Instalace komínového průduchu pro sporák na dřevo přes rovný strop

Uvažujete o instalaci sporáku na dřevo? Po přečtení těchto pokynů budete schopni nainstalovat sporák na dřevo s komínovou rourou a provést tuto práci s běžným domácím nářadím. Instalaci izolovaného dvoustěnného komína třídy A přes plochý strop zvládnou i domácí kutilové a jedná se o úsporný a účinný způsob vytápění obytného prostoru. Podrobně vám vysvětlíme, jak přejít z jednostěnné černé roury kamen na dvoustěnnou izolovanou komínovou rouru.

Nejprve je třeba určit, jakou velikost potrubí byste měli pro svůj sporák na dřevo použít. Pro tento sporák na dřevo jsme použili jednostěnnou černou trubku kamen Rock Vent a izolovanou dvoustěnnou trubku Rock Vent class o průměru 6″. Více informací o výrobcích, které jsme použili při instalaci komína, najdete na stránkách 100-pechey.ru.

Krok 1: Určení středového bodu komínové roury

Nejprve vyhledejte středový bod, kde bude komínová trubka procházet stropem. Jednostěnná komínová roura by měla být vzdálena alespoň 18 cm od hořlavých materiálů. Po nalezení středového bodu označte místo řezu na stropě pomocí stropní podpěrné krabice. Nejlepším nástrojem pro vyřezání otvoru ve stropě je pila. Ke stropní podpěrné skříňce se dodávají dva držáky, které slouží k jejímu upevnění na stropní trámy. Z podkroví prostrčte otvorem stropní podpěrnou skříňku a připevněte ji ke stropním trámům.

Krok 2: Určení místa vyříznutí otvoru ve střeše

Nyní, když jsme pronikli stropem, musíme vyznačit otvor pro střešní otvor. Rozšířením části jednostěnného komína pomocí vodováhy si můžete označit místo, kde budete řezat otvor ve střeše. Provedení šroubu skrz střešní palubu vám umožní snadno lokalizovat místo, kde je třeba vyříznout otvor na straně střechy.

Krok 3: Vyznačení a vyříznutí otvoru ve střeše

Vezměte nastavitelné střešní lemování a vycentrujte ho na šroub, který jste prostrčili střešní palubou. Snadný způsob, jak označit otvor, který se má vyříznout, je použít obložení jako šablonu a nakreslit vnitřní stranu na dlaždice. Po vyznačení otvoru použijte pilu a vyřízněte otvor ve střeše.

Dobré vědět:  DIY dekorativní studna ze dřeva: pokyny krok za krokem + fotka

Krok 4: Instalace nastavitelného střešního oplechování pro oplechování komína

Aby se oplechování vešlo pod dlaždice, vyřízněte pilkou hřebíky v horní polovině kruhu. Pak nůžkami ustřihněte šindele o 2 cm zpět na horní polovině kruhu. Na spodní stranu nastavitelného střešního oplechování naneste přiměřené množství silikonu. Poté zasuňte nastavitelné střešní lemování pod horní polovinu tašek. Poté přišroubujte střešní lemování ke krovu. Nezapomeňte nanést silikon na všechny hlavy šroubů a horní polovinu oplechování.

Krok 5: Instalace izolovaného dvouplášťového komínového potrubí

Nyní je čas začít s montáží izolované dvoustěnné komínové roury. Vyhledejte konec potrubí, kde je izolace zapuštěna směrem dolů. Jedná se o vnější konec komínové roury. Pro přechod z izolované komínové roury na jednostěnnou komínovou rouru je zapotřebí univerzální adaptér. Nasaďte univerzální trubkový adaptér na vnější konec izolované komínové trubky. Pomocí dodaných šroubů připevněte adaptér ke komínu. Po připevnění univerzálního adaptéru spusťte první část komína přes oplechování a podpěrnou skříňku.

Krok 6: Montáž protidešťového límce a dešťové krytky na komín

Na střeše připevněte ke komínové rouře límec proti dešti. Kolem límce, kde se spojuje s komínovou trubkou, nezapomeňte nanést silikonový nátěr. Komínová roura musí přesahovat střechu minimálně o 2 stopy a musí být vzdálena nejméně 10 stop od linie střechy. Poté pomocí klíče 5/16 připevněte krytku okapu ke komínové trubce. Nyní, když jsme na střeše hotovi, je čas připojit jednostěnné potrubí kamen k izolovanému komínovému potrubí.

Krok 7: Instalace jednostěnného komínového potrubí pro sporák na dřevo

Pro co nejjednodušší instalaci jsme se rozhodli použít pro první část teleskopickou komínovou rouru. Připojte vnitřní konec jednostěnné komínové trubky k vnějšímu konci univerzálního adaptéru. Pomocí vodováhy můžete zkontrolovat, zda je komínová roura rovná až k přípojce ke sporáku na dřevo.

Dobré vědět:  Gril na kutilství pro letní chaty: zařízení, které může potěšit po celý rok

Krok 8: Instalace obložení kolem stropní nosné krabice

Posledním krokem je montáž obložení kolem stropní nosné krabice. Pomocí dodaných šroubů jej připevněte ke stropu.

Gratulujeme! Právě jsme dokončili instalaci dvoustěnného izolovaného komína třídy a s jednostěnnou kamnovou rourou pro váš sporák na dřevo. Máte-li jakékoli dotazy nebo potřebujete-li pomoci s objednáním trubek pro sporáky na dřevo, zavolejte nám nebo nás kontaktujte.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Může být trubka sporáku na dřevo vedena komínem?

Vařiče lze ke krbu přidat několika způsoby. Volně stojící sporáky mohou být instalovány tak, že trubka sporáku vstupuje do komína nad klapkou, přes klapku nebo do topeniště pod klapkou. Správně navržené sporáky lze vložit i do komínového otvoru.

Měl by komín sporáku na dřevo vést přímo vzhůru?

Potrubí by mělo být co nejrovnější a nejkratší, s řádně zajištěnými úseky. Pokud má mít trubka rohy, omezte se na jeden nebo maximálně dva ohyby o 90 stupňů nebo jejich ekvivalent. Vodorovná část potrubí by se měla zvednout alespoň o čtvrt palce na běžný metr, aby byl zajištěn dobrý tah.

Mohu použít jednostěnnou komínovou rouru pro komín krbových kamen?

Na komín o průměru 6″, 7″, 8″ nebo 10″ můžete nainstalovat jednostěnnou trubku. Toto potrubí se doporučuje také pro instalaci, kde je vzdálenost od hořlavých materiálů 18″ nebo více. Jednoplášťový komín je dnes zdaleka nejběžnějším typem komína.

Jaký je kód potrubí pro sporák na dřevo?

NFPA doporučuje, aby trubka kamen byla od nejbližšího hořlavého materiálu vzdálena alespoň 18″. V některých situacích jsou povoleny menší vzdálenosti (tabulka 1). Průchody stěnami a stropy. NFPA nedovoluje, aby potrubí kamen procházelo podlahou nebo stropem, požární stěnou nebo požární přepážkou.

Dobré vědět:  DIY polykarbonátové postele: pokyny + zajímavé nápady

Musí být komín sporáku na dřevo nad střechou?

Vysvětlení: Komínová roura musí být minimálně tři stopy nad střechou a o dvě stopy výše než cokoli v okruhu deseti stop. Většina lidí je zmatena v části pravidla, která říká, že komín musí být o dva metry vyšší než cokoli v okruhu deseti metrů.

Pokud jsou ohyby nevyhnutelné, neměly by být více než čtyři po celé délce komína. Ohyb by neměl být větší než 45 stupňů od svislice, s výjimkou 90stupňových továrních ohybů nebo trojúhelníků, které lze považovat za dva 45stupňové ohyby.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector