Interiér dětského pokoje: světlé tapety, světlé akcenty a římské rolety na oknech

Barvy pokoje

Pokud vezmeme v úvahu, že pro školku je obvykle přidělena malá místnost, je lepší použít světlé barvy dekorace v ní, aby se alespoň vizuálně zdála širší.

Rovněž zde musí být přítomny jasné barvy, ale pouze ve formě fragmentů, kterými mohou být polštáře na pohovce, koberec na noc, stolní lampa, tužka nebo jednotlivé prvky nábytkových fasád.

Dekorace oken

U dívek je vhodnější použít rakouské závěsy. Podle principu otevírání se také zvedají, ale mají elegantnější vzhled.

Římské i rakouské závěsy lze kombinovat se světlými tylovými nebo silnějšími závěsy.

Při procházení designových možností dětského pokoje využívají lidé služby profesionálů, přicházejí s něčím vlastním nebo hledají zajímavá řešení v síti.

Máte nějaké nápady na toto téma?

Design

Při vytváření interiéru ložnice v minimalistickém stylu byste měli zvolit záclony jednoduchého a stručného střihu nebo japonské záclony, které se skládají z několika pláten, které rozdělují okenní otvor na sekce.

Pro klasický interiér musíte v roce 2020 zvolit závěsy do ložnice z hustého a těžkého materiálu nebo londýnské krátké závěsy do ložnice v sestaveném tvaru pokrývající 1/3 okna.

Klasický interiér je charakteristický také závěsy s lambrequiny. V případě, že plánujete v ložnici použít sadu záclon, která zahrnuje tyl, záclony, závěsy a lambrequins, pak by záclony měly být pouze dlouhé.

Barokní styl se vyznačuje luxusem a zlatým zdobením, které příznivě zdůrazňují francouzské závěsy.

Tento typ závěsu je šitý ze saténu, hedvábí a taftu a jedná se o plátno s vodorovnými záhyby, zdobené třásněmi a mašličkami.

Moderní závěsy do ložnice jsou vhodné pro interiér v secesním stylu, který se vyznačuje hladkými liniemi, světlými přechody v klidných barvách bez jasných detailů, ale se stuhami a podvazky.

Při zdobení ložnice ve stylu Provence je nejlepší použít záclony s květinovým potiskem, hladké nebo s malými květy. Nejlepší je vybrat si přírodní materiál, například prádlo, bavlnu nebo chintz.

Tyl v ložnici by měl být vyroben z průsvitné látky.

Záclony s lambrequiny, záclony do kavárny a římské rolety budou perfektně zapadat do designu záclon v ložnici v rustikálním stylu.

Módní trend 2020

V dnešní době jsou relevantní krásné závěsy do ložnice s přírodními motivy, například s květinovým vzorem nebo s obrázky ptáků, listů.

Nedávno jsou v módě čínské záclony, které vypadají jako úzké pruhy různých délek, struktura těchto záclon je podobná bambusu.

Rakouské závěsy, které zakrývají polovinu okenního okna pruhy, charakteristickými ornamenty a květinami, nevycházejí z módy.

A co je nejdůležitější, využijte svůj vkus a svoji fantazii a svou ložnici můžete udělat jedinečnou.

Výběr záclon podle barvy obývacího pokoje

Při výběru barvy záclon je nutné stavět na velikosti místnosti, množství světla v ní, rozložení a výšce stropu.

 • Záclony v šedém obývacím pokoji zdůrazňují krásu a styl neutrálního ocelového odstínu. Vzhled doplní bílá v mléčných a žlutých odstínech. Růžová, žlutá oranžová a broskvová se stanou jasným odstínem a dodají interiéru obývacího pokoje světlo, pohodlí a měkkost. Nejúspěšnějším řešením pro slunnou místnost bude výběr modrých a fialových záclon v jemných tónech, to osvěží místnost a dekorativní polštáře v barvě záclon dokončí vzhled. Obojí pro každého by bylo zvolit neutrální béžové, pískové a kávové barvy jakéhokoli tónu.
Dobré vědět:  Podlahy v domě skřípaly: co dělat?

Typy záclon v obývacím pokoji: od tylů po lambrequiny

 • Světelné závěsy v obývacím pokoji z nití propouštějí sluneční paprsky a jsou zdobeny korálky, sponkami, sponkami do vlasů a korálky. Různé barvy v kombinaci vytvářejí kompozici a navzájem se doplňují. Pro obývací pokoj je lepší zvolit vlákna z lnu a hedvábí.

 • Tylové závěsy v obývacím pokoji jsou oblíbeným designem oken kvůli tekoucí lehké látce, která se snadno umývá a připevňuje se k jakékoli záclonové tyči, a tyl na očních víčkách vytváří rovnoměrné záhyby.

 • Průchodkové závěsy do obývacího pokoje budou správnou volbou pro obývací pokoj s balkonovými dveřmi, který umožní často zatáhnout záclonu, aniž by se zdeformovala.

 • Je lepší zvolit římské závěsy pro obývací pokoj v klasické verzi, aby se vytvořil minimalismus, nebo kaskádové (se svěžími záhyby při otevírání) pro interiér ve stylu Provence a světlém designu.

 • Záclony v arkýři pro obývací pokoj jsou umístěny nad každým oknem se samostatným plátnem na společné římse s omezovacími kroužky, závěsy ve vnějších rozích jsou společné pro celé arkýřové okno. Svěží závěsy s neobvyklými povrchovými úpravami jsou vhodné do obývacího pokoje.

 • Krátké závěsy v obývacím pokoji jsou vhodné pro malé a úzké místnosti. Mohou být až k parapetu nebo dokonce kratší.

Jak zvolit správnou kombinaci barev záclon a tapet v interiéru?

Mnozí se bojí neočekávaných změn a při zdobení místnosti upřednostňují zdrženlivost, jiní dělají opačnou chybu. Majitel prostor, který nezná základní pravidla, obvykle jedná následovně.

Pamatujte, že odstín není posledním faktorem. Při vytváření harmonické kompozice je důležité věnovat pozornost struktuře materiálů a dekorativních prvků, které mají něco společného.

Design pokoje s barevnou kombinací záclon a tapet

Kombinace záclon a tapet v interiéru

Zásady pro výběr záclon

1). Podle stylu interiéru

Pro minimalismus je vhodnější absence vzorů a chytlavé textury a pro Provence je naopak vítán vzor, ​​který odpovídá struktuře tapety.

2). Počínaje nábytkem

Těžké klasické předměty pro domácnost by měly být vizuálně osvětleny závěsy, ze kterých se v místnosti stane světlo.

3). Zvýrazněte tapetu a záclony nechejte neutrální

Vyčnívající vzor na povlaku bude vypadat jasněji v kombinaci s jemnými béžovými závěsy.

4). Zvýrazněte barvu záclonami

Vybledlá a neutrální tapeta bude vynikající kulisou pro bohatě zbarvené závěsy.

Textura výrobků musí odpovídat účelu místnosti. Například kuchyně potřebuje minimalistické funkční závěsy, zatímco ložnice potřebuje těžké s ozdobným lemováním.

Design pokoje s barevnou kombinací záclon a tapet

Kombinace záclon a tapet v interiéru

Tvary moderních záclon

Design pokoje s barevnou kombinací záclon a tapet

Dobré vědět:  Výroba kovaných bran vlastníma rukama

Kombinace záclon a tapet v interiéru

Pokud je pokoj vyzdoben béžovou barvou

Design pokoje s barevnou kombinací záclon a tapet

Kombinace záclon a tapet v interiéru

Výběr podle účelu areálu

Design pokoje s barevnou kombinací záclon a tapet

Kombinace záclon a tapet v interiéru

Styly pro výzdobu místnosti pro novorozence

 • Safari. Odvážný a originální design školky pro kojence, založený na převaze světlých barev, přírodních materiálů: písku, béžové, hnědé. Tématu odpovídají předměty z výzdoby — obrazy s obrazy afrických zvířat, postavy z karikatury „Madagaskar“ a další kreativní prvky.
 • Angličtina. Jedná se o propracovaný, ale elegantní interiér dětského pokoje. Prostředí má královský vkus a britskou ztuhlost. Hodí se sem nábytek zaoblených siluet se sametovým čalouněním, retro hračky, tematické kresby na stěnách.
 • Skandinávský. Tento styl je vážný a lakonický, ale transformuje školku. Jemné dřevité odstíny, obrazy roztomilých lesních zvířat, jako by byly kresleny malým perem, světlé dekorační předměty, otevřené police a spousta přirozeného světla — to jsou charakteristické rysy tohoto trendu.

Uspořádání dětského pokoje

Dětský pokoj by měl být prostorný a světlý. Pokud jsou rozměry skromné, doporučuje se omezit na minimální sadu nábytku.

 • Skříň nebo komoda. Tyto kusy nábytku ukládají dětské oblečení, hygienické potřeby, lékárničku, ložní prádlo a další důležité doplňky.

Co je zvláštního na římských roletách?

Římské rolety jsou jakýmsi analogem rolet nebo rolet vyrobených z jednoho kusu látky

Zvláštností takových látkových rolet je, že materiál sám o sobě může být naprosto cokoli. Vy sami si vyberete charakteristiky hustoty a propustnosti světla, barvy a vzory, čímž vytvoříte jedinečný a nenapodobitelný interiér.

Záclony římského typu umožňují částečně zavřít okno a jít dolů na vybranou úroveň

«Rimki» se určitě hodí do každého interiéru, protože mohou být šité z látek zcela odlišných barev

V závislosti na zvoleném materiálu může být clona hustá, což spolehlivě chrání místnost před denním světlem …

… Nebo světlo, jen rozptyluje sluneční paprsky, aby oči uvolnily

Římské rolety pro dívčí školku

Každá dívka je malá princezna. Žije ve fantasy magickém světě a její soukromý pokoj je pohádkovým světem. Všechno zde by mělo být výjimečně krásné a dívčí interiér by měl být pečlivě vyzdoben, nezapomínat na důležitost detailů.

Závěs s jasnými pruhy na vikýřovém okně dětského pokoje

Dívky mají nejraději jemné odstíny, ale ne nutně růžové.

Můžete použít takové krásné luky

Je pohodlnější zdobit široká okna ne jedním plátnem, ale několika závěsy zavěšenými přímo v jedné linii

Příliš jasné barvy jsou pro nejmenší děti nepřijatelné

Ale pro děti ve školním věku jsou naopak nasycené tóny důležité jako stimulátor fantazií a akcí.

Pro dívčí pokoj na střední škole jsou vhodné fialové závěsy „pro dospělé“

Výběr záclon pro styl obývacího pokoje

Záclony na oknech do obývacího pokoje vytvářejí vlastní atmosféru, chrání před slunečním zářením a zvědavými očima. Se stejnou funkčností se velmi liší a při správném výběru se hodí do interiéru obývacího pokoje různých stylů.

Dobré vědět:  Asfaltové šindele: výhody, nevýhody a instalační vlastnosti

Doporučení pro výběr barvy záclon pro obývací pokoj

Existují základní pravidla, jak vybrat záclony v obývacím pokoji podle barvy:

Šedé závěsy v interiéru obývacího pokoje vytvářejí neutrální a drahý vzhled. Pro vintage styl jsou vhodné záclony s ornamentem, pro minimalismus jednoduché a pro ekologický styl je vhodná šedá pytlovina.

Hnědé závěsy v obývacím pokoji jsou vhodné v jakémkoli stínu, budou kombinovány s dřevěným nábytkem a podlahami. Jedná se o všestranný tón, který nepřitahuje pozornost, ale zahřívá interiér.

Interiér s černými závěsy v obývacím pokoji vypadá organicky pouze s jednoduchými barvami stěn, bez textury a vzoru. Měly by být z kvalitní látky a zdůrazňovat stávající styl interiéru.

Tyrkysové závěsy v interiéru obývacího pokoje se nejlépe kombinují s nábytkem nebo stěnami stejné barvy, bílým nábytkem a světlým kobercem. Létající závěsy a tyrkysové osvětlení vytvoří jedinečný vzdušný interiér.

Červené závěsy v interiéru obývacího pokoje vytvářejí efekt další energie. V odstínech třešní a vína jsou vhodné do velkého obývacího pokoje a doplňují malý obývací pokoj v kombinaci se světlými látkami.

Burgundské záclony v obývacím pokoji jsou kombinovány s bílými a béžovými stěnami, ale je zakázáno je kombinovat s modrými a fialovými barvami v různých odstínech. Vhodné pro prostorné pokoje s velkými okny.

Modré závěsy v interiéru obývacího pokoje jsou vhodné ve světlém odstínu nebo v kombinaci s bílou a modrou pro malý pokoj a v prostorném obývacím pokoji můžete kombinovat sametově modré závěsy se zlatou podvazkovou šňůrou.

Fotografie záclon v interiéru obývacího pokoje

Níže uvedené fotografie ukazují příklady použití různých možností pro závěsy v interiéru obývacího pokoje.

Foto 1. Rovné závěsy o 3 tóny světlejší než stěny a světlý tyl na očkach doplňují obývací pokoj v moderním stylu.

Foto 2. Bílé klasické a rolety ve světle šedém provedení dělají interiér obývacího pokoje vzdušným a lakonickým.

Foto 3. Plynulá stříbrná tkanina zdůrazňuje bohatost šeříkového tónu a bílá pohovka zesiluje nepokoje barev.

Foto 4. Obývací pokoj v béžové barvě je doplněn klasickými závěsy, které ladí s barvou čalouněného nábytku a vytvářejí jednotu designu.

Foto 5. V interiéru obývacího pokoje jsou kávové manšestrové závěsy o 3 tóny tmavší než stěny doplněny stejným lemovaným lambrequinem a vypadají harmonicky s beztížnou korunou.

Foto 6. Jednoduché římské rolety v arkýři chrání místnost před nadměrným sluncem a zvětšují místnost díky jednoduchosti designu.

Foto 7. Modré závěsy ředí klasický béžový obývací pokoj a francouzské závěsy neutralizují modrou.

Foto 8. Tyl se závity a husté závěsy doplňují design místnosti a díky lustrům vypadá místnost navzdory hojnosti hnědé svěží.

Foto 9. V interiéru obývacího pokoje je arkýř zdoben pevnou beztížnou organzou a světle béžovými závěsy, které osvěžují černobílou akcentovou zeď.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector