Jak si vybrat kvalitní laminát

Co hledat při výběru?

Existují tedy body, které spojují produkty od různých výrobců. Toto je obvykle struktura desek:

 1. Vodotěsná deska z dřevotřísky, která slouží jako nosná základna;
 2. speciální papír impregnovaný pryskyřicemi;
 3. dekorativní vrstva papíru s tištěným vzorem;
 4. syntetické pryskyřice.

Je to na kvalitě použitých materiálů, na kterých závisí tak důležitý ukazatel, jako je trvanlivost podlahy. Jak si tedy vybrat kvalitní laminátovou podlahu? Nejprve musíte věnovat zvláštní pozornost:

Který laminát zvolit?

Věnujte pozornost obalu: vysoce kvalitní lamely vydrží přímý kontakt s vodou až tři hodiny.

! Takové panely se nejčastěji používají na chodbě a v kuchyni. Ve zbytku areálu si můžete zakoupit doplňky odolné proti vlhkosti.

Tloušťka desky

Při nákupu věnujte pozornost tloušťce lamel. Pohybuje se od 6 do 12 mm. Pamatujte, že čím je silnější, tím vyšší je jeho rázová houževnatost a absorpce zvuku.

Pro domácí instalaci jsou ideální rozměry 6-7 mm. Pokud máte pochybnosti o kvalitě hrubé základny, dejte přednost silnějším možnostem, aby se povrch během měsíce nebo dvou po operaci nepoškodil.

! Instalace panelů 8-12 mm je několikrát jednodušší než pokládání desek 6-7 mm.

Bezpečnost životního prostředí

To je jeden z nejdůležitějších ukazatelů, kterému by měli vždy věnovat pozornost ti, kteří chtějí vědět, jak vybrat správnou laminátovou podlahu.

Izolace hluku

Vezměte prosím na vědomí, že někteří výrobci vyrábějí laminát se substrátem přilepeným k základně, který se vyznačuje zvýšenými zvukově izolačními vlastnostmi. Existují také profesionální podklady. Jejich forma a komponenty se velmi liší:

 • Role syntetického zimoviště;
 • izolační desky;
 • korkový podklad;
 • vlněná plstěná lepenka;
 • polstrovaný polyesterový podklad s kovovým filmem.

Typ povrchu

To je estetická stránka nákupu. Mezi nejběžnější možnosti vám doporučujeme věnovat pozornost následujícímu:

 • Prostý;
 • přírodní;
 • země;
 • texturní;
 • letitý;
 • voskovaný;
 • dřevo pod olejem.

! Moderní technologie používané ve výrobním procesu vám umožní získat nepřekonatelný efekt za dostupnou cenu.

Druhy desek

Dnes jsou nejoblíbenější z jeho typů:

Barvy

Zdá se, že vzhledem k obrovské rozmanitosti textur a barev by s výběrem neměly být žádné zvláštní problémy. Ale právě tato skutečnost vás nutí přemýšlet o správnosti a vhodnosti designu.

Jak vybrat správný laminát: cena

Pokud opravdu hledáte spolehlivou variantu podlahy, doporučujeme vám dodržovat pravidlo „čím dražší, tím lépe“. Kompetentní hodnota za peníze může vyřešit několik problémů.

Nesnažte se šetřit na lamelách, protože taková podlaha může vydržet mnoho let a ušetří vám peníze na opravy, demontáž atd.

! Odborníci doporučují upřednostňovat výrobky známých značek, protože právě takoví výrobci oceňují jejich pověst a používají pouze vysoce kvalitní a ekologické materiály.

Druhy laminátu

Stejně populární jsou modely s imitací kamenných nebo keramických dlaždic. Výrobci mohou nabídnout spoustu zajímavých designových řešení pro zdobení místnosti v jakémkoli stylu.

Dobré vědět:  Garáž nebo přístřešek pro auto, co si vybrat?

Jak bylo uvedeno výše, stojí za to věnovat pozornost reliéfu povrchu laminátu. Reliéfní možnosti jsou považovány za prestižnější — takové modely vyrábějí téměř všichni západní výrobci.

Velikost laminátu: co hledat?

Nejprve při výběru laminátu musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 1. Tloušťka
 2. Šířka
 3. Výška

Jakou tloušťku laminátu zvolit?

Vezměte prosím na vědomí: pro domácí použití by tloušťka laminátu neměla být menší než 7-8 mm (v závislosti na intenzitě zatížení v místnosti). Kroky chůze jsou navíc na tenkém laminátu hlasitější, což je také třeba vzít v úvahu.

Indikátory odolnosti laminátu pro domácnost proti vodě a vlhkosti

Třída formaldehydu

Výběr výrobce laminátu pro byt

Doporučujeme vybrat lídry ve vašem oboru:

Také vám doporučujeme přečíst si užitečný článek „Tipy pro pokládku laminátových podlah“. Zde najdete všechny informace, které potřebujete pro kvalitní pokládku tohoto typu podlahy.

Může vám to pomoci: vchodové dveře

Jak poznat, že laminát je čínský?

Vzhledem k tomu, že mýtus „Číňan = levný a nepraktický“ již pevně zakořenil v myslích našich současníků, je sám výrobce nucen udělat rytířský krok: představit své výrobky jako evropské.

Měříme svinovacím metrem

Díváme se na mořskou stranu

Nedostatek označení na výrobcích je také známkou depresivní kvality. A častěji než ne, na čínském laminátu není nic napsáno.

Hledáme informace o výrobci

„Správně,“ četli jsme nápisy

A skutečnost, že průměrný Rus si toho rozdílu nevšimne a bude se chovat, je jeho osobním problémem. Problémy se školní angličtinou. A zákon není porušován a prodej pokračuje.

Pokud plánujete vybavit teplou podlahu pod laminátem, musíte si uvědomit, že k tomu není vhodný žádný materiál. S výběrem vhodného pokrytí vám pomůžeme v článku: https://pol-master.com/pol-pokritiya/laminat/kakoj-laminat-dlya-teplogo-pola-podojdet-luchshe.html.

Studujeme zkušenosti s používáním

Díky vývoji World Wide Web není nyní těžké najít recenzi konkrétní podlahové krytiny (například viz remvizor.ru). A zde jsou například některé další značky, které své zákazníky velmi zklamaly.

Laminát Megaflloor Euroclic. Na první pohled vypadá laminát dost dobře. Ale během provozu se ukázalo, že se k němu jako magnet přitahuje prach a díky vlhkosti se rychle odlupuje.

Královský krok. Tento laminát se na trhu objevil relativně nedávno. Vyrábí se podle německých technologií, uzamykací systém je poměrně jednoduchý a pohodlný. Ale je to zcela krátkodobé.

Laminát Alstenn, Milán. Jedná se o velmi krásný laminát v ušlechtilých barvách, strukturovaný, s voskovanými okraji. Nevýhody: slabé zámky, horní dekorativní fólie je extrémně křehká, každá deska je viditelná na podlaze.

Dobré vědět:  Bazén ve skleníku z polykarbonátu: fotografie, podrobné pokyny k recenzi

Laminát Alliage. Jedná se o laminát třídy 34 s moderním designem. Snadná instalace díky voskování zámků. Mezi nevýhody: některé desky mají zakřivenou geometrii, je obtížné vybrat výkres.

A další docela dobrý:

Mnoho lidí si klade otázku: je možné na lodžii položit laminátovou podlahu? Řekneme vám, jak to udělat správně, a o funkcích používání takového povlaku v materiálu: https://pol-master.com/pol-pokritiya/mozhno-li-klast-laminat-na-lodzhii.html.

Co je to laminátová podlaha?

Podívejte se na plank diagram:

1 — transparentní vrstva odolná proti opotřebení pro ochranu;

2 — dekorativní vrstva, reprodukuje vzor přírodního dřeva, kamene nebo keramických dlaždic;

3 — základ dřevovláknitých desek s vysokou hustotou (HDF) je zodpovědný za stabilitu prkna, stabilitu;

4 — stabilizační vrstva, zabraňuje deformaci lišty.

5 chyb při výběru laminátu

1. Špatná volba třídy odolnosti proti opotřebení

Pro vaše pohodlí jsme sestavili souhrnnou tabulku. Udává, pro které místnosti je nejlepší zvolit třídu laminátu.

Ložnice, obývací pokoj (pro malou rodinu), pracovna

Dětský pokoj, obývací pokoj pro velkou a pohostinnou rodinu. Kuchyň nebo chodba

Ideální pro byt s domácími mazlíčky

Koupelna, kuchyň nebo chodba

2. Špatná tloušťka

Druhým důležitým parametrem, který určuje kvalitu a výkon, je tloušťka desky. Ovlivňuje to, jak hlučná bude podlaha, tedy čím tenčí bude podlaha, tím lépe uslyší sousedé vaše kroky.

3. Nevhodný odstín

Aby místnost vypadala harmonicky a vizuálně se „nerozpadala“ na samostatné části, měly by být všechny dokončovací materiály udržovány ve stejném barevném schématu — teplé nebo studené, i když jsou v kontrastních odstínech, například tmavé podlahy a světlé dveře.

Chcete-li vizuálně rozšířit malou místnost, použijte v dekoraci světlé, studené barvy a pokud chcete příliš velký prostor zútulnit, zvolte teplé barevné schéma.

Při výběru vám doporučujeme nespoléhat se pouze na paměť, ale před nákupem si určitě vezměte vzorky materiálů, které plánujete použít v interiéru, a sledujte, jak se kombinují.

4. Laminát odolný proti vlhkosti je zaměňován s vodotěsným

5. Neuvážené úspory na podkladu

Mezi dokončovací prvky patří soklové lišty různých výšek, šířek, konfigurací a také obložení vstupních otvorů prvků topného systému a parapetů.

Jak si vybrat ten správný laminát pro váš domov. Třídy síly

Dnes existuje několik tříd laminátových podlah. Která třída laminátu je pro byt nejlepší, závisí na intenzitě používání v místnosti a na tom, kolik lidí v domě žije.

Jak si vybrat kvalitní laminát pro byt podle třídy. Rozdíly mezi třídami laminátů

Laminát je klasifikován několika způsoby.
První metoda: podle třídy odolnosti proti opotřebení existuje 31, 32, 33 a 34 tříd. Každá třída je navržena pro konkrétní podmínky použití laminátu. Čím vyšší je kvalita laminátu, tím je silnější, ale také vyšší náklady.

Dobré vědět:  Jak a co izolovat garáž zevnitř

Vysoce kvalitní laminát třídy 31 pro byt je nejlevnější a používá se v místech, kde na laminát nebude žádné velké zatížení. Například v ložnici, kde hlavní část laminátu skrývá nábytek a koberce, a chodí po podlaze bosí nebo v ponožkách.

Pokud máte velkou rodinu a zatížení na laminát je velmi silné, musíte si vybrat laminát pro byt 33. třídy. Nejlépe zvládá tření a pokus o poškrábání něčím ostrým. Takový laminát v bytě vydrží dostatečně dlouho.

Druhy laminátu

Stejně populární jsou modely s imitací kamenných nebo keramických dlaždic. Výrobci mohou nabídnout spoustu zajímavých designových řešení pro zdobení místnosti v jakémkoli stylu.

Jak bylo uvedeno výše, stojí za to věnovat pozornost reliéfu povrchu laminátu. Reliéfní možnosti jsou považovány za prestižnější — takové modely vyrábějí téměř všichni západní výrobci.

Velikost laminátu: co hledat?

Nejprve při výběru laminátu musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 1. Tloušťka
 2. Šířka
 3. Výška

Jakou tloušťku laminátu zvolit?

Vezměte prosím na vědomí: pro domácí použití by tloušťka laminátu neměla být menší než 7-8 mm (v závislosti na intenzitě zatížení v místnosti). Kroky chůze jsou navíc na tenkém laminátu hlasitější, což je také třeba vzít v úvahu.

Indikátory odolnosti laminátu pro domácnost proti vodě a vlhkosti

Třída formaldehydu

Výběr výrobce laminátu pro byt

Doporučujeme vybrat lídry ve vašem oboru:

Také vám doporučujeme přečíst si užitečný článek „Tipy pro pokládku laminátových podlah“. Zde najdete všechny informace, které potřebujete pro kvalitní pokládku tohoto typu podlahy.

Může vám to pomoci: vchodové dveře

Kde můžete skládat

Jedná se o skutečně univerzální materiál. Může být instalován v ložnicích, obývacích pokojích, školkách, chodbách a kuchyních.

Začali také aktivně ležet ve venkovských domech, včetně sezónního pobytu. To je ale riskantní, protože záruka se bude vztahovat pouze na dokončovací práce v obytných prostorech se stálou teplotou a malými výkyvy vlhkosti: od 30% v zimě do 60% v létě.

Sezónní venkovský dům se většinu chladného období neohřívá a podlahy v něm se přirozeně zahřívají a ochlazují. Takové klimatické katastrofy nejsou pro výzdobu užitečné.

Těžké předměty nejsou připevněny pouze k nástěnné výzdobě. Jejich spolehlivou instalaci zajistí spojovací prvky, které prošly laminátem a jsou upevněny v nosné části stěny.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector