Jak funguje digestoř bez vzduchovodu: vlastnosti cirkulačních modelů

Jak digestoř funguje

Průtočné odsávací zařízení odstraňuje znečištěný vzduch z kuchyně pomocí odtoku. Produkty spalování a kouř vstupují do ventilačního potrubí a poté do ulice nebo do ventilačního systému domu.

Typy výfukového zařízení bez potrubí

Chcete-li vybrat zařízení, které splňuje vlastnosti kuchyně, musíte zjistit, jaké jsou digestoře. Typy kuchyňských digestoří bez vzduchového potrubí se liší způsobem instalace.

Vzhled ploché kapoty bez vzduchového potrubí

 1. Zařízení, která jsou zavěšena pod nástěnnou skříní nad povrchem desky, se nazývají zavěšená. Jsou ploché a standardní. Plochá zařízení mohou být vodorovná nebo svislá.
 2. Modely, které se montují do nástěnné skříňky nad kamny, se nazývají zapuštěné. Takové digestoře se vždy hodí do interiéru kuchyně; ​​nemůžete přeplatit za design modelu.
 3. Nástěnné modely jsou připevněny ke zdi nad kamny.
 4. Rohové modely jsou určeny pro instalaci v rohu místnosti.

Výfukové zařízení je namontováno v určité minimální vzdálenosti od štítku. Pokud jsou kamna elektrická, pak je vzdálenost 70 centimetrů. Minimální vzdálenost mezi digestoří a plynovou varnou deskou je 80 cm.

Nevýhody kapuce bez potrubí

Digestoře pro domácnost bez připojení k ventilaci mají méně nevýhod než výhod.

Odsavač par zajistí čistou a příjemnou atmosféru v bytě. Cirkulační digestoř pro kuchyň bez vzduchového potrubí vydrží dlouhou dobu, pokud je řádně ošetřena a filtry jsou vyměněny včas.

Různé typy a typy kuchyňských digestoří

Další funkce digestoří bez potrubí

Když je optimálním řešením kukla bez potrubí

Celkově je samotný název „digestoř“ u modelů pracujících bez vzduchového potrubí poněkud nesprávný. Spíše by bylo správnější nazývat je „recirkulační filtrační jednotky“.

Vzduch stoupající ze sporáku není odsáván, ale po určité filtraci zůstává ve stejné místnosti. Název je však dobře zavedený, jednoduše naznačuje zařízení na čištění kuchyňské atmosféry.

Účinnost digestoří, které jednoduše odstraní odpařování stoupající ze sporáku z kuchyně, je samozřejmě mnohem vyšší.

Předpokladem pro jejich instalaci je však přítomnost výstupního kanálu nebo otvoru ve zdi do ulice. Ale s těmito je možné několik problémů najednou.

 1. Jako možná možnost se velmi často považuje standardní ventilační potrubí, které je k dispozici v každé kuchyni ve vícepodlažních budovách.

Na jedné straně — proč ne, ale na druhé straně — může při provádění takového schématu zasahovat více nuancí.

 • Ve starých budovách jsou takové kanály často zarostlé usazeninami tuku a bahna, což snižuje jejich normální průřez, a tím i konstrukční kapacitu.

Nemusí jednoduše zvládnout svůj přímý úkol — přirozené větrání vzduchu, zejména v případě dodatečného zatížení, zvláště pokud jsou ve stoupačce na různých podlažích instalována zařízení pro nucené odsávání.

 • V případě instalace plynového ohřívače vody bez kouře v kuchyni je dokonce i mírné snížení ventilačního okna přísně zakázáno.
 1. Díra ve vnější stěně se zdá být odpovědí.

Ne každý však má příležitost to udělat, zejména v horních patrech. Kromě toho se často ukazuje, že je to docela daleko od sporáku, a ne každý má rád dlouhé vzduchové kanály, které nemusí zapadat do celkového konceptu kuchyně.

V těchto situacích existuje pouze jedna cesta ven — zvolit si odsávací digestoř bez vzduchového potrubí.

Rozmanitost schémat rozvržení

Téměř všechny prodávané digestoře mají možnost jak autonomního provozu podle principu recirkulace, tak i odstraňování par venku. Vše závisí na způsobu jejich instalace v konkrétních podmínkách kuchyně.

Existuje několik typů digestoří, které se liší v principu jejich umístění:

 • Nejběžnějším schématem je model stěny.

Jsou připevněny ke zdi pomocí držáků přímo nad varnou deskou.

Mohou mít klasický vodorovný „plochý“ design, klenutý („krb“) nebo být nakloněný, když je jejich pracovní plocha nakloněna, čímž šetří volný prostor nad kamny.

 • Vestavěné kuchyňské digestoře — často dokonce i se sluchátky.

Jsou téměř úplně skryty před nábytkovými panely a ponechávají pouze displej s ovládacími prvky v dohledu.

Nevýhody — určité potíže při výběru již stojícího nábytku (z hlediska hloubky a šířky zapuštění) a během instalace. Velikost pracovní plochy může být nedostatečná, ale je to řešeno pomocí teleskopického výsuvného uspořádání.

 • Vestavěné kukly patří mezi nejmodernější modely.

Výhody — neobvyklý systém, utajení umístění. Nevýhody — vysoké ceny, pracná instalace, vyžadující volání kvalifikovaných odborníků.

 • Ostrovní kukly jsou speciální případ.

Používají se, když odvážný designový nápad umístil kamna doprostřed kuchyně. Situace je neobvyklá, ale poskytuje ji tvůrci kapot. Taková zařízení jsou pevně namontována nebo zavěšena na stropě.

Kromě technických vlastností musí být digestoř v souladu s designem, zejména se sporáky. A nezáleží na tom, co máte: elektrická varná deska se sklokeramikou nebo plynová varná deska se smaltovaným povrchem.

Je také třeba zvážit materiál, ze kterého je dřez vyroben, pokud má kovový povrch, pak bude chromovaná kovová kapuce vypadat lépe.

Náklady

Jak již bylo zmíněno, v zásadě mohou všechny moderní digestoře pracovat v obou režimech. Jediný rozdíl tedy bude v přítomnosti vzduchovodů a počtu použitých filtrů.

Princip činnosti recirkulačního krytu

Důležité! Vlhkost v kuchyni bez systematického větrání nikam nepůjde a příliv čerstvého kyslíku pouze osvěží celou místnost.

V moderních městských bytech jsou instalována utěsněná okna s dvojitým zasklením, která eliminují hluk z ulice, ale tok vzduchu do místnosti musí být konstantní.

Dobré vědět:  Infračervený ohřívač je nejúčinnější možností ohřevu

Provoz recirkulační digestoře

Výhody a nevýhody designu

Výhody

Při provozu takového systému není místo pro zpětný tah. Autonomní uspořádání umožňuje bezplatnou instalaci kamen — uživatelé jej umístí tam, kde je to pro ně nejvhodnější, bez ohledu na umístění vstupu do větrací šachty.

Recirkulační digestoř v interiéru kuchyně

nevýhody

Při nákupu si vyberte oblíbené modely standardních velikostí — bude pro vás jednodušší najít náhradní kazety.

Nevýhodou je, že takové systémy nelze instalovat znovu plyn varná deska — nedokáží se vyrovnat s produkty rozkladu plynu během spalování, zatímco kyslík se spaluje, recirkulace se stává neúčinnou a bezvýznamnou.

Filtrovat mýty

Mezi uživateli existují úsudky o výhodách různých modelů kapuce. Spor je v zásadě o účinnosti filtrů a kvalitě odstraňování škodlivých nečistot.

Nízká účinnost filtrace

Mimochodem, evakuační systémy mají také filtry, které chrání motor a vzduchové potrubí, je také nutné je pravidelně měnit.

Došli jsme k závěru: bez ohledu na model kapoty je úplné odstranění nepříjemného zápachu v zásadě nemožné. Oba systémy se vyrovnávají s úkolem odstraňovat kapky sazí a mastnoty.

Recirkulační systémy jsou dražší

Závěr: cirkulační digestoř je ekonomicky životaschopná, náklady na výměnu filtrů jsou rovnoměrně rozloženy na roky provozu.

Filtry se těžko hledají

Filtry snižují výkon

Tuk ucpává kovová pletiva, která jsou přítomna ve všech typech digestoří a jsou pravidelně prána.

Závěr: nevěřte neověřeným informacím a falešným mýtům. Výkon a výkon jsou uvedeny s ohledem na nainstalované filtry.

Jaké vlastnosti je třeba vzít v úvahu

Jakákoli technika se vyznačuje technickými vlastnostmi stanovenými výrobcem, na které se kupujícím doporučuje při výběru věnovat pozornost.

Recirkulační jednotky jsou k dispozici v různých tvarových faktorech a velikostech. Vybrat tvar a velikost zařízení následuje na základě plochy varné desky. Rozměry digestoře by měly být větší než deska a tvar by měl zapadat do interiéru.

Výkon zařízení přímo ovlivňuje výsledek čištění vzduchu v kuchyni. Rychlost výměny vzduchu recirkulací musí splňovat požadavky SNiP.

Optimální ukazatel výkonu je vybrán jednoduchým matematickým výpočtem: objem místnosti se vynásobí 12. Takže pro kuchyň s objemem 33,6 m³ (3 x 4 metry a výškou 2,8 metru) je vhodný systém se zpětným tokem nejméně 403 m³ / h.

Přečtěte si více o výpočtu výkonu výfukového zařízení zde.

Pamatujte, že úroveň hluku přístroje při maximálním zatížení by neměla překročit 50 decibelů.

Jak digestoř funguje

Jaké filtry v digestořích jsou lepší

 • Tukové filtry jsou určeny k zachycování suspendovaných částic tuku ze vzduchu. Jsou rozděleny na opakovaně použitelné a jednorázové. Ten se nesmí umýt a po použití musí být zlikvidován.

Opětovně použitelné kovové vyžadují pouze pravidelné čištění, vydrží tak dlouho jako samotná jednotka.

 • Filtry na dřevěné uhlí se používají v produktech, kde je zajištěna výměna vzduchu: vzduch je nejprve nasáván do zařízení a po čištění je odeslán zpět do místnosti. Složení je založeno na aktivním uhlí, které dobře absorbuje pachy.

Jakou sílu kapuce potřebuje?

Výkon spotřebiče se vypočítá podle následujícího vzorce: šířka kuchyně se vynásobí délkou a výškou stropu, poté o dalších deset. Posledním údajem je rychlost výměny vzduchu za hodinu.

Čím vyšší je výkon produktu, tím rychleji se osvěží atmosféra v kuchyni, tím pohodlněji budete vařit. Minimální produktivita průmyslových výrobků je 300 metrů krychlových za hodinu.

Kde je připojena kapota

Je důležité správně připojit zařízení k ventilační šachtě a k elektrické síti. Samotná jednotka by měla být umístěna ve výšce 70-90 centimetrů od varné desky.

Výstup vzduchu a místo instalace spotřebiče jsou spojeny zvlněním v případě, že lze tuto trubku skrýt v kuchyňské soupravě. Pokud je výfukové potrubí na vnější straně, je lepší použít speciální potrubní potrubí s obdélníkovým průřezem.

Kde je v kuchyni vytažená kapuce

Zařízení lze vyjmout do otvoru větrací šachty, který je k dispozici v každém domě. Pokud to není možné, vytvoří se ve zdi další otvor s výstupem přímo do ulice.

Nejlepší digestoř bez potrubí

Výrobky typu recirkulace se liší od výrobků průtokových tím, že nemají výstupní potrubí pro odvádění znečištěného vzduchu do ventilační šachty.

Specifikace

 • Není tam žádné potrubí.
 • Kompaktní design.
 • Několik provozních režimů s možností nastavení.

profesionálové

Minusy

Hodnocení nejlepších modelů

  Nejspolehlivější volbou ve své kategorii je Bosch DHU646 U.

[zisk] Bosch DHU646 U [/ zisk]

Cata Ceres 600 Negra je funkční, má tři rychlosti a dotykové ovládání.

[zisk] Cata Ceres 600 Negra [/ zisk]

Pyramida MN20-60 je skvělou volbou pro malé kuchyně do 9 metrů čtverečních.

Nejlepší nakloněná kapuce

Naklápěcí model má nápadný design, lesklý povrch se nejlépe hodí k moderním náhlavním soupravám.

Specifikace

 • Dotykové nebo tlačítkové ovládání.
 • K dispozici je automatický časovač vypnutí.
 • Dodatečné osvětlení v ceně.
 • Skleněný přední panel.

profesionálové

 • Velká plocha sání vzduchu.
 • Široká funkčnost.
 • Při vaření je nad pracovní oblastí více prostoru díky nakloněné rovině.
Dobré vědět:  Jak si vybrat lepicí pistoli

Minusy

 • Vysoká cena
 • Vyžaduje pravidelné mokré čištění, protože lesklý povrch se rychle zašpiní.

Hodnocení nejlepších modelů

  Eleyus Lana 700 60 Bkl. Odsávání a recirkulace vzduchu, tři rychlosti, nízká hlučnost.

[zisk] Eleyus Lana 700 60 Bkl [/ zisk]

Krona Irida 600 je elektronicky řízená a je vybavena funkcí odsávání a cirkulace vzduchu.

[zisk] Krona Irida 600 [/ zisk]

Faber Cocktail XS BK A 55 je vybaven dotykovým ovládáním, splňuje všechny deklarované vlastnosti. Nízká hlučnost a maximální účinnost jsou hlavními výhodami tohoto modelu.

[zisk] Faber Cocktail XS BK A 55 [/ zisk]

Nejlepší recirkulační digestoř

Recirkulace znamená, že nasávaný vzduch po vyčištění filtračním systémem proudí zpět do místnosti. Takové jednotky nemají vzduchové potrubí.

Specifikace

 • Dvoustupňový filtrační systém.
 • Kompaktní design.

profesionálové

 • Pohybem stejného vzduchu se místnost zahřeje.
 • Snadná instalace.
 • Není vyžadováno žádné potrubí.
 • Úspora místa.

Minusy

Hodnocení nejlepších modelů

  Liberty Base 251 X je nejlepší ve své kategorii.

[zisk] Liberty Base 251 X [/ zisk]

VENTOLUX Bravo 60 se vyznačuje moderním designem a rozsáhlou funkčností.

[zisk] VENTOLUX Bravo 60 [/ zisk]

Model Bosch DWW 063461 je vybaven dvěma režimy, kromě recirkulace je zajištěn výfuk potrubím.

[zisk] Bosch DWW 063461 [/ zisk]

Nejlepší digestoř s mikrovlnnou troubou

Instalován nad kamny a plní několik funkcí najednou.

Specifikace

 • Vysoký výkon.
 • Velké rozměry.

profesionálové

 • Multifunkčnost.
 • Není třeba kupovat další vybavení, dva v jednom.
 • Snadnost použití.
 • Úspora místa.

Minusy

Hodnocení nejlepších modelů

  Výsuvný panel modelu MWGD 750.0 E zvyšuje sací plochu. Mikrovlnka má maximální výkon.

CATA Chorus má devět programů, halogenové osvětlení a ovládání tlačítky.

Klady a zápory kuchyňských digestoří na dřevěné uhlí bez potrubí

Před zakoupením digestoře bez potrubí si prostudujte vlastnosti zařízení a funkčnost.

Ani taková elektrická zařízení však nejsou bez nevýhod, na které je třeba pamatovat při nákupu vybraného modelu. Stojí za zmínku, že nevýhody zařízení jsou nevýznamné, ale jejich výhody se zcela překrývají. Ale přesto se pojďme obrátit na tyto vlastnosti:

Pokud je vaše kuchyně kombinována s jinou místností (například jídelnou nebo obývacím pokojem), dejte přednost výkonnějšímu modelu oběhového čerpadla.

Typy recirkulačních výfukových systémů pro kuchyň

Nenakupujte do luxusu modelu s uhlím, důkladně si prostudujte celou řadu, protože málo známé značky mohou mít stejnou kvalitu.

DOBRÉ VĚDĚT!

Doporučujeme vám koupit modely, které mají nízkou hladinu hluku, protože mohou pracovat přímo během vaření a zatímco je hostitelka v kuchyni, což vytváří příznivou atmosféru.

Ovládání mechanické kapoty je rozděleno na tlačítkové a posuvné ovládání. O pohodlí budete muset rozhodnout sami.

Jaká je nejlepší kapuce s filtrem na dřevěné uhlí: TOP-3 oblíbené modely se skutečnými recenzemi

3. místo Bosch Serie 4 DWK065G60R — krásné a pohodlné

Domácí spotřebiče plně vyhovují pravidlům estetiky: design, vybavení a funkce jsou úspěšně kombinovány do jednoho zařízení. Deklarované zařízení má slušné parametry.

Produktivita, m³ / h Výkon, W Instalační šířka, cm Typ ovládání Typ sání Cena
530 216 60 elektronický obvod 16 000

2. místo Gorenje WHU 529 EX / S — se zavěšeným typem montáže

Vynikající verze moderního výfukového systému poháněného uhlíkovými filtry. Rychle a efektivně vyčistí vzduch v kuchyni, pokud je vybrán podle správných parametrů místnosti a další korespondence.

Maximální produktivita, m³ / h Instalační šířka, cm Způsob ovládání Přítomnost podsvícení Typ lapače tuku Cena
200 50 elektronický Ano kov 3 642

1. místo Electrolux LFU9215X — vestavěný design

Pokud je ve vaší kuchyni nedostatek místa, proč si tento model nekoupit. Dokonale se skrývá v nábytkové sadě, proto nenarušuje estetiku místnosti a technické vlastnosti se dokonale projevují.

Produktivita, m³ / h Instalační šířka, cm Způsob ovládání Počet rychlostí, ks Zpětný ventil Cena
710 52 mechanické 4 Ano 9 000

Slušní výrobci digestoří bez odvětrávání

Najít standard kvality výfukových kuchyňských konstrukcí dnes není snadné, ale i tento problém vám pomůže vyřešit náš redakční tým. Dáváme vám do pozornosti skutečně svědomité výrobce, kteří nešetří kvalitou.

Ariston je jednou z legendárních společností

Specializuje se nejen na výrobu kuchyňských digestoří, ale také na velký objem potřebných domácích spotřebičů. Předpokládá se, že tato značka se stává lídrem na ruském trhu, pokud jde o analýzu výsledků prodeje.

Bosch — stálá kvalita

Gorenje — technika původem ze Slovinska

Slovinská značka nabízí nenahraditelné kukly založené na uhlíkovém filtru. Společnost se na tato zařízení specializuje již velmi dlouho, a proto se jí podařilo „naplnit ruku“ a pochlubit se bezvadnou kvalitou.

Electrolux — pokrývá všechny potřeby

Deklarovaná ochranná známka se dokonale vyrovná s výrobou ventilačních systémů ve formě digestoří. Takové jednotky jsou k dispozici po celém světě, takže se můžete stát vlastníkem značkové jednotky, dokonce i žijící ve vzdálených zemích od místa montáže.

DOBRÉ VĚDĚT!

Kromě uvedených značek existují i ​​jiné, které jsou kvalitní. Některé z nich samozřejmě odpovídají ceně rozpočtu, takže mohou být k dispozici obyvatelům s průměrným finančním příjmem.

Vlastnosti digestoře bez vzduchového potrubí

Čerstvost a čistota vzduchu nejen v kuchyni, ale také v celém domě závisí na provozu digestoře.

Existují dva typy tohoto zařízení:

 • tekoucí;
 • recirkulační.

Pokud je instalace průtokového typu z jakéhokoli důvodu nemožná, uchylují se k čištění vzduchu modely recirkulace.

Princip fungování

Odsavač par je tradičně umístěn nad varnou deskou.

Průtočné modely odvádějí těžký vzduch do ventilačního systému domu, odkud vstupuje do ulice. Odstraněný vzduch je nahrazen čerstvým vzduchem vstupujícím do kuchyně oknem.

Princip činnosti recirkulačního krytu je poněkud odlišný. Nenahrazuje, ale čistí vnitřní vzduch. Znečištěný proud vzduchu je nasáván do zařízení a prochází filtračním systémem, poté se vrací do místnosti.

Výhody

Obecně se uznává, že je výhodnější použít průtokový kuchyňský digestoř. Opravdu má větší sílu. Recirkulační model má ale také několik výhod.

 • nenarušuje ventilační systém doma;
 • vydává méně hluku než průtok;
 • snadná instalace;
 • kompaktní, dobře se hodí do každého interiéru a lze jej instalovat nejen do kuchyně.

Zařízení recirkulačního typu je navíc schopné provozu tam, kde průtokový model nemůže fungovat.

nevýhody

Jako každé jiné zařízení, i za určitých podmínek odhalují filtrační kukly své nevýhody.

Nevýhody této kapuce:

 • nemá sílu tekoucí kapoty;
 • vyžaduje pravidelné čištění a výměnu filtrů, jinak účinnost (účinnost) zařízení klesá.

Filtry lze objednat ve většině obchodů s elektronikou.

Pravidelná údržba je nezbytná pro všechny domácí spotřebiče. A pokud zatížení kapoty není tak intenzivní, pak výhody recirkulační filtrace převažují nad nevýhodami.

Kritéria výběru

Před rozhodnutím o koupi modelu s recirkulací je nutné dobře zvážit výhody a nevýhody.

Má smysl instalovat takový filtrační systém, pokud:

Přítomnost ostrova nebo poloostrova s ​​varnou deskou v interiéru kuchyně činí filtrační model výhodnějším. Je kompaktní, funkční a nenaruší styl interiéru.

Napájení

Po ustavení na recirkulačním typu zařízení je třeba si uvědomit, že tato zařízení nejsou příliš výkonná. Musí být vybrány na základě oblasti místnosti, jinak technika nemusí zvládnout své povinnosti.

Pro určení výkonu výfukového plynu se plocha místnosti vynásobí její výškou a 12 — to je počet, kolikrát musí být vzduch v místnosti vyměněn za hodinu při normálně fungující filtraci.

 • S = 12 čtverečních m;
 • H = 2,5 m;
 • Potom 12 × 2,5 × 12 = 360 metrů krychlových. m za hodinu.

Tedy pro kuchyň o rozloze 12 čtverečních. m je nutné zvolit recirkulační modul s kapacitou nejméně 360 metrů krychlových. m za hodinu.

Filtry

Konstrukce filtračního krytu není komplikovaná.

Zpravidla se skládá z:

Filtry zde hrají zvláštní roli.

Jakmile je systém v systému, prochází dvěma fázemi čištění:

 • lapač tuku;
 • uhlíkový filtr.

Filtr s aktivním uhlím musí být vyměňován každých 3–6 měsíců, v závislosti na intenzitě používání zařízení. Datum expirace je obvykle uvedeno v pokynech. Staré filtry jsou nejen k ničemu, ale také snižují výkon vašeho zařízení.

Materiál povrchu pouzdra

Materiál pouzdra je jedním z faktorů ovlivňujících cenu.

Nejčastěji používané ve výrobě:

Nezapomeňte sledovat čistotu povrchu kapoty. Skleněná vitrína je v tomto ohledu nejvíce rozmarná. Jsou na něm viditelné všechny postříkání a pruhy. Při výběru produktů péče je lepší dodržovat doporučení výrobce.

Další funkce

Při výběru modelu recirkulace je třeba věnovat zvláštní pozornost snadnému ovládání zařízení.

Vedení může být:

Díky dalším volbám je provoz zařízení ještě pohodlnější a srozumitelnější.

Dokonce i levné modely mají všechny potřebné funkce, abyste mohli zvolit optimální provozní režim zařízení pro konkrétní provozní podmínky.

Péče o radu

Údržba digestoře zahrnuje hlavně monitorování stavu filtračního systému.

 • periodická výměna jednorázových papírových filtrů prvního stupně filtrace nebo čištění opakovaně použitelných lapačů kovových tuků;
 • včasná výměna uhlíkových filtrů, na kterých závisí jemné čištění proudu vzduchu.

Návod k obsluze je součástí každého zařízení. Prostředky doporučené pro péči o zařízení jsou k dispozici v každém obchodě s chemikáliemi pro domácnost.

Výhody digestoře bez potrubí

Nevýhody digestoře bez vzduchového potrubí

Kukly bez vzduchového potrubí jsou samozřejmě nedokonalým výtvorem přírody a mají následující nevýhody.

Praktické rady při výběru kapuce

 • Nejprve spočítejte výkon zařízení. Chcete-li to provést, vynásobte plochu kuchyně její výškou, vynásobte výsledný produkt čísel sazbou SES pro obnovu vzduchu v kuchyni — číslo 12. Výsledné číslo je požadovaná hodnota. Ukazuje výkon modelu. Proto si vyberte model s takovým výkonem.
 • Zadruhé, při výběru zařízení do kuchyně nesledujte velké rozměry. Pamatujte, že největší kapota má nejhlasitější motor. Kromě hluku velké digestoře také zvýší účty za energii.
 • Za třetí, podívejte se na zařízení s nízkým hlukem. Relativně tichý zvuk má hodnotu 40 dB. Výrobci ve svých technických údajích vždy uvádějí hladinu hluku svých výrobků.
 • Za čtvrté, pořiďte si čistič odpadního vzduchu s velkým rozsahem nastavení. Díky velkému počtu režimů můžete přesněji upravit provoz zařízení.

Digestoř bez vzduchového potrubí — je to vynikající řešení pro vybavení ventilačního systému v kuchyních různých velikostí.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector