Jak a co vyrobit pískoviště | Green-Pages.info

Z čeho můžete vyrobit karanténu?

Je výhodnější vyrobit takovéto pískoviště z překližky.

Přibližně tak bude nutné lahve „blesknout“ drátem

Druhým nejoblíbenějším „odpadním“ materiálem pro venkovská řemesla jsou pneumatiky pro automobily. Pískoviště jsou také vyrobena z nich. Je nutné odříznout boční stěnu staré pneumatiky na jedné straně. Dostanete docela vysoké stránky. Pak existují dva způsoby:

 • díru můžete zavřít překližkovou překližkou a použít ji tak, jak je;
 • odřízněte druhou stranu a získejte pouze stranu.

Pískoviště pneumatik: jak vyrobit

V každém případě musíte plátky zajistit. U některých pneumatik je kord (výztužné vlákno) plast, v některých je kov. Plast lze brousit, ale kov bude muset být nějak uzavřen.

Pískoviště plot vyrobený z kulatiny

Můžete si udělat lavičky nahoře — připravena jedna nebo dvě desky a lavičky pro děti. Samozřejmě na ně jen zřídka sedí. Častěji na nich staví své pískové hrady.

Jednoduchá karanténa z velkých kmenů

DIY karanténa: fotografické zprávy krok za krokem

Bez ohledu na to, jak jednoduchý design se může zdát, jak jde o implementaci, vyvstávají otázky. Abychom je zmenšili, publikujeme několik modelů domácích karantén s fotografiemi krok za krokem, které zachycují hlavní uzly.

Jednoduchá konstrukce

Objednávka sestavení karantény

Druhá a třetí řada jsou sestaveny analogicky. Na každé připojení umístíme dva hardware (hřebík nebo samořezný šroub). Jen se ujistěte, že hlavy nevyčnívají a tipy nevyčnívají.

Plot z prostoru pro hračky — dal další zeď

A aby zde nebylo pokušení nalít písek, můžete přijít s krytem. Můžete na to sedět, nebo si můžete postavit velikonoční dorty.

Pár desek, malá představivost a obyčejná krabice se promění v auto. To určitě potěší chlapce.

Transformovatelná karanténa se sklopným víkem

Konstrukce začíná přesně tak, jak bylo popsáno dříve: krabice je sestavena z desek. Celý trik je v designu obalu. Budete také potřebovat desky pro víko a závěsy — čtyři obyčejné dveře a čtyři s jednou dlouhou policí.

V našem příkladu šlo na každou stranu víka 6 desek. Byly připevněny ve dvojicích. Nejprve byly dvě prkna přibity k hotové krabici z jedné a druhé strany.

Hřebíkujeme ve dvou deskách

K nim přišroubovali poličku s krátkou smyčkou, podobnou stodole. K dlouhé polici byly také připevněny dvě desky. Je důležité, aby druhý byl připevněn alespoň na polovinu šířky, jinak se může ukázat.

Připevňujeme panty dlouhými policemi

Jak připojit poslední kus obálky

Aby se zabránilo stlačenému víku v přitlačení na závěsy, je na první dvě desky nasazen další kus desky. Slouží jako podpora, deska se při zatížení neohýbá.

Když je sklopená, vypadá karanténa takto

Na základě provozních zkušeností můžeme říci, že děti jen těžko hrají pod sedadly: nepříjemné. Pro efektivnější využití této oblasti může být oplocena pod oddílem pro hračky. Další výhodou tohoto řešení je, že je potřeba méně písku.

Takto se víka uzavírají

Stejný model v jiné barvě

Loď s pískovištěm

Pro chlapce si můžete vyrobit pískoviště nebo loď. Hlavní „tělo“ je postaveno jako obvykle, k němu jsou připojeny všechny ostatní nástavby.

Jak vyrobit karanténu

Protože rozdíl ve výškách byl významný, bylo provedeno schodiště od „paluby“ po příď. Vrchní deska je sešitá deskou, stožáry jsou vyztuženy.

Další loď byla postavena přibližně stejnou technologií.

Další možnost pro pískoviště pro chlapce

Víka

Obal z desek

Existuje ještě zajímavější design — výjezdový. Tento typ obalu je rozhodně vyroben z překližky. Horní lištu přibijte, aby zůstala mezera. Do něj se vloží překližka. A tak, aby se opačný konec nehýbal, nohy byly přibity — malé kousky tyčinky.

Zajímavý design obalu karantény

Stejný princip je implementován odlišným způsobem ve verzi na fotografii níže. Je to již pro ty, kdo jsou tesařští.

Kryt jezdí po vodítkách

Nástroje a materiály

Pneumatiky jsou oceňovány přesně pro svou kvalitu, že nevyžadují složité struktury pro vyztužení a dostupnost velkého množství materiálů a nástrojů.

Chcete-li vytvořit karanténu z pneumatik pomocí vlastních rukou, budete potřebovat:

 • velké množství barvy v různých jasných barvách;
 • čisté pneumatiky, pokud možno v různých velikostech;
 • nabroušené nože nebo malý nůž.

Existuje mnoho možností, jak vytvořit pískoviště z pneumatik — podívejme se na některé z nich.

Z článku se dozvíte o typech trávníků, jejich výsadbě a péči o ně.

Výhody použití pneumatik pro pískoviště

Aktivní používání pneumatik starých automobilů v uspořádání dětského pískoviště je vysvětleno následujícím souborem pozitivních bodů:

Pneumatiky jsou skvělý a levný způsob, jak uspořádat dětský pískoviště ve dvoře vašeho domova, vlastními rukama a podle jednotlivých velikostí.

Jaké nástroje a materiály budou zapotřebí

K výrobě karantény potřebujete pneumatiky stejné velikosti nebo různé, vše záleží na tvaru a rozměrech domácí struktury. Pro práci s pneumatikami budete také muset připravit následující sadu příslušenství:

 • ostrý nůž;
 • elektrická vrtačka;
 • pila / skládačka;
 • lopata;
 • fragmenty gumové hadice;
 • lepidlo;
 • šrouby;
 • upevňovací matice;
 • štětec;
 • malovat.

Proč se staré pneumatiky často používají k výrobě dětských hřišť

Bez ohledu na to, kolik výhod je uvedeno, hlavním bodem je bezpečnost dítěte. Guma je měkká a pravděpodobnost zranění dítěte při hraní v karanténě je snížena na nulu.

Co potřebujete při vytváření karantény

K vytvoření pískoviště potřebujete kus sanitární izolace nebo jednoduchou gumovou hadici. Oříznou místa řezů na pneumatice. Gumové řezání se provádí ostrým nožem a kovovým pilníkem.

Při vytváření konstrukce z malých pneumatik budete potřebovat šrouby a dráty, abyste se slepili polovýrobky. Hřiště by mělo dítě potěšit jasnými barvami, takže musíte připravit několik aerosolových plechovek s vodotěsnými barvami.

Závěr

Každá verze uvažovaného karantény může být podle vašeho uvážení doplněna o různé vybavení. To se týká montáže střechy, deštníku, laviček a dalších zařízení.

Nástroje a materiály

Pneumatiky jsou oceňovány přesně pro svou kvalitu, že nevyžadují složité struktury pro vyztužení a dostupnost velkého množství materiálů a nástrojů.

Chcete-li vytvořit karanténu z pneumatik pomocí vlastních rukou, budete potřebovat:

 • velké množství barvy v různých jasných barvách;
 • čisté pneumatiky, pokud možno v různých velikostech;
 • nabroušené nože nebo malý nůž.

Existuje mnoho možností, jak vytvořit pískoviště z pneumatik — podívejme se na některé z nich.

Z článku se dozvíte o typech trávníků, jejich výsadbě a péči o ně.

Nástroje a materiály

Je možné použít nové pneumatiky, ale práci to zkomplikuje. Je obtížnější na nich vytvořit reliéfní vzory. Jsou také velmi tvrdí. A design se ukáže být drsný. A řezání holohlavých produktů je mnohem snazší.

Proto nejsou pro použití optimální ani nové, ani velmi staré pneumatiky z jakékoli technologie. S prvními se těžko pracuje, druhé vydávají škodlivé prvky.

Kromě pneumatik sami potřebujete:

Nuance umístění

V karanténách vyrobených z kol automobilu nejsou žádné ostré rohy. To je jeho hlavní výhoda. Tím se minimalizuje možnost zranění v důsledku pádů dětí.

Bezpečnost takového místa můžete zvýšit zavedením hygienického tepelného izolátoru nebo gumové hadice. Zavádění se provádí během návrhu konstrukce pneumatiky. Tyto materiály jsou sledovány pro zpracování oříznutých okrajů kol.

Zvláštní problém souvisí s umístěním takového pískového hřiště. Musí být v dohledu svých starších. Musí vidět dítě z různých úhlů pohledu. Lepší uspořádání oblasti ve stínu. To je způsobeno těmito nuancemi:

 1. Je nutné vyloučit vliv přímého slunečního světla na dítě v horkém dni. Dítě může hrát na slunci a dostat úpal.
 2. Pod takovými spalujícími paprsky může být z gumy vydáván nepříjemný zápach.

Tyto podmínky pro budoucí web můžete zaručit následujícími způsoby:

Další kritéria pro umístění tohoto webu:

Self-vytvoření

Variace, ve které se používá pouze jedna pneumatika.

Potřebná avantgarda pro ni je následující: produkt samotný, prvek gumové hadice, barvy, nůž, lopata. Samozřejmě potřebujete samotný písek.

Pracovní fáze:

A velmi brzy bude vaše dítě potěšeno novým herním prvkem.

„Vlnitá“ varianta.

Zde je požadovaný arzenál následující:

Květinová variace.

K realizaci tohoto projektu musíte mít k dispozici následující materiály a nástroje:

Realizace navrhovaného projektu upevní první dvě uvedené varianty.

Existuje také taková rozmanitost určeného projektu: místo jednoho „okvětního lístku“ se umístí pařez. Slouží jako užitečný doplněk. Děti na to mohou umístit hračky. Rodiče mohou také sedět. Příklad:

Všechny tyto varianty lze doplnit deštníkem. Jeho nejlepší pozice jsou střed nebo roh karantény. Vzbuzuje to velký zájem o dítě a také ho chrání před spalujícím sluncem v horkém dni.

Všechny skladby jsou často zdobeny různými ozdobnými figurami. Mohou to být zvířata, lodě, nějaký druh abstrakce. Obvykle sedí na jedné z pneumatik, jsou vytvořeny samostatně nebo zakoupeny ve zvláštních obchodech.

Jak vyrobit karanténu z pneumatik, viz pokyny v následujícím videu:

Kde je nejlepší místo pro umístění pískoviště

Severní strana domu však není příliš vhodná, zejména v regionech, kde není v létě příliš horká. Písek, který nemá čas se zahřát na slunci, bude po celou dobu mokrý a při častých deštích bude voda v pískovně stagnovat.

V blízkosti pískoviště by neměly být žádné trnité rostliny, i když jsou krásné růže. Také by nemělo být v sousedství rybník, studna nebo bazén, do kterého může malé dítě spadnout.

Pískoviště vyrobené z jedné pneumatiky

Druhé dítě se ještě neobjevilo a hosté dosud nepřijdou k jedinému, bude stačit malá pískoviště vyrobená z jedné pneumatiky. Jeho výrobní technologie je jednoduchá:

Květina — vícebarevná

Taková květina může mít mnoho okvětních lístků.

Takto vypadá pískoviště pneumatik na výše uvedené fotografii.

Vlastnosti karavanů na pneumatiky

Mezi pozitivní aspekty používání starých pneumatik pro automobily patří:

 • dostupnost spotřebního materiálu;
 • žádné potíže při výrobě;
 • rychlost provedení;
 • schopnost vytvářet různé tvary;
 • bez omezení velikosti;
 • dlouhá životnost.

Pro větší dekorativnost hracího prostoru vyrobeného z ručně vyráběných pneumatik je nutné zvolit pneumatiky různých průměrů.

Jak si vybrat místo pro pískoviště pneumatik

Tento problém lze vyřešit několika způsoby:

Jak si vybrat písek pro dětské pískoviště z pneumatik

Aby se předešlo negativním důsledkům ve formě poškození zdraví dítěte, je třeba přistupovat k výběru výplně karantény s plnou odpovědností:

Jaké je pohodlí při používání pneumatik

Konstrukce pískoviště je mnohem jednodušší než zahradní socha a potěší děti více.

Proč je vhodné stavět pískoviště z pneumatik? Existuje mnoho výhod takových pískoviště oproti dřevěným:

K jeho vybudování není nutné mít žádné dovednosti. S minimální představivostí můžete přijít s krásnou a pohodlnou formou pískoviště, ve kterém si děti budou rádi stavět své vlastní hrady z písku.

Tyto výhody jsou tak nesporné, že není na co myslet, stačí to vzít a udělat.

Co je nutné pro stavbu

Samotné pneumatiky lze najít na jakékoli skládce nebo se na ně obrátit se servisem pneumatik, kde budou ochotně rozdány. Můžete si vybrat pneumatiky stejné velikosti, nebo můžete přijít s designem, pro který potřebujete jiné. Kromě pneumatik budete potřebovat:

 1. Ostrý nůž.
 2. Pila nebo skládačka.
 3. Lopata.
 4. Vrtat.
 5. Sekce gumové hadice.
 6. Lepidlo, šrouby a matice pro upevnění.
 7. Vícebarevné barvy, štětce nebo spreje.

Při výběru pneumatik se ujistěte, že jsou bez trhlin a jiných poškození, jakož i bez skvrn oleje a topného oleje. V každém případě je třeba je umýt, odmastit a dezinfikovat.

Ve skutečnosti gumové pneumatiky nejsou tak škodlivé, podle kategorie škodlivosti jsou srovnávány s vinylovou tapetou, která je nalepena na naše byty. A pokud jsou pneumatiky natřeny, stupeň poškození se výrazně sníží.

U jakékoli verze karantény by měla být pod ní vykopána díra, aby se později karanténa nemohla pohnout. Prohloubení sníží výšku patky, pokud je pneumatika příliš široká.

Spodní část jámy je pokryta černou geotextilií nebo hustou vrstvou. Pokud se tak neučiní, plevele porostou v karanténě a písek se smíchá se zemí. Ve filmu musí být vytvořeny otvory, aby jimi mohla prosakovat dešťová voda.

Je lepší zvolit pneumatiky, které nemají drát uvnitř, pak je lze řezat nožem. Pokud je pneumatika vyztužena drátem, bude obtížné to udělat bez brusky.

Velká karanténa z pneumatik

U velké karantény je zapotřebí rám, na který budou namontovány segmenty pneumatik. Pro tento účel je vhodný jakýkoli pružný materiál, například pozinkovaný plech.

Na vybraném místě je nakreslen obrys budoucí karantény, vybrání je vytaženo, rám je nainstalován.

Plave — loď plave

Dalším způsobem, jak vyrobit karanténu z vlastních rukou z pneumatik: pneumatiky nemohou být řezány, ale napůl pohřbeny v zemi podél obvodu karantény zamýšleného tvaru. V takovém případě budou pneumatiky stabilní a není nutné je spojovat dohromady.

Nic vám nebrání zdobit karantény malými architektonickými tvary ve formě jednoduchých plastik vyrobených z pneumatik.

Funkce houpání pneumatik

Taková zařízení mají klady a zápory. Pozitivní stránky:

  Mohou být vyrobeny s minimálními náklady za použití daného materiálu;

Nevýhodou je vůně vycházející z gumy, která se každému nelíbí. Můžete ji zbavit, nebo alespoň snížit, pokud zakryjete pneumatiku barvou zevnitř a zvenku. Zároveň získá atraktivnější vzhled.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector