Jak se zbavit chyb v kuchyni | Green-Pages.info

Pokud jsou v kuchyni chyby — 4 kroky, jak se zbavit škůdců

Krok 1. Prohlédněte a zlikvidujte všechny kontaminované potraviny

Předpokladem úspěšného boje proti hmyzu v kuchyni je identifikace všech ložisek a potenciálně kontaminovaných produktů a především jejich odstranění.

Potravinové chyby se snadno a rychle šíří po kuchyňských skříních a plazí se do všech trhlin. Nejvíce arogantní z nich jsou weevils, kteří snadno hlodají skrz zapečetěné tašky a kartonové krabice.

Krok 2. Zpracovávejte potraviny, které podle vás nejsou kontaminovány

 • Nalijte cereálie / mouku na plech a vložte ji do trouby předehřáté na 50 stupňů po dobu 40-60 minut.
 • Vložte jídlo na balkon (v zimě) na 3-4 dny nebo „zmrazte“ na 3–4 dny v mrazáku.

Krok 3. Prázdné police a plechovky

Nyní byste měli čistou kuchyňskou skříňku a její okolí důkladně vyčistit a věnovat zvláštní pozornost prasklinám a rohům.

Vakuum by mělo stačit k odstranění všech stop bugů, ale doporučuje se otřít police mýdlem na praní a poté octem zředěným ve vodě.

Krok 4. Ochrana potravin před opakovanou infekcí

Jako preventivní opatření proti opětovné infekci musíte:

 • Dalším spolehlivým způsobem skladování potravin je chladnička nebo mrazák.

Chcete-li zlepšit ochranu potravin před chybami, umístěte je do nádoby nebo nádoby na obiloviny nebo jiné potraviny:

Bobkový list k ochraně mouky před hmyzem

Mimochodem, všechny tyto «jizvy» mohou být rozloženy na policích.

Seznamte se s nepřítelem tváří v tvář

A nyní navrhujeme lépe poznat obyvatele vaší kuchyně. Zde jsme shromáždili fotografie 4 nejběžnějších typů chyb a odkazy na články z Wikipedie o jejich vlastnostech a oblíbeném jídle.

Níže je fotografie surinamského muco-eateru (latinský název pro muco-eater: Oryzaephilus surinamensis). Surinamský muko-jedlík je obtížné zaměnit s někým kvůli jeho pilovému tělu.

Preventivní opatření: jak zabránit infekci?

Aby hmyz v obilovinách život komplikoval a vyžadoval řadu operací k jejich zničení, můžete postupovat podle jednoduchých doporučení týkajících se prevence jejich vzhledu. Tyto zahrnují:

Je nutné skladovat sypké materiály v perforovaných polyetylénech nebo skleněných uzavřených nádobách. Jako alternativa jsou vhodné kovové boxy, ekologické tašky vyrobené z přírodního prádla.

Má se za to, že rýže, krupice, mouka a pohanka mohou být skladovány po dobu nejvýše šesti měsíců, ovesné vločky a proso jsou skladovány po dobu nejvýše 4 měsíců kvůli vysokému obsahu tuku.

Držitelem rekordu z hlediska trvanlivosti je leštěná rýže. Mnoho odrůd se po několika letech skladování ještě zdokonalí a získá další chuťové vlastnosti.

Pokud se přesto nedalo zabránit kontaminaci potravin v kuchyni, existuje několik způsobů, jak se zbavit chyb v obilovinách, mouce a koření.

Tepelný boj — jaký to má efekt?

Pokud jsou v zádech chyby, můžete je zkusit odstranit zvýšením teploty na +50 stupňů Celsia. Mluvíme o úpravě kontejnerů škůdci vroucí vodou nebo párou. Tato metoda je zvláště účinná při odstraňování škůdců na těžko přístupných místech.

Pracovní lidové metody: jaké zvolit?

Pro ty, kteří považují chemické přípravky za příliš nebezpečné, likvidace a ničení hmyzu snížením nebo zvýšením teploty nejsou tak efektivní, je dobré se pokusit problém vyřešit pomocí lidových prostředků. Některé z níže uvedených receptů:

Zajímavou možností, která umožňuje, pokud ne navždy, pak na dlouhou dobu zapomenout, jaké jsou chyby v zádi (fotka pomůže správně určit typ každého z nich) je past na bázi kyseliny borité.

Návnada funguje podle jednoduchého principu: návnada přitahuje hmyz. Hladový hmyz chutná jedovatou pochoutku, nakazí se toxiny a zbytek kolonie otráví.

Metody, jak se zbavit černých chyb v kuchyni

Po nalezení chyb v kuchyni podnikněte nezbytná opatření, abyste je zničili:

Produkty, které mohly být infikovány parazity, jsou předmětem zvláštního ošetření. K tomuto účelu se používají následující metody:

 • vystavení ultrafialovému světlu;
 • udržování vysokých teplot v peci (10 minut při teplotě + 100… 120 ℃);
 • vystavení nízkým teplotám během dne (v mrazničce).
Dobré vědět:  Jak si vybrat elektrický sporák do kuchyně | Green-Pages.info

Lidové způsoby, jak bojovat s chybami

Pasti, které lze vyrobit doma, vám pomohou zbavit se škůdců:

 1. Kombinujte borax a práškový cukr ve stejných poměrech.
 2. Nalijte směs do víka a umístěte past do blízkosti stanoviště škůdce.
 3. Pravidelně kontrolujte návnadu a podle potřeby ji doplňujte.

Chemikálie pro hubení škůdců

Pokud lidové prostředky nepomáhají vyrovnat se s škůdci, proveďte chemické ošetření místnosti. Metoda se používá ve výjimečných případech s rozsáhlými lézemi.

Vypořádat se s chybami v kuchyni pomůže při ošetřování skříní látkami obsahujícími chlor („Domestos“, „bělost“ atd.). Otřete všechny police, stěny, dveře skříně a nechte místnost několik hodin větrat. O den později opakujte léčbu.

Další prostředky pro řešení chyb v obilovinách a v kuchyni:

Podle recenzí zákazníků pomůže osvědčené „Dichlorvos“ navždy odstranit chyby. Postup použití aerosolu:

Video

Jednoduché a cenově dostupné metody pomohou vyrovnat se s škůdci v kuchyni. Chcete-li porozumět složitosti jejich použití, podívejte se na prezentovaná videa:

Jména a fotografie černých chyb v domě

Ve skutečnosti je v bytě spousta malých černých chyb. Některé z nich lze okamžitě poznat, například šváby a blechy. Ale zbytek bude mnohem těžší identifikovat.

Khrushchakové se nejčastěji dostávají do bytu nebo, jak se obecně říká, mouky. Takoví škůdci vstupují do domu, aby jedli obiloviny, mouku a jiné volně ložené produkty. Kromě toho se velmi rychle ničí suché obiloviny a obilné brouky.

V bytě můžete vidět:

 • velké Khrushchaky;
 • malé Khrushchaky;
 • černé brouky.

Velký Khrushchak

Hmyz dostal toto jméno z nějakého důvodu, protože hlavní charakteristika rozpoznávání brouka je dlouhá

Hmyz má černohnědou, mírně třpytivou skořápku, malé antény a nápadně propíchnuté spodní prádlo.

Přechod z larválního stadia na brouka probíhá ve sněhobílém kokonu s malými zadními ostny, který lze nalézt v kuchyni s obilovinami.

Toto uspořádání je docela předvídatelné, protože larva se během tvorby živí suchými drobivými potravinami nebo krmivy pro zvířata. Pro přechod larvy na brouka bude tento druh potřebovat nejméně 12 měsíců.

Malý Khrushchak

Pokud by první druh mohl být klasifikován kvůli velkému a dlouhému tělu, je malý brouk identifikován tělem jen 3 až 3,6 mm.

Ačkoli taková chyba je považována za šotek, v bytě se nachází pouze larva.

Mimochodem, vývojové období u malých Khrushchaků netrvá déle než 120 dní a může být dokonce zkráceno na 20, pokud larva aktivně krmí.

Černý brouk

Ve srovnání s předchozími druhy bude délka takového brouka v průměru 5 až 5,5 mm. Hmyz dostal své jméno díky své charakteristické tmavé nebo černé barvě. Navenek je však tento škůdce velmi podobný malému broukovi.

Podobnost s předchůdcem není jen u dospělých, ale také u larev. Přesto se malé tělo vyznačuje delší délkou dosahující 12 mm.

Černý brouk je velmi náročný na změny teploty, proto žije pouze v teplých místnostech.

Ale v potravě není tento brouk tak kategorický jako předchozí druh. Hmyz má rád téměř všechno: cereálie, cereálie, krmivo, zeleninu, pletené zboží atd.

Jak se zbavit černých chyb v bytě?

Někteří majitelé se snaží zachovat drobivé produkty, což není zcela správné. Nefunguje to k vyřešení kaše a odstranění larev, protože vajíčka zůstanou z hmyzu.

Nemělo by se zapomenout ani na skutečnost, že brouci přenášejí nemoci. Můžete se tak zbavit škůdce pouze přísným dodržováním pravidel kvalitního čištění.

Zásady eliminace brouka:

Chemikálie

Použití chemikálií je považováno za nejúčinnější a nejrychlejší způsob zacházení s brouky. Kromě toho na současném trhu existuje mnoho aktivních činidel schopných vyhubit brouky v různých formách uvolňování.

Chcete-li se zbavit hmyzu chemickými prostředky, použijte:

 • Hmyzové aerosoly — může to být Reid, Dichlorvos atd.
 • Koncentráty emulzí pro stříkání podobné Delta Zone a Combat.
 • Gely s insekticidními složkami.
 • Prášky a prach jedovatý pro hmyz.
Dobré vědět:  33 fialové nálady v interiéru fialové a lila kuchyně | Green-Pages.info

Lidové léky

Tradiční způsoby, jak se zbavit malých černých brouků, nejsou tak účinné jako insekticidní látky, proto se častěji používají pro další expozici nebo pro preventivní účely:

Profesionální zpracování

Co dělat, když se najde místo pobytu chyb?

Pokud někde najdete živnou půdu pro brouky — produkt vyhoďte. To je nejlepší způsob, protože i když tříříte, budou v ní larvy, které se stále změní v chyby. A pak půjdou dále a obsadí nová území.

Upozorňujeme, že je lepší vyhodit to přímo na ulici. Nechte je v koši přes noc — stejně se rozptýlí a alespoň jeden bude uložen. A tam, kde je jeden — tam, počítat, sto, za pár týdnů.

Nemusíte to spláchnout toaletu, konec konců, je to produkt, nějak to není Feng Shui. Je lepší vzít ji do nádoby na odpadky a cereálie vezmou lidé, kteří krmí toulavá zvířata.

Jak se dostanou do domu?

Kupujete chyby. Samy o sobě nezačínají a nelétají z ulice. Hmyz přichází obvykle s volnými zrny, která jsou levnější než balená.

Mohou však být také v zapečetěných obalech.
Proto — podívejte se, co berete. Ačkoli, spravedlivě, obvykle «prodané» larvy, které nelze vidět.

Humánnější způsoby (pro důchodce)

Nejde o lidstvo vůči chybám, ale o lidstvo vůči potravinám, a tedy vůči důchodcům. Přesto, pokud není dost peněz, vzít a vyhodit cereálie je jen výška šílenství.

Proto můžete použít tento způsob boje:

Poté, co cereálie vrátíte zpět do zásuvky, můžete tam umístit „pasti“. Do čepic a zbytků chyb nalijte slunečnicový olej, tuto chuť určitě ochutná. A oni se v tom utopí a vy jednoduše vylezete tento olej a to je vše.

Poté můžete do skříní vložit bobkový list a česnek. Nezaručujeme, že je to velmi efektivní a pomůže navždy odstranit chyby, ale uklidní to duši.

Jaký obchod repelenty proti hmyzu existují

Používání pouze pastí je nerozumné a drahé. Nejedná tak rychle, jak bychom chtěli, soudě podle recenzí na internetu. Mezitím jsou v kuchyni chyby — cereálie se stanou nepoužitelné.

Proč se v kuchyni objevují chyby

Nejprve musíte pochopit, že pokud je v kuchyni jídlo, pak se v každém případě mohou objevit chyby, bez ohledu na to, jak se snažíte udržovat pořádek.

Krupice přijímají chyby ve skladu.

Může existovat několik zdrojů infekce:

Poznámka! I jedna skvrnitá chyba je důvodem k obezřetnosti a přijímání opatření k léčbě a prevenci. Proto pečlivě sledujte stav vaší kuchyně a nezanedbávejte zpracování obilnin po jejich nákupu.

Mnoho chyb navíc miluje krmivo pro domácí zvířata, takže je nejlepší dát je do spíž nebo do chladničky.

Jsou chyby v kuchyni nebezpečné?

Je obtížné jednoznačně posoudit újmu způsobenou přítomností chyb v kuchyni pro lidské zdraví: pokud je nebudete jíst přímo, zdá se, že nejsou schopni způsobit mnoho škody.

Takové výrobky jsou nejen nepříjemné, ale také nebezpečné.

Na druhé straně chuť také nechává hodně žádoucí: chyby dávají všem produktům nepříjemnou zatuchlou chuť, protože jedí své jádro a zanechávají pouze skořápku.

Krok 1: kde mohou být chyby v kuchyni

Pokud je vaše kuchyň již infikována, prvním krokem je identifikace ložisek infekce. Chcete-li to provést, budete muset revidovat všechny produkty.

Pokud budete dodržovat naši radu, nejsou zapotřebí žádné drastické metody.

Zvažte následující nuance:

Krok 3: vyčistěte kuchyň

Poté, co jste jídlo neutralizovali, musíte zpracovat celou kuchyň. Kategoricky nedoporučujeme tento krok přeskočit: proč se obtěžovat zásobami potravin, aby se chyby, které zůstaly na policích, šťastně vrhly do čisté cereálie?

Skříňky je třeba čistit uvnitř i vně.

Čištění kuchyně od chyb má také své vlastní jemnosti.:

Důležité! Máte-li vysavač s prachovým sáčkem, je velmi důležité ho po zpracování umýt a po jeho umytí nechat několik dní v mrazničce. To pomůže zbavit se přežívajících chyb.

Uzavřený kontejner je klíčem k odstranění chyb.

Dobré vědět:  Úzký design kuchyně: nejlepší nápady a užitečné triky | Green-Pages.info

Použijte naše tipy a chyby zapomenou na cestu do vaší kuchyně a vaše výrobky vždy dostanou jen vy!

Jaké chyby začínají v obilovinách a mouce

Jak se zbavit chyb navždy

Zbavit se chyb navždy nebude fungovat. Pokaždé, když se z obchodu vrátíte s dalším pytlem obilovin nebo mouky, s novou čerstvě upečenou houskou, riskujete, že do domu přivedete hmyz.

Jejich výskytu můžete zabránit v maximální možné míře pouze podle jednoduchých doporučení. A aby se snížilo riziko kontaminace všech produktů v kuchyni, jakož i reprodukce a prosperity nezvaných hostů.

Neexistuje 100% způsob, jak se chránit před vnesením kontaminovaných obilovin do kuchyně. To poněkud snižuje riziko, že zboží zabalené v zapečetěných pytlích se může do takovýchto chyb dostat hlavně ve fázi výroby a balení zboží.

Pokaždé, když se z obchodu vrátíte s dalším pytlem obilovin nebo mouky, s novou čerstvě upečenou houskou, riskujete, že do domu přivedete hmyz.

Prevence chyb

Aby nedošlo k boji proti škůdcům, je lepší se předem chránit před jejich vzhledem a reprodukcí. Obecná rada je udržovat jej v čistotě a zajistit pravidelnou ventilaci skříní.

Pokud je váš nábytek dostatečně vzduchotěsný a vzduch v něm dobře necirkuluje, proveďte pravidelné větrání jednoduchým otevřením skříní na chvíli:

Pokud stále skladujete obiloviny v textilních pytlích, pak „osolte“ takové nádoby

Druhy kuchyňských chyb

V kuchyni je mnoho parazitů.

Zvažte nejčastější typy kuchyňských chyb:

Nikdo není imunní vůči vzhledu takových parazitů, protože čistota domu nezaručuje nepřítomnost chyb v produktech. Pokud jste fanouškem nákupu velkých zásob obilovin, nezapomeňte je alespoň jednou měsíčně zkontrolovat na výskyt škůdců.

Všechny výše uvedené malé chyby v kuchyni mohou být problémem. Abyste tomu zabránili, zvažte, odkud pocházejí v domě, a také, jak se vypořádat se škodlivým hmyzem.

Způsoby, jak se zbavit škůdců

Vzhled malých černých a hnědých chyb v kuchyni se mohl stát bez vaší účasti, ale jejich odstranění vyžaduje vaši přímou účast.

Existuje několik metod boje:

Po zničení parazitů v potravě byste se neměli uvolnit. Mohou zůstat na nábytku, a proto vyžadují zvláštní ošetření.

Nezapomeňte na kontejnery, kde se skladovalo jídlo. Vyžadují také zpracování, nejúčinnější způsob je tepelný (přelijte vroucí vodou nebo párou, nechte v peci delší dobu).

Video o tom, jak se zbavit chyb a můr

Video, které jasně ukazuje, jak se zbavit malých brouků a můr žijících v obilovinách v kuchyni.

Surinamská sliznice

Malý červenohnědý brouk s anténami má podlouhlé tělo o délce asi 3 mm. Mladí zástupci mají světle hnědý odstín těla, chyby starší generace časem ztmavnou.

Oblíbeným jídlem brouka je obilí, mouka. Také jí různé potraviny: sušenky, chléb, cereálie. Sliznice má i cukrovinky, semena a další produkty. Živí se obilím, proto dostal název „stodola weevil“.

Lidové prostředky proti chybám

Toto není první generace žen v domácnosti, které bojují proti škůdcům. Během této doby se objevilo mnoho tipů na zničení chyb v kuchyni.

Lidové recepty a doporučení, jak se zbavit škůdců:

Jak se toho zbavit

Je možné odstranit takový problém, jako jsou brouci žijící na parapetu nebo jinde v bytě, aniž by se uchýlili k drahým chemikáliím. Stačí najít ohnisko a zbavit se ho.

Veškerý nábytek by měl být přemístěn stranou a pečlivě zkontrolován na praskliny, praskliny, shnilá místa. Dále musíte projít všechny knihy, a zejména staré kopie. Proveďte audit produktů: obiloviny, mouka, strouhanka, sušené ovoce atd.

Malý kůrovec miluje sladké věci nejvíc, proto byste je měli nejprve zkontrolovat.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector