Interiér ve stylu Provence: funkce, dekorace, nábytek

Vlastnosti a vlastnosti

Provence se zaměřuje na použití klidných a světlých odstínů, které pomáhají vytvářet květinové pole. K tomu se používají polotóny jedné nebo jiné barvy.

Mezi hlavní rysy Provence patří:

Čistým geometrickým rozvržením je třeba se vyhnout vytvořením hladkých čar a volných hran. Výsledkem je chaos a dokonalost.

Nábytek

Používá se převážně dřevěný nábytek, který je také třeba vyzrát barvou, lakem nebo ozdobit květinovými vložkami. Je nutné opustit skříně. Následující kusy nábytku vypadají v provensálském stylu harmoničtěji:

  • Komody.
  • Bufety.
  • Penály.
  • Co ne.

Starý nábytek vypadá skvěle, který lze restaurovat, překreslit a vytvořit tak krásný opotřebovaný efekt.

Návrháři doporučují zdůraznit zvolený styl a zaměřit se na jednotlivé předměty pomocí kovaných detailů na židlích, lustrech, nábytku, který je potažen měkkým plátěným nebo bavlněným potahem.

Nábytek nemusí být umístěn podél stěn. Nejlepší je vytvořit malé chaotické skupiny tak, že je obložíte krabicemi, bednami a proutěnými koši.

Chtěli byste ve svém obývacím pokoji vytvořit interiér v provenceském stylu a vybavit tam prostor krbem?

Vnitřní výzdoba pokojů v domech

Po překročení prahu musí člověk okamžitě pociťovat dostatek slunečního světla a pohodlí. K dekoraci se používají světlé odstíny a přírodní materiály.

Chodba

Jsou vyloučeny úzké předsíně — chodba by měla být co největší a měla by být vyrobena ve světlých barvách. Francouzské Provence neumožňuje žádné těžké skříně a tmavé zákoutí.

Předsíň navržená ve stylu Provence je lehká, lehká a funkční

Na chodbě jsou umístěny měkké růžové a modré pohovky, na stěně jsou zavěšena elegantně orámovaná zrcadla. K obuvi a oblečení používají věšáky a tácky z prolamovaného tepaného železa nebo malovaného umělého dřeva.

Obývací pokoj

Těžké příčky v obývacím pokoji, pokud je to nutné, zónování prostoru, musí být nahrazeny posuvnými obrazovkami, závěsy nebo barevnými akcenty. Doporučuje se nainstalovat krb, který okamžitě vytvoří zvláštní náladu.

Ložnice

Místnost na spaní v provensálském stylu by měla být romantická a klidná. Takovou atmosféru vytvářejí jemné textilie, květiny ve velkých vázách, záclony s květinovými prvky, spousta útulných přikrývek, polštářů a přehozených přehozů.

Postele se železnými „vzduchovými“ zády jsou pokryty bavlněným nebo lněným ložním prádlem. Na nočních stolcích jsou umístěny svícny a útulné stojací lampy. Vrchol luxusu tvoří elegantní průhledný baldachýn nad postelí.

Tlumené světlé barvy provensálského stylu v ložnici

Hlavní věcí v designu ložnice je vydržet barvy Provence. Je nutné zcela vyloučit černou a tmavě hnědou. Nahraďte bílou mléčnou a krémovou.

Kuchyně

Plast by měl být nahrazen dřevem a elektrické domácí spotřebiče by měly být zabudovány do kuchyňské soupravy a zdobeny kovovým leskem. Četnost dodává kuchyni v provensálském stylu četné textilie: ručníky, držáky na nádobí, krajkové ubrousky.

Otevřené police se světlými pokrmy, patchworková kuchyňská zástěra zvýší dojem kuchyně v provenceském stylu.

Koupelna

Interiér ve stylu Provence: fotografie

Hojnost textilu, proutěného nábytku, květinových potisků, stejně jako okna od podlahy ke stropu a celková vzdušnost místnosti naznačují, že tento obývací pokoj je vyroben v provensálském stylu.
Zdroj: https://www.topdom.ru

Dobré vědět:  Vytvoření květinové zahrady v zemi: jemnosti designu

Vnitřní prvky

Provensálský design se skládá ze čtyř hlavních prvků — palety barev, povrchových úprav, nábytku a dekorů, které lze odhalit správným osvětlením. Aby měl styl kompletní vzhled, potřebujete správnou kombinaci těchto komponent.

Paleta barev

Pastelové barvy nemusí být nudné. Se správným přístupem získáte zcela veselý interiér.
Zdroj: https://roomester.ru

Jednou z metod vytváření barevných schémat pro interiéry v Provence je použití černobílých barev. Toto je název pro barevné schéma, ve kterém jsou použity různé odstíny stejné barvy.

Dokončování

Podlaha v obývacím pokoji je vyrobena z dřevěných prken, která nejsou nápadná a nevypadají nová — tak by měl vypadat interiér v provenceském stylu.
Zdroj: https://roomester.ru

Barva podlahy by na sebe neměla upozorňovat a odvádět pozornost od zbytku interiéru, proto je namalována v neutrálních barvách. Obvykle je o něco tmavší než stěny, stropy a nábytek.

Stěny jsou dokončeny omítkou nebo tapetami. Omítka není úplně vyrovnaná a zanechává drsnost. Tapeta je přilepena na jednoduchý papír s diskrétním květinovým vzorem nebo svislými pruhy.

Tapeta s obrázky květin jako jeden ze způsobů provence nástěnné dekorace.
Zdroj: http://mirdizajna.ru

Na strop se nanáší barva nebo bělení. V některých případech, když například potřebujete skrýt komunikaci, jsou také nainstalovány napínací stropy, ale pouze matné. Lesk není vhodný pro Provence.

Nábytek ve stylu Provence

Dřevěná židle, křeslo, postel a komoda patří k dávno zašlé éře, přesto jsou v Provensálsku stále relevantní.
Zdroj:
http://dekormyhome.ru

Z materiálů je výhodné dřevo. Bělené dřevo je všudypřítomné. Používají se nejen desky a trámy — křesla a noční stolky proutěné z vinné révy také vypadají skvěle.

Interiérové ​​dekorativní detaily

Interiéry v provensálském stylu jsou vítány různými dekorativními prvky. Může to být hliněné, porcelánové nebo kovové figurky, zarámované fotografie, svícny, krabice.

Příliš mnoho textilního dekoru v Provence je nesmírně obtížné. Všechny druhy dekorativních polštářů, potahů na židle, ubrousků a dalších detailů pouze zlepší interiér a dodají místnosti rustikální útulnost.

Hojnost různých dekorativních gizmosů nepořádá místnost, ale dělá ji jedinečnou.
Zdroj: http://artishock.org

Osvětlení

Kombinace s jinými styly

V dnešní době se málokdy setkáte s jakýmkoli „čistým“ stylem. Ve snaze o jedinečnost, snadnost použití a splnění zvláštních přání klientů návrháři míchají styly, aby dosáhli požadované atmosféry.

Shabby chic

V ošumělém šiku převládají obrazy růží.
Zdroj: https://ethnoboho.ru

Loft (anglicky loft — attic) je styl, který vznikl ve Spojených státech v polovině minulého století. Většina průmyslových odvětví se v té době přestěhovala na okraj měst a kreativní lidé přeměnili prázdné prostory na bydlení.

Kombinace podkroví a provence vám umožní získat pohodlný a vyvážený interiér bez tvrzení, že je příliš měkký.
Zdroj: https://www.grand-privilege.ru

Nástěnná dekorace

Tapeta se zřídka používá k dekoraci na zeď. Tapeta vyražená pod omítnutým povrchem pomůže vytvořit iluzi neošetřené stěny. Nástěnná dekorace dřevěných panelů je možná i tapetami.

Provensálský design se vyznačuje jemnou škálou odstínů, mezi nimiž dominují světlé tóny: vanilka, tyrkys, sláma, světle olivová, bílá.

Nepostradatelným atributem stylu Provence je květinová tapeta. Květy mohou být malé, velké, shromážděné v kyticích. Tapeta s jemnými růžemi nebo lučními květinami vytvoří vhodnou romantickou náladu.

Dobré vědět:  Jak si vybrat kvalitní plastové okno

Barevné řešení

V interiéru jsou barvy Provence tlumené, pastelové. Převládá levandule, bledě olivová, bílá, béžová, mořská vlna, azurová, terakota. Bílá barva je přítomna v dekoraci stěn, nábytku, stropů.

Jak zdobit okna?

Ve stylu Provence jsou závěsy beztížné, matné tóny. Tyl není prakticky kombinován se závěsy. Přednost se dává jedné věci. Záclony v kavárně, které zakrývají pouze spodní část okna, se organicky vejdou do interiéru.

Jednoduché závěsy jsou vhodné do kuchyně. Může to být obdélníkový kus látky s volánky a až k parapetu. Klec, malé kytice levandule, květiny — nejvhodnější vzor.

V obývacím pokoji a ložnici jsou závěsy elegantnější a dosahují až na podlahu. Těžké závěsy nebudou na místě. Pokud chcete větší vzdušnost, je lepší zvolit tyl. Hodí se k ní také průhledné polotóny a květinové vzory.

Provence v interiéru kavárny

Provensálským stylem interiéru kavárny je útulná atmosféra, příjemná hudba a dobré služby.

Hlavní znaky stylu Provence:

Atmosféru pařížské kavárny můžete vytvořit ve své vlastní kuchyni. Jak můžete vidět na mnoha fotografiích kaváren v provensálském stylu, tradiční podlahou je černobílá klec. Pro tyto účely jsou vhodné keramické dlaždice. Květinové tapety budou vypadat perfektně.

Výzdoba v podobě uvítacího cedule zdobící interiérové ​​dveře dodá kuchyni pocit více kavárny.

Interiér bytu ve stylu Provence ocení milovníci rustikální romantiky.

Barevné schéma ložnice

Dekorace nábytku

Zrcadla, květiny v malovaných vázách i velké množství fotografií v barevných rámečcích perfektně doplní každou kompozici.

Obecně vše závisí na osobních preferencích samotných obyvatel domu. V jakémkoli barevném schématu a kdykoli bude mít styl Provence neuvěřitelný úspěch.

Zónování místnosti

  • semi-město, které částečně blokuje průchod;
  • dvoupodlažní patro se schody v obývacím pokoji;
  • obklady v pracovním prostoru a malované stěny v obývacím pokoji;
  • nábytek ve formě barového pultu, „ostrůvku“ nebo jídelního stolu.

Příklady takových designů jsou uvedeny na fotografii níže. Ale tak populární prvek zónování v klasickém stylu, oblouk ve francouzské Provence se používá jen zřídka.

Osvětlení

Rada! Kované, perforované a mosazné přípravky budou vypadat skvěle.

Pro kuchyň s jídelnou, kde se používají světlé dlaždice, se perfektně hodí lustr a lampy v teplém odstínu téměř bílé. Díky tomuto druhu osvětlení je prostředí pohodlnější. Existují i ​​další nápady na výzdobu pokojů.

Lustr s vintage skleněným stínidlem může osvětlit místnost. Je důležité, aby měl jednoduchý tvar a hladký povrch. Pak se bude lustr snadněji čistit.

Důležité! Návrháři doporučují používat barevné lampy ve funkčních oblastech. Příklady tohoto designu jsou uvedeny na fotografii.

Podlahové úpravy

Rada! Matné dlaždice jsou skvělý způsob, jak ozdobit podlahu. Podlahové dlaždice nejsou v rozporu se stylem místnosti. Z hlediska údržby jsou dlaždice mnohem praktičtější než jakýkoli jiný povlak.

Závěsy

Rada! Kuchyňské závěsy a závěsy se vyznačují velkým množstvím vzorů, střapců, volánků a mašlí. Nepoužívejte luky, třásně a střapce najednou. Záclony lze ozdobit pouze jedním doplňkem.

Rada! Nejlepší možností pro malou kuchyň jsou obdélníkové závěsy se všitými pérovkami.

Barevné schéma

Existuje názor, že kuchyně ve stylu Provence by měla být vyzdobena výhradně v bílé barvě. Ale není tomu tak. Paleta barev je mnohem širší: od béžové a krémové po modrou a pískovou.

Dobré vědět:  Typy podpěrných sloupků pro plot

Pistáciová barva vypadá skvěle v kuchyňském obývacím pokoji vyrobeném ve francouzské zemi. Dokonale „osvěží“ interiér a hodí se ke světlým nebo tmavým podlahám. Příklad tohoto designu je uveden na fotografii.

Strop

Pokud mluvíme o soukromém domě, nejlepším řešením by byl dřevěný strop se stárnoucími, čas od času zatemněnými nebo dovedně zdobenými stropy.

V bytě bude strop natřený barvou teplého odstínu vypadat vhodně.

Obývací pokoj ve stylu Provence v bytě

Široká dřevěná podlaha nebo laminátová „imitace dřeva“ bude vynikajícím pozadím pro interiér ve stylu Provence.

Další hodnou možností jsou uměle staré keramické dlaždice nebo masivní kámen.

Původ stylu Provence

Textilie charakteristické pro styl Provence

Provence styl interiérové ​​dekorace

Provensálské prostředí znamená použití přírodních stavebních materiálů s expresivní strukturou nebo jejich vysoce kvalitních analogů v dekoraci.

Krb se stane srdcem domu

Nádobí a figurky na otevřených policích rozjasní každou místnost

Varianta provensálského interiéru, která se snadno realizuje i v malém bytě

Pohodlný sedací nábytek je neměnným atributem Provence

Dekor v interiéru ve stylu Provence nelze zneužít. Pokud tedy množství detailů neurazí váš smysl pro krásu, naplňte atmosféru maličkostmi, které jsou vašemu srdci drahé. Jedinečnou atmosféru francouzské země vytvoří:

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector