Jak si udělat hospodyňku na zdi | Green-Pages.info

Trochu nuda: typy hospodyně

Jak asi pochopíte, neexistuje přísná ani oficiální klasifikace. Celá paleta klíčových držáků však může být rozdělena do několika kategorií nebo typů. Podle umístění nebo způsobu aplikace existují držáky na klíče na zeď a kapsu.

Držáky na klíče na kapsy a tašky jsou jedním z nejziskovějších a nezbytných dárků

Držák na stěnu s uzavřeným typem může mít různé tvary … i když chcete, může být i kulatý))

Mnohem jednodušší … ale je tu lesk

Háčky pro hospodyně

Háčky mohou být vyrobeny z celé řady materiálů. Pro klasiky můžete začít v obchodě s nábytkem. Existuje spousta z čeho vybírat. K povrchu jsou připevněny háčky na nábytek, nad hlavou.

Některé typy nábytkových háčků jsou vyrobeny z kovu a jsou také plastové

Háčky lze také připevnit k překližce, ale musíte je přilepit. Hlavní věcí je najít vhodné lepidlo s dobrou přilnavostí ke dřevu, plastu nebo kovu, ze kterého jsou vybrané háčky vyrobeny.

Aby bylo jasné, o co jde

Existují různé druhy / typy šroubů / šrouby s háčky na koncích. Musí být přišroubovány k desce, takže to není možnost pro překližku.

Velmi snadná montáž

Toto jsou pouze standardní možnosti zavěšení. Obecně to může být vyrobeno z uzlů, starých klíčů, vidliček, drátu … všeho, co má malou tloušťku a vhodný tvar, nebo kterému může být daný tvar.

Nestandardní domácí držáky na klíče na zdi

První číslo je použití konektorů a vhodných konektorů. Vyrábíme klíčenky z konektorů a konektory „zbytečně“ připevňujeme k předním dveřím. Celkově to bude trvat dvacet minut.

Konektory a zástrčky — a téměř nic dělat

Z obyčejné hůlky

Zahodit víno zátky je neslýchaný odpad. Dělají velmi zajímavou hospodyni. Zátky jsou slepeny k sobě a poté jsou do nich zašroubovány šrouby s háčky. Stylový a neobvyklý, minimální čas a náklady.

Z vína zátky

Pokud je jen kousek dobrého dřeva, lze jej vyleštit, pokrytý několika vrstvami dřevěným olejem s pigmentem. Už to dopadá krásně. Není problém najít nebo vyrobit háčky malého formátu a deska sama může být ozdobena něčím.

Dobře vytvořený kousek dřeva s ozdobou a háčky

Tenisové míče fungují také velmi dobře jako držáky klíčů

Co jsou hospodyně?

Uzamykatelné skříňky na klíče lze rozdělit na otevřené skříňky, které jsou tyčí s háčky, a uzavřené skříňky, které jsou vyrobeny ve formě krabice s dveřmi. Držáky na klíče mohou být vyrobeny z jakéhokoli materiálu, jakéhokoli tvaru a barvy.

Zaměřujeme se na materiály, ze kterých lze příslušenství vyrobit, rozlišujeme několik typů:

Kovový držák na klíče je robustní a odolné úložné příslušenství, které se perfektně hodí do moderního interiéru bytu, například do podkroví nebo hi-tech. Kovový držák na klíče vypadá stylově a bohatě přináší vzhledu chodby.

Ručně vyrobený dřevěný držák na klíče je nejoblíbenější možností, která zdůrazní vkus majitele domu, dodá interiéru přirozenost a přirozenost.

Je velmi vhodné umístit klíče na držák na klíče z bohatého dřeva s ručně malovaným nebo vyřezávaným dřevem.

Kožený klíčový držák zajistí vaší chodbě zvláštní. Tento sofistikovaný kus nábytku se perfektně hodí do malé chodby.

Rozhodujeme o návrhu a konstrukci

Jak si vyrobit hospodyni? Velmi jednoduché! Vybrali jsme designová řešení, díky nimž nemusíte utrácet peníze za drahé materiály: vše, co potřebujete k práci, je téměř v každém bytě.

Materiály a nářadí:

 • Překližka, kus dřevotřísky, kůže, rám;
 • Akrylové barvy, skvrny;
 • Háčky a věšáky;
 • Vrták, skládačka a přítlačný váleček;
 • Šroubovák, špachtle, šnek a jehla;
 • Smirkový papír;

K realizaci nejodvážnějších nápadů potřebujete jen několik materiálů a nástrojů.

Hlavní třída číslo 2: hospodyně z pobočky

Tato mistrovská třída je určena pro ty, kteří často navštěvují přírodu a jednoduše zbožňují ekologický styl v interiéru! Nepotřebujete mnoho materiálů, hlavní věcí je najít vhodnou větev.

Tento hospodyně jistě překvapí vaše hosty!

 • Suchá větev stromu
 • Skvrna,
 • Akrylové barvy (volitelné),
 • Vykružovačka,
 • Vrtat,
 • Pozastavení.

Neexistují žádné dvě identické větve, což znamená, že vaše hospodyně bude určitě speciální!

Vytvoření takového klíčového ramínka je snadné.

 1. Bereme větev stromu, kterou máme rádi, myjeme ji, usušíme, všechno zbytečně odřízneme. Nyní se musíme rozhodnout, zda zachráníme kůru. Možnost A: odstranit kůru, v případě potřeby pomocí brusného papíru. Varianta B: kůra zůstává, odstraníme pouze její poškozené oblasti.
 2. Pomocí skládačky provedeme řez pily na straně, kde budou zavěšení, a pomocí vrtáku vyvrtáme vybrání pro šrouby.
 3. Širokým štětcem naneste na držák klíčů skvrnu: nejen dřevo, ale také slouží jako antiseptikum. Poté nechte větev asi hodinu uschnout.
 4. Pokud máme možnost bez kůry, zakryjte větev akrylovým lakem. Pokud jste si vybrali možnost kůry, větev nejprve nasyťte lakem zředěným vodou v poměru 1: 1 a po vysušení — neředěnou.
 5. V případě potřeby můžete chodit po povrchu suchým štětcem s akrylovou barvou vhodného odstínu. Výsledek musí být upevněn finální vrstvou laku.
 6. Uzly budou sloužit jako klíčové háčky. Zbývá upevnit zavěšení.

Můžete být hrdí na výsledky své práce: hospodyně je připravena.

Hlavní třída č. 4: hospodyně z překližky nebo dřevotřísky

Máte překližku 6-10 mm nebo kus dřevotřísky? Zbývající police ze starého nočního stolku? Vybavte se skládačkou a máte exkluzivní držák na klíče na klíče vyrobený z materiálů, na které jste nikdy ani nedoufali!

Je mnohem estetičtější, když na chodbě je originální drobná věc.

 • Vzor,
 • Vykružovačka,
 • Vrtat,
 • Tmel na dřevo,
 • Putty nůž,
 • Klíčové háčky a věšáky.

Na internetu najdeme vhodný obrázek, nastavíme požadované rozměry a vytiskneme. Jednoduché zobecněné formuláře vypadají efektně: ryba, klíč, list, obrys létajícího ptáka, kočka …

Pro začínající designéry bude skvělé vyzkoušet si vytvoření otevřených držáků klíčů.

Opatrně, pomalu, vystřihněte vybraný tvar podél obrysu.

Broušíme brusným papírem, nejprve středním a potom jemným zrnem, přičemž zvláštní pozornost věnujeme koncům.

Vrtákem vytvoříme vybrání pro ramínka a vyvrtáme otvory pro samořezné šrouby, na kterých budou háčky držet.

Zapněte svou fantazii v plné síle a buďte kreativní!

Do-it-yourself hospodyně může být zdobena technikou decoupage, jak je popsáno v předchozí master třídě (v tomto případě budeme potřebovat navíc lepidlo a vhodný nákres).

Zbývá šroubovat armatury a zavěsit je na zeď.

Zdobení hospodyně: nápady a řešení

Váš hospodyně je téměř připravená. Je na čase přidat jí další kouzlo! Zchátralá elegance nebo provence, cyberpunk nebo země, etnický styl nebo retro, malba nebo reliéf … Je jen na vás, jakou techniku ​​a jakým stylem bude držák klíčů ozdoben.

Toho lze dosáhnout pomocí dostupných materiálů, takže shromažďujeme nápady.

Pokud jsou staré hodiny rozbité, můžete použít několik rychlostních stupňů, 5-6 zbytečných klíčů a trochu lepidla — a váš hospodyňka v parní lázni již zdobí chodbu! Pokud jste v decoupage, možná máte craquelure lak a vosk patina.

To je dost, aby produkt vypadal jako starožitnost: dostanete hospodyni v retro stylu.

Nápady jsou všude, stačí se ohlédnout!

Čas, který jste mohli strávit hledáním klíčů, má nyní lepší využití!

Typy držáků na klíče na zdi

Při výběru umístění úložiště by měla být hlavní pozornost věnována tvaru a velikosti klíčů. Právě tyto parametry budou hlavními parametry ve výrobě.

Jak vyrobit držák na klíče ve formě obložení stěn? Nejčastěji se používají prkna, která lze snadno umístit do libovolného rohu, přičemž zabírají málo místa. Pokud je pro vás hlavním kritériem kompaktnost, můžete použít malé police.

Nepotřebujete zde mnoho materiálů a peněz, stačí najít list překližky nebo dřevěný trám. V tomto případě bude možné kromě polic umístit na polici několik dalších položek.

Nyní je velmi populární strukturovat vše: od pracoviště po pracovní plán. Tento přístup lze přenést do domácího prostředí.

Umístěte desku, na které budou obrázky obrazně označeny. Řešení je ideální pro ty, kteří mají velké množství klíčů. Okamžitě bude jasně vidět, které prvky chybí.

Pro ty, kteří neustále vylepšují svůj domov a udržují jej ve svém vlastním stylu, můžete si vytvořit skříňku ve tvaru domu nebo ji ozdobit dalšími prvky. To vám umožní nejen vytvořit dekorativní prvek, ale také překvapit každého svou fantazií.

Nápady pro ozdobné držáky klíčů

Odhalíme několik dalších tajemství výroby dekorativního mistrovského díla.

Použití suchých větviček dodá vašemu výtvoru jedinečný nádech. Stačí je umístit na dřevěnou desku. Neměli byste si vybírat tenké větve, protože se mohou zlomit pod váhou klíče. Nezapomeňte dřevo zpracovat!

Pro dekoraci můžete použít dříve sušené houby — například hřib. Jsou vysoce odolné a mohou „potěšit oko“ majitele po dlouhou dobu. K dokončení dekorace stačí ohnout vidličku v požadovaném směru.

To je jen začátek cesty! Poté, co získáte zkušenosti, budete moci ztělesnit všechny své fantazie a kompletně vyzdobit svůj pokoj mistrovskými díly.

Výběr držáku klíčů

Skříň tajného klíče

Rada! Soukromé držáky klíčů, kromě pečlivého uložení klíčů, mohou být také použity k maskování. Pomohou skrýt některé z neatraktivní prvky v chodbě (pulty, úchyty na zvonek atd.).

Nástěnný držák na klíče z dřevěných trámů

Prostor pro klíče na dekorativní polici

Master class o vytváření hospodyně

Hlavní třída při vytváření držáku na klíč na zdi

Nabízíme vám, abyste se ponořili do světa kreativity a pokusili se vytvořit jednoduchý, ale velmi krásný držák klíčů na květiny. Budeme potřebovat:

Začněme. Nezapomeňte předem zakrýt místo tvořivosti látkovou utěrkou (nakonec se budeme zabývat lepidlem a barvami).

Naše domácí kutilská květinová hospodyně se stane nejoriginálnější výzdobou chodby. Můžete v ní měnit květiny alespoň každý den a přinést každodenní novost vzhledu celé haly.

Jak si vyrobit altán s vlastními rukama

Budeme analyzovat příklad stavby rámového altánu ze dřeva. Ale i když se chystáte vyrobit z kovu nebo PVC, postup bude stejný. Další princip spojování rámových materiálů, ale jinak je vše stejné.

Výkres

Byly realizovány dva podobné projekty stejného typu: čtyřúhelníkový altán pod sedlovou střechou, pouze s různými velikostmi a byly navrženy různými způsoby. Výkres jednoho z nich, viz fotografie níže.

Obdélníkový altán se sedlovou střechou (v jednom projektu byla střecha nahrazena sedlovou střechou)

Pokyny krok za krokem s fotografií

Výběr typu základu a spodního potrubí

Takto vypadá sestavený spodní úvazek

Instalace stojanů

Dále jsou regály nainstalovány z lišty. Jsou umístěny v rozích, před oběma stranami vstupu, na ostatní — nad sloupky podpěr. Jsou také spojeny shora shora páskováním.

Dva projekty a dva způsoby, jak nastavit správné rohové pruhy. Vlevo — výložníky jsou dočasné, po instalaci popruhu budou odstraněny, vpravo — trvalé

Horní kolejnice a podlahové desky

Impregnace na dřevo v přímém kontaktu se zemí

Střední páskování

Dalším krokem je instalace středního popruhu, pokud existuje podle projektu. Čtvrtina je vytažena pod lištou v regálech — malá prohlubeň, v tomto případě s tyčí 100 x 100 mm, čtvrtina je 25 mm.

Jak je upevněn střední postroj

Rám může být dále natřen se stejným složením jako podlaha.

Zhotovení střechy

Zatímco rám dřevěného altánu schne, sestavujete krokvový systém. Představuje trojúhelníky (viz foto níže).

Trojúhelníky pro střešní materiály

Pokud to uděláte s převisy (střecha vyčnívá za obvod altánu), pak ve dřevě budete muset vystřihnout „sedadla“ pro krokve. Vypadají jako trojúhelníky (viz foto).

Jak správně vyrobit střechu na altánu: řezáme krokve

Dokončení

Konec na dně je přibit poslední. V tomto projektu bylo použito obložení, které bylo poté natřeno olejem na dřevo.

Závěrečné fáze výstavby. DIY altán je připraven

Další možnost pro stejný projekt

A také — tato možnost: letní domy pro tento projekt jsou úplně jiné

Budeme zveřejňovat několik složitějších projektů s výkresy a rozměry níže, a ještě zajímavější fotografie, ale bez výkresů na samém spodku. Možná někdo přijde vhod …

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector