Headboard: vymyslet a udělat to sami

Čelo postele pro dětskou postýlku

Rodiče věnují zvláštní pozornost správnému odpočinku svého dítěte. Už vyrostl z kolébky a spí na skutečné posteli. Měkká čelní deska s bočnicí ochrání dětskou hlavu a paže před nárazem na zeď během neklidného spánku.

Není žádným tajemstvím, že veškeré zboží označené jako děti je nepřiměřeně drahé. A přítomnost čela zvyšuje cenu o dalších 50%.

Připravte si proto vše, co potřebujete, změřte šířku a délku postele a připravte pro svého dědice takovou postel, jakou nemá nikdo jiný na světě.

Seznam materiálů a nástrojů:

Objednávejte u tesaře nebo samotné desky nařezejte na požadovanou velikost.

Nalepte porézní materiál na povrch dřevěných podkladů a počkejte, až úplně zaschne.

Rozložte potahovou látku a položte na ni čelo postele, měkkou stranou dolů.

Přehněte látku a sešijte ji na dřevěný podklad.

Nalepte netkanou textilii na zadní stranu čela postele a skryjte všechny klouby a švy.

Připojte čelo k posteli pomocí desky a zajistěte celou konstrukci šrouby.

Chcete-li v dětském pokoji vytvořit jednotný styl, šijte ze stejné látky potah pouzdra a zavěste vzduchové clony na okna.

Máte zkušenosti s designem ložnice DIY?

Nápady a možnosti

Pokud je váš pokoj vyzdoben ve venkovském stylu a je kladen důraz na šetrnost k životnímu prostředí, můžete se uchýlit k vysoké zadní části ze dřeva nad postelí. Pro fanoušky francouzských provincií je vhodná čelní deska v provenceském stylu.

Z tohoto důvodu byste se při výběru nápadu na čelo postele měli spolehnout na své schopnosti, představivost a schopnosti.

Mezi oblíbené nápady na čelo postele patří:

 • polštáře visící nad postelí pomozte vyplnit prostor čela postele. Můžete použít vícebarevné nebo prosté prvky;
 • prošívané čelo postele vždy ve vysoce kvalitních hotelech. Pokud chcete svou ložnici zaplnit luxusními prvky, podívejte se na tuto možnost. Takovou čelní desku lze snadno vyrobit vlastními rukama a za její vytvoření utratíte velmi málo peněz.

Jemnosti zúžení

Chcete-li provést vytažení, měli byste připravit následující sadu nástrojů:

 • vrtat;
 • nůž;
 • háček;
 • lepidlo;
 • tkaničky. Můžete použít lano nebo provázek. Vyberte tloušťku s ohledem na průměr ucha knoflíku;
 • sešívačka na nábytek;
 • nástěnné držáky a šrouby.

Jemnosti zúžení:

 • dalším krokem bude lepení pěnové gumy na překližku, přičemž je třeba vzít v úvahu, že otvory pro knoflíky v obou listech jsou identické;
 • nahoře musíte umístit jednu vrstvu polstrovaného polyesteru. Nezapomeňte ponechat 5 cm odstup pro každou stranu. Na látku, jejíž zásoba je na každé straně 10 cm, je umístěn syntetický zimovník. Jakmile dokončíte tyto kroky, můžete převrátit budoucí čelo postele a fixovat látku na překližce pomocí sešívačky;
 • v této fázi můžete začít s přípravou tlačítek. Můžete je přetáhnout osobně textilem nebo je předat mistrům. Provlékněte krajku očkem každého knoflíku. Použijte tkaničky, které jsou alespoň 15 cm dlouhé, a svázat je uzlem. K protažení šňůrky přes překližku je nutný háček.

 • cítit háček na straně látky. Pomocí pravítka změřte vzdálenost k sousednímu tlačítku a vytvořte malou díru. K tomuto účelu můžete použít nůžky na nehty. Pomocí háku zvedněte knoflík se šňůrkou a provlékněte je otvorem;
 • krajka by měla být napnutá a dobře připevněná sponkami vzadu;
 • Posledním krokem je připevnění a připevnění čela postele ke zdi. K tomu budete potřebovat samořezné šrouby.

Pokud znáte základní jemnosti zúžení čela, vyrobené čalounění bude schopné konkurovat zakoupené verzi. Banner pro kutily vám umožní použít představivost a vytvořit exkluzivní verzi.

Jak to připojit sami?

Existuje několik způsobů, jak připevnit čelo postele:

Jak změnit staré na nové?

Pokud již čelní desku máte a chcete ji nahradit novou, můžete problém vyřešit několika způsoby:

Výroba „spojky vozíku“ u čela postele vlastními rukama, viz níže.

Příprava materiálů a montáž postele

Koupil jsem desky o průřezu 5×20 a 5×25 cm. Ve svém projektu používám také tyče o tloušťce 5 cm, ale rozhodl jsem se je nekoupit, rozhodl jsem se je vyrobit z dostupného řeziva, protože široké desky se ukázaly být mnohem lepší kvality.

Dobré vědět:  Benátská strukturovaná omítka ze zbytků sádrových směsí

Koupil jsem dřevo již hoblované. K dosažení dokonale hladkého povrchu stačí odstranit 1 mm z každé strany.

Na boky desek jsem použil domácí spojovací materiál.

Zde můžete sledovat postup výroby bočního zábradlí postele. Na spodní hranu boční stěny je zevnitř přilepen blok o rozměrech 4 x 4 cm, který slouží k uchycení roštového dna.

Pak jsem vyrobil polotovary na nohy — tyče s průřezem 5×6,5 cm, které jsem vyřízl z desek 5×25 cm, které mám.

Když jsem tyče slepil, dostal jsem nohy za hlavu postele.

Poté, co lepidlo zaschlo, vyrovnám lepené hrany špárovkou.

Myslel jsem, že by bylo hezké dát horní části čela hladký, zakřivený tvar. Pomocí BigPrintu jsem vytvořil výtisk poloviny profilu a přenesl obrys na strom.

Většina čela postele je hladká křivka. K vyhlazení nakreslené čáry jsem použil pružné dřevěné prkno.

Pak jsem řezal profil svou pásovou pilou …

… a vyrovnal vady ruční rovinou.

Zaoblil jsem všechny hrany čela postele. Ve skutečnosti jsou všechny otevřené hrany rámu postele zkoseny o 0,5–1 cm.

Bylo rozhodnuto spojit nohy s čelními deskami pomocí „plovoucích“ hrotů zasunutých do drážek na obou koncích. Hroty jsem vyrobil z dubových lamel o tloušťce 1,5 cm. (Projekt používá jiný způsob upevnění.)

Na této fotografii vidíte, jak jsem označil umístění hrotů, které budou držet prvky čela pohromadě.

Po provedení značení jsem pomocí vrtacího a rýhovacího stroje vyřízl drážky pro čepy v nohách postele. Zřídka jej používám, ale je to opravdu dobrý nástroj pro tento úkol.

Po vyříznutí drážek na nohou jsem pomocí malého čtverce označil umístění hrotů na koncích desek, které tvoří hlavu postele.

Na koncích čela postele vyřízněte drážky.

Téměř jeden a půl metrová deska, visící daleko za pracovním stolem, nezpůsobila velké potíže. Obrobek zůstává nehybný, ale v případě potřeby bych mohl nainstalovat další podporu.

Shromáždil hlavu postele.

Rám postele se snadno montuje. I bez lepidla je spolehlivost všech připojení nepochybná. Ale to ještě není finální montáž, jen kontroluji, jak prvky do sebe zapadají.

Nastal obrat dna regálu. Lamely pokrývající celou šířku postele (1,5 m) jsou vyrobeny z tyčí 5×10 a 5×7,5 cm. Jedná se většinou o použité dřevo, které jsem si nechal pro pozdější použití.

Aby se zabránilo pohybu lamel, lepil jsem mezi ně malé dřevěné kostky.

Trochu jsem zmenšil tloušťku konců lamel, aby „seděly“ o něco níže na rámu postele. Zároveň nezapomněl zajistit, aby horní povrch všech tyčí byl na stejné úrovni.

I když tedy lamely měly různé tloušťky, tato nehomogenita bude nakonec vyrovnána a horní povrch roviny, kterou tvoří, bude dokonale plochý.

Vraťme se nyní k práci na čelních deskách. Odřízl jsem všechny vnější rohy

Poté přilepil konstrukční prvky. Fotografie ukazuje proces lepení jedné z nohou na čelo postele.

Zaokrouhlil jsem horní části nohou čela, aby dobře ladil se zakřiveným profilem čela.

Potom zaoblil tři ze čtyř okrajů těchto nohou a odřízl zkosení 12 mm. Také jsem mírně zkosil spodní část nohou postele. Díky tomu lze postel umístit blízko ke zdi a podlahová deska nebude překážkou.

Lepené čelo postele. Ukázalo se, že je mnohem pohodlnější pracovat na podlaze, protože strop v mé dílně je příliš nízký, aby mohl postavit konstrukci ve svislé poloze na pracovní stůl.

Nasazení druhé nohy, když potřebujete vrazit pět hrotů do drážek najednou, se ukázalo jako obtížný úkol. Nebyl jsem schopen to udělat ručně …

… takže jsem musel použít dvě svorky, kus desky a kladivo. Díky této jednoduché sadě nástrojů jsem nejen vložil hroty do drážek, ale také odstranil mezery.

Je čas přestěhovat postel k novému majiteli. Fragmenty se sotva vešly do mého modelu Honda Fit, dveře zavazadlového prostoru však nebylo možné zavřít.

Přestože autor ve videu níže mluví anglicky, rozhodli jsme se toto video zveřejnit. Po jeho zhlédnutí lépe pochopíte určité body tohoto článku, o to zajímavější je vidět, jak fungují ostatní :).

Dobré vědět:  Jak se zbavit rzi na nástrojích?

Jaké materiály a nástroje budou pro práci potřebné

Doporučuje se předem připravit všechny potřebné nástroje a materiály. Chcete-li ušetřit čas, zkuste si naplánovat množství práce dopředu.

Je nutné přemýšlet o celém plánu budoucí práce.

Budete potřebovat následující položky:

Jak vidíte, seznam není malý. Abyste se nenechali rozptylovat hledáním potřebných věcí, připravte si vše před zahájením práce.

Vyrábíme dekor čela postele

Existuje velké množství materiálových možností pro dekor čela postele: kůže, ekokůže, velur, semiš, samet atd.

Tloušťka a třída látky pro zúžení může být také libovolná. Zkuste použít kvalitní a bohatý materiál, nikoli primitivní látku s malými květy. Takže váš nábytek bude vypadat nejen stylově, ale také draho.

Tkanina pro zúžení může být jakákoli, ale je lepší použít krásný materiál.

Poměrně zajímavým designovým řešením bude čelo postele z kočárového potěru. V 18. století se aktivně používala dekorativní metoda zdobení kočárů. Dnes se tato povrchová úprava aktivně používá při výrobě nábytku a interiérových předmětů.

Použití spojovacích vozíků sahá až do 18. století.

Navlékněte krajku do knoflíků potažených látkou a přivázat je na uzel. Pomocí háčku protlačte otvory v překližce. Připojte všechna tlačítka bezpečně sponkami a opěrka hlavy vozíku je připravena!

Všechna tlačítka musí být bezpečně sešita.

Jak vyrobit čelo postele z několika částí?

Postel s čelo postele.

První způsob, jak vytvořit módní čelo postele, je stále docela tradiční, ale jiná technologie ponechává téměř nekonečné pole pro kreativitu. Čelo postele lze sestavit z několika kusů.

Může se skládat ze 4, 6, 12, 15,16 atd. «Podložky». Každé čalounění může mít svůj vlastní vzor vyrobený z různých materiálů.

Tvar každé ze základen může být obdélníkový, čtvercový, kulatý. Možná chcete, aby čelo postele vypadalo jako plástev, pak budete muset vyrobit šestihranné „polštáře“.

Stojí za zmínku, že fragmenty této čelní desky se mnohem snadněji připevňují ke zdi, protože na jejím povrchu není třeba vrtat díry. Každý kousek je dostatečně lehký a dokonale přilne k lepidlu.

A k výrobě čela postele potřebujete pouze:

 • radioboard;
 • čalounictví;
 • pěnová guma;
 • lepidlo nebo oboustrannou pásku.

Výsledek stojí za úsilí dosáhnout

Takže jste vyrobili čelo postele vlastními rukama. Všimli jste si, jak se místnost změnila?

Jak jste novým způsobem posoudili své schopnosti? Jste připraveni svou ložnici dále transformovat? Ne, to pro dnešek stačí.

Jděte do postele ve zrekonstruovaném pokoji a uchovejte si hrdý záblesk očí pro potěšené hosty, kterým zítra zavoláte …

Kovové čelo postele

Projekt čelní desky

Existuje několik typů kovových konstrukcí.

 • Svařované konstrukce — spojování hotových dílů svařováním. Takové výrobky jsou méně originální.
 • Kované konstrukce — jednodílný podstavec z kovových trubek. Představivosti profesionálů se meze nekladou. Trubky se berou v různých průměrech, což vám umožňuje vytvářet různé vzory a vytvářet konkrétní styl, který potřebujete. Hmotnost je poměrně velká — až 50 kg. Kování se provádí dvěma způsoby: studeným a horkým, sám pán si vybírá, ve kterém designu je lepší použít.

Co je potřeba pro výrobu

Pro práci s kovem budete potřebovat:

Postupná výroba kovového čela postele

Měkké čelo postele pro postel

Potřebné nástroje a materiály

 • překližka o velikosti, kterou potřebujete;
 • pěnová guma pro podšívku;
 • jednoduchá tkanina pro základnu;
 • krásná, odolná tkanina pro venkovní čalounění;
 • pojivo na nábytek;
 • vykružovačka.

Jakou látku zvolit na čalounění

Vyrábíme základnu

Popis krok za krokem:

Jak čalounit čelo postele látkou

Již bude několik příkladů krytí, v závislosti na zvolené měkké čelní desce. Pokud se jedná o jednoduchý typ práce, pak před dokončením musíte udělat jen jeden krok — sešívačkou, abyste přitáhli elegantní a hustou látku.

Vytvořit složitější možnost přepravy, pomůže splnit následující kroky:

Dobré vědět:  Jak vyrobit komín pro krbová kamna

Hotovo. Zajistěte záda metodou podle vašeho výběru.

Čelo postele ze čtvercových polštářů. Dobrou zprávou je, že můžete použít různé barevné látky a zbytky materiálů.

Zavěste na zeď a obdivujte svou práci.

Potřebné nástroje a materiály

Chceme vás seznámit s klasickou verzí dokončování čela postele, tento detail dokáže ukázat i začátečník, který projeví trpělivost a přesnost.

Takže ze spotřebních a dekorativních komponent budete potřebovat:

Z nástrojů, které byste měli mít po ruce:

 • skládačka a elektrická vrtačka se sadou vrtáků;
 • sešívačka pro práci s nábytkem;
 • stavební nůž a ostré nůžky;
 • kladivo;
 • šroubovák;
 • šicí souprava použitá ve fázi dekorace čela postele.

Výroba rámu postele

Musíte získat prázdné místo pro zdobení. Tato fáze práce musí být provedena v souladu s rozměry budoucího lůžka. Má smysl kontaktovat odborníka, který připraví rám, který potřebujete.

Chcete-li získat přesný výsledek, je vhodné zavolat pána doma. Změří se. Přesná měření vám umožní vyrobit kvalitní rám v truhlářské dílně.

Hotový rám postele

Pro tuto fázi se používají stroje. Dále můžete samostatně sestavit rám postele v bytě nebo domě.

Začneme vyrábět čelo postele

Musíte proměřit rám, který by už měl být do této doby hotový. Šířka postele odpovídá velikosti budoucího čela postele. Abyste mohli správně připravit překližkovou desku, musíte provést přesná měření.

Rám čela postele

Měli byste zvolit překližku střední tloušťky. Dále musíte vyříznout obdélník překližky:

 • Šířka tohoto polotovaru se rovná šířce vaší postele.
 • Výška čela postele s vlastními rukama se rovná výšce, kterou si vyberete.

Pokud provedete měření správně, získáte čistý obrobek. Tato přípravná fáze vám umožní vyrobit elegantní čelo pro kutily, které se stane hodnou ozdobou vaší ložnice.

Je obrobek připraven? Pro následné upevnění konstrukce k lůžku je nutné vyvrtat otvory. Obvykle budete muset připravit po jednom otvoru na pravé a levé straně čela postele a v rámu postele.

Otvory pro uchycení čela postele

Pojďme k dalšímu kroku. Máte předběžný návrh budoucí čelní desky s vlastními rukama? Je nutné připravit šablonu, podle které můžete vyříznout překližkový polotovar.

Připravená skica se aplikuje na obrobek. Můžete si objednat tištěnou šablonu (potřebujete diagram se skutečnou velikostí). Doporučuje se řezat tento tvar elektrickou skládačkou.

Rám čela překrytý překližkou

Po dokončení práce je třeba povrchu zajistit dokonalou hladkost. Pro správné čištění obrobku budete potřebovat brusný papír.

Látkový potah rámu a čela postele

Musíte si připravit látku, kterou se rozhodnete použít pro zdobení čela postele vlastními rukama. Barva by měla dokonale ladit s celkovým stylem vaší ložnice.

Celý rám postele by měl být pokryt látkou a poté překrýt polotovar překližky. Odborníci jsou připraveni poradit:

Látka zakrývající rám postele

Kus byste měli opatrně přikrýt ozdobným hadříkem. Výsledné plátno je připraveno na další krok. Můžete bezpečně pokračovat v zdobení výsledného designu.

Konečná fáze práce

Přišli jste do poslední fáze práce? Mořskou stranu čela postele je nutné zakrýt vlastními rukama látkou technického typu. Dále je postel kompletně smontována, je použito speciální schéma.

Zadní obložení čela postele

Čelo postele pro kutily lze připevnit dvěma způsoby:

 • K samotné posteli, která vám umožní získat jedinou strukturu.
 • Ke zdi vedle postele.

Připevnění látky k čelo postele

Získáte stylovou výzdobu ložnice. Toto řešení vám umožní aktualizovat jakoukoli postel, která byla zakoupena již dávno. Stylový dekor může udělat každý muž.

Hotové čelo postele

Výběr látky pro čalounění rámu a čela postele

Na internetu existuje mnoho příkladů designu ložnic. Můžete vidět širokou škálu možností. Takové vzorky vám umožní vybrat správnou barvu pro design, což bude vypadat obzvláště výhodně.

Je však třeba mít na paměti, že na čalounický materiál jsou kladeny následující požadavky:

 • Tkanina musí být odolná, takže byste neměli šetřit na kvalitě.
 • Rám postele i plocha čela postele by měly být měřeny správně.
Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector