Jak si vybrat kvalitní přední dveře do vašeho domu: co je třeba vzít v úvahu při nákupu

Základní vlastnosti, které by dobré přední dveře měly mít

Druhy kovů

Nejdůležitější roli hraje tloušťka a kvalita kovu. K výrobě se používá ocelový plech válcovaný za studena nebo za tepla.

Ocel válcovaná za studena je považována za nejkvalitnější a je dražší. Dveře z takové oceli snadno vydrží počasí. Bez povlaku připomíná pozinkovaný kov.

Ocel válcovaná za tepla se vyznačuje tmavší barvou (bez dekorativního povlaku) a nízkou cenou. Výrobky z něj vyrobené jsou náchylné ke korozi a vzhledu ložisek rzi v důsledku atmosférických vlivů (vlhkost, změny teploty atd.)

Tloušťka oceli

Důležitá vlastnost, která musí být uvedena v pasu produktu. Tloušťka oceli pro vchodové dveře se obvykle pohybuje od 0,8 mm do 4,0 mm. Na tomto indikátoru závisí použití produktu.

Telplo a protihluková izolace

Situace se v dnešní době změnila. Moderní výrobci nabízejí vstupní struktury, které současně plní ochranné i dekorativní funkce. Aby si dveře dobře poradí se zvukovou a zvukovou izolací, jsou vybaveny:

Dobrá izolace není možná bez kvalitní instalace. Špatně vyplněný, příliš široký montážní spoj mezi rámem a stěnami velmi dobře přenáší zvuky a vůně.

Vzhled předních dveří

Konečné rozhodnutí při výběru často závisí na dekorativním designu vstupních kovových dveří. A to není správné, protože pod krásným vzhledem může být skrytý levný design, který nesplňuje jeden nebo několik požadavků.

Pokud jde o dekorativní povrch, při jeho výběru je třeba vzít v úvahu následující body:

 • Nemá smysl instalovat drahé dveře s bohatým designem do vchodu, který není vybaven interkomem nebo vrátným. Při výběru typu vnějšího nátěru je také třeba vzít v úvahu zvláštnosti klimatu ve vašem regionu.
 • Vnitřní výzdoba by měla zapadat do interiérového designu domu nebo bytu, nebo by měla být alespoň neutrální.
 • Aby vstupní konstrukce splňovala všechny vaše požadavky, je samozřejmě lepší vyhledat výrobce, který vám na zakázku vyrobí spolehlivé dveře. Velké společnosti mají k dispozici velký výběr povrchových úprav.

Možnosti dokončení

Každá peněženka má své vlastní možnosti pro dekorativní obložení dveří, z nichž každá plní své vlastní základní i doplňkové funkce.

Výhody dveří na zakázku

 • Dveře nejsou univerzálně standardizovány. Velké obvodové švy se obtížně správně vyplňují.
 • Výrobce zohlední všechny nuance a potřeby (vzhled, požadovaný stupeň ochrany, úroveň tepelné a zvukové izolace atd.)
 • Regionální výrobci se snaží udržet si svou pověst a zpravidla dělají svou práci dobře a poskytují záruku.

Jak si vybrat kvalitní přední dveře: několik tipů

Nevybírejte levné kování, protože, jak víte, lakomec platí dvakrát. Nekvalitní závěsy, rukojeti, dekorativní prvky atd. Se mohou kdykoli rozpadnout. Vzhled těchto prvků je velmi důležitý. Hardware je obecně levný a vypadá levně.

Stojí za výběr produktů od známých výrobců, kteří na své výrobky mohou poskytnout záruku. Minimální záruční doba je 6 měsíců.

Zjistili jsme tedy mnoho nuancí spojených s výběrem vstupních kovových dveří. Abyste při nákupu nebyli zklamáni, musíte vzít v úvahu hlavní body:

Typy vchodových dveří

Na stavebním trhu je prezentována široká škála vstupních konstrukcí; vyrábějí také designová plátna a technické modely. Jsou klasifikovány v závislosti na materiálu použitém při výrobě.

Kovové přední dveře

Zákazník si může vybrat design a formát izolace.

Před výběrem kovových dveří do bytu se musíte seznámit s klasifikací podle úrovně obtížnosti:

Jako povrchovou úpravu používají: tepelnou fólii, polymerní nebo práškovou barvu, plastovou nebo dřevěnou podšívku, vinylovou kůži, auto smalt, lak, MDF obložení a další materiály.

Přední dřevěné dveře

Z jakých materiálů jsou vchodové dveře vyrobeny:

Dřevěné dveře do bytu upřednostňují zákazníci, kteří upřednostňují šetrnost k životnímu prostředí a přírodní vzhled.

Přední dveře do bytu se zrcadlem

Tento typ si postupně získává popularitu. Mnoho zákazníků dává přednost právě takovým vchodovým dveřím do bytu, což vysvětluje výběr malou velikostí chodby. Nyní lze zrcadlo instalovat do dřevěných i kovových výrobků.

Vstupní dveře se zrcadlem vypadají organicky v každém interiéru a často fungují jako klíčový prvek dekoru. Design je zajímavý svým dekorativním efektem, ale je schopen provádět i další funkce:

Samotná zrcátka jsou praktickými výrobky. Ve skutečnosti je v malé chodbě někdy obtížné umístit samostatné velké zrcadlo. Ale křídla dveří mají správnou velikost.

Jak si vybrat vchodové kovové dveře do bytu

Nejběžnější jsou kovové konstrukce. Nejčastěji se volí ocelové dveře do bytu, které poskytují dostatečnou ochranu domu. Na trhu existují globální i domácí výrobci, kteří vyrábějí výrobky různých stylů a velikostí.

Dobré vědět:  Vertikální postel pro jahody: pravidla pro vytváření a zasazování tajemství

Hodnocení vstupních kovových bytových dveří

Nejžádanější designy následujících značek:

Toto není úplný seznam společností vyrábějících přední dveře do bytů.

Co by mělo být při výběru hodnoceno

Kov

Kvalita předních dveří v neposlední řadě závisí na typu ocelového plechu.

Box

Může být vyroben z ohýbaného plechu, úhelníku nebo profilované trubky. Druhá možnost je vhodnější, protože takové konstrukce jsou méně náchylné k deformaci v ohybu nebo zkroucení (poz. 1).

Plátno

 • Tloušťka oceli. Tato charakteristika (v mm) se odráží také v pasu produktu. Liší se v rozmezí 0,8 — 4. Při rozhodování o tom, jak zvolit kovové přední dveře, musíte vědět, že přijatelná tloušťka plechu pro byt je 2 — 2,5. Pokud je menší, pak jsou takové návrhy vhodné pro vedlejší budovy nebo kancelářské budovy. Více — pro venkovské domy, kde je jedním z hlavních kritérií výběru zvýšená pevnost plátna.
 • Výztužné žebro. Na jedné straně, čím více jich je, tím silnější je struktura. Zároveň se ale zvyšuje i jeho hmotnost. A to nejen komplikuje instalaci, ale také vede ke snížení životnosti produktu. Odborník upozorňuje na skutečnost, že minimální počet žeber, která zajišťují spolehlivost předních dveří, je následující: vertikální — 2, horizontální — 1. To je považováno za dostatečné pro byt.

Existují různé typy žeber. Nejlepší možností jsou dlouhé produkty se složitou konfigurací. Pokud jde o pevnost, není to horší než profilovaná trubka nebo roh, ale váží mnohem méně a neváží přední dveře.

 • Vnitřní výplň. Do značné míry řeší problém se zvukovou izolací a také reguluje úroveň tepelných ztrát. Ve dveřích bytů je položen polystyren nebo minerální vlna. V každém případě je však nutná přítomnost těsnění. Neutralizují možné průvany v oblasti otvoru a zajišťují dodatečnou izolaci bytu. Nejlepší volbou pro gumové zboží je ve formě trubky; profilovaná páska se rychleji opotřebovává.

Typ závěsu

 • Skrytý. Je nemožné je uříznout. A ti, kteří se snaží vstoupit do bytu, to vědí. A proto nevyhnutelně zmizí samotná touha to udělat.

Počet smyček

Dva kusy jsou dostatečné pro standardní hmotnost (70 kg). Pokud dveře váží více, pak nejméně tři. Kromě toho je žádoucí, aby v konstrukci závěsu byla podpěrná ložiska. Tím se výrazně zvyšuje životnost markýz.

Zámky

Jedno na předních dveřích zjevně nestačí; optimálně dva. Zde je ale třeba vzít v úvahu řadu nuancí.

 • Lze otevřít jakýkoli zámek; je to jen otázka času. Pokud jsou ale dveře do bytu zvoleny na základě toho, že uzamykací zařízení jsou různých typů, pak to útočníkovi značně zkomplikuje práci. Nebude fungovat otevření všech zámků pomocí jednoho hlavního klíče.

 • Alespoň jedno ze zajišťovacích zařízení musí být vybaveno příčníky. Navíc s fixací plátna v několika bodech a v různých směrech, a to nejen v místě, kde zámek sousedí s blokem.

Izolace dveří

První fází izolace je vyplnění technických mezer uvnitř dveří mezi výztuhami.

Nejčastěji se k tomu používá minerální vlna, která má komplexní účinek — funguje jako tepelný a zvukový izolátor, nehoří a je šetrná k životnímu prostředí.

Dokončení svahu. Ať jsou dveře samy o sobě úžasné, ale pokud po jejich instalaci dojde ke vzniku trhlin ve zdi, pak vůně a zvuky jimi budou volně procházet do bytu.

Dodatečné ochranné systémy

Každý z nich je navržen tak, aby komplikoval úkol potenciálního zloděje, proto je-li na prvním místě otázka bezpečnosti, stojí za to zjistit, který z následujících prvků je součástí sady dveří a který lze instalovat samostatně.


Vnější závěsy.

Podle prodejců je hlavní nevýhodou vnějších závěsů to, že k nim má přístup kdokoli a lze je snadno odříznout, zatímco skryté závěsy tuto nevýhodu postrádají.

Ve skutečnosti jde pouze o marketingový trik a skryté smyčky mají některé nevýhody:

Odnímatelné kolíky. Jsou umístěny v dveřním křídle a vstupují dovnitř rámu dveří. Jsou nutné v případě vynuceného vloupání — pokud se útočníkovi podaří dokonce uříznout závěsy, nebude schopen vytáhnout křídlo dveří z otvoru.

Noční ventil. Nejjednodušší mechanismus instalovaný na vnitřní straně dveřního křídla a ovládaný ručně. Neexistuje k němu žádný vnější přístup, takže crackerovi nemůže pomoci žádný nástroj.

Dobré vědět:  Ohřívače vody pro sprchování: typy + pravidla výběru

Skulina. Je zde pouze jeden požadavek — široký pozorovací úhel, který vám umožní vidět vše, co se děje venku.

Kovové vchodové dveře

Konstrukce vchodových dveří

Zvažte otázku, které vstupní dveře je lepší dát do soukromého domu, pokud jde o spolehlivost jejich designu. Pevnost dveří závisí na dvou hlavních faktorech — konstrukčních prvcích a výrobní technologii.

Musíte dát přednost vchodovým dveřím, na jejichž výrobu se používá ocelový plech o tloušťce 1,2 až 2 mm. Čím silnější je ocel, tím pevnější a tvrdší jsou dveře.

Zevnitř je konstrukce vyztužena kovovými výztuhami.

Existují různé systémy výztuh:

 • podélné (k dispozici jsou pouze svislé prvky),
 • příčný (pouze vodorovný),
 • kombinované (existují svislá a vodorovná žebra, jsou dokonce šikmá).

Svislé výztuhy jsou navrženy tak, aby vydržely torzní zatížení. Neumožňují ohnout spodní nebo horní roh dveřního křídla.

Vodorovné prvky vám neumožňují vytlačit plátno nebo ho vytlačit z krabice.

Ale nejlepší volbou je kombinovaný systém výztuh, protože má oba typy zásluh. Tento systém můžete sledovat na daném obrázku.

Vstupní dveře mohou mít pouze vnější plech nebo mohou být opatřeny plechem na vnitřní straně. Spojení konstrukčních prvků se provádí bodovým svařováním.

Nedoporučujeme kupovat jako venkovní dveře dveře vyrobené z příliš tenkého plechu (méně než 1,2 mm). Zejména v tomto ohledu čínští výrobci hřeší, plech na těchto dveřích lze snadno řezat nožem, aby se konzervy otevřely.

Rám dveří. Spolehlivost předních dveří je dána nejen designem plátna, ale také designem rámu dveří. V ideálním případě by krabička měla být vyrobena z poměrně silné oceli (0,3-0,5 cm) a měla by mít profil ve tvaru písmene U.

Zařízení vstupních dveří:

1. Výztužné žebro;
2. Panel MDF;
3. Izolace;
4. Tah příčníku;

Pět. Pancíř zámku;
6. Tmel;
7. Box;
8. Dveřní křídlo;

devět. Ložiskový závěs;
deset. Vnější upínací lišta;
jedenáct. Plech;
12. Odnímatelný kolík.

Dodatečné ochranné systémy

Kromě spolehlivé konstrukce dveří a rámu poskytují zesílené závěsy ochranu před vloupáním. Existují různé modely závěsů: běžné, bezpečné, kuličkové nebo s axiálním ložiskem. Poslední možnost je považována za nejúčinnější.

Počet závěsů závisí na konstrukci konkrétních dveří — na jejich rozměrech, tloušťce kovu, typu vnější a vnitřní výzdoby. I když dveře nejsou těžké, měly by být vybaveny nejméně třemi závěsy a je lepší, pokud nejsou přístupné zvenčí.

Tepelná izolace a řešení problémů se zamrzáním předních dveří

Existuje několik způsobů, jak vyřešit problém se zamrzáním vchodových dveří:

Montáž kovových dveří s tepelnými přestávkami:

1. Tmel;
2. Vnitřní plech z dveřního křídla;
3. Expandovaný polystyren;

4. Fólie Izolon;
Pět. Polyuretanová pěna;
6. Zátka;

7. Vnější plech z dveřního křídla;
8. Tepelná vložka z fóliového isolonu pro tepelné rozbití;
devět. Kůlny na ložiska.

Vnější povrchová úprava

Barva kladiva může poskytnout vlhku hodné „odmítnutí“. Nejlepší je použít tento typ ochranného nátěru v našich drsných podmínkách. Pravděpodobně jste již tuto barvu viděli, viz její příklady níže:


Možnosti barvy kladiva.

Vinylový plášť také dobře odolává atmosférickým srážkám, ale není dostatečně mrazuvzdorný — již při -20 ° C tento materiál křehne a špatně odolává i malému mechanickému poškození.

Zámky dveří

Existují však křížová a blokovací zařízení. Nebudeme diskutovat o tématu elektronických zámků, ale vezmeme v úvahu pouze mechanické možnosti uzamykacích mechanismů.

Tento typ zámků je považován za nejspolehlivější. Tyto mechanismy se vyznačují vysokou mírou odolnosti proti vloupání a také vynikající odolností proti vandalům — pokud se do klíčové dírky dostanou malé předměty, nebude narušen normální provoz zámku.

Cylindrický (anglický) zámek

Diskové zámky se vyznačují vysokou mírou utajení a je velmi obtížné je otevřít pomocí hlavních klíčů, proto jsou vynikající alternativou k cylindrickým zámkům.

Odolnost proti vloupání

Každé vchodové dveře patří do určité bezpečnostní třídy. Přesto certifikují své výrobky pouze seriózní a odpovědní výrobci. Odolnost konstrukce dveří proti vloupání je stanovena zkouškami.

Rada: Při výběru vchodových dveří se zeptejte, kdo je kde vyrobil a také zjistěte, zda tento výrobek prošel oficiální certifikací odolnosti proti vloupání a jaká třída je mu přiřazena.

Algoritmus pro hodnocení kvality vchodových dveří

V očekávání, jak zvolit kovové vstupní dveře do bytu, je třeba se zaměřit na několik možností a analyzovat je podle následujícího algoritmu:

Dobré vědět:  Stavebnice modelů pro dospělé

Konstrukce a vnitřní konstrukce kovových vchodových dveří

 • projděte kolem dveří, ve kterých není kukátko;
 • zajímat se o zvukotěsné vlastnosti produktu. Koneckonců, při nákupu dveří si musíte být jisti, že hluk u vchodu nebude slyšet a sousedé vás nebudou slyšet;
 • tepelná izolace dveří, i když je instalována na vyhřívaném schodišti, je jednou z hlavních tromfů při jejím nákupu. Ve studeném klimatu není vůbec nutné mít další portál pro únik tepla z bytu.

Užitečná rada! Zkontrolujte, zda sada obsahuje díly pro dokončení svahů předních dveří. Fotografie otvoru s obručemi, identické se samotnými dveřmi, pevným rámem a parapetem, ukazují hotový vzhled celé konstrukce.

Pancéřové kovové dveře s ozdobným obložením

Dokončení svahů vstupních dveří zevnitř: možnosti fotografií

Na chodbě omítnuté a natřené svahy dveří

Sádrokarton má stejnou vlastnost. Pro jeho instalaci je nutná konstrukce přepravky, ale můžete si s ní poradit sami. Proces dokončování sádrokartonu je méně pracný, ale spolehlivost svahů je stále nižší než u omítnutých.

Obložení z PVC je přijatelné, ale vypadá dobře, pouze pokud je celá chodba vyzdobena podobným stylem.

Svahy dveří jsou vyrobeny z plastových panelů

Jak si vybrat kovové vstupní dveře do bytu je vážná otázka a vyžaduje integrovaný přístup. Doufáme, že po prostudování tohoto materiálu bude pro vás snazší vybrat si.

Co by mělo být při výběru hodnoceno

Kov

Kvalita předních dveří v neposlední řadě závisí na typu ocelového plechu.

Box

Může být vyroben z ohýbaného plechu, úhelníku nebo profilované trubky. Druhá možnost je vhodnější, protože takové konstrukce jsou méně náchylné k deformaci v ohybu nebo zkroucení (poz. 1).

Plátno

 • Tloušťka oceli. Tato charakteristika (v mm) se odráží také v pasu produktu. Liší se v rozmezí 0,8 — 4. Při rozhodování o tom, jak zvolit kovové přední dveře, musíte vědět, že přijatelná tloušťka plechu pro byt je 2 — 2,5. Pokud je menší, pak jsou takové návrhy vhodné pro vedlejší budovy nebo kancelářské budovy. Více — pro venkovské domy, kde je jedním z hlavních kritérií výběru zvýšená pevnost plátna.
 • Výztužné žebro. Na jedné straně, čím více jich je, tím silnější je struktura. Zároveň se ale zvyšuje i jeho hmotnost. A to nejen komplikuje instalaci, ale také vede ke snížení životnosti produktu. Odborník upozorňuje na skutečnost, že minimální počet žeber, která zajišťují spolehlivost předních dveří, je následující: vertikální — 2, horizontální — 1. To je považováno za dostatečné pro byt.

Existují různé typy žeber. Nejlepší možností jsou dlouhé produkty se složitou konfigurací. Pokud jde o pevnost, není to horší než profilovaná trubka nebo roh, ale váží mnohem méně a neváží přední dveře.

 • Vnitřní výplň. Do značné míry řeší problém se zvukovou izolací a také reguluje úroveň tepelných ztrát. Ve dveřích bytů je položen polystyren nebo minerální vlna. V každém případě je však nutná přítomnost těsnění. Neutralizují možné průvany v oblasti otvoru a zajišťují dodatečnou izolaci bytu. Nejlepší volbou pro gumové zboží je ve formě trubky; profilovaná páska se rychleji opotřebovává.

Typ závěsu

 • Skrytý. Je nemožné je uříznout. A ti, kteří se snaží vstoupit do bytu, to vědí. A proto nevyhnutelně zmizí samotná touha to udělat.

Počet smyček

Dva kusy jsou dostatečné pro standardní hmotnost (70 kg). Pokud dveře váží více, pak nejméně tři. Kromě toho je žádoucí, aby v konstrukci závěsu byla podpěrná ložiska. Tím se výrazně zvyšuje životnost markýz.

Zámky

Jedno na předních dveřích zjevně nestačí; optimálně dva. Zde je ale třeba vzít v úvahu řadu nuancí.

 • Lze otevřít jakýkoli zámek; je to jen otázka času. Pokud jsou ale dveře do bytu zvoleny na základě toho, že uzamykací zařízení jsou různých typů, pak to útočníkovi značně zkomplikuje práci. Nebude fungovat otevření všech zámků pomocí jednoho hlavního klíče.

 • Alespoň jedno ze zajišťovacích zařízení musí být vybaveno příčníky. Navíc s fixací plátna v několika bodech a v různých směrech, a to nejen v místě, kde zámek sousedí s blokem.
Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector