Jak odstranit kočičí moč z pohovky a odstranit zápach | Green-Pages.info

Je možné permanentně odstranit zápach moči z pohovky

Okamžitě je třeba připomenout zbytečnost všech druhů aromatických látek: deodorantů, aromatických olejů, bylin, mleté ​​kávy. Všechny tyto výrobky nedokážou vyčistit nábytek od stopy kočičí moči a vůni pouze dočasně maskují.

Neměli byste používat ani látky obsahující chlor: chlor zvyšuje vůni kočičí moči, navíc může chlor způsobit nenapravitelné poškození barevných látek. Výpary chloru jsou škodlivé pro živé bytosti: pro lidi i pro zvířata.

Ale existují účinné prostředky. Chcete-li zjistit, jaké jsou tyto látky, musíte pochopit původ přetrvávání nepříjemného zápachu.

Glycerinové mýdlo

Stolní ocet

Tento domácí lék pomůže odstranit zápach kočičí moči z gauče. Namočte vatový tampón do octa a přetřete jej přes poškozené místo na pohovce. Přísný zápach moči bude nahrazen neméně specifickou vůní octa. Ale to netrvá dlouho — brzy se vypaří.

Spolehlivý a snadný způsob, jak odstranit zápach improvizovanými prostředky

Pokud vám všechny výše uvedené nástroje nepomohou dosáhnout požadovaného výsledku, zkuste další metodu. Budete potřebovat:

Tímto způsobem můžete dokonce vyčistit pohovku od skvrn starých kočičích moči zabudovaných do čalounění.

Jak odstranit vůni dětské moči

Chcete-li se zbavit pachu dětské moči z gauče, existuje několik prostředků na dosah ruky.

Bude fungovat i jednoduchý prací prostředek. Přidejte ji do pánve s vodou a houbou, jděte přes oblast, kterou chcete.

Odstraňte zbývající pěnu suchým hadříkem a nechte pohovku zaschnout.

Soda je skvělé řešení. Malé množství může odstranit skvrny a odstranit silné pachy. Soda může také zabít všechny bakterie na pohovce, což je důležité, protože se na ni plazí malé dítě.

Sodu je nutné zředit vodou, dokud se nevytvoří kaše, a nanést na požadovaný povrch pohovky a potom toto místo vysát.

Přebytečný roztok dobře vytlačte a kontaminaci zakryjte.

Neměli byste čekat déle než hodinu, poté byste měli povrch otřít vodou a osušit fénem nebo žehličkou (hadříkem).

Chcete-li se úplně zbavit vůně dětských sekretů, je třeba postup opakovat 2-3krát.

Zbavte se pachu zvířecí moči

Domácí mazlíčci žijící v domě jsou samozřejmě skutečným štěstím, ale pokud nejsou zvyklí chodit v podnosu, mohou jejich majiteli způsobit velké potíže.

Pokud máte doma kočku — zvíře může jít na «toaletu» na pohovce.

Mnoho majitelů domácích zvířat se zajímá o otázku: „Jak dostat pach moči z gauče?“ Nebude obtížné, pokud je zvlhčeno velmi malými koťaty nebo štěňaty.

Již dospělá zvířata přinášejí majiteli mnohem větší potíže.

K odstranění zápachu zvířecí moči se obvykle používají speciální prostředky. Lze je zakoupit v obchodě s domácími mazlíčky nebo v obchodě s chemickými látkami pro domácnost.

Použití improvizovaných prostředků nevede vždy k dokonalému výsledku, ale je s ním také schopno se vypořádat.

Nejprve je třeba odstranit výslednou skvrnu a teprve poté se zbavit zápachu. Peroxid vodíku může pomoci neutralizovat to.

Nechte směs jednu hodinu, poté očistěte kartáčem, v případě potřeby otřete navlhčeným hadříkem. Pohovka je zcela čistá a zápach kočičí moči je eliminován.

 1. Posypte jedlou sodu po povrchu vůně.
 2. Peroxid vodíku smíchejte s vodou v poměru 1: 1 a do výsledného roztoku přidejte trochu tekutého mýdla.
 3. Pomocí houby aplikujte produkt rovnoměrně na požadovanou oblast.
 4. Nechte hodinu a půl.
 5. Opláchněte vodou a počkejte, až látka zaschne.

V maloobchodních prodejnách je k dispozici mnoho prostředků k odstranění zápachu moči.

Pokud je váš mazlíček kočičí, citronová šťáva je skvělý způsob, jak odstranit zápach moči. Kočky navíc nemohou vydržet citrusovou vůni, která zabrání tvorbě nových skvrn na vašem oblíbeném gauči.

Umístěte pár citrusových slupek na vnitřní stranu pohovky — zvíře už nikdy nezničí váš nábytek.

Funkce čištění různých typů

V závislosti na typu matrace je vybrán konkrétní způsob čištění. Používají se většinou metody mokrého nebo suchého čištění.

Jarní rám

Výrobky s rámečkem se nesmí nalévat hojnou vodou. To vede ke zhoršení základny. Vlhkost by neměla být dovolena proniknout do vnitřních vrstev, protože by to vedlo k plísním nebo rezům.

S nezávislými pružinami

Na pružinové bloky je položena vrstva bavlněné vlny nebo syntetického materiálu. Při čištění může vlhkost proniknout do dutin, což následně způsobí rez. Proto se tento typ produktu nesmí umývat vodou.

Polyuretanová pěna

Umělý materiál připomínající houbu se čistí vlhkým kartáčem. Tento materiál také nemá rád mokré zpracování.

Kokosový ořech

Výrobky jsou považovány za hypoalergenní, středně tvrdé a odolné vůči vlhkosti. Pokud jsou kontaminovány, nenamáčejte je. Doporučuje se používat mokrý kartáč.

Jak se vypořádat se starou skvrnou

Je mnohem obtížnější odstranit skvrnu, která není okamžitě detekována, ale je to možné. K tomu jsou vhodné domácí a profesionální nástroje.

Citronová kyselina

Kyselina by měla být naředěna vodou, pak bude roztok schopen umýt špinavou oblast. Citron není jen dobrý oxidační prostředek, který dokáže matraci vyčistit, ale také dezodorant. Po vyčištění produkt osušte.

Organický odstraňovač skvrn

U speciálně navržených produktů můžete odstranit skvrny a pachy bez problémů. Obsahují aktivní činidla, která vylučují nejen lidskou, ale i zvířecí moč.

Amoniak

Amoniak, peroxid vodíku a soda se berou ve stejných poměrech. Směs se smíchá s vodou a aplikuje se na kontaminovanou oblast po dobu 15-20 minut. Po uplynutí této doby je nutné vyčistit čisticí prostor vlhkým hadříkem a nechat uschnout.

Prevence kontaminace

Existuje několik pokynů, jak chránit matraci před nečistotami a pachem moči. Preventivní opatření zahrnují:

 • používejte kryty matrací nebo potahy, které lze snadno odstranit a prát;
 • vložte pod mokré pleny mokré pleny;
 • pokud je skvrna nalezena, okamžitě ji odstraňte.

V letním období se doporučuje matraci větrát na čerstvém vzduchu. Sluneční paprsky pomohou zničit nejen patogenní mikroby, ale také roztoče.

Naléhavá opatření

Na poznámku! Pokud používáte jakýkoli čisticí prostředek na jemných površích, proveďte rychlý test na malém kousku nátěru. Je důležité, aby čisticí prostředek nezkazil znečištěný povrch.

Funkce odstranění zápachu lidské moči

Dítě

Ocet

Manganistan draselný

Používá se k odstranění skvrn z čalounění látky, vhodné pro každodenní čištění podlah. Dezinfikuje povrch a zabraňuje vývoji bakterií.

Citronová šťáva

Po použití zanechává příjemnou citronovou vůni. Nedoporučuje se používat na barevné materiály, hrozí riziko ztráty jasu barev. Začněte testováním kompatibility s kyselinou citrónovou.

Dospělý nebo starší člověk

Stará vůně

Starý zápach můžete eliminovat v několika fázích:

Klíčem k úspěšnému potírání vzhledu starého zápachu je pravidelné čištění a mytí místnosti. Je vhodné okamžitě odstranit čerstvé skvrny, aniž by se nechaly uschnout.

Jak odstranit zápach dětské moči z gauče

Nejste si jisti, jak dostat pach moči z gauče? Poté prozkoumejte níže uvedené metody.

# 1. Manganistan draselný

# 2. «Víla»

Číslo 3. Soda

Č. 4. Ocet

Jak se zbavit pachu zvířecí moči

Často nám domácí mazlíčci dávají překvapení. Proto je důležité vědět, jak dostat vůni kočky nebo jiné moči z gauče. K tomu můžete použít lidové nebo zakoupené prostředky.

# 1. Peroxid

Prvním krokem je zbavit se skvrny samotné. Teprve poté musíte začít zápach odstraňovat. Na kontaminaci naneste peroxid a počkejte 1,5 hodiny. Poté skvrnu očistěte vlhkým kartáčem. Produkt tyto pachy dokonale odstraňuje.

# 2. Prášek do pečiva

Číslo 3. Citronová šťáva

Výhodou této metody je, že citrusová vůně vystraší domácí zvířata. Znečištěnou oblast otřete citrónovou šťávou. Omyjte vodou a počkejte, až uschne. Rovněž stojí za to rozložit citrusové kousky do nábytku.

Osvědčené a dostupné způsoby

Existuje několik bezpečných způsobů, které vám pomohou nejen odstranit vůni kočičí moči z pohovky, ale také vrátit nábytek do jeho předchozí čerstvosti a čistoty, používané doma.

Kromě…

To je důležité! Pokud kočka nesplní pouze své přirozené potřeby, ale vyznačí území, nebude snadné zvládnout zápach bez produktů obsahujících enzymy.

Je také důležité občas umýt krabici na odpadky, protože to může být také zdroj zápachu a kočka nebude chtít chodit na špinavou, zapáchající toaletu.

Je nezbytné odstranit důvod, proč zvíře porušuje pravidla, která jste stanovili. Musíte přeškolit kočku, aniž byste se nadávali a křičeli, a ještě více nemusíte strkat nos do spáchané „krutosti“ — obvykle to má opačný účinek.

Doufáme, že vám naše tipy pomohou odstranit zápach kočičí moči. A pamatujte: je lepší těmto situacím předcházet, než utrácet energii a čas řešit důsledky.

Autor článku: Oleinikova Alyona, milovnice umělců a koček, zejména pro Cat Omot

Jak odstranit vůni kočičí moči

Osvědčené lidové metody a efektivní profesionální nástroje vám pomohou.

Lidové metody

Pokud vás „obtěžování“ chytilo mimo dohled, nemáte čas na zakoupení zvláštního léčivého přípravku pro zápach kočky — použijte po ruce domácí prostředky. Totéž mohou udělat i ti, kteří nechtějí kupovat drahé detergenty.

Důležité! Vyzkoušejte vybranou metodu v testovací oblasti, abyste nezkazili celou věc nebo povrch. Jsou možné nestandardní reakce povrchů na zvolenou metodu.

Lidové léky, které eliminují nepříjemný zápach koček:

 • Minerální voda se solí;
 • Manganistan draselný;
 • Ocet;
 • Citronová šťáva;
 • Peroxid vodíku a soda;
 • Jód;
 • Glycerinové mýdlo;
 • Mýdlo na praní;
 • Vodka.

Další podrobnosti o každé z metod.

Manganistan draselný

Ocet

Citronová šťáva

Čerstvě vymačkaná šťáva z jednoho citronu se smíchá se sklenicí vody. Tímto řešením se otře místo označení. Nemusíte se umývat — zbývající vůně kočku odradí.

Peroxid vodíku a soda

Účinný lék na skvrny na čalounění a kobercích.

Jód

Vhodné pro čištění textilu a tmavých koberců. 20 kapek jodu se zředí v litru vody. Štítek je ošetřen tímto roztokem. Po několika hodinách se místo ošetření omyje teplou vodou. Produkt nelze použít na předměty světlé barvy.

Glycerinové mýdlo

Mýdlo na praní

Třete mýdlo na struhadle a nalijte do trochu teplé vody. Tato kaše se nanáší na skvrnu a dobře se vtírá do čalounictví, obuvi a textilu. Počkejte 30 minut a omyjte teplou vodou.

Vodka

Perlivá voda se solí

Metoda je vhodná pro matrace a koberce. Na povrch posypeme sodu a velkoryse posypeme solí. Po několika hodinách omyjte teplou vodou.

Přečtěte si také:

Pomocí výše uvedených nástrojů se můžete zbavit čerstvých skvrn koček. Pokud je skvrna stará, budete muset „drotárit“ kombinací několika způsobů.

Existují také situace, kdy zápach pohltí tak silně, že jediným likvidátorem, který se s ním dokáže vyrovnat, je profesionální čistírna.

Jak odstranit skvrny od moči a zápach na různých površích

Při odstraňování skvrn nezapomeňte být opatrní, zkontrolujte povrch se značkou, zda nemá reakci s naneseným prostředkem.

Z čalouněného nábytku

Skvrny a nepříjemné pachy z kočičí moči z pohovky (nábytek) lze nejlépe odstranit manganistanem draselným (není-li látka obarvena), citronovou šťávou nebo octovým roztokem.

Z povrchu podlahy

Pro odstranění nepříjemného zápachu na linoleu, laminátu nebo parketách (podlaha) jsou vhodné všechny stejné prostředky:

Z matrace

S botami

Nic nepomůže? Získejte odstraňovač zápachu moči (sprej, kapalina) v obchodě s domácími zvířaty a opláchněte si boty tímto výrobkem.

Z koberce

Z oblečení

Pokud vám kočka nechala na oblečení nějaké stopy, stačí si prádlo vyperit a opláchnout je v octovém roztoku (1 polévková lžíce na litr vody).

Preventivní opatření

Chcete-li zabránit opakování problému se značkami koček, použijte naše tipy:

Příčiny přetrvávajícího zápachu moči

Zvláštní přetrvávání pachu moči je způsobeno následujícími faktory:

fotografie z webu http://clubbrain.ru

Jak odstranit zápach dětské moči z gauče

fotografie z http://softrend.ee

Mýdlo na praní

fotografie z webu http://parazity.com

Není vůbec nutné používat tvrdé mycí mýdlo v sovětském stylu, ačkoli to bude také fungovat, moderní výrobci nabízejí krásné a příjemně vonící mýdlo, včetně toho, které je upraveno pro dětské oblečení.

Manganistan draselný

fotografie z webu http://www.wday.ru

Roztok manganistanu draselného je vhodný pouze pro tmavý čalouněný nábytek. Pokud si nejste jisti, zda se čalounění potřísní tímto čištěním, pak před odstraněním zápachu dětské moči z pohovky to vyzkoušejte na nenápadném místě čalounění.

Nyní zbývá jen sušit pohovku. Když bude venku venku, bude přirozeně relativně rychle vyschnout, takže je nejlepší naplánovat si v létě svou bitvu se zápachem.

Citronová šťáva

fotografie z webu http://www.sunhome.ru

Výhodou této metody je, že je naprosto šetrný k životnímu prostředí. Nemůžete se tedy bát alergií nebo podráždění, pokud se dítě po zaschnutí posadí na ošetřené místo s holým zadkem, nebo dokonce olízne.

Příjemným bonusem bude lehké citrusové aroma, které zůstane v místnosti po dlouhou dobu.

Je možné odstranit zápach kočičí moči z pohovky?

fotografie z webu http://www.zlatamebel.ua

fotografie z www.youtube.com

Přijímáme naléhavá opatření

Pokud na nábytku uvidíte rozlehlou louži, neváhejte — čím hlouběji kapalina proniká, tím obtížnější bude zbavit se nepříjemného zápachu později. Následující léky pomohou zastavit vstřebávání:

1. Toaletní papír, ručníky a ubrousky

2. Sušení fénem

Zařízení je nejrychlejším způsobem, jak odstranit skvrnu. Pokud naléhavě potřebujete uvést nábytek do „suchého“ stavu, osušte mokrý povrch fénem. Nedržte fén příliš blízko k materiálu.

Doba schnutí by neměla přesáhnout 7 minut nepřetržitého provozu zařízení, vysoušeč vlasů se může jednoduše přehřát. Nejlepších výsledků dosáhnete, když použijete první metodu sušení tkání a potom ji ukončíte fénem.

3. Sušení žehličkou

Pokud nemáte vysoušeč vlasů, můžete použít železo po pokrytí skvrny suchým hadříkem. Předehřívejte žehličku a žehlte mokrý povrch po dobu 5-6 minut. Při vystavení horkému vzduchu se moč rychle vypařuje.

Nepoužívejte žehličku na čalounění pohovky, nezapomeňte žehlit skrz látku. Nenechávejte železo nehybně na povrchu a doufejte, že rychle usuší skvrny od moči — nejenže tím proces nezrychlíte, ale také riskujete spálení díry v pohovce.

Zbavit se pachu staré moči

Pokud po vyzkoušení všech metod zůstane zápach stále — existují dvě cesty ven, je to chemické čištění nebo nová pohovka.

Nejprve se ale pokusme zbavit pachu moči doma.

Chlorový roztok

Alkohol (vodka)

Liberálně nasyťte mokré místo moči alkoholem nebo vodkou. Amoniak bude také fungovat. Nechte ji stát hodinu a půl, poté hadříkem opláchněte hadříkem a po zaschnutí tenkou plenkou na pohovce ji opláchněte.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector