Jak si můžete vytvořit bazén sami | Green-Pages.info

Jaké typy bazénů existují?

Můžete si vytvořit různé bazény vlastními silami, vše bude záležet na tom, kolik oblasti v zemi můžete na tuto strukturu alokovat, v kolik let v roce ji plánujete použít.

Pokud se rozhodnete pro stacionární bazén v zemi vlastními rukama, pak je v tomto případě betonová konstrukce a jako doplnění mísy se používají dlaždice nebo mozaiky.

Nebudete schopni postavit plastový bazén sami, takže kupují hotové nádrže, které mohou být vyrobeny ze skleněných vláken, polypropylenu nebo kompozitních materiálů.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak si vytvořit vlastní letní bazén v zemi. Nejprve se vytvoří jáma, jejíž sklon stěn by neměl být větší než 25 °. Poté jsou stěny a dno dobře pěchovány a pokryty pískem.

Jako hydroizolační materiál se používá fólie nebo plachta, která se lepí nebo sešívá podle požadovaných rozměrů a umístí se do jámy s okrajem 50 — 60 cm podél jejích okrajů, poté se okraje fólie stlačí dřevěnou slepou oblastí.

Hydroizolace a dokončovací práce

Při výrobě mísy se vytvářejí pracovní švy, které mohou být místem úniku, proto se v takových zónách obvykle před nalitím betonu pokládá voda, ale je také možný bobtnající bentonitový kabel nebo těsnicí profil.

Tyto bazény s vlastními rukama, které jsou vyráběny uvnitř, nutně vyžadují vytvoření ventilačního systému. Vezměte prosím na vědomí, že nemůžete nasměrovat přiváděný vzduch do vody: zvýší se jeho odpařování a nebudete v bazénu příjemní.

Pokud používáte samonivelační podlahy s trojrozměrným efektem, získáte nádherné obrázky, které budou prohlíženy přes vodní sloupec a učiní váš bazén ještě krásnějším a pohodlnějším.

Aby bylo možné ve večerních hodinách relaxovat v bazénu, je nutné vybavit jeho osvětlení, to může být obecné, tvarované nebo pouze při osvětlení misky.

Co si v zemi můžete udělat bazén vlastníma rukama?

Před vytvořením bazénu z vlastních rukou z improvizovaných prostředků je důležité určit jeho umístění a seznámit se s vlastnostmi konstrukce z různých materiálů.

Koupel pro umělou nádrž lze vyrobit:

Hrubé stěny z polyvinylchloridu se používají pro rámové a monolitické struktury. Ostatní materiály jsou určeny pouze pro trvalé budovy.

Možnosti výstavby příměstských bazénů

Dokonce i nezkušený mistr je schopen provést výstavbu letního chatového bazénu. Je nutné sledovat pouze konstrukční technologii zvolené konstrukce.

Nejprve si ale musíte vybrat vhodné místo pro strukturu plavání a její typ. Ne každé místo bude schopno uspořádat velkou nádrž pro dálkové plavání nebo skákání z třímetrového odrazového můstku.

Umyvadlové vany lze vyrobit strukturálně:

Jejich tvar misky může být kulatý, obdélníkový, oválný nebo komplexní geometrie. Nejjednodušší možností je velká sudovitá vana poblíž lázeňského domu. Ale je těžké nazvat takovou strukturu plnohodnotným fondem.

U zařízení v zemi se nejčastěji volí venkovní bazén ve stacionární nebo mobilní verzi.

Je mnohem obtížnější postavit krytý bazén vlastníma rukama. Pro něj bude muset objednat projekt plnohodnotné budovy v podobě přístavby venkovského domu s potrubím, instalací zařízení, větráním bazénu a vytápěním.

Pokud místo není hlídáno a v zimě majitelé navštěvují dachu příležitostně, je iracionální stavět takovou strukturu.

Pro dokončení stěn a dna stacionární bazénové mísy zevnitř použijte:

  1. Laminát.
  2. Polypropylen.
  3. PVC fólie.
  4. Mozaika nebo dlaždice.

Silný polyvinylchloridový film se používá jak v rámových, tak v monolitických strukturách. A zbytek materiálů je pouze pro stavbu stacionárních struktur s částečným nebo úplným zakopáním do země.

Misky z kompozitního skelného vlákna jsou vyráběny v továrně. Rozměry a konfigurace produktů nejsou ničím omezeny. Totéž platí pro polypropylenovou lisovanou verzi.

V průmyslovém měřítku se vyrábějí modulární panely z PVC, ze kterých je bazénová vana sestavena s instalací přímo na místě. Sada panelů umožní vytvořit bazén téměř jakékoli velikosti a tvaru.

Dobré vědět:  Léčba bazénu: antiseptika pro dezinfekci a lidová léčiva pro vodní květ | Green-Pages.info

Pokyny k bazénu

Po určení umístění stacionárního bazénu v chatě je nutné nakreslit plán s rozvržením komunikací a přesnými rozměry konstrukce, jakož i schéma umístění zařízení pro cirkulaci a čištění vody.

Je nemožné kopat jámu bez předběžného plánování a značení na zemi. To je pracná záležitost, protože při házení velkých objemů půdy z místa na místo několikrát touha po stavbě něčeho vlastníma rukama na dlouhou dobu zmizí.

V hloubce je jáma vykopána o 30 centimetrů větší, než je v ní vytvořená mísa. Tento prostor je vyplněn pískovým polštářem a vrstvou hydroizolace nahoře, pro zařízení, které můžete použít geotextilie nebo střešní plsť.

Doporučujeme vám, abyste se seznámili s podrobnými pokyny, jak voděodolným bazénem zajistit vlastní ruce.

Varianta č. 1 — polypropylen a sklolaminát

Instalace kompozitní nebo polypropylenové misky vám umožňuje výrazně urychlit proces instalace bazénu v zemi. Je vytvořen v dílně a dodán na místo v hotové podobě.

Uspořádání doporučení

Materiály použité při výrobě jsou odolné vůči mechanickému namáhání a vodě.

Zařízení na chalupě bazénu z těchto materiálů je následující:

Další možností uspořádání polypropylenového bazénu je použití fólií z tohoto polymerního materiálu o tloušťce 8 mm nebo více.

V tomto případě může být mísa vytvořena v jakékoli velikosti a tvaru. Hlavní věcí je správné připojení plechů svařováním. K tomu budete muset zakoupit nebo pronajmout speciální svařovací extrudér a horkovzdušnou pistoli.

Pokud je dacha v chladné oblasti, doporučuje se izolovat potrubí v zemi, stěnách a dně mísy s polystyrénovou pěnou několik centimetrů silnou před nalitím betonu v případě špatného odtoku vody ze systému před uchováním.

Tepelnou izolaci však nelze považovat za opatření, které jistě chrání polymerní stěny a větve podzemního potrubí před průnikem, když voda zamrzne. Před zimováním je lepší systém zcela osvobodit.

Instrukce k instalaci

Instalace bazénu z plastových skleněných vláken a konstrukce strojovny pro údržbu bude dvoufázový proces. Podívejme se na ně podrobněji níže.

První etapou je instalace bazénové mísy do jámy a propojení dálnic a armatur.

Předběžné výpočty — dimenzování

Šířka a délka jsou stanoveny na základě účelu bazénu. Pokud je určen k plavání, vyberte obdélníkový tvar, čímž se mísa prodlouží. Pokud pro relaxaci, stříkající vodu a odpočinek pro celou rodinu, pak je výhodnější komunikovat v kulatých miskách.

Pokud je výstavba bazénu v zemi určena výhradně pro rekreaci dětí, neměla by hloubka mísy přesáhnout půl metru. To je dost pro zábavné hry a floundering bez ohrožení zdraví.

Instalace bazénu s hotovou miskou

Zvažte, jak vytvořit bazén v zemi pomocí tovární mísy.

Značení stránek

  1. Opatrně změříme misku dodanou na místo.
  2. Místo budoucích základových jám označíme kolíky a lanem. Zatlačíme kolíky do rohů budoucí mísy a zatáhneme mezi ně lano. Čím nepravidelnější je tvar bazénu, tím častěji jedete kolíky.
  3. Stáhneme se z nataženého lana o metr a uděláme obrysy po celém obvodu (odříznutí půdy, projíždění novými kolíčky atd.). Z tohoto označení začnete kopat základovou jámu. Taková rezerva je nutná, aby bylo snazší spustit misku, izolovat její stěny a vytvořit pevný základ.
  4. Odstraňujeme vnitřní značky a pokračujeme v kopání základové jámy.

Vykopávka

Bazénová jáma musí mít ploché a stabilní dno, takže je betonovaná

Prohlubeň by měla být o půl metru hlubší než velikost samotné mísy. Nyní vytvoříme základnu, na kterou umístíme misku:

  1. Nalijte dno 20 centimetrovou vrstvou hrubého písku a stlačte.
  2. Rozložili jsme kovovou síť pro pevnost přes písek a nalili jsme na ni betonový roztok o tloušťce 25 centimetrů. Čekáme do sucha.

Betonová vrstva, kterou je dno nalito, musí být vyztužena tak, aby se při pohybu půdy nepraskla

Poté izolujeme bazén:

Vnější stěny misky jsou izolovány expandovaným polystyrenem pro izolaci od studené půdy

Dobré vědět:  Jak správně nainstalovat a nafukovat nafukovací bazén v zemi vlastními rukama | Green-Pages.info

Instalace mísy a připojení komunikace

  • Připravenou misku spustíme na dno jímky.
  • K misce připojujeme veškerou potřebnou komunikaci. Na trubky položíme ochranný obal a připevnímeme jej páskou tak, aby se při betonování nepohybovala.

Rozpěrky zabrání ohýbání misky při nalití betonové výztuže bazénu; A všechny trubky musí být zabaleny do ochranného pouzdra, aby v zimě nezmrzly

  • Konkretizujeme zbývající mezery mezi půdou a stěnami bazénu takto:
  1. Do mísy instalujeme rozpěrky tak, aby se plast nebo kompozit neohýbaly pod tlakem betonové hmoty;
  2. Položili jsme bednění a položili výztuž po obvodu;
  3. Nenaplňujeme roztok najednou, ale ve vrstvách: do bazénu naplníme vodou 30–40 cm a beton zvedáme do stejné výšky. Čekáme na ztuhnutí, pak znovu vodu — a pak beton. Betonovou vrstvu tedy přivedeme na povrch půdy.
  4. Čekáme den, než ztuhne odlévání a teprve poté odstraníme bednění.
  5. Prázdné prostory z bednění vyplníme pískem, rozlijeme jej vodou a stlačíme.

Zbývá zjemnit bazén a nechat do něj vodu.

U venkovních bazénů je vhodné vytvořit sklopnou střechu, která vás ochrání před špinavými srážkami, nebo alespoň šít markýzu, kterou zakryjete strukturu, když opustíte venkovský dům.

Pokud se vám zdá, že uspořádání bazénů v zemi je pro vás obtížným úkolem, zakupte si nafukovací nebo rámovou verzi. Tyto bazény jsou velmi vhodné pro vodní rekreaci a na zimu je můžete snadno rozebrat a schovat v podkroví.

Fáze výstavby bazénu

Obecně lze říci, že samotný proces vytváření stacionárního fondu může být rozdělit do následujících kroků:

Jak vidíte, je toho hodně práce. Kromě toho je každá fáze důležitá, protože na tom nebude záviset jen vzhled struktury a délka jejího provozu.

Dokončovací práce a osvětlení

Po hydroizolaci můžete začít dokončovací práce. Keramické dlaždice se nejčastěji používají k zakrytí bazénu. Tento materiál snadno vydrží dlouhodobé působení vody, snadno se čistí a má atraktivní vzhled.

Samotné dokončovací práce lze dokončit, ale je lepší vybavit bazén další vybavení. Tato sada obvykle zahrnuje:

Nezapomeňte vybavit oblast kolem nové umělé nádrže. Zpravidla také ona pokryté keramickými dlaždicemi. Zde je však důležité zvolit variantu s protiskluzovou vrstvou. Tím se sníží riziko zranění.

Jak postavit monolitický bazén vlastníma rukama?

Nedoporučuje se, aby poblíž rostly velké stromy. Pokud je prostor otevřený a není ve stínu, voda se ohřeje rychleji. Kořeny stromů mohou misku poškodit a padající listí ve vodě se může stát nepříjemným úlomkem.

Při plánování jámy pro bazén je třeba mít na paměti, že hloubka nádrže pro dospělého

tato osoba by měla být jeden a půl metru, s méně je nepříjemné plavat. Dále je nutné položit půl metru na drenážní vrstvu a betonové zdi.

Před kopáním jámy musíte určit umístění komunikace a vytvořit plán jejich rozvržení. Dále pokračujte ve výkopu. Stěny jámy jsou provedeny se sklonem pěti stupňů. To bude chránit před rozpadáním půdy.

do-it-yourself bazén v zemi. Fotografie krok za krokem

do-it-yourself bazén v zemi. Fotografie krok za krokem

pokyny pro stavbu bazénu v zemi. Fotografie

Obvykle se práce provádí v několika fázích. Nejdříve se betonuje dno, takže se sklonem dvou stupňů směrem k odtoku, pak se berou na zdi.

Aby byl výsledný potěr lepší kvality, je nutné jej použít vibrační zhutňovače. Zatímco beton ve spodní části ztvrdne, může být položena komunikace.

do-it-yourself bazén v zemi. Video

DIY polypropylenový bazén

Bazény jsou vyrobeny z různých materiálů, jedna z možných možností je polypropylen. Je spolehlivý, odolný, odolný proti mrazu a nevyžaduje pravidelnou údržbu.

do-it-yourself polypropylenový bazén. Fotografie krok za krokem

Dobré vědět:  Čištění vody v bazénu brilantní zelenou: kolik a jak přidat, dávkování | Green-Pages.info

Důl lze vykopat ručně nebo pomocí bagru. Půda je odebrána nebo distribuována po místě.

Jak postavit polypropylenový bazén vlastníma rukama. Fotografie

udělej si sám polypropylenový bazén v zemi. Fotografie

Švy na vnější straně jsou svařovány pomocí boty, určené pro švy 90 stupňů. Švy vnitřní strany jsou svařeny pomocí oválného prutu horkovzdušná pistole.

Dno je svařováno přímo v jámě. Nejprve se vytvoří šev s ručním extrudérem na zadní straně a poté na druhé straně horkovzdušnou pistolí a oválnou tyčí.

Po instalaci stěn je připojeno římské schodiště.

Nainstalované potrubí se nasadí izolační materiál. Při nalévání betonu je možné jej odtrhnout, povrch je navíc obalen páskou.

pokyny krok za krokem pro stavbu bazénu. Fotografie

Správné připojení pomůže zajistit stejný tlak vody ve všech tryskách. Nejprve se spojí v párech a poté se ve středu párového spojení zavede dálnice.

Filtrační zařízení, výměníky tepla a další zařízení se nejlépe instalují v suterénu. Trubky jsou kladeny do zákopů a izolovány.

Dále v pokynech pro stavbu bazénu v zemi následuje fáze lití betonu. Postupně se nalije po celém obvodu. Přidejte vrstvu třicet centimetrů vysoko každý den.

Výroba bazénu vlastníma rukama je dokončena dokončovacími procesy.

Udělejte si koupací jezírko.

Postup vytvoření rybníku vám řekneme krok za krokem a zahradní rybník si můžete vyrobit vlastníma rukama — vybudováním chladné oázy uprostřed horka přímo na letní chalupě, kde každým lehkým nádechem čerstvého vánku zmizí naše každodenní starosti.

Zahradní jezírko je živý organismus.

Do-it-yourself rybník z filmu.

Hlavní otázkou při vytváření rybníka je, jak ho učinit vodotěsným. Existuje několik typů hydroizolace jezírka — film, hliněný hrad, instalace betonu a tuhé formy.

Instalace tuhé formy je jednoduchá a trvanlivá metoda, ale obvykle se vyrábí v malých velikostech až do 3,5 metrů čtverečních. metrů. Jejich životnost je 10-50 let.

Hydroizolace betonem je nejdražší, navíc, aby byla chráněna před mrazem, potřebuje další ošetření pomocí mrazuvzdorného činidla a tekutého skla.

Vytváříme rybník vlastníma rukama. Shore dekorace.

Péče o rybník.

Klidná stříkající voda je nejkrásnější melodií horkého léta, voda nás očaruje, přitahuje a svádí hravou hrou světla, průhlednou hloubkou a osvěžujícím chladem. Rybník do-it-yourself dodá vaší dachě zvláštní kouzlo.

Rabatka

Rabatka je německé jméno, které se překládá jako zahradní postel. Tato varianta je podobná obrubníku záhonu, místo záhonů se do záhonu vysadí pouze květiny. Nejlepší je umístit takovou květinovou zahradu podél domu nebo jiných předměstských budov.

Při organizaci květinové zahrady odborníci doporučují pěstování rostlin dvěma způsoby: v řadách nebo symetricky. V městských parcích je obvykle vidět záhon krásně zdobený kvetoucími rostlinami.

V případě rabatky je třeba vzít v úvahu určité proporce, takže pokud je zahradní postel příliš dlouhá, je nejlepší ji „rozbít“ tenkými cestami, obvykle to dělají na čtvercích.

Pokud jde o šířku květinové zahrady, je to v přímém poměru k velikosti plochy lokality a výšce rostlin. Pokud je tedy stránka malá, je nejlepší vytvořit úzkou postel s nízkými květinami.

Tvary květinové zahrady jsou různé, od pravoúhlých až po stuhy.

Obecně platí, že udělat si krásnou rabatku sami není obtížné.

Kamenná zahrada

Kamenná zahrada vypadá na letní chatu docela působivě. Na vašem webu není obtížné uspořádat zahradu kamenů. Kromě toho moderní návrháři krajiny nabízejí pro svůj design spoustu možností.

Hlavní věcí při vytváření zahrady kamenů je správné využití přirozeného reliéfu, takže celá zahrada je uspořádána ve stejném stylu.

Pokud se místo nachází ve spodní části svahu, je nejlepší použít při zdobení opěrné zdi nebo terasu.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector