dostávají nečistoty a mastnota. V tomto ohledu jsou požadavky na kuchyňské tapety na stěny rovněž určité povahy.

Jsou vybírány na základě následujících kritérií:

Jak zvolit správnou barvu tapety

Kromě technické části výběru povrchových úprav vezmeme v úvahu další důležitý detail — barvu. Koneckonců, prvním krokem bude nákup těch materiálů, které se vám líbí externě.

Seznámíme se se základními okamžiky zbarvení tapety do kuchyně a zjistíme, jak je vybrat pro svůj pokoj:

Designéři při výběru materiálů do kuchyně věnují pozornost geografické poloze areálu.

Kuchyně s okny směřujícími na západ, severozápad a sever je obvykle tmavá ráno, zejména v chladném období.

Tam se doporučuje vybrat tapetu následujících barev:

 • broskev, béžová, světle růžová, slonová kost;
 • Tapeta se zlatými akcenty, které pomohou překonat podzimní blues a ospalost.

V kuchyni s okny směřujícími na jih nebo východ se používají studené tóny nebo odstíny:

 • aqua nebo královská modrá;
 • ultramarín, máta, nebesky modrá.

Pro majitele velké kuchyně je nejlepší použít doprovodnou tapetu v interiéru — dvě možnosti pro zakrytí stěn, které se liší barvou, ozdobou a texturou. Použitím několika odstínů můžete vymezit prostor na několik zón.

Při výběru barvy tapety zvažte také barvu vašeho kuchyňského nábytku.

Vlastnosti výběru tapety pro malou kuchyň

Hlavním rysem tapety pro malou kuchyň je schopnost rozšířit prostor. Plátno pro takovou místnost by mělo být vybráno ve světlých odstínech bez jasných barevných skvrn.

Dobré vědět:  Akrylové kuchyně: klady a zápory, skutečné recenze, 50 příkladů fotografií | Green-Pages.info

Pamatujte na jedno důležité pravidlo — čím menší je kuchyně, tím méně vzorů na tapetu.

Výběrem tapety s vodorovným pruhem zviditelníte kuchyni v širším měřítku a svislý proužek ji vytáhne nahoru.

Nejlepší výběr barev jsou pastelové odstíny: broskev, béžová, světle šedá, pečené mléko, světle zelená. Mohou být jednoduché nebo s různými vzory.

Vyhněte se tapetám s jasnými velkými vzory — zabírají místo.

Video

Toto video vám ukáže, jak vybrat správnou barvu pro tapetu vaší kuchyně.

Jaké závěsy jsou vhodné pro béžové tapety: fotografie

Není náhodou, že béžová zůstává po dlouhou dobu populární ve výzdobě obytných prostor. Vytváří příjemnou, příjemnou atmosféru, přispívá k klidu a klidu.

Můžete kombinovat teplé i studené barvy s béžovými tóny. Závisí to na umístění oken obývacího pokoje a vašich osobních preferencích.

Záclony v teplých barvách mohou být 2-3 tóny tmavší nebo světlejší než tapety. Pokud je nábytek hnědý, můžete v tomto případě zvolit záclony do obývacího pokoje v čokoládových tónech. Tím se do obývacího pokoje přidá elegance a solidnost.

Jak již bylo zmíněno, studené barvy jdou dobře s béžovou. Například lehké tyrkysové závěsy vypadají dobře s broskvovou tapetou. Tato kombinace dodává čerstvosti interiéru obývacího pokoje.

Kombinované závěsy do obývacího pokoje

Kombinované tapety jsou zajímavou volbou pro obývací pokoj. Dodávají interiéru originalitu, zvyšují jeho atraktivitu. V tomto případě existuje mnoho možností pro představivost, protože tapety lze kombinovat různými způsoby.

Záclony v obývacím pokoji: fotografie nejlepších možností

Jak je uvedeno výše, záclony by se měly shodovat se stylem interiéru obývacího pokoje, jeho barvami. Teprve potom budou vypadat organicky.

Navrhuji, abyste se podívali na nejzajímavější příklady použití záclon v interiérech obývacích pokojů zdobených různými styly.

Provence styl závěsy v obývacím pokoji

Klasické závěsy v obývacím pokoji

Záclony s beránkem v obývacím pokoji

Lambrequiny jsou atributem masivních záclon, které se obvykle používají v klasických stylech interiéru. U modernějších stylů se často nepoužívají. Přestože je stále najdete v mnoha obývacích pokojích.

High-tech záclony v obývacím pokoji

Shrnutí

Záclony jsou ve skutečnosti jedním z nejdůležitějších a nejviditelnějších prvků interiéru. A pokud jsou vybrány správně, mohou výrazně změnit obývací pokoj za nepříliš velké peníze.

V tomto článku jsem se pokusil popsat hlavní body, kterým byste měli věnovat pozornost, a doufám, že otázka, jak si vybrat záclony do obývacího pokoje, pro vás nebude nyní tak obtížná.

Typy tapet do ložnice

Papírové tapety však postupně ztrácejí na popularitě, protože návyky jsou nahrazeny záměrným výběrem povlaků s lepší kvalitou.

V interiéru ložnice se však doporučuje lepit pouze perforované vinylové tapety, protože jiné odrůdy neumožňují průchod vzduchu.

Dobré vědět:  Jak se zbavit chyb v kuchyni | Green-Pages.info

Vzhledem k tomu, že ložnice by měla vypadat útulně a harmonicky, tapeta na textilním základě bude pro dekoraci estetickou možností. Tyto tapety zdůrazní propracovanost a luxus vaší ložnice.

Textilní tapety mají také dostatečnou sílu., prodyšný a nepoškozuje zdraví díky své šetrnosti k životnímu prostředí. Textilie však vyžaduje pečlivé ošetření a úplnou izolaci od zvířat, jinak se materiál rychle zhorší.

V interiéru ložnice lze také nalepit další možnosti pro přírodní tapety. Například bambusová tapeta bude vypadat originální na stěnách: pokud se rozhodnete zaměřit na přírodní design, dokonale se vejdou do takové ložnice.

Kapalná tapeta může být aplikována v několika vrstvách, vizuálně vyrovná špatně připravené stěny a v případě potřeby mohou být poškozené oblasti „aktualizovány“ nanesením nové vrstvy takových materiálů na starou.

Viděli jste, že existuje mnoho možností pro zdobení stěn v ložnici. Výběr tapety pro ložnici však musí být proveden s ohledem na jejich barevné vlastnosti.

Zveme vás, abyste se seznámili s nejmódnějšími odstíny používanými k udržení příjemné atmosféry v takových interiérech.

Možnosti designu stěny

Pojďme tedy mluvit o vzorech tapet na stěnách:

Ložnice dekor s tapetou lze provést jiným způsobem. Například, pokud jsou ve stěnách výklenky, můžete vytvořit sofistikované akcenty v jiných částech místnosti.

V moderní ložnici budou svislé fragmenty na zdi vypadat harmoničtěji.

Z možností kombinované tapetování v ložnici, přispívající k transformaci prostoru, nejúspěšnější je horizontální. V tomto případě je spodní část stěny zdobena tmavší barvou nebo zdobena ochrannými panely.

Tapeta materiál

Materiál použitý k jejich výrobě je úplně jiný. I dvě tapety stejné barvy mají často úplně jiné pozadí. Kolik typů je v současné době? Rozlišují se následující možnosti:

 • Vinyl;
 • Textil,
 • Papír;
 • Skleněné vlákno;
 • Netkané textilie;
 • Kapalina

Na fotografii jsou uvedeny příklady dvou různých možností. Pojďme analyzovat specifika všech typů, zjistit, kolik kusů je potřeba k opravě obytného prostoru.

Papírové tapety

Textil

Vinyl

Fleselin nebo papír se používá jako základ pro ně, a horní vrstva je vyrobena z vinylu. U tohoto materiálu není voda hrozná, takže ji lze omýt. V železářství jsou tři typy vinylů:

 • Sítotisk;
 • Pěněné;
 • Omyvatelné

Pěnové modely mají výraznou reliéfní strukturu, vyznačují se zvýšenou složitostí.

Pro sítotisk vybírají odolný vinyl, prošitý jemnými hedvábnými nitěmi. Dávají povrchu další lesk a při vystavení slunečnímu světlu se mění jejich odstín. Takové modely jsou optimální pro kuchyně.

Tyto tapety se vyrábějí v několika verzích, některé jsou určeny pro malování, zatímco jiné jsou připraveny pro lepení.

Pokud chcete stěny v koupelně vinylovat, vyberte speciální modely se zvýšenou vodotěsností. Výrobci nabízejí celou řadu zajímavých kreseb, včetně kreseb na téma mořské.

Flesilin

Kapalina

Skleněné vlákno

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector