Jak si vybrat dýhované dveře pro váš domov

Dýhované dveře — nuance volby

Dále se rozhodneme pro styl — avantgardní nebo klasický? Plátna by měla být optimálně kombinována s celkovým designem interiéru. Pokud nevíte, co si vybrat, podívejte se na klasiku — to je win-win.

Pak hledáme odpověď na otázku: se sklem nebo bez něj? Pokud je plocha místnosti malá a chtěli byste ji vizuálně zvětšit, snadno si s tímto úkolem poradí prosklené dveře. Pro školku je lepší vzít dveře s tvrzeným sklem.

Měli byste si koupit takové dveře, pokud máte kočky a psy? Dýhované dveře vydrží jakékoli mechanické poškození.

Hledáte dveře s dobrou zvukovou izolací? Plátna pokrytá dýhou prakticky nepřenášejí zvuky a dodatečně nainstalovaný „inteligentní“ práh a těsnicí obrys tento efekt ještě zesílí.

Naše společnost nabízí řadu dveří z vysoce kvalitních materiálů. Zaručujeme dlouhou životnost našich produktů za předpokladu, že jsou řádně ošetřeny pro používání speciálních produktů.

Dveře z přírodní dýhy

Vyžadují opatrné zacházení od majitele, suchý prostor a nedostatek slunečního světla, takže byste si neměli brát takové dveře do vany nebo na zahradu.

Mezi výhody patří:

 • Přírodní materiál šetrný k životnímu prostředí;
 • Nízké náklady;
 • Dobrá tepelná izolace;
 • Příjemný vzhled a drsnost povrchu.

Neslyšící dýhované dveře

Jedná se o rovný plochý povrch vyrobený z MDF desky a dýhy nahoře. Vypadají docela esteticky, levně se ovládají a snadno se instalují. Perfektní možnost rozpočtu. Obvykle jsou umístěny ve velkých kancelářích. Vyžadují respekt od majitele.

 • Dobrá zvuková a tepelná izolace;
 • Snadná údržba díky rovnému povrchu;
 • Dostupnost a rozmanitost výběru.

Dveře s povrchovou úpravou z ekologické dýhy

Jaké dveře máte ve svém bytě / domě?

Izolace dveří

První fází izolace je vyplnění technických mezer uvnitř dveří mezi výztuhami.

Nejčastěji se k tomu používá minerální vlna, která má komplexní účinek — funguje jako tepelný a zvukový izolátor, nehoří a je šetrná k životnímu prostředí.

Dokončení svahu. Ať jsou dveře samy o sobě úžasné, ale pokud po jejich instalaci dojde ke vzniku trhlin ve zdi, pak vůně a zvuky jimi budou volně procházet do bytu.

Dodatečné ochranné systémy

Každý z nich je navržen tak, aby komplikoval úkol potenciálního zloděje, proto je-li na prvním místě otázka bezpečnosti, stojí za to zjistit, který z následujících prvků je součástí sady dveří a který lze instalovat samostatně.


Vnější závěsy.

Podle prodejců je hlavní nevýhodou vnějších závěsů to, že k nim má přístup kdokoli a lze je snadno odříznout, zatímco skryté závěsy tuto nevýhodu postrádají.

Dobré vědět:  Výhody různých typů posuvných bran

Ve skutečnosti jde pouze o marketingový trik a skryté smyčky mají některé nevýhody:

Odnímatelné kolíky. Jsou umístěny v dveřním křídle a vstupují dovnitř rámu dveří. Jsou nutné v případě vynuceného vloupání — pokud se útočníkovi podaří dokonce uříznout závěsy, nebude schopen vytáhnout křídlo dveří z otvoru.

Noční ventil. Nejjednodušší mechanismus instalovaný na vnitřní straně dveřního křídla a ovládaný ručně. Neexistuje k němu žádný vnější přístup, takže crackerovi nemůže pomoci žádný nástroj.

Skulina. Je zde pouze jeden požadavek — široký pozorovací úhel, který vám umožní vidět vše, co se děje venku.

Bezpečnostní funkce vchodových dveří

Vlastnosti použité oceli

GOST 19904 stanoví použití ocelových plechů válcovaných za studena a odolnějších. Dveře z takové oceli jsou dražší, ale vysoce kvalitní.

Tloušťka použitého kovu

Důležitým ukazatelem pro ocelové dveře je tloušťka kovu použitého při jejich výrobě. To určuje třídu spolehlivosti produktu, která přímo ovlivňuje jeho bezpečnost a odolnost proti vloupání.

Třídy spolehlivosti dveří

Ročníky 1–4 mají následující vlastnosti:

Výztužné žebro

Pokud je však nainstalováno mnoho výztužných prvků, váha dveří se významně zvyšuje. U moderních modelů dveří je problém vyřešen instalací speciálně tvarovaných žeber, která snižují celkovou hmotnost při zachování spolehlivosti konstrukce.

Rám dveří

Existuje několik možností rámu dveří. Rámeček lze tedy vyrobit:

 • Z jedné ohnuté trubky na 4 místech, svařované navzájem;
 • Ze čtyř rovných trubkových částí svařených dohromady;
 • Ze svařovaných rohů. Toto řešení je nejméně spolehlivé.

Jak je zřejmé z výše uvedeného textu, nejspolehlivějším řešením je rám s nejmenším počtem svarů. Zvýšení jejich počtu může narušit geometrii konstrukce a snížit její stabilitu.

Materiál dveřního křídla

Dveřní křídlo je vyrobeno z ocelového plechu, uvnitř konstrukce jsou výztuhy a rám. Interiér může být dekorativní.

Panty

Dveře by měly být také voleny s ohledem na použitý hardware, zejména na panty. Mimo jiné jsou prvkem, který chrání dveře před vloupáním. Používají se skryté a vnější závěsy.

Skryté vylučují možnost odstranění plátna a vniknutí do domu. Venkovní závěsy lze poměrně snadno odříznout. Aby se tomu zabránilo, jsou dveře vybaveny odnímatelnými čepy nebo jazýčky. Při nákupu byste tomu měli věnovat pozornost.

Zámky

Podle konstrukčního typu jsou zámky:

Ve vstupních dveřích je zpravidla instalován cylindrický a pákový zámek nebo dva cylindrické zámky. Dodatečně lze instalovat také elektronické zajišťovací zařízení. Při výběru byste měli věnovat pozornost:

Dobré vědět:  Jak a co můžete zdobit kuchyňskou fasádu

Tepelná a zvuková izolace

Při nákupu dveří nezapomeňte zkontrolovat, jaký druh izolace je v nich nainstalován. Kromě toho byste měli věnovat pozornost těsnění: páska je považována za horší než trubková.

Skulina

Technologie výroby dýhovaných dveří

Interiérové ​​dýhované dveře se vyrábějí ve dvou verzích — duté křídlo (ploché, s tvarovanými panely nebo obložené) v rámu z masivního dřeva a křídlo z masivního lepeného dřeva v dřevěném rámu.

Na konci této operace se vytvořené dýhové listy očistí podél linie švu od přebytečného lepidla a otočí podle šablony dveřního křídla.

Vlastnosti dýhovaných dveří

Existuje několik nevýhod dýhovaných dveří:

 • Potíž najít více dveří s podobnou strukturou
 • povrch při dlouhodobém vystavení slunečnímu záření ztmavne.

Provozní vlastnosti dýhovaných dveří do značné míry závisí na profesionalitě konkrétního výrobce, na tom, jak přesně byly dodrženy technologické procesy a jaké materiály byly při montáži použity.

Zařízení hlavních typů interiérových dveří

Panelové interiérové ​​dveře

Panelové dveřní zařízení:

1. Zástupný symbol voštiny.
2. Rám je vyroben z borovicových bloků.

3. Výztuž pro instalaci zámku.
4. MDF plátno.

Pět. Laminované nebo potažené PVC.

Výhody rámových dveří:

 • lehká váha;
 • nízká cena;
 • mnoho povrchových úprav;
 • strukturální pevnost.

Obložené dveře

Panelové dveřní zařízení:

1. Svislá lišta páskování.

2. Panely.

3. Příčný paprsek.

Výhody:

 • síla;
 • vynikající vzhled;
 • univerzálnost dokončování;
 • dostatečná úroveň zvukové izolace.

Carevovy dveře

Navenek takové dveře vypadají jako typová struktura jednotlivých prvků, přesto navozují pocit síly a spolehlivosti, což ve skutečnosti je — boční dveře jsou stejně silné jako obložené dveře, ale trochu těžší.

Uspořádání vedlejších dveří:

1. Prvky plátna.
2. Carga.

3. Skleněná vložka.
4. Dekorativní čepice.

Pět. Upínací šroub.
6. Stojící profil.
7. Shkant.

Výhody:

 • síla;
 • trvanlivost;
 • odolnost proti deformaci;
 • skvělý design.

Lisované dveře

Jejich design je maximálně zjednodušen — rám vyrobený z pásů nebo kovu po obvodu a vnitřní skleněná výplň. K dispozici jsou možnosti s výplní neprůhlednou výplní, také v plné výšce, a designem s dalším středovým sloupkem.

1. MDF.
2. Triplexní sklo.

3. Nosníky z masivního dřeva.
4. PVC fólie.

Pět. PVC hrana.

Výhody:

 • síla;
 • skvělý design;
 • neomezená velikost.

Metody otevírání dveří

 • houpačka;
 • skládací;
 • posuvné;
 • houpající se.

Křídlové dveře

Klasické křídlové dveře najdete v 90% bytů a domů. Vnitřní místnosti jsou zřídka dvoukřídlé, s výjimkou přechodu z prostorné chodby do obývacího pokoje nebo jídelny. V ostatních případech jsou instalovány jednokřídlé.

Posuvné dveře

Skládací dveře

Křídlové dveře

Které dveře mají nejlepší zvukovou izolaci

Při výběru interiérových dveří velmi často dochází k pozadí zvukové izolace. Za prvé, zpravidla design, materiál výroby a náklady. Pouze za provozu se plně projeví úroveň ochrany proti hluku.

Dobré vědět:  Dekorativní podlahy - zajímavé řešení pro vytvoření stylového interiéru

Kromě snížení akustické vodivosti samotné textilie je nutné věnovat pozornost vlastnostem těsnění a těsnění v oblasti, kde se textilie setkává s krabicí.

Ze všech stávajících konstrukcí jsou nejúčinnější z hlediska zvukové izolace:

 • dveře s předstíranou čtvrtinou;
 • nezasklené;
 • bez vnitřních dutin;
 • o celkové tloušťce nejméně 40 mm.

Účinnost falešného čtvrtletí je dána velkou plochou kontaktu mezi plátnem a krabicí. Se správně umístěnými hranami nemá zvuk šanci se dostat dovnitř.

Dokončení a pásky

V závislosti na typu konce existují následující typy rozšíření:

 • s okrajem;
 • bez hrany;
 • teleskopický.

Hrany jsou pokryty PVC, laminátem nebo ekologickou dýhou, jsou nejběžnější a velmi snadno použitelné.

Hrany bez hran jsou pokryty přírodní dýhou, používají se na drahé verze dveří z přírodního dřeva nebo dřevěného dýhovaného podstavce.

Potřebný počet nástavců, v závislosti na tloušťce stěny dveří a šířce samotného nástavce, můžete určit z tabulky:

Tloušťka stěny v mm Šířka prodloužení
1000 mm 1500 mm 2000 mm
od 70 do 90 1.5
od 90 do 165 2.5 1.5
od 165 do 215 2.5
od 215 do 265 2.5

Pásky

Můžete si vybrat pásky z několika odrůd, které se liší příčným profilem. Podle tohoto parametru se ozdobné lišty dělí na:

Dýhované dveře — nuance volby

Dále se rozhodneme pro styl — avantgardní nebo klasický? Plátna by měla být optimálně kombinována s celkovým designem interiéru. Pokud nevíte, co si vybrat, podívejte se na klasiku — to je win-win.

Pak hledáme odpověď na otázku: se sklem nebo bez něj? Pokud je plocha místnosti malá a chtěli byste ji vizuálně zvětšit, snadno si s tímto úkolem poradí prosklené dveře. Pro školku je lepší vzít dveře s tvrzeným sklem.

Měli byste si koupit takové dveře, pokud máte kočky a psy? Dýhované dveře vydrží jakékoli mechanické poškození.

Hledáte dveře s dobrou zvukovou izolací? Plátna pokrytá dýhou prakticky nepřenášejí zvuky a dodatečně nainstalovaný „inteligentní“ práh a těsnicí obrys tento efekt ještě zesílí.

Naše společnost nabízí řadu dveří z vysoce kvalitních materiálů. Zaručujeme dlouhou životnost našich produktů za předpokladu, že jsou řádně ošetřeny pro používání speciálních produktů.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector