Polystyren
Izolon
Základní materiály pro vnitřní izolaci stěn
Izolace stěn minerální vlnou
Minerální vlna se stala nejoblíbenějším a osvědčeným materiálem z mnoha důvodů: jsou to vlastnosti zvukové a tepelné izolace, snadná instalace, nehořlavost a trvanlivost.
Korková tapeta
Nestandardní izolace stěn
Izolace z minerální vlny
Za hlavní nevýhodu se považuje nedostatečná odolnost proti vlhkosti, v důsledku čehož se zhoršují vlastnosti tepelného stínění. Podle toho se takové ohřívače používají pro tepelnou izolaci konstrukcí, kde je zajištěna hydroizolační vrstva.
Další oblasti použití:
- pomocí skleněné vlny můžete izolovat stěny pro opláštění nebo omítky;
- na podlahy je vhodná tepelná izolace s minimální hustotou.
Pěnový perlit
Oblast použití:
Jiné typy izolace
Na trhu stavebních materiálů najdete mnoho tepelně izolačních materiálů, které ztratit svou relevanci nebo se objevil ne tak dávno.
Jak vybrat ohřívač?
Izolace podlahy
Nepostradatelným požadavkem je schopnost udržovat izolační vlastnosti, i když je vystavena velkému zatížení a vlhkosti.
Druhy izolace stěn
Tepelná izolace pro tuto kategorii je zcela odlišná, navíc její typ závisí na konkrétním místě aplikace — venku nebo uvnitř domu.
Pro venkovní použití se považuje za ideální použít čedičovou minerální vlnu, která se vyznačuje schopností udržet si svůj tvar a trvanlivost. V procesu i dlouhodobého provozu se nestává tenčí, nepeče se ani nezhustne.
Zevnitř budovy se izolace provádí na základě možné přípustné izolační vrstvy: vlastnosti dispozice ne vždy umožňují, aby byla dostatečně objemná.
Modernější způsob — použití barvy s keramickým základem. Jeho vrstva může být malá a je mnohem snazší dodržet podmínky těsnosti.
Strop a jeho izolace
Pro izolaci stropu je minerální vlna neustále velmi žádaná.
Minerální vlna
Kamenná vlna
Jedná se o vláknitý materiál, který se prodává v rolích a deskách s extrémně nízkou tepelnou vodivostí.
Kompletní požární odolnost izolace je doplněna vynikající odolností proti vlhkosti. Jedná se o hydrofobní materiál, jehož zvláštností je, že neabsorbuje vodu, ale odpuzuje ji.
Čedičová izolace prošla zkouškou spalování a organická izolace vyhořela
Konečným produktem, který se dostane ke spotřebiteli, je neškodný a ekologický materiál s vysokými izolačními vlastnostmi.
Aktivně se používá k izolaci podlah v obytných a průmyslových prostorách, k tepelné izolaci střech a fasád, včetně jako vnější izolace.
Skleněná vlna
Tento vláknitý materiál je vyroben z hmoty roztaveného skla. Na základě toho lze v prodeji najít dva typy izolace — měkké rohože svinuté do rolí a tvrdé desky.
Výrobek se vyznačuje vysokou pevností a vynikající pružností. Jako adheze nebo pojivo se používají recyklované formaldehydové pryskyřice, jako v předchozím případě.
Polystyren
Pěnoplast je poměrně pevný, drží svůj tvar, deskový materiál, široce používaný pro tepelnou izolaci střech, stěn, podlah a stropů: zvenčí i zevnitř. Je založen na granulátech z pěnového polystyrenu.
Prodává se v deskách 1 x 2 metry, s různými tloušťkami: od dvou centimetrů do půl metru. Jeho vlastnosti se mohou značně lišit, a proto je materiál v každém případě zvolen přísně individuálně.
V závislosti na výrobním procesu mohou být vyrobeny dva různé typy pěny s použitím prakticky stejné suroviny.:
Expandovaný polystyren
Expandovaný polystyren tento materiál patří k plastům s buněčnou strukturou, má téměř všechny vlastnosti potřebné pro tepelnou izolaci, to:
- snadný;
- tvrdý;
- nebojí se vody;
- biologická kontaminace.
- Ale kvůli jeho nízké požární odolnosti se doporučuje používat při teplotě t ne vyšší než 150 stupňů.
Nastříkaná polyuretanová pěna
Jedná se o pěnu, kterou lze nanášet nástřikem pomocí speciálního zařízení. Obsahuje polyisokyanát, polyesterpolyol a různé přísady.
Lepicí vlastnosti materiálu umožňují jeho bezpečné nanášení i na svislé povrchy. Má vynikající přilnavost k betonu, omítce, střešnímu materiálu, kovu, blokům z křemičitého plynu.
Materiál se poměrně úspěšně používá k izolaci:
- vnitřní;
- vnější stěny;
- ploché a šikmé střechy;
- podlahy v suterénu;
- nadace;
- sklepy;
- spáry mezi konstrukcemi.
Ecowool
Penoizol
Izolace podkroví penoizolem
Jedná se o jediný použitý polymerní tepelně izolační materiál, který není vůbec přizpůsoben pro vlastní spalování. Jeho index požární odolnosti jej přiřazuje do podskupiny hořlavosti G2.
Izokom
Isokom izolace s fólií
Je to neškodný materiál šetrný k životnímu prostředí, který nepředstavuje hrozbu pro ozonovou vrstvu. Neobsahuje sklo ani jiná vlákna, která nejsou nebezpečná pro zdraví lidí a zvířat.
Aniž by změnil své výjimečné vlastnosti, slouží asi 50 let, aniž by se po celou dobu deformoval a nepoškodil.
Instalace je poměrně jednoduchá a velmi pohodlná: nepotřebuje speciální vybavení. Vynikající ochrana proti páře a vlhkosti. Používá se téměř všude.
Druhy izolace odolné proti vlhkosti a jejich aplikace
Tam, kde může být zapotřebí izolace odolná proti vlhkosti
Izolace stěn je nejziskovější způsob izolace domů a konstrukcí. Pro dosažení dlouhodobého účinku je lepší použít materiály odolné proti vlhkosti, které jsou odolné vůči atmosférickým faktorům.
Jaké materiály nejsou vhodné
Minerální vlna je nejšťastnější volbou mezi tepelně izolačními materiály. Není odolný proti vlhkosti, intenzivně absorbuje vodu a pomalu ji uvolňuje. Tento problém je částečně vyřešen dodatečnou hydroizolací.
Výběr materiálu odolného proti vlhkosti
Vodotěsná izolace je nejméně citlivá na vlhkost. Při kontaktu s kondenzátem se zhoršuje hygroskopická izolace, proto se pro venkovní izolační práce používají pěnové desky.
Materiál odolný proti vlhkosti polystyrenová pěna prakticky neabsorbuje vodu. Jeho instalace je povolena ve vlhkém prostředí s další parotěsnou zábranou. Při instalaci vláknitých desek z minerální vlny je nutné oboustranné utěsnění.
Dřevovláknité desky se vyrábějí sušením a lisováním dřevní štěpky. Pojivem může být portlandský cement nebo magnéziové soli.
Hydrofobní izolace je pokryta ochrannou vrstvou odolnou proti plísním, plísním a hmyzu. Používá se v místnostech s vysokou vlhkostí. Pro zvýšení životnosti dřevovláknitých desek je nutná dodatečná hydroizolace.
Polyuretanová pěna patří do třídy plastů a ve stavebnictví se používá relativně nedávno. Má vysokou přilnavost a nanáší se na povrch stříkáním.
Hydroizolace podlahy před pokládkou izolace z polyuretanové pěny se provádí pomocí práškových, válečkových a filmových materiálů, tmelů, hydrofobních kapalin.
Řešení s hydroizolací
Hydroizolaci lze provést ve všech fázích výstavby. Výběr materiálů závisí na typu konstrukce, jejím účelu.
K ochraně základu se používá EPPS v kombinaci s bitumenovým tmelem, střešní lepenkou, stříkanou hydroizolací. K ochraně domu před vlhkostí se používá vodorovná izolace stěn, kapiláry jsou blokovány kapalinou a impregnovány barvou.
Pro hydroizolaci stropu v místnostech s vysokou vlhkostí se používají nátěrové a penetrační směsi, prášky, barvy. Izolace stropů navíc zajišťuje zvukovou izolaci.
Pro výrobu ohřívačů se používají ekologické suroviny, které neobsahují toxické složky. Každý izolační materiál má své výhody i nevýhody. Při výběru materiálu je třeba vzít v úvahu jeho parametry:
- odolnost vůči otevřenému ohni,
- citlivost na ultrafialové světlo a organická rozpouštědla,
- tendence klesat.
I ten nejlepší materiál bude bez profesionální úpravy neúčinný. Výběr izolace, kombinace materiálů a instalace musí být proto svěřen odborníkům.
Druhy izolace odolné proti vlhkosti a jejich aplikace
3 uchazeči o roli izolace odolné proti vlhkosti. Vlastnosti hydroizolace. Tři zajímavá zjištění na konci článku.
Druhy izolace — minerální vlna, penoizol, expandovaný polystyren
Při výběru a nákupu ohřívačů pro váš dům se musíte řídit několika parametry: cenou, kvalitou (je žádoucí, aby ohřívače byly takové, aby vydržely asi padesát let) a rozsahem.
Závislost tloušťka izolace z regionu země velmi záleží na vybraném materiálu.
Několik hlavních typů izolace je vata několika forem, zásypy a desky z anorganických materiálů. Více podrobností o každém z nich však bude probráno později.
Ohřívače
Penofol je poměrně lehká a pružná izolace. Je vhodný pro izolaci podlah, střech a stropů. Je také vhodný pro izolaci vany nebo sauny, klimatizační a ventilační systémy. Poskytuje vynikající zvukovou izolaci, ale také není ohnivzdorný.
Druhy izolace — minerální vlna, penoizol, expandovaný polystyren
Druhy izolace — minerální vlna, penoizol, expandovaný polystyren Při stavbě domu, respektive již v závěrečné části stavby dobrého domu, je velmi důležité jej izolovat. to
Izolace pro stěny zevnitř
- sláma;
- skleněná vlna;
- desky z čedičové vlny;
- minerální vlna;
- korková tapeta;
- Polystyren.
Hlavní vlastnosti, které všechny existují typy izolace pro stěny zevnitř, jsou:
- nízká úroveň tepelné vodivosti;
- vysoká úroveň požární bezpečnosti;
- vysoká vodivost páry;
- vysoká odolnost vůči procesům rozpadu a růstu houby;
Materiály použité pro izolaci stěn musí být navíc bezpečné, protože budou v bezprostřední blízkosti osoby.
Sláma je nejjednodušší typ izolace
Sláma je nejjednodušší izolací pro stěny zevnitř
Skleněná vlna
Skleněná vlna jako izolace
Desky z čedičové vlny
- nízká úroveň tepelné vodivosti;
- vynikající zvuková izolace;
- materiál se nebojí vystavení vysokým teplotám;
- materiál se nebojí účinků agresivního prostředí.
Desky z čedičové vlny
Izolace pro stěny zevnitř
- sláma;
- skleněná vlna;
- desky z čedičové vlny;
- minerální vlna;
- korková tapeta;
- Polystyren.
Hlavní vlastnosti, které všechny existují typy izolace pro stěny zevnitř, jsou:
- nízká úroveň tepelné vodivosti;
- vysoká úroveň požární bezpečnosti;
- vysoká vodivost páry;
- vysoká odolnost vůči procesům rozpadu a růstu hub;
Materiály použité pro izolaci stěn musí být navíc bezpečné, protože budou v bezprostřední blízkosti osoby.
Sláma je nejjednodušší typ izolace
Sláma je nejjednodušší izolací pro stěny zevnitř
Skleněná vlna
Skleněná vlna jako izolace
Desky z čedičové vlny
- nízká úroveň tepelné vodivosti;
- vynikající zvuková izolace;
- materiál se nebojí vystavení vysokým teplotám;
- materiál se nebojí účinků agresivního prostředí.
Desky z čedičové vlny
Jaké typy izolace a co použít?
Dnes existuje rozdělení materiálů této skupiny přímo podle místa jejich určení. Liší se také vzhledem a tvarem.
V prodeji jsou poměrně tuhá kusová izolace (desky, segmenty, válce atd.), Flexibilní výrobky (šňůry, široké a úzké rohože, svazky), stejně jako volné (perlitový písek, vermikulit a vata).
Podle jejich struktury je lze rozdělit na vláknité, granulované a buněčné.
Podle povahy hlavních surovin se materiály pro tepelnou izolaci tradičně dělí na organické a anorganické.
Specifikace
Indikátory izolačních materiálů:
Charakteristické vlastnosti izolace
Izolace podlah z betonového studeného nátěru zahrnuje následující vícevrstvé stupně:
- Izolace podlahy bezprostředně před nalitím potěru.
- V době nalévání betonové malty.
- Během instalace podlahové krytiny.
Jaká je nejlepší izolace pro stěny domu uvnitř?
Několik klíčových požadavků, na které se bude nejvíce spoléhat při výběru materiálu pro vnitřní izolaci stěn: