Hydroizolační fólie pod střechou: varianty, vlastnosti a instalační vlastnosti

Hydroizolace značky Izospan — charakteristické rysy ↑

Izospan je jedním z nejlepších domácích hydroizolací, jediný, který získal certifikát od Státního stavebního výboru Ruské federace.

Díky hydroizolaci této značky jsou tepelné izolace a střešní prvky chráněny před:

 • od vlhkosti;
 • z kondenzace;
 • z kapilární vlhkosti;
 • ze zvětrávání.

Filmy a membrány: jaký je rozdíl?

Okamžitě si povšimněme rozdílů mezi dvěma střešními materiály: hydroizolační membránou a hydroizolační fólií. Mnoho lidí věří, že se liší v takových parametrech, jako je propustnost par, vrstvení a cena.

A také výrobci se pro marketingové účely snaží každého přesvědčit, že filmy jsou minulostí a membrány jsou zcela novým materiálem, i když mezi těmito dvěma materiály nekladou žádné jasné hranice.

A princip akce pro filmy a membrány je prakticky stejný — chránit prostor pod střechou před vlhkostí a úniky:

Stejně tak instalace konvenčních a moderních filmů zůstává podobná dodnes:

Co nabízí moderní trh?

A nabízí mnoho možností. Pojďme se proto nejprve naučit rozumět označení a blíže se podívejme na několik nejoblíbenějších značek.

Označení

Značka AM tedy označuje film, který je prodyšná membrána.

Filmy A a AM jsou primárně určeny k dobrému průchodu páry.

Ale filmy třídy A a B jsou skutečné blottery z notebooku, jejichž hlavním úkolem je absorbovat a poté rychle erodovat vlhkost. A svou práci odvedou opravdu dobře, pokud je promyšlená a vybavená pouze ventilační mezera.

Značky

Takže společnost Yutafol. Jedná se o vysoce kvalitní hydroizolační a parotěsné fólie, instalační příslušenství a záruku. Tyto fólie jsou vyrobeny z odolných polymerů:

Hydroizolační paropropustné membrány Tyvek. Tento materiál lze nazvat „chytrý“: odstraňuje přebytečnou páru, nedovoluje vlhkosti proniknout do prostoru pod střechou a slouží dlouhou dobu.

Membrány Tyvek jsou dostupné po celá desetiletí. Jejich hlavní výhodou je schopnost pokládat přímo na izolaci bez vzduchové mezery. Díky tomu můžete bednu opustit a hodně na tom ušetřit.

A mezi domácími filmy je Izospan obzvláště populární:

Technologie instalace moderních membrán

Pokud má vaše střecha relativně malý sklon nebo dlouhé údolí, doporučujeme vám dát do dvou vrstev membrány.

Moderní volumetrické membrány musí být kladeny přísně rovnoběžně s okapy. Každá další role by měla překrývat připojovací body nejméně o 7 cm a oblast překrytí slepit speciálním lepidlem.

Naneste membránu kolem komína 5-10 cm nad budoucí střešní krytinu. Nezapomeňte lepit řezy v rozích.

Celá řada lepidel se používá k utěsnění moderních membrán. Ačkoli některé z těchto filmů již mají lepivé hrany, které nevyžadují pásku.

Dobré vědět:  Schéma vytápění Leningradka: klady a zápory, jak fungují recenze

Naneste membránu na plátna údolí se stejným překrytím a zajistěte sponkami nebo hřebíky. Přilepte všechny přesahy v údolí.

Vlastnosti funkčnosti materiálu

Odkazuje hydroizolační materiál do skupiny polymerní izolace. Membrána je poměrně odolná, nebojí se teplotních poklesů, je elastická a snadno se používá.

Hlavní vlastnosti hydroizolačních membrán:

 • pružnost;
 • vysoká síla;
 • dobrá odolnost vůči povětrnostním vlivům;
 • nebojí se teplotních změn;
 • trvanlivost.

Hydroizolace střechy

 • mezi střechou a hydroizolací;
 • mezi hydroizolačním a izolačním materiálem.

Při dobré paropropustnosti hydroizolačního materiálu není potřeba mezera mezi ním a izolací.

Správně zvolená hydroizolace musí splňovat následující požadavky:

Kritéria výběru membrány

A také nezapomeňte na cenu. Při porovnávání různých typů membrán je nejlepší zaměřit se na cenu za čtvereční metr. metr filmu.

Způsoby instalace

Způsob instalace hydroizolačních membrán se liší podle toho, zda se instalují na střechu nebo na stěny. Ale obecné kroky instalace dHydroizolační membrány jsou následující:

Druhy asfaltových tmelů: klasifikace a vlastnosti

Kromě toho lze všechny asfaltové hydroizolační tmely klasifikovat podle dalších kritérií.

Asfaltový tmel pro hydroizolaci podkladové fotografie

V zásadě lze navíc všechny tyto kompozice dále rozdělit podle způsobu balení, ale sami chápete, že se nejedná o významné rozdíly. Pro každý případ řeknu, že se bitumenový tmel se prodává jak v kbelících, tak v tubách na zbraň.

Aplikace asfaltového tmelu: vlastnosti práce s materiálem

  Čistota hydroizolačního povrchu je standardem nejen pro tmel, ale obecně pro téměř jakýkoli stavební materiál. Pokud se navíc plánuje nanášet na tmel vrstvu jiného materiálu, musí být také chráněn před prachem a nečistotami.

Hydroizolační mastic fotografie

Vlastnosti hydroizolační fólie

Typy hydroizolace střešních rolí

Mnoho majitelů soukromých nemovitostí se zajímá o fólii na střechu domu, která je vhodnější pro konkrétní budovu. Podívejme se blíže na nejoblíbenější typy dotyčných produktů.

Polyethylenová fólie

Polypropylenové membrány

Při instalaci polypropylenových membrán by vrstva viskózocelulózy měla směřovat k izolaci. Kromě toho musí být pro zajištění větrání dodržena mezera mezi materiály nejméně 5 mm.

Skleněný papír

Mnoho majitelů, kteří staví své vlastní domy, je přitahováno ekologickou čistotou pergamenové izolace střechy. Mezi výhody tohoto svitkového materiálu patří také jednoduchost a snadná instalace podporovaná nízkými náklady.

Prodyšné membrány

Syntetická vlákna, která tvoří základ netkané textilie, poskytují vynikající ochranu proti větru a vlhkosti. Na rozdíl od jednovrstvých membrán lze na izolaci z obou stran připevnit dvouvrstvé „prodyšné“ fólie.

Dobré vědět:  Jak změnit směšovač v kuchyni vlastními rukama krok za krokem: podrobná pravidla pro výměnu zařízení fotografií

Rozdělení uvažovaného typu střešních hydroizolačních prostředků do tří kategorií je odůvodněno rozdílnou úrovní parozábrany. Výrobci poskytují následující typy prodyšných membrán:

Instalační funkce

Nejprve je třeba dodržovat zvýšená bezpečnostní opatření, protože práce na uspořádání střechy se provádějí ve výšce. Klíčem k zachování zdraví je extrémní péče.

Stejně jako všechny stavební činnosti vyžaduje instalace fóliového listu pro hydroizolaci střechy předběžnou přípravu. Dobrý výsledek je zaručen při dodržení následujících pravidel:

Na stavebním trhu existují samolepicí membrány, které jsou fixovány zahříváním pomocí hořáku. Všechny činnosti týkající se instalace plátna z profilového filmu lze rozdělit do několika hlavních fází. Každý z nich vyžaduje samostatné zvážení.

Fáze 1

Povrch střechy je zbavený cizích předmětů. Válcovaná tkanina je rovnoměrně rozložena na rovině, s přihlédnutím k přesahu. Změří se pruhy požadované velikosti, načež se film ořízne.

Popis videa

Ve videu můžete vidět instalaci hydroizolační fólie:

Fáze 3

Hydroizolační membrána nebo film — jak to udělat správně

Hlavním účelem hydroizolačních materiálů je chránit prostor pod střechou před škodlivými účinky vlhkosti, které mohou pronikat následujícími způsoby:

 • venku, přes spáry střešních prvků a upevňovací otvory (od atmosférických srážek ve formě sněhu nebo deště);
 • zevnitř od vnitřní kondenzace způsobené výrazným teplotním rozdílem pod střechou a vnějškem.

Střešní hydroizolační fólie je nejjednodušší izolační materiál

Podle technické terminologie a encyklopedických údajů je membrána (přeložená z latiny jako „kůže“) flexibilní, elastický a tenký film nebo deska upevněná po celém obvodu.

Membrána je také film, jen modernější a vylepšený

Kritéria pro výběr hydroizolačních fólií pro střechu

Bez ohledu na název a výrobce by dobrá filmová hydroizolace měla mít následující vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu při výběru nejlepší možnosti:

Membrány se liší metodou instalace

Ne vždy drahý produkt od známého výrobce má ty nejlepší vlastnosti. Před nákupem si musíte pečlivě přečíst jeho technické vlastnosti.

Musíte si koupit vysoce kvalitní produkty od důvěryhodného a spolehlivého výrobce.

Důvody pro použití parotěsné zábrany

Nejčastěji je tento materiál namontován uvnitř. Není snadné připevnit film, je poměrně křehký, a proto se často objevují slzy a další poškození, zejména v nešikovných rukou. Proto je praktičtější vyhledat pomoc u odborníků.

Vlastnosti a postup instalace

A také musíte vzít v úvahu stranu instalace, v závislosti na materiálu:

Dobré vědět:  Interiér 2020: módní trendy a trendy

Stojí za zapamatování:

Rozmanitost filmů

1. Skleněný papír

Osvědčený materiál pro páru a hydroizolaci. Materiál je vyroben na bázi celulózy impregnované bitumenovým složením. Ve skutečnosti mluvíme o vícevrstvém kartonu, který je odolný proti vlhkosti.

Taková izolace se snadno instaluje, nevypouští toxické a jiné nebezpečné látky.

2. Polyethylenová fólie

Spolehlivý materiál, kde je dosaženo vysokých indikátorů pevnosti díky další výztužné vrstvě. Výrobky jsou na trhu prezentovány ve třech kategoriích:

Neperforované

Perforovaný

Zesílené

Povrch děrovaných fólií je pokryt mikroskopickými póry, vyztužená verze má fóliovou vrstvu, která je nezbytná pro izolaci místností s vysokou vlhkostí.

3. Polypropylen

Ideální pro střechy z kovu nebo vlnité lepenky.

4. Prodyšné membrány

Materiál je ideální pro studené podkroví a izolované podkroví.

Kontrola kvality instalované hydroizolace

Správnost instalace střešní hydroizolace je dána třemi kritérii:

Pokrývá celou oblast, včetně trojúhelníků, převisů a říms.

Spodní izolační vrstva je vyvedena z římsového pásu.

Izolace těsně přilne ke stěnovým konstrukcím a trubkám.

Pokud jsou práce prováděny v souladu s těmito body, nebudou problémy s ochranou budovy před vlhkostí.

Jak dlouho potrvá hydroizolace filmu

Vlastnosti funkčnosti materiálu

Odkazuje hydroizolační materiál do skupiny polymerní izolace. Membrána je poměrně odolná, nebojí se teplotních poklesů, je elastická a snadno se používá.

Hlavní vlastnosti hydroizolačních membrán:

 • pružnost;
 • vysoká síla;
 • dobrá odolnost vůči povětrnostním vlivům;
 • nebojí se teplotních změn;
 • trvanlivost.

Hydroizolace střechy

 • mezi střechou a hydroizolací;
 • mezi hydroizolačním a izolačním materiálem.

Při dobré paropropustnosti hydroizolačního materiálu není potřeba mezera mezi ním a izolací.

Správně zvolená hydroizolace musí splňovat následující požadavky:

Kritéria výběru membrány

A také nezapomeňte na cenu. Při porovnávání různých typů membrán je nejlepší zaměřit se na cenu za čtvereční metr. metr filmu.

Způsoby instalace

Způsob instalace hydroizolačních membrán se liší podle toho, zda se instalují na střechu nebo na stěny. Ale obecné kroky instalace dHydroizolační membrány jsou následující:

Vlastnosti hydroizolační fólie pro kovové dlaždice ↑

Vysoce kvalitní hydroizolační materiály pro kovové střechy mají spoustu výhod:

 • dlouhá životnost;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • lehká váha;
 • rychlost a snadná instalace;
 • možnost pokládky na jakýkoli podklad.

Přípravné práce ↑

Je nutné provést následující akce:

Jemnosti hydroizolace studené podkroví

Správně instalovaná hydroizolace pro kovovou krytinu přinese z hlediska konstrukční spolehlivosti neméně výhody než samotná střešní krytina.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector