Jak si vybrat kvalitní plastové okno

Co je to plastové okno

Plastové okno je složitý mechanismus, který ve vašem domově vytváří pohodlí po celá desetiletí, nejen bílý rám se sklem.

Kovoplastové okno se skládá ze tří částí:

 1. profil;
 2. kování;
 3. okna s dvojitým zasklením;

Kování pro plastová okna

Kování není jen klika a dva závěsy, jako na starých oknech. Toto je motor vašeho okna a je docela komplikovaný. Vysoce kvalitní kování pevně drží otevírací křídlo a vylučuje foukání.

Je umístěn na konci otevíracího křídla a měl by být instalován prakticky po celém obvodu. Pohodlí používání, těsnost a trvanlivost okna do značné míry závisí na kování. Uvádíme hlavní komponenty vysoce kvalitního kování:

Musíte vědět, že armatury vyžadují péči. Měl by být dvakrát ročně očištěn od prachu a namazán, více v návodu k obsluze okna.

Jak si vybrat plastová okna — odborné rady

Foto: plastová okna se stala základem pohodlí v moderním domě

S vědomím, že v okenním průmyslu pracuji dlouho, se na mě přátelé a známí často obracejí s žádostí o radu: Která plastová okna si vybrat? Ti, kteří žádají o pomoc, lze rozdělit do 2 skupin:

Abych svým přátelům dlouho nevysvětloval, která okna si vybrat, rozhodl jsem se upřímně a upřímně popsat své profesionální zkušenosti a podpořit je příklady pozorování oken v mém bytě. Náhodou jsem byl v roli kupujících z těchto dvou skupin.

Foto: první plastová okna vypadala po dřevěných jako skutečný zázrak

V roce 2001 jsem vyměnil stará dřevěná okna za plastová. Byli takoví, že teď bych je nebral za nic, ale pak mi ve srovnání s dřevěnými připadali jako vrchol dokonalosti.

Tip dva — navrhněte si vlastní okno

Pouze vy sami nejlépe víte, co je pro vás osobně důležité a pohodlné.

Nejprve si odpovězte na otázky:

Když máme všechny odpovědi, začneme kreslit konfiguraci okna.

Čtvrtý tip — výběr profilu

Tady vždy stojíme před dvěma možnostmi:

 1. jak široký by měl být profil a kolik kamer by měl obsahovat;
 2. profilová značka.

Pro mě v širším profilu existují dvě zjevné výhody, o nichž se málo říká:

O profilu nelze mluvit a nemluvě o vyztužení a utěsnění. Výztuž je kostra, kosti, páteř, základ síly a stability okna. V žádném případě na něj nemůžete ušetřit — můžete jej změnit pouze u okna společně.

Foto: a tady je pečeť z EPDM, kterému je 19 let. Nikdy jsem nic nerozmazal, dokud nevidím jakoukoli potřebu. Neztratil svoji pružnost a vzhled

Foto: pro přehlednost opět rozdíl v těsnění. Komentáře jsou nadbytečné

Úplné odborné poradenství při výběru profilu: značkový profil o šířce nejméně 70 mm. Výztuž o tloušťce 1,5 mm a pro dveře a barevná okna nejméně 2 mm. Těsnění EPDM válcované po montáži okna (není přivařeno v rozích).

Šestý tip — výběr okna s dvojitým zasklením

Jednotkou s dvojitým zasklením je utěsněná konstrukce vyrobená z několika skleněných tabulí, distančního rámu a tmelů, která se instaluje do rámu z profilu.

Můžete a měli byste zvolit přísady pro vaši skleněnou jednotku, nejsou všechny stejné. Počet druhů skla, distančních rámů a plnění vnitřních komor je takový, že je možné sestavit stovky jedinečných skleněných jednotek.

Co si vybereme?

Pro ilustraci navrhuji fotografii mého okna na balkóně, na kterém je na vnější (uliční) straně skleněné jednotky vzácný případ kondenzace.

Jedná se o jednotku s dvojitým zasklením s I-sklem, která neuvolňuje teplo do ulice. Na začátku podzimu a chladných letních dnů, kdy teplota v noci klesá a současně je zde vysoká vlhkost vzduchu, může na vnější straně skleněné jednotky kondenzovat kondenzace.

Když kondenzace spadne ze strany místnosti, obraz bude obrácen — nejprve se objeví na okrajích skleněné jednotky. Níže vám řeknu více o kondenzátu a jak s ním zacházet.

Tip devět — o kondenzátu

Toto je možná nejčastější stížnost na plastová okna. A za to mohou oba sami a ne.

Tipy pro výběr oken — vyberte si sami

Nyní chápete, proč hned na začátku byla první rada — udělejte si čas! Protože při nákupu okna existuje spousta nuancí! Cena chyby při unáhleném nákupu a, omlouvám se, chamtivosti, je vysoká! Poučte se z chyb jiných lidí! Hodně štěstí!

* Článek obsahuje kontextovou a vizuální reklamu

Zabýváme se okny s dvojitým zasklením: typ a počet skel, značení, distanční rám

Jednotka s dvojitým zasklením je ve srovnání s tradičním okenním sklem složitá struktura. Toto je skleněný blok utěsněný dohromady. Prostor mezi dvěma skleněnými tabulemi se nazývá komora. Nemělo by být zaměňováno s těmi, které jsou uvedeny v profilu.

Dobré vědět:  Výběr faucetu s filtrem na pitnou vodu

Co určuje tepelnou a zvukovou izolaci skleněné jednotky

Schopnost udržovat teplo a udržovat hluk závisí na:

 • Ze šířky každé zasklívací komory. Čím větší je, tím lepší je izolační výkon. Po 24 mm však zvýšení tloušťky již nezvyšuje pozitivní vlastnosti produktu.

 • Od plnění komor. Inertní plyn čerpaný mezi sklenicemi snižuje tepelné ztráty, chrání před hlukem a ultrafialovým zářením. Argon zadržuje o 50% více tepla než vzduch, krypton — 2krát více než argon.

 • Z tloušťky skla. Pokud je namísto standardního skla o průměru 4 mm instalováno v okně obráceném k rušné ulici vnější sklo 5 nebo 6 mm, zvuková izolace se zvýší, ale ne výrazně. A brýle různé tloušťky spolu nebudou rezonovat.

 • Z typu skla. Dává smysl vybrat materiál, který je dražší, ale má další užitečné vlastnosti. Nízkoemisivní brýle odrážející infračervené paprsky udržují váš domov v zimě teplý a v létě chladný.

Typy skla

Pro získání skla s nízkými emisemi se na něj nastříká nejtenčí kovový film.

Díky těmto sklům se jednokomorová jednotka s dvojitým zasklením přibližuje tepelně izolačními vlastnostmi k dvoukomorové jednotce a může je dokonce překročit.

Sklo laminované triplexem je prakticky nemožné rozbít. Stejnou kvalitu mají brýle vyztužené speciálními kovovými nebo polymerními oky.

 • Energeticky úsporné sklo i-glass bylo vynalezeno náhodou. Japonští vědci provádějí výzkum vývoje radiačního stínění a zjistili, že některé kovy aplikované na sklo odrážejí teplo. Zpočátku si tato technologie našla uplatnění ve vývoji vesmíru a nyní se používá při výrobě izolačních skleněných jednotek.
 • Vědci stále nedokázali vysvětlit jeden úžasný jev. Po 39 letech provozu plastového okna se vnější stěna profilu zmenší o 0,75 mm. Ani jedna verze vysvětlující tuto skutečnost nebyla dosud uznána jako dostatečně spolehlivá.
 • Laminované sklo triplex bylo také vytvořeno náhodou. Slavný francouzský vědec Edward Benidictus upustil na podlahu skleněnou baňku. Prasklo to, ale nerozbilo se to na kousky. Důvodem byla směs dusičnanu celulózy, která ztuhla na stěnách rozbité baňky a vytvořila vrstvu, která neumožňovala rozpad skla.

Označení izolační skleněné jednotky, stoly

Strukturu skleněné jednotky lze pochopit podle označení, které udává tloušťku skla, šířku komor a typ povlaku. Například označení 4-12Ar-4-12 Ar-4I znamená:

 • okno s dvojitým zasklením;
 • tloušťka skla — 4 mm;
 • vzdálenost mezi nimi je 12 mm;
 • Vnitřní sklo typu I;
 • komory jsou naplněny argonem.

Následující tabulky vám pomohou vybrat poměr parametrů izolačních skleněných jednotek.

Distanční rám

Druhou funkcí rámu je absorbovat vlhkost. Uvnitř má absorpční látku, která absorbuje kapalinu a v zimě brání zamlžování oken, a na povrchu jsou perforace.

Pravidla pro výběr oken s dvojitým zasklením

K výběru spolehlivých oken s dvojitým zasklením potřebujete:

Dekorativní a funkční prvky

Aby okno mělo propracovanější vzhled, používají se tzv. Spros (viz foto).

Mohou se lišit barvou, tloušťkou, mohou být umístěny mezi sklenicemi nebo na nich.

Pohodlné doplnění struktury okna mohou být zabudované žaluzie. Jsou umístěny přímo v komoře skleněné jednotky a jsou ovládány zvenčí. Ale takový systém má vážnou nevýhodu — nemožnost údržby a oprav.

Přečtěte si o výběru rolet pro plastová okna v tomto článku.

Je mnohem výhodnější objednat všechny další armatury a doplňky najednou: tímto způsobem nebudete muset platit za jejich dodávku a instalaci, což bude stát od 1300 rublů.

Která skleněná jednotka je teplejší?

Tato tabulka ukazuje, jak se zvyšuje úroveň tepelné izolace skleněné jednotky se zvyšujícím se počtem sklenic a tloušťkou komor:

Vezměte prosím na vědomí: z hlediska úspory tepla je jednotka s dvojitým zasklením se sklem I lepší než konvenční dvoukomorová.

Jak si vybrat těsnění

Bez těsnění, těsnosti skleněných jednotek není možné těsné zavření okna. Jsou vyrobeny z gumy, termoplastu, termopolymeru a silikonu.

Tip pro odborníka: Životnost těsnění lze prodloužit pravidelným (dvakrát ročně mimo sezónu) čištěním a mazáním silikonovým olejem nebo glycerinem.

Volba způsobu otevření

Designy oken se liší na tomto základě:

Tip pro odborníka: není třeba otevírat všechny dveře v širokém okně. Cena takového okna bude nepřiměřeně vysoká. Obvykle stačí jeden pohyblivý prvek.

Uspořádání oken z PVC

1. Parapet.
2. Profil okenního rámu.
3. Zasklívací korálek s těsněním.
4. Závoje.

Pět. Profil okenního boxu.
6. Okno s dvojitým zasklením.
7. Zasklívací korálek s těsněním.

Dobré vědět:  Zajistěte si živý plot z vrby - originální plot za minimální cenu

8. Těsnění okna.
devět. Odliv.
deset. Prvky příslušenství.

Dále se podrobněji podíváme na každý prvek okna.

Výběr těsnění oken z PVC

Těsnění musí být:

 • co nejpružnější;
 • odolný;
 • neztrácet své vlastnosti při nízkých a vysokých teplotách (-20 … + 55 0 С);
 • nevypouštějte pachy a toxické výpary;
 • neměňte barvy v průběhu času.

Existuje několik hlavních modifikací těsnění, které se liší některými vlastnostmi a samozřejmě cenou.

Nejběžnější jsou:

Zvažme je podrobněji.

Těsnění TPE

Silikon

Těsnění EPDM

Pryž

Jak prodloužit životnost těsnění.

Výběr nejlepších plastových oken: doporučení odborníků

Jaká plastová okna jsou pro byt nebo dům nejlepší? Kvalitní plastová okna nepokrývají pouze okenní otvor — slouží mnoha funkcím.

Důležitou funkcí plastových oken je zvuková izolace, to platí zejména pro ty, kteří žijí v blízkosti rušné silnice. Zvuková izolace závisí na tloušťce skla a vzdálenosti mezi nimi.

Okna také chrání dům před nelegálním vstupem. Známí výrobci neustále zlepšují odolnost oken proti vloupání a mnoho modelů nelze zvenku snadno otevřít.

A samozřejmě nezapomeňte na takové maličkosti, jako je ochrana před hmyzem pomocí moskytiéry a před světlem pomocí rolet.

Profilový materiál a jednotnost

Mimochodem

Životnost vysoce kvalitních plastových plastových oken dosahuje 50-60 let.

Tloušťka profilu

Profil je struktura s vnitřními oddíly. Tloušťka vnější a vnitřní stěny profilu je normalizována. Podle toho je profil přiřazen k jedné ze tří tříd — A, B nebo C.

Třída A — vnější stěny o tloušťce 2,8 mm, vnitřní stěny od 2,5 mm. Okna z takového profilu poskytují dobrou tepelnou a zvukovou izolaci, jsou instalována v obytných prostorách.

Třída B — vnější stěny o tloušťce 2,5 mm, vnitřní — od 2 mm. Profilová okna třídy B se doporučují pro instalaci v nebytových prostorách. Jsou méně odolné, horší udržují teplo a neposkytují dostatečnou ochranu proti hluku.

Třída C. — všechny ostatní profily, které nesplňují standardy A a B. Pro profil třídy C neexistují žádné přísné požadavky.

Je zřejmé, že čím silnější je profil, tím silnější a lepší je. Většina moderních okenních profilů má tloušťku vnější stěny 3 mm.

Počet vzduchových komor

Počet oken s dvojitým zasklením a jejich vlastnosti

Kvalita těsnění

Šířka profilu

Kování

Nejlepší výrobci plastových oken a ceny

Výrobce

Výhody

nevýhody

Cena (pro okno s dvojitým zasklením 1400 × 1600 mm)

CEE

Odolnost, vysoká tepelná a zvuková izolace, ekologický plast. Okna KBE jsou hermeticky uzavřena, odolávají teplotním poklesům od + 50 ° С do -50 ° С. Propracovaný ventilační systém, který zabraňuje zamlžování oken.

Relativně vysoká cena. Plast může časem mírně nažloutnout.

Od 13 000 rublů

Rehau

Odolnost, dobrá zvuková a tepelná izolace, široká škála modelů, ekologická bezpečnost, mrazuvzdornost.

Nízká výška křídla a poněkud vyšší náklady ve srovnání s jinými značkami.

Od 13 500 rublů

Proplex

Nízké náklady, trvanlivost, přizpůsobení ruským podmínkám, plast, který je odolný a bělostný.

Design některých modelů je morálně zastaralý. Žádná mezinárodní certifikace.

Z 11 000 rublů

Veka

Odolnost, vysoká hlučnost a tepelná izolace, těsnost, široká škála modelů. Gumový tmel, který se nebojí nízkých teplot.

Relativně vysoká cena.

Z 12500 rublů

Mont Blanc

Nízké náklady, velmi dobrý design, přizpůsobení ruským podmínkám, široká škála modelů, odolnost, plná kontrola nad výrobním cyklem.

Chybějící certifikát pro systém řízení kvality, slabé armatury, nepříjemný chemický zápach z těsnění.

Od 10 000 rublů

Lg chem

Vysoká kvalita, dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti, lakonický design, vysoce kvalitní lesklý plast, dobrá hodnota za peníze.

Častější na Dálném východě než ve střední části Ruska. Spotřebitelské vlastnosti oken z tohoto profilu nebyly plně studovány kvůli relativně nedávnému uvedení na trh v centrální části Ruska.

Od 12 000 rublů

Trocal

Velmi tuhá konstrukce, odolný proti deformaci, dobrý design, spolehlivost, dobrá těsnost, široká škála modelů.

Těžký profil, není příliš vhodný pro dveře, vestavěné žaluzie, které se po několika letech zlomí.

Od 12 000 rublů

Jak můžete vidět z této tabulky, produkty každé společnosti mají své klady a zápory, takže výběr závisí na vašich preferencích.

Kde si můžete objednat plastová okna v Moskvě?

Expert-expert Ilya Zayonchkovsky říká o produktech a službách Ecookna:

Mimochodem, náš oficiální web obsahuje informace o splátkách a různých slevách a akcích, díky nimž bude váš nákup ještě výnosnější. “

Jaké vlastnosti je třeba vzít v úvahu

Příklad vysoce kvalitní výroby plastových oken si můžete prohlédnout na tomto odkazu od výrobce „FACTORY OF BREATHING WINDOWS“ — prémiového partnera značky REHAU.

Dobré vědět:  Diy vertikální květinový záhon: nádherné nápady pro zahradu letní chaty

Co hledat při výběru plastového okna

Při výběru plastového okna je třeba se podívat na:

 • počet vzduchových komor ve skleněné jednotce a profilu;
 • typ výkyvného mechanismu;
 • kvalita kování a těsnění;
 • tloušťka stěny PVC profilu a jeho celková šířka;
 • přítomnost / nepřítomnost výztužné vložky.

Možnosti systému křídla

Kvalita profilu plastových oken

Podle evropských norem jsou profily z PVC rozděleny do tří tříd podle tloušťky vnější stěny:

 1. «A» — tloušťka nejméně 2,8 mm.
 2. «B» — tloušťka nejméně 2,5 mm.
 3. «C» — hodnota je nastavena výrobcem.

Nejdůležitější rada — při nákupu si udělejte čas

Jak ukazuje praxe, proces nákupu oken je následující:

Pokud hledáte okno, které vydrží 1-5 let, dále nečtěte. Stačí najít nejlevnější okno, na toto období to bude stačit.

Moje rada pro ty, kteří se dívají na perspektivu 20–30 let a pro které rodinné hodnoty a pohodlí v domě nejsou prázdnou frází.

Tip konfigurace tří oken

Vezměte si kousek papíru a nakreslete si okno. Přibližné rozměry lze pochopit změřením starého okna.

Rozdělte jej stejným způsobem, jako je rozděleno stávající okno — konfiguraci okna a jeho barvu ze strany ulice nelze změnit. Říká se tomu změna fasády a možná budete muset změnit okno. Existují precedenty a mnoho, přinejmenším v Moskvě.

Nyní je to velmi důležité — všechny dveře se musí otevřít. Nebudu říkat, že to vyžaduje GOST. To je odpověď na otázku — jak se budete umýt? Přemýšlejte opatrně — alespoň to musíte udělat 60krát.

Pátý tip — výběr příslušenství

Nemyslete si, že pokud armatury nejsou viditelné, není třeba jim věnovat pozornost. Pokud pod kapotu Mercedesu vložíte mozek a motor ze Zaporozhets, budete řídit Zaporozhets. Není co komentovat.

Kování musí být spolehlivé a funkční. Velmi doporučuji evropské, čínské a turecké, ať Číňané a Turci zůstanou.

Chcete-li posoudit kvalitu, stačí se podívat na armatury:

 • povlak je nerovný, což znamená, že armatury rychle reznou;
 • zajišťovací čepy jsou zpočátku posunuty, nejsou vyrovnány — jsou možné chyby instalace a posunutí během provozu, zablokování a zablokování křídla;

Foto: zajišťovací kolíky mohou mít různé tvary — hřibové, válcové, oválné, ploché

 • kov je měkký, nepružný — spojovací uzly se rychle opotřebují a budete muset úplně vyměnit tvarovky.

Co si vybereme?

Typ otevírání:

Další „čipy“:

Foto: hřeben je levný, ale nevypadá moc dobře — minulé století. Umýt ji je pochybné potěšení. Také se často rychle rozbijí a rychle zožltnou.

Foto: když je klika ve spodní části okna, lze ji vždy otevřít, když je obtížný přístup a je k němu přístup z invalidního vozíku

 • Kování odolné proti vloupání — relevantní pro první a poslední patro, v oknech vedle přístřešků příjezdové cesty a na balkonech připojených k sousedům. Nechcete chránit dům mřížemi, že?

Foto: vyberte, jak chcete vidět ulici — průhledným sklem okna odolného proti vloupání nebo mřížemi

Fotografie: Důležité! Na balkonové dveře dejte speciální uzamykatelné kování s oboustrannou rukojetí, abyste nebyli omylem na balkóně zamčeni

Kupte si plastová okna se spolehlivým kováním Roto *

Osmý tip — několik užitečných „životních hacků“ kolem okna

 • Sítě proti komárům jsou důležitým atributem nejen ve venkovských oblastech. Ve městě je spousta topolových chmýří, much a komárů. Okamžitě objednávejte s okny, abyste později neztráceli čas voláním měřiče a doručením. Komáři také létají do 20. patra, zkontrolovaní.

Desátý tip — výběr okenní společnosti

Pokud jste si přečetli předchozí tipy, měli byste si udělat obrázek svého okna.

Máte rozměry, konfiguraci, požadavky na profil, skleněnou jednotku a kování. Můžete přidat přání, pokud jde o vzhled, tj. podle barvy profilu a rukojeti.

V tomto seznamu můžete kontaktovat společnosti vyrábějící okna a vybrat výrobce.

Jak pokračovat?

Důležité: vždy porovnejte podobné konfigurace a konfigurace oken. Pokud vám na jednom místě bude nabídnut profil 70 mm a všechna otevírací křídla, a na jiném — 60 mm a neslyšící, jedná se o nesprávné srovnání, protože byla započítána různá okna.

Nyní ještě důležitější otázka: jak si z několika nabídek vybrat odpovědného prodejce / výrobce, který splní objednávku kvalitně, včas a nezmizí s penězi.

Co hledáme a na co věnujeme pozornost:

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector