Jak odstranit nálepku ze skla nebo ji otřít z chladničky | Green-Pages.info

Nakládání s nálepkami: obecné informace

Zbývající vrstvu lepidla můžete odstranit improvizovanými prostředky. Stačí určit, jaký druh lepidla byl použit. Pokud je lepidlo rozpustné, můžete ho odstranit:

 • jakýkoli rostlinný olej;
 • alkohol nebo ocet;
 • bílý benzín nebo benzín;
 • aceton a podobná rozpouštědla.

Čištění nábytku od samolepek

Nyní je docela módní zdobit nábytek pomocí vinylových samolepek. A každý rodič ví, jak děti milují vkládat do svého pokoje s různými jasnými věcmi. Ale chutná změna, dítě vyroste a je čas odtrhnout nepříjemnou nálepku ze skříňky nebo skříňky.

Poslední tři nástroje se používají opatrně: naneste čisticí prostředek na čistý hadřík nebo tampón, očistěte stopy nálepky na malých plochách a druhý čistý hadřík rychle odstraňte žíravé látky.

Šetříme chladničky a auta před nálepkami

Podpisové nálepky pokrývají moderní technologie hustě. Jejich odstranění z vícevrstvých nebo praček je velmi problematické vzhledem k již zmíněným vlastnostem plastu. Je však velmi snadné odstranit nalepovací nálepku z ledničky nebo plynového sporáku.

Může být zahříván fénem, ​​aniž by se obával poškození smaltované vrstvy. Při procesu „tavení“ je okraj etikety hladce složen, ze kterého odchází veškeré lepidlo. Zbývající zbytky se omyjí octem, acetonem nebo dokonce čističem oken.

Protože móda pro vinylové dekorace nešetřila majitele automobilů, musí z jejich aut často odstraňovat nálepky. Pokud je to možné, tato operace se provádí obvyklým způsobem, počínaje zahřátím fénem a konče různými „třením“.

Namísto běžného vysoušeče vlasů pro čištění automobilů je vhodný stavební vysoušeč vlasů, který rychleji zahřívá lepivý film. Před odstraněním lepidla z nálepky ze stroje jsou všechny použité látky zkontrolovány ve skrytých oblastech.

Jak odstranit nálepku ze skla

Výrobci často nalepují nálepky s logem společnosti na své výrobky. Ať už je to čelní sklo automobilu, skleněná jednotka nebo novinový stůl. A téměř každý kupující se jich chce zbavit.

Jak však toho lze dosáhnout snadno a rychle, aniž by to poškodilo vaši novou akvizici:

Nakonec je vhodné sklo kompletně propláchnout speciálním čisticím prostředkem na sklo.

Jak odstranit štítek z čalouněného nábytku

Koupili jste si nový nábytek a našli na něm štítek? Nebo vaše dítě vložilo přes svůj noční stolek nálepkami s obrázky svých oblíbených filmových postav. Nálepku můžete snadno vyjmout z nábytku, aniž byste zkazili její vzhled.

Chcete-li štítek odstranit z nábytku, jednoduše jej použijte rostlinný olej:

Jak odstranit štítek z nádobí

Byla vám nabídnuta sada pivních džbánů nebo velká sada čínských nebo keramických jídel? Když ale otevřete dárkový obal, zjistíte, že na nové nádobě je štítek. Nebojte se, můžete to snadno odloupnout.

Pomocí misek můžete snadno a rychle odlepit štítek z nádobí prášek do pečiva. Ale před použitím je třeba si na ruce položit gumové rukavice.

Nalijte horkou vodu do pánve a rozpusťte v ní jeden šálek jedlé sody. Poté vložte nádobu se štítkem do vody a počítejte třicet minut. Po uplynutí této doby se samolepka odloupne z nádobí.

Metody pro odstranění nálepky a čištění stop lepidla

Bez ohledu na zvolený nástroj zůstává technologie pro odstranění štítku téměř stejná: vypáčte roh, vytáhněte, odtrhněte a zbývající stopy otřete.

První a nejjednodušší způsob je mechanický. Nálepku opatrně vypáčte za roh a opatrně ji odtrhněte z předmětu. K tomu můžete použít nůž, nehet, starou plastovou kartu.

Důležité! Hladký plastový povrch může poškrábat nůž nebo jiný ostrý nástroj.

Další možností je vystavení vysokým teplotám. K tomuto účelu použijte:

 • vysoušeč vlasů (na jakýkoli povrch);
 • železo (na papír a tkaniny);
 • sušička (pouze textilie).

Doporučujeme, abyste se naučili, jak poprvé zapálit litinovou pánev.

Chemická rozpouštědla se hodí, pokud štítek zůstal na povrchu po dlouhou dobu a měl čas řádně zaschnout. Použití:

 • Bílá duše;
 • odstraňovač acetonu nebo laku na nehty;
 • běžný alkohol;
 • jakékoli jiné rozpouštědlo.

Rozpouštědlo musí být mírně naředěno vodou, navlhčeno měkkým hadříkem v roztoku a ošetřeno štítkem. Po několika minutách lze nálepku odstranit. Je lepší začít slabým řešením. Pokud to nefunguje, lze koncentraci zvýšit.

Důležité! Před zahájením práce se ujistěte, že rozpouštědlo nepoškodí povrch. Z tohoto důvodu je jeho působení testováno na nenápadném místě.

Existují také možnosti použití mokrých ubrousků a solí (přidejte sůl, utřete ubrouskem), gumu na papírnictví, maskovací pásku (přilepte, odtrhněte, opakujte). Můžete použít suspenzi sody (naneste, opláchněte po pěti minutách bez lisování).

Oděvy s nálepkami

Pokud jsou obvyklé papírové štítky s čárovým kódem nebo štítky s užitečnými informacemi nejčastěji nalezeny na nádobí, knihách nebo jiných domácích potřebách, může být kresba na oděvu nanesena barvou, vinylem nebo vyrobena ve formě gumové aplikace.

 • tepelné nálepky (hustý vzor, ​​strach z vysoké teploty);
 • termální tisk (kresba není příliš hustá, jsou viditelná textilní vlákna);
 • vinyl nášivka (hustá, gumovitá, nejčastěji má pouze dvě barvy).

Důležité! Odstranění vinylové vrstvy může na tkanině zanechat stopy lepidla. Jsou odstraněny octem po kontrole jeho vlivu na látku na nenápadném místě.

Samolepky na plastu

Toto jsou nejběžnější štítky. Pokud je nálepka čerstvá, můžete ji jednoduše odtrhnout, ale tato metoda nebude fungovat pro staré a špatně vysušené štítky.

Důležité! Před zahájením práce se vyplatí zahřát nálepku fénem, ​​což usnadní odloupnutí papírové základny z plastového povrchu.

Alkohol nebo aceton také rozpustí adhezivní vrstvu štítku. K odstranění nálepek z karoserie můžete použít speciální směsi nebo konstrukční fén.

Jak odstranit štítky z nádobí?

Nepoužívejte abrazivní přípravky na kovové nádobí, horká voda nebo pára pomůže odlepit nálepku beze stopy lepidla a škrábanců.

Na rozdíl od tkaniny nebo plastu můžete použít ocet nebo benzín na sklo. Zvlhčují ubrousek nebo bavlněnou podložku a utírají povrch.

Důležité! K manipulaci s jídly nepoužívejte benzín z auta. Je bezpečnější koupit plechovku pro tankování zapalovačů, obsahuje benzín vyčištěný od nečistot.

Ocet i benzín mají štiplavý specifický zápach. Nelze je používat uvnitř. A benzín je také nebezpečný při použití v blízkosti zdroje ohně, to znamená, že je velmi nebezpečné čistit nálepku hořlavými kapalinami v kuchyni.

Samolepky na knihy nebo papír

Snad nejobtížnější je odstranit štítek z povrchu papíru. Abrazivní nebo silné rozpouštědlo zde není vhodné. Pokud je štítek nalepen na lesklý krycí papír, je o něco snazší ho odlepit než z běžného listu papíru.

Abyste zabránili poškrábání a lepidlům na obálce, můžete použít běžnou kancelářskou pásku. Nalepí se na štítek a poté se opatrně odtrhne. Po několika opakováních by se nálepka měla úplně odlepit.

Doporučujeme vám naučit se, jak odebrat krev z vašeho období.

Můžete také použít horký vzduch z vysoušeče vlasů nebo nosit knihu nad vroucí vodou. Teplo zjemní vrstvu lepidla a podkladový papír se snadno uvolní. Zbytky jsou odstraněny měkkým kartáčem (můžete si vzít starý zubní kartáček) nebo hadříkem.

 • mouka;
 • dětský zásyp;
 • prací prášek;
 • jakýkoli jiný volně tekoucí prášek s neabrazivními vlastnostmi.

Běžná školní guma také pomůže odstranit lepidlo. Je vhodnější pro čištění matného, ​​drsného papíru.

Důležité! Pokud je štítek nalepen na listu tenkého papíru, odstraňte jej velmi opatrně. Existuje vážné riziko nenapravitelně kazícího se listu.

Jak odstranit lepidlo ze skleněných štítků

Před prvním praním je vhodné odstranit nálepku ze skleněných předmětů.

Pokud je obtížné papír vyjmout, pomozte:

Doma pomůže soda — dokáže s nálepkou snadno manipulovat. K tomu se nanese malé množství hydrogenuhličitanu a odstraní se škrabkou.

Jak odstranit nálepky z knih

Odstranění etikety z tištěné verze pomůže:

Pokud tyto metody nefungovaly — koupit specializované papírnické řešení. Snadno odstraní adhezivní povrch.

Nálepky na automobily a domácí spotřebiče

Odstranění štítku ze stroje je poměrně jednoduché, k tomu potřebujete:

 • vysoušeč vlasů do domácnosti;
 • čistič automobilů;
 • budova vysoušeč vlasů (instalován na čerpacích stanicích a čerpacích stanicích).

Pod vlivem horkého vzduchu se papír snadno odlupuje a jeho lepkavá vrstva se odstraní plastovou škrabkou. Neužívejte kovovou houbu — poškrábání automobilové barvy.

Pod vlivem horkého vzduchu se papír snadno odlupuje a jeho lepkavá vrstva se odstraní plastovou škrabkou

K čištění zařízení použijte:

 • olej: kukuřice, oliva, slunečnice;
 • čistící prostředky;
 • fén.

Po dokončení postupu se zařízení umyjí mýdlovou vodou nebo mycím prostředkem. U domácích spotřebičů jsou vhodné i metody čištění používané pro plasty.

Závěr

Odstranění štítku obchodu je docela snadné. Musíte si vybrat správnou metodu a prostředky pro čištění lepidla, aby nedošlo ke zkazení předmětu nebo oblečení.

Jak omýt lepidlo z nálepky z plastu?

Burákové máslo

Arašídové máslo není jen chutný a zdravý produkt. Kromě toho je vynikající při odstraňování lepivých skvrn. Můžete si ji koupit v obchodě s potravinami.

 1. Naneste arašídové máslo na povrch, na kterém zůstává lepidlo.
 2. Nechte jej na povlak několik minut.
 3. Zbytky oleje omyjte mýdlovou vodou.

Prášek do pečiva

Každá hospodyňka má tento produkt v kuchyňské skříni, ale ne každý ví, jak odlepit nálepku sodou:

 1. Smíchejte jedlou sodu s teplou vodou, dokud nebude svalnatý.
 2. Naneste směs na kontaminovanou oblast.
 3. Nechte ho působit po dobu 5 minut, aby se lepidlo z předmětu odlepilo.
 4. Nakonec opláchněte teplou vodou.

Důležité! Povrch, na který byla nanesena pasta na pečení, by se neměl otírat, protože se mohou objevit později škrábance.

Detergent na bázi citrusů

Prací prostředek si můžete zakoupit v oddělení domácích chemikálií. Na policích je jich obrovský sortiment. Základem citrusů by mělo být hlavní výběrové kritérium.

Důležité! Před použitím si přečtěte pokyny a zjistěte, které povrchy jsou pro vybraný nástroj vhodné.

 1. Naneste malé množství vámi vybraného produktu na lepivý povrch.
 2. Nechte to na chvíli pro nejlepší účinek.
 3. Zbývající čisticí prostředek setřete vlhkým hadříkem spolu s lepidlem.

Maskovací páska

Problém, jak odstranit stopy z nálepek, je snadno vyřešen v přítomnosti maskovací pásky. Můžete si ji koupit v železářství. Je to levné a 100% se vyrovná se stopami lepidla, pokud se použije tímto způsobem:

Jak otřít lepidlo z nálepky z auta?

Populární způsob čištění:

 1. Před odstraněním samolepicí nálepky z panelu ji zahřejte fénem, ​​aby lepidlo změklo a snadno se odlouplo z povrchu.

Důležité! Na čerpací stanici můžete nálepku odstranit pomocí konstrukčního fénu.

 1. Zbývající lepidlo setřete jakoukoli metodou navrženou výše.

Důležité! K čištění automobilu můžete použít speciální čističe automobilů.

Nejste si jisti, jak odstranit lepidlo z nálepky z kovu? Pro takové povrchy se nedoporučuje používat abrazivní čisticí prostředky. Proto byste měli použít metodu, která je pro ni méně škodlivá:

 1. V konvici uvařte vodu.
 2. Přiveďte kovový předmět pod proud páry — zahřeje lepicí základnu a bude snadné jej z produktu odstranit.

Důležité! Pokud je položka malá, můžete ji na chvíli vložit do vroucí vody.

Video

Pomocí užitečných tipů v tomto článku se můžete snadno zbavit starých samolepek, štítků, štítků a štítků z položek, které máte rádi.

Pět způsobů, jak odstranit štítek z knihy

 • Vezměte skotskou pásku, přilepte na štítek a jemně ji odtrhněte. Opakujte postup s novou páskou, dokud nebude nálepka zcela odloupnuta;
 • Knihu vyžehlte těžkým hadříkem nebo ji zahřívejte horkým vzduchem z vysoušeče vlasů. Po tomto ošetření se lepidlo roztaví a podklad lze snadno odstranit měkkým kartáčem nebo hadříkem. Můžete také knihu držet nad vroucí vodou;
 • Pro lesklý kryt použijte alkohol, aceton nebo bílý alkohol. Rozpouštědlo je naneseno na vatový tampón a nálepka je odstraněna z povrchu;
 • Do zbývajícího lepidla vtřete mouku, škrob, dětský prášek, prací prášek nebo jiný neabrazivní suchý prášek;
 • Zbytky štítku s matným potahem jsou odstraněny školní gumou.

Jak odstranit starý štítek a odstranit stopy lepidla z plastu

Pokud štítek zůstal na plastu po dlouhou dobu, snadné metody nepomohou. V tomto případě musíte použít koncentrovanější prostředky. Bílý duch je dokonalý. Rozpouštědlo se smíchá s vodou.

K poškození plastového krytu používejte pouze slabé řešení. Namočte vatový tampón do výsledného složení a nasyťte lepicí základnu. Počkejte deset minut a produkt otřete navlhčeným hadříkem nebo ubrouskem.

Mimochodem, přečtěte si zde, jak odstranit rez doma. Produkt je však také vhodný pro čištění plastů od štítků.

Aerosol WD 40 se rozprašuje ve vzdálenosti deseti centimetrů od povrchu plastových výrobků a směs se ponechá po dobu deseti minut, poté se zbytky odstraní vlhkým hadříkem.

Místo tohoto složení můžete užívat odstraňovač alkoholu, acetonu nebo laků na nehty. Naneste roztok na vatový tampón a otřete lepenou značku, zbytek odstraňte břitvou nebo jiným ostrým předmětem a poté otřete produkt suchým hadříkem.

Nálepky na automobily a domácí spotřebiče

Chcete-li z automobilu odstranit stopy štítků nebo pásky, použijte speciální čističe automobilů. Případně můžete panel stroje zahřát pomocí vysoušeče vlasů a jemně seškrábnout ze štítku.

Mimochodem, u čerpacích stanic jsou samolepky odstraněny konstrukčním vysoušečem vlasů. Další možností je použít páru nebo vroucí vodu k zahřátí problematické oblasti kovu, po které se adhezivní směs roztaví a snadno se odstraní stopy.

K čištění domácích spotřebičů používejte plastové metody, protože tyto předměty jsou většinou vyrobeny z plastu. Běžný mýdlový roztok je ideální pro mytí.

Čištění plastových povrchů

Čištění plastových povrchů od zbytků lepidla nebude vyžadovat mnoho času a úsilí. Ačkoli plast nepatří k delikátním materiálům, stále ještě existuje několik nuancí, které potřebujete vědět.

Při použití abrazivních čisticích prostředků, které mohou poškrábat povrch výrobku, je třeba věnovat mimořádnou pozornost. Také pokud je to možné, neberte rozpouštědla, protože některá z nich mohou znečistit plasty.

Teplo

Vytápění je považováno za nejbezpečnější způsob čištění plastových povrchů od lepivých stop. K odstranění nečistot je nutný fén.

 1. Prostor zahrejte pomocí nálepky vysoušečem vlasů.
 2. Odstraňte zbytky štítku pomocí jakéhokoli tenkého předmětu.
 3. Výrobek otřete navlhčeným hadříkem.

Solventní

Při manipulaci s rozpouštědlem je třeba postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození plastového materiálu.

Co musíme udělat:

 1. Navlhčete hadříkem produkt.
 2. Naneste kompozici na špinavou oblast.
 3. Po pěti minutách musí být produkt omyt horkou vodou.

Burákové máslo

Je velmi obtížné zbavit se stop lepidla, proto se často používá arašídové máslo, které se v poměrně krátkém časovém období dokáže vyrovnat s tvrdohlavou skvrnou.

Jak odstranit nálepku z plastu:

 1. Potřete požadovanou oblast olejem.
 2. Po deseti minutách zbytek produktu omyjte hadříkem z mikrovlákna a mýdlovou vodou.
 3. Pokud skvrna přetrvává, musí se postup opakovat znovu.

V poměrně krátké době tato kompozice proniká hluboko do znečištění, uvolňuje adhezivní základnu, dezinfikuje a čistí povrch.

Jak používat WD-40:

 1. Rozprašujte aerosol ve vzdálenosti 10 centimetrů od obarvené oblasti.
 2. Počkejte 10 minut.
 3. Poté by měl být prostředek setřen vlhkým hadříkem.

Guma

Guma pomůže pouze odstranit čerstvé skvrny lepidla, které se příliš nerozšíří po povrchu materiálu. Pokud nebylo možné odstranit zbytky nálepky poprvé, pak je vhodné postup opakovat ještě několikrát.

Algoritmus provádění práce:

 1. Znečištěnou oblast navlhčete navlhčeným hadříkem nebo houbou.
 2. Otřete povrch hrubým vláknitým hadříkem a nechte jej důkladně zaschnout.
 3. Poté musí být zbytky štítku vymazány gumou.

Vlhké ubrousky

Vlhké ubrousky odstraní lepkavé místo, které se právě objevilo. Proces je samozřejmě dlouhý, bude zapotřebí velké množství ubrousků, ale nakonec bude úsilí odůvodněné.

Co musíme udělat:

 1. Vezměte vlhký hadřík.
 2. Nalepte vrstvu lepidla, dokud nezmizí.

Detergent na bázi citrusů

Detergent na bázi citrusů vhodný pro kovové, skleněné a dřevěné konstrukce. Kompozici lze také aplikovat na oděvy a plastové nádobí.

Jak otřít nálepku tak, aby nezůstaly žádné stopy:

 1. Nasyťte místo, kde je štítek nalepen.
 2. Počkejte asi 10 minut.
 3. Odstraňte zbytky nálepky jakoukoli dostupnou metodou (houba, hadr nebo ubrousek).

Prášek do pečiva

Jedlá soda je všestranný produkt, který je vhodný pro čištění různých typů povrchů a dokáže se vypořádat s jakýmkoli druhem kontaminace.

Co je potřeba udělat:

Maskovací páska

Maskovací páska bude fungovat pouze s čerstvými a ne velmi lepenými nálepkami. Místo malování můžete použít jakýkoli jiný typ pásky. Hlavní věc je, že je vysoce kvalitní.

Jak správně vyčistit adhezivní vrstvu:

Jak odstranit lepidlo z nálepky z auta

Většina řidičů přemýšlí, jak můžete umýt lepidlo z nálepky z auta. Odborníci nazývají dvě jednoduché, ale efektivní metody — vysoušeč vlasů a páru. Právě tyto metody lze aplikovat na kovové konstrukce, aniž by způsobily velké poškození dopravy.

Pro vyjmutí nálepky z auta nepotřebujete nastavení vysoké teploty. Proto si můžete vzít pravidelné vysoušeč vlasů.

Fáze práce:

Při použití konstrukčního vysoušeče vlasů byste neměli materiál příliš zahřívat, aby nedošlo k poškození kovu.

Čištění párou je žádoucí k tomu, aby byly vystaveny dostatečně odolné povrchy, které se nezhorší vlivem vysoké teploty vroucí kapaliny.

Znečištění můžete odstranit následovně:

Místo konvice můžete použít žehličku s vestavěnou funkcí páry.

Užitečné rady

Doporučení odborníků:

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector